Oplossing voor veldenprobleem ASC lijkt nabij Groot jazzfestival in Leiderdorp jlk9(k Warmondse kinderboerderij open Raadslid boos over gemeentelijk initiatief OEGSTGEEST - Moeten de Oegstgeester korfbalclubs Fiks en KNS wel of niet hun velden ruilen met de voetbalvereniging ASC? B en W van Oegstgeest laten die beslis sing over aan de gemeenteraad die binnenkort met twee voorstellen zal worden bena derd. Het eerste voorstel is de al langer bekende ruil. De korfbalclubs gaan naar het terrein van ASC aan de Van Duivenvoordestraat en de voetbalclub verhuist naar het sportpark De Voscuyl. ASC krijgt daar dan de beschikking over een nieuw hoofdveld en ook zal het speciaal jeugdveld van de voetbalvereniging 'Oegstgeest' worden aangepast aan de 'senio renafmetingen'. Tussen de twee voetbalvelden moet ruimte ko men voor de cricketafdeling van ASC. In een later stadium wil de gemeente Oegstgeest nog een derde veld aanleggen op een deel van het huidige halfverharde veld en deels op het terrein van de inmiddels buitenwerking ge stelde rioolzuiveringsinstallatie. De totale kosten van dit plan worden door de gemeente ge schat op achthonderdduizend gulden. Bij het tweede voorstel worden de korfbalclubs niet betrokken. Ook hier wordt gebruikt ge maakt van het jeugdveld van 'Oegstgeest', maar het hoofdveld wordt aangelegd op het gehele terrein van de rioolzuiveringsin- stallatie. Die moet dan wel wor den gesloopt. De kosten van dit door Hein-Jan Salman plan bedragen meer dan het dub bele, 1,8 miljoen gulden. Kosten die vooral veroorzaakt worden door het slopen van de rioolzui veringsinstallatie en de grond werkzaamheden Alhoewel B en W de beslissing aan de gemeenteraad over laten ver wacht wethouder Van Hazel (sportzaken) dat het tweede plan weinig kans van slagen heeft en ook niet zal worden aangeno men. "Het wordt een te dure grap als wij die installatie moe ten slopen. Zoiets is op korte ter mijn een onhaalbare zaak. Zelfs het geld voor het eerste plan heb ben we nog niet helemaal. In het recreatiefonds zit slechts ruim honderdduizend gulden. Een dergelijke investering zal dus in fasen plaats moeten hebben. In eerste instantie leggen we daar om twee velden aan. Dat is al een vooruitgang voor ASC, omdat de club nu maar een veld heeft", al dus Van Hazel. Behalve de gemeentelijke financië le problemen bij de veldenruil speelt ook de medewerking van de betrokken clubs een groot struikelblok. ASC gaat logischer wijs akkoord, maar de korfbal club Fiks is tegen de ruil. KNS heeft nog geen uitspraak gedaan over de plannen. Wel heeft deze korfbalclub een commissie inge steld die de zaak nader zal onder zoeken. "Uitgangspunt in de tot nu toe ge voerde besprekingen is steeds geweest dat we voor een gelijk waardige accommodatie voor de korfbalclubs zorgen", probeert Van Hazel de tegenstand te over winnen. "Om de huidige ASC-ac- commodatie helemaal geschikt te maken op het niveau van wat ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1983 De voormalige rioolzuiveringsinstallatie met op de achtergrond het clubhuis v> sportpark De Voscuyl verhuist, zal de rioolzuivering moeten worden afgebroken. UDO'. Als ASC r (Foto Fiks nu aan kleed- en clubruimte heeft zullen we drie ton uitgeven. De beide korfbalclubs moeten er eerder beter dan slechter van worden. Dat is gewoon een voor waarde. Bovendien vind ik de plaats aan de Van Duivenvoorde- straat voor een korfbalclub min stens even aantrekkelijk als één aan de rand van het dorp". Mochten de ruilplannen van de ge meente over enige tijd afketsen dan hoeft de voetbalvereniging ASC ook weinig hoop meer te hebben op een andere plaats in het dorp. Van Hazel: "De ge meenteraad heeft zich duidelijk uitgesproken bij de aanvaarding van het plan Morsebelpolder (Haaswijk red.). Er is toen be sloten dat men geen prioriteit meer wilde geven aan de tot standkoming van een sportcom plex in dat gebied in verband met de grote financiële gevolgen. Daarom is gesteld dat die strook de bestemming 'algemene re creatieve voorzieningen' zal krij gen. Dat kan dus van alles bete kenen van een trapveldje, een crossterrein tot een volkstuinen complex". Volgens Van Hazel had het velden probleem van ASC overigens al veel eerder opgelost kunnen zijn als het vorige bestuur van de voetbalclub niet zo'n voorzichtig beleid had gevoerd. "ASC heeft bij de aanleg van 'De Voscuyl' het aanbod gekregen om mee te doen", aldus de wethouder. "Dat wilde men toen niet. Belangrijk ste reden was dat de club zic^i in al die jaren heeft vastgebèten in het plan Nachtegaallaan (het groene gebied tegenover het zen dingshuis - red.). Later bleek dat dat gebied een blijvende groen- bestemming had gekregen, zodat het voetbalcomplex daar niet door kon gaan". ZATERDAG Leiden Stadsgehoorzaal - concert door het Ne derlands Kamerorkest o.l.v. Horia Andresscu, m.m.v. Raymond Dal- noye, 20.15 uur. Hartebrugkerk - wandel-orgelconcert door Jan de Bruijn, 15-15.30 uur. Parkeerterrein Groenoordhal - circus Holiday, 15 en 20 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt. 9.30-17 uur. ZONDAG Leiden Parkeerterrein Groenoordhallen - cir cus Holiday, 15 en 20 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - film 'Otong Rasta Java'. 15 uur. MAANDAG Voorschoten Ambachtshuis - commissie financiën, 20 uur ARTSEN Leiden Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 24 uur: S. Kooyman, Noordeindsplein 2a, tel. 122268, spreekuur vlgs afspraak. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Proféssorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 24 uur: A. v. Luyk, Was- straat 2a, tel. 122522, spreekuur vlgs afspraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za 8 uur tot zo 8 uur: D. Hammerstein, tel. 720936, spreekuur vlgs afspraak. spraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage en Zwijnenburg: za, Verhage, Pluimzeggekreek 3. Lei derdorp, tel. 133834, spreekuur 11- 11.30 uur in gezondheidscentrum Me renwijk, Rosmolen 2. zo, Groeneveld, Brikkenwal 19, tel. 133834, spreekuur 11-11.30 uur in Ge zondheidscentrum Merenwijk, Ros molen 2. Leiderdorp za, F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; zo, M.B. Landsmeer, Drake- stein 2, tel. 413913, za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Florijn 10, tel. 891000. LEIDERDORP - Liefhebbers van de oude stfjl-jazz kun nen op zaterdag drie september twaalf uur lang terecht in het Leiderdorpse park 'De Houtkamp'. Van twee uur 's middags tot twee uur 's nachts zullen daar vijf bekende Nederlandse groepen spelen op het 'Houtkamp-jazzfesti val'. Dat maakte wethouder Gehner gistermiddag tijdens een persconferentie bekend. Schandelijk De gemeente Leiderdorp organi seert het festival om het culture le leven in het forensendorp te promoten. Enkele duizenden jazz-liefhebbers zullen het festi val bezoeken, verwacht de ge meente. Het initiatief is met name door de stichting cultureel centrum 'De Hollantsche Tujm' en het D'66- raadslid Stam niet zo goed ont vangen. Het cultureel centrum vreest dat het jazzfestival een grote concurrent zal zijn van de culturele week die de stichting organiseert ter gelegenheid van de opening. Raadslid Stam is het niet eens met de handelwijze van de gemeente die tienduizend gul den subsidie geeft voor het festi val. Knaller Het jazzfestival is voortgekomen uit gesprekken met de commis sie, die activiteiten organiseert in 'Muzenhof en de stichting 'Jazz de Wagenschuur', die dergelijke evenementen in 'De Hollantsche Tuyn' wil gaan organiseren. "Het is voor de eerste keer dat iets der gelijks wordt georganiseerd in Leiderdorp. We denken wel dat het hier zal aanslaan. Voor 'Mu zenhof en de stichting is het na tuurlijk fantastisch als hun jazz programma door zo'n knaller wordt vooraf gegaan", vertelt ambtenaar en organisator Schnerr. "Met dit programma hebben we de topgroepen op het gebied van oude stijl-jazz in Ne derland", aldus Schnerr. En wet houder Gehner: "Als het mislukt doen we het nooit weer, maar we denken dat het een grootse hap pening gaat worden". Om twee uur wordt het festival ge opend door de 'Big Band Hans Dubbelaar' uit Leiden. De twin tig muzikanten spelen muziek van Count Basie, Duke Elling ton, Neal Hefti. Tito Puento en Harry James. Ook het moderne re repertoire staat op het pro gramma. De Amsterdamse band 'White House Orchestra', leider in VARA's dixielandcompetitie, staat tweede geprogrammeerd. Dit orkest brengt vooral muziek van de 'Hot dance-stijl' uit de ja ren twintig en dertig. Het huisorkest van de Almelose Jazzclub 'A Hot Dogs' Story' be gint om zeven uur op te treden. De groep die al een serie lang speelplaten heeft gemaakt trad eerder op in 'Muzenhof waar de Wereldomroep opnamen maakte voor de radioserie 'Jazz van de Lage Landen'. 'Andor's Jazz band' vervolgt het programma. De groep maakt op een 'onge compliceerde, vrolijke manier muziek uit de jaren twintig'. De grote klapper van het festival is 'Freetime Old Dixie Jazzband', die vooral bekend is geworden tijdens de optredens op de be kende jazzfestivals in Nederland,- zoals in Breda, Eindhoven, Ca stricum en in Enkhuizen waar de groep vandaan komt. "Wij stre ven geen bepaalde stijl na. we spelen wat we lekker vinden", is het motto van de band. Over dit groots opgezette festival is nu overigens al rumoer ontstaan. In een besloten vergadering uitte raadslid Stam deze week forse kritiek op het festival. "Het is een schandelijk beleid", hield hij wethouder Gehner voor. 'Over een dergelijk groot bedrag moet de gemeenteraad beslissen". Volgens het D'66-raadslid zijn ook andere partijen niet zo tevre den over het gemeentelijke ini tiatief. "Er waren overal kriti sche geluiden te horen, ook van CDA, WD en PvdA", aldus Stam. Volgens Stam is een jazzfestival niet de juiste manier om de kunst in Leiderdorp te bevorde ren. "Dat kan nooit enige promo tie zijn. Ik vind dit werkelijk schunnig. Ik heb er geen woor den voor. Zeker nu allerlei ver enigingen en instellingen moe ten bezuinigen", aldus Stam, die deze kwestie ook in de gemeen teraadsvergadering, zes dagen voor het festival, aan de orde wil stellen. Ook het cultureel centrum 'De Hol- lantse Tuyn' is niet zo gelukkig met het festival. Op die dag na melijk beginnen ook de eerste activiteiten in het gebouw aan de Hoofdstraat. 'De Hollantsche Tuyn' vreest dat het jazzfestival de eigen culturele openingsweek zal overschaduwen. Wethouder Gehner is het met bei de critici niet eens. Over Stam: "Als wij dit door de gemeentelij ke en ambtelijke molen hadden moeten halen, was het er nooit gekomen. Dat was het dilemma waar ik voor zat. Ik had geld over en dit was een leuke activiteit. Meneer Stam praat bovendien over jazz als 'getoeter'. Dat hij het niet mooi vindt, daar kan ik niets aan doen". Volgens de wethouder zal 'De Hol lantsche Tuyn' alleen maar baat hebben bij het jazzfestival. Ook organisator Schnerr denkt dat. "Ik ben ietwat verbaasd over de verwijten. Wij willen bijvoor beeld juist 'De Hollantsche Tuyn' promoten. Hoe kan je zoiets beter doen dan op het jazz festival de mensen daar te vertel len dat er ook veel gebeurt in 'De Hollantsche Tuyn'?" Burgerlijke stand man en M. Veefkind; J. Zwaan Witteman; M A. Bakker en E.J. de Gunst. J. van Tol en C.H.P. van Wes- terop; H.P. van der Reiden en V.I. van Steenbergen; G.A.M. Sassen en C.M. van der Mark; J.P. Groenendijk en E.S.M. van Soest: R.F. Bergers en M.J. Bik; A. van der Poel en I.M.T. Vader grijpt bromfietser na aanrijding met kind (4) LEIDEN - Een vierjarig jongetje is gisteravond om kwart voor ne gen aan het hoofd gewond ge raakt, nadat hij op de Willem de Zwijgerlaan ter hoogte van de Groenoordhallen was aangere den door een Leidse bromfietser (17). De bromfietser werd daarop aangevallen door de woedende vader. Omstanders hebben de ze ventienjarige uiteindelijk be vrijd. Het ongeluk ontstond om dat het kind onverwacht de rij baan op liep. De bromfietser kon niet meer uitkijken en raakte het kind. Beiden werden naar het Elisabeth- ziekenhuis gebracht: het kind voor de hoofdwond die werd op gelopen door de aanrijding, de jongen voor de verwondingen die werden toegebracht door de vader. J.B. Hugenholtz. Prins Hendriklaan 4, tel. 155666. Voorschoten za, E. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 766462; zo, J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel. 2520. Wassenaar noord: J. Huls, Herenweg 19, tel. 13027; zuid: J.N. Vonk, Wittenburgerweg 106, tel. 79676. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vrijdag 19 aug tot 26 aug door: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313; Apotheek v. Breest Smallen- burg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder en Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Oegstgeest R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten C. Westgeest, Leidseweg 560, tel.' 768616; mevr. C.E. Birnie-Heringa, Kon. Wilhelminalaan 27, Leidschen- dam, tel. 070-275450. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: J.D. Pels, v.d. Valk Boumanweg 21, Lei derdorp, tel. 896896. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor den van de Ryn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. v.d. Waalslaan, Auto raakt van weghelft man gewond LEIDEN - Een 30-jarige automobi list uit Oegstgeest is gistermid dag door onbekende oorzaak op de linkerweghelft van de Rijn dijk geraakt en frontaal op een tegenligger gebotst. De man, die waarschijnlijk op dat moment onwel was geworden, liep daar bij ernstige verwondingen op aan hoofd en been. De bestuurder van de tegenligger, een 19-jarige jongen uit Leiden, deed nog een poging de auto te ontwijken. Dit lukte echter niet helemaal. De Leidenaar kwam overigens met de schrik vrij. Zijn medepassa gier, een 19-jarig meisje, had last van duizelingen. De ravage was behoorlijk. Beide auto's zijn total loss veklaard. WARMOND - De Warmondse kinderboerderij 'De Kloos terhof is gisteravond feeste lijk geopend. Twee geiten en een ezel verrichtten de ope ning door een lint van wor tels door te knabbelen. Daar na gaf het circus 'Atleta' een voorstelling voor het in gro ten getale aanwezige publiek. De kinderboerderij gelegen aan de Kloosterwei is door parti culieren op poten gezet. De stichting 'Eigen woningbezit' had nadat de wijk 'Endepoel' gereed was een flinke som geld over. Dat werd naar de bankrekening van de ge meente Warmond overge schreven met de boodschap iets voor de kinderen te doen. Uiteindelijk is daar de kin derboerderij uitgekomen. De kinderboerderij is nu in handen van een vereniging. Het Warmondse bedrijfsle ven en Mariënhaven, die de grond gratis beschikbaar stelde, verleende alle mede werking bij de realisatie van de kinderboerderij. Met het geld is materiaal gekocht. De hele kinderboerij is aange legd door particulieren. Twee geiten en een ezel knabbelend aan het lint i boerderij 'De Kloosterhof officieel geopend. i worteltjes. Even later was de Warmondse kinder- Vissen De traditionele viswedstrijd tus sen de Leiderdorps^ sportver enigingen vindt zaterdag 27 au gustus plaats in de Bloemerd. Tot vrijdagavond acht uur kun nen leden en supporters van de diverse verenigingen zich opge ven bij W. Lugthart, tel. 891850. Mensen die geen hengel hebben kunnen er ter plaatse een huren. Moderne kunst In het Leiderdorpse winkelcen trum 'Winkelhof wordt tot eind augustus een tentoonstelling gehouden van moderne kunst. De tentoonstelling laat werk zien van kunstenaars die in de Beeldende Kunstenaarsrege ling zitten. Getoond wordt ook wat er met het werk van die kunstenaars gebeurt als het in het bezit komt van de overheid. LEI DSC H DAGBLAD HET DROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN srschrijving Kwartaalabonnement 61.25 Commentare en Per post f 83.60 R D Paauw Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur) Abonnementsgelden b mode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Betaling van abonnementsgelden op giro 32035711 n v Damiate Holding BV te Haarlem Directie G Koopman Ad| dir N Quakernaal Hoofdredacteur Drs. J W E Metselaar Ad| Hoofdredacteur l F J. 1 A A van Brussel Rubriekchefs J, Kroon (stad) B W T Jungman (plv) H, I J Veldhuizen (regio) J Ruygrok-Hoogevt tel 071-144941.1st 219 Aangesloten bij de Gemeenschappeli|ke Persdienst met eigen correspondenten o a in Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome. Madrid, Mexico en Wenen

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2