Zomer '83 c Gevolgen autovrij maken Schoolstraat worden onderzocht Reekers wint marathon jllsqith. Jongen (4) verdronken in vijver In Voorschoten Rolstoelers finishen in Oegstgeest Zoeterwouds Kouzij npad voorlopig geen telefoon Stad en rand MAANDAG 15 AUGUSTUS 1983 WASSENAAR - Dc vierjarige Frank Klijnen uit Kerkrade is zaterdagmorgen rond elf uur verdronken in een vijver op het terrein van attractiepark Duinrell. Een half uur eerder zei hij tegen zijn ouders dat hij de eendjes ging voeren, iets dat hij wel vaker deed tij dens het verblijf op de cam ping. Toen hij na drie uur nog niet terug was werd hij als vermist opgegeven en begon het personeel van Duinrell aan een uitgebreide zoekactie met honden. Om half vier werd er voor het eerst in de vijvers gedregd. Rond half zes werd de kleuter in één van de vele vijvers van Duin rell gevonden. 'Werk zoeken' wordt drie dieven fataal WASSENAAR - Dat werk zoe ken fataal voor iemand kan zijn bleek zaterdagmiddag in Wassenaar. Om drie uur bel de daar een 21-jarige vrouw aan bij een huis aan de Pape- weg met de vraag: "Heeft u werk voor mij". De bewoner antwoordde negatief en sloot de deur. Omdat hij het zaakje niet helemaal vertrouwde no teerde de attente Wassenaar- der het kenteken, type en kleur van de auto van de Daarna belde hij de politie die op haar beurt de gegevens aan de patrouilledienst door gaf. De wagen werd kort daarop staande gehouden. In de wagen bleek niet alleen de vrouw te zitten maar ook twee mannen en een grote partij zilverwerk. De partij werd in beslag genomen en de drie verdachten werden ingesloten. De zaak ging pas goed rollen toen een dag later een vrouw de politie belde dat uit haar woning voor 130.000 gulden aan zilver en juwelen was ge stolen. Zij herkende het zil ver uit de auto als het hare. De juwelen zijn nog spoor loos. De drie ontkennen alles. n Bremnier voorspelt Zoals menigeen hedenochtend heeft kunnen vaststellen be looft het de komende dagen wat beter weer te worden. Na de reeds naar herfst riekende weersomstandigheden van het einde van de afgelopen week. breekt deze week de zon weer goed door. Volgens kapper Bremmer uit Valkenburg duurt dat mooie weer zeker tot woensdag. Wat er daarna precies gebeurt is nog niet geheel duidelijk. De wind waait uit het zuiden en dal kan betekenen dat de hete Franse warmte in de tweede helft van de week over ons land komt. Dan zou het wel licht broeierig kunnen worden met veel onweersstoringen. Maar daarover bericht Brem mer wel in de rubriek van aan staande woensdag. Zoals gezegd waait er een bries uit het zuiden van windkracht drie tot vier. De temperatuur zal zowel aan de kust als in het binnenland schommelen rond de 25 graden Celsius. Het goe de weer wordt veroorzaakt door een hoge drukgebied dat boven Europa hangt en lang zaam naar het oosten trekt. Nat spektakel op Noord Aa ZOETERWOUDE - Erg veel toeschouwers bekeken gister middag in Zoeterwoude de wedstrijden tobbetje varen die op de Noord Aa ter hoogte van de boerderij van de familie Berg werden gehouden. Het natte spektakel waarbij de deelnemers een parcours van 35 meter zo snel mogelijk moesten afleggen was georga niseerd door het buurthuis 'De Weipoort'. Het publiek kreeg Bijdragen: Henk van der Post Fred Schoorl en Dirk-Jan Roeleven Twee deelneemsters zijn zojuist van start gegaan. Op hun knieën kijken de starters lachend vooruit i\ het moment dat de tobbes zullen kantelen. Ook in de 'volgboot' wordt handenwrijvend toegekeken. in enkele gevallen te zien wat het wilde: de deelnemers ver lieten onvrijwillig de tobbe en proefden het zoete water van de Noord Aa. Het gevolg was hilariteit langs de boorden van het water dat in de winter (in bevroren toestand) als ijsbaan fungeert. De tobbeschippers hadden er overigens zélf ook schik in wanneer zij overboord sloegen. De snelste tobbevaarders van de Weipoort waren: Meisjes: 1. Marion van der Krogt, 2. Jolan- da Straathof. Jongens: 1. Je roen Pennings, 2. Frank Ver- steegen. Vrouwen: 1. Joke Olsthoorn-Van der Salm, 2. Anneke Berg-Den Eisen. Man nen: 1. Henk Oostdam, 2. Peter Versteegen. Parkeren auto's langs Strandweg levert gevaar op WASSENAAR - Parkeerchaos en een ongeluk. Vorige week was het weer raak op de Strandweg, de route naar de Wassenaarse Slag. Auto's par keren in en uit, bussen rijden met hoge snelheid langs en toeristen slenteren langs het asfalt. Gevolg is iedere keer weer een gevaarlijke situatie. De oplossing is vrij simpel en komt van de exploitanten van de parkeerplaatsen bij de Was senaarse Slag. Verwijder de Darkeermogelijkheid langs de Strandweg en verplaatst deze 250 parkeerplaatsen naar onze terreinen, aldus de twee. Een stuk van de toch al zo geschon den duinen wordt dan wel op geofferd, maar de parkeercha os en de files zijn dan niet meer aanwezig. De twee parkeerplaatsexploitan ten Westgeest en Van Rijn: "Het voorkomt irritatie en scheelt ons bovendien extra werk". Vier jaar geleden dien de Westgeest een dergelijk plan in bij de gemeente, maar dat verdween in de bureaula. Toch was er geld gereserveerd voor uitvoering van het plan, maar dat is nooit uitgegeven. Overigens zijn er meer voor standers van het plan. "De po litie steunt het ook, want de verkeersafwikkeling zal snel ler en beter geschieden". Een woordvoerder van de ge meente Wassenaar laat desge vraagd weten de zorg van de politie en de parkeerplaatsex ploitanten te delen. Maar hij vertelt er direct bij dat het plan niet zal worden uitgevoerd. De gemeente Wassenaar, de ver huurder van de parkeerterrei nen, heeft daar geen geld voor beschikbaar, aldus de woord voerder. Veel publiek bij Katwijks corso Het 29ste Katwijkse bloemencor so, dat zaterdag onder het mot to 'Flora's kleurenpracht aan Zee' door de badplaats reed, heeft aan belangstelling zeker niet te klagen gehad. Duizen den toeristen en duizenden Katwijkers verdrongen zich langs de de route om de praal wagens, versierde auto's en muziekkorpsen van nabij te aanschouwen. VW-directeur K. Verplancke was er trots op dat ook dit jaar weer een corso van degelijk ka liber door Katwijk reed. Want ook in Katwijk heeft het, net als in Rijnsburg overigens, er om gespannen of wel voldoen de geld op tafel zou komen om alles te betalen. Verplancke is blij dat aan het Katwijkse cor so zes muziekkorpsen konden meedoen dankzij verschillen de sponsors. De praalwagen die was betaald door de VW en de gemeente Katwijk was door de jury be loond met een ereprijs. Zowel in de middag- als in de avondu ren maakte het corso een rond rit door Katwijk. Ter afsluiting van het corso werd een groot vuurwerk afgestoken aan de boulevard. VOORSCHOTEN Er komt zeer waarschijnlijk een onderzoek naar de gevolgen van het autovrij maken van de Voorschotense Schoolstraat. Het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) zal het onderzoek uitvoeren. Een enquête onder winkeliers, die het afsluiten van de Schoolstraat voor auto's fel van de hand wij zen, en onder consumenten zal het belangrijkste onderdeel van het onderzoek zijn. B en W van Voorschoten hebben nog geen definitieve beslissing genomen over het instellen van het onder zoek. Zij willen eerst de komen de commissievergaderingen af wachten. Nu de verbinding van de Oranje- boomstraat en de Koninklijke Marinlaan tot stand is gebracht, kan eindelijk de werkelijke dis cussie beginnen over de auto vrije Schoolstraat. Al jaren werd er gepraat over dit onderwerp, maar er kwam nooit wat uit. Pro bleem was namelijk hoe de auto rijdende consument de parkeer plaatsen ten oosten van het cen trum moesten bereiken. Nu de eerdergenoemde verbinding er is kan dat zonder de Schoolstraat te moeten gebruiken. Ook de te genstand van de winkeliers heeft de herinrichting van de School straat lang opengehouden. Het CIMK gaat uitzoeken hoe de Schoolstraat er uit moet gaan zien. In dat onderzoek zal moe ten blijken of de winkels in een slechtere concurrentiepositie ko men ten opzichte van grote win kelcentra in Leiden, Den Haag en Leidschendam als de School straat wordt afgesloten voor au to's. Ook zal uitgezocht worden wat de wensen van de consu menten zijn en of het autovrij maken verkeerskundig en stede bouwkundig past in het cen trum. De uitslag van het onderzoek zal bepalend zijn voor de te nemen beslissing. Overigens is het niet alleen de keus tussen autovrij of niet, maar ook komt aan de orde of de Schoolstraat bijvoorbeeld op vrijdag en zaterdag autovrij moet zijn en de rest van de week toegankelijk voor auto's. Het onderzoek zal. zo eisen B en W, 'zorgvuldig' moeten worden uit gevoerd. Het eindresultaat moet 'onpartijdig en gedegen' zijn, al dus B en W, omdat de toekomst van de Schoolstraat nogal gevoe lig ligt bij de Voorschotense mid denstand. Overigens is een po ging om de middenstand te be trekken bij het onderzoek 'helaas vruchteloos' gebleken. Het onderzoek zal ongeveer 21.000 gulden gaan kosten. Voordat het daadwerkelijk kan beginnen moet de gemeenteraad dat geld beschikbaar stellen. Aanstaande donderdag vergadert de raads commissie voor openbare werken, woningbouw en econo mische zaken over het instellen van het onderzoek, volgende week maandag de raadscommis sie voor financiën, ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. r Johan Reekers e Kleuters In de Warmondse 'Meerpunt' is morgen een kleuterdag. Kleu ters van drie tot zes jaar zijn vanaf tien uur welkom, 's Mid dags is er voor de jeugd van ze ven tot tien jaar een dierenfilm met puzzel ook in 'Meerpunt'. De film begint om twee uur. Expositie In het verpleegtehuis 'Leythenro- de' (Hoogmadeseweg 55, Leider dorp) zijn vanaf vrijdag 19 au- gustus tot en met 6 oktober ba tikwerken te zien van Ellen de Weerd. De expositie is dagelijks te bezichtigen van tien tot acht Cursussen De stichting jeugd- en jongeren werk Oegstgeest begint in sep tember met een nieuwe serie cursussen. De cursus 'kabaret en revue' is bedoeld voor jonge ren die 'willen zingen, aan kaba ret doen en in een revue willen staan'. Ook nieuw is de cursus 'beeldhou wen', die bestemd is voor jonge ren vanaf zestien jaar. De cur sus 'spel en theater' is de laatste in de rij. Speloefeningen, impro viseren, teksten schrijven en to neelspelen vormen de bestand delen van de cursus. Voor meer informatie en opgave: 071- 154773. OEGSTGEEST - De tweede internationale rolstoel marathon is gewonnen door Johan Reekers uit En schede. Tweede werd de Maassluisenaar Eddie Pie- terse. De winnaar van het puntenklassement Huub Nelisse behaalde de derde plaats in het eindklasse ment. De slotetappe van de marathon, afgelopen zaterdag, leidde van Den Haag via Wassenaar, Katwijk en Rijnsburg naar de finish in Oegstgeest. Door de straffe tegenwind was de laatste etappe één van de zwaarste, aldus de rolstoelers. Toch leverden de ne gentien overgebleven rolstoelatleten tijdens het slotcriterium rond het winkelcentrum Lange Voort nog een felle strijd om de etappezege. En dat waar deerde het tweeduizendkoppige publiek. De etap pezege ging uiteindelijk naar Eddie Pieterse. Groe ne truidrager Nelisse werd tweede. Leidenaar André Moedig, houder van het Nederland se baanrecord op de vijf kilometer, werd in het eind klassement slechts zesde. Als excuus voor zijn te genvallende prestatie zei Moedig: "Ik heb een te lichte rolstoel gekozen voor de marathon. Deze on geveer acht kilo wegende stoel stuitert te veel op de klinkers. Hij is alleen op de baan snel. Dat bewijst mijn record". Johan Reekers werd geheel onverwacht winnaar. Zelf was hij er ook verbaasd over. "Ik had gerekend op een plaats bij de eerste vijf, maar niet op de eerste. De overwinning heb ik te danken aan mijn klimca- paciteiten", verklaarde Reekers. "Vooral op die lich te stijgingen in de etappe van'Aken naar Hulsberg ben ik de snelste gebleken". Voor de rolstoelatleten staat de sportprestatie voorop tijdens zo'n marathon. Moedig: "Het is de sport die ons trekt. Wij doen dit om topsport te bedrijven. Niet om te bewijzen dat we als gehandicapten ook iets kunnen". En Reekers: "Ik zou niet hebben mee gedaan als we alleen maar gezellig met elkaar opge reden hadden. Het is voor mij puur om een prestatie te verrichten". Ook staatssecretaris Van der Reyden, die in zijn eigen woonplaats de prijzen uitreikte, vond dat. "In veel opzichten is deze marathon een gebeuren dat te ver gelijken valt met de Tour de France. Daarom is het jammer dat de Nederlandse televisie weigert iedere invalidesport uit te zenden, terwijl een Duitse televi sieploeg de hele week de gebeurtenis verfilmd (er reden ook enige Duitse atleten mee red.). Ik vind dat onaanvaardbaar. Daarom ga ik er op korte ter mijn over praten, want gehandicapten moeten wor den geintegreerd in onze samenleving. En dat bete kent dus ook in de sport en in de publiciteit", aldus Van der Reyden. MAANDAG Leiderdorp Gemeentehuis DINSDAG Leiden Rijksmuseum voor Volkenkunde - Films en hemel en aarde', 11.30 'Bhoetan, tussen de oude en de ve wereld', 14.30 uur; 'De koning APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vrijdag 12 augustus tot 19 augustus door: Haven Apotheek. Haven 18, tel. 120085; Apotheek Noord-Hofland, Thorbec- kewee 3, Voorschoten, tel. 762877. WIJKVERPLEGING Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor den van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur Oegstgeest Interkruis. Lijtweg 7. tel. 154500. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Burgerlijke stand LEIDEN - Overleden: M. de Bruin, geb. 14-2-1896 vrl., W. Bink, geb. 19-8- 1925 man, H. Westerdiep, geb. 7-8- 1933 man, H. Laven, geb. 24-2-1900 vrl. geh. gew. met J. van Soeren, H.J. Geerlings, geb. 17-3-1943 man, H. La- bordus, geb. 28-3-1925 man, A.M. Jas- perse, geb. 2-1-1893 vrl., F. Hayward geb. 5-7-1983 vrl., R.H. Luiten geb. 26- 5-1932 man, C. Rijsbergen, geb. 2-11- 1915 man, L. Sneijders, geb. 22-8-1915 vrl. echtgen. van A. van Duijvenbode, J.H. Kortekaas, geb. 19-4-1919 man, '-J.G.S. Alkemade, geb. 5-8-1906 man, C.C.T. Wassenaar, geb. 5-4-1934 vrl. echtgen. van L.J. van Berkel, J.H. Hoogendoorn, geb. 19-6-1930 man, P.M. Voskuil, geb. 10-6-1907 man, H. van Leeuwen, geb. 20-3-1898 vrl. geh. gew. met J.C. Göebel, G. van Beelen, geb. 21-9-1916 vrl., C.J.G. Meelhuy- sen, geb. 3-2-1959 vrl. echtgen. van E.R. Creutzburg, H.R. Lohrig, geb. 1- 5-1926 man, J. Smit, geb. 12-11-1922 vrl. echtgen. van C.J. Witjens, W.F.J. Nieuwenburg, geb. 16-5-1926 man, G.W. van Hemert, geb. 14-2-1928 man, D. Laman, geb. 2-6-1916 vrl. geh. gew. met H. Verwer, A. Rijnsburger, geb. 8-9-1907 vrl., C.M. Bulters, geb. 14-6- 1927 vrl. echtgen. van J.W. Ypma, P W. van Vliet. geb. 7-9-1915 man, N.M.M. Konings, geb. 12-4-1924 man, P.D. Stolwijk, geb. 26-3-1911 vrl. echt gen. van H.M. Janssen. LEIDEN Twee motoren van onbekende eigenaars zijn giste ren in bewaring genomen door de politie. Bewoners van de Stadspolderweg en omgeving hadden al enige malen geklaagd over het oorverdovend lawaai dat de motoren maakten terwijl de bestuurders ermee door de buurt crossten. De politie, die aan de Stadspolderweg wel de motoren maar niet de bestuur ders aantrof, zal de apparaten aan een technisch onderzoek on derwerpen. ZOETERWOUDE - De bewoners van het Kouzijnpad in de nieuwe Zoeterwoudse woonwijk Blan- kaardpark krijgen voorlopig geen telefoon. Door verschillen de oorzaken is het de PTT niet gelukt deze straat aan te sluiten op het telefoonnet. De overige straten van de wijk naast de woon- en leefgemeenschap voor verstandelijk gehandicapten "Swetterhage' zijn wel aangeslo ten. Voor de bewoners van het Kouzijn- pad" een onbegrijpelijke zaak. "Waarom kan die kabel niet wor den doorgetrokken", zo vragen zij zich af. Een woordvoerder van de PTT wijt de vertraging in de aanleg aan de vakantietijd: "De meeste monteurs zijn op vakan tie. we draaien nog lang niet op onze normale capaciteit". Ook de Nederlandse Spoorwegen hebben voor problemen gezorgd, aldus de woordvoerder van de PTT. Het neerzetten van een kastje nabij de spoorwegover gang aan de Rijndijk werd door de NS nogal bemoeilijkt, vol- genshem. De bewoners van het Kouzijnpad zijn echter zeker de eerste maand nog niet uit hun isolement ver lost. Wanneer de aansluiting er is j komen kaartjes in de bus waarop de bewoners kenbaar kunnen maken dat ze abonnee willen worden. Tussen het invullen van j de kaartjes en het eerste daad werkelijke telefoontje liggen twee tot drie weken. ZOETERWOUDE - Een meerder heid van de Zoeterwoudse bur gers (ruim 61 procent), die mee gedaan hebben aan een enquête van de kabelexploitant, wil dat het zenderaanbod op de kabel groter wordt. Binnen afzienbare tijd wordt in Zoeterwoude besloten of het zenderaanbod op de kabel wordt uitgebreid. Het gemeentebe stuur wordt bij het nemen van dit besluit geholpen door de uit slag van de eerder dit jaar gehou den enquête. Dit door kabelex ploitant Casema verrichtte on derzoek liet de abonnees kiezen uit enkele uitbreidingspaketten. De abonnee had de keuze uit een Zoeterwoudse burgers willen uitbreiding aanbod kabel-tv volledige uitbreiding niet BRT I, RTBFI en II. BBC I en II en ITV of een uitbreiding met alleen de Belgische zenders of slechts uit breiding met dc Britse omroe pen. De uitslag van het onderzoek luidt dat van de 22Ó0 verzonden en quête-formulieren er 979 (44,5 procent) zijn teruggestuurd. Van dit aantal willen 404 abonnees (43,6 procent) een volledige uit breiding van het aanbod. 129 kij kers (13,9 procent) willen alleen de Belg in huis halen, 35 abon nees (3,8 procent) willen slechts Engeland erbij hebben en 359 Zoeterwoudse kijkers die het formulier terugzonden hebben geen behoefte aan enige uitbrei ding. 52 onderzochten hadden een tussenvorm gekozen. Het woord is nu aan de gemeente raad om te beslissen wat er even tueel meer wordt aangeboden op de buis. LEI DSC H DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Posl uitsluitend aan Postbus 54 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 u Bi| automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten dagelijks ingaan Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Losse 0,8 Directie G Koopman Adj dir N Ouakernaal Hoofdredacteur Drs J. W. E. Metselaar Adj Hoofdredacteur W F J Wirtz en A A van Brussel Rubriekchefs: J Kroon (stad) B. W T Jungman (plv) H I J Veldhuizen (regio) H v d Post (plv) WFJ. Wirtz (bin bu.t ec J Ruygrok-Hocgeveen (plv) P. J de Tombe (sport) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in Bonn. Brussel. Londen, Parijs, Washington. Cam 1

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2