c Warmond:Geen nieuwe woonerven Rijk gispt Wassenaar Vliegdienst rijkspolitie mogelijk naar Valkenburg Raadscommissie kiest voor snelheidsbeperking Jaar cel geëist voor verkrachting Dader (23) steekpartij Oegstgeest aangehouden Nog geen besluit over eenrichtingsverkeer Bloklaan Voorschoten Wassenaarder wil geen riool Stad en rand VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1983 WARMOND - De Warmondse Van Wassenaar-, Van Du- venvoorde- en de Van Mathenessestraat (het gedeelte van Endepoel I rondom het Van Duvenvoordeplein) wor den, als het advies van de raadscommisse openbare werken wordt opgevolgd, niet ingericht als woonerf. In plaats daarvan wordt bekeken in hoeverre het mogelijk is hier de maximumsnelheid van 30 kilometer per uur in te voeren. Daarmee is de raadscommissie openbare werken tegemoet ge komen aan de wensen van de be woners, door hen geuit in een en quête van de plaatselijke afde ling van Veilig Verkeer Neder land. Volgens de nota verkeers- regulerende maatregelen (uit 1979) zullen genoemde straten als woonerf worden ingericht. De bewoners lieten eind 1982 we ten erg veel bezwaren te hebben tegen de wijze waarop de ge meente van hun straten wooner ven wilde maken. Een begin dit jaar door Progressief Warmond gehouden discussie, waaraan werd deelgenomen door mensen die reeds in een woonerf wonen en bewoners van straten die op de nominatie ston den als woonerf te worden inge richt, bracht aan het licht dat de Warmonders eigenlijk ontevre den zijn over het functioneren van woonerven in het algemeen. Voornaamste bezwaar was dat woonerven een veiligheid sugge reren die er helemaal niet is. Een en ander wordt nog eens onder streept door de uitslag van de WN-enquete die gisteravond werd besproken. De Ganzenwei en de Kloosterwei (Endepoel II) blijven ondanks de vele klachten gewoon wooner ven. Burgemeester Hendrickx- Vlaar erkende dat er nogal wat schort aan de woonerven in En- DEN HAAG/WASENAAR - Voor het verkrachten van een meisje uit Wassenaar, het ple gen van enkele (autodiefstal len en bedreiging plus mis handeling heeft de officier van justitie bij de Haagse rechtbank gisteren tegen een inwoner van Zoetermeer twaalf maanden gevangenis straf geëist waarvan vier maanden voorwaardelijk en een proeftijd van twee jaar. Hoewel psychiatrische rappor ten melding maken van een 'aardige man', verlaat de Zoe- termeerder toch steeds weer het rechte pad. Rechtbank president mevrouw Van Ko ningsveld wist dan ook niet wat zij nu eigenlijk precies met hem aan moest. Duide lijk werd wel dat de man gef rustreerd is, nadat hij op vijf tienjarige leeftijd na een on geval een verminkt gezicht opliep. Zijn advocate vertelde dat de man impulsief handelt. Di rect erna heeft hij daar enorm veel spijt van. Omdat hij op de avond van de verkrach ting in 'slecht' gezelschap verkeerde, meende de verde diger dat de verkrachting, wat haar cliënt betreft, hele maal niet is bewezen. Zij vroeg in eerste instantie om vrijspraak. Mocht dat niet tot de mogelijkheden behoren dan in elk geval een kortere celstraf dan die de officier van justitie voor ogen staat. De rechtbank doet 22 septem ber uitspraak. depoel II, niet alleen wat ver keersveiligheid betreft maar ook aan de parkeermogelijkheden, maar ze is geenszins van plan "om alle woonerven om te spit ten en er straatjes met stoepen van te maken zodat die dertig ki lometer kan worden ingevoerd". Daarvoor is geen geld in War mond, vooral niet sinds tijdens de laatste begrotingsbehande ling is besloten het tijdschema voor reconstructie en verbete ring van de Warmondse wegen tot 1986 op te rekken. Een speciaal debat werd gewijd aan de problematiek in de War- mundastraat. Deze straat, inge richt als woonerf, vormt al gerui me tijd geruime tijd een heet hangijzer. Ook hier is geënquê teerd. Uitslag: 43 van de 75 on dervraagden wil éénrichtings verkeer in de Warmundastraat. Daartoe dient het bekende rode bord met de horizontale witte streep aan de kant van de Burge meester Ketelaarstraat (het ver lengde van de Dorpsstraat) te worden geplaatst. Progressief Warmond is voor, zo bleek gisteravond, inclusief de wethouder van die club, Dalhui- sen-Polano. Veel verkeer komen de uit de richting van de Dorps straat kiest de Warmundastraat als verbinding naar de belang rijkste verkeersader in War- OEGSTGEEST - Een 23-jarige Oegstgeestenaar is gistermid dag om twee uur aangehou den in verband met de steek partij die in de nacht van woensdag op donderdag plaats had nabij een flat aan de Dahlialaan. De man was, zo is de indruk van de rijks politie, op weg naar het poli tiebureau om zichzelf aan te geven. Lopend op de Rhijn- geesterstraatweg werd hij echter gesignaleerd door sur veillerende politiemannen die hem aanhielden. Bij de steekpartij raakte een 27- jarige Rijnsburger aan de borst gewond. Het slachtof fer ligt nog in het ziekenhuis maar maakt het goed. Wat de oorzaak was van de steekpartij weet de Oegst- geester rijkspolitie nog niet. Er zijn tegenstrijdige verkla ringen afgelegd. De 23-jarige Oegstgeestenaai blijft voorlopig in hechtenis. De V/armundastraat, gefotografeerd doorgangsfunctie die hun straat heeft en willen éénrichtingsverkeer. mond, de Herenweg, terwijl ue Beatrixlaan in de nota verkeers- regulerende maatregelen is aan gewezen als ontsluitingsweg. Overigens tot grote ontevreden heid van de bewoners daar die gisteravond in groten getale hun ongenoegen uitspraken over "de racebaan", die hun Beatrixlaan is geworden. Éénrichtingsverkeer de War mundastraat is echter uitgeslo ten, zo bleek gisteravond, omdat dit indruist tegen het idee achter een woonerf. De raadscommissie openbare werken bleef vasthou den aan "verkeersafremmende maatregelen" in de Warmunda straat, in de vorm van planten bakken en dergelijke. En dat is nu precies wat de bewoners niet willen omdat zij vrezen dat hun spelende kinderen wel eens ge- (Foto Holvj heel onverwacht en ongezien vanachter al die obstakels van daan kunnen komen. Ook de Beatrixlaanbewoners keerden ontevreden huiswaarts. De enige toezegging die ze kregen was "een onderzoek naar de moge lijkheden tot optische versmal ling", aldus Hendrickx. Gedacht moet hierbij worden aan "flinke bomen" opgesteld vlak langs de rijbaan. ZOETERWOUDE - Zoeterwoude zegt het lidmaatschap op van de Vereniging van Europese Ge meenten. Dit werd gisteravond meegedeeld door wethouder A.R. van der Heijden tijdens de vergadering van de commissie fi nanciën. Op de vraag van het progressieve commissielid A. Kolff-Haantjes wat de voordelen van de status 'Europese Ge meente' zijn wist de wethouder: "Ik heb naarstig naar voordelen gezocht en heb er géén gevon den". Het voordeel van het ver wijderen van het bord 'Europese Gemeente' bij de 'poorten' van Zoeterwoude is dat de gemeente jaarlijks zevenhonderd gulden in de knip houdt. VALKENBURG/SCHIPHOL/DE- N HAAG - De vliegdienst van de rijkspolitie, bestaande uit vijf vliegtuigen en vijf helikopters, komt wellicht naar Valkenburg. De Rijksgebouwendienst onder zoekt op dit moment of dat finan cieel aantrekkelijk is. Op dit mo ment huist de hele dienst op Schiphol. Bekeken zal worden of een gedeel- tehjke overplaatsing (alleen 'het vlieggebeuren') naar Valkenburg goedkoper is. De gronddiensten zouden dan op Schiphol blijven. Verwacht wordt dat de Rijksge bouwendienst nog dit jaar met een standpunt komt. De mogelijkheden voor een goed kopere vestiging voor de lucht- dienst van de Rijkspolitie wor den al ruim vier jaar onderzocht. In 1979 vond de Rekenkamer (die toezicht houdt op de uitga ven van het rijk) dat de huisves ting van de Rijkspolitie op Schiphol een te kostbare aange legenheid was. Voorgesteld werd dat de dienst moet uitkijken naar een goedkopere plaats. Het oog kwam tot de conclusie dat vesti ging op Valkenburg of op Schip hol in prijs niet veel zou uitma ken. De rekenkamer gaf daarna opdracht twee zaken 'diepgaand' te onderzoeken: De kosten van volledige verhuizing naar Val kenburg en van een gedeeltelij ke, waarbij alleen de gronddienst op Schiphol zou blijven. Volgens een woordvoerder van justitie spelen allerlei zaken mee bij een te maken keus. Bijvoor beeld of er voldoende huisves ting voor het personeel in de buurt is en of de marine dag-en- nacht de verkeerstoren kan be mannen. De marinevoorlichtingsdienst zegt dat defensie in het verleden door justitie op de hoogte is gebracht van deze plannen. "We hebben er echter al een hele tijd niets meer van gehoord",-aldus een woord voerder. Hy zegt dat het prak tisch goed mogelijk is dat de vliegdienst van de Rijkspolitie naar Valkenburg komt. "Maar ze zullen het wel allemaal zelf moe ten betalen". Als Valkenburg goedkoper is dan Schiphol wordt dit een bekend beeld op het Vliegkamp. Op de grond een helikopter van de Rijkspolitie met daarboven een helikopter van de Marine. (Foto Roger Soupart) 7^ viel daarbij op het Marinevlieg- VOORSCHOTEN - De Voorscho- kamp Valkenburg. De Rijksgebouwendienst onder zocht de mogelijkheden en Burgerlijke stand ZOETERWOUDE - Geboren: Monique Catharina Maria van Klink; Stefanie Benraadt. Gehuwd: R.L.M. Stikvoort met R. Mos- kowitz; R.S.A. Ammerlaan met C.M.Th. Olyerhoek. •LEIDERDORP - Met een uitge breid programma wordt morgen in Leiderdorp herdacht dat tien jaar geleden de militairen in Chi li de macht grepen. De manifes tatie is georganiseerd door de Chili-groep Leiderdorp. Van half tot twaalf uur wordt morgenoch tend een wake gehouden bij het gemeentehuis. Om kwart voor een begint daar een demonstra tieve fietstocht door Leiderdorp. De Leidse groep 'Paella', zal bij het winkelcentrum 'Winkelhor Latijns-Amerikaanse strijdmu ziek spelen. Deze groep treedt ook 's morgens voor het ge meentehuis en 's avonds in de Scheppingskerk op. Tijdens het avondprogramma wor den gedichten voorgedragen door leden van de Chili-groep. Vervolgens zal Jan van der Put ten, correspondent voor de KRO en de Volkskrant in Zuid-Ameri- ka, over Chili vertellen. Tijdens de avondactiviteiten kan men zich ook opgeven voor de grote demonstratie in Amsterdam, die zondag wordt gehouden. Opge ven kan ook telefonisch: 890869. DEN HAAG/WASSENAAR - Het ministerie van volkshuis vesting en ruimtelijke orde ning zal het gemeentebestuur van Wassenaar volgende week per brief meedelen te leurgesteld te zijn dat het vasthoudt aan de Ruigelaan als plaats voor een woonwa genkamp. De provincie voelt zich hierdoor gesterkt in haar beslissing om Wassenaar dwingend andere plaatsen in de gemeente aan te wijzen waar zulke kampen moeten komen. Zo heeft een woord voerder van de provincie van morgen meegedeeld. Nog vorige week zei de Wasse- naarse wethouder Cocheret de Ia Morinière dat het minis terie zich nimmer over de Ruigelaan als standplaats had uitgesproken. Volgens de provinciale woordvoerder is dit echter in negatieve zin zo wel in 1981 als in 1982 ge beurd. Wassenaar heeft tegen de dwin gende aanwijzing van de pro vincie beroep aangetekend en heeft in afwachting van de be handeling de Raad van State gevraagd om de inwerking treding ervan op te schorten. De Raad van State heeft dit schorsingsverzoek deze week ingewilligd. Wassenaar zal tevens verzoeken om de werkzaamheden te mo gen opschorten aan de be stemmingsplannen die voor de door de provincie uitgeko zen locaties moeten worden gemaakt. Ook wil Wassenaar opschorting van de verplich ting om voor die plaatsen bouw- en aanlegvergunnin- gen af te geven. DEN HAAG/WASSENAAR - Moet Wassenaarder H. Planken zijn woning aan de Schouwweg nu aansluiten op het gemeente lijke riool of mag hij volstaan met een vloeistofdichte kelder om zijn afvalwater in op te slaan? Over die vraag buigt zich mo menteel de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State. Planken zelf wil het liefste zijn hui dige zinkput Vervangen door een vloeistofdichte kelder omdat hij aansluiting op het riool veel te duur vindt. Bovendien is hij bang is dat graafwerkzaamheden zijn tuin zullen beschadigen. De provincie echter vreest dat zo'n voorziening onvoldoende het waterwingebied beschermt waarin Plankens huis ligt en eist aansluiting op het riool. "Maar de provincie heeft elders en eerder wel zo'n kelder toege staan en ook in een waterwinge bied", betoogde de raadsman van Planken gistermorgen voor staatsraad Hekkelman. Een woordvoerder van het provin ciebestuur moest dat toegeven maar voegde eraan toe dat het in die gevallen ging om woningen of bedrijven die nóg moeilijker dan Plankens huis op het ge meentelijke rioolstelsel waren aan te sluiten. "Zo'n aansluiting op het riool verdient de voorkeur en bovendien staat de bewuste woning nu niet zo ver, ongeveer zestig meter, van het rioolstelsel af dat aansluiten te duur is", al dus de provinciale woordvoer der. Hij voegde er overigens aan toe dat de provincie ook voor woningen in de wijk Wassenaarse Slag gaat eisen dat ze in de toekomst op het gemeentelijke rioolstelsel worden aangesloten. De Raad van State zal over enkele weken uitspraak in de zaak doen. tense gemeenteraad heeft gister avond geen beslissing genomen over het instellen van eenrich tingsverkeer op de Bloklaan. Het aantal voorstanders (PvdA/PPR, CDA en D'66) van de maatregel bleek precies even groot als het aantal tegenstanders (WD en wethouder Marselis (CDA)). Hierdoor zal de gemeenteraad de eerstvolgende vergadering zich wederom moeten buigen over de zaak, die reeds geruime tijd sleept. Reeds in juni bogen de raadsleden zich over de zaak. Zij konden toen geen beslissing nemen om dat het CDA wilde afwachten hoe druk het zou worden in de Bloklaan na de openstelling van de brug over de Kerksloot. De brug, die een verbinding vormt tussen de Oranjeboomstraat en Koninklijke Marinelaan, is 31 ju ni geopend en uit onderzoek is gebleken dat na openstelling van de brug ongeveer evenveel au to's door de Bloklaan rijden als voor de opening. Tóch sprak de CDA-fractie zich uit voor eenrichtingsverkeer. Vol gens CDA-raadslid Valkenburg is de Bloklaan namelijk "een korte smalle laan met een ge vaarlijke uitrit bij de Koninklijke Marinelaan". De WD zag het an ders: "Van overlast is nauwelijks sprake in de straat", zei raadslid Hulscher-Boezeman. "Het ge vaar is juist dat mensen harder rijden wanneer eenrichtingsver keer wordt ingesteld". Opmerkelijk was dat het college van burgemeester en wethou ders geenszins achter haar eigen voorstel stond om eenrichtings verkeer in te stellen. Zowel wet houder Van Dalen (WD) als wethouder Marselis (CDA) ble ken namelijk tegen hun eigen voorstel te stemmen. Hiermee liet Marselis zijn fractie in de steek en kweet wéthouder Van Dalen zich een slecht verdediger van het college-standpunt. In een korte rede zei hij namelijk te betwijfelen of de maatregel de verkeersveiligheid en leefmilieu zal verbeteren. Dit terwijl vol gens hem een goede verkeers maatregel aan beide criteria moet voldoen. VOORSCHOTEN - Een enquête moet aan het licht brengen hoe veel interesse Voorschotense al leenstaanden hebben voor de drie centrale wooneenheden met daarin vijftien eenkamerwonin gen, die de gemeenten binnen kort wil gaan bouwen in Noord- Hofland. Hiertoe heeft de gemeenteraad gis teravond besloten. Het voorstel om een enquête te houden was afkomstig van CDA-raadslid Ten Have. Hij zei er overigens niet aan te twijfelen dat in Voorscho ten daadwerelijk behoefte be staat aan de vijftien eenheden. Wanneer toch blijkt dat in Boo- schoten geen behoefte is aan de eenkamerwoningen kan het bouwplan voor in totaal 90 wo ningen voor alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens wor den aangepast. VRIJDAG Leiden Groenoordhallen - Leidato, 19-22.30 uur. Parlement - Nieuwe Rijn, ledenvergade ring PvdA, 20 uur. LVC - Breestraat 66, optreden de Utrechtse groep Judy Nylon, 21 uur. Wijkgebouw Irene - Driftstraat 49, film 'Time to Run', voor jongeren van 12- Holiday Inn open avond squashclub, 20 uur. Noordeinde 2a - Matrogoth 'Maar eigen lijk was het niet zo', 20.30 uur. Leidse IJsbaan - rommelmarkt voor verenigingen uit Leiden en omstre ken, 10-17 uur. Filmhuis LVC - film 'Satyricon' van Fel- lini, 21.15 uur. ZATERDAG Leiden LVC - Breestraat 66, optreden de Engel se reggaegroep Creation Rebel, 21 Leidse Hout - kaatswestrijd, 11 uur. Groenoordhallen - Leidato, 13-17 en 19- 22.30 uur. Groenoordhallen - start Leidato-wan- deltocht, 9-14.30 uur. Vijfhovenhuis - jongdierententoonstel- ling LPKV, 20-22 uur. Stadhuisplein - 'Paulus Plein Festijn', scoutinggroepen, 9.30-14.30 uur. Filmhuis LVC - film 'Satyricon', van Fellini, 21.15 uur. Gezondheidswinkel - Herenstraat 64, geopend van 10-12 uur, tel. 144112. NVSH - Rapenburg 48, open soos, vanaf 22 uur, tel. 149987. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. Hartebrugkerk - wandel-orgelconcert door Jan van der Plas, 15-15.30 uur. Voorschoten Tracé Rijksweg 11 - opening golfbaan, 10.30 uur. ZONDAG Leiden Groenoordhallen - Leidato, 11-17 uur. Groenoordhallen - start Leidato-wan- deltocht, 9-14.30 uur. Vijfhovenhuis - jongdierententoonstel- ling LPKV, 10-17 uur. Breestraat 56 - Bhagwancentrum, Bhag- wan op video, 20 uur, vanaf 21 uur disco. ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Kooyman, Noordeindsplein 2a, tel. 122268; spreekuur 12 en 17 uur. zo 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, Noord eindsplein 4a, tel. 123752; spreekuur 12 en 17 uur. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347; spreek uur vlgs afspraak, zo 8 uur tot 24 uur: W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866; spreekuur 12 en 17 uur. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za 8 uur tot zo 8 uur: B. Roos, Zocher- straat 1, tel. 766123; spreekuur 12 en 17 uur. zo 8 uur tot 24 uur: H.J.H.R. Prince, Vondellaan 58, tel. 761754; spreekuur vlgs afspraak. v Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage en Zwynenburg: za, R. Zwijnenburg, Gallaslaan 24, Lei derdorp, tel. 412166; spreekuur 11- 11.30 uur in Gezondheidscentrum Merenwijk, Rosmolen 2. zo, M.J.H. v. Tol, de Sitterlaan 80, tel. 142427; spreekuur 11-11.30 uur in Ge zondheidscentrum Merenwijk, Ros molen 2. Leiderdorp za, J. v.d. Leden, Hoofdstraat 8, tel. 894539; zo, J. v.d. Beek, Baljuwstraat 5, tel. 894539; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofdstraat 8. Oegstgeest 'J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel. 170605. Voorschoten za, J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel. 2520; zo, C. Meijer, Rouwcooppark 11, tel. 2493. WannÖnd F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 01711-10030. Wassenaar qoord: J. Paulides, v. Z. v. Nijeveltstraat 42, tel. 14561; zuid: J. Vonk, Witten- burgerweg 106, tel. 79676. APOTHEKEN De avond-, nacht- en Zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vrijdag 8 sept tot 16 sept door: Apotheek De Aloë, Levendaal 161, tel. 120502; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, - Roest: A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, tel. 220513. H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, tel. 144323. Oegstgeest R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten J. Frencken, J. Röntgenlaan 14, Leid- schendam, tel. 070-271110. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: A. v.d. Vorst, Warmonder- weg 25, Leiden, tel. 173847. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor den van de Ryn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. LEI DSC H DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Bij automatische overschrijving Kwartaalabonnement 61.25 Commentaren geen administratie- ei incassokosten. Post uitsluitend aan: Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur), zaterdag van 16.30-18 00 uur. Abonn< lentsgelden bij taling te voldoen is met toegestaan Indien één maand voor het abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 tnv Damiate Holding BV te Haarlem Per post f 83.60 Maandabonnement 20.59 (Autom. betaling) Losse nummers 0.85 Directie: G. Koopman Adj.dir N. Qüakernaat Hoofdredacteur: Drs. J W. E. Metselaar Adj. Hoofdredacteur: A van Leeuwen Piv Alg redactiechef: J. M. J Post W F J W.rtz en A A. van Brussel Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B. W. T. Jungman (plv) H. I. J. Veldhuizen (regio) J. Ruygrok-Hoogeveen (plv) P. J de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C H. Schrama (feature) Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941, tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs, Washington. Beiroet, Rome. Madrid. Mexico en Wenen.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2