mededelingen gemeentebestuur I leiden 1 tlm 5 aug. '83 Een nieuwe auto voor f 2,50? leiden Craxi vordert met coalitie W-Duitsland houdt aan Eurocontrol Beek vast DDR nodigt Westduitse president uit "WIE IETS WIL BEREIKEN IN COMMUNICATIE EN MARKETING KAN NIETOM DESRM HEEN" Verleende bouw vergunningen Burgemeester en wethouders hebben op 26 juli 1983 de volgende bouwvergunningen verleend: Da Costastraat 6a, bouw verdieping op woning; Morsstraat 11 en 13, verbouwen tot snackbar/kof fieshop met bovenwoning. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te'' verkrijgen iedere werkdag 11.00 en 12.00 uur bij de directie bouw- en woning toezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911). De Gemeente wil de inspraak-fase over de ontwerp- nota alsvolgt afronden: schriftelijke reakties kunnen tot uiterlijk woensdag 12 oktober a.s. worden inge diend. De buitenlanders krijgen nog de gelegenheid monde ling op de ontwerpnota en de vertaalde samenvatting te reageren. Hiertoe worden nog 2 avonden met tolken in het An- toniusclubhuis belegd. Woensdag 5 oktober a.s. voor de Turken, maandag 10 oktober a.s. voor de Marokkanen. Meteen hierna zal de ambtelijke koördinatiekommis- sie als opsteller van de ontwerp-nota bezien inhoever- re deze op grond van alle reakties aanpassing be hoeft. Vervolgens biedt zij het resultaat hiervan, in- klusief alle reakties aan het Kollege van Burgemeester en Wethouders aan. Deze zullen een besluit nemen over de nota en deze vervolgens aan de Raadskom- missie voor O.S.E. en de Gemeenteraad ter besluit vorming voorleggen. Ruimtelijke ordening Plaatsing op de monumentenlijst Burgemeester en Wethouders van Leiden zijn bij besluit van 8 juli 1983 overgegaan tot plaatsing van het pand Noordeinde 2a (het hoofdgebouw van de Zeevaartschool) te Leiden op de monumentenlijst. Genoemd besluit ligt met ingang van heden geduren de één maand voor een ieder ter inzage in kamer 214 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Met nadruk wordt erop gewezen dat het ingevolge artikel 10 der Monumentenverordening verboden is een beschermd monument te beschadigen, te vernie len of af te breken. Voorts is het verboden om zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders of in strijd met bij zodanige vergunningen gestelde voorschriften een beschermd monument gedeeltelijk af te breken, te verplaatsen of in enig opzicht te wijzigen dan wel een beschermd monument te herstellen of te gebruiken op een wijze waardoor het wordt ontsierd of in ge vaar gebracht. Gedurende één maand na heden kunnen belangheb benden schriftelijk bij de Gemeenteraad gemotiveerd beroep instellen tegen het genoemde besluit. Diversen Vervolg Inspraakprocedure Migrantennota. De verslagen van de informatieavonden over de ont- werpmigrantennota zijn verkrijgbaar bij de informatie balie van het stadhuis. Subsidie particuliere woning verbetering verhoogd. Al enkele jaren kunnen eigenaren en huurders van partikuliere woningen bij de Gemeente terecht voor advies over en subsidie voor woningverbetering. Vanaf 1 juli 1983 zijn de bedragen voor de verbetering van vooroorlogse partikuliere woningen verhoogd. De subsidieregeling is van toepassing op allerlei on derdelen van woningverbetering, zoals: bouwkundige verbeteringen, het aanbrengen van een douche of toilet, het vernieuwen van de elektrische installatie, het vervangen van een primitieve keuken, het maken van een berging, het verbeteren of maken van slaapkamers, het aanbrengen van een centrale verwarming. Het totale subsidiebedrag kan in bepaalde gevallen oplopen tot f 42.620, Voor inlichtingen kunt u terecht op de volgende adressen: 1. De Renovatiewinkel, Morsstraat 62, tel.: 131622, spreekuur overdag tijdens kantooruren en donder dag van 18.00-20.00 uur. 2. De Pancrat, op het ir. Driessenplein, tel.: 134380, spreekuur overdag tijdens kantooruren en dinsdag van 17.00-20.00 uur (vanaf 15 augustus 1983). 3. Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 114, tel.: 254418 en 254417, spreekuur overdag tijdens kantooruren. Proef met basketballveld op ir. Driessenplein. Vanwege de nieuwbouw van de laatste tijd, zoals aan de Vestestraat en de Uiterstegracht, zijn er in de wijk Pancras-Oost nogal wat nieuwe gezinnen komen wo nen. In verband daarmee hebben buurtvertegen- woordigers de Gemeente gevraagd om meer sport en spelvoorzieningen voor de jeugd. In antwoord daarop heeft de Gemeentelijke Direktie Groen een mogelijkheid gezocht voor de aanleg van een basketballveld. Voor zo'n veld is een flink opper vlak nodig en dat was eigenlijk alleen te vinden op het parkeerterrein van het ir. Driessenplein. Vaak is deze parkeerplaats maar gedeeltelijk in gebruik, zodat er voldoende ruimte overblijft. Burgemeester en Wethouders hebben ermee in gestemd om een proef te nemen met de aanleg van een basketballveld op het gedeelte achter het ge bouw "de Pancrat". Binnenkort zal het veld met be hulp van lijnen op de bestaande bestrating worden uitgezet en zullen 2 baskets worden geplaatst. Parkeren heeft voorrang. De proef houdt wel in dat het parkeren voorrang blijft houden. Op drukke tijden zoals zaterdag en donder dagavond zal dat betekenen dat er niet gebasketbal- led kan worden. Ook zal de jeugd er rekening mee moeten houden dat ze, wanneer ze wel kan spelen, de parkeerders geen hinder of overlast bezorgen. Aangezien het hier om een proefneming gaat, zal na enige tijd bekeken worden of het goed gaat (en het veld kan blijven bestaan) of dat het teveel problemen oplevert en het veld weer opgeruimd moet worden. Nota "Leiden de moeite waard". Gemeentelijke beleidsvoornemens Leiden promotion. Onlangs is de ontwerpnota "Leiden de moeite waard" verschenen. De nota geeft de gemeentelijke beleidsvoornemens ter bevordering van het zakelijke en toeristische bezoek aan Leiden. Op het programma staan o.a.: Uitbreiding van het aantal overnachtingsfaciliteiten, in het bijzonder goedkopere slaapgelegenheid (jeugd- hotel), fiets-, wandel- en vaarroutes. Ook wordt gedacht aan een centraal start- en infor matiepunt voor toeristische bezoekers. Deze nota bevat diverse maatregelen ter bevordering van de aantrekkelijkheid van de binnenstad. De nota is voor reakties en kommentaar toegestuurd aan de belangstellende en belanghebbende instellin gen en organisaties. Voor partikuliere belangstellen den is de nota voor f5,— te koop aan één van de balie's van het stadhuis of Stadsbouwhuis. Start werkzaamheden Kort Rapenburg op 1 augustus a.s. Leids Plein Festijn 1983 Opnieuw een zaterdagmiddag vol vermaak op het Stadhuisplein. Om 13.00, 14.00. 15.00 en 16.00 uur het Cirque du Trottoir (België). Alweer de laatste dag van het Leidse Pleinfestijn 1983! Als klap op de vuurpijl vertoont het CIRQUE DU TROTTOIR uit Hoeilaart (België) zijn kunsten. Het Cirque du Trottoir is een circus zonder tent, zonder trapeze, zonder exotische dieren maar ook zonder lo- ket.en zonder kooien. De muzikale clowns, acrobaten en goochelaars bren gen straattheater zoals het moet: vurig, komisch en volks. Maandag 1 augustus is de begindatum van een perio de van ca. 10 maanden waarin werkzaamheden op het Kort Rapenburg zullen worden uitgevoerd. Het werk zal bestaan uit het vervangen van de overklui zing (de constructie, die onder de straat het water overbrugt), het vervangen van de riolering aan de west-zijde (even huisnrs.) en het opnieuw aanbren gen van de bestrating, voorlopig in de oude vorm. Tenslotte moeten er aan de uiteinden van de overklui zing eind-bruggen worden aangelegd. Herbestraten/herindeling Intussen zal er door alle betrokken partijen bekeken moeten worden of een andere straatindeling met een andere verkeerscirculatie tot de mogelijkheden be hoort. Vóór eind augustus zal de gemeente laten weten of de herindeling en herbestrating door kan gaan en hoe de besluitvorming zich zal gaan afspe len. Tijdens eerste maanden één-richtingverkeer De riolering aan de kant van de oneven huisnummers (gedeelte tussen Breestraat en Boommarkt) is on langs reeds vernieuwd. Daarom is hier een smalle strook waar de bestrating voorlopig niet opgebroken hoeft te worden. Dit betekent dat er tijdens de eerste paar maanden van het werk (tot omstreeks novem ber) naast het werkterrein ruimte is voor één rijbaan in één rijrichting. Alle verkeer over het Kort Rapen burg rijdt dan vanaf de Prinsessekade richting Bree straat. Het verkeer in de tegenovergestelde richting (vanuit de Breestraat) wordt met bebording bij de Ko- revaarstraat verwezen naar de route Hoo'gracht- Langegracht. De bussen en bestemmingsverkeer zullen via de Koornbrugsteeg (naast het stadhuis) over de Marktenroute geleid worden. Korte tijd volledige afsluiting Begin september zal het naar verwachting nodig zijn om het Kort Rapenburg.gedurende 1 2 weken voor verkeer in beide richtingen volledig af te slui ten. Alle doorgaande verkeer vanaf het station (ook de bus) zal dan gebruik moeten maken van de route Langegracht-Hooigracht. In de andere rijrichting kan de bus de marktenroute blijven gebruiken. Later weer tweerichtingverkeer mogelijk Het Kort Rapenburg is aan de kant van de Prinsesse kade aanmerkelijk breder dan aan de Rapenburg/ Breestraat zijde. Naarmate het werk vordert zal het daarom op een bepaald moment weer mogelijk wor den het verkeer in twee richtingen langs het werk te laten rijden. Dit zal pas eind 1983 (november/decem ber) het geval zijn. Omleiding vanaf Haagweg/Noordeinde Verkeer dat gewend is vanaf Haagweg/Noordeinde het centrum te benaderen kan kiezen uit twee omlei dingsroutes: via Rijnzichtbrug-Morsweg naar de omgeving Station. - via de Witte Singel langs de zuidkant van de bin nenstad. ROME (DPA) - Het ziet er naar uit, dat Italië op korte termijn weer een kabinet heeft. De socialistische leider Bettino Craxi, die begin deze maand door president Sandro Perti- ni tot formatuer werd be noemd, ondervindt weinig moeilijkheden bij het overleg over een programma voor een coalitiekabinet van chris ten-democraten, socialisten, republikeinen, democraten en liberalen. Gisteren voerde hij besprekin gen met leidende sociaal-de mocraten en liberalen, nadat hij woensdag had gesproken met christen-democraten en republikeinen. basis voor de gesprekken is een document van ongeveer 50 bladzijden, waarin de socia listen een ontwerp-proram-' ma hebben geformuleerd. Vijf sectoren krijgen er spe ciale aandchat in: de econo mie en de werkloosheid, de volksgezondheid, hervor ming van de ovehreidsinstel- lingen, justititie en criminali teit en de buitenlandse poli tiek. SCHIPHOL (ANP) - West-Duits- land is niet bereid de afspraken die door de vier betrokken mi nisters in november vorig jaar in Brussel zijn gemaakt over de toe komst van het Eurocontrol luchtverkeersleidirigscentrum in Beek open te breken. Dit heeft minisiter Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) gistermiddag op Schiphol verklaard na haar aan komst uit de bondsrepubliek. Zij heeft daar een ontmoeting gehad met de Dutise staatssecretaris van verkeer Baijer. Duitsland blijft op het standpunt staan dat de in november ge maakte afspraak de enige is die perspectief biedt voor de realise ring van een verregaande inte gratie van de afhandeling van het luchtverkeer in het door Beek gecontroleerde gebied in dit Eu- rocontrolcentrum. Baijer heeft mij simpelweg gezegd niet be reid te zijn die afspraken open te breken", aldus mevrouw Smit- Kroes. Zoals bekend zijn de ministers van de vier in het centrum Beek sa menwerkende landen, Neder land, België, Luxemburg en West-Duitsland, m november 1982 overeengekomen dat in de toekomst al het luchtverkeer bo ven de 30.000 voet in het lucht ruim van de Beneluxelanden en Noord-Duitsland door het cen trum Beek wordt afgehandeld. Dit besluit druiste in tegen de zeer nadrukkelijk uitgesproken wensen van het Nederlands, Bel gisch, Luxemburgse en Europe se parlement. Die hadden een be sluit geëist dat voorzag in de af handeling van al het luchtver keer in het betrokken gebied door het centrum Beek, met uit zondering van het naderingsver- keer, dat door de lokale verkeer- leidingen zou moeten worden ge daan. SCHIPHOL (ANP) - West-Duits land heeft Nederland voor 1984 twintigduizend extra contin genten voor het wegvervoer toegestaan. In de vier jaar daar na krijgt Nederland nog eens to taal dertigduizend extra contin genten. Hierdoor zal eind 1987 het aantal contingenten tot ruim 750.000 zijn toegenomen. Dit heeft een zeer verheugde mi nister Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) gistermiddag op Schiphol meegedeeld. BONN (GPD) De Westduitse bondspresident Karl Carstens is door de Oostduitse staats- en partijchef Erich Honecker uitgenodigd voor een bezoek aan de DDR. Dit zou samen moeten vallen met de viering van het feit dat de reformator Maarten Luther 500 jaar geleden, op 9 november 1483, in Eisleben in het huidige Oost-Duitsland werd geboren. Een woord voerder van het staatshoofd verklaarde dat Carstens nog geen beslissing heeft genomen. Enige tijd gele den heeft de Westduitse president echter te kennen gegeven dat hij graag een kerkelijke bijeenkomst in de DDR naar aanleiding van Luthers 500e geboorte dag zou willen bijwonen. In München heeft de kanselarij van de Beierse minis ter-president Franz Josef Strauss bekend gemaakt dat de DDR vijf gevangenen heeft vrijgelaten voor wie Strauss zich bij zijn recente bezoek aan Honec ker heeft ingezet. Het gaat om een al twee keer ver oordeelde politieke gevangene en om twee echtpa ren die een mislukte poging hebben ondernomen Oost-Duitsland te ontvluchten. BIJ AUTO MEIJKNECHT HONDA SPECIALIST BMW 320-6 a.n. 78 10.950,- Saab 99 GL 78 7.950,-; Honda Prelude t.'80 10.750,- Honda Accord 3-drs 79 ƒ7.950,-; Honda Civic 5-drs t. 79 6.500,-; Honda Civic 5- drs 76 3.850,-; Citroén 2CV 79 4.950,-; DAF 33 74 450,-; Datsun Bestel '82 /'8.950,-; Datsun Fll aut. '79 6.950,-; Datsun 180 B Combi '77 3.950,-; Fiat 127 '79 6.250,-; Fiat 133 '77 3.400,-; Fiat 132 GL 75 1.450,-; Ford Escort 1.3 L '82 11.950,-; Ford Fiesta '81 10.500,-; Ford Taunus 1.6 L '75 2.750,-; Ford Cortina '75 950,-; Ford Capri 1.6 '72 950,-; Ford Escort Combi '74 750,-; Mercedes 190 vele ex. 83 46.000,-; Mini 1100 Spec. 79 5.950,-; Mini 850 '78 3.950,-; Opel Kadett 3- drs t '82 13.950.-; Opel As- cona '79 8.950,-; Opel Ka dett Spec. t. 79 7.750,-; Opel Kadett Caravan '76 3.950,-; Peugeot 505 GR m. gas '81 13.950,-; Peugeot 304 diesel '79 4.950,-; Peugeot 104 '75 1.950,-; Renault 5 TL '82 12.250,-; Renault 4 L '79 6.500,-; Suzuki Coupé '80 7.950,-; Simca Chrysler 1308 '78 3.950,-; Slmca 1100 4-drs '78 3.250,-; Sim ca Chrysler 1308 '76 750,-; VW Golf Sprinter '77 5.950,-; VW Audi 80 '74 950,-. BOVAG GARANTIE ANWB-keuring mogelijk FINANCIERING EN INRUIL Ook op vrijdagavond en 's za terdags geopend. VOORSCHOTEN, LEIDSE- WEG 388 (TUSSEN ZILVER- FABRIEK EN DE VINK), TEL. 071-763850. MEIJKNECHT: óók uw adres voor reparatie, onderhoud en spuitwerk Stuur mi| de algemene SRM-prospectus Giep Franzen, directeur Reclamebureau FHV/BBD0, tevens docent. "Een SRM-cursus volgen is vakkennis opdoen uit de eerste hand. Je staat meteen middenin de wereld van marketing, reclame, PR en voorlichting. Via de docenten, allemaal vakspecialisten heb je toegang tot de nieuwste ontwikkelingen, de laatste stand van zaken." De SRM, Stichting voor Reclame- en Marketing- onderwijs, specialiseert zich al 28 jaar in het geven van (avond)cursussen op het gebied van marketing en com municatie. De kwaliteit is hoog. Er wordt gewerkt van- uit de praktijk, in niet te grote groepen. Nieuwe cursussen QQHI f\C CDCfM AI ICTCM starten in september. Vraag nu de prospectus aan. olxIVL Ut OrLLIMLIo I tIM. 0verdag/'s avonds Telefoon: IDeze bon in een gesloten envelop zenden aan: SRM, Antwoordnummer 8445.1000 TL Amsterdam. Tel. 020 768696 Ook deze krant doet mee. Steun de ORA-aktie A win een van de fantastische prijzend Maak f 2,50 over op giro 1689 tn.v. ORA-Heerlen Uw inzending geeft kans op vele grote prijzen. Voor deze loterij is door de Staatssecretaris van Justitie onder nummer L O. 830/020/049 op 14-4-'83 toestemming gegeven. Vakantiestichting ORA, Ganzeweide 125. 6413 GD Heerlen-.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 12