'Gelukkig komen dit soort zaken elders niet voor' Zenderaanbod op kabel voorlopig niet groter Wethouder haalt uit naar 'De Lindehoeve' Lezers schrijven Inwoner Oegstgeest krijgt schade niet vergoed In Zoeterwoude 'Gemiva' over commissie Zoeterwoude: Schijnheilig OPDRACHT Stad en rand OEGSTGEEST - Een bewoner van de Willem de Zwijgerlaan krijgt geen schadevergoeding van de gemeente Oegstgeest. Dat besloot de gemeenteraad gister avond. De bewoner had van het gemeente bestuur 75.000 gulden schade vergoeding geëist omdat zijn achterbuurman toestemming van B en W had gekregen om een garage langs de erfafscheiding te bouwen. Daardoor zou zijn wo ning aanzienlijk in waarde zijn gedaald. Vooral omdat er veel minder licht in de woning komt. Alleen CDA-fractievoorzitter Van Veen bleek het gisteravond niet eens te zijn met het voorstel van B en W om de schadeclaim af te wijzen. Van Veen sprak alleen voor zichzelf, niet voor zijn frac- VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1983 Van Veen (CDA) (foto Wim Dijkman) tie. "Hoewel B en W beweren dat er op geen enkele wijze schade aan de bewoner is toegebracht, ben ik zelf van mening dat er wel duidelijk nadeel voor hem is ont staan. Alleen staat het gevraagde bedrag niet in verhouding tot de geleden schade", aldus de chris ten-democraat. ZOETERWOUDE - De uitbrei ding van het zenderaanbod met zes kanalen in Zoeterwoude gaat voorlopig niet door. Een bericht op het allerlaatste moment dat binnenkort auteursrechten moe ten worden betaald, wat een kwartje per kanaal per maand extra gaat kosten, zorgde voor opschorting van het advies. Ge wacht wordt nu op de uitspraak van de Hoge Raad over de au teursrechten die in januari 1984 wordt verwacht. Een half uur voor de raadscommis sie voor algemene zaken gister avond begon kwam op het ge meentehuis een telefoontje bin nen met de mededeling over de auteursrechten. De commissiele den sloegen bijkans achterover van schrik. Dit zou een verho ging van de kosten van 36 gulden per jaar betekenen. Dat was voor de commissie aanleiding nog even te wachten op meer infor matie alvorens een definitieve beslissing over uitbreiding van het kabelnet te nemen. Het voor stel was om met zes zenders uit te breiden. Drie Belgische kana len en drie Britse zouden erbij komen. WD-er Kremer noemde een uit breiding gerechtvaardigd op grond van het onderzoek dat Ca- sema heeft verricht. Een kwartje hier bovenop vond hij echter nogal gortig. "Het is daarom niet zinvol nu een beslising te ne men", aldus de liberaal. De overi ge commissieleden waren het hier ronduit mee eens. Overigens opent het heffen van au teursrechten op de programma's de mogelijkheid dat er kabelver bindingen met het buitenland tot stand komen. Dit zou de kwali teit van de ontvangst aanzienlijk kunnen verbeteren. Met name de ontvangst van de Engelse zen ders laat door de straalverbindin gen te i ZOETERWOUDE - "Gelukkig komen dit soort zaken elders niet voor. In andere ge meenten hebben we veel betere ervaringen met de integratie van zelfstandig wonende gehandicapten. Ook in de Zonnegaarde is de komst van zes Swetterhage-bewoners probleemloos verlopen". Zo reageert C.W. Borsboom van de stichting 'Gemiva' op de bezwaren die omwonenden van het huis aan de Zoeterwoudse Jan Albert de Graven- laan 2 aanvoeren tegen het geschikt maken van de garage voor bewoning. Tijdens de vergadering van de raadscommissie ruimtelijke or dening, afgelopen woensdag, ga ven de drie politieke partijen een negatief advies over het verlenen van een bouwvergunning. Het negatieve advies kwam voort uit de vrees dat de zes verstandelijk gehandicapten te veel overlast voor de buurt zouden veroorza ken. De leefbaarheid van de buurt zou in het geding komen. Ook op feitelijke gronden werd geen toestemming verleend voor verbouwing van de garage. Im mers, waarom mag een ander niet, en Gemiva wél zijn garage met toestemming van de ge meente een woonbestemming geven. De voornaamste reden dat de raadscomissie unaniem tegen het voorstel was, ligt op één lijn met de standpunten van de buurtbewoners. Een toename van het aantal verstandelijk ge handicapten (van vijf naar zes) zou de structuur van de buurt verstoren. Met name de CDA- en WD-raadsleden (uitgerekend de partijen die het college vormen) waren voor dit argument gevoe lig. Volgens eerder genoemde Gemiva- woordvoerder Borsboom ging het de bezwaarmakers niet zo zeer om die garage: "Het is meer een ideale gelegenheid om het ongenoegen aan de gemeente kenbaar te maken. Het gaat niet om de bouwkundige kant van de zaak, het spitst zich meer toe op de komst van deze kinderen in de buurt". Het ambtelijk advies aan het colle- ge van B en W bevestigt dit. Een citaat: "...kan ik uw college mee delen dat er door diverse bewo ners van de Jan Albert de Gra- venlaan totaal geen rekening zou zijn gehouden met de wensen van Gemiva. De uitslag van een vooroverleg zou, gelet op de door mij opgedane ervaringen tijdens de informatieavond, ongetwij feld zijn geweest: Gemiva beslist niet!". Onplezierig De bezwaren van de buurtbewo ners over geluidsoverlast legt Borsboom niet zonder meer naast zich neer. "Wanneer dat een reëel probleem is zijn we be reid het nodige daaraan te doen' aldus de woordvoerder van Ge miva, die de afwezigheid van Ge miva tijdens de vergadering van Naar aanleiding van het bericht dat de raadscommissie ruimtelijke ordening in Zoeterwoude na protesten uit de buurt geen toe stemming wil geven aan het mo gelijk maken dat nog een zesde geestelijk gehandicapte in een 'gewoon' huis kan gaan wonen, moet mij het volgende van het hart. De buurtbewoners zijn schijnheilig en laf als ze zeggen dat de overlast bestaat uit het hard de trappen op en af lopen en met deuren slaan. Ze bedoe len: het is geen gezicht in ons straatje als er van die rare snui ters rondlopen en verder is het wat eng, ook voor onze eigen goede ldnderen. Het verwijt aan 'Gemiva' dat er geen overleg is gepleegd kan vertaald worden door: als we het eerder hadden geweten hadden we zoveel tram melant gemaakt dat jullie wel er gens anders iets zouden hebben gezocht. Buurtbewoners en commissiele den zijn spijkerhard. Geen enkel begrip wordt opgebracht voor ouders en verzorgers van deze mensen die zo graag zouden wil len dat ze zo goed mogelijk te recht komen in plaats van weg gestopt in een gesticht. Ook geen enkel begrip voor de gehandi capten zelf, die hun handicap niet hebben uitgezocht. Laten deze geestelijk vervuilde lie den eens beseffen dat het puur geluk en géén eigen verdienste is dat ze niet zelf gehandicapt zijn. S. Warnaar (ouder gehandicapte) Van Beuningenlaan 20 Leiden woensdag verklaart door de onplezierige ervaringen tijdens het eerste gesprek met de buurt. Op die informatie-avond vielen volgens Borsboom "best negatieve reacties" te beluiste- Met betrekking tot de meest opval lende klacht van de buurtbewo ners, de leefbaarheid van de buurt, laat Borsboom zich voor zichtig uit: "Ik vind dat dit soort communicatie niet via de krant moet gaan. Je moet de zaak niet opblazen, dat doet de bewoners geen goed. Maar ik ben er van overtuigd dat de buurt zich over een paar jaar niet meer kan voor stellen dat ze aanvankelijk pro blemen had". Het hoofd van de woondienst van Swetterhage, S. Homminga, was "verrast" door het advies van de raadscommissie. "Ik had een dergelijk advies niet verwacht. Ik wist dat er een aantal bezwa ren in de buurt leeft, maar een groot deel van de buurt heeft goede contacten met de bewo ners opgebouwd". Omdat Swetterhage heel kritisch bekijkt wie er zelfstandig mogen wonen, gelooft Homminga niet dat er sprake is van buitengewo ne overlast. "We gaan heel zorg vuldig te werk bij het plaatsen van pupillen. Ik kan me dan ook nauwelijks voorstellen dat de overlast groter is dan bij andere gezinnen. Ik woon zelf ook in een straat met buren die ik 's avonds hoor. Wanneer er een gezin van tien kinderen in dat huis zou gaan wonen is de overlast waar schijnlijk nog veel groter", aldus Homminga die er aan toevoegt dat de tijd zal leren dat het best meevalt. Burgemeester Houdijk van Zoeter woude tenslotte reageerde ook verrast op de afwijzing van het collegevoorstel. Hij noemde het "jammer en onverwacht". Wat de volgende stappen van het college in deze kwestie zullen zijn kon hij gisteren nog niet zeggen. Hij benadrukte wel dat het om vol komen legale bewoning van het pand gaat. "Het gaat om de gara ge, het huis staat er verder bui ten", aldus Houdijk. De burge meester meende dat er heel ern stige bezwaren moeten zijn om de aanvraag van Gemiva te ver hinderen. (Zie ook commentaar en Lezers schrijven). Fietscross De Leiderdorpse fietscrossclub 'De Rakkers' houdt zondag een officiële bondswedstrijd. Zo'n driehonderd fïetscrossers uit de regio worden op het terrein in het sportpark 'De Bloemerd' verwacht. Om twaalf uur begin nen de wedstrijden. Orgel De befaamde Engelse organist Ja mes Parson speelt zondag weer op zijn 'oude' orgel, het pijpor gel uit 1875 dat sinds een paar jaar in handen is van de streek- muziekschool 'Rijnakkoord'. Het orgel afkomstig uit een kerk in Engeland werd vroeger regelmatig door Parson be speeld totdat het naar Neder land verhuisde. Parson begint zijn concert om half een. Het ge heel speelt zich af in de grote zaal van 'Muzenhof aan de Lei derdorpse Cor Gordijnsingel. Reünie De Zoeterwoudse voetbalvereni ging 'Meerburg' bestaat 55 jaar. Ter gelegenheid daarvan wordt zondag een reünie georgani seerd voor alle oudleden van 35 jaar en ouder. De dag begint om half tien met een Heilige Mis, gevolgd door een broodmaal tijd. Later zijn de oudleden ere gast bij de wedstrijd Meerburg- SVLV. Poppen Het nieuwe kindertheaterseizoen van de Zoeterwoudse stichting 'Wouw' begint zondag met een voorstelling van het Arnhems Poppentheater. Gespeeld wordt stuk 'Het huis van "Een jongerencentrum moet af en toe provoceren om mensen aan het denken te zetten", zei PvdA/PPR-raadslid Visser (rechts) enkele minuten nadat hij handen had geschud met Lindehoeve-medewerkers Paul van der Burg (links), Mark Wiebes (tweede van links) en stalmeester Thijs Witteman. (foto Holvast) Tijdens receptie in Voorschoten Engel'. De voorstelling in 'Ons Huis' aan het Kosterpad, be doeld voor kinderen van zes tot twaalf jaar, begint om half drie. Hippiquade De Leiderdorpse rui ter vereniging 'Liethorp' houdt zondag een open dag genaamd 'Hippiqua de'. Het doel van de dag is meer bekendheid te geven aan de rui tersport in het algemeen en een beeld te geven van het werk in en om de manege. Bezoekers kunnen demonstraties ver wachten van pony- en paardrij lessen, carrouselrijden, voltige, Pas de deux en dressuur. Ook worden er spring- en dressuur- wedstrijden gehouden voor po ny's en paarden. Bovendien kunnen de stallen worden be zichtigd. De manege in het sportpark 'De Bloemerd' is ge opend vanaf tien uur tot onge veer half vijf. VOORSCHOTEN - "Een tirade", zo omschreven jongeren in het Voorschotense jongerencentrum 'De Lindehoeve' gistermiddag de speech van wethouder Marse lis. In zijn toespraak ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van het jongerencentrum, haalde de wethouder namelijk keihard uit naar verschillende activitei ten en publicaties van de Linde hoeve. Met name was hij gevallen over een stripverhaal in een huis-aan- huis verspreid jubileum-kransje waarin een dame een man uitno digt tot het hebben van ge slachtsgemeenschap. "Moet je zoiets nu wel doen als jongeren centrum?", vroeg de wethouder zich af. Hij gaf hierop geen ant woord, maar voerde aan dat hij van verschillende ouders had ge hoord dat "zij het niet zo leuk vinden dat hun kinderen dit soort strips onder ogen krijgen". Evenmin waren zij volgens hem gelukkig met het maandelijks verschijnende Lindehoeve perio diek Merde ("Waarom nu zo'n ti tel?"). Ook de wethouder had het moeilijk met dit krantje, zo ver trouwde hij de jongeren toe. Hij vond het soms zelfs provoce rend. Met name "de filosofie over proletarisch winkelen" was bij hem in het verkeerde keelgat ge schoten. Het had hem in een moeilijke positie geplaatst tegen over een leeggeplunderd buurt huis (Vlietwijk -red.), zo voerde hij dreigend aan. Raadslid Visser (PvdA/PPR) zag het heel anders. In een reactie op de speech van de wethouder, zei hij dat het "juist nodig is dat jon geren af en toe provoceren om reacties uit te lokken". Het raadslid ging niet in op de klacht van de wethouder dat de Linde hoeve zich teveel als links jonge rencentrum zou presenteren. "Ik vind het niet goed dat een jonge rencentrum zich links noemt", had de christen-democraat ge zegd. "Ook andere jongeren moeten hier terecht kunnen". Wel zei Visser dat de geheel schoongemaakte Lindehoeve- stal er prachtig bij lag. De pot verf had volgens hem goed werk verricht. Dat het een dure pot verf was, zoals de wethouder in zijn speech benadrukte, liet hij buiten beschouwing. Het boeventaaltje waar- HMat in opbouwwerkers. planologen en ambte naren onderling communiceren, komt soms goed van pas. In Zoe terwoude betogen buurtbewoners dat de komst van zes verstandelijk gehandicapten in hun buurt strijdig zou zijn met 'de structuur van de buurt'. Je moet er maar op komen. Het college van burgemeester en wethouders, gerecruteerd uit WD en CDA, neemt tot nu toe gelukkig scherp afstand van een raadscom missie met leden van deze partijen plus Progressief Zoeterwoude, die samen het oor laten hangen naar verontruste buurtbewoners. Met een keur aan schijnargumenten, schijnheilig verpakt in zogenaamd neutrale bezwaren tegen het omto veren van een garage in een slaap kamer, laten deze raadsleden zich wel heel lelijk in de kaart kijken. Het WD-raadslid houdt een preekje over het beroep dat er wordt ge daan op de grens van de tolerantie. Is dat nu liberaal of gewoon be krompen? Het raadslid van progressief Zoeter woude verschuilt zich achter een redenering over de bouwkundige kant van de zaak. Is dat nu pro gressief om je argumenten te zoe ken in de technocratische structuur van onze ingewikkelde samenle- De CDA-partner in dit illustere gezel schap stelt met ijzeren logica dat een garage een garage moet blij ven, en hij ondersteunt deze stel ling met het argument van de leef baarheid van de buurt. Is dat nu de vertaling in de politiek van de op dracht zoals die voor CDA-politici in de Schrift te lezen valt? De zes verstandelijk gehandicapten moeten hun broos geluk kunnen vinden in een veilige, warme en be schutte omgeving, adres: Jan Al- bert de Gravenlaan nummer 2. Maar wie was eigenlijk deze Jan Al- bert de Graven? Hij was de klokkengieter van de klok die oorspronkelijk in de N.H. Kerk heeft gehangen,anno 1719. De in scriptie op deze klok luidt, vertaald uit het Latijn: 'Dient de Heer met vreugde. Jan Albert de Graven maalde mij'. Er wacht Zoeterwoude een mooie op dracht. Burgerlijke stand LEIDEN - Ondertrouwd: C.P. Singerling en N.G. Heemrood; J.C. Keim en J.A. te Voortwis; R. van Poelgeest en Y. Hemmes; A.M. Bavelaar en E.J. Kleijn; G. Jeuring en C.J.H. Kamer beek; C.A. Mooijenkind en Y.M.T. Stijnman; P. van Dijk en J.M. van Abswoude; A. van Essen en F.M.E. Verhorik; G.M. van Rh y n en G. Aen- meij; R.G. van Steijn en E.M. Huis- ma^ H. van de Wetering en N. I. Ramharakh; C. Hortensius en F. E. Vos; G. B. H. A. Mo! en C. H. E. de Vogel; J. J. Hoogbruin en I. Strik; D. N. Tiel en W. M. Th. Goddijn; N. A. van Schie en E. Th. Mensink; H. C. Moolenburgh en C. C. W. Pieper; M. Lazeron en N. de Romijn; A. de Graaff en J. M. H. Niks; H. W. van den Berg en M. C. W. A. Schakenbos; P. Pouw en A. T. Raven; A. Bensi en K. C. de Jong; H. J. Tuinhof de Moed en P. van den Hout; W. de Wolff en I. Westerhoff; A. H. P. de Bont en J. G. M. Hoek; F. H. Wassink en J. C. Wolff; P. H. Boegbom en E. H. de Jong. VRIJDAG Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Come back to the 5 Dime Jim my "Dean', van Robert Altman, 20 en 22.15 uur. Groenoordhallen - Leidato, 13-17 uur en 19-21 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, vrouwenavond, 21-1 Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, reggae-avond, met muziek i video, 211 ZATERDAG UK Subs, 211 Clubgebouw tafeltennisvereniging Scylla - Catharijnestraat 10, open huis voor kinderen van 7 en 8 jaar, 10 uur. Speelterrein - Anjelierstraat, meyoret- tenconcours, 10.30 uur. Hartebrugkerk - org el wandelconcert, 15 Kapelzaal K&O-gebouw - Oude Vest 45, nori-stop speelfilms in het teken van de Franse film, 12-1 uur. Filmhuis LVC - film 'Canterbury Tales' van Pasolini, 20 en 22.15 uur. Kakhuis - Vrouwenkerkkoorsteeg 17, film 'Come Back to the 5 Dime Jim my Dean', 20 en 22.15 uur. Stadsgehoorzaal - Leids Folkfestival, 14-24 uur. Groenoordhallen - Leidato, 13-17 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. NVSH trefcentrum - Rapenburg 48, open soos, vanaf 22 uur, tel. 149987. Gezondheidswinkel - Herenstraat 64, 10-12 uur, tel. 144112. ZONDAG Leiden Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 18 t Breestraat 56 - Bhagwancentrum, Bhag- wan op video, 20 uur, vanaf 21 uur, disco. Leids Volkshuis - Apothekersdijk, ope ningsochtend werkgemeenschap De Ratel. Leidse Hout - AV Holland organiseert trimloop, start 11 uur op de atletiek baan. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J. Klaassen, tel. 213546; spreekuur vlgs afspraak, zo 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, Noord- eindsplein 4a, tel. 123752; spreekuur 12 en 17 uur. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professoren wijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Engel, de M. van Streefkerkstraat 53, tel. 121334; spreekuur vlgs afspraak, zo 8 uur tot 24 uur: A. van Luyk, Was- straat 2a, tel. 122522; spreekuur vlgs afspraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za 8 uur tot zo 8 uur: E.H. Nieuwenhuis- Smalbraak, Bevrijdingsplein 60, tel. 768918; spreekuur 12 en 17 uur. zo 8 uur tot 24 uur: D. Hammerstein, Saffierstraat 3, tel. 720936; spreekuur vlgs afspraak (alleen tel.). Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meyer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage en Zwijnenburg: za, J.A. Verhage, Pluimzeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 218661; spreekuur 11- 11.30 uur in gezondheidscentrum Me renwijk, Rosmolen 2. zo, H.A.M.M. Meyer, Stokroos 1, tel. 215510; spreekuur 11-11.30 uur aan huis. Leiderdorp za, M.B. Landsmeer, Drakestein 2, tel. 413913; zo, F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest D.L.P. van Overvest, Terweeweg 152, tel. 173994. Voorschoten za. W. van Dam, Palestinalaan 29. tel. 3960; zo, F. Koopmans, Churchillweg 19, tel. 6352. Wassenaar Noord: J. Huls, Herenweg 19, tel. 13027; zuid: J.W. Stuyfzand, Van Polanen- park 138, tel. 12460. APOTHEKEN De avond-, nacht1- en zondagsdienst van' de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vrijdag 16 sept tot 23 sept door: Apotheek Leiden Zuid-West, Brahms- laan 20, tel. 763134; Apotheek Boeh- mer, Florijn 19, Leiderdorp, tel. 894400. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder. Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Lei derdorp, tel. 890405. E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Oegstgeest R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten C.P. van Oostrom, Veurseweg 36, tel. 01717-2317 en Mevr. C.E. Birnie-Her- inga, Kon. Wilhelminalaan 27, Leid- schendam, tel. 070-275450. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: R.L. Nieboer, Wilhelminapark 5, Oegst geest, tel. 153096. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor den van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Ryn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen tel. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur), zaterdag v verstreken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt verlenging 16 30-18 00 uur Abonnementsgelden bi| vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan Maandabonnement 20,59 (Autom betaling) Losse nummers 0,85 Directie: G. Koopman Adj.dirN Quakernaat Hoofdredacteur: Drs. J. W. E. Metselaar Ad) Hoofdredacteur R. D. Paauw Alg redactiechef: A van Leeuwen Plv Alg redactiechef: Commentaren: W F jNfcinz en A. A. van Brussel Rubriekchefs J. Kroon (stad) B. W. T Jungman (plv) H I. J Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W F J Wirti (bm 'buit /ec J. Ruygrok-Hoogeveen (plv) P J de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C. H. Schrama (feature) tel. 071-144941, tsl. 219 Aangesloten bi) de Gemeenschappeh|ke Persdienst met eigen correspondenten o a. in. Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Beiroet. Rome, Madrid. Mexico en Wbnen.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2