mededelingen gemeentebestuur 15 tm 19 aug. '83 leiden "IN EEN KRANT VIND IK ALLES. OVER DE WERELD EN DE BUURT." Commissie- vergadering \S Diversen Nieuwe Verordening op de Veemarkten treedt in werking Met ingang van maandag 15 augustus a.s. zal de nieuwe Veemarktverordening het reglement inza ke de marktdagen, markturen en aanvoertijden van de veemarkt in werking treden. Vorig jaar heeft de Gemeenteraad de verordening en het reglement vastgesteld. Dit was nodig omdat de regels en voorschriften over dit onderwerp sterk ver ouderd bleken te zijn geworden. Na het inwinnen van adviezen bij alle betrokken in stanties kon er een moderne versie worden gemaakt en aangenomen. Voor belangstellenden ligt een exemplaar van de ver ordening ter inzage in het Informatiecentrum in de hal van het stadhuis en in het administratiekantoor van de Groenoordhallen. Reacties op de Emancipatie nota (1 en 2) verkrijgbaar Aan de Informatiebalies van het Buro Voorlichting in het stadhuis en Stadsbouwhuis, ligt vanaf maandag a.s. voor geïnteresseerden een gratis exemplaar 'reacties op de Emancipatienota delen 1 en 2'. Voorgeschiedenis In december '81 en november '82 verschenen de Emancipatienota's delen 1 en 2 van de hand van de Werkgroep Emancipatie Leiden (W.E.L.) De Nota is begin dit jaar voorgelegd aan het Leidse vrouwen-veld met het verzoek te reageren (vrouwen groeperingen en andere instellingen in Leiden die op het gebied van de vrouwenemancipatie bezig zijn). Het verslag van een in januari j.l. gehouden hoorzit ting resulteerde in tientallen schriftelijke reacties. Aktieplan emancipatiebeleid Alle reacties en gegevens over de Emancipatienota zijn nu samenvattend verwerkt gerubriceerd in een 8-tal hoofdstukken en welke overeenkomen met de beleidsterreinen van de nota Emancipatiebeleid. De Emancipatienota zal met deze reacties de grondslag vormen voor het uiteindelijke aktie plan voor het emancipatiebeleid. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Omleiding gemotoriseerd verkeer Het gemotoriseerde verkeer zal d.m.v. borden gewe zen worden op de aanbevolen omleidingsroute. Deze verloopt via Kanaalweg - Hoge Rijndijk - Rijks weg (A4) naar R'dam - Vrouwenweg. Pontje voor voetgangers en fietsers Vlak naast de brug zal een pontje fietsers en voetgan gers gratis overbrengen. Ook de passagiers van buslijn 4 worden met dit pontje overgezet; De bussen staan dan aan weerszijden gereed om de route te ver volgen. Commissie Percentageregeling/ Kunstopdrachten Commissie Beroep- Bezwaarschriften Vrijdag 19 augustus a.s. in kamer 001 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Agenda: 14.30 uur: Bezwaarschrift van dhr. Hollenberg, in zake afwijzing van het verzoek om regis tratie als woningzoekende; 14.50 uur: Bezwaarschrift van dhr. Leeflang, inza ke afwijzing van het verzoek om regis tratie als woningzoekende; 15.10 uur: Bezwaarschrift van dhr. van Lint, inzake afwijzing van het verzoek om registratie als woningzoekende; 15.30 uur: Bezwaarschrift van dhr. de Boer en mw. Hartogsveld, gericht tegen de wei gering woonvergunningen te verstrek ken i.v.m. voorgenomen woningruil. Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschriften Vrijdag 19 augustus a.s. in de Koffiekamer van het stadhuis. Agenda: 15.30 uur: Hoorzitting inzake een bezwaarschrift van A. Henzen, Th.W. Niesthoven, J. de Haas tegen verleende bouwvergun ning voor duivenhok Violaduin 4; 15.50 uur: Hoorzitting inzake een bezwaarschrift van de R.U. Leiden tegen afwijzende beschikking van de G.S.D. op een aan vraag voor onbezoldigde tewerkstelling van een uitkeringsgerechtigde. 16.15 uur: Hoorzitting inzake bezwaarschriften van Vereniging 'Buurtcomité Hogewoerd' en de heer C.H. Vedder Christïaanse te gen permanente ontheffing sluitings uur, verleend aan de heer A.G. Jansen voor Hogewoerd 18. Lammebrug 3 weken afgesloten Maandag 15 augustus a.s. zal de Lammebrug (tussen Lammenschansplein en Europaweg) voor de duur van 3 weken buiten gebruik zijn. Het beweegbare deel van deze provinciale brug ver keert in slechte staat en zal worden vernieuwd. Tevens zal deze verbreed worden i.v.m. de toe komstige reconstructie van het Lammenschansplein. Voorts krijgt deze brug een modernere constructie. L.D.M. werkzaamheden rondom Douzastraat De Leidse Duinwater Maatschappij (L.D.M.) start ko mende maandag 15 augustus met de verbetering van de bluswaterleidingen rondom de Douzastraat. De L.D.M. start in de Douzastraat (alleen trottoir), daar na Conscientiestraat/Vliet/Concienciesplein. Met na me in die hoek zal een tijdelijke afsluiting nodig zijn. Als laatste komt de Raamsteeg aan de beurt. Daar geldt geen afsluitregeling. Ook L.D.M. werkzaamheden in Zeeheldenbuurt Aansluitend of gelijktijdig wordt een aanvang ge maakt met het verzwaren van de brandbluscapaciteit in de Zeeheldenbuurt. In de volgende straten zal de L.D.M. bezig zijn; Evert- senstraat - Oosterstraat - Oostdwarsstraat - Korte- naerstraat - van Speykstraat en Munnikenstraat. Ook daar kan als gevolg van de werkzaamheden een tijdelijke afsluiting of wegomlegging (soms) noodza kelijk zijn. Verleende bouw vergunningen Burgemeester en wethouders hebben op 9 augustus 1983 de volgende bouwvergunningen verleend: Morsweg 94, aanleg huisriolering; Aquamarijnstraat 1, plaatsen dakkapel in voor- en achtergeveldakvlak; Herenstraat 74, aanleg huisriolering; Breestraat 115, wijzigingen winkelpui; Rooseveltstraat, verbouwen twee bedrijfsgebou wen; Pieterskerkhof 14, verbouwen woning; Terrein aan de Plesmanlaan en de Pesthuislaan, bouw entreepartij eerste tranche eerste fase nieuw bouw AZL; St. Jacobsgracht 14-16, bouw verdieping op pand; Kort Rapenburg, vernieuwen overkluizing; Middelstegracht 2, bouw twee woongebouwen met totaal twaalf tweekamerwoningen; Hogewoerd 109, verbouwen onderpui; Johan de Wittstraat 48, plaatsen dakkapel in ach tergeveldakvlak; Musschenbroekstraat, Madame Curiestraat, Leeu wenhoekstraat en Pasteurstraat, bouw 36 wonin gen. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 en 12.00 uur bij de directie bouw- en woning toezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071 - 254911). Voor kunstopdrachten onder de f 50.000, worden in eerste instantie kunstenaars van Leiden en omge ving gezocht. De volgende projecten onder de f 50.000, - 1. Decoratieve aankleding Kooitunnel. Onder de Willem de Zwijgerlaan wordt ter hoogte van de Bernhardstraat een voetgangers- en rij wieltunnel aangelegd. In het kader van de Percentageregeling is een be drag van circa f 15.000,— beschikbaar voor ver fraaiing van de wanden van de tunnel. Gezocht wordt een kunstenaar die met medewerking van kinderen uit de buurt de opdracht vorm wil geven. Gebleken is dat door een dergelijke benadering op kwetsbare plaatsen in de stad het vandalisme wordt teruggedrongen. - Over het materiaal en de uitvoering van het aan te- brengen kunstwerk wordt nader overleg ge pleegd. Met de uitvoering van de tunnel zal dit na jaar worden aangevangen. De openstelling moet voor het einde van het jaar plaatsvinden. 2. Kunstopdracht scholencomplex Ste- venshofjespolder. Voor de Stevenshofjespolder is een scholencom plex ontworpen waarin een openbare, een protes tants-christelijke en een rooms-katholieke school zullen worden ondergebracht. De bedoeling is dat de kunstenaar de drie ingan gen van het schoolterrein middels een kunsttoe passing een verschillend karakter geeft, waardoor, voor de bezoekers - scholieren, ouders en leer krachten - voelbaar wordt welke school men bin nengaat. Voor deze kunsttoepassing is f 40.000, be schikbaar. De kunstenaar wordt opgenomen in het bouw team en kan daardoor ook mede invloed uitoefe nen op de vormgeving van groenvoorzieningen, de bestrating en de overgang van het buiten- naar het binnengebred van de scholen. Aan de kunstenaars in Leiden en omgeving wordt ge vraagd om met vermelding van de kunstopdracht waarvoor wordt ingezonden voor 6 september ge richt documentatiemateriaal in te zenden aan: Commissie Percentageregeling/Kunstopdrachten, Stadhuis, Stadhuisplein 1, 2311 EJ LEIDEN. Gevaar voor botulisme is weer aanwezig Neem geen risiko's Een veel voorkomend nadelig gevolg van het aanhou dende warme zomerweer is het ontstaan van botu lisme. Botulisme is een vergiftigingsziekte die vooral watervogels (eenden en zo) zo aantast, dat ze binnen korte tijd sterven. De bakterie die de vergiftiging ver oorzaakt groeit vooral in stilstaand water (zoals bijv. de singels) waarvan de temperatuur vanwege het warme weer sterk is opgelopen. Wat moet u doen en wat moet u laten? Wanneer u dode (of zieke) watervogels in of bij het water ziet moet u dat zo snel mogelijk doorgeven aan de Gemeente. Dat kan bij: Direktie Reiniging, Havens en Warenmarkten, Noorderstraat 18, tel.: 212411. Zij zorgen dan voor het verwijderen en vernietigen van de dode of zieke dieren. U moet de dieren niet aanraken of gaan begra ven. Het vernietigen moet door middel van ver branding gebeuren en hiervoor kan de Gemeente zorgen. Als het toch nodig is om een dode vogel aan te raken (om te verplaatsen of zo), gebruikt u dan een plastic zak of oude handschoen die daarna weggegooid wordt. Help risiko's vermijden door spelende kleine kin deren of zwemmende jongelui weg te houden bij dode vogels of bij water waar dode vogels voorko men. Dienstregeling van het pontje Tijdens de eerste week (van 15 t/m 19 augustus) zal het pontje tussen 6.30 uur en 24.00 uur varen. Buiten die genoemde uren moet het fietsverkeer om rijden via de Wilhelminabrug en Cronesteynpad. Vanaf 20 augustus kunnen voetgangers en fiet sers de brug buiten de werkuren al weer gebrui ken. In die periode zal 't pontje op werkdagen varen tus sen 6.30 en 18.00 uur. Start asfalterings-constructie noordelijke rijbaan Willem de Zwijgerlaan A.s. maandag 15 augustus start de aanleg van de as- faltconstructie op de noordelijke rijbaan Willem de Zwijgerlaan nabij de Kooitunnel. Duur daarvan is veertien dagen, waarna het verkeer over genoemd gedeelte zal gaan. E.e.a. houdt verband met de ver volgwerkzaamheden aan de zuidkant van de Kooitun nel. De duur van dit karwei is gepland tot Kerstmis. Tevens gaat de herbestrating van de noordelijke vent- weg beginnen, tussen de school en Pieter Bothstraat. Tl WERELD Tl LAND Tl STREEK ÉÉNKRANT LEIOSCH £l DAGBLAD

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 8