mededelingen gemeentebestuur I 541 M leiden 19tlm23sept.'83 m EEN ECHT COMPLETE KRANT. OVER WERELD, STAD EN LAND. leiden Raads- en commissie vergaderingen Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden. Maandag 19 september a.s. om 20.00 uur in de B&W-kamer van het stadhuis. Agenda: Leges brandbeveiligingsverordening. Driehoeksoverleg (comm. v. politie - justitie - en burgemeester). Commissie voor Financiën Donderdag 22 september a.s. om 10.00 uur in ka mer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen bespro ken worden welke onlangs in diverse vergade ringen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de finan ciële aspecten zullen worden bezien. En verder: Permanente verhuur Burgerzaal. Wijziging begroting Psychiatrisch Ziekenhuis "En degeest" c.a. voor het dienstjaar 1983. Aanvullend subsidie 1980 Onderwijswinkel Leiden- Noord. Wijziging gemeentebegroting en begrotingen van takken van dienst voor het dienstjaar 1983. Ontbinding huurovereenkomst Stationsweg 26-28. Commissie voor de Rekeningen Vrijdag 23 september a.s. om 16.00 uur in kamer 222 van het stadhuis. Agenda: Jaarrekening 1979 van het Psychiatrisch Zieken huis Endegeest c.a. Jaarrekeningen 1980; van het Erfpachtsbedrijf, van de dienst voor de Groenoordhallen en van het Ge meentelijk Rekencentrum. Jaarrekeningen 1981; van het Erfpachtsbedrijf, van de dienst voor de Groenoordhallen en van het Ge meentelijk Brandschadefonds. Bovenstaande raads- en commissiever gaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten kan daarvoor te recht aan de INFORMATIEBALIE in de hal van het stadhuis. OF BEL EVEN: 254103. Overige vergaderingen Hinderwet De aanvragen en alle andere daarop betrekking heb bende stukken liggen gedurende de gehele behande lingstermijn ter inzage in kamer 012 van het Stads- bouwhuis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 16 oktober 1983 ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlich ting, in de hal van het stadhuis. Gemotiveerde bezwaren kunnen schriftelijk tot en met 16 oktober 1983 bij het College van Burge meester en Wethouders worden ingediend (Postbus 9100, 2300 PC Leiden). De persoonlijke gegevens van degenen die schrif telijk bezwaar hebben ingebracht worden, indien hierom - gelijktijdig bij aparte brief - wordt verzocht niet bekendgemaakt. Degene die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gele genheid worden gesteld bezwaar tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Verleende vergunningen Werkgroep Academiewijk/Levendaal-west Maandag 19 september a.s. om 15.30 uur in ka mer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Agenda: Stand van zaken bestemmingsplannen Levendaal- west, Garenmarkt, Sijthoff (school aan de Vliet), Academiewijk, Doelenterrein. Woningbouwplannen Sliksteeg, Rembrandtstraat, Medisch Archief, Gat naast de mensa in de Kaiser- straat. Openbare werken en verkeer: Kort Rapenburg, Ra penburg, Rembrandtpark. Voor informatie kunt u bellen 254505. Inspraakcommissie Dinsdag 20 september a.s. om 20.00 uur in ka mer 222A van het stadhuis. Agenda: Reglement klachtenbehandeling. Klacht van een onderwijzeres. Discussiestuk standaardprocedures. Procedureverordening specifiek welzijn. Voor informatie kunt u bellen 254167. Voor informatie 'overige vergaderin gen' zie telefoonnummer(s) contact personen onderaan agenda's. Nieuw verzoek Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: 1. Grieks restaurant in het pand Nieuwe Rijn 52. De aanvrage is afkomstig van G. Evangelides, al hier, en betreft het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven installaties t.b.v. het grieks restaurant in het pand Nieuwe Rijn 52. Op dinsdag 4 oktober 1983, zal om 14.00 uur in ka mer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden gehouden. 2. Zelf-tank en dieseloliepompinstallatie in en op het pand Lammenschansplein 6. De aanvrage is afkomstig van Automobielbedrijf Rijnland b.v., alhier, en betreft het uitbreiden van de benzinepomp-, L.P.G.- en mengsmeerin- stallatie met een ondergrondse 6000 liter dieselolie tank met bovengrondse aftapinstallatie alsmede het wijzigen van de gehele installatie in een zelf- tank installatie, een en ander in en op het pand Lammenschansplein 6. Op dinsdag 4 oktober 1983, zal om 15.00 uur in ka mer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden gehouden. Tijdens bovengenoemde hoorzittingen zal gelegen heid worden gegeven over de aanvragen van gedach ten te wisselen. Bodemsanering Verleende bouw vergunningen r en Wethouders van Leiden maken be kend dat door hen onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 16 september 1983 vergunningen ingevolge de Hin derwet zijn verleend naar aanleiding van de verzoe ken van: 1. A.M.A. van Leeuwen, alhier, voor het uitbrei den en wijzigen van enkele door elektromotoren gedreven technische installaties ten behoeve van het opslaan, koelen en invriezen van levensmidde len annex opslag- en verkoopruimte van levens middelen, huishoudelijke en drogisterij artikelen, een en ander in het pand Roomburgerlaan 16-18. 2. L. Klaassen, te Amsterdam, voor het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven instal laties t.b.v. het opslaan, koelen en invriezen van levensmiddelen annex opslag- en verkoopruimte van levensmiddelen en huishoudelijke artikelen, een en ander in het pand IJsselkade 45-46. 3. N.E. van der Berg, alhier, voor het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven technische installaties t.b.v. een inrichting voor het bakken van voedings- en genotmiddelen in oliën en vetten annex verkoopinrichting, een en ander in het pand Lange Mare 92. 4. Centrale Directie p.t.t., te 's-Gravenhage, voor het oprichten van diverse door elektromotoren ge dreven technische installaties ten behoeve van het nieuwe hoofdpostkantoor aan de Schipholweg 30. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebben de stukken liggen ter inzage in kamer 012 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, en wel van 16 september 1983 tot 16 oktober 1983 elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 16 oktober 1983 ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlich ting, in de hal van het stadhuis. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algeme ne bepalingen milieuhygiëne staat tot 16 oktober 1983 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig het gestelde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne schrifte lijk of mondeling bezwaren hebben ingediend te gen de aanvraag en/of de ontwerp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeen komstig het gestelde in de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne schriftelijk of mondeling be zwaren in te dienen tegen de aanvraag en/of de ontwerp-beschikking. De beschikkingen worden na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het tref fen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen betreffende bovengenoem de hinderwetzaken kunt u zich wenden tot de Direc tie Milieu, tel. 071-254437, Stadsbouwhuis, Lange gracht 72. kamer 012. Burgemeester en wethouders hebben op 13 septem ber 1983 de volgende bouwvergunningen verleend: - terrein van de Rooseveltstraat, bouwen straalca- - Boommarkt 1l-1la, verbouwen tot bedrijfsruimte; - terrein tussen Uiterstegracht en Middelstegracht, bouwen 37 woningen; - Carneoolstraat 2a, vergroten kantoorpand; - terrein gelegen aan Arsenaalstraat, Doelengracht, Doelensteeg en Cleveringastraat, bouw 58 wonin gen met bergingen. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou- Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 en 12.00 uur bij de directie bouw- en woning toezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911). Ruimtelijke ordening Renovatie van 60 woningen in complex 5 van de woningbouw vereniging "De Eendracht" Burgemeester en Wethouders zijn voornemens met toepassing van de artikelen 14, lid 4 en 25, lid 3 van de voorschriften van het bestemmingsplan Leiden-De Kooi vrijstelling te verlenen voor het uitbreiden van 60 woningen aan de Ambonstraat, Borneostraat, Suma- trastraat en Atjehstraat. Het bouwplan ligt met ingang van maandag 19 sep tember 1983 gedurende 2 weken voor een ieder ter in zage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72 te Leiden. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk bezwaren indienen tegen de voorgenomen vrijstelling bij het College van Burgemeester en Wet houders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Verkeers maatregelen Burgemeester en Wethouders maken bekend dat vanaf 5 september j.l. op de Directie Milieu, Stads bouwhuis, kamer 012, Langegracht 72. voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-meerjarenprogram- ma sanering bodemverontreinigingen 1984-1992 van de Provincie Zuid-Holland. In dit ontwerp-meerjaren- programma is ook een aantal lokaties in Leiden opge nomen. Tot 5 oktober a.s. kan een ieder schriftelijke gemoti veerde bezwaren tegen het ontwerp indienen bij ge deputeerde staten van Zuid-Holland, Koningskade 1, 2596 AA Den Haag. Mede aan de hand van de inge brachte bezwaren stellen gedeputeerde staten het meerjarenprogramma vast. Het vastgestelde meerja renprogramma leggen gedeputeerde staten ter goed keuring voor aan de minister van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer. Maandag 26 september a.s. afsluiting kruispunt Churchilllaan- Haagweg-kruispunt Aannemersbedrijf Zwammerdam b.v. die belast is met de uitvoering van het wegenbeloop t.b.v. de Churchillbrug, zal m.i.v. maandag de 26ste septem ber a.s. genoodzaakt zijn het kruispuntgedeelte Haagwèg-Churchilllaan voor een belangrijk deel af te sluiten voor doorgaand verkeer. Dit heeft tot gevolg dat alle verkeer komend vanaf de richting de Grote Vink door Voorschoten zal worden omgeleid. Zowel Leidseweg als de Voorschoterweg zullen de meest aangewezen omleidingsroutes worden. Verkeer dat uit de stad komt (Haagweg centrum) kan wel richting de Grote Vink. In overleg met de Provin ciale Waterstaat, gemeentepolitie en wegbebakening zullen op de meest gevoelige invalswegen, de ver keersdeelnemers op de omleiding geattendeerd wor- De omleiding duurt vier weken. Inmiddels is dan tevens het nieuwe weggedeelte over de twee fietsers tunneltjes aan de Churchilllaan ingebruik genomen. De omwonenden ontvangen binnenkort een bewo- nersbrief van het Buro Voorlichting waarin e.e.a. over de werkzaamheden uitvoerig zal worden om schreven. Wie geïnteresseerd is in het toekomstige wegenbe loop Churchilllaan-Haagweg kan terecht bij het Buro Voorlichting, kamer 13, stadhuis. Diversen Steun voor bedrijven in aangewezen stadsvernieuwings gebieden Verordening Steun Bedrijven Stadsvernieuwing 1980 Per 1 december 1980 is in Leiden de Verordening Steun Bedrijven Stadsvernieuwing 1980 (V.S.B.S.) van kracht. Op grond van deze subsidieregeling kun nen aan ondernemers (zowel bedrijven als winkels) in door de gemeenteraad aangewezen stadsver nieuwingsgebieden bijdragen worden gegeven. Deze bijdragen worden gegeven naar aanleiding van voortzetting, verplaatsing of beëindiging van de on derneming, mits dit past in het stadsvernieuwings beleid. Dit stadsvernieuwingsbeleid staat voornamelijk be schreven in zgn. verbeteringsplannen en in bestem mingsplannen. Het gedeelte dat handelt over economische aspecten geeft aan wat de door de gemeenteraad gewenste ontwikkelingen zijn; concreet betekent dit b.v. de concentratie van winkels in de buurt, het tegengaan van grootschalige detailhandelsvestigingen, het con centreren van voor wonen hinderlijke bedrijfsactivitei ten op speciale bedrijfsterreinen en handhaving van milieuvriendelijke bedrijfjes in de woonomgeving. Als een ondernemer op vrijwillige basis bijdraagt aan de realisering van die zogenaamde ruimtelijk economi sche structuur kan dat gesteund worden met een bij drage op grond van de V.S.B.S. Verlenging aanwijzing gebieden Bij de inwerkingtreding van de V.S.B.S. zijn de ge bieden waarop de voorloper van de verordening al 2 jaar van toepassing was, aangewezen tot 1 december 1983. Wij stellen voor de aanwijzing van die gebieden onge wijzigd te verlengen met 5 jaar. De gebieden waar het om gaat zijn de volgende: Noorderkwartier, de Kooi, de Camp, Havenwijk-Zuid, Maredorp, Pancras-Oost, met uitzondering van de Haarlemmerstraat tussen Turfmarkt en Pelikaan straat, de Turfmarkt, Prinsessekade en Donkersteeg (kernwinkelapparaat en enkele belangrijke aanloop- routes). Reden verlenging aanwijzing Voor aangewezen stadsvernieuwingsgebieden heeft de Gemeenteraad een zogenaamde "ruimtelijk eco nomische structuur" vastgesteld. Hierin staat weer gegeven wat de uiteindelijk gewenste situatie is met betrekking tot het economisch aspect van de stads vernieuwing. Al zijn er in de afgelopen 5 jaar vele structuurverbete ringen in samenhang met het stadsvernieuwingspro ces gerealiseerd, de gewenste situatie is nog in geen van de gebieden bereikt. Bij de Tweede Kamer ligt het ontwerp voor de Wet op de Stads- en Dorpsvernieuwing, waarvan het de bedoeling is dat die per 1 januari 1985 van kracht wordt. Gevolg daarvan kan zijn dat de V.S.B.S. wordt gewijzigd. Het valt nog niet te zeggen onder welke voorwaarden dan bijdragen zullen worden verstrekt en welke subsi dienormen dan zullen gelden. Wat moet er nog gebeuren? In de verbeterings- en bestemmingsplannen van de verschillende gebieden staat de uiteindelijk gewens te toestand beschreven. Om een zo gedetailleerd mo gelijk inzicht te krijgen van wat er nog zou moeten ge beuren geeft het "Plan van Aktie voor de Stadsver nieuwing" een goed overzicht. Deze plannen liggen ter inzage (Stadhuisplein 1, ka mer 315) (en zijn te koop bij de voorlichtingsbalie in het stadhuis en Stadsbouwhuis). Alle betrokken ondernemers kunnen hierdoor exact op de hoogte raken van bestaande plannen en ge wenste ontwikkelingen. Procedure - Tot 30 dagen na de publicatie van dit voornemen kunnen alle betrokken ondernemers schriftelijk bij ons (College van Burgemeester en Wethouders van Leiden, Stadshuisplein 1) van hun inzichten blijk geven. - de reacties over de gewenste ruimtelijk economi sche structuur, over de uitvoering van de stadsver nieuwing in de betrokken gebieden, over de verlen ging van ^anwijzingstermijn worden, verwerkt in een rapport, behandeld in de (openbare) vergade ring van de Raadscommissie voor economische aangelegenheden; - besluitvorming door Gemeenteraad. Voor informatie kunt u zich wenden tot Dirk van Schie van de Directie Economische Zaken Energie, stadhuis, kamer 315 (tel. 254274). Ontwerp-programma specifiek welzijn Het ontwerp-programma ligt gedurende de maand september ter inzage bij de club- en buurthuizen, de bibliotheken, de Stichting Welzijn Leiden en bij de af deling Voorlichting van het stadhuis. Tot 15 oktober a.s. is er gelegenheid om schriftelijk te reageren op het ontwerp-programma. Daarnaast worden twee inspraakavonden belegd. Op woensdag 28 september, in de Stadsgehoor zaal om 20.00 uur, worden de onderdelen: samenle vingsopbouw, kinderdagverblijven en minderheden besproken. Op woensdag 5 oktober, in de Stadsgehoorzaal, om 20.00 uur, worden de onderdelen van het pro gramma aan de orde gesteld, die gerekend worden tot de cultuur (muziekschool, creativiteitscentra, kunstzinnige vorming, amateuristische kunstbeoefe ning) en de maatschappelijke dienstverlening. Er zijn exemplaren van het ontwerp-programma ver krijgbaar aan de balie van het stadhuis tegen betaling van f 2,50 per stuk. Open Huis Gemeentelijke Sociale Werkvoorziening Op 12 september j.l. heeft de officiële opening van het nieuwe gebouw van de G.D.S.W.-Leiden te Lei derdorp plaatsgehad. Het is niet mogelijk gebleken alle belangstellenden op die dag te inviteren. Wij nodigen u daarom gaarne uit tot een bezoek aan ons "open huis" op vrijdag 23 september a.s. Familie, verzorgers, bekenden van onze medewerkers en andere belangstellenden zijn tussen 14.00 en 16.00 uur welkom op de Touwbaan 40 te Leider- Aan de Informatiebalies van het stadhuis en Stadsbouwhuis zijn de volgende gemeentelijke stukken tegen betaling verkrijgbaar: Stadhuisbalie Lijst van de beschermde monumenten in Leiden f 17,50 Plan van aktie voor de stadsvernieuwing f 25, Nota Emancipatie deel 1 en deel 2 reacties f 10.— Nota vrijwilligerswerk f 5, Program van het college B en W f 1, Nota inzake alcoholgebruik f 2,50 Nota omroep Rijnland f 2.50 Nota Leiden de moeite waard f 5. Bestemmingsplan parkeergarage Sanders 2,50 Programma specifiek welzijn f 2,50 Bestemmingsplan Pancras-Oost f 10,— Bestemmingsplan Tuinstadwijk, Staalwijk f 10,— Bestemmingsplan Roomburg f 7,50 Bestemmingsplan Pancras-West f 5, Verbeteringsplan Transvaal f 5,— Verbeteringsplan Pancras-West f 3,50 Verbeteringsplan Academiewijk, Levendaal-West f 10,— Verbeteringsplan Noordwest f 2,50 Verbeteringsplan Groenoord 1 2,50 Ontwerp Schuttersveld 10,— Het hoogste woerd (inspraakverslag) f 10,— Stadsbouwhuisbalie Bestemmingsplan Groenoord MO.— Bestemmingsplan Academiewijk MO,— Bestemmingsplan Leeuwenhoek f 10,— Bestemmingsplan Levendaal-West f 10,— Bestemmingsplan Maredijk f 10,— Bestemmingsplan Schuttersveld f 10,— Bestemmingsplan Stevenshof f 10,— Bestemmingsplan De Oude Morsch f 10,— Bestemmingsplan Merenwijk f 10,— Bestemmingsplan Transvaal f 10,— Bestemmingsplan Vreewijk MO,— Bestemmingsplan Verversbuurt MO,— Bestemmingsplan Hogewoerd f 10,— Bestemmingsplan Pancras-Oost f 10, Doorstromingsproject ppenbaar vervoer Leiden - Leiderdorp - Zoeterwoude-Rijndijk f 10, Bestemmingsplan Sijthoff f 10,— G.S.D. en het sanktie beleid MO,— Verwijderen racistische leuzen Bij het Gemeentebestuur is aangedrongen op het ver wijderen van leuzen met een racistisch of diskrimine- rend karakter. Burgemeester en Wethouders hebben dit toegezegd, voorzover dergelijke opschriften aan gebouwen of bouwwerken met een openbaar karak ter zijn aangebracht. Meldingen kunnen worden doorgegeven aan de Di- rektie Reiniging, Noorderstraat 18, telefoonnr. 212411. Instituut burgerraadslieden gesloten van 19 t/m 30 september Door de grote drukte van de laatste maanden heeft het werk zich bij de burgerraadslieden zo opgestapeld dat het op dit moment niet meer verantwoord is om nieuwe zaken in te nemen terwijl oude zaken niet af gehandeld zijn. Dit is reden voor een tijdelijke sluiting van de spreek uren. Lopende zaken worden in de eerstkomende twee we ken zoveel mogelijk afgedaan. Wij hopen dat onze kliënten begrip hebben voor de ontstane vertraging. De spreekuren beginnen weer op dinsdag 4 ok tober. Het instituut is in de periode van 19 t/m 30 sep tember tussen 09.00-12.30 uur telefonisch bereik baar voor mensen die voor na 3 oktober een af spraak willen maken. Aanmeldingskaart kleuteronderwijs vervalt Mededeling aan alle ouders en verzorgers van kinde ren welke 4 jaar worden. Deze ouders/verzorgers ontvingen tot voor kort een aanmeldingskaart voor het kleuteronderwijs, deze kaart moest men bij inschrijving van het kind op een kleuterschool aan de hoofdleidster afgeven. Vanaf heden worden deze aanmeldingskaarten niet meer aan de ouders/verzorgers toegezonden. De ouders/verzorgers dienen het kind/pupil nu recht streeks bij de kleuterschool van hun keuze in te laten schrijven. Deze inschrijving kan geschieden, aan de hand van de gegevens uit uw trouwboekje of geboorte-akte. Dus bij inschrijving uw trouwboekje o'f geboorte akte meenemen!! Voor meerdere informatie kunt u zich wenden tot het bureau Leerplichtzaken van de Directie Onderwijs, kamer 402/411 van het Stadhuis te Leiden of telefo nisch nr.'s 254300-254273. Bent u al in het bezit van het Onderwijsvoorlichtings- boek "Onderwijs 1983, Regio Leiden" dit boekje kunt u gratis afhalen bij de balie in de hal van het stadhuis. Grofvuil- ophaaldienst Volgende week zijn aan de beurt: 'Wijk 25 en 27 maandag 19 september Wijk 24, 28 en 32 woensdag 21 september Wijk 33 donderdag 22 september Wijk 30 en 31 vrijdag 23 september

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 12