ROBBERS EETHOEK mededelingen gemeentebestuur 3. leiden 29aug. tlm 2 sepf'83 HENGELSPORT AANBIEDINGEN MEUBEL-ROOM De Jong's trouwauto's leiden Wedstrijdvissers opgelet!! HENGELSPORT DEEL IV tijdelijk speciale combinaties bij elkaar passende werphengels en molens van de bekendste mer ken voor NAZOMER-PRIJSJES werphengel-sets ~?ee; NU ZÉÉR VOORDELIG!! Vlok-set van 92,50 voor 74,50 Spin-set van 79,50 voor 09,50 Snoekbaars set van 112,50 voor 64,50 Makreel set van 129,50 voor 94,50 (voor op de zeeboot) Strand-set van 179,50 ooi 39,50 (ook voor de pier) Nog zeer beperkte voorraad CARBON-OVERSTEEKHENGELS (erg mooi) 680 gram 870 gram 1035 gram 8 mtr. slechts 9 mtr. slechts 10 mtr. slechts 285,00 410,00 485,00 NrEUWS UIT ONZE VISVOERAFDELING Lijnmeel (voor extra versteviging) vismeel-mix (onweerstaan-baar) flesjes wormextract lokstof en 5 kg. paneermeel halen 4 kg betalen Actie lange wedstrijdhengels Trophy oversteek 8,40 mtr. nu: 129,50 Daiwa-maté oversteek 8,40 mtr nu 136,95 Garbolino SLV: 1285 8,50 mtr. 209,50 Shakespeare competition 1390 8,50 mtr. nu 219,50 Grote keuze Match-hengels Swingtip-hengels Quivertip-hengels en alles wat U daarvan wil weten! Kom kijken en keuren: KUNNAN-WEDSTRIJDHENGEL 96% Carbon de hengel van het jaar bij ons voorradig GROOT ASSORTIMENT ALUMINIUM ZITMANOEN vanaf 84,50 (met gratis draagriem) Micro-mesh pannetten v.a. 37,50 en Concours-leefnetten 34,00, extra lang 47,90 en grote Concours (met stok) slechts 15,95 Haven 24-26a Leiden. Tel. 125107 -i™ -gfpk Tafel 0 120 cm notengekleun _^P M IA met gladde balpoot H Hf I H kompleet met 4 eetkamerstoel JH-A. HA bekleed met effen veloursstof in vijf verschillende kleuren n Haarlemmerstraat 170a Leiden -» Tel. 071-133913 Antieke volgauto's: 2 typen Lonion taxi-cabs Moderne witte bruidscoupé 7 Pers. volgauto's Keuie uil 30 auto's o.a. Rolls Royce 1926 Rolls Royce 1933 Rolls Royce 1956 Bentley (wit) 1949 Jaquar (wil) 1949 Cadillac (open kap) 1939 Citroen 1949 (wit) Austin cab 1949 KANTOOR: Lammenschansweg 49 Leiden. Dag. geop. 9.00-22.00 uur. SHOWROOM: Boommarkt 3. Geop. donderdag koopavond 19.00-21.00 uur. Zaterdag van 11.00-16.00 uur. Tel. 071-123055-131288 Commissie vergaderingen Commissie voor het Psychiatrisch Ziekenhuis "Endegeest'' Woensdag 31 augustus a.s. om 18.00 uur op het terrein van het ziekenhuis, Endegeesterstraat- weg 5 te Oegstgeest. Agenda: Jaarrekening 1980 Informatieve nota gemeente Leiden. Onderbezettingsproblematiek Automatisering. Structuurplan Concept-reglementen sectorraden en ziekenhuis raad. Commissie voor Volkshuisvesting Woensdag 31 augustus a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. N B. de eerste twee agendapunten worden met de commissie Ruimtelijke Ordening doorge nomen. Agenda: Meerjarenprogramma nieuwbouw en renovatie. Voorstel kredietverlening voor de sloop van de voormalige Barbaraschool c.a. aan het Leven daal/hoek St. Jorissteeg. Bouw van 30 huurwoningen Diamantlaan/Robijn straat. Bouw van 17 huurwoningen Levendaal tussen 4e Binnenvestgr. en Pakhuisstraat. Bouw 9 woningen en 5 wooneenheden aan de Ir. Driessenstraat. Bouw van 56 wooneenheden Diamantlaan/Robijn straat. Aankoop grond Paulus Buysstraat. Verlenging overeenkomst huur/verhuur benzine verkooppunt. Sloop panden Vollersgracht, Schagensteeg, Uiter stegracht, Kerksteeg en Vestestraat. Ruiling percelen grond tussen Hansenstraat en Haarlemmerweg. Aankoop grond Besjeslaan Aankoop woonark Atjehstraat. Verkoop grond gelegen aan de Drontermeerlaan. Verkoop opstal met ondergrond Endegeester- straatweg 25. Verkoop 2 percelen grond Rooseveltstraat. Verkoop perceel grond Admiraalsweg t.b.v. een trafo-station. Uitgifte in erfpacht van grond en opstal Wedde- steeg 4. Nota toegang gemeentegronden nabij de Stadhou derslaan. Herzièning erfpachtcontract met de LDM m.b.t. de Kanaalweg. Stand van zaken m.b.t. aspecten groepsbewoning. Tussentijdse stand van zaken gemeentelijke riool- subsidie-regeling. Commissie voor Financiën Donderdag 1 september a.s. om 20.00 uur in de raadszaal van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke on langs in diverse vergaderingen van andere com missies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen wor den besproken. En verder; Aanschaf tekstverwerker secretariaat brandweer. Aankoop grond aan de Besjeslaan. Belastingschade bij pachtontbinding weiland Knot- terpolder. Begrotingswijziging t.b.v. regionale sport-o-theek. Intensivering controle hondenbelasting. Aankoop 3 beeldschermterminals, printers en mo dem t.b.v. I.B.M.-toepassingen. Taxatie incourante objecten onroerend goed be lasting. Verkoop opstal Endegeesterstraatweg 25 met on dergrond. Bouwkundige voorzieningen Reinwardt Academie. Vervoersvoorziening t.b.v. leerlingen die geduren de het schooljaar 1983/1984 in de Stevenshof zul len vestigen. Overname postkantoor aan de Lammermarkt. Bovenstaande commissievergaderin gen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten kan daarvoor te recht aan de Informatiebalie in de hal van het stadhuis of bel even: 254103. Overige vergaderingen Werkgroep Pancras-Oost Donderdag 1 september a.s. om 15.30 uur in de Pancrat op het Ir. Driessenplein. Agenda: Stand van zaken m.b.t - de restauratie van de 9 panden Uiterstegracht/ 3e Groenesteeg; - restauratie woningen Nieuwe Rijn/Middelste gracht; - de kopbebouwing van de Ir. Driessenstraat; - de Pregowoningen Ir. Driessenstraat/Kerksteeg; - de nieuwbouw en restauratie Sjardinterrein; - de werkzaamheden aan de Herengracht; uitwerkingsplannen voor het terrein de Boer. Bouwplannen. Voor informatie tel. 254505. Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschrif ten. Vrijdag 2 september a.s. in kamer 230 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Aan de orde zijn de volgende bezwaarschriften: 14.30 uur: Bezwaarschrift van de heer W.D. Leef- lang. Jan Luykenlaan 328 te Leiden. 14.50 uur: Bezwaarschrift van de heer J. Henzen te Leiderdorp. 15.10 uur: Bezwaarschrift van de heer en me vrouw R. Neuteboom en L. van Dijk, Vossebes 27 te Leiden. 15.30 uur: Bezwaarschrift van de heer H.H. Jan sen te Warmond. 15.50 uur: Bezwaarschrift van mevrouw D.C. van der Haak te Noordwijk. 16.10 uur: Bezwaarschrift van de heer mr. J.M. Blok, Vliet 25 te Leiden. 16.30 uur: Bezwaarschrift van mevrouw E.A.M. Delnoy, c.s., Lammermarkt 31 te Lei den, vertegenwoordigd door mr L.J.A. Sprenger. Bovengenoemde bezwaarschriften hebben alle be trekking op verzoeken om registratie van woningzoe kenden Voor informatie tel: 254428. Voor informatie "overige vergaderin gen" zie telefoonnummer(s) contact personen onderaan agenda's. Verleende bouw vergunningen Ruimtelijke ordening Diversen Inspraakavond bezuinigings nota 1983 Ruim een maand geleden publiceerde het College van B. en W. de bezuinigingsnota 1983. Daarin werden de achtergronden, procedures en voorlopige voorstellen van de huidige bezuinigings operatie geschetst. De nota bevat bezuinigingsvoorstellen waaruit het College na de huidige inspraakronde een nadere keu ze zal maken, welke keuze aan de Raad zal worden voorgelegd. De bezuinigingsnota is gratis te verkrijgen aan de in formatiebalies van het stadhuis en het Stadsbouw huis. Ook is hij aan de direkt betrokkenen toegezon den. Schriftelijk kan men tot 1 september a.s. bij B. en W. van Leiden op de voorstellen reageren, (adresseren aan B. en W. van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Lei den). Op vrijdag 2 september om 20.00 uur wordt in het Antoniusclubhuis, Lange Mare 43, een hoorzitting gehouden over de nota, waarop iedereen zijn/haar commentaar kan geven op de bezuinigingen in het al gemeen of op specifieke bezuinigingsvoorstellen. De heer H. van Dam (oud-wethouder) zal de avond voor zitten. Degenen die op de avond het woord willen voeren dienen zich voor 31 augustus a.s. op te geven bij de heer H. van der Helm van de direktie Algemeen Financieel Beleid (tel.: 254260). Rioleringswerkzaamheden in De Kooi Het komende half jaar zullen rioleringswerkzaamhe den plaatsvinden in gedeelten van de Formosa-, de Borneo-, de Drift-, en de Javastraat in De Kooi. De betrokken bewoners hebben inmiddels een uitvoerige informatiebrief van het Buro Voorlichting ontvangen Maandag 29 augustus a.s. wordt begonnen in de Formosastraat. Begonnen wordt met de aanleg van riool en herbestrating van de kant van de Driftstraat naar de Sumatrastraat toe. Burgemeester en wethouders hebben op 23 augustus 1983 de volgende bouwvergunning verleend: Terrein aan de Nieuwe Mare, Rijnsburgersingel en Lammermarkt, bouw 53 woningen. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 en 12.00 uur bij de directie bouw- en woning toezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911). Bestemmingsplan Verversbuurt De burgemeester van Leiden maakt bekend, dat met ingang van 1 september 1983 in het Stadsbouwhuis, kamer 241 voor een ieder ter inzage ligt het bestem mingsplan Verversbuurt. Dit plan werd op 7 december 1981 door de Raad vast gesteld en op 24 mei 1983 door Gedeputeerde Staten gedeeltelijk goedgekeurd. Het gedeeltelijk goedgekeurde plan heeft met ingang van 11 juli 1983 gedurende één maand voor een ieder ter inzage gelegen. Tijdens deze tervisielegging zijn geen kroonberoepen ingediend. Deze gedeeltelijke goedkeuring is thans onherroepelijk. Bouwplan aan de achterzijde van de ijs baan aan de Vondellaan. Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor de periode van ten hoogste 3 jaren vrijstelling te verlenen aan de voorschriften van het vigerende be stemmingsplan "Leiden-Morskwartier", vastgesteld door de Raad op 27 juli 1964 en goedgekeurd door Gedeputeerde Staten op 5 augustus 1965 ten behoe ve van de tijdelijke plaatsing van twee kleédkamerca- bines aan de achterzijde van de ijsbaan aan de Von dellaan. De gronden zijn ter plaatse aangewezen voor tuin of erf, waarop-geen bebouwing is toegestaan. Het bouwplan ligt met ingang van 29 augustus 1983 gedurende 14 dagen ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Rechthebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gronden kunnen gedurende deze termijn bezwaar in dienen tegen het verlenen van deze vrijstelling bij het College van Burgemeester en Wethouders van Lei den, Stadhuisplein 1, 2311 EJ Leiden. Verkeersomleidingen Floris Versterlaan Volgende week zal het verkeer op de Floris Verster laan met stremmingen en volledige afsluiting van die straat te maken krijgen. Dat houdt verband met de aanleg van een nieuwe rio lering. De uitvoering van dit werk maakt het noodza kelijk de Floris Versterlaan vanaf dinsdagmiddag 14.00 uur volledig af te sluiten tot het eind van de vrij dagmiddag. Tijdens de afsluiting wordt het bestemmingsverkeer en het doorgaand verkeer met behulp van borden omgeleid via het parkeerterrein van de Groenoordhal- len en een van de toegangshekken aan de Floris Ver sterlaan. Asfaltering voor stadhuis Breestraat Maandag 29 augustus wordt begonnen met de asfal tering van het gedeelte Breestraat voor het stadhuis. De aanhoudende klachten over trillingen van het ver keer hebben dit nodig gemaakt. Omdat dit werk nu gelijktijdig met de reconstructie van het Kort Rapenburg wordt uitgevoerd zijn hier voor geen extra verkeersmaatregelen nodig. Begonnen wordt met het stellen van de trottoirban den, daarna worden achtereenvolgens de twee weg helften van een onderlaag asfalt voorzien. Wanneer in de tweede helft van september wegens de werk zaamheden aan het Kort Rapenburg de Breestraat enkele dagen volledig voor het verkeer zal zijn af gesloten, wordt het stenen medaillon voor het stad huis weer aangebracht en een toplaag asfalt ge draaid. Grofvuil- ophaaldienst De vakanties zitten er voor het merendeel alweer op. Ook voor de medewerkers van de Reinigingsdienst, die maandag a.s. de 29ste van start gaan met het op halen van grofvuil. De volgende wijken zijn aan de beurt: Wijk 1 en 3 maandag 29 augustus Wijk 2 en 8 woensdag 31 augustus Wijk 5 en 7 donderdag 1 september Wijk 4 en 6 vrijdag 2 september Iedere vrijdag leest u in deze krant, welke wijken voor grofvuil aan de beurt zijn. Natuurlijk hoeft u daar niet op te wachten, want in het huis aan huis boekje "Wegwijzer voor Leiden" staat het gehele seizoenschema grofvuil opgenomen. Bovendient kunt u een gratis exemplaar van het grof- vuilschema afhalen aan de informatiebalies van het stadhuis en Stadsbouwhuis, of als het u makkelijker lijkt, bij de Reinigingsdienst zelf; Noorderstraat 18. Wijziging grofvuilschema In het grofvuilschema is onlangs in de wijknummers 2 en 4 verandering gekomen. Het gaat hier om de volgende straatnamen; Aaltje Noordewierlaan en Jaq. Urlusplantsoen zijn nu wijk 4 geworden (was 2). Terwijl de Valkenburgerweg en Dijkhoflaan (Ste venshof polder) wijk nummer 2 krijgen (was 4).

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 14