Florijn alsnog in halve finale Rijvers nu op se toer WIEL contactlenzen, das pas fijn. van der Joegoslaven zijn Chinezen te slim af Roberts krijgt hulp Sanches Torres tekent toch bij FC Twente Broeken en Van Tiggelen bij Oranje-selectie NBB heeft fors tekort Selecties £NC® .r 'Diego' ziek Köln moet weer buigen I LOTTO WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1983 BRIDGETOWN (Rtr) Op de ope ningsdag van de strijd om de we reldbeker hebben vooraanstaan de Chinese tafeltennissers ver rassende nederlagen geleden. In Bridgetown (Barbados) verloor Cai Zhenhua, de nummer twee op de wereldranglijst van de Joe goslaaf Zoran Kalinic. Diens ou dere landgenoot Dragutin Sur- bek versloeg Jian Jialing, derde op dezelfde lijst. Het duel tussen Cai Zhenhua en Zoran Kalinic stond vol van inci denten. Beide spelers werden ge waarschuwd wegens incorrect serveren. De Chinees, die alge meen wordt beschouwd als de sterkste speler ter wereld nu we reldkampioen Guo Yue-Hua zich heeft teruggetrokken, nam de waarschuwing van de Britse ar biter Shipley ter harte, Kaslinic sprak opeens geen engels meer en zette zijn dubieuze praktijken voort. Shipley corrigeerde Kali nic daarna diverse keren wegens het voor de tegenstander on zichtbaar draaien met het batje voor de opslag, hetgeen tijdens het jongste WK in Tokio verbo den werd. Tot diskwalificatie van de boom lange Joegoslaag ging de arbiter evenwel niet over. Cai werd door de voorvallen dusdanig uit zijn concentratie gehaald, dat hij in de tweede game een voorsprong van 9-2 uit handen gaf en ver loor: 15-21, 20-22. De slimme veteraan Surbek (37) had tegen zijn veel jongere te genstander Jiang Jialing geen ongeoorloofde middelen nodig. In een aantrekkelijk duel de monstreerde Surbek nog steeds tot de wereldtop te behoren: 21-18.19-21,21-12. Door de ne derlagen zullen beide Chinezen hun resterende twee wedstrijden in de poules moeten winnen om nog in aanmerking te komen voor een plaats bij de laatste vier. DUISBURG (ANP) Skiffeur Ronald Florijn, de Orca/Nereus-vier met stuurman en de De Hoop/De Zwolsche/RIC-dubbelvier hebben zich gisteren via de herkansingen ge plaatst voor de halve finales van de wereldkampioenschappen roeien in Duisburg. Eer der stelde de twee zonder stuurman Hoekstra/Adema, door een derde plaats in de series, deelneming aan de halve eindstrijd voor de "zware" heren van vrijdagmiddag veilig. De Aegir/Orca-vier zonder stuurman, die eerste of tweede moest worden om over te gaan naar de eindstrijd, werd uitgeschakeld. Ronald Florijn kwam via de herkansing in de halve finale bij de skiffeurs. Vier van de vijf ingeschreven bo ten in de halve finales. Op papier een prachtige score van Neder land. Zeker bij de vier met stuur man en de dubbelvieren moet de echte selectie evenwel nog ko men. Immers, in voorwedstrij den en herkansingen werden slechts twee van de veertien aan gemelde boten uitgeschakeld. Ronald Florijn had het wat moei lijker. In deze fase van de titel- wedstrijden op de Wedau-baan kwam voor zeven skiffeurs het einde. Ronald Florijn en de dubbelvier le verden van de Nederlandse deel de beste prestaties. Zij niet alleen hun herkan sing, maar controleerden de race ook van de eerste tot de laatste meter. Florijn, die ten minste tweede moest worden om de hal- IMOLA (SID) Motorcoureur Carlos Lavado uit Venezuela is door Yamaha ingehuurd om bij de laatste race van het seizoen in de 500 cc-klasse, zóndag in Imola, Kenny Ro berts te helpen de vijf poun- ten achterstand op Freddy Spencer goed te maken. Op eigen kracht kan Roberts dat normaal gesproken niet red den. Al zou hij zijn pas 22-ja- rige landgenoot in Imola ver slaan, dan nog wordt Spencer met twee punten voorsprong de nieuwe wereldkampioen in de Koningsklasse. Het GP- seizoen 1983 leert immers dat de twee Amerikanen boven de rest uitsteken en nauwe lijks voor elkaar onderdoen. Lavado, al een maand we reldkampioen 250 cc, zal met stalgenoot Eddie Lawson moeten proberen een wig te drijven tussen de grote riva len. ve eindstrijden te bereiken, was eigenlijk reeds halverwege de ra ce er zeker van vrijdag weer te mogen roeien. Ook de De Hoop- De Zwolsche/RIC-dubbel-vier leidde van start tot finish en was geen moment in gevaar. De coali tie kwam tot een voor herkan sing goede tijd van 5.59,69. De Nereus/Orca-vier met stuurman voorbaat vast stond wie de ver liezers (Griekenland en Japan) en wie de winnaars (West-Duits- land, Hongarije en Nederland) zouden zijn. Dat de Aegir/Orca-vier zonder stuurman zou worden uitgescha keld stond eigenlijk ook al bij voobaat vast. Slechts twaalf bo ten hadden voor dat nummer in geschreven. De ENSCHEDE (GPD) - Manuel San chez Torres en FC Twente zijn het alsnog eens geworden over een hernieuwd contract voor de duur van één seizoen. Die over eenkomst kwam tot stand nadat de eerste-divisieclub had toege stemd in twee clausules die de Spaanse voetballer in het con tract wilde laten opnemen. De één bevat de mogelijkheid om FC Twente dit seizoen eventueel tussentijds te kunnen verlaten wanneer zich alsnog een club voor Sanchez Torres meldt, de ander is een gelimiteerd transfer- bedrag. Over de hoogte daarvan lieten beide partijen zich niet uit. ZEIST (GPD) - Erg nadrukkelijk wordt in Zeist gesteld dat het formeren van de Oranje- selectie voor de volgende week in Groningen te spelen EK-kwaliFicatiewedstrijd tegen IJsland in nauw overleg is gebeurd tussen de bondscoaches Kees Rijvers en Ger Blok, de man die de supervisie heeft over het olympisch amateurteam. Nu Rijvers Peter Houtman van Feyenoord en de beide FC Groningen-spelers Bud Broeken en Adrie van Tiggelen voor de Oranje-selectie heeft uitgenodigd betekent dit wel dat Blok voor de reeds geplande trainingsbijeenkomsten van het Nederlands olympisch elftal geen be roep zal kunnen doen op dit drietal. Kees Rijvers zegt met de selectie van Houtman, Van Tiggelen en Broeken uit nood te hebben ge handeld. „Bovendien", zo stelt de Oranje-opperbaas, „heb ik al tijd gezegd dat ik het olympisch elftal als een versterkt Neder lands B-team zie. Hetgeen in houdt dat ik in geval van blessu res en het wegens clubverplich tingen niet beschikbaar zijn van kandidaten een beroep moet NIEUWEGEIN (ANP) - De Ne derlandse Badminton Bond (NBB) kampt met een nega tief saldo van 300.000 gulden op de jaarrekening van 1982. Dat verlies is zowel ont staan door het stagneren van de stormachtige groei, die de NBB de afgelopen ja ren meemaakte, als door het wegwerken van achterstal lige lasten. Als gevolg van deze situatie hebben twee le den van het bestuur, Dick van der Heijden en Lio Ipe- ma, besloten hun activitei ten voor het bestuur van de NBB te staken. Intussen is een aantal stuurgroepen al aan het werk gegaan om meer inzicht te krijgen in de oorzaken van het verlies. Te vens zal binnen tien dagen door die stuurgroepen een rapport aan het bondsbe- stuur worden overhandigd hoe een dergelijke situatie in de toekomst kan worden voorkomen. kunnen doen op de selectie van Ger Blok". Ger Blok, die boven dien ook nog eens Kruijs, Van Aerle en Van Ede moet afstaan aan het Jong Oranje-team, zegt op z jn beurt hierdoor niet gefru- stre .rd te zijn geraakt. Blok: „Het belang van het totale Ne derlandse voetbal heeft in mijn visie altijd voorop gestaan. Ook nu heb ik begrip voor het belang van de wedstrijden van Oranje en Jong Oranje". Een opmerkelijke ommezwaai dus van Blok, die eerder Rijvers bij zijn formeringspogingen niet al tijd even ter wille was. Blok heeft kennelijk ditmaal voor de weg van de minste weerstand geko zen, waardoor Rijvers in Gronin gen opnieuw met een „streekge bonden" elftal aan kan treden. Zoals hij eerder in Aken terwille van de belangstelling diverse Limburgers tegen Malta liet op draven, zo nam hij nu Bud Broe ken, Adrie van Tiggelen (beide FC Groningen), Ronald Koeman (ex-FC Groningen) en Peter Houtman (eveneens ex-Gronin ger) in zijn selectie op, die moge lijk nog wordt aangevuld met de plaatselijke vedette Erwin Koe- Traditie Het is overigens inmiddels tot een traditie uitgegroeid bij het Ne derlands elftal dat diverse spe lers zich in de voorbereiding op belangrijke EK-duels (Ierland uit op 12 oktober en Spanje thuis op 16 november) noodgedwongen moeten afmelden, waardoor Rij vers steeds moet experimente ren. Omdat er volgende week woensdag competitievoetbal ge speeld wordt in Engeland en Bel gië vielen Van Breukelen, Van der Gijp, Hofkens en Spelbos al meteen af. Verder waren Van de Korput, Erwin Koeman, Rij kaard, Schoenaker en Gullit de eerste vaderlandse competitie wedstrijden niet helemaal bles sure-vrij doorgekomen, waar door Rijvers zich genoodzaakt zag buiten de eerder dit jaar aan gewezen 22 spelers om naar aan vulling te zoeken. Niet alleen de drie olympiërs werden daarom naar de A-selectie overgeheveld, maar ook deed Rijvers opnieuw een beroep op de veteranen Piet Schrijvers en Willy van de Kerk hof. Rijvers zegt tot de beslissing te zijn gekomen om Van de Kerkhof maar weer eens van stal te halen, omdat de PSV'er de laatste we ken (bij de Eindhovense club staat hij overigens op de nomina tie om uit de basis te verdwijnen) indruk op hem heeft gemaakt. Kees Rijvers: „Ik heb hem de laatste weken intensief gevolgd en hij speelt weer op de manier zoals ik van hem in het verleden gewend was. Hij is zeer gedisci plineerd bezig en ik zie in hem weer de „oude stofzuiger" van vroeger". Houtman Waarmee een dertiger de plaats heeft ingenomen van een andere dertiger: Kees van Kooten. Rij vers: „Ik heb Van Kooten gezegd dat Houtman momenteel mijn voorkeur heeft. Houtman speelt momenteel bij Feyenoord totaal anders dan vorig seizoen. In een reserve-functie heb ik dan altijd nog Kieft en eventueel Rep ach ter de hand". De selectie van Houtman impli ceert bovendien dat Rijvers Wim Kieft niet vanuit het Italiaanse Pisa wil laten overkomen. Op het allerlaatse moment meldden zo- Peter Houtman: uitnodiging voor Oranje wel Kieft als Jan Peters interesse te hebben in een Oranje-selectie. Voor Rijvers een reden om de be kendmaking van de definitieve Oranje-selectie van maandag naar dinsdag te verplaatsen. Am per 24 uur later kwam de bonds coach tot de slotsom beide „Ita lianen" toch maar niet te selecte ren, hoewel hij zich daags tevo ren nog bijzonder gelukkig had getoond over beide spelers te kunnen beschikken. Rijvers (Foto ANP) („Peters en Kieft blijven in mijn gedachten") vond het beter bei de spelers niet op te roepen, om dat er dan extra reizen bekostigd en extra verzekeringen dienden te worden afgesloten. „Boven dien", aldus Rijvers, „ziet Jan Peters er tegenop om drie wed strijden in een week tijd te moe ten spelen. Hij is nog altijd niet helemaal fit, maar staat wel klaar als ik hem nodig denk te heb ben". A-selectie Marco van Basten, Peter Boe- ve, Ronald Koeman, Edo Op- hof en Gerald Vanenburg (allen Ajax), Peter Houtman, Pierre Vermeulen en Ben Wijnstekers (allen Feye noord), Bud Broeken en Adrie van Tiggelen (beiden FC Groningen), Michel Val- ke en Willy van de Kerkhof (beiden PSV), Piet Schrij vers (PEC Zwolle) en Ed ward Metgod (Haarlem). Jong Oranje Sonny Silooy, John van 't Schip, Johan Bosman en Ed win Godee (Ajax), Henk Duut en Mario Been (Feye noord), Ben van Aerle en Erik-Jan van de Boogaard (PSV), Jan-Willem van Ede en Gert Kruys (FC Utrecht). Fred Rutten en Rene Roord (FC Twente), Rick Laurs (Eindhoven), Mike Snoei (Excelsior), René Eykel- kamp (Go Ahead Eagles) en Peter van de Ven (Roda JC). Olympisch elftal Storm (Ajax), Schellekens (FC Groningen), Haar (AZ '67), Koevermans, Suvrijn, Maes- sen, Ruys en Van Weil (For- tuna SC), Koolhof (PSV), Holverda (Sparta), Adelaar, De Wit, Wouters (FC Utrecht), Den Bakker (DS '79), Bosman (GA Eagles) en Keukens (FC Groningen). P&Z&WOMG (6PÜNSOR /&PPJNWJN) Dê TAA/S TJ6£P$ S SFOMSOR (SS£> TUlUKAeoVT&ZS) 0öu£ u' BARCELONA (AFP) - Diego Ma- radona, de dure Argentijnse smaakmaker van FC Barcelona, lijdt aan een lichte vorm van ischias, een doorgaans lastige aandoenging van de heupzenuw. De heupjicht is volgens de be handelende arts van de Catalaan se voetbalclub te wijten aan hel overladen programma, dat de Ar gentijn de afgelopen weck heeft moeten afwerken. serie van zondag gingen direct over naar de eindstrijd. In de bei de herkansingen van vijf deelne mers van gisteren werd om de resterende vier plaatsen in de fi nale gestreden. Tegen ploegen als West-Duitsland, Zweden en ook Groot-Brittannié was de Ae- gir/Orca-combinatie kansloos. Halverwege de race was al duide lijk dat de Westduitsers en de Zweden zouden overgaan naar de eindstrijd. De Nederlanders, die slordig roeiden, waren inmid dels teruggezakt tot de vierde plaats. Een klassering die zij niet meer verbeterden. De uitslagen: Vier met stuurman (eerste drie naar halve finales): 1. West-Duitsland 6.26.62, 2. Hongarije 6.34.29, 3. Neder land 6.36.12. Vier zonder stuurman (eerste twee van elke serie naar finale): le serie: 1 Oost-Duitsland 6.11.48, 2. Tsjeehoslo- wakije 6.11.84, 2e serie: 1. West-Duits- Dubbel vier (eerste drie naar halve fina les): 1. Nederland 5.59.69. 2. Frankrijk 6.00.54. 3. Noorwegen 6.01.31. Skiff (eerste twee van elke serie naar halve finales): le serie: 1. Wood (VSt) 7.07.97, 2. Broniewski (Pol) 7.22.37. 2e serie: 1 McLaren (Aus) 7.20.57,2. Jor- danov (Bul) 7.23.35. 3e serie 1 Florijn (Ned) 7.17.62. 2. Chos (Bel) 7.19.07. 4e serie: 1. Lindroos (Fin) 7.11.87.2. Ho- ran(NZl) 7.17.64. BREMEN (SID) - Fe Köln heeft gisteravond in Bremen zijn der de competitienederlaag van dit seizoen moeten slikken. Werder, twee van het vorig versloeg in eigen huis de Keulse bekerwinnaar met 1-0. Het verschil had veel groter moe ten zijn, maar international Toni Schumacher ranselde de onmo gelijkste ballen uit zijn doel. Slechts in de tiende minuut was hij kansloos, toen Werder-verde- diger Schaaf de bal in een keer op de slof nam: 1-0. Bayer Urdingen behield in de an dere wedstrijd in de vierde speel ronde, tegen Kaiserslautern, zijn verrassende koppositie in de Bundesliga. Voor het eigen pu bhek in Krefeld wikkelde Urdin gen vooral een sterke tweede helft af. In de 49ste minuut wam het elftal van trainer Konietzka door toedoen van Kitzmann ach ter. Gulich (54), Van de Loo (71) en Loontiéns (79) zetten de zaken weer naar Krefeldse hand. Kai serslautern had geen enkel ver weer tegen het super-aanvallen de voetbal van Bayer Urdingen, dat met zeven punten uit vier wedstrijden de bundesliga aan voert. In de eerste divisie van de Engelse voetbalcompetitie werden giste ren twee wedstrijden gespeeld. De uitslagen zijn: Notts Coun ty-Birmingham 2-1 en Watfor d-Ipswich 2—2. MIDLOTTO 33A le prijs: geen winn 2e prijs: 1 winnaar, 3e prijs: 78 winnaai 4e prijs: 2.527 winri 5e prijs: 43.086 win LOTTO 34 Ie prijs: 1 winnaar 300.000 rs, elk 1.737,80 laars, elk 53,60 naars, elk 5,00 305.889.40 2e prijs: 4 winnaar 3e prijs: 152 winna 4e prijs: 6.611 winr 5e prijs: 95.646 wir s, 37.500 ars, 1 006,20 laars, elk 23,10 inaars, elk 5,00 TOTO 34 le prys: 12 winnaa 2e prijs: 414 winna 3e prijs: 4.451 wim rs. elk 2.726,90 ars, elk 52,60 ïaars, elk 12,20 le prijs: 2 winnaar 2e prijs: 1 winnaar 3e prijs: 62 winnaa 4e prijs: 939 winna s. elk 1554,90 .ƒ518,30 irs, elk ƒ41,80 ars, elk 4,40. ADVERTENTIE maar dan wel van een ANVC-contactlensspecialist Nieuwe Rijn 62 Leiden - 071-124108

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13