c y Racketsporters halen hun eerste setwinst bij Vroom&Dreesmann! Turken komen vrij laat boven water Sampers geeft Van Duyn les 'Heintje' Haneveld gaat toch door Crescendo pakt punten Clerc opnieuw uit VROOM&DREESMANN WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1983 Varia LEIDEN - Het is RCL wéér ge lukt. Vorig jaar kondigde Koos Haneveld aan te zullen stoppen met de actieve wed strijdsport, maar besloot uit eindelijk door te gaan. Aan het einde van de afgelopen competitie liet Haneveld we ten definitief te kappen. Deze week slaagde RCL er na lang aandringen wederom in de verdediger voor het eerste elftal te behouden. Hij deed gisteren in het oefenduel te gen Alphense Boys nog niet mee, maar zal in het komen de beker weekeinde onge twijfeld worden opgesteld. Wel aanwezig was Dick van der Bijl, na een vakantie in de VS. Mede dankzij zijn aanwe zigheid boekte de Leider- dorpse Racing een van zijn schaarse overwinningen (1-0) in de oefencyclus. Het enige doelpunt werd vlak voor tijd gescoord door Sieto Schal- kers. Oegstgeest en SJZ hielden el kaar in alle opzichten in evenwicht. De logische score, 1-1, werd door Wim Bos (SJZ) en Gert-Jan Kramers. Jan Zandbergen van Oegst geest viel in de tweede helft met een hoofdwond uit. SVLV overklaste het Noot- dorpse RKDEO. Met een sco re van 2-0 mocht de der deklasser (vorig seizoen ge degradeerd) zich nog geluk kig prijzen. Rob Lam boo en Perry Berk waren de doel puntenmakers. onder. De Sassenheimers toonden zich bij het scoren wat vaardiger: 2-3. Wil Brokx, Hennie Zoet en Peter van Rijn scoorden voor Teylin- gen; Leo van de Wetering en Bas Endlich voor de thuis club. TAW nam tegen Alphen ver rassend de leiding via Hans de Hartog. Na rust herstelde Alphen zich enigszins. Gele- genheidsspits Ben Rietveld (2x) en Bert van Eyk stuur den de oranjehemden toen naar de 3-1 zege. DOSR nam bij Bernardus in een aantrekkelijke wedstrijd al na tien minuten de leiding door een treffer van Martin Hoogenboom. In de tweede helft kwam Bernardus via Joop de Boer langszij. Vlak voor tijd scoorde Martin Hoo genboom het winnende doel punt: 2-1. ARC had met ROAC nauwe lijks problemen: 5—0. In de eerste helft namen de Alphe- naren een 2-0 voorsprong. Die werd na de rust simpel uitgebouwd tot 5—0. De doel punten kwamen op naam van Ruud van Es (2), Nico Ooster- lee, Rene Lammers en Rob Heijtinga. LEIDEN - Crescendo beterde zich snel. Werd zondag op het korf- baltoernooi van,Zuiderkwartier nog kansloos van DKC verlo ren, de kostbare competitiepunten bleven gisteravond in Lei- Het zag er echter geruime tijd niet naar uit. DKC was voor rust duidelijk de betere ploeg, vooral waar het de afwerking betrof Dit verschil was de voornaamste reden van de ruime 3-6 voor sprong, die de Delftenaren halverwege het duel hadden. De ploeg van coach Piet l'Ami, dit seizoen weer met routiniers Ria Baak en Wilfred Cornelisse, kwam na rust echter onweerstaan baar opzetten. Na 5-6 antwoordde DKC direct met twee tegen treffers, maar het slotoffensief leverde Crescendo twee minuter voor tijd de volle winst op. Anita Alberts hield op de stip haai zenuwen goed in bedwang: 9-8. Henk Alberts (3), Liesbeth Kok Anita Alberts, Peter Baak, Wilfred Cornelisse en Hans Wester beek namen de resterende treffers voor hun rekening. Toernooi van OLTC LEIDEN - Op het dertig-plus tennistoernooi van OLTC werd de eerste verrassende uitslag genoteerd. Unicum- mer Jan van Duyn, de papieren nummer drie in de C- categorie, 'was er tegen J. Sampers niet in' en moest der-, halve met een 6-1, 6-2 verlies voortijdig de C-arena verla ten. Daarentegen beantwoordde hij met partner Joost Roodenburg vooralsnog wel aan de nummer twee note ring in het dubbelspel: het duo Engel/Luycks werd met 6-1, 6-4 geelimineerd. Katwijker Jan de Groot plaatste zich als eerste moeiteloos bij de laatste acht C-heren. Henk ten Bosch kwam er alleen in de eer ste reeks bij de game-verdeling aan te pas (6-2, 6-0). Ook Piet van Paridon was in twee sets de meerdere van Bierling (6-3, 6-4). Bij de dames bereikte Rijnsburg- speelster Nolly Bennink ten kos te van Thea de Gunst de kwartfi nales. Haar 'vaste' spel resulteer de in een 6-3, 6-1 zege. Met nog iets meer gemak deed Marian Liefbroer hetzelfde. Linny Sec kei was niet op slag en kwam er geen game aan te pas (0-6, 0-6). Hannie van den Akker, vorig jaar D-winnares, kwam een ronde verder door Anneke van der Voort in de beslissende reeks overtuigend van zich af te schud den (4-6, 6-3, 6-1). Hilde Krul bleef ondanks een pijnlijke ten nisarm wel op de baan, maar niet op de been tegen Juliette Grim bergen. Laatstgenoemde won met 6-2, 6-1. Sabienne Bruin en Truus Tönjann tennisten zich via respectievelijk Beb Holster (6-2, 6-4) en C. Monfils (6-2, 6-2) een ronde verder. In het gemengd dubbelspel bleek de combinatie Kees en Annelies Koole als vanouds weer succes vol te zijn. In een gezellige strijd moesten Carolien Beker en Peter Smit met 6-4, 6-4 het onderspit delven. Ook in de B-categorie be traden ervaren speelsters en spe lers het gravel. Leidse Hout speelster Inge van Zuuren trok tegen Stans Kwaaitaal aan het kortste eind (2-6, 4-6). En Noord- wijk-veteraan Ronald Blommen- daal pakte weliswaar de eerste set van Thijs Steensma, maar ging vervolgens 'hangend en wurgend' ten onder (6-3, 5-7,2-6). In de D-klasse kwam UVS-er Leen de Goey na eentwee-en-een-half uur durende strijd tegen Lucien Cranssen als winnaar van de baan.- Ofschoon laatstgenoemde nauwelijks fouten maakte en na vijftig slagen wisselingen game- points won, sloeg De Goey zich toch door het prikspelletje van zijn opponent naar de winst (1-6, 6-3, 6-2). Net als deze heren maakten de D- dames Hanneke van Vloten en E. Siemerink er een titanenstrijd van. Pas na ruim twee uur duel leren kon eerstgenoemde de feli citaties in ontvangst nemen (5-7, 6-2, 6-2). MARIJKE DE BEER Clerc: pech op Flushing Meadows. NEW YORK (ANP) - Voor de als zevende geplaatste Jose-Luis Clerc duurde de strijd om de open Amerikaanse tennistitels dit jaar net zo lang als het toer nooi van 1982. Gisteren werd de Argentijn door de Amerikaan Tim Wilkison met opvallend ge mak uit de race om zes miljoen gulden prijzengeld geworpen: 6—2, 6-3, 7-5. Een jaar eerder was Clerc ook in de openingsron de van de Amerikaanse titelstrijd op het beton van Flushing Mea dows gestruikeld. De Australiër Kim Warwick klaarde die klus toen in vijf zware sets. De als eerste geplaatste Amerikaan John McEnroe had tegen zijn landgenoot Trey Waltke vijf sets nodig om de tweede ronde te be reiken. Na drie uur had McEn roe, de winnaar van Wimbledon de strijd tegen de nummer 125 van de wereld in zijn voordeel beslecht: 6-3, 5-7, 4-6, 6-0, 6-1. Herenenkelspel, eerste ronde: Jimmy Arias (VSt) - Jonathan Canter (VSt) 6—2, 6—3, 0-6, 6—2; Eric Korita (VSt) - Brian Teacher (VSt) 6-3, 4-6, 6—0, 6—4; Glenn Michibata (Can) John Fitzgerald (Aus) 6-4, 5—7, 6-7, 6-1, 6-4; Anders Jarryd (Zwe) - To ny Giammalva (VSt) 6—1, 7—5, 7-6; Greg Holmes (VSt) - Bob Lutz (VSt) 6-3. 6-4, 3-6, 6-0; Christo Steyn (VSt) - Marcel Freeman (VSt) 6-2, 6-3, 5-7, 6-2; Fritz Bühning (VSt) - Chip Hooper (VSt) 3-6, 6-3, 6-7, 6—0. 2—0 (Hooper geeft op); Heinz Günthardt (Zwi) - Dick Stockton (VSt) 6-3, 7-6, 7-6; Paul McNamee (Aus) - Jaime Fillol (Chi) 2-6, 6-2, 7-6, 6-2; Steve Meister (VSt) - Van Winitsky (VSt) 7-6. 2-6, 6-3, 7-5; Thomas Hoegstedt (Zwe) - Francisco Gonzalez (Pri) 6-3, 6-4, 6-7, 7-6; Chris Lewis (NZL) - Andy Andrews (VSt) 6-7, 3-6, 7-5, 6-1, 6-4. Jimmy Connors (VSt) Ramesh Krish- nan (Ind) 6-2, 6-4, 3-6, 6-2; Gianni Ocleppo (Ita) - Pad Dupre (VSt) 6-3, 7—6, 7—6; Eric Fromm (VSt) Pablo Arraya (Per) 6-4. 7-6, 1-6. 6-4; Aar on Krickstein (VSt) Stefan Edberg (Zwe) 6-3, 6-2, 3-6. 4-6, 7-6; Jose Higueras (Spa) - Matt Anger (VSt) 6—4, 6—4, 6—2; Libor Timek (Tsj) - Tim Gullikson (VSt) 4-6, 6-3, 2-6, 6—2 6-1; Vitas Gerulaitis (VSt) - Mar cos Hocebvar (Bra) 3—6, 3—6, 6—3, 7—5, 6-4; Elliot Teltscher (VSt) John McCurdy (VSt) 6—0, 6—4, 6-4; Guillermo Vilas (Arg) Eddie Ed wards (ZAf) 6—2, 6-2, 6-2; Vince van Patten (VSt) - Christophe Roger- Vasselin (Fra) 6-0, 1-6, 5-7, 6-4, 6-2; Mel Purcell (VSt) - Randy Druz (VSt) 6-3, 6-2, 6-1; Tom Cain (VSt) Mike Bauer (VSt) 6-4, 7—5, 6—3; Bruce Manson (VSt) Bruce Kleege (VSt) 4-6, 7-6, 7-6, 4-6,7-5; Bij Zijl/LGB in Europa Cup ALPHEN AAN DEN RIJN - De Turkse bekerwinnaar Galatasary is alsnog toegevoegd aan de eerste ronde van de Europa Cup 2 en ingedeeld bij de groep van Zijl/LGB. Eerder waren de nog niet bekende Hongaarse bekerwinnaar en het Engelse Polytech nic al bij de Leidse waterpoloploeg ingedeeld. In het weekeinde van 7, 8 en 9 ok- ke poule zij mee zouden doen en dat is Leiden geworden". De totale loting voor de deelne mers aan de eerste ronde van de Europa Cup 2 ziet er als volgt uit: Groep A (Duisburg): Antwerpse zwem- club (Belgie), Charenton (Frankrijk), SV Duisburg '98 (Duitsland). Groep B: (Stockholm): Montjuic (Span je). bekerwinnaar van Griekenland, SKK Stockholm (Zweden). Groep C (GrazV POSK (Joegoslavië), en de Roemenen zijn er daarom bijvoorbeeld niet bij. Je kunt het ook in het kader van de voorbe reiding op de OS zien. Ze willen dan nog wel eens verstoppertje spelen. Het Olympische jaar is meestal geen aantrekkelijk jaar voor de Europa-cup—toernooi- tober komen nu dus vier ploegen in Leiden in actie. De twee sterk ste plaatsen zich voor de kwartfi nales. Hennie Keetelaar, de Ne derlandse voorzitter van de Eu ropese waterpolocomissie (EWPC) geeft de volgende ver klaring voor de plotselinge toe voeging van Galatasary: "De in schrijving van de Turken is zoek geraakt op het moment dat de lo ting in Rome plaatsvond. Ze heb ben dus niet meegeloot. Later kwam die inschrijving boven wa ter en toen bleek dat zij zich tij dig hadden ingeschreven. Toen hebben we alsnog geloot in wel- Kandidaat—organisatoren voor de kwartfinales zijn: CNB Barcelona, Yug Dubrovnik, AZC/Microlife, Spandau '04 en Recco. De loting Damesenkelspel: Virginia Wade (GBr) - Christiane Jolis- saint (Zwi) 6-3, 6-1; Elise Burgin (VSt) - Lina Sandin (Zwe) 6-4, 6-4; Sylvia Hanika (WD1) - Lanssa Savts- jenko (Sow) 6—2, 5—7, 6—4; Dana Gil bert (VSt) - Susan Mascarin (VSt) 6-2, 6—4; Renata Tomanova (Tsj) Lisa Bonder (VSt) 6-0, 6-4; Kate Gombert (VSt) - Kim Sands (VSt) 6-4, 3-6, 6-1Bonnie Gadusek (VSt) - Amy Holton (VSt) 7-6, 6-3; Hana Mandlikova (TSj) - Nancy Yeargin (VSt) 6—0, 6—3; Sabiba Simmonds (Ita) - Gigi Fernandez (VSt) 6-4,7-5; Raffaela Reggi (Ita) - Beverly Bowes (VSt) 7-5, 5-7, 6-3. De totale loting voor de eerste ron de van de Europa Cup 1 ziet er als volgt uit: Groep A (Cardiff): Spandau '04 (Duits land), kampioen van Griekenland, ASV Wien (Oostenrijk), Mandey Olympic (Engeland). Groep B (Alphen aan den Rijn): Royal Gent (Belgie), Neptun Stockholm (Zweden), Yuzme Ihtisas (Turkije), AZC/Microlife. Groep C (Genua): Yug Dubrovnik (Joe goslavië), Esbjerg (Denemarken), Recco (Italië). Groep D (Barcelona): kampioen van Hongarije, Marseille (Frankrijk), CNB Barcelona (Spanje). Delmonte Savona (Italië), Atze Graz (Oostenrijk) Groep D (Leiden): Galatasary (Turkije), Polytechnic (Engeland). Hongaarse bekerwinnaar, Zijl/LGB. De loting voor de kwartfinales wordt op 9 oktober in Leiden ge houden door de vice—president van de EWPC, de Joegoslaaf Ca- talanic. Het Italiaanse Savona heeft zich kandidaat gesteld voor de organisatie, terwijl SV Duis burg in de wachtkamer zit. Bij de Europa Cup voor landskam pioenen is er in de groep van AZC/Microlife ook een correctie aangebracht. Ook hier betreft het de Turkse deelnemer, die kam pioen Yuzme Ihtisas heet en niet, zoals eerder aangekondigd, ASSK Istanboel. Opvallend is dit jaar de geringe deelname uit de Oostbloklanden. Keetelaar daarover: "Dat is een te rugkerend beeld in het Olympi sche jaar. De Oost-europese ploegen hebben een beperkt budget en dat reserveren ze voor de toch wel dure trip naar de Olympische spelen. De Russen Gratis handdoek Als racketsporter wacht u bij Vroom Dreesmann nog een verrassende attentie: bij aankoop van f 50 - aan racketsportartikelen, krijgt u van ons een fantastische sporthanddoek met een winkelwaarde van f 12.50 kadoi, of f 6.25 in kontanten, dat kan ook. Zolang de voorraad strekt.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 15