Verlies Noordwij k biedt perspectief Vergeefse speurtocht naar Kramer. Vierde plaats waterpoloteam NEC haalt uit Italië pakt de draad weer op Geflatteerde overwinning Craiova Europees honkbalkampioen NOORD WIJK - Sinds Peter Stephan zich met Roemeense sportzaken bemoeit, is Neder land een geliefkoosd oord voor voetballers uit het Balkan-land. De ex-manager van Feyenoord plantte onlangs de Olympische voetbalselectie van de Oost-Europeanen voor een trainingskamp in het Drente Norg neer. In dat gezelschap vertoefde al een aantal spelers van Universitatea Craiova. Zaterdag voegde het restant van de halve finalist van het Europa Cup II toernooi zich bij de Roemeense kolonie, die ter voorbe reiding op de competitie acht oefenwedstrijden in Nederland afwerkt. Noordwijk had de 'eer' als opwar mer de fungeren. De ploeg van trainer John Eelman incasseerde voor nauwelijks 1000 toeschou wers een 1-4 nederlaag. Een uit slag die gerust als geflatteerd ge kwalificeerd mag worden, want de vice-zaterdagkampioen kon zich de gehele wedstrijd met de Roemenen meten. Wellicht van de wijs gebracht door de interna tionale allure van de tegenstan der, sloeg de nervositeit pal voor de vijandelijke veste genadeloos toe. Met name Klaas Vink, hoe wel hij uitstekend 'veldwerk' af leverde, bezondigde zich aan het missen van een handvol kansen. Omdat de teams redelijk aan el kaar waren gewaagd, ontrolde zich een aantrekkelijke wed strijd waarin de voetballers veel aandacht besteedden aan de techniek. Het Noordwijkse mid denveld (Smits, Strijk, John Ma- rijt en Van Hensbergen) toonde (vooralsnog) aan dat de inbreng van routinier Jan Willem Bogers niet langer noodzaak is. John Marijt trad zaterdagmiddag als een redelijk vervanger op de voorgrond. In de achterhoede moest de kustploeg het nog zon der de geblesseerde Simon van Beveren stellen, maar als voor- stopper deed Andries Wendt nauwelijks voor hem onder. Voorts was het debuut van Mark Vink, een tweelingbroer van Klaas, hoopvol. Als rechtsback toonde hij nauwelijks ontzag voor zijn tegenstander en toonde initiatief aan het 'front'. Universitatea Craiova kwam niet in zijn sterkste opstelling binnen de lijnen. De smaakmakers Bala- ci en Crisan mochten, na hun in spanningen met de 'Olympiërs' een dag eerder in Utrecht, op de tribune plaatsnemen terwijl spits Camêtaru slechts een helft mocht meedoen. Niettemin stond er in Noordwijk zaterdag middag een redelijk sterk elftal, dat evenwel niet het achterste van zijn tong liet zien. Begrijpe lijk, want binnen negen dagen werkt de Roemeense ploeg, ko mend seizoen uitkomend in Eu ropa Cup III, acht duels af. Zater- Scoreverloop: 15. U-l Ticleanu, 40. 0-2 Camataru, 41. 1-2 Klaas Vink. Rust. 20. 1-3 Gec'gau, 35. 1-4 Ti cleanu. ROB ONDERWATER MAANDAG 8 AUGUSTUS 1983 LEIDEN - Het vierde bezoek van een club uit het profcir cus is Quick Boys wederom op een nederlaag komen te staan. Verliezend bekerfinalist NEC bleek zaterdagmid dag te sterk op Nieuw Zuid: 0-5. De Roemeense doelman Bi Oefenmeester Van Vianen kon voor de eerste maal beschikken over Johan Jonker en Sis-tu Pan. Eerstgenoemde opereerde als voorstopper terwijl Pan de plaats van de vertrokken Huug Aande- wiel innam. Freek Rienks was nu op de positie van vrije verdedi ger geposteerd. Quick Boys leverde als team een betere prestatie dan afgelopen woensdag, toen tegen Sparta een 1-8 nederlaag werd geincasseerd. Sis-tu Pan bleek een aanwinst op het middenveld, waarvan zater dag Peter Hogewoning en Floor van Duyn wederom deel uit maakten. Tot tien minuten voor tijd kon Quick Boys NEC nog redelijk bijbenen. In de slotfase van het aantrekkelijke duel gaf de betere conditie van de Nijmegenaren de doorslag. Vievermans (2), Van Geenen, Mulderij en Jansen zorgden voor de produktie. RCL-EDO 1-1 De hoofdklasser uit Haarlem was in deze wedstrijd de betere ploeg, maar de betere kansen wa- RIJNSBURG - Tevergeefs speurden Rijnsburgse sup porters zaterdagmiddag het bijveld van de Boys af op zoek naar de krullebol van Frank Kramer, het stevige postuur van Frans Hoek of de blonde kuif van Kees Guyt. Maar al wat ze zagen was geen enkel bekend gezicht onder het groepje Volendam-spelers dat warm draaide voor het oefenduel met de plaatse lijke favoriet. Slechts de markante verschijning van trainer Cor van der Hart duidde erop dat het hier toch wel degelijk vertegenwoordigers van de eredi visie-debutant betrof. Maar waar waren de 'grote' dan? de Rijnsburgse Boys namelijk weinig van. Dat was dus tegenvaller nummer twee. Winnen deden de oranjehemden - bij wie de doelman met andere shirtreclame speelde dan de rest van de ploeg - dan nog wel met 2-0, maar van krachtsver schil was nauwelijks sprake. Eigenlijk maar één speler stak er echt bovenuit, Jac Jonk. Die jeugdige middenvelder liet bij tijd en wijle wat originele din gen zien. De rest kan moeiteloos gekenschetst wor den als voetballers van wie er dertien of meer in het dozijn gaan. (Foto Holvast) De nieuwe technische man van de wijdbroeken bracht uitsluitsel. "Tja, wie had er op gerekend dat wij vrijdagavond op het AZ-toernooi van de num mer twee van Duitsland, Werder Bremen, zouden winnen. Niemand toch Wij in elk geval niet en normaal gesproken was ik hier ook met mijn A-team heengekomen. Maar nu we op zondag de finale moe ten spelen kon ik niet anders dan het C-team laten opdraven. Jammer voor de mensen, maar het is niet anders". Een tegenvaller dus voor de Boys en zeker ook voor het publiek, dat voor het ontbreken van de vedetten verder nauwelijks compensatie kreeg. Van een C- team, zeg maar de kweekvijver van een profclub, zou je toch minstens ook wat aardige staaltjes voet bal mogen verwachten. Welaan, het liet zich zater dag aanzien dat Cor van der Hart tot nu toe al zijn tijd en energie aan de A-formatie spendeerde. De tweéde keus bakte er tegen het praktisch oneetrain- Wat Rijnsburgse Boys tegenover het fantasieloze Vo- lendamse spelletje zette mocht al evenmin veel naam hebben, zij het dat de pupillen van Arie La gendijk natuurlijk bijvoorbaat geexcuseerd waren. Ten eerste ontbreken nog een paar vaste krachten en ten tweede is de ploeg pas een week in training. Af en toe lukte er een paar opzetjes, meestal wan neer aanwinst Huug Aandewiel zich met de opbouw bemoeide. Na rust verdiende RB een goal, maar Marcel van der Blom en Jan Hogewoning zagen hun inzetten terug- ketsen van lat en paal. Kroon scoorde voor rust 0-1 en na de hervatting tekende Tol voor de tweede tref fer. De enige A-speler van dit gezelschap wilde een voorzet afleveren, maar zag de bal per ongeluk ach ter de verraste Van Voorbergen zeilen. Voor zo'n doelpunt zou Frank Kramer zich rot generen. Tol was er blij mee... AD VAN KAAM ren voor RCL. Ex-junior Jeffrey de Vos zorgde voor de enige tref fer voor de Leiderdorpers. FC Lisse (za) - Kennemerland 1-1 Omdat aan Lisse-zyde veel spelers vakantie vierden, werd noodge dwongen een verjongd team de wei ingestuurd. De verjongings kuur beviel goed, maar in de tweede helft moest door gebrek aan conditie gas worden terugge nomen. René Griffioen scoorde SVPTT-Roodenburg 1-3 Niet het betere spel maar de condi tie gaf de doorslag in deze wed strijd. Roodenburg kwam tegen de Haagse zaterdagderdeklasser op 1-0 achterstand. Via Cees Ver ver (2) en... Laurens Mouter werd een 1-3 overwinning genoteerd. De trainer moest noodgedwon gen invallen, omdat de helft van de Leidse spelersselectie nog vakantie viert. SJC-Stormvogels 2-1 Knap resultaat van de Noordwy- kers tegen de eersteklasser uit Haarlem. René de Ridder en Pe ter Ruigrok scoorden voor SJC. VUC-UVS 1-1 Ondanks het feit dat oefenmeester Melbi Raboen een bijna geheel ververst elftal samenstelde, speelde UVS tegen Haagse hoofdklasser een redelijke partij. Door een benutte strafschop kwam UVS op achterstand, maar Cock van Weerlee zorgde in de tweede helft voor de gelijkma ker. In de voorhoede maakte de van Rohda '76 overgekomen Dick de Jong geen slechte in druk. Bert Jansen en Leen de Goey waren nog niet van de par tij- FC Lisse Amstelland 3-1 Een matige wedstrijd waarin het gebrek aan conditie aan beide zijden aan het daglicht kwam. Wim Bouckaert (2) en Ron Hoo- geveen waren trefzeker. KRV-UDO 0-7 In de eerste helft hield KRV de Oegstgeestenaars nog redelijk in toom. Na de rust echter raakte de machine van Kes Pouwiel goed op drift. Pas bij 0-7 was de benzi ne op. Paul Rikke, Wilbert Witte- man (2), John Slierings (2), Fred van der Zalm en Dick Witteman waren produktief. Blauw Zwart-ADO '20 1-2 Tegen de tweedeklasser uit Heemskerk had Blauw Zwart weinig in te brengen. Als excuus mocht de Wassenaarse ploeg de absentie van alle routiniers aan voeren. Leo van Hemert doel puntte voor Blauw Zwart. Van Nispen oefende tegen Half weg. De ploeg uit De Zilk zege vierde met 6-1. DUISBURG (ANP) West-Duitsland, de Europese kampioen, heeft het waterpolotoernooi in Duisburg gewonnen; De West duitsers versloegen in de slotwedstrijd dé Sowjetr.Unie, wereld en Olympisch kampioen met 8-7 en voltooiden daarmee de se rie van zeven wedstrijden zonder een verliespunt. Nederland eindigde achter de Sowjet-Unie en Joegoslavië als vierde door de eigen overwin ning van gisteren op Australië en door de nederlaag van Italië te gen Joegoslavië. De uitslagen van de laatste wed strijddag zijn: Nederland-Australië 7-6, Spanje- Zweden 8-9, Joegoslavië-Italië 8- 7, West-Duitsland-Sowjet-Unie 8-7. De Nederlandse ploeg kwam tegen Australië pas in de derde periode in zijn spel. De achterstand van 2-5 werd weggewerkt en in het laatste kwart haalde het team van Denis Pocsik de winst bin nen. Voor Nederland scoorden Landeweerd (drie), Blikslager, Janssen, Noordegraaf en Buunk. Tegen Joegoslavië kwam de equi-. pe van bondstrainer Pocsik in de tweede periode op een achter stand van vier treffers, die pas in het laatste speldeel tot een ver schil van twee werd ingelopen. Landeweerd, die zich pas vrijdag bij de selectie had gevoegd, en Van Belkum maakten ieder twee doelpunten. De overige treffers kwamen op naam van Buunk, Van Es en Noordegraaf. Fraaiste doelpunt van de wedstrijd was het afstandsschot aan het einde van de eerste periode, waarmee Van Belkum de stand op 2-3 bracht. De winst Van Nederland op Spaiye kwam moeizaam tot stand. De Spanjaarden, stonden zelfs een keer voor, met 7-6. In de slotfase van de derde periode trok Ton Buunk de stand gelijk: 7-7. Oran je had daarna het geluk dat Spanje geen gebruik wist te ma ken van een man-meer situatie, waarna Ed van Es anderhalve minuut voor het eindsignaal de stand op 8-7 bracht. De doelpun ten kwamen van Landeweerd 2, Noordegraaf 2, Heiden, Bliksla ger, Buunk en Van Es. West-Duitsland Sowjet-Unie Joegoslavië Nederland Italië Australië Zweden Spanje GROSSETO (ANP) De Europese honkbaltitel is weer terug in Italië. De Italianen pakten zaterdag in Grosse- to de draad weer op, die twee jaar geleden in Haarlem door Nederland werd doorgeknipt en de bijna dertig jaar oude Europese kampioensbeker staat in elk geval weer tot 1985 te pronken op het kantoor van de Ita liaanse bond in Rome. De uit 1954 daterende bokaal was echter niet de voornaamste inzet van het achttiende Europees kampioenschap. De titel leverde ook een toegangsbewijs op voor het demonstratietoernooi tijdens de Olympische Spelen van vol gend jaar in Los Angeles. Na winst in de eerste drie wedstrij den in de serie van vijf (9-5, 14-1 en 3-2) wist de Squadra Azzurra zich zeker van een optreden in het gigantische Dodgers-stadion in 1984. Dan zal echter vergeefs worden ge zocht naar de grote namen uit de ploeg van nu. Italië heeft de Eu ropese kroon heroverd dankzij het inzetten van niet minder dan veertien zogenaamde Oriundi, Italianen, die hun opvoeding en honkbalopleiding hebben geno ten in de Verenigde Staten. Deze Ital-Amerikanen zullen echter in Los Angeles niet van de partij zijn. De Italiaanse bond zal, me de op aandringen van het inter nationaal Olympisch comité, een afvaardiging sturen van pure Ita lianen. Waar die vandaan moeten worden gehaald, is alsnog de vraag. Weliswaar werd twee jaar geleden gestart met een eigen programma, dat uitmondde in het "Team Italia", maar de kwali teit van deze ploeg lijkt dik on voldoende om de confrontaties met toplanden als Cuba, de Ver enigde Staten, Zuid-Korea en Ja pan succesvol te kunnen beëin digen, gevreesd moet worden voor een afgang van de Italiaanse ploeg in het Dodgers-stadion en dat is natuurlijk een bijzonder slechte zaak voor het Europese honkbal. Scheidsrechter De technische commissie van de overkoepelende Europese fede ratie (Ceba), had de Nederlander Chris Pieters aangewezen als hoofdscheidsrechter voor de der de wedstrijd tussen de grote twee.. In de Italiaanse ochtend- Starostin pakt titel vijfkamp WAF.ENDORF (ANP) - De 23-jari- ge Anatoli Starostin uit de Sow jet-Unie heeft zaterdag in Waren- dorf de wereldtitel moderne vijf kamp veroverd. De Olympische kampioen, die vorig jaar op de wereldtitelstrijd tweede werd achter de nu wegens ziekte ont brekende Italiaan Daniele Asala, kwam uit op een totaal van 5506 punten. Het zilver was voor de Hongaar Tamas Szombathelyi en het brons voor Evgeni Zinkows- ki uit de Sowjet-Unie. De Neder landse deelnemers verbleven in de achterhoede. bladen dreigde Beneck zijn ploeg terug te trekken, wanneer de Ceba geen andere arbiter ach ter de thuisplaat wilde zetten. Manuel Ortin, de voorzitter van de technische commissie van de Ceba, gaf daarop een verklaring uit, waarin onder meer stond dat de vier Cubaanse scheidsrech ters, die waren uitgenodigd dor Beneck, als Italianen werden be schouwd en dus Nederland recht had op een eigen scheidsrechter bij een van de wedstrijden in de finaleserie en dat bovendien niet werd getwijfeld aan de kwalitei ten van Pieters. Het dreigement van Beneck bleek loos. Hij durf de het, kennelijk uit angst voor het publiek niet aan, om de der de wedstrijd niet te laten verspe len. Toen de in Antwerpen wonende Nederlander in de vierde inning een Italiaanse score ongeldig verklaarde, omdat Rovezzi de thuisplaat niet had aangeraakt, brak de hel los. Flessen en aller lei andere zaken vlogen het veld op, maar de beslissing van Pie ters was juist, hetgeen uit de ver- honkbaltitél is volledig de bodem ingeslagen. Italië kaapte het kampioen- (Foto ANP) Verslagen, de hoop op een Europese schap voor de neus van Oranje weg. traagde televisiebeelden over duidelijk bleek. Nederland speelde overigens in die laatste echte wedstrijd een puike partij honkbal en dat mocht op vallend worden genoemd na het pak slaag (14-1) van de avond er voor. De Italianen wonnen ech ter toch, dankzij een solo-home- run van Roberto Bianchi in de tiende inning. In de eerste helft van die extra slagbeurt had Ne derland de kans gehad om de 2-2 stand in eigen voordeel om te buigen. Met een man uit kwam Blacquiere op het derde honk. Het leek een ideale situatie voor een squeeze-play, een spelletje waarbij zeer veel risico wordt ge nomen om de loper van drie te laten scoren. Manager Jim Stoec- kel is echter geen liefhebber van een dergelijke actie. "Ik zou het alleen doen, wanneer er echt geen andere mogelijkheid meer was". Hij gokte derhalve op een goede klap van Hickinson of Bos, maar die kwam niet. Het laatste woord was aan de Italia nen. Aan een van de zes echte Italianen wel te verstaan. Rober to Bianchi nam, de niet eens zo'n zwakke worp van Ed Kruys, die Jan Hijzelendoorn in de negende inning was komen te vervangen, vol op de knuppel. Seconden later ontplofte het Jan- nella-stadion van Grosseto en kon Bruno Beneck zijn afgele gen hoekje op het veld, waar hij trillend van de zenuwen de ge beurtenissen had gevolgd, verla ten. Blij als een kind zwaaide hij met de Italiaanse driekleuren nam hij de gescandeerde ovaties van het publiek ("Grazie Bruno") in ontvangst. Hij had zijn doel bereikt. De manier waarop is hij nu waarschijnlijk alweer verge ten. Nederland won wel het laatste duel met 14-4, na de eerste twee dui delijk te hebben verloren.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 10