'Zo'n record is meegenomen' Quick Boys sterk tegen Roodenburg Holverda en Sparta zijn het eindelijk eens Marcel van Rijn met moeite langs Bouman Rob Druppers ook snel op incourante afstand Uitverkoop bezittingen Rompelberg V Beroep van Zoetemelk afgewezen. ffljZ u" -ZXO& S tokkel uit gewone doen DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1983 ROTTERDAM - Wout Holverda blijft bij Sparta. De 25-jarige aan valler verlengde gisteren zijn contract met één seizoen, nadat hij in overleg met WCS-bemid- delaar Ger Lagendijk een eerder salarisvoorstel van de Rotter damse eredivisieclub van de hand had gewezen. „Ik heb wa ter bij de wijn moeten doen, maar ik ben tevreden", aldus Holverda. „In eerste instantie bo den ze me hetzelfde salaris als twee jaar geleden, dat was voor mij na die achttien goals van vo rig seizoen onaanvaardbaar. Nu ben ik tevreden, zij hebben er wat bijgedaan". Het late tijdstip van ondertekening van zijn contract vormt voor hem geen beletsel deel te nemen aan de UEFA Cup-duels met het Noordierse Coleraine. Het be stuur van Sparta heeft Holverda vorige week als speler bij de UE FA aangemeld, al verliepen de onderhandelingen tussen club en speler toen erg stroef. Holver da besloot zelfs de trainingen niet meer te volgen en ook niet langer uit te komen in oefenwed strijden, na wel eerder aan de sei zoenvoorbereiding te hebben deelgenomen. De door hem ge wenste overgang naar Haarlem („in vergelijking met Sparta's eerste aanbieding kon ik er 15.000 gulden per jaar meer ver dienen") was op dat moment vrijwel van de baan. Sparta bedong voor Holverda een vergoedingssom van 260.000 gul den. Op voorspraak van trainer Hans van Doorneveld kwam het bestuur van Haarlem vrij snel rond met de Leidenaar, maar het transferbedrag bleek voor de Noordhollandse club een on overkomelijk bezwaar. Vorige week maandag ketste de trans- fer-Holverda definitief af, nadat Haarlem nul kreeg op het rekest de vergoedingssom van 260.000 gulden in twee termijnen te mo gen betalen. In eerste aanleg had Haarlem de Rotterdamse club al tevergeefs 150.000 en 200.000 gul den geboden. Sparta-bestuurder Floor Bouwer: „Daar konden we niet op ingaan, dan hadden we het vergoedingensysteem met voeten moeten treden". Het afgelopen weekeinde leek Sparta een alternatief voor „dwarsligger" Holverda te heb ben gevonden in de persoon van de 20-jarige Brit Barry Wardrobe, aanvaller van Sunderland. Maar maandag al belde Wardrobe we gens privé-omstandigheden af. Op advies van zijn zaakwaarne mer Lagendijk maakte Holverda gisteren alsnog een eind aan de LEIDEN Er werd gisteravond weer volop geoefend in de Leidse regio. Rijnsburgse Boys, Quick Boys en SVLV lieten zien het net al weer aardig te kunnen vinden. Respec tievelijk werden Katwijk (7-1), Roodenburg (5-0) en OSC (9-0) op hun nummer gezet. LEIDEN - Ofschoon de regen- goden de derde toernooidag van de Leidse Hout gedeelte lijk in het water deden doen vallen, bereikte een aantal tennissers toch de volgende ronde. In de B-categorie speelde Marcel van Rijn op eigen terrein wisselvallig te gen Dick Bouman van OTC. In de eerste set nam hij een 5-2 voorsprong, het zich ver volgens door zijn opponent inhalen (5-6), maar het toch de set op zijn naam schrijven (7-6). De tweede reeks was de OTC-er dicht bij setwinst (5-2 voor), maar Van Rijn kwam terug en won wederom de tie break (7-6). D-speler Karl van Uden, die op eenzame hoogte staat in het D-circuit, hield zich in de C-race door Harold van Offeren met 6-3, 4-6, 3-6 te doen capituleren. De als vierde geplaatste Olaf ten Bosch stond 'ze' tegen Room- burger Ton Crepin succesvol te raken (6-0, 6-1). Hetzelfde gold voor Eveline Krul in haar partij tegen Madeion Verdegaal (6-3, 7-6). JEUGDTOERNOOI ARTESIA In Koudekerk a/d Rijn wordt op de banen van TC Artesia door de jeugd t/m 16 jaar in vier leeftijdscategorieën ge streden om de hoogste eer. Van de geplaatsten hebben tot nu toe twee voortijdig moeten capituleren. Erik Snellenberg leverde een knappe prestatie door Rob bert van Splunter, derde ge noteerd bij de jongens t/m 16, een 6-3, 6-4 zege af te dwin gen. Bij de meisjes t/m 12 zorgde Margrite Patiwaal op haar eigen club voor een ver rassing. Zij mocht van de pa pieren nummer vier, Anne- marie Langeveld, de felicita ties in ontvangst nemen (6-3, 6-4). Andere opmerkelijke wapen feiten liet de 8-jarige Hille- gommer Jeroen Vink op zijn naam schrijven. In de groep t/m 12 bereikte hij de derde ronde door met 7-5,2-6,7-6 de meerdere te zijn van Danny Lescuilher, én als jongste deelnemer speelde hij twee van de zeven driesetters op een totaal van 130 partijen. Wout Holverda heisa die het spel van vraag- en aanbod opwekte. Sparta laat het overigens van het verloop van de eerste competitie wedstrijden afhangen, of de En gelse markt nogmaals zal wor den afgetast. Bestuurslid Ad Lam: „Ons lijstje is kleiner ge worden, nu Kilmore medisch on geschikt is bevonden en Wardro be niet wil. Wij blijven attent, maar hebben geen haast. Want aankoop kan tóch niet Europees voetbal uitko- Terugkeer De Vlaeminck DEN HAAG - Oud-wereldkam pioen veldrijden Roger de Vlae minck keert terug in de profwiel rennerij. De Vlaeminck, die over enkele dagen 36 jaar hoopt te worden, maakte dit gisteravond bekend voor de Belgische televi sie. Voor welke ploeg hij het ko mend seizoen zal uitkomen is nog niet duidelijk. De Vlaeminck liet evenwel doorschemeren dat hij zich weer zal toeleggen op het veldrijden en meldde verder dat hij vooral zijn zinnen heeft gezet op .Italië. Zege Schalkers LEIDEN - Na zijn zege in de 'Drie daagse van de Mijnstreek' won Martin Schalkers gisteravond een koers in de Lier. Axel Her mans werd tweede. Arjan Streek uit Woubrugge won de koers voor nieuwelingen. Lugdunum - DS'79-2 1-0 Lugdunum bleek duidelijk leer geld getrokken te hebben van de oefenwedstrijd tegen jong Feij- enoord. Hoewel dat de wedstrijd een halfuur te laat begon (KNVB had vergeten een scheidsrechter aan te stellen) gaf de ploeg van oefenmeester Wim Eilander de "jonkies" van DS goed verweer. Uitblinker Bennie de Roo be loonde zijn goede spel door na een lange solo beheerst het win nende doelpunt te scoren. Na rust drukte DS nog wel aan maar Wim Eradus hield zijn doel vak kundig schoon. Noordwijk-UVS 2-0 In een aardige partij voetbal bleek Noorwijk net iets meer wedstrij dritme te bezitten als hun Leidse opponenten. René van Hensber- gen opende na een prima aanval de score waarna Timo Gerlof, na een aanval met John Marijt nog voor rust 2-0 liet aantekenen. Ook na de thee haalde beide ge handicapte ploegen (UVS zonder Vermeer, Koenen en Henskens. Noordwijk miste Anton Marijt en Klaas Vink) een aanvaardbaar niveau aan de dag. Cock van Weerlee kreeg namens UVS nog een kans maar bleek hier te zelf zuchtig. Quick Boys-Roodenburg 5-0 Quick Boys begint in de nieuwe sa menstelling steeds beter te pres teren. Mede door de inbreng van jeugdige spelers en de zich steeds beter thuisvoelende Peter Hogewoning worden er goede re sultaten behaald. Tegen Rooden burg lukte dit ondanks de 2-0, voor rust nog niet zo. In de twee de 45 minuten werden de Leide- naren volledig weggespeeld. Te veel kansen werden echter nog om zeep geholpen. Mart van der Plas (2), Peter Hogewoning (2) en Sis-Tu Pan wisten de gang naar het net te vinden. Katwijk-Rijnsburgse Boys 1-7 De Katwijkers waren duidelijk niet opgewassen tegen het hoge tem po dat de ploeg van trainer La gendijk aan de dag legde. Mede door een vroege 2-0 was er voor hun alleen een een verdedigende taak weggelegd. Pas bij 5-0 was het Floor Schaap die voor Kat wijk de spreekwoordelijke eer kon redden. RCL-Wilhelmus 1-2 Met Hans Braat nu aan Wilhelmus zijde kon RCL zich nog niet ge heel herstellen van de forse ne derlaag tegen CW. Met hard werken werd het technisch iets beter verzorgde spel van de ploeg van trainer Ruud de Groot nog wel ontregeld, men kon toch niet verhinderen dat Voorbur gers met de winst gingen strij ken. Bennie Heemskerk scoorde namens de Leiderdorpers via een afstandsschot tegen. FC Lisse (za)-SJC 3-2 Voor rust was Lisse duidelijk de betere ploeg. Rob Suttorp open de via een strafschop de score terwijl Arie Schalk na een solo 2-0 aantekende. Na de pauze ging ook de conditie een woordje meespreken en kwamen alleen ARNHEM (GPD/ANP) Als toetje na de heerlijke maaltijd in Finland verbeterde Rob Druppers gisteravond tijdens de Papendal Games het nationale record op de kilometer. De Utrechtse atleet liep deze incourante afstand in 2.17,20 waarmee hij ruim twee seconden sneller was dan Evert Hoving, met 2.19,3, sinds begin 1975 Nederlands rapste op deze afstand. Helsinki. Druppers ging voor- Het record van Leeuwenburgh zichtig van start maar toen het tempo van (haas) Ian Grant na 400 meter bedenkelijk laag werd, zette hij met meer spoed een im ponerende solo in. „Ik ben rustig weggegaan, omdat ik de beslom meringen van de afgelopen da gen flink in de benen voel", al dus Druppers. „In de laatste ron de heb ik er iets harder aan ge trokken. Zo'n record is leuk mee genomen, al was hët alleen maar voor de promotion van de atle- tieksport". Ondanks het slechte weer op het nationale sportcentrum sneuvel den er nog twee nationale re cords. Op het nummer polstok- hoog haalde Chris Leeuwen burgh de 5,10 meter. Daarmee kwam een einde aan de reeds vijf jaar bestaande hegemonie van Eltjo Schutters 5.05 m. Een leuke opsteker voor de 20-jarige Hage naar die binnenkort voor studie naar de Verenigde Staten ver trekt en met deze sprong voorlo pig afscheid nam van zijn vader land. „De basis voor de kwalificatie voor Los Angeles is er", meende Leeuwenburgh, „ik zal dan nog wel 30 a 40 centimeter hoger moeten gaan, maar dat is niet on mogelijk. Veel hangt af hoe ik de trainingen in Amerika mentaal verwerk. Mentaliteit is het be langrijkste. Ik miste dat aan het begin van dit seizoen. De laatste MAASTRICHT Ter aanzuivering van belastingschuld van de 37-ja- rige Maastrichtse prof-wielren ner Fred Rompelberg is de fiscus gistermiddag tot uitverkoop van de inboedel van het huis en het kantoor van de coureur aan de Volksbondweg 9 overgegaan. Voor de veiling bestond zeer grote belangstelling. Een dag voor de verkoop diende zijn strafzaak voor de Maastricht se rechtbank waar hij zich moest verantwoorden voor belastin gontduiking en valsheid in ge schrifte. In afwachting van een psychiatrisch onderzoek dat de rechtbank zeer op prijs stelt, maar dat door de beroepsrenner tot nu toe is geweigerd, is de strafzaak aangehouden tot 19 september. werd pas bij de derde poging ge haald, nadat hij in de druilerige regen de lat tweemaal net iets te veel schampte. Speerwerpen Het derde record kwam op naam te staan van de Amsterdamse speerwerper Rob Terhorst, die het wapen 76,68 meter ver het veld in smeet (oude record 76.06 sinds vorig jaar op naam van Je roen van der Meer). Behalve deze tijden werden er nog een aantal prima prestaties verricht. Elly van Hulst scoorde op de 800 me ter dames 2.04.00 en bleef daar mee net iets boven haar beste seizóenprestatie die 2.03.63 be droeg. WK-deelneemster Els Va der bleef zowel op de 100 als op de 200 meter Nellie Cooman dui delijk voor. De Zeeuwse bracht respectievelijk 11.57 en 1.23.65 op de klokken. Ze miste de con currentie van Marjan Olyslager die met een lichte blessure aan de kant bleef. Ria Stalman wierp de discus naar een weinig op zienbarende afstand van 58.26, toch voldoende voor royale winst op haar landgenotes. De wedstrijden bij Arnhem vielen vooral kwantitatief tegen. De 100 meter horden dames telde twee deelneemsters en de 3000 meter heren werd wegens gebrek aan voldoende atleten helemaal niet gelopen. KNAU-coach Bram Wassenaar verzuchtte dan ook terecht .jammer dat zulke wed strijden niet goed van de grond komen. Het is niet lucratief'. Lewis Drievoudig wereldkampioen Carl Lewis is gisteren in West-Berlijn, bij de eerste WK-revanches, bij na verrast op zijn favoriete af- .stand: de 100 meter. De Ameri kaanse wonderman wrikte zich in de laatste meters juist voorbij de wereldrecordhouder op die afstand, zijn landgenoot Calvin Smith. Lewis finishte in 10.07 se conden, exact dezelfde tijd als in de finale in Helsinki. Smith, de wereldkampioen op de 200 me ter, kwam geïnspireerd door Le wis en 55.000 kijkers tot 10.09. Mei Lattany completeerde het Amerikaanse sprintsucces aan de westkant van het IJzeren Gor dijn. Lewis was door het ingrijpen van de Amerikaanse tv-maatschappij NBC naar het atletiekfeest in West-Berlijn gekomen. De NBC wilde in het Olympisch Stadion van 1936 de vergelijking tussen Carl Lewis, de toekomstige held van Los Angeles 1984, en Jesse Owens, viervoudig olympisch kampioen van '36, op het cellu loid vastleggen. Het thema van de reportage werd door Calvin Smith bijna verstoord. Lewis deed overigens wat de voor West-Berlijn gecontracteerde wereldkampioen (elf stuks, kos ten 700.000 gulden) voordurend deden: winnen. Slechts Willi Wülbeck kwam als wereldtitel houder op de 800 meter niet tot de verwachte winst. Wülbeck werd vijfde. De winnaar was de Aijifrikaan David Mack (1.44,42). De andere wereldkampioenen maakten hun geld en reputatie wel waar. Edwin Moses, in 1977 in hetzelfde stadion voor het laatst verslagen (door Harald Schmid), maakte geen fout en was soeverein op de 400 meter horden (48,48). Op de kortste hor denafstand was Foster weer niet te kloppen. De Jamaicaan Bert Cameron was op de 400 vlak in Berlijn iets sneller dan in zijn winnende race in de Finse hoofd stad: 45,01. Edwart Sarul, de Poolse wereldkampioen kogel stoten, liet zich niet verrassen. Sarul kwam weer ruim over de Rob Druppers: "Dit is goed voor d< 21 meter: 21,14. De Amerikaan Steve Scott, in Helsinki goed voor het zilver op de 1500 meter, verwezenlijkte op de mijl de bes te seizoenprestatie: 3.49,20. Scott versloeg Walkeren Wessinghage. De Westduitser kwam tot een na tionaal record: 3.49,98. Van de vrouwelijke wereldkam pioenen was Mary Decker de sterkste op de 800 meter. Tiina Lillak, de Finse heldin met de speer, kwam weer dik over de ze ventig meter (72.36). Ulrijke Mey- farth kreeg niet de kans op een revanche op de wereldkampioe ne Bykova. Bij afwezigheid van Bykova won de olympisch kam pioene van 1972 met een sprong van 1.96 meter. De Amerikaan Henry Marsh, die vorige week in Helsinki ziin me daillekansen verspeelde door de laatste horde verkeerd te taxe ren, verwezenlijkte op de 3000 meter hindernis de beste sei- zoentijd. Zijn 8.12,37 was boven dien de zesde beste tijd ooit gelo pen. Het wereldrecord is sinds 1978 in handen van Henry Rono: 8.05,4. Hans Koeleman, de enige Nederlandse atleet in West-Ber lijn, werd in de snelle race zeven de in 8.23,24. Met die verrichting bleef hij anderhalve seconde van zijn Nederlands record. Het hoogspringen werd gewonnen door de Amerikaan Tyke Pea cock, de zilveren-medaillewin naar van Helsinki. De donkere Amerikaan sprong 2.33. Slechts de Zwitser Roland Dallhauser bleef in zijn buurt: 2.30 meter. PARIJS (ANP) - Rechter Drai van het Parijse hof van justi tie heeft de eis van Joop Zoe temelk niet ontvankelijk ver klaard. De wielrenner wilde via de rechterlijke macht de aanstelling van onafhankelij ke experts, die moesten uit zoeken of hij tijdens de laat ste Ronde van Frankrijk al of niet terecht voor doping werd gestraft. In de ogen van rechter Drai gaan de interna tionale wielrenunie (UCI) en de Franse wielerbond (FTC) vrijuit. Hij heeft geen enkele onrechtmatigheid kunnen ontdekken. In een eerder sta dium van het kort geding werd de vennootschap Ron de van Frankrijk reeds vrijge pleit. De advocaat van Joop Zoetemelk heeft, na overleg met de coureur, besloten be roep aan te tekenen. Liebregts Piet Liebregts blijft tot eind 1987 bondscoach bij de Ko ninklijke Nederlandse Wiel renunie. Hij zal binnenkort het nieuwe contract tekenen. Het wordt tevens de laatste overeenkomst van de coach, die zich hoofdzakelijk met de amateur-wegrenners bezig houdt. Het is de bedoeling dat Liebregts, die sinds '81 deze functie heeft, in '87 zijn opvolger inwerkt. Zelf wil hij niet langer aanblijven. "Zes jaar is genoeg voor deze func tie". U' de Noordwijkers nog tot scoren. Een treffer van Jan van der Salm verdween echter in het verkeer de doel. Ruud Alkemade en Piet Albert vonden wel het juiste spoor. UDO-Blauw Zwart 4-2 In een van UDO zijde prima wed strijd werd het één klasse hoger spelende Blauw Zwart nog eens op zijn tekortkomingen gewe zen. Voor de Oestgeestenaren scoorden Ronald Velthoven, John Slierings, Wilbert Witte- man en Gerard Slierings. Na mens Blauw Zwart Leo van He- mert en Ruud Timmmer. SlZO-IJmuiden 1-1 Ondanks het wegzenden van een der IJmuidenaren een sportieve wedstrijd. Peter Bol het nog voor rust de gelijkmaker aantekenen. Voorschoten-Docos 4-1 Voorschoten speelde in tegenstel ling tot Docos een goede partij. Na de 1-0 van Jan Kruisheer kon Ronald Hogenboom nog wel ge lijk maken. Maar Voorschoten liep hierna via wederom Jan Kruisheer, Jan Stikvoort en Rob de Jonge gemakkelijk weg. Meerburg-LFC 3-2 Bles Zuma namens LFC en Ger van de Werf voor Meerburg be paalde de ruststand op 1-1. Ger Nachtegeller verschafte LFC nog wel een voorsprong maar Meer burg het hierna zien dat het al wat trainingen meer in de benen heeft zitten. Werner Pilanen en Ton Weijers bepaalde de eind stand op 3-2. Ter Leede-Teijlingen 3-0 Goede wedstrijd van Ter Leede. Peter Bergman scoorde voor rust 1-0 uit een penalty. Hennie Zoet stak hierna Ter Leede de helpen de hand toe, door de bal in eigen doel te schieten. Frits Hoekstra produceerde de 3-0. Valken-Strandvogels 2-1 Kees Boon opende de score. Nog voor rust viel de gelijkmaker, maar Ben Vrohng zorgde ervoor de de winst aan Valken zijde bleef. OSC-SVLV 0-9 De Voorschotenaren hadden het wel erg gemakkelijk. Willem Orarxje 3x, Perry Bek 3x, Hans van Gils, Dolf van Zijl en Martin van der Valk waren de doelpun tenmakers. Vierdeklasser Alphen versloeg Voorburg met 3-1. De Alphena- ren kwamen door Jagoubi aan de leiding, maar Voorburg was hal verwege al langszij gekomen: 1-1. Uitblinker Valpoort bereid de in de tweede helft twee tref fers van Mart van Elk en de over winning van Alphen voor. ARC klopte in een aantrekkelijke wedstrijd GSV met 2-1. Bogers verzorgde direct uit een hoek schop de openingstreffer. Prevo scoorde voor de Gouwenaars knap de gelijkmaker. Na twintig minuten in de tweede helft maakte Nico Oosterlee de win nende treffer na een voorzet van broer Rini. Alphense Boys kwam remise over een met het Haagse Celeritas. Beide ploegen maakten er een snelle, levendige wedstrijd van. De Alphense ploeg kwam in de eerste helft op voorsprong door een doelpunt van spits Nico Ver woerd. Na de hervatting kreeg dezelfde Verwoerd nog enkele goede kansen. Scoren deed toen Celeritas, waardoor de eindstand 1-1 werd. De Bodegraafse vierdeklasser Rohda won met 2—0 van afde- lingsclub Waddinxveen. DEVENTER Voor het Neder landse duo Scholma-Stokkel valt er in de strijd om de Europese damtitel weinig eer te behalen. In de gisteren in Deventer ge speelde achtste ronde wist alleen Auke Scholma een punt te vero veren op de inmiddels onttroon de titelhouder Letsjinski. Jos Stokkel hield aan het duel met oud-Wereldkampioen Tsjegolev zijn derde nederlaag over. Jeugdwereldkampioen Wadim Wirny bleef met zijn landgenoot in de pas door een zege op Du bois, waardoor hij na acht partij en fier aan kop blijft met slechts een verliespunt. Tsjegolev volgt hem op twee punten en Auke Scholma is nu derde met tien punten. Wat Auke Scholma tegen Letsjins ki overkwam, kan niet alleen maar teleurstellend genoemd worden. De Nederlander speelde positioneel schitterend en kreeg heel duidelijk winstkansen. Maar nadat Scholma een in de demonstratieruimte al aangege ven winstvariant had overzien, presteerde hij het in het zesde speeluur in een vier om twee eindspel voor de tweede keer een nu zeer eenvoudige winstkans te laten schieten. Uitslagen: Sehwarzman (Isr) - Conard (Bel) 1-1; Dubois (Fra) - Wirny (Sow) 0-2; Stokkel (Ned) - Tsjegolev (Sow) 0-2. Cordier (Fra) - Simonelli (Ita) 2-0. Krista (Tsj) - Berte (Ita) 1-1, Schol na (Ned) - Letsjinski (Sow) 1-1 and r icht rondei 1. Wirny 15 punten: 2. Tsjegolev 13 pun ten; 3. Scholma 10, 4. Krista en Stok kel 9.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 9