Frans Grimbergen in halve finale Reddingsactie van wegrenners Flash Dance': weinig flitsend en vlammend Tennistoernooi Zee en Duin Bridgedames handhaven koppositie ''til,. 'I| V JW JST .i iiiiimiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiii Televisie Vrij circuit Film over Marianne Baehmeier Agenda PEC dolt met amateurs EC-voetbal trekt meer kijkers KATWIJK - Frans Grimbergen heeft het tot dusver niet moeilijk gehad in het tennistoer nooi van Zee en Duin in Katwijk aan Zee. Gisteren plaatste hij zich als eerste voor de halve finale in het herenenkelspel B met een 6-1, 6-1 zege op de Duitser Hirt. Frans Grimbergen kiqam in Katwijk bij de laatste vier. Steun voor baansport NIJMEGEN (GPD) - De Nederlandse beroepswielrenners hebben voor een bedrag van tegen de 30.000 gulden de helpende hand geboden aan hun bond (KNWU), die be zig is met een reddingsactie voor de baansport. Met 32 man komen ze voor dat geld volgende week vrijdag naar het nationaal kampioenschap op de piste van het Nij meegse Goffertstadion, om met hun deelname de publie ke belangstelling weer op gang te brengen. Ze zijn daartoe aangespoord door Peter Post, die bij deze wan hoopspoging voor het baanwiel- rennen als technisch leider op treedt, en door de Limburgse wielerorganisatie PWP (Prof Wieier Promotion), die via spon sors de financiële middelen kreeg om met de beroepswiel renners overeenkomsten te slui ten. Daarmee heeft Nederland een primeur. In geen enkel ander bij de internationale federatie aangesloten land nemen de profs op contractbasis deel aan het na tionale baankampioenschap. Tot degenen die in de Goffert in ac tie komen, behoren Jan Raas, Joop Zoetemelk, Peter Winnen, Bert Oosterbosch, Gerard Veld- scholten, Henk Lubberding, Leo van Vliet, Frits Pirard, Jacques Hanegraaf, Frits van Binsbergen en Steven Rooks. Sinds een jaar of 25 is de opkomst van door het wielrennen op de weg bekende renners die als trekpleisters fungeerden, niet zo groot geweest. Daar staat meteen een min-punt tegenover: voor het eerst sinds een halve eeuw vervalt, door gebrek aan belang stelling, het nationaal profkam pioenschap stayers, terwijl Ne derland op dit onderdeel een we reldkampioen heeft in de per soon van Martin Venix. Er wordt nu in plaats daarvan - ook al een unicum - een derny-kampioen- schap verreden. Het financieel beheer hield Prof WATERINGEN - Een dag na zijn overwinning in Chaam zege vierde Henk Lubberding ook in het profcriterium van Waterin gen. Steven Rooks eindigde als tweede, de Belg Frank Hoste werd derde. Ook nu was Joop Zoetemelk één van de grote ani matoren. De plaatselijke favo riet, winnaar van vorig jaar en de man die dit keer eigenlijk aan de beurt was, Leo van Vliet, moest genoegen nemen met de zevende plaats. Wieier Promotion in eigen hand. Het kwam tot een begroting van 80 mille, waarvoor sponsors 40.000 gulden aandroegen en de KNWU een bedrag stortte van 17.000 gulden (inclusief 7000 gul den voor kampioenstruien, me dailles en bloemen). Het gat van ruim 20.000 gulden moet gedicht worden door 3500 toeschouwers, welk aantal volgens de prognose van Leo de Klein royaal gehaald zal worden nu er zoveel bekende beroepswielrenners deelnemen. WIESBADEN - In de achtste ron de van het EK-bridge bleef de vrouwenvertegenwoordiging haar leidende positie door een gelijkspel (10-10) behouden te gen Spanje. Nederland kreeg de eerste plaats vaster in handen- doordat West-Duitsland, na de zware nederlaag tegen Neder land, met 16-4 van Engeland won. Italië dat met 20 minus 2 Ierland versloeg, deelt met Frankrijk na acht ronden de tweede plaats. De Nederlandse heren Rebattu/ Sint en Maas/Roosnek wonnen in de negentiende ronde met 20-0 van Oostenrijk, dat daar mee uit de top van het klasse ment verdween. Nederland heeft nog een goede kans op de tweede plaats achter het sterke Frank rijk en daardoor kwalificatie voor de wereldkampioenschap pen. Nederland staat na negen tien ronden op de derde plaats met 237,5 punten. Italië staat tweede (248) en Frankrijk leidt met 306 punten. De Italianen ver loren gisteren verrassend met 9-11 van België. Laatstgenoemde kon zijn normale niveau geen moment bereiken en werd door Frans Grimbergen in sneltreinvaart opgerold. Ivar de Jong, de grote favoriet voor de titel in Katwijk, moest harder werken voor de punten. Frank van der Donk bood hem goede tegenstand. De zege kwam ech- "Flash Dance"; regie: Adrian Lyne; met Jennifer Beals en Michael Nouri; Lido 2. Leiden; al. De Amerikaanse droom van de krullenjongen die het tot direc- teuV van een groot concern brengt heeft er in "Flash Dance" weer twee varianten bij: Alexis, een vrouwelijke lasser (of is het laster?), bezeten van dans, en Nick, een jongen van de straat die zich heeft opgewerkt tot di recteur van een grote fabriek. Bij Alexis moet die droom aan het begin van de film nog worden waal-gemaakt. Als go go-danse res in een goedkope club ver dient ze er een centje bij. Maar van een klassieke balletcarrière wil het nog niet komen. Ze mist de vooropleiding. Wanneer "baas" Nick haar pad kruist, lijkt de loopbaan van Alexis in een stroomversnelling te komen. Maar voordat zij werkelijk tot de opleiding wordt toegelaten, moe ten er eerst nog even wat onef fenheden worden weggewerkt. "Flash Dance" betekent zoiets als "vlammende, flitsende dans". Maar die titel veronderstelt meer, dan wordt waargemaakt. Afgezien van enkele, niet onver dienstelijke dansscènes in de sfeer van 'Fame", moet de film het vooral hebben van het zoet sappige verhaaltje. Alexis (Jen nifer Beals) munt vooral uit in rechtschapenheid. Bij het verve lende af. Dat zij alles alleen en op een eerlijke manier wil bereiken is nog tot daaraan toe, dat zij een vriendin van de ondergang redt is ook prachtig, maar af en toe zou je Alexis met liefde door el kaar rammelen. Morgenavond een klassieker van Max Ophüls op Neder land 2 (23.30 uur). "Letter from an unknown woman" is gebaseerd op het gelijkna- migeNboek van Stefan Zweig en verhaalt van een moeiza me liefdesgeschiedenis tus sen een vijftienjarig meisje en een tien jaar oudere pia nist. John Fontaine speelt de hoofdrol. Vorige week werd in Italië de ter niet m gevaar, 6-2, 6-4. Hardy Mans, die zo vaak in de Leidse regio tennist in zijn vakantie dat hij zo langzaamaan best eens zou kunnen proberen zich te kwalifi ceren voor de 'Masters', zag een brutale Michael van den Berg de eerste set pakken, 3-6, maar die waarschuwing nam hij ter harte. Ook Nick (Michael Nouri) is het prototype van de recht-door-zee- man. er kleeft werkelijk geen vuiltje aan hem. Wanneer hij op een gegeven moment via vriend jespolitiek Alexis aan een auditie wil helpen, veer je verwachtings vol op in je stoel. Maar nee, ook honderdste geboortedag van Mussolini herdacht. De Ita liaanse filmregisseur Fran cesco Rosi, bekent van zijn politiek getinte films, verfilmde in 1979 met "Chris tus ging aan Eboli voorbij" de autobiografie van de poli tieke balling Carlo Levi (1902-1975). Het is het verhaal van-het Turijnse verzet in de jaren dertig tegen het opko mende fascisme. Zondag, Ne derland 1, 20.45 uur. "Funny face" is een vrolijke muzikale Amerikaanse speel film met Audrey Hepburn en Fred Astaire, op muziek van George Gershwin. Een groot aantal legendarische songs Bij elke gelegenheid zocht hij het net en daar bleek hij vrijwel niet te passeren. Een prestatie, want hij behoort niet tot de categorie 'grote jongens', in de letterlijke betekenis. Michael van den Berg, die zeker niet slechter speelde dan in de eerste set kon nog maar een spel pakken, 6-1, 6-0 voor Mans. Pijn en moeite Jan Willem Lugthart blijft winnen, al kostte hem dat gisteren pijn en moeite. De Duitser Meisz achter volgde hem hardnekkig en haak te pas af in de tiebreak van de derde set, 6-2, 1-6, 7-6 (7-3) voor Lugthart. De Duitser Tepper plaatste zich voor de kwartfinale tegen Marcel van Rijn via een 6- 1, 6-3 zege op Kees Heemskerk. Dat was de tweede partij die hij gisteren afleverde. Het had geen haar gescheeld of hij was aan die partij niet eens toe gekomen. In de ochtend kwam hij tegen Tim van Dijk met de hakken over de sloot 5-7, 7-5, 6-4. De Duitser Reinhardt timmerde er tegen Waldo Jansen zo op los dat laatstgenoemde niet in zijn ver trouwde ritme kon komen, 6-3,6- 2. De drie resterende kwartfina les bij de heren in B zien er nu als volgt uit, Ivar de Jong-Rein- hier steekt het eerlijkheids-en geltje een stokje voor. Dat "Flash Dance" alles met valse, sentimentaliteit en weinig met de werkelijkheid te maken heeft, zal dan ook duidelijk zijn. Jam van Ira Gershwin zoals "Think Pink" en "Bonjour Paris" zijn er in te horen.' (Maandag, Nederland 2, 19.25 uur) De VARA vertoont deze zomer een reeks films van de Zwit ser Goretta. "Le jour de no- ces" is de eerste en gaat over een opmerkelijk huwelijks feest dat wordt opgeluisterd door een toevallig passeren de familie. (Vrijdag, Neder land 1, 22.35 uur). Op het an dere net om 22.35 uur een klassieker van Don Siegel. In "The killers", gebaseerd op een boek van Hemingway zien we behalve Angie Dic kinson ook Ronald Reagan. hardt, Marcel van Rijn-Tepper en Hardy Mans-Jan Willem Lugthart. Allemaal partijen die de moeite van het bekijken waard zijn. Tine Langeveld lijkt in Katwijk on genaakbaar. Gisteren maakte zij weer korte metten met M. v.d. Wooning uit Amsterdam 6-3, 6-2. De geplaatsten in het herenen kelspel C Tim van Dijk, no 1, en Michael van den Berg, no 2 wa ren in twee sets klaar met de op positie. Tim van Dijk klopte Pie- ters 6-1, 6-4 en Michael van den Berg bedwong Mark Nagelker- ken (derde fase training) 6-2, 6-4. Een gelijkopgaande en goede pot speelden Gerben van Maanen en Kees v.d. Wiel 4-6, 6-3, 6-4 voor van Maanen. Bij de dames in C besteedde Pat Heyligers, als der de geplaatst, haar lunchpauze bij ESTEC om Truus Tönjann te kloppen. Daar zal zij achteraf ze ker nog wel enkele boterham metjes tegenaan hebben moeten gooien, want Truus Tonjann gaf zich niet snel gewonnen, 6-4, 7-5. Voorhout In Voorhout moest Jan Baan, als nummer 3 geplaatst in het here nenkelspel C, capituleren voor van Dam 4-6, 6-2, 4-6. Van der Mark speelde tegen M. van Ma ren een knappe partij en won verdiend 6-3, 6-4. Voor een ver rassing zorgden in het dames dubbelspel C Anja Meerman en S. Endema, die het als eerste ge plaatste duo L. Hogervorst en Rie Schoorel wipten 6-3, 7-5. Het als twëede geplaatste koppel Riet van Balen en Anneke van Overloop bleven overeind na 6-4, 6-7 omdat de oppositie Mary de Film mer is het daarom, dat de titel de verwachting wekt aan een film, waarin de dans centraal staat. Dat is dus niet het geval. En vlammend en flitsend is hij ook allerminst. ANNEMIEK RUYROK Het Kijkhuis draait vanavond in het kader van de cyclus rond Fellini "Satyricon" (1969), het decadente oude Rome belicht aan de hand van de geschiedenis van een jongetje op zoek naar een vriendje dat hem is afgeno- Pagter en Joke Wempe van ver dere strijd afzagen. Reden- vakantie. Heidi Lakeman, als tweede ge plaatst in het damesenkelspel D en grote favoriet na het wegval len van de no 1, Mandy Oostlan- der, had problemen kunnen krij gen met Jacqueline van der Lans. Daar kwam niets van uit. Heidi Lakeman won zoals zij wil de 6-1, 6-1. Evelien Krul zorgde voor een lekkere pot tegen A. v. Gemundt 6-4, 6-4. De in het he rendubbelspel C no 1 geplaatste combinatie Paul Damen en Ruud Warmerdam stuitten op ferme tegenstand van Grimber gen en zoon Peter (Frans is zijn vader als dubbelspeler al enkele jaren boven het hoofd gegroeid). Peter zal hem zeker waardig op volgen. Gisteren kwam hij nog niet tot een zege met zijn vader, maar dat zal niet zolang meer du ren. Damen en Warmerdam won nen met 6-1, 7-5, na 4-5 achter. FRANK BONTE Kanovaarders peddelen voort TAMPERE - De drie ingeschre ven Nederlandse boten hebben zich op de openingsdag van de strijd om de wereldkampioen schappen kanovaren in Tampere geplaatst voor de halve finales, van de 1000 meter. Gertjan Leb bink en Ron Stevens deden dat gisteren in Finlands grootste in dustriestad in de K2-klasse di rect door een zege in de series. Kl-vaarder Rick Daman en de door het uitvallen van Jan Nagel- kerke gehandicapte K4 (Leb bink, Stevens, Daman en Toi- kens) plaatsten zich via de her kansingen. Een van de geruchtmakendste moordzaken in de Bondsrepu bliek wordt binnenkort onder werp van een speelfilm. Het ver haal van de jonge moeder die op 6 maart 1981 wraak nam voor de dood van haar dochter door de man die ervoor verantwoordelijk werd gesteld, in de rechtszaal dood te schieten. De verfilming van het verhaal van de 32-jarige Marianne Baeh meier, die tot zes jaar gevange nisstraf werd veroordeeld voor moord op de man die haar doch ter Anna van 7 jaar zou hebben vermoord, begint in de herfst. "Anna's moeder" zal in april van het volgend jaar in de bioscopen komen. Marianne Baehmeier, die in maart werd veroordeeld wegens dood door schuld, is nog niet aan het uitzitten van haar straf begon nen, omdat haar zaak dient in ho ger beroep. Maandenlang is de zaak-Marianne Baehmeier, die op de derde dag van het proces in Lübeck tegen Klaus Grabows- ki, die een strafblad wegens het molesteren van kinderen had, ze ven kogels op hem afschoot om dat hij ervan werd verdacht haar dochter Anna te hebben ver moord, groot nieuws in West- Duitsland geweest. De rol van de op wraak beluste moeder zal in de film worden ge speeld door de 33-jarige actrice Gudrun Landgrube, wier laatste film groot succes oogstte op het filmfestival van Cannes dit jaar. Landgrube heeft gezegd dat ze weliswaar niet goedkeurde dat Baehmeier het recht in eigen hand had genomen, maar zich wel goed in haar situatie had kunnen indenken. men. Aanvang 20.00 en 22.15 Ook het Filmhuis van het LVC draait vanavond Fellini, maar dan "La dolce vita" met Ma- stroianni in de rol van roddel journalist. Aanvang 21.15 uur. Volgende week donder dag is de laatste film van Wim Wenders "Lightning over the water" te zien, waarin de regisseur in prachtig zwart wit afrekent met zijn bittere Hollywood-ervaringen. Aan vang 20.00 en 22.15 uur. BLIJVERS "Sophie's Choice" - Adembene mend spel van Meryl Streep, Lido 4, Leiden. "De Lift" - Verfrissende thriller van debutant Dick Maas, Lido 3, Lei den, City 4, Katwijk. "Merry Christmas mr. Lawrence" - Beklemmende botsing van cultu ren, Studio, Leiden "Blue Thunder" - Vakkundig ge maakte actiefilm, Luxor, Leiden, Euro 3, Alphen. "Hot Bubblegum in het leger" - Flauwiteiten troef. Euro 4, Al- "Octopussy" - James Bond met een knipoog, Lido 1, Leiden, Euro 1 en 2 Alphen. "Bruce Lee, game of death" - Le gendarische vechtersbaas, Tria non, Leiden. "First Blood" - Sylvester Stallone als Vietnam-veteraan in moeilijk heden, City 2, Katwijk. "Tootsie" - Dustin Hoffman is ac teur die als actrice meer succes heeft. City 4, Katwijk. (OP)NIEUW "Stripes" - Parodie op het leger. Ci ty 1, Katwijk. SEXFILMS "Meisjes van stavast" - Rex, Lei- "Laat die Tirolers maar schuiven" - City 3, Katwfjk. Nachtfilms "Zwoele nachten op Ibiza" - Rex. Leiden. "Octopussy" - Euro 1, Alphen "Ring of desire" - Euro 2, Alphen "Blue thunder" - Euro 3, Alphen. "Koning van het liefdesspel" - Eu ro 4, Alphen. AMSTERDAM "Merry Christmas Mr. Lawrence" - Alfa 1 (278806), 16 jr. "Nightshift, man van het jaar" - Alfa 2, al. "An officer and a gentleman" - Alfa 3. al. 'Tootsie" - Alfa 4, al. "Sophie's choice" - Alhambra 1 (233192), 16 jr. "La Balance" - Alhambra 2 (233192), 16 jr. "Blue Thunder"- Bellevue Cinera ma (234876/266227), 12 jr. "Flashdance" - Calypso 1 (266227/ 234876). al. "Raiders of the lost ark" - Calypso 2. 12 jr. "The world according to Garp" - Ca lypso 3, 12 jr. "Super sterren" - Centraal (248933), 18 jr. "Flashdance" - Cineac (243639), 12 ^r' "Fanny Alexander" - Cinecenter (236615), 16 jr. Jacques Tati festival - Cinecenter, al. "Nosferatu", "Night of the living dead'' en "Cat people" - Cinecen ter, 16 jr. "The Draugtsman's contract" - Ci necenter, 16 jr. "Octopussy" - Cinema 1 (151243), 12 jr. "Blue Thunder" - Cinema 2, 12 jr. "Breathless" - City 1 (234579), 16 jr. "Bad boys"- City 2, 16 jr. "Sophie's Choice" - City 3, 16 jr. "48 Hours" - City 4,16 jr. "The postman always rings twice" - City 5, 16 jr. "48 Hours" - City 5 16 jr. "Escape to victory" - City 6, al. "Octopussy" - City 7, 12 jr. "Amarcord" - Kriterion, 16 jr. "Last tango in Paris" - Studio K, 16 jr. "Gandhi" Leidsepleintheater (235909), al. "Kruistocht voor hete koppels" - Parisien (248933), 18 jr. "Starwars" en "The empire strikes back" - Rembrandtpleintheater 1 (223545), al. "Bad boys" - Rembrandtpleinthea ter 2 (223545), 16 jr. "Crazy horse and the intelligent monkey" - Rex (246132), 16 jr. "De Lift" - Roxy (232809), 16 jr. "When a stranger calls" - Saskia (244152), 16 jr. "Blow up", "Bolwieser", "Les en- fants du paradis" - The Movies (245790), 16 jr. "Octopussy" - Tuschinki 1 (262633), 12 jr. "The Hunger" - Tuschinski 2, 16 jr. "Hot bubblegum in het leger" - Tu schinski 3, 16 jr. "Wie met pech omgaat" - Tuschins ki 4, al. "The cat and the canary" - Tu schinski 5, 16 jr. "Tootsie" - Tuschinski 6, al. "Richard Pryor live on the sunset strip" - De Uitkijk (237460), 16 jr. DEN HAAG "Blue thunder" - Asta (463500), 12 jr. "The postman always rings twice" - Bijou (461177), 16 jr. "Gandhi" - Calypso (463502), al. "Flashdance" - Babylon 1 (471656), al. "Nightshift, man van het jaar" - Ba bylon 2, al. "An officer and a gentleman" - Ba bylon 3, al. "Wie met pech omgaat" - Cineac 1 (630637), al. "De Lift" - Cineac 2, 16 jr. "'Hot bubblegum in het leger" - Ci neac 3. 16 jr. "Trail of the Pink Panther" - Du Mi di (855770), al. "The sound of music" - Euro, al. "Octopussy" - Metropole 1 (456756), 12 jr. ^Flashdance" - Metropole 2, al. "The Hunger" - Metropole 3, 16 jr. "Sophie's choice" - Metropole 4, 16 jr. 'Tootsie" - Metropole 5, al. "Breathless" - Odeon 1 (462400), 16 jr "Bad boys" - Odeon 2, 16 jr. "Escape to Victory" - Odeon 3, al. "Merry Christmas Mr. Lawrence" - Odeon 4, 16 jr. "La Balance" - Odeon 5, 16 jr. "Zwoele nachten op Hawaii" - Le Paris 1 (656402), 18 jr "Super sterren" - Le Paris 2, 18 jr. "Blue jeans" - Le Paris 3, 18 jr. "Octopussy" - Passage (460977), 12 jr MEPPEL - FC Groningen heeft gisteren in Meppel zijn voorbe reiding op het nieuwe seizoen voortgezet met een wedstrijd te gen de amateurs van MSC. De Groningers wonnen met 0—4 (0-3) door doelpunten van Karei Hiddink, Ron Roossien (2) en Fandi Ahmad. In Appelscha versloeg FC Utrecht Ooststellingwerf met 3-1 (2-1). De Utrechtse doelpunten kwa men op naam van Gerard van Der Lem, Rob de Wit en Gert Kruys. Het Roemeens olympisch elftal had in Bakkeveen geen moeite met SC Cambuur: 5-2. Bij rust leidden de Roemenen al met 3-0. Excelsior kraakte in Zwijndrecht de plaatseijke amateurclub met 11-0. Na een ruststand van 5-0. Bij de Rotterdammers speelden de Engelsen Evans en Giles een proefwedstrijd. Zij scoorden res pectievelijk vier en twee maal. De andere Rotterdamse goals kwamen op naam van Michel Beukers (2), Mike Snoei, Graeme Rutjes en Steven Wasiman. PEC Zwolle dolde in Zuidlaren met de plaatselijke amateurclub: Mulder (2), Pelleboer (2), Van de Brink, Van Kooten en Rep scoor den voor de Zwolse ploeg, die met 7-2 zegevierde. Sparta won in Oisterwijk met 8-0 (1-0) van Taxandria. De 900 toe schouwers zagen doelpunten van Olde Riekerink, Holverda (2), Lengkeek (2), Andriessen en Van den Berg. De achtste goal kwam van de voet van een speler van Taxandria. PSV had in Gestel geen medelij den met Gestelse Boys: 10-0. De Eindhovense doelpunten wer den gelijk verdeeld over de helf ten. Thoresen (5), Brandts, Haan, Van Duuren en Valke doelpunt ten. BERN (AFP) Het aantal toeschouwers bij Europa- cup-wedstrijden is in het seizoen 1982/1983 fors ge stegen. De drie Europese toernooien trokken vorig seizoen gemiddeld 23.487 bezoekers tegen 20.957 een jaar eerder. In totaal woonden 5.942.000 mensen in 253 ontmoetingen bij. In het seizoen '81/'82 waren dat er volgens de opgave van de Europese voetbalu nie (UEFA) 5.282.000. De sterkste stijging in toeschouwersaantal boekte het toernooi om de UEFA-beker. Gemiddeld waren er 22.047 mensen in de stadions aanwezig. Een jaar eer der was dat nog maar 17.834. Ook het evenement voor landskampioenen was vorig seizoen aantrek kelijker: 28.165 bezoekers tegen 24.287 in '82/'83. De belangstelling voor de Europese ontmoetingen van de bekerwinnaars nam evenwel af. In '82/'83 keken er nog gemiddeld 23.973 mensen. Vorig seizoen wa ren er dat 21.909. Het recordaantal kaartjes verkocht Real Madrid voor de kwartfinale van het toernooi voor bekerwinnaars tegen Inter Milan. Op 16 maart passeerden 94.580 bezoekers de kassa's van het Madrileense stadion. In het Europacup I-toernooi was Dynamo Kiev kop loper. De ontmoeting in de eerste ronde tegen Gras- shoppers uit Zürich trok 93.412 kijkers. Landgenoot Dynamo Tyflis scoorde het hoogst in het UEFA- toernooi. Voor de wedstrijd tegen Napoli op 15 sep tember namen 80.006 mensen plaats op de tribunes. Alexis en 'baas' Nick: rechtschapen op het vervelende af.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 11