c S0T Bettine Vriesekoop maanden 'buitenspel' "Ik wil best een buffer zijn" v Frank Rijkaard viert rentree tegen Feyenoord L.F.C. - CELERITAS Oranje-Spanje in Kuip Tafekenniscoach Jan Vlieg bereid tot doen van concessies Lijnrechter overleden m R00DENBURG R00DENBURG - DRC U.V.S. VERBURCH u' ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1983 Sport AMSTERDAM Frank Rij kaard viert morgen in de top per Ajax-Feyenoord vrijwel zeker zijn rentree als vervan ger van de voor vier duels ge schorste Dick Schoenaker. Rijkaard heeft donderdag 45 minuten meegespeeld met het reserveteam van Ajax te gen de tweede keus van AZ'67 en die test heeft hij goed doorstaan. „Ik denk wel dat hij het aankan", aldus trainer Aad de Mos, die de de finitieve opstelling van Ajax pas morgenochtend bekend zal maken. Om 'tactische redenen' zal ook zijn collega Thijs Libregts van Feyenoord de namen van zijn team pas op de dag van de wedstrijd vrijgeven. Li bregts plaatst zelf nog een vraagteken geplaatst ^achter Johan Cruijff, omdat hij nog last zou ondervinden van de scheenbeenblessure die hij afgelopen zondag in de ont moeting tegen FC Groningen heeft opgelopen. Cruijff zelf gaat er van uit dat hij in het Olympisch Stadion zal op- Zondag a.s. Aanvang 14.00 uur draven. In het Europa-Cup duel met St. Mirren werd hij woensdag alleen de laatste tien minuten herinnerd aan de blessure, maar volgens ei gen zeggen niet zodanig dat hij van de topper zondag zou moeten afzien. Libregts zal dan ook vrijwel zeker hetzelf de team formeren dat tegen Groningen van start ging, dus met André Stafleu in plaats van de geschorste Ivan Nielsen. Als Rijkaard inderdaad bij Ajax zijn opwachting maakt, betekent dat dat hij voor de tweede maal in zijn carrière razendsnel heeft afgerekend met een blessure. Begin au gustus scheurde hij zijn en kelbanden, maar net als in 1981 toen hij eveneens aan de enkel werd geopereerd, is hij in recordtempo hersteld. „Ik neem zelf veel risico. Na de operatie ben ik snel met oefe ningen begonnen. Daarom vergt de genezing bij mij niet zoveel tijd. De enkel is nog wel een beetje stijf en dik, maar dat gaat wel over", al dus Rijkaard. Voor het overige zou het team van Ajax niet afwijken van het elftal dat woensdag tegen Olympiakos werd opgesteld. Spitsspeler Marco van Bas ten heeft weliswaar tege de Grieken een kuitbeenblessu re' opgelopen, maar De Mos gaat er vooralsnog van uit dat hij evenals de weer herstelde Jesper Olsen en doelman Hans Galjé (last van lies) ne gentig minuten kan spelen. Frank Rijkaard rechts op archieffoto in duel met Ron Jans i Groiiingen) hoopt morgen tegen Feyenoord zijn rentree te vieren. Hazerswoudse lijdt aan ziekte van Pfeiffer HAZERSWOUDE (ANP) - Bettine Vriesekoop is minstens twee maanden uitgescha keld. Donderdag werd na een bloedproef geconstateerd dat de Europese tafeltennis- kampioene lijdt aan de ziekte van Pfeiffer. Zij moet twee weken het bed houden, ge volgd door minimaal zes weken rust. De duur van die periode wordt bepaald, zodra de uitslag van het door een Alphens laboratorium te verrichten bloedonderzoek bekend is. ZEIST (ANP) - De interlandwed strijd tussen Nederland en Span je zal op woensdagavond 16 no vember in het Feyenoord-sta- dion gespeeld worden. De onder handelingen tussen de KNVB en stadion-direkteur De Kimpe werden gisteren met positief re sultaat afgesloten. De ontmoeting tegen Spanje wordt voor het Nederlands elftal het sleutelduel in groep 7 van de kwalificatieronde van de strijd om het Europees landenkam- pioenschap. Tenzij Nederland op 12 oktober in Dublin tegen Ier land gelijk speelt of verliest. In beide gevallen is Spanje al voor de wedstrijd in de Kuip zeker van deelneming aan de EK-eind- ronde in '84 in Frankrijk. BundeSliga ri een vooruitgespeelde wedstrijd voor de Bundcsliga heeft 1 FC Nürnberg gisteravond in eigen stadion met 4-2 van Eintracht Braunschweig gewonnen. Vriesekoop voelde zich de laatste weken koortsig en had last van opgezette klieren. Een en ander bracht ze in verband met de drukte rond haar verhuizing van de ouderlijke woning naar een vrijgezellenappartement in Ha- zerswoude en het slechte voe dingspatroon in die weken. Don derdag trof haar trainer Gerard Bakker haar in ontredderde toe stand aan. De daarop geconsul teerde arts constateerde de ziek te van Pfeiffer. Dubieus Door deze ontwikkelingen wordt de voorbereiding van Vriese koop op de grote, internationale evenementen danig verstoord. Zo zou ze deelnemen aan vier open kampioenschappen. De eerste twee. in Zwitserland en Zweden, zal ze zeker moeten la ten schieten. De laatste twee, En geland en Wcst-Duitsland, zijn dubieus. Bovendien staat in fe bruari in Bratislava de 'Top-12' op het programma en twee maanden later in Moskou de ver dediging van haar Europese titel. Voorts mist zij het eerste deel van de nationale competitie, die vandaag van start gaat. Rijsdorp Haar vervanger in het herenteam van Avanti wordt Ronald Rijs dorp, die daarmee zijn zoveelste rentree op het hoogste niveau maakt. Rijsdorp debuteerde in 1978 tijdens het EK in Duisburg in het nationale team, werd daar door de Joegoslaaf Surbek zo vernederd, dat hij van een ver dere carrière afzag en bij de re creanten ging spelen. Bij tijd en wijle worden de kriebels voor een comeback zo sterk, dat hij te rugkeert in de hoogste klasse. Bij Avanti is bovendien Sandra de Kruiff in dienst getreden als jeugdtrainster. De werkloze kleuterleidster en oud-interna tional volgt daarmee Brigitte Kooter op. Atleet Co Jansen zorgt voor uitschieter LEIDEN - De laatste avondwedstrijd van het sei zoen dreigde gisteravond in de Leidse Hout aan vankelijk in het water te vallen. De weergoden waren het organiserende AV Holland en de opge komen atleten en atletes op het laatste moment toch nog gunstig gezind. Gezien de middelmati ge prestaties echter lijkt de scherpte er voor de meesten wel af. Een uitschieter was A-junior Co Jansen (Spartaan) die een goede 3000 mpter lieD in 8.51.1. Ook Laura Bosman (AAV '36) liet zich van haar beste kant zien door 58.8 te lopen op de 400 meter bij de meisjes A. Marian van de Niet (Bataven) sprong 5 meter 22 ver. Overige prestaties: 400 meter Heren: Jan Verloop (Bat) 51.6, Jaap Dirkx (Holl) 51.9, Paul Grimbergen (Spartaan) 52.6; 1000 meter Dames: Lenie v.d. Poel (Spartaan) 3.05.1; 1000 meter Heren: Hans v.d. Vijver 2.36.9, Peter v. Proosdij 2.42.4, Fred v.d. Berg 2 45 (allen Holland). driedelig kostuum? Nee, dat is ondenkbaar. GRONINGEN (GPD) - Het aardige aan de nieuwe damesbondscoach van de tafeltennisbond, de alweer 33-jarige Jan Vlieg, is dat hij bepaald niet op zijn mondje is gevallen. Boven hem en zijn voormalige ploegmaten bij Midstars, Tom Pitstra en broer Anne, hangt nog enigszins het aureool van de praatjesmakers; de goed gebekte studenten, die met een hart stochtelijke trainingsijver en ondanks een chaotische en uitbundige le venswijze naar de ereklasse doorstoomden. Jan is nu een dagje ouder, wat bezadigder, zelfs al afgestudeerd (sociale geografie), maar zal zijn wilde haren nimmer volledig kwijtraken. De oudste Vlieg-telg in een ide in het nationale team en of ze hun koffers van Reykjavik even willen pakken". Dat Jan Vlieg genegen is veel con cessies te doen ten aanzien van het gouden koppel Bakker-Vrie- sekoop blijkt uit de volgende woorden: „Ik ben bereid om een buffer, of wat dan ook te zijn. Dat is beter dan een bondscoach, die in de media van zijn pupillen steeds moet lezen: „Met die flap drol op de stoel wil het ook niet". Er zal geschipperd moeten wor den. Ik ben ook heus niet van plan om Vriesekoop een andere trainingsmethode of wat dan ook op te leggen. Het zou haar alleen maar aan het twijfelen brengen. Gerard Bakker moet dan echter wel bereid zijn om met mij rond de tafel te zitten en me uit te leg gen hoe hij werkt". Hij lijkt zich wel wat op de hals te hebben gehaald door de functie van damesbondscoach te aan vaarden. Immers, nadat Gerard Bakker - de steun en toeverlaat van onze nationale tafeltennis- oogappel Bettine Vriesekoop - - vorig jaar de bons kreeg na de beruchte 'kopstoot-affaire', heeft BC Brunssum 'uitgespeeld' BRUNSSUM/NIEUWEGEIN (ANP) - BC Brunssum heeft zich teruggetrokken uit de hoofdklassecompetitie van de Nederlandse Badminton Bond (NBB), omdat het geen team op de baan kan bren gen. Enige dagen voor aan vang van de competitie heeft de Limburgse vereni ging laten weten dat de spe lers van het topteam geen zin meer hebben. De NBB heeft besloten Brunssum, dat zich vorig jaar net in de hoofdklasse handhaafde, niet te vervangen, en het badmintonjaar met zeven ploegen af te werken. Volgens voorzitter Huub Jon gen hebben de spelers van BC Brunssum zich nogal op gewonden over berichten als zou de club in West- Duitsland op zoek zijn naar betere badmintonners. "Dat bericht is volstrekt uit de lucht gegrepen", aldus Jon gen. Met BC Brunssum ver dwijnt de enige Limburgse club uit de hoofdklasse. Het tweede team van de vereni ging komt uit in de eerste klasse. de bond alweer twee coaches versleten. Eerst sneuvelde Nora Bakker. Vervolgens voelde de broer van Gerard, Theo, er na een tijdelijk verband weinig voor om het werk voort te zetten. Nu wil Jan Vlieg het voor een jaar proberen, waarna hij de kans heeft om het dienstverband met twee jaar te verlengen. De in Groningen woonachtige trainer heeft in Bettine Vriesekoop ech ter nu al een niet weg te vlakken tegenstandster. Zij verwijt de bond geen inspraak te hebben gehad bij de benoeming. Eigenzinnig Jan Vlieg ligt niet wakker van al die heisa rond zijn persoontje. Hij is zo eigenzinnig om zichzelf bekwaam genoeg voor die func tie te achten en bovendien is de uit Middelstum afkomstige bondscoach bereid zich uiterst plooibaar op te stellen. „Kijk, ik wist bij voorbaat dat er dames zijn die het liefst met Gerard Bakker werken", zegt Vlieg. „Die man is echter nog voor een jaar geschorst, zodat die dames zich moeten realiseren dat de voor hen meest ideale situatie dit jaar niet verwezenlijkt kan wor den. Dat is een gegeven waar je niet omheen kunt". „Ik ben bereid rekening te houden met de belangen van Vriesekoop en anderen. En ik besef drom mels goed dat ik zowel met Ge rard Bakker als met Vriesekoop een goed overleg moet hebben. Ik heb echter ook rekening te hquden met De Kruiff, Kloppen burg en al die anderen. Die kun je ook niet steeds 's nachts om twaalf uur bellen met de mede deling dat er een plaatsje vrij is Successen Jan Vlieg heeft de afgelopen jaren als trainer-coach aardige succes- bereikt. Met het Apeldoornse Buitenlandse interesse voor "Kneet" ROTTERDAM (GPD) - Gerrie Knetemann heeft niet te klagen over gebrek aan belangstelling van wielersponsors die met hem willen onderhandelen over een contract voor volgend seizoen. Zijn beslissing om te breken met Peter Post leverde reacties op van zeven ploegleiders voor wie de vraag op welk niveau Knete mann na zijn ongeluk gaat koersen, geen probleem vormt. De belangen van "Kneet" worden behartigd door de Rotterdamse manager Peter Bonthuis die over de sponsorscontacten geen me dedelingen wil verstrekken. Het enige dat Peter Bonthuis er over kwijt wil, is dat alle belang stelling uit het buitenland komt. Mentheour De Fransman Pierre-Henri Men theour heeft gisteren de twaalfde etappe van de open Ronde van de Toekomst gewonnen. De be roepsrenner ontsnapte tijdens de laatste kilometer van de 183 kilo meter lange rit van Bourg-de- Peage naar Bessèges uit een kop groep van vijf renners. Hij won met vier seconden voorsprong. De Oostduitser Ludwig behield de gele trui. Tafeltennisbondscoach Jan Vlieg: "Tot i De Veluwe *wVr'd"hij^tweë"kéer functioneren".... t den treure wil ik met Gerard Bakker praten c nationaal kampioen, terwijl zijn pupillen Henk en Ron van Span je de individuele landstitels ver overden. „Ik werk als sportleider op het universitaire sportcen trum, waar je erg veel contacten hebt met collega's die met hoc key, volleybal, roeien, enzovoort bezig zijn", vertelt hij. „Daar pik ik veel van op en ik heb zelf ook behoorlijk was know-how". Het karakter van Jan Vlieg ver toont bijzonder weinig overeen komsten met dat van Gerard Bakker. Vlieg is duidelijk ge vormd in de jaren zestig; tole rant, linkse inslag, wars van for mele toestanden en een pluk-de- dag-type. Bakker houdt er een geheel andere levensvisie op na en eist van Vriesekoop een kada verdiscipline. Of dé nieuwe bondscoach een der gelijke aanpak kan opbrengen? „Oh, jawel", zegt hij. „Bij De Ve luwe ben ik ook heel anders be zig dan op het sportcentrum, waar ik meer entertainer dan trainer ben. Als Vriesekoop zich goed voelt bij een kadaverdisci pline, dan kom ik daaraan tege moet, want anders gaat ze twijfe- NEW YORK (AP) - Een lijn rechter die tijdens een junio renpartij in de open Ameri kaanse kampioenschappen getroffen werd door een ten nisbal en met zijn schedel op de asfaltbaan terechtkwam, is donderdag overleden, maakte gisteren de medi sche staf van het hospitaal waarin hij was opgenomc;. bekend. De lijnrechter werd afgelopen zaterdag in het kruis getrof fen door een bal die werd ge slagen door de Zweed Stefan Esberg. Hij viel van zijn stoel en brak zijn schedel. Bewusteloos werd hij naar het ziekenhuis gebracht, maar ook intensive care kon zijn leven niet redden. len. Zo gauw als ze gaat twijfe len, ben ik degene die zich moet aanpassen, want zij moet per slot van rekening resultaten neerzet ten. Ik moet mijn oefenstof zoda nig bundelen en brengen, dat die meiden zich erin kunnen vinden. Omgekeerd werkt het niet". In dat leader wil Jan Vlieg ook een goed overleg met Gerard Bak ker. „Tot in den treure wil ik met hem praten", zegt Vlieg. „Om zo goed mogelijk te functioneren heb ik alle informatie van hem, maar ook van andere clubtrai ners nodig". J* LEIDSE VOETBALVERENIGING ZONDAG A.S. 14.00 UUR. DE BELANGRIJKE COMPETITIEWEDSTRIJD leidse onderwijsinstellingen DE THUISSCHOOL VOOR Sportcomplex "Kikkerpolder" Zondag a.s. aanvang 14.00 uur V Deze advertentie is aangeboden door Mentink mode Vijf Meiplein 5, Leiden. Dorpsstraat 106, Warmond

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13