Ik denk aan de toekomst' Driessens: "Dieje Jan is 'ne brave C De Tour Nieuwe profploeg van start De ploeg In elk geval drie jaar Toernooi bij LZ'86 Meisje (17) had voordeeltje bij inmilaktie ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1983 Sport LEIDEN - Het is onmogelijk, dat iemand wel eens een jongen heeft horen zeggen: "Als ik groot ben, dan wil ik profschaker wor den." En wel om de doodeenvou dige reden, dat schaakgodin Caïssa haar aanbidders zelf 'schaakt' en beloont. Een prach tig bewijs van haar geslaagde verleidingszetten zijn de beide 'pionnen' van Joop Piket, Marcel en Jeroen. Vol vuur verkondigde dit duo nog slechts een handvol jaren geleden immers zowel Ko ning Voetbal als de koning van de e-lijn trouw te blijven, maar niemand kan nu eenmaal twee heren dienen. Door hen met ti tels en medailles te verblinden won Caïssa het glansrijk, zodat ma Piket nu al een paar jaar niet meer door vuile voetbalkledij op wasdag wordt matgezet. Een aantal schakers vindt die belo ningen van Caïssa echter niet voldoende om een partij te win nen, ja zelfs te spelen. Om deze patstelling op te heffen beloofde Caïssa enige fabrikanten reclame in ruil voor geld. Maar heeft zij daarbij gedacht aan die clubs, die amateur willen blijven? Wat betreft het team van het Leidse Philidor in de hoofdklasse van de landelijke schaakcompetitie Jeroen Piket maakt overstap naar topclub Rotterdam tje van tweede- en derde tiental- spelers in staat is vandaag de Biljarten thuiswedstrijd tegen Nieuwe- gein te winnen. Winst is noodza kelijk, want de reserves van Phi lidor zitten in de sterkste afde ling van de tweede klasse en zijn eigenlijk nu SI in degradatiege- moet het antwoord wel ontken nend luiden, althans volgens Marcel Piket: "Met Rinie en Hans Kuijf, John van der Wiel en mijn broer Jeroen nog in onze, gelederen hadden we nu beslist de landstitel veroverd. Waarom volgt Marcel zijn broer niet naar V/Rotterdam? "Zij heb ben mij niet gevraagd. Trou wens, ik had het dit jaar toch niet gedaan. Ik wil gewoon in de hoofdklasse spelen, het liefst bij Philidor als het even kan." Hoe wel de 17-jarige Marcel met 1V2 uit 9 in het afgelopen seizoen topscorer van Philidor werd, bood landskampioen V/Rotter dam Jeroen (4V2 uit 8) wel een vaste plaats in het eerste tiental aan. Frappant is daarbij dat Pe ter Gelpke, Joop, Marcel en Je roen Piket in het open toernooi van V/Rotterdam de zevende plaats deelden met 9'/2 uit 14. Waarschijnlijk hebben Jeroens winstpartijen op Leo Kerkhoff en Bruno Carlier in de laatste competitieduels tussen V/Rotter dam en Philidor/Leiden indruk gemaakt. Tevens schijnen de Maasstedelingen hun ploeg te willen verjongen, want ook de 19-jarige Jan de Wit gaat zijn op wachting in het eerste maken. Door ja te zeggen is de 14-jarige Je roen Piket nu de jongste schaak prof van ons land. "Ik vind het een eer gevraagd te zijn. V/Rot terdam is nu eenmaal de top- ploeg van Nederland. Het is mij echter niet om het geld te doen, maar ik wil in hetzelfde team als John van der Wiel, Jan Timman en Viktor Kortsjnoi spelen. Mis schien beleef ik, als we in het sei zoen 84/85 weer kampioen van Nederland worden, wel een Eu- ropa-Cup-avontuur. Natuurlijk had ik bij Philidor nu aan een ho ger bord gezeten, maar ik denk aan de toekomst." Toch heeft vader Joop nog wel ver trouwen in de toekomst van 'zijn' eerste. Als de 18-jarige Wim de Kok, overgestapt van het gede gradeerde Haagse DD, nog wat groeit, dan moet het lukken. Ook debutant Nico Kuijf moet nog in burgeren. Hij nam de plaats in van zijn broer Hans, die zich nu als prof aan het eerste bord van HSG/Hilversum moet waarma ken. De kansen van Philidor vandaag in de eerste thuiswedstrijd tegen het gepromoveerde jeugdige Amstelveen, dat zich nog even versterkte met Albert Blees (eer ste bordspeler van MEMO) en Manuel Bosboom (hoofdklasse speler van VAS/ASC), zijn niet maximaal, omdat Piet Bakker op schoolexcursie is en ook Ad van den Berg niet aantreedt. Hun vervangers zijn Henk van Loon en Herman van Halderen, die te rug is op het oude nest na een uitstapje in de brigde-wereld. Het tweede van Philidor toch al verzwakt door het vertrek van Jan Bakker, Bert Jongsma en Peters is daardoor extra gehandi capt. Het is dan pok de vraag of het overblijvende samenraapsel- 5o'n ramp zal LSG in de eerste klasse A bepaald niet treffen, want evenals in het afgelopen seizoen is de ploeg goed voor een plaats bij de eerste drie. Het is 'eeuwig zonde' dat de grootste kanshebber op de titel, het gede gradeerde BSG, meteen al van daag in de eerste ronde als gast heer voor de Leidenaars moet spelen. Weliswaar verloren de Bussummers Hans Bouwmees ter aan de Koningsclub in Ber gen (NH) en gaat het gerucht, dat nog een tweede man, De Ruiter, stopt met schaken, maar dat neemt niet weg, dat BSG favoriet is. Zoveel te meer als men be denkt, dat LSG aantreedt zonder kopman Henk van Putten en Charles Kuijpers. Daar staat weer tegenover, dat de Leidse ploeg zich heeft verjongd met Kees van Zijp en Jörgen Hense- ler ten koste van Eric van der Marei en Jan Tolenaar. HAARLEM (GPD) Vbor wie de Belg Lomme (eigenlijk Guillaume) Driessens, de nieuwe ploegleider van Jan Raas bij Kwantum-Decosol-Yoko, niet kent enkele niet willekeurig gekozen introducties. Van vrouwen vindt hij dat ze zich niet met wielrennen behoren te bemoeien. „Ze moeten", heeft hij eens ooit gezegd, „in de keuken blijven. Dat ze maar een goeie minestrone koken". Als nestor van de ploegleiders (72 jaar, 36 seizoenen in het vak, gewerkt met groten als Coppi, Middelkamp, Van Looy, Post, Van Est, Merckx, Maertens) stelt hij vast dat zijn collega's van de jonge generatie slaven zijn van de inspraak. Hij noemt ze valiezendragers. „Ze luisteren te veel naar de coureurs. En da's fout. Want coureurs... Cou reurs spelen met Uw voeten als ze de kans krijgen. Cou reurs zijn mannen die op Uw kop schijten als ge ze d'r zin laat doen. Dat zal bij mij geen waar zijn". De wijze waarop Driessens kan overdrijven zowel qua inhoud als presentatie is nu al legendarisch. Men ziet hem gaan geloven wat hij ter plaatse bedenkt. Een anec dote. Als nieuwe ploegleider van Smith-Acifït loopt Driessens tij dens een excursie door de chips fabriek in Broek op Langedijk naast directeur Stroobosch, die hij consequent Strooibos noemt. Zoals hij het nu bij voortduring fout heeft over Kwante-hallen. Vraag van directeur Stroobosch: „Mijnheer Driessens want denkt u van het reclame-effect van on ze ploeg?" Lomme zwijgt een paar seconden, kijkt in die tijd taxerend door de fabriek en zegt op plechtige toon: „Mijnheer Strooibos, het gaat hier rap te klein zijn". In de ploegleiderswagen veran dert Driessens altijd op slag. Wie op het terras zijn vriend is, mag in de koers nergens op rekenen. „Dan beschouw ik hem als mijn vijand". Voor Lomme telt maar één ding: „Ik moet zijn waar de coureur me nodig heeft". Schors van de bomen dus om erbij te ko men. De trucendoos wijd open als het moet. „Dat had hij al in de tijd dat hij nog als verzorger werkte", herinnert zich oud-ren ner Gerrit Peters uit zijn Zes- daagse-jaren met Pellenaars en Schulte als koppelgenoot. Pe ters: „Driessens zat bij Adriaens- sens-Bruylandt. Als hij zag aan komen dat ze het tegen ons niet hielden, forceerde hij een rust pauze. Bijvoorbeeld door met een emmer water langs de rand van de baan te gaan lopen en dan struikelen over niks. Of hij vroeg iemand om tegen hem aan te bot sen. Vaste prik. Emmer om, baan nat, dus de koers stop. Dat was Lomme". Welke ploegleider er ook in op spraak kwam vanwege finan cieel wanbeleid: Driessens nooit Wie de Belgische wielergeschie- denis kent weet dat dat een ver dienste is. Rijk werd Lomme niet. Dat liet hij over aan de ve detten. „Als", zegt de bekende wielersportjournalist Jos van Landeghem (Gazet van Antwer pen) die Driessens en zijn werk kent sinds 1942, „Lomme door zijn vrouw wordt buiten gezet, heeft hij voor het inpakken van zijn bezittingen genoeg aan een schoenendoos". Behoedzaam Op maandag 3 oktober wordt hij officieel voorgesteld als de nieu we ploegleider van Jan Raas. „Wie zegt dat?" vraagt Raas, nog steeds behoedzaam in zijn uitla tingen, omdat Peter Post, als hij wil, hem tot de aanvang van de transfertijd (1 oktober) kan pak ken op uitlatingen die het belang van zijn huidige sponsor scha den. Raas blijft dus op de vlakte. „Wie zegt dat?" Dat zegt Lomme Driessens. iet is de zondagmiddag van de we reldkampioenschappen op de weg in Altenrhein, Zwitserland. In hotel Rank (gutburcherliche Kuche-Zimmer frei) in het ge hucht Buriet zit de staf van de nieuwe Nederlandse beroepsren- nersploeg na een serie zware be sprekingen voor het eerst in ont spannen sfeer bijeen. ioofdsponsor Joop Steenbergen is per vliegtuig en daarna met een huur-Mercedes gereisd. Het verzoek om een interview wijst hij af. Vriendelijk én zeer beslist. Hij zegt erbij waarom. „Het moet uit zijn met die verhalen over van krantenjongen tot miljonair. Niet mijn naam is belangrijk voor de publiciteit, maar die van Kwan tum. En niet Joop Steenbergen draagt die wielerploeg, maar een team van mensen. Daarom heb ik in overleg met ons reclame bureau besloten geen persoonlij ke interviews te geven. Hooguit zal ik op 3 oktober tijdens de persconferentie algemene vra gen beantwoorden. Dat kan na tuurlijk niet anders". Appeltaart In tegenstelling tot de verwach ting, is de Tour de France op genomen in het wielerpro- gramma van Kwantum. Ge zien de opbouw van de ploeg werd deelname aan de Fran se ronde niet waarschijnlijk geacht, maar Lomme Dries sens denkt er anders over. Driessens: „Een grote ploeg als de onze hoort er in de Tour bij te zijn, desnoods zonder Jan Raas". Wat de voorbereiding op het nieuwe seizoen betreft, staat vast dat er niet deelgenomen wordt aan de Middellandse Zee-koersen in februari. Driessens: „Daar ben ik geen voorstander van omdat het seizoen veel te lang duurt als je zo vroeg begint". Daarom zijn er in die periode geen wedstrijden gepland. De ploeg gaat twee weken in trainingskamp op Tenerife. In de Kwantum-wielerploeg wor den 14 beroepsrenners opgeno men. Hoewel officiële medede lingen pas komen tijdens de in troductiebijeenkomst op 3 okto ber, ontstond er de afgelopen maanden een duidelijk profiel. Van de 14 renners zijn er zeven uit de huidige Raleigh-ploeg: Raas, Van Vliet, Priem, Wij- nands, Hanegraaf, Peeters en Adri van Houwelingen. Zes cou reurs komen uit Belgische ploe gen: Hennie Kuiper, Adrie van der Poel (allebei Arnoudt), Jan van Houwelingen, Roger de Cnijf, Noel Segers en Dirk de Wolf (alle vier van Boule d'Or, waar Driessens tot dit voorjaar als ploegleider werkte). Er is één debutant: Gerrit Solleveld, voorgedragen door zijn ploeg leider bij de amateurs Jan Gis- bers, die als assistent van Lom me Driessens eveneens aan zijn bij de profs begint. In hotel Rank aan een tafel vol kof fie met appeltaart ook Jan Gis- bers (43 jaar). Hij was tien seizoe nen amateurwielrenner, daarna 15 jaar ploegleider bij de ama teurs en nu gaat hij als assistent van Lomme Driessens debute ren bij de profs. Die overstap naar de beroeps wilde Gisbers al lang maken en een paar keer was hij er dicht bij. Hij weet waarom het meestal mislukte. „Ik had vertrouwen in de verkeer de mensen". Een interessant de tail over de pogingen van Jan Gisbers wordt onthuld door Jan van Erp, de sponsor van de ama- teurploeg voor wie Gisbers al die 15 jaar werkte. Van Erp (van het- type Brabander dat de VVV daar belooft) is in hotel Rank om een belangrijke periode af te sluiten. Hij heeft zijn ploeg opgeheven nu Gisbers vertrekt en de econo mische problemen het in stand houden van een wielerploeg be moeilijken. Als dank voor bewe zen diensten en goede samen werking trakteerde hij medes ponsors en leden van het perso neel op een uitje naar de wereld kampioenschappen. Bij het uitschrijven van betaalche ques ter waarde van 7600 Zwit serse franks (ruim 10.000 gulden) alleen voor slapen, spreekt Jan van Erp de hoop uit dat de fiscus straks over de aftrekbaarheid van deze post net zo denkt als hij nu. Van Erp is voor Gisbers altijd een ruggesteun geweest bij het zoeken naar mogelijkheden van een profploeg. Vandaar dat hij weet dat Jan Raas twee jaar gele den al weg wilde bij Peter Post. Van Erp: „We waren het in begin sel eens, maar het plan ketste af omdat de kandidaat-sponsor zich terugtrok. Dat was Philips". Jan Gisbers nu dus aan de zijde van Lomme Driessens. Twee ka rakteruitersten samen. „Mis schien is dat juist wel goed", denkt Jan Gisbers. Manager In het gezelschap bevindt zich ook Frits F. Bergman wiens naam door Peter Heerkens men straks tegen gaat komen als die van de manager. Hij is uit de wereld van de sportreclame. In 1965 zette hij samen met Joop Stoop de amateurploeg Peugeot- Flamingo's op met daarin beken den als Tiemen Groen, Harm Ot- tenbros, Cees Stam en Piet de Wit. Frits Bergman nam de ini tiatieven waaruit de samenwer king ontstond tussen Steenber gen als sponsor, Raas als kop man en Driessens als ploeglei der. Zijn start was niet gelukkig. Op weg naar de wereldkampioen schappen waar hij bij de interna tionale sportpers zijn eerste met de nieuwe ploeg gemoeide werk stuk (een communiqué van 56 re gels) wilde afleveren, reed hij zijn auto total-loss. Zodoende ontvingen de journalisten in Al tenrhein een dag later dan de persbureaus naar wie het bericht per post was gestuurd, het bulle tin. In dat schrijven kwam geen enkele naam van een coureur voor. De verklaring in het pers bericht: „Gezien de verplichtin gen van de renners jegens hun huidige sponsors worden over de samenstelling van de ploeg voor begin oktober geen nadere me dedelingen gedaan"... Toch bevatte het perscommuniqué een interessante alinea: „Tenein de een goede wederzijdse belan genbehartiging tussen renners en sponsors tè garanderen is ge kozen voor een stichtingsvorm. Behalve de sponsors zullen ook de renners in het bestuur verte genwoordigd zijn". De door ploegleider Lomme Driessens zo verfoeide inspraak voor de ren ners dus. Primeur Een primeur in de beroepswieler sport. „Weineen", haast Frits F. Bergman zich te verklaren. „Er staat: vertegenwoordigd zijn. Een vertegenwoordiger van de renners dus. Maar niet een lid van de ploeg. Neen, dat niet". Die vertegenwoordiger blijkt hij zelf te zijn. Terwijl hij zo nadruk kelijk met sponsorbelangen te maken heeft. „Maar niet in dat stichtingsbestuur. Daar ben ik voor de coureurs. Honderd pro cent". Die scheiding lijkt onmo gelijk. „Voor mij niet", zegt Bergman in wiens kantoorcom plex (te Bergeijk) van 2000 m2 een vleugel wordt ingeruimd als centrale post voor de wieler ploeg. Het persbericht van Frits Bergman ruikt nog naar nieuwigheid als de laatste regels meteen bijzon der worden. De tekst van die slo talinea: „Onze belangen en die van de gehele Nederlandse wie lersport zijn gebaat bij normale verhoudingen in een gezond kli maat van sportieve rivaliteit", al dus de directie van Kwantum Hallen. Einde citaat. Wie daar kennis van neemt denkt meteen - het kan niet anders - aan Peter Post. Die mag, voor hij meedoet aan normale verhoudin gen in een gezond klimaat, eerst even het navolgende verwerken, in hotel Rank opgetekend uit de mond van Joop Steenbergen. „Wij denken het beter te gaan doen dan Peter Post. En dan be doel ik: menselijk gezien. Wat Post allemaal doet sinds enkele renners bekend maakten dat ze bij hem weg gaan... Zo'n houding is bij ons ondenkbaar. Ik zal de heer Driessens verplichten zich menselijk te gedragen. Die op dracht krijgt hij héél nadrukke lijk. Ik vind Post als vakman een topfiguur, maar menselijk ge zien... Een woord als deserteur... Dat zal men mij nooit horen zeg gen. Deserteur... Dat was iets van de oorlog geloof ik..." Maertens Lomme Driessens had eigenlijk willen stoppen als ploegleider. 2 profploeg waarvan Jan Raas kopman wordt, is opgezet voor een periode van drie seizoenen, maar de contracten met de renners zijn voor een jaar. „Uitgangspunt is", zegt hoofdsponsor Joop Steenbergen, „dat we na die driejaar doorgaan". Over de hoogte van het budget worden geen mededelingen ge daan, maar aan de hand van beschikbare gegevens valt een be trouwbare schatting te maken: tussen 1,5 en 2 miljoen gulden per jaar. Er waren wat teleurstellingen. Freddy Maertens bijvoorbeeld, die zijn vrouw en hij altijd be handelden als een zoon. In hun huis was een kamer permanent voor hem ingericht en volgens Lomme gebeurde dat niet om controle uit te oefenen op de sek suele zaken in Maertens' huwe lijksleven, zoals de spannende kroegverhalen zeggen. Met Maertens liep het mis, een sa menwerkingsverband met Fons de Wolf hield geen stand en dit vooijaar kwam het tot een breuk met Daniel Willems. Degenen die Lomme Driessens kennen weten hoe blij hij ge weest moet zijn met het telefoon tje van Jan Raas in mei. Maar Lomme zou Lomme niet zijn als hij het niet met een speciale draai vertelt: „Ik had er eigenlijk geen goesting in. Bel nog eens te rug, zei ik tegen Jan. Toen hij het deed gaf ik hem de raad bij Post te blijven. Geloof me, het is waar: dat adviseerde ik hem. Ik kon er met mijn verstand niet bij dat hij weg wilde; ik snap het eigenlijk nog niet. Wat er tussen die twee is voorgevallen weet ik niet, daar heeft Raas met geen woord over gesproken". „Ge moet bij Post blijven, zei ik. Bij Post zit ge het best. Hij wilde dat absoluut niet. Toen begon ik te twijfelen aan wat ik moest doen. Ik zal u zeggen waarom. Ik ben altijd een groot supporter ge weest van Raas. Een héle grote supporter. Ik dacht: hij gaat ze ker weg bij Post... Hij zoekt een nieuwe ploegleider... Als ik hem niet oppak, wat gaat er dan van hem terecht komen...? Hij is bij me thuis geweest om te praten, samen met Cees Priem. Een lek ker glas erbij, een formidabel ge sprek en krak het was gebakken. Ik zeg tegen mijn vrouw: dieje Jan is 'ne brave, ik moest het maar doen. Maar ik verzeker u: ik doe dit alleen voor Raas". Absoluut „Tegen een ander zou ik neen heb ben gezegd. En één ding staat vast: als ik met Raas ben uitge werkt begin ik met gene coureur meer. Hij is absoluut de allerlaat ste". Een half uur verder bedenkt Lom me Driessens dat het toch niet al leen allemaal voor Jan Raas is waarom hij op 72-jarige leeftijd aan een nieuw avontuur begint. „Ik doe het vooral ook om revan che te nemen op de Belgische wielersport. Ze dachten van me af te zijn. De bond vond het niet eens nodig om mij voor dit we reldkampioenschap te inviteren. Dat is schande, grote schande. Na alles wat ik voor het Belgi sche wielrennen gedaan heb... Ze Uitslagen Leidse biljartbond Eerste klas: 't Zuid 1-Landzicht 1 9-0, UVS 1-Carambole 1 6-2, TOP 1-TOP 2 10-0. TOG 1-Vriendschap 1 9-0, Ca rambole 1-TOG 1 2-6, Landzicht 1- TOP 1 7-2. De Heul l-'t Zuid 1 4-4, TOP 2-UVS 1 7-2 Tweede klas: Spijkerbak 1-Between 1 4- 5, TOP 3-Morspoort 1 2-6, Landzicht 2-Landzicht 3 2-6, DOS l-Katwyk 1 0- 9. Morskwartier 1-De Waag 1 4-4, Landzicht 3-DOS 1 9-0, Morspoort 1- Landzicht 2 6-2, Between 1-TOP 3 2-6, Stompwijk 1-Spijkerbak 1 6-2 Derde klas: Carambole 2-Haagweg 1 2-6, Wapen van Voorschoten 1-UVS 2 6-2, Vriendschap 2-DOB 1 4-5, Spijkerbak 2-TOG 2 2-6, Haagweg l-'t Wachtje 1 6-2, DOB 1-Between 2 4-4. TOG 2- Vriendschap 2 4-4, UVS 2-Spijkerbak 2 4-4, Carambole 2-WvV 1 4-4 Vierde klas: Witte Hen I-Vriendschap 3 9-0, Haagweg 2-Carambole 3 3-6, UVS 3-Stompwijk 2 4-4, De Waag 2-De Heul 2 4-4, Witte Hen 1-UVS 3 6-2. De Heul 2-Haagweg 2 4-4, Vriendschap 2- Carambole 3 6-2, Stompwijk 2-Land- zicht 4 4-4. Spijkerbak 3-De Waag 2 4-4 Vijfde klas: Katwijk 2-UVS 4 0-9, Land zicht 5-De Heul 3 9-0, Morspoort 2- DOS 2 6-2, DOB 2-TOP 4 4-4. TOP 4- Katwijk 2 9-0, DOS 2-DOB 2 4-4 Zesde klas: Morskwartier 2-Morskwar- tier 3 9-0, TOP 5-Spukerbak 4 6-2, DOS 3-DOS 4 0-10, Carambole 4-Wit- te Hen 2 6-2, De Heul 4-'t Zuid 3 4-4, Morskwartier 3-DOS 3 6-2, Spijker bak 4-'t Zuid 3 6-2, Witte Hen 2-De Heul 4 2-6, DOS 4-Carambole 4 4-4, TOP 5-Morskwartier 2 2-6 Zevende klas: De Waag 3-Morskwartier 4 6-2, UVS 5-TOP 6 4-4, DOS 5-Kat- wijk 3 2-6, Stompwijk 3-Witte Hen 3 9-0, 't Wachtje 2-Carambole 5 9-0, De Waag 3-Stompwijk 3 2-6, Witte Hen 3- DOS 5 4-4. Carambole 5-UVS 5 6-2, Morskwartier 4-TOP 6 6-2 Achtste klas: Katwijk 4-Spijkerbak 9-0, De Heul 5-WvV 2 4-4, Bristol 1-DOS 6 4-4, Haagweg 3-Morspoort 3 0-9, Wit te Hen 4-De Waag 4 6-2, Spijkerbak 5-De Heul 5 0-9, DOS 6-Katwijk 4 2-6, Haagweg 3-Witte Hen 4 0-9, Mors poort 3-WvV 2 4-4, De Waag 4-Bnstol 16-2. LEIDEN - De Leidse zwem en wa- terpolovereniging LZ'86 organi seert vandaag het jaarlijkse Zil veren Sleutel-toernooi. Naast LZ, tegenwoordig in de hoofd klasse. neemt stadgenoot Zijl LGB aan het evenement. Ereklasser Het Y en hoofdklas ser Rotterdam completeren de deelnemerslijst. Om 15.30 wordt de eerste bal in het water gewor pen. Plaats van handeling is het Vijf Meibad. ADVERTENTIE Leiden - De fietsinruilaktie van de rijwielzaak Tom Walen kamp aan de Turfmarkt 8, Lei den, leverde een meisje giste ren een aardig voordeeltje op. Niet op de hoogte van de in- ruilaktie stapte zij de winkel binnen en koos voor een prachtige sportieve fiets: een Altra-Vitesse. De prijs be droeg 669,-. Toen ze aan afre kenen toe was, merkte de me dewerker van de fietsenzaak op dat tijdens de inruilaktie extra hoge inruilprijzen gege ven worden. Waarop het meisje spontaan haar fiets binnenreed en tot de ontdek king kwam dat deze maar liefst 175 gulden waai d was. Zodoende hoefde ze voor haar fonkelnieuwe Altra-fiets van 669,- maar 494,- te beta len. hadden r e-kaart moeten geven. Ik ben gekwetst dat ze me zo negeerden. Pas op hé: d-i-e-p gekwetst. Maar ze gaan het mer ken. Den Lomme zal volgend jaar eens laten zien dat ie nog meetelt".

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 15