z 7 Faber moet Lisse 5 PT naar top schieten 'Met deze ploeg geen titel' Basketbalsters onderuit tegen Bulgarije: 61—74 23 Valse start regionale jeugdploegen Puzzel Blokkade VS-basis doorbroken MAANDAG 5 SEPTEMBER 1983 Varia LEIDEN - Na een éénjarig verblijf in de hoofdklasse, zijn de zaal- voetballers van VWL (destijds I onder een andere naam spelend) weer teruggekeerd op het hoog ste plan. Met frisse moed gaat de Leidse kampioen op avontuur in i de inter-regionale klasse, waarin ook Van der Plas, Lugdunum en FC Lisse zijn gestationeerd. VWL verwelkomde een aantal ver sterkingen. De gebroeders De Roo meldden zich aan bij de Lei- derdorpse sponsor Vonk, die daarnaast Hennie Koet als aan winst mocht noteren. Vooral door de komst van Ben de Roo is de ploeg kwalitatief vooruit ge gaan, maar volgens de ex-speler van het Dordtse Ceverbo is een kampioenschap niet voor deze formatie weggelegd. "We zullen blij moeten zijn met een plek in de middenmoot", zegt de 25-jarige veldvoetballer van Lug dunum. "Natuurlijk, op papier ziet er redelijk uit, maar dat moet in de praktijk allemaal nog waar gemaakt worden. Ik verwacht geen hoge positie. Het niveau is stukken minder dan bijvoor beeld Ceverbo". Bij die vereniging acteerde Ben de Roo "tot volle tevredenheid". De Leidenaar maakte deel uit van een team dat zonder veel proble men de titel van de inter-regiona le klasse voor zich opeiste. Waar om dan weggegaan? "Omdat ik beter werd van de overschrijving naar VWL. Zo simpel ligt dat. Ze betalen me dan wel niet, maar zijn me met andere dingen be hulpzaam. Anders was ik wel in Dordrecht gebleven". Bij VWL heeft De Roo inmiddels een mindere organisatie aange troffen. "Dat doet me wel eens pijn. maar ik wist het van tevo ren. In Dordrecht was de organi satie werkelijk uitstekend. Daar kunnen de Leidse clubs een pun tje aan zuigen", vindt hij. Het is de bedoeling dat de verrich tingen in de zaal in het komende seizoen de voorkeur krijgen bij Ben de Roo. "Op het veld ver wacht ik dit jaar een minder leuk seizoen met Lugdunum. Vorig seizoen was het met Henry van der Weijden, Frans Sjardijn en Rinus van Es hartstikke leuk. Ze schopten ze er van elke hoek van het veld in. Nu Henry en Frans weg zijn, wordt het moeilijk. Daarom denk ik dat de zaal de voorkeur gaat krijgen". Coach Piet Gubler krijgt dit sei zoen naarst Ben de Roo de be schikking over Doelman Bram Brandt, Robert de Roo, Ben Heemskerk, Bart van der Weij den, Cees de Roode, Hennie Koet en Ger Nagtegeller. "Ach, we hebben in het veld een hoop voor elkaar over, maar ik geloof nooit dat dit team hoge ogen gaat gooien". LEIDEN - In de regionale jeugd- competitie zijn de 'Leidse' verte genwoordigers slecht van start gegaan. UVS verloor uit van Xer xes. Lisse kreeg thuis klop van ADO, terwijl Katwijk onderuit ging tegen VUC. Alleen Rooden- burg haalde een punt binnen te gen Quick. De wedstrijd Rijswijk - Quick Boys werd afgelast. Xerxes - UVS 1-2 De Leidenaars speelden een goede partij, maar vertrokken met lege handen uit Rotterdam. Vooral het eerste halfuur was UVS goed op dreef. Jeroen Desar bracht dat in de stand tot uitdrukking. Door een verdedigingsfout kon de thuisclub hierna terugkomen. Isaac Boot had de ploeg van Aad Kooren nog voor de pauze op voorsprong kunnen zetten, maar hij miste de goede mogelijkheid. In het tweede part wogen beide ploegen goed tegen elkaar op. Xerxes evenwel ging met de zege strijken. Nadat Edgar Harskamp de paal had geraakt, kwamen de Rotterdammers een kwartier voor tijd op 2-1. Quick - Koodenburg 2-2 In Den Haag waren twee aanval lende ploegen aan het werk. Van de vele kansen die beide ploegen creëerden, werden er uiteinde lijk vier benut. Bij de pauze keek Roodenburg tegen een 1-0 ach terstand aan. maar via twee doel punten van Marcel van der Burg kwam de ploeg hierna op voor sprong. De Kooiclub had het duel op dat moment volledig on der controle. Via een afstands schot echter kwam Quick alsnog op gelijke hoogte. FC Lisse - ADO 1-6 De Lissenaren hadden niets in te brengen tegen het versterkte ADO. By de rust al, toen er een 0-3 stand op het scorebord stond, moest de thuisploeg kansloos worden geacht. Marco Elden- broek redde de eer voor FC Lis- Katwijk - VUC 1-2 De eindstand was bij de rust al be reikt. Katwijk speelde een rede lijke partij tegen VUC, maar hield geen punten aan het duel over. Cor Haasnoot scoorde het Katwijk-doelpunt. LEIDEN - Hoogstwaarschijnlijk zullen de zaalvoetballers van VWL de enige vertegenwoordi gers in de top van de inter-regio nale klasse zijn. De verwachting is dat Van der Plas, vorig jaar goed voor een derde plaats, min- Vanavond Inter-regionaal. Vijl' Meihal Leiden: VWL - Lugdunum (20.00 uur). De Rozet Rozenburg: De Rozet - Van der Plas (20.30 uur). (20.00 i Cleyn Duin - Ju/De Singel (21.00 uur) TUB Hal Lisse: SRV Boys - THB Boys (20.30 uur) De Gaasbak Voorhout: Landwer - Noordwijk (20.00 uur) Rijnstreekhal Alphen: Bahlmann - Van Duuren (20.00 uur) Northgo Hal Noordwijk: Menken/Land- bouw - Bax (21.30 uur) der hoog van de toren zal blazen, nu Huug Aandewiel en Jan Ho- gewoning naar Glasbergen de Best vertrokken. Lugdunum, dat in de afgelopen competitie als De Tegelhandel door het zaalvoet balleven ging, hoopt op een ver blijf boven de degradatiestreep. Van der Plas In mei vond in Katwijk een paleis revolutie plaats. Huug Aande wiel, de spil van het team, kon digde aan naar de Rijnsburgse ri vaal te vertrekkken. Aanvanke lijk zou de tweeling Hoge woning de Katwijker volgen, maar uit eindelijk vulde alleen Jan een overschrijvingsformulier in. Daarnaast kwam Mart van der Plas met de mededeling dat hij het zaalvoetbal voor gezien wilde houden. Tot nu toe heeft Van der Plas zijn woord gehouden. Als vervangers heeft de Katwijkse coach Floor Schaap Frank de Rooy, Koos Schonewille en Ar nold Boers aangetrokken. De verwachtingen zijn minder ge spannen dan vorig seizoen. FC Lisse Na een reeks van successen met Godyla is het op het Lissese zaal- voetbalfront een tijdje stil ge weest. De vedetten stopten of zochten hun heil elders. Dit sei zoen probeert FC Lisse, nu zon der sponsor, de zaken weer se rieus aan te pakken. Mario Faber kwam de gelederen versterken. "Ik wilde het eens op een hoger niveau proberen", verklaart Fa ber zijn overgang. "Daarbij is het leuk eens in een andere club dan UVS te spelen". De tweede versterking is Wim van Harskamp, de doelman die vorig jaar bij THB-Boys onder de lat stond. Jan Schoen kwam van Landwer Johan. Lugdunum Lugdunum verkeert nog in een overgangsfase. De ploeg gaat het in de toekomst met jeugd probe ren. De oude kern beslaat dit jaar uit Wim van As, Frans Sjardijn, Wim Oppelaar en Ronald van der Pot. Ton Brakshoven, Daan Kooimans en Wim Eilander (de veldtrainer) kwamen de selectie verstrken. In geval van nood kan een beroep op de routiniers wor den gedaan. Hoofdklasse Glasbergen is in deze klasse de fa voriet. De verwachting is dat Ju/ De Singel bovenin zal meedraai en. UVS en Bax zijn de outsiders in de hoofdklasse, die dit jaar voor het eerst 12 ploegen telt. Glasbergen Henk Neuteboom zou aanvanke lijk bij de Rijnsburgse formatie als coach gaan fungeren. Neute boom draaide zijn beslissing evenwel terug, waardoor het schip uit het bollendorp momen teel stuurloos is. Niettemin is Glasbergen een kanshebber voor de titel nu Huug Aandewiel en Jan Hogewoning de gelederen kwamen versterken. UVS Met lede ogen zagen de blauwwit- ten Mario Faber vertrekken, vo rig jaar de onbetwiste topscorer van het team. Tegenover het ver lies staat de komst van Will Henskens, die Van der Leek vaarwel zegde. Ju/De Singel De ploeg werd versterkt met Jan van der Reyden, die Cerverbo de rug toekeerde. Voorts kwam Jan Pardon van Unitas Leiden. De Leidse formatie moest het ver trek van Robert de Roo (naar VWL), Cees van der Steen (naar Van Duuren) en Peter Gijsman (naar Transvaal Boys) dulden. THB Boys Bij de Lissese ploeg vond alleen een wisseling van de doelman plaats. Wim van Harskamp ver trok naar FC Lisse. Bart de Bruin is zijn vervanger. SRV Boys Laurens van der Voort kwam de gelederen versterken, dit na een uitstapje bij HOBAHO. Martin Dofferhoff hield het voor gezien bij de formatie uit Lisse. Een plaats in de middenmoot is de verwachting. Cleijn Duin Cleijn Duin keerde na een aantal Ben de Roo: "Blij met plek in middenmoot" (Foto Holvastl jaren van afwezigheid weer terug in de hoofdklasse. De Katwijkse ploeg bemachtigde via een extra- nacompetitie een promotieplaats voor de hoofdklasse. Handhaven luidt het parool van de Katwij- kers. Menken/Landbouw De tweede Noordwijkse ploeg. In deze formatie acteren voorname lijk spelers van SJC. Als alles op rolletjes verloopt, zou de ploeg wellicht voor een verrassing kunnen gaan zorgen. Bij Noordwijk, Bax en Landwer deden zich nauwelijks enige wij zigingen voor. De eerste twee teams hebben kwaliteiten om rol van betekenis te spelen. Land wer zal het moeilijk krijgen om de degradatie af te wenden. NOORDWIJK - Het Nederlands damesbasketbalteam heeft de derde en laatste wedstrijd, die het afgelopen weekeinde tegen Bulgarije heeft gespeeld, met dertien punten verloren: 61-74. Reeds in de eerste helft kon Ne derland het tempo van de Bul gaarse dames niet bijbenen en bij rust (30-37) moest Nederland haar meerdere al erkennen. Nederland gaf hiermee te kennen dat het het Europese topniveau nog niet heeft bereikt. In tactiek, snelheid en conditie kan het na tionaal damesteam zich nog niet meten met de werkelijke toplan- den. Veel balverlies en een grote foutenlast speelden in de laatste wedstrijd tegen Bulgarije een grote rol. Volgens coach Han Wallaart is de trainingscyclus van drie wed strijden van dit weekeinde leer zaam afgesloten. "Ik heb weer al lerlei fouten ontdekt, waar we nodig wat aan moeten doen. Ik vind het jammer, dat we niet meer hebben kunnen trainen voor het Europese kampioen schap, dat ons volgende week in Hongarije te wachten staat. Niet dat ik ontevreden ben over de trainingsperiode, maar het kan altijd beter. Ik had graag meer oefenwedstrijden gespeeld, maar daar is geld voor nodig en dat is er in de basketwereld schaars". Vrijdagavond begon de selectie van de Nederlandse topbasket- balsters aan hun ontmoetingen tegen Bulgarije. De twaalf gese lecteerde dames voor het EK zijn: Anital Blange, Marja van Heivoort, Annette Keur, Anneke Mourtis, Gerda de Ridder, Lia van Reemst, Annemiek Hoek stra, Dulcine Seca, Mirjam Del- mee, Mecky Steenmetz en Her- ma van de Lagemaat. Elf dames dus, terwijl twaalf een invitatie ontvingen. De twaalfde, Inge van Veen heeft na de wed strijd van zaterdag bedankt. Zij vond dat zij niet genoeg speeltijd in de wedstrijden had en dat was de belangrijkste reden voor haar bedankje. Wie haar vervangster wordt, is nog niet bekend. De wedstrijd van zaterdagavond in de Vliegermolen in Voorburg was ook niet perfect. Er werd slordig gespeeld door Oranje en elke motivatie ontbrak in de eer ste helft. In de rust wist Wallaart zijn pupillen zodanig op te pep pen, dat een redelijke tweede helft volgde. Daardoor kon Ne derland in de laatste minuut zo waar de winst binnenhalen (63-61). Neergeslagen GELDROP (ANP) - Bij een over val op een benzinestation in het Brabantse Geldrop is zaterdag avond een 19-jarige pompbe diende neergeslagen met een bandenlichter. Uit het kantoor tje is vervolgens een bedrag weggenomen van tussen zes- ze venduizend gulden, aldus de po litie. Omdat de pompbediende van achteren werd neergesla gen, heeft hij niet kunnen zien of er een of meer daders waren. In onze krant van zaterdag jl. is een deel van de puzzelop- gave weggevallen. Hierbij publiceren wij alsnog het ontbrekende deel. Verf aan je voet en toch door gaan voor gekleed? i8. Veel la waai maakt een riem om een vat. 20. Dit is onze laatste, kleur. 21. Vet gedeelte van een dikkerd. 23. 't Valt tegen, zoals de besprekingen verlopen. 25. In de verpakking zat een dier op een vervoermiddel en nog door elkaar ook. 27. In plaats van broekzakken. 28. Vraag naar voedsel, tenslotte. BITBURG (Reuter) - De West- duitse politie heeft zaterdag wa terkanonnen en honden gebruikt om circa 200 personen te verwij deren die een basis van het Ame rikaanse leger blokkeerden als onderdeel van een campagne te gen het bewapeningsbeleid van de NAVO. Ettelijke tientallen demonstranten, onder wie bondsdagbladen van de Grünen en de Amerikaan Da niël Elsberg (bekend van de „Pentagnon Papers") werden van de basis Bitburg meegeno men naar het politiebureau en daar vrijgelaten. Sommige demonstranten liepen blauwe plekken op, maar er was geen sprake van ernstige ver wondingen. Rond het midda guur was de basis weer te berei ken voor bevoorradend verkeer. Het voorval te Bitburg op de der de dag van het „rakettenprotest" week af van de vreedzame gang van zaken bij een soortgelijke blokkade door 2.000 mensen van de Amerikaanse luchtmachtba sis Mutlangen niet ver van Stutt gart. Een woordvoerder van het Ameri kaanse leger zei dat er geen plan nen zijn om niet-noodzakelijke transporten door de blokkade De voormalige Westduitse generaal Gerd Bastian wordt weggedragen door politieagenten. Hij r de menselijke blokkade bij de Amerikaanse luchtmachtbasis Bitburg. van Mutlangen te organiseren. Maar als er materiaal moet wor den afgeleverd, zal de basis de Westduitse politie verzoeken, de blokkade (tijdelijk) op te heffen. De demonstraties richten zich te gen plannen van de NAVO, in het najaar te beginnen met de plaatsing var. nieuwe raketten in West-Duitsland als Washington en Moskou het in Genève niet voor die tijd eens worden. Dins dag begint in de Zwitserse stad de laatste en beslissende ronde in het INF-overleg. CDA tegen kernwapen vrij e gemeenten DEN HAAG (ANP) - De beleids- lijn van het CDA staat niet toe dat gemeenten of provincies zich nu al kernwapenvrij verklaren, noch dat zij zich nu al vóór plaat sing van kruisraketten uitspre ken. Dat schrijft de Vereniging van christen-democratische ge meente- en provinciebestuur ders in een zojuist verschenen brochure getiteld „Vrede en vei ligheid - de gemeente en het kernwapenvraagstuk". In de brochure wordt betoogd dat gemeente- en provinciebestuur ders van CDA-huize „moreel ver plicht" zijn het beleid van hun partij te onderschrijven en te propageren. „En het CDA heeft immers gekozen voor een beleid waarbij door onderhandelingen tweezijdige ontwapening wordt afgedwongen", aldus de tekst. De vereniging dringt er daarom bij de raads- en statenleden van het CDA op aan eenstemmig deze koers te verdedigen. "Vrede en veiligheid zijn exclusief een taak voor de rijksoverheid", aldus de brochure. SCHAKEN - De voorzitter van de Wereldschaakbond, de Philip- pijn Campomanes, heeft in Ge neve de discwalificaties beves tigd van de de Sowjets Garry Kasparov en Vassili Smislov. KATWIJK AAN DEN RIJN - Groente veiling: Datum: 2-09-1983. Andijvie 0.75-0,81. Snijbonen 1.80-1.90. Sperziebonen 0.40-1.10. Spitskool 0.58. Bospeen II 0.80-1,36. Waspeen AI per kist 9.00-13.90, All 4.20-11,00, BI 13.00-19.00, Cl 11,00-15.20, _CJI 12.20-14.80, Breekpeen BI 4,30-4,40. Cl 8,30-13.30. C1I 3.70. Prei A II per kg. 0.45, Sla (natuur) 0.44-0.52. Spina zie 0.52. Peterselie (krul) 0,38-0.55. Selderij 0,08-0.48, Bloemkool 6 per LEIDEN - Veemarktberichten. Op de veemarkt in de Groenoordhallen werden vandaag 1565 stuks vee aan gevoerd. Daaronder waren 957 slach- trunderen en 608 schapen of lamme- Slachtvee (per kilo): stieren le kw. 8,40-' 9,30; stieren 2e kw. 8,10-8,40; vaarzen le kw. 8.00-9,05; vaarzen 2e kw. 7.00- 7,90; koeien le kw. 8.00-9.00; koeien 2e kw. 7,15-7,90; koeien 3e kw. 6,65- 7,05; worstkoeien 5,60-6,85; extra kw. dikbillen 9,75-14,00. Gebruiksvee (per stuk): schapen 180- 225; lammeren 205-255. Toelichtingen (aanvoer, handel, prij zen): slachtrunderen redelijk, goed, stabiel, mindere kwaliteit lager in prijs; schapen en lammeren redelijk, goed, iets hoger. LEIDEN - Groenteveiling: aardappe len 0,27-0.79, andijvie 0.72-1.02, pronkbonen 1,05-1,45, snijbonen 2,00- 2m70, stam bonen 1,80-2.00, kroten 0,59-0,62, Chinese kool 0,41-0,61, rode kool 0,55, spitskool 0,43-0,81, poste lein 0,75-1,14, prei 0,56-1,06, spinazie 1,00-1,64, spruiten a 1,96-2,33, sprui ten b 2,40-2,63, spruiten c 0,74, sprui ten d 1.00-2,15, uien 0,18-0,72, wiüof 4,00-6,00, meloenen 1,45-2.90, bloem kool 6 per bak 2,20-2,25, bloemkool 8 per bak 1,55-1,90, bloemkool 10 per bak 1,20-1,45, sla 0.40-0.61, bleeksel derij 0,58-0,93, bospeen 0,95-1,30, pe terselie 0.50-1.64. radijs 0,22-0,26. sel derij 0.23-0.46. paprika st. 0.11-0.45. Noteringen van maandag 5 september 1983 (tot 12:29 uur) AANDELEN binnenland doorlopend 378 00 378 00 26 00+ 26 40 1770 00 1775 00 176 00 176 5C 157 00 157.00 173 00 172 5t 38 00 37.6C 225.00 220OC moeara c op 7310.00 beleggingsinst. OBLIGATIES staatsleningen ong nmb7V« 83-91 9000 Igh 9 78-86 Igh 9 83-92 fgh 714 77-85 wuh83'4 78-87 9920 parallelmarkt mellcak 15500 mgji-dilm 85 00 indices e.d. obl.index/eff.rend.(c.b.s.) Staatsleningen 8 81 Zilver: 1155 - 1225 buitenlands geld Spaanse peseta (100) VERKLARING DER TEKENS NG otfoêto nol geschorst - achtergestelde lening c - certificaten van aandelen Beursoverzicht Winstneming op Heineken Veel beleggers in Heineken heb ben vandaag het zekere voor het onzekere genomen. Door winstne mingen zakte de koers snel in met ongeveer f 4,50. Volgens velen was het londs op 1128 te duur en was met de koersstijging van de al gelopen dagen teveel vooruit gelo pen op de goede resultaten over het eerste halfjaar. Omdat daar ook uil spreekt dal de forse wmsl enigszins geflatteerd is vanwege de magere resultaten die vorig jaar zgn behaald en dat bovendien de rest van het jaar niet op een der mate hoge winststgging moet wor den gerekend, ontbrak het aan ver een onzeker beeld Dat komt mede doordat Wall Street vandaag in verband met Labour Day gesloten is en Amsterdam dus op eigen kompas moet varen Koninklijke Olie ging, ook al door dat de dollar bi|na 2.5 cent zakte, met enkele dubbeltjes achteruit. A hold en Gist Brocades trokken streeks i 1 inleveren Hoogovens steeg omtrent 11.50 op buitenland se vraag naar dit aandeel. Philips en Unilever konden geringere De beurs v dag een nieuwe staatslening wordt aangekondigd Op de f 100 min 9% lening van Van Lanschot kan morgen worden ingeschreven te gen een koers van 99,5% Het ef fectieve rendement bedraagt 9.12%

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 19