c Rapport ABP blijft besloten Bedrijven lozen illegaal pcb's H Slachtoffers moord in tent, naar Nederland Regisseur van NCRV doodgestoken 1 I 6 li Nederlandse militairen bedreigd door Duitse kogels Leraar had wapenarsenaal als hobby in achterkamer Nederland kan vuile grond niet goed kwijt BVD-gebouw ontruimd na bommelding Rietkerk: onderzoek door recherche Waddenvereniging: negen Nederlandse ondernemingen Arrestatie in moordzaak boekhandel WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1983 Binnenland ROME (GPD) De stoffelijke overschotten van de twee Neder landse toeristen, Albertus Thiec- ke en Stephen Coffi, die zondag morgen levenloos in hun tent op een camping nabij Verona (Noord-Italië) werden aangetrof fen, zijn gisteren na afloop van de lijkschouwing vrijgegeven voor vervoer naar Nederland. door Hein ten Kortenaar Het vervoer wordt verzorgd door het Nederlandse consulaat in Ro me, dat pas maandagmorgen door de Italiaanse autoriteiten op de hoogte werd gesteld van de dood van de twee landgenoten. Over het resultaat van de lijk schouwing wilde de met het on derzoek belaste officier van justi tie geen mededelingen doen. Zijn oorspronkelijke vermoeden, AMSTERDAM (ANP) - De 43-jari- ge Chris van Duuren, regisseur- redacteur bij de NCR V-televisie rubriek "Hier en Nu", is in de nacht van maandag op dinsdag doodgestoken in de woning van zijn zwager aan de Vossiusstraat in Amsterdam. De politie neemt aan dat roof het motief is ge weest voor de moord. Uit de wo ning waren sieraden en andere waardevolle voorwerpen ver dwenen. De politie vermoedt dat Van Duu ren bekenden in huis heeft ge haald, omdat er geen sporen van inbraak in de woning zijn gevon den. Van Duuren, die zelf in Loosdrecht woonde, paste op het huis van zijn zwager, die met vakantie was. Ook zijn vrouw was met vakantie. Zij werd gisteren van de moord op de hoogte gebracht. Het slachtoffer had drie kinde- Volgens de NCRV onderscheidde Chris van Duuren zich in zijn te levisiewerk vooral door zijn stre ven naar humane doeleinden. Zo maakte hij in 1975 diverse repor tages over de hulp van majoor Eva den Hartog van het Leger des Heils in Bangladésj en maak te hij ook een programma over de adoptie van weeskinderen in dat land. Uit India kwam zijn be kroonde reportage over de arme knderen van Calcutta. Ook maakte hij vluchtelingenreporta- ges in Cambodja. In 1980 ontving Van Duuren de Loerakkerprijr. voor zijn documentaire "Een kind uit duizenden", het verhaal over de adoptie van een zwaar gehandicapt kindje uit Kenya door een Nederlands echtpaar. 'Tinti-iick' leeg ARNHEM-NEDERWEERT (GPD) - De vrachtwagencombinatie van het Arnhemse transportbedrijf Hoevers, die maandagochtend spoorloos verdween met 20 ton tin ter waarde van één miljoen gulden in de oplegger, is gister middag leeg teruggevonden in het Limburgse Nederweert. De kostbare lading is verdwenen. Ook de verblijfplaats van de chauffeur was gisteravond nog niet achterhaald. De vrachtwagen vertrok maandag ochtend rond vijf uur naar Rot terdam, waar de lading in het veem van de London Metal Ex change in het havengebied had moeten arriveren. Toen de com binatie om elf uur nog niet was aangekomen werd de vermissing van de kostbare lading bij de po litie in Arnhem gemeld. WEERRAPPORTEN Amsterdam lich bew. 19 8 0 De Bilt onbew. 18 7 5 Deelen licht bew. 18 6 0.1 Eelde half bew. 19 12 2 Eindhoven onbew. 18 11 0.2 Den Helder half bew. 18 12 0 Rotterdam licht bew. 18 9 0 Twente licht bew. 19 6 0.3 Vlissingen licht bew. 18 12 8 Zd.-Limburg zwaar bew. 18 11 7 Aberdeen regen 16 8 0.9 Athene onbew. 33 21 0 Barcelona zwaar bew. 29 19 10 Berlijn geheel bew. 25 16 0 Bordeaux onbew. 22 11 0 Brussel zwaar bew. 19 11 0 Frankfort zwaar bew. 23 12 0 Genève zwaar bew. 22 10 6 Helsinki licht bew. 22 14 6 Innsbruck regen 21 11 43 Klagenfurt regenbui 24 15 50 Kopenhagen 13 0 Lissabon onbew. 27 16 0 Locarno half bew. 26 15 33 Londen onbew. 19 7 0.2 Luxemburg zwaar bew. 20 10 0 Madrid half bew. 34 17 0 Malaga zwaar bew. 28 22 0 Mallorca licht bew. 32 21 0 Malta onbew. 31 24 0 München regen 20 -1 49 Nice onbew. 34 20 0 Oslo onbew. 19 9 0 Parijs onbew. 20 8 3 licht bew. 32 0 0 Split half bew. 32 25 0 Stockholm half bew. 24 13 1 Wenen half bew. 27 15 6 Zürich regenbui 19 11 1 Casa Blanca zwaar bew. 25 20 0 Istanbul onbew. 28 18 0 Las Palmas half bew. 27 21 0 Beiroet onbew. 30 12 0 Tel-Aviv licht bew. 33 24 6 Tunis onbew. 36 21 0 dat Thiecke en Coffi het slachtof fer waren geworden van „een minderwaardige kwaliteit drugs (er waren in hun tent ampullen en injectienaalden gevonden) verklaart in elk geval niet de meswond in de hartstreek, die het lijk van Thiecke vertoonde. Ook de carabinieri, de enigszins met onze marechaussee verge lijkbare militaire politie, wilden weinig over het gebeuren kwijt. Zeker schijnt, dat Thiecke onge veer 24 uur eerder dan zijn reis genoot om het leven is gekomen, met een tijdsverschil van zater dagmorgen tot zondagmorgen. Volgens een eerste summiere re constructie zou Thiecke door zijnreisgenoot om het leven zijn gebracht, waarna Coffi, die'nog zaterdagavond op de markt van de camping werd gesignaleerd, vermoedelijk met een overdosis aan drugs zelfmoord zou hebben gepleegd. GRONINGEN-SEEDORF (GPD) - De brigade van de Nederlandse legerplaats Seedorf in West- Duitsland heeft een formele klacht ingediend bij de Duitse militaire autoriteiten. Volgens de klacht heeft een aantal Duit se militairen enkele keren over de hoofden van oefenende Ne derlandse soldaten geschoten. Weliswaar met 5,6 mm plastic oefenkogels (althans volgens de legervoorlichtingsdienst), maar volgens diezelfde instantie is de veiligheid van de Nederlandse militairen toch voldoende ge weld aangedaan om de klacht in te dienen bij de Duitse beheer der van het oefenterrein. De „beschoten" militairen beho ren tot de nieuwe lichting van het 42ste pantser-infanterie ba taljon, de Charly-compagnie, en ze waren begin juni bezig met de introductie-oefening Fox-ter- rier. Een soldaat, die anoniem wil blij ven, zegt: „Op de voorlaatste dag van onze oefening werden wij 's morgens om pakweg half tien met onze YPR (pantser rupsvoertuig) het veld inge- stuurd. We gingen daar de be veiliging van een brug beoefe nen. Onze YPR stond aan de achterzijde van deze doorgang. We waren uitgestapt en zaten in de berm. De groepscomman dant zou uitleggen wat er ging gebeuren. Na een paar minuten hoorden wij kogels over ons heen fluiten. We waarschuwde onze commandant. Deze zei ech ter dat we niet bang hoefden te zijn, omdat het om plastic oe fenmunitie zou gaan. Toen wij de kogels één a twee meter voor ons zagen inslaan, tijgerden we terug naar de YPR om in dek king te gaan. Achteraf is geble ken dat het bij het beroepska- der bekend was dat er met scherp werd geschoten en dat het niet om kogels ging, maar om kleine granaten. Dus mogen we weet ik wie op onze knieën bedanken dat er geen slachtof fers zijn gevallen". De legervoorlichtingsdienst in Den Haag ontkent dat de Duit sers met granaten hebben ge schoten. „Dat moet een vergis sing zijn. Het ging om plastic oefenmunitie. Die dingen zijn niet dodelijk, maar ook niet on gevaarlijk. Het hangt ervan af waar ze je raken". De klacht gaat dan ook niet zozeer over de munitie als wel over twee andere fouten die de Duit sers zouden hebben gemaakt. „De oefening werd gehouden op een gecombineerd schiet-oefen- terrein bij Cuxhaven. Er hingen geen rode vlaggen zodat er niet geschoten mocht worden, het terrein was vrijgegeven en we hadden toestemming gekregen om er gebruik van te maken. Dus, óf de terreinbeheerder óf de Duitse groep die schoot is fout geweest", aldus de leger voorlichtingsdienst. DEN HAAG (ANP) - "U hield er een levensgevaarlijke hobby op na. Als ër iets was gebeurd, was uw huis met de belendende percelen in de lucht gevlogen. In een straal van 150 meter waren alle ruiten gesneuveld". De officier van justitie bij de Haagse rechtbank, mr. J.G. Hooger- duyn, hield dit gisteren voor aan een 50-jarige biologieleraar uit Den Haag. De officier eiste tien maanden gevangenisstraf waar van vijf maanden voorwaardelijk wegens ongeoorloofd vuurwa penbezit en de verkoop van een pistool. Begin maart van dit jaar ontdekte de Haagse politie bij een inval in verdachtes woning in het Haagse Bezuidenhout een waar vuur wapenarsenaal in een achterkamertje. Duizenden patronen, acht kilo kruit, zes staven dynamiet, een pistool, een revolver, een geweer en nog zo het een en ander, werden in het huis aan getroffen. "Ik ben van nature een techneut", zo verklaarde de verdachte gis teren voor de rechtbank, "en dat kon in in deze hobby kwijt". De biologieleraar, die in zijn vrije tijd als springmeester optreedt, hield vol dat zijn verzameling niet meer dan wat "kleine, onge vaarlijke dingetjes" bevatte. Dat de opslag van munitie volgens de handleiding Springstoffen op een andere manier moet ge schieden, zei hem niet zo veel. "Die uitgave is volstrekt verou derd". Uitspraak 16 augustus. Leden van de Explosieven Opruimings Dienst lopen voorzichtig c strobalen"heen die de verdachte plastic zak op de stoep van het BVD- gebouw omringen. Even later zullen ze de zak onschadelijk maken. (Foto ANP) UTRECHT (ANP) - Het opruimen van door gevaarlijke stoffen verontreinigde grond in ons land komt in de knel door het ontbre ken van goede opslagterreinen voor de afgegraven grond. Dit stelt Nederland Gifvrij, een sa menwerkingsverband van een aantal milieu-organisaties, in een brief aan minister Winsemius (volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer). De milieu-organisaties komen tot deze conclusie op basis van de saneringsprogramma's van en kele provincies. Nederland Gif- vrij vindt dat de minister samen met de provinciebesturen zo snel mogelijk voor goede opslagplaat sen moet zorgen. Het is nu vaak zo dat verontreinig de grond her en der in het land in afgelopen hoeken van vuilstort plaatsen terecht komt, zonder dat goede milieuveilige voorzie ningen zijn aangebracht, of dat schoonmaakoperaties worden uitgesteld omdat de grond ner gens heen kan. De opslagplaat sen zijn nodig voor de tijdelijke opslag van verschillende soorten verontreinigde grond waarvoor nog geen goede saneringstech nieken beschikbaar zijn, aldus Nederland Gifvrij. Er is volgens de milieu-organisa ties nog een probleem dat de bo demsanering belemmert: de 'drempelbij drage' van maximaal 200.000 gulden die gemeenten per verontreinigingsgeval moe ten betalen aan het rijk. Dit be drag komt bovenop de eigen bij drage van tien procent die de ge meenten al aan de schoonmaak kosten moeten bijdragen. Voor veel gemeenten leveren deze kosten grote problemen op. Gevolg is, aldus Nederland Gifvrij, dat gemeenten steeds minder ge neigd zijn hun medewerking aan het opstellen van bodemsane ringsprogramma's te verlenen. DEN HAAG (ANP) - De Haag se politie heeft gistermiddag de omgeving van het gebouw van de Binnenlandse Veilig heidsdienst aan de President Kennedylaan afgezet. Na een melding dat er een bom voor het gebouw zou zijn ge plaatst. Omstreeks twee uur kwam er by de politie een te lefoontje binnen van iemand die zei te spreken namens de "Rode Volks militie". Het te lefoontje werd een kwartier later herhaald. De politie trof bij het gebouw een plastic vuilniszak aan "met verdachte inhoud". De Explosieven Opruimings dienst plaatste strobalen rond het pakket. Het BVD-gebouw werd ont ruimd en in de aangrenzende gebouwen, waarin verzeke ringmaatschappijen zijn ge vestigd, werd een deel van het personeel naar huis ge stuurd. Door een kleine ont ploffing werd de plastic zak onschadelijk gemaakt. Het bleek dat het om een nepbom ging. DEN HAAG (ANP) Drs. J.P.A. Gruijters heeft niet boven water kunnen krijgen of er inderdaad onregelmatigheden bij het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds zijn voorge komen. Juist daarom zal de rijksrecherche een oriënterend onderzoek instellen. Dat zei minister Rietkerk (binnenlandse zaken) gisteren na afloop van een vergadering met de Raad van Toezicht van het ABP. De minister, die zijn vakantie had onderbroken, blijft bij zijn wei gering om het rapport van Gruij ters, die als lid van de Centrale Beleggingsraad een onderzoek heeft ingesteld naar de gang van zaken bij het ABP openbaar te maken. Voorzitter W. Wieringa van de Raad van Toezicht, die als enige het rapport heeft gekregen, is het eens met dat besluit van de mi nister. Er staan te veel namen in, Gruijters heeft met mensen over mensen gesproken en publikatie zal alleen nieuwe geruchten be tekenen, meent Wieringa. T. Sonneveld, vertegenwoordiger van de ambtenarencentrale ACOP in de Raad van Toezicht en zijn collega Anneveld van de christelijke centrale CCOOP zijn nog steeds van mening dat het rapport wel openbaar moet wor den. Integriteit Rietkerk liet echter doorscheme ren dat hij niet van plan is dat ooit te doen. De minister legde er de nadruk op dat het vooronder zoek van de rijksrecherche dat op basis van het rapport Gruij ters is ingesteld, slechts oriënte rend is. Hij zei te hopen dat dit onderzoek naar de feiten zal uit wijzen dat er geen onregelmatig heden hebben plaatsgehad. Ook Wieringa zei voorlopig te blijven geloven in de integriteit van de ABP-directie zolang er geen be wijs is van het tegendeel. Wieringa zei na afloop van een ver gadering op 21 juli met de Raad van Toezicht van het ABP ook al niet te twijfelen aan de integriteit van de directie. Deze had vol gens hem alle geruchten omtrent twijfelachtige beleggingen, DEN HAAG (GPD) - Negen bedrijven in Nederland en twaalf bedrijven uit Bel gië, Duitsland en Zwitser land lozen pcb's (polych- loorbyfenilen) in de Rijn, Maas en andere Europese rivieren die uitmonden in de Noordzee. Die lozingen gebeuren zonder vergun ning. Dat heeft de Vereni ging tot Behoud van de Waddenzee in een om vangrijk onderzoek vast gesteld. De lozingen zijn aangetoond aan de hand van watermonsters bij verdachte bedrijven. Er werden 69 bedrijven onderzocht. Bij 21 zijn de lozingen onomstotelijk vastgesteld, bij 20 is geen pcb-lo- zing geconstateerd. Zeven en twintig van de 69 bedrijven zijn nog in onderzoek. Het is onduidelijk of de lozingen volgens de Nederlandse strafwet verboden zijn. De produktie van pcb's als hoofdprodukt is in Ne derland niet toegestaan, als bij- produkt bij andere chemische processen wel. De negen Nederlandse bedrijven waarvan de lozingen zonder ver gunning volgens de Waddenver eniging onomstotelijk zijn vast gesteld zijn: Dow Chemical in Terneuzen, Ter Home Pigment, Akzo Chemie in Herkenbosch, Akzo Chemie in Weert, Hoechst in Weert, de scheepswerf Wilton- Fijenoord in Rotterdam, Duphar BV in Amsterdam en Akzo Che mie in Delfzijl. Van deze bedrij ven loost Shell Chemie in Rotter dam de grootste hoeveelheden. Alle gemeten hoeveelheden stij gen ver uit boven de concentra ties die aanvaardbaar voor de ge zondheid worden geacht. De negen Nederlandse en twaalf andere Westeuropese bedrijven zijn gisteren in kennis gesteld van de resultaten van het onder zoek. Op persconferenties in Keulen en Den Haag werd het onderzoek openbaar gemaakt. De 21 bedrijven zullen door de Waddenvereniging worden aan geklaagd tijdens het internatio nale Watertribunaal dat van 3 tot en met 7 oktober in Rotterdam wordt gehouden. Een internatio nalejury van onafhankelijke des kundigen zal de aanklachten beoordelen. De Waddenvereniging hoopt met haar aanklachten te bewerkstel ligen dat de bedrijven hun pro- duktieprocessen zo veranderen dat pcb's niet langer als bijpro- dukt worden gevormd. Uiterst giftig Pcb's zijn uiterst giftige stoffen die verwant en vergelijkbaar zyn met de beruchte landbouwgiften uit de ddt-groep. Pcb's zijn nau welijks afbreekbaar in het milieu en zijn in bepaalde concentraties gevaarlijk voor mensen en die ren. Ze worden beschouwd als kankerverwekkend en vormen in lage concentraties een gevaar voor de voortplantingsmechanis- men. De produktie van pcb's is verboden in enkele landen (Ja pan, Zweden en de VS) terwijl in andere landen alleen toepassing in gesloten systemen is toege staan. Dat is bijvoorbeeld het ge val in Nederland. Hier mag de stof alleen worden geproduceerd ten behoeve van transformato ren en condensatoren. In Europa is Bayer Chemie in West-Duitsland officiële produ cent van de stoffen. Die mag jaar lijks 150 kilo pcb's op de Rijn lo zen. Voor milieu-organisaties stond al jaren vast dat veel che mische bedrijven zonder vergun ning dezelfde stoffen lozen. Jaar lijks wordt in de Rijn een geloos de hoeveelheid van 23.000 kilo pcb's gemeten. Dat verschil tus sen de gemeten 23.000 kilo en de officieel toegestane 150 kilo van Bayer vormde aanleiding voor het wantrouwen van de organisa ties. Pcb's komen vrij als bijpro- dukt van processen waarbij gechloreerde koolwaterstoffen worden toegepast. Dat gebeurt bijvoorbeeld bij de fabricage van kleurstoffen ofpvc, een plastic materiaal waarvan bijvoorbeeld waterleidingbuizen worden ge maakt. Volgens de Waddenvereniging zijn voor veel van dergelijke produk- tieprocessen alternatieven voor handen waarbij de gevaarlijk geachte stoffen niet voorkomen. J. Dogterom van de Waddenver eniging verklaarde gisteren te hopen dat de aangeklaagde be drijven die mogelijkheden zullen overwegen. „Voor veel produk- ten zou een alternatief niet moei lijk zijn te vinden en toe te pas sen. Voor anderen verwacht ik echter moeilijkheden zoals bij voorbeeld de produktie van pvc- buizen. Het gebruik van pvc-bui- zen en andere produkten van dit materiaal is haast niet weg te denken uit deze samenleving". Discussie De Waddenvereniging heeft uit drukkelijk gekozen voor het aan klagen van de chemische bedrij ven via het internationale Water tribunaal in Rotterdam, in de hoop zo een discussie met de be drijven zelf te ontlokken. Omdat de wetgeving op dit gebied in Nederland gebrekkig is en bo vendien de politieke wil zou ont breken (volgens de Waddenver eniging) om aan de lozingen en de produktie van de stoffen werkelijk iets te doen, gelooft de milieu-organisatie niet in het nuttige effect van protesteren via de rechter of nationale of inter nationale parlementen. Of een dialoog met de bedrijven op gang komt, is twijfelachtig. Zo wel de Europese Vereniging van Chemische Bedrijven (Civic) als de Westduitse en Nederlandse Vereniging van Chemische In dustrieën. hebben aangekondigd het Watertribunaal te zullen boy cotten. De verenigingen willen niet discussiëren via aanklach ten en in de jury. Minister Rietkerk rechtsgaf na afloop van de vergadering met de Raad van Toezicht van het ABP een persconferentie. Naast heirt de voorzitter van de Raad van Toe zicht en tevens topambtenaar bij Binnenlandse Zaken, W. Wieringa. (Foto ANP). chantage en steekpenningen ont kend. Hoofddirecteur dr. J.W. van der Dussen van het ABP ver liet bij die gelegenheid haastig en zwijgend het vergaderge bouw. De Raad van Toezicht was toen ge heel onbekend met de inhoud van het rapport van Gruijters, op grond waarvan de rijksrecherche een onderzoek bij het ABP in stelt. Een verzoek aan Rietkerk om het rapport ter beschikking te stellen van de raad werd afge wezen. Wel wilde Rietkerk het vertrouwelijk ter inzage geven aan de voorzitter. De raad nam daar geen genoegen mee, waarop Rietkerk die op vakantie was, toezegde terug te komen om gis teren de vergadering van de raad bij te wonen. Inmiddels hebben ook de centrales van overheidspersoneel spoed overleg met Rietkerk geëist over het ABP. De bij de FNV aange sloten ambtenarencentrale ACOP heeft gedreigd met een kort geding als de minister het verzoek afwijst. Kamervragen De zaak kwam ruim een maand ge leden aan het rollen door 35 vra gen die de kamerleden Dekkers (PPR), Brouwer (CPN), Kom brink (PvdA) en Willems (PSP) stelden aan de ministers Riet kerk en Ruding (financiën). De vragen zullen volgens Wieringa binnen een week worden beant woord. Een van de vragen was of het waar is dat sinds vorig jaar de beslui ten over beleggingen in onroe rend goed-projecten worden ge nomen zonder dat die worden voorbereid door medewerkers van de afdelingen onroerend goed en de staf beleggingen van het ABP. Deze werkwijze zou hebben geresulteerd in een aan tal dubieuze aankopen, waarbij miljoenen guldens zouden zijn blijven hangen aan de strijkstok ken van enkele personen die dubbelrollen zouden spelen bij transacties. De beleggingsraad, die toezicht houdt op de beleggingen van het ABP, zou onvoldoende informa tie van de directie hebben gekre gen. Als omstreden aankopen noemden de kamerleden onder meer het Weena-gebouw in Rot terdam, een transactie met de Friesch-Groningsche Hypo theekbank, het World Trade Cen ter in Amsterdam en het jachtha venproject Marina Lelystad. In tussen gingen ook geruchten de ronde doen over chantage en steekpenningen, waarbij de naam van de directeur beleggin gen, mr. drs. A.J.M. Masson viel. TILBURG (ANP) - De politie in Tilburg heeft een 24-jarige inwo ner van die stad aangehouden, die ervan wordt verdacht op vrij dag 29 juli de 25-jarige J. de Graaff-Schellekens, medewerk ster van een kantoorboekhandel, om het leven te hebben gebracht. De aanhouding is maandag avond verricht. De politie wil "in het belang van het onderzoek" geen nadere mededelingen doen. Het slachtoffer, dat vandaag in haar woonplaats Goirle zou wor den begraven, werd vorige week vrijdagochtend kort na negen uur door een collega dood aange troffen tussen de boekenrekken. Sectie wees uit, dat de vrouw was overleden als gevolg van steek- en snijwonden in de hals. DEN HAAG (ANP) - In de West duitse deelstaat Neder-Saksen zijn vorige week drie inwoners van Hoogezand aangehouden op verdenking van goudsmokkel. Het drietal zou bij verschillen de gelegenheden in totaal 500 kilo goud (waarde: ruim 17 mil joen gulden) aan banken en an dere financiële instellingen in de Duitse grensplaats Leer heb ben verkocht zonder btw (bijna 2,5 miljoen gulden) af te dragen. ADVERTENTIE Maak dit zinnetje at en stuur 't voor 15 september ir voldoende gefrankeerde enveloppe naar Friskwis Postbus 345.8901 BC Leeuwarden, met twee platgedrukte doppen van Rivella of E10 flessen U mag zo vaak meedoen als u wilt Vergeet uw naam en adres niet Prijzen: 25 gratis lange woonweekends in een luxe bungalow Een deskundige jury beloont de origineelste inzendingen Prijswinnaars ontvangen uiterlijk 4 weken na de sluitdatum persoonlijk bericht een paar apart met héél weinig calorietjes

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 7