5 Dl fVtornoL - 7p~dé eerstel®' 'School-Stadler' geeft Teltscher les •Profiteer ervan Van der Capellei verslaat de Jong zit II i fgg S® -Xbon Taroczy draait warm op Melkhuis je 'Lub' naar Noordwijk Tas en Roorda grijpen titel in Stern-klasse Cuba op dreef Schoenaker schotvaardi| 'Koopman s heeft geen doping gebruikt' Armeniër in Almelo aangehouden Vinylvloerbedekkiiig met nieuw gezicht Schuurtje in een uurtje Leden van Greenpeace aangehouden LEIDSCH DAGBLAD HILVERSUM (GPD) In de Zwitserse hoofdstad Zurich runt de familie Stadler de eerste bilaterale tennisschool ter wereld. Dat wil zeggen: daar wordt onderricht gege ven in het dubbelhandig terugslaan en geleerd hoe zowel met de linker als de rechter arm te serveren. Op het visite-kaartje van dit vrij ongewone project prijken drie namen: die van vader Arthur (directeur), zoon Roger (leraar) en de jongste telg Roland, aange merkt als „student, spitszenspieler". Laatstgenoemde had gisteren geen betere reclame kunnen maken voor de „Stadleriaanse" tennisopvattingen. In twee sets ontdeed hij zich van Eliot Teltscher, na de reeds geklopte José Higueras de grootste favoriet voor de eindzege in het Melkhuisje-toernooi. De 24-jarige Zwitser, nummer 132 in het ATP-klassement, stak zijn gevoelens op het Hilversumse centre court dan ook niet onder stoelen of banken. Met een oer- kreet maakte hij eerst een vreug desprong om na de felicitaties van z'n Amerikaanse tegenstan der bijna huilend zijn broer Ro ger om de hals te vallen. Want ei genlijk hadden ze Teltscher sa men verslagen. „Hij is niet alleen familie maar ook m'm coach en manager", aldus Roland Stadler later. „Roger kent me door en door, weet precies hoe ik speel en ik heb daarom alle vertrou wen in hem". Beiden bleken zich gedegen op de open Nederlandse kampioen schappen te hebben voorbereid. De broers trainen veel met elkaar en stippelden ook samen na langdurig overleg de tegen Telt scher te volgen tactiek uit. Die strijdwijze was even afmattend als effectief. De eerste game van de tweede set gaf wat dat betreft een karakteristiek beeld. Op de NOORDWIJK - Nu Johan van der Velde tijdens de Ronde van Frankrijk een polsbreuk heeft opgelopen, zal hij in Noordwijk niet achter de derny verschijnen. De orga nisatie heeft inmiddels Henk Lubberding als ver vanger aangetrokken. De wielerronde vindt volgende week woensdag plaats. service van Teltscher kwam Stadler vier keer op voordeel te staan, om vervolgens na maar liefst elf minuten het punt naar zich toe te trekken. Liefhebbers van spectaculair en gewaagd tennis zullen Roland Stadler derhalve wel nooit in hun hart sluiten. Daarvoor speelt hij nu eenmaal te berekenend en afwachtend. Stadler, die links serveert („maar dat kan ik ook met mijn andere arm; alleen moet ik daar meer zekerheid in bouwen") en verder bijna alles dubbelhandig retourneert, be schikt wat dat betreft wel over een bewonderenswaardige vast heid. Vanaf zijn onafscheidelijke plaats bij de achterlijn stuurt hij de ballen meestal hoog over het net en wacht dan rustig zijn kans af om met Zwitserse precisie het, vaak kleine, gat te vinden. Geen raad Eliot Teltscher wist daar gisteren maar geen raad mee. De tempe ramentvolle Amerikaan probeer-' de het typische „badmintonten- nis" weliswaar dapper mee te spelen, maar maakte in al zijn on geduld gewoon teveel fouten. Waarom Teltscher niet vaker naar het net was gekomen bleek ook achteraf een raadsel omdat de norse prof zo snel mogelijk huiswaarts wilde keren. Waar schijnlijk had Teltscher met een meer aanvallender tactiek zich zelf in een veelbelovender uit gangspositie gemanoeuvreerd. Immers, een dubbelhandige te genstander heeft een korter be reik, is dus altijd later bij de bal en kan dat slechts compenseren met loopvermogen. „Gezien de langgerekte, soms slaapverwek kende rally's kreeg Roland Stad ler, die zich tot april aan zijn rechtenstudie wijdde, alle mede werking om daar volop van te profiteren. Het resultaat was evenals twee jaar terug een halve finaleplaats tegen Balasz Taroc zy, die destijds makkelijk won. Trouwens, Stadler staat vandaag ook in de halve eindstrijd voor het herendubbelspel. Met zijn Nederlandse partner Huub van Boeckel ontmoet hij het Tsjecho- slowaakse duo Tomas Smid-Jan Kodes. Over zijn enkelspelkansen zal Stadler weinig optimistisch zijn. Want het Melkhuisje-toernooi mag dan bol staan van de verras sende ontwikkelingen, Taroczy blijft vooralsnog de meest con stante factor. Met zijn traditione le ritmeproblemene, maar ook met de overtuiging wanneer hij eenmaal is warm gedraaid. Dat ondervond gisteren de Westduit- se kwalificatiespeler Rolf Geh- ring, die kansloos met twee keer 6-2 verloor. De Hongaar speelde aanvallend, in een hoog tempo en was vooral opvallend agres sief. Kortom, Taroczy stelde zich opnieuw nadrukkelijk kandidaat voor zijn zevende Melkhuisje-ti- tel. Dubbelspel, kwartfinales: Tomas Smid/Jan Kodes (Tsj/4) - Haroon Ismail/Peter Johnston (Zim/Aus) 6-1, 6-2. Heinz Günthardt/Balasz Taroczy (Zwi/Hon/1 - Heimat Beerman/ Frank Lapre (Wdl/Ned) 7-6 (7-5) 6-2. ZATERDAG 23 JULI HILLEGOM - Herman van der Capellen was er gisteren in het tennistoernooi in Hillegom weer helemaal. Met stopvolïeys, dropshots, lobs en slimme zachte passings ontregelde hij de winnaar van Noordwijk, Ivar de Jong, nummer 2 geplaatst in het herenenkelspel B zo grondig dat deze in de derde set geen moment de leiding kon nemen. Het was zonder twijfel de beste partij van de dag; Van der Capellen won met 3-6, 7-5 en 6-4. Roland, Stadler: familie-triomf tegen Teltscher. HOORN - Het Leidse zeilduo Tas/ Roorda heeft in Hoorn het Ne derlands kampioenschap in de Stern-klasse voor zich opgeëist. Gisteren wonnen Tas en Roorda ook de zesde en laatste race. De Engelsen Aylord en Gill behaal den op het IJsselmeer bij Hoorn de open Nederlandse zeiltitel bij de Hornets. Aylord en Gill won nen gisteren de laatste race. De Nederlanders Hein Bloemers en Joep Verbeek bezetten in het eindklassement de tweede plaats. Op het Braassemermeer werden gisteren twee races gevaren in het kader van de nationale titel strijd in de Regenboog-klasse. In de eerste heat werd Jan van Sta veren uit Oude Wetering eerste, gevolgd door Bouw van Wijk uit Woubrugge en Martin Heineke uit Loosdrecht. De tweede man che leverde een zege op voor de Rotterdammer Peter Hoogen- dam. Hij werd gevolgd door Har ry Amsterdam uit Sneek en Maarten Heineke. Hoogendam is leider in het klassement, Heine ke is tweede, op de derde plaats prijkt veteraan Bouw van Wijk. Vandaag en morgen worden de wedstrijden in Roelofarends- veen voortgezet. ANTWERPEN De Nederlandse honkbalploeg heeft de eerste play-off wedstrijd in het toernooi om de Internationale beker ver loren. Cuba was oppermachtig en won in zeven innings met 11-0. Frank Bos slaagde er als enige Nederlander in een honk- slag te produceren. Eerder op de dag had het negental van Cees Herkemey zich van de play-offs gekwalificeerd door Nicaragua met 16-10 te kloppen. Gezegd moet worden dat Ivar de Jong tot het beslissende punt, een bliksemende forehandvolley van Herman van der Capellen, gevaarlijk bleef met zijn jagende spel vanuit het achterveld. Een andere partij, die minder be kijks trok, maar stellig de moeite van het volgen waard was, was die tussen Bob van Overbeeke en de Duitser Goike. Op de base line deed Van Overbeeke het naar behoren. Aan het net produ ceerde hij echter meer missers dan winstpunten. De Duitse all- rounder profiteerde daar uiter aard gretig van: 6-4,6-7,6-2. Type rend was dat Van Overbeeke bij 2-4 op zijn eigen service liefst drie spelpunten voor 3-4 onbenut liqt. Hans Tönjann kende geen proble men met Leon Damen: 6-2, 7-6. Nu zijn grote concurrent, Ivar de Jong uit de weg is geruimd, heeft Tönjann de kans op de titel ge heel in eigen hand. De Duitser Hardy Mans, in Noord wijk kansloos tegen Bob van Overbeeke, was gisteren sterker dan Frans Grimbergen: 6-3, 7-5. Frans Grimbergen had zich voor genomen tegen Mans bovenop de aanval te spelen, maar al in de eerste set vertoonde zijn spel- plan hiaten toen Mans een serie onwaarschijnlijk goede returns produceerde op de servicekogels van Grimbergen. Dat remde Grimbergen af en zoekend naar een andere strijdwijze ging hij te- nonder. In de tweede set had hij zelfs aan een 5-3 voorsprong niet voldoende om tenminste een set te pakken. In het damesenkelspel B won Ma rijke Guyt van Wil den Hollan der, 6-7, 6-1, 6-0 en was Nancy Toole in drie sets sterker dan R. Hartzuiker: 6-3, 4-6, 6-0. Wil den Hollander rekende in het dame senkelspel C wel af met Riet van Balen, die geen kans kreeg om revanche te nemen voor de ne derlaag, die haar overigens ge blesseerde dochter Marlies eer der in de week van Wil den Hol lander kreeg te incasseren. Wil den Hollander won van Riet van Balen met 6-2, 6-2. Ip Hazerswoude-dorp had Dick Zaadnoordijk geen moeite zijn plaatsing als no 1 waar te maken. Hij won met 6-0, 6-2 van Joop Bekkering. Bas Ploos van Am- stel klopte Gerrit Tol eveneens duidelijk 6-2, 6-3.Voor laatstge noemde was het gisteren geen beste dag. In D verloor hij no 4 geplaatst, van J.P. Boot, 3-6, 6-2, 4-6. FRANK BONTE DEN HAAG (ANP) - Ajax heeften Langweer een oefenwedstrijd te gen een selectie uit Sneek en om streken gewonnen met 7-1. De ruststand was 3-0. De 4000 kij kers zagen vier doelpunten van Schoenaker, die na rust een zui vere hattrick liet noteren. Van Basten was twee keer succesvol en Koeman eenmaal. De treffer van de amateurs kwam op naam van Age Postma. NEC heeft in Finland met 3-4 ver loren van eredivisieclub lives. Wim van Zinnen gaf de Neder landse bekerfinalist een 1-0 voorsprong. Pas bij 1-4 zorgde Henk Grim voor de overige doel punten. Feyenoord won een oefenduel in Nieuwe Pekela tegen de plaatse lijke derdeklasser PJC met 15-0. Bij rust stonden de Rotterdam mers al met 6-0 voor. De doelpuntenmakers van Feye noord waren: Hoekstra (5x), Houtman 4x), Cruijff (3x), Jeliaz- kov (2x), Gullen en Been. Boksunie: ROME (Reuter) - De Europese boksunie (EBU) zal geen ac tie ondernemen naar aanlei ding van de beschuldiging, dat Rudi Koopmans verbo den stimulerende of spierver- sterkende middelen heeft ge bruikt voor zijn wedstrijd om de Europese titel tegen de Westduitser Manfred Jass- man. Een woordvoerder van de EBU zei dat gisteravond in Rome als commentaar op d berichten, dat de Westduit- se bond van beroepsboksers van plan is te protesteren bij de EBU tegen de uitslag van de wedstrijd, omdat Koop- mans na het verplichte urine- onderzoek positief werd ver klaard. Volgens de zegsman in Rome komen adrenaline en testos teron, welke hormonen ook door het menselijk lichaam worden geproduceerd, niet voor op de lijst met verboden preparaten van de Europese bond en wereldorganisaties. „De Westduitse bond heeft zich tot ons gericht en we hebben geantwoord, dat het niet om verboden stoffen ging. Het is een probleem dat door de Westduitse en Neder landse bond moet worden opgelost. De EBU heeft er niets mee te maken". ALMELO (GPD) Armeniër die be trokken zou zijn geweest bij de moord op een Turkse diplomaat, enkele weken geleden in Brus sel, is gisteren in Almelo aange houden. Een tweede Armeniër werd gearresteerd omdat hij de aanhouding probeerde te verhin deren. De aanhouding werd verricht op verzoek van België. Dat land heeft ook al om de uitlevering van de man gevraagd. De Ar meense verzetsorganisatie Asala eiste destijds de verantwoorde lijkheid voor de aanslag in Brus sel op. Met de nieuwe trend in vloervinyl kunnen talloze combinaties gemaakt. (Foto gpd1 Het aanbod in vinylvloerbe- dekkig is sinds kort sterk ver groot. Naast de bekende tegel- en parketdessins is een hele reeks van veel eigentijds gedes sineerde en gekleurde uitvoe ringen ontstaan, die vooral de jongeren aanspreekt. Die nieu we, modische trend in vloervi nyl omvat effen, geruite, recht en schuin gestreepte, gestippel de dessins, uitvoeringen in zachte pasteltinten met kleine patroontjes enz. Ze bieden leuke mogelijkhe den om combinaties met bij voorbeeld de wandbekleding, gordijnen en overige stoffering samen te stellen, een belangrijk pluspunt van vloervinyl is dat het betrekkelijk goedkoop is, meestal zo rond de 25 a 30 gul den per vierkante meter. Behal ve de zgn. softvinyls die een goede vering hebben, waardoor ze in dit opzicht min of meer aan tapijt doen denken, zijn er ook met een tussenlaag van glasvlies. In die kwaliteit zijn de hierboven genoemde nieu we types uitgevoerd. Die glas- vliesversterking geeft extra vorm- en slijtvastheid. Op een vloer met een opper vlak tot ca. 20 vierkante meter kan vinyl zonder bezwaar los worden gelegd. Bij grotere op pervlakken is het mogelijk het materiaal langs de kanten vast te zetten met tweezijdig plak band, maar voor een optimale strakheid is het wel beter om het geheel vast te plakken met dispersiekit. Ook bij sterke temperatuurwisselingen houdt het materiaal dan zijn volstrekt strakke oppervlak. Vloervinyl wordt door velen al sinds lange tijd ook gebruikt voor wandafwerking. De nieu we uitvoeringen zijn daarvoor, dank zij hun sprekend, jonge dessins zelfs nog geschikter en ze vormen een mogelijkheid om een leuk kleuren- en patro- nenspel tussen vloer, gordij nen, wanden en zelfs deurop pervlakken te spelen. Want ook voor die deuren vormt vinyl een decoratief en vooral prak tisch afwerkingsmateriaal. Nu de tuin druk in gebruik is komt misschien die oude wens weer naar boven: een leuk tuinhuisje van bescheiden for maat, of een handig schuurtje, een degelijk opberghok voor gereedschap! Behalve voor de tuin bij het huis natuurlijk ook een aantrekkelijke voorziening voor de vele volkstuinders die Nederland telt. Maar ja, zon ding bouwen is een hele onder neming, althans wanneer je dat doet vanuit ruw materiaal. Er moet eerst een plan gemaakt worden, hout besteld en ge zaagd, getimmerd. Het kan ook in (bij wijze van spreken) een uurtje tijd! Er be staan diverse bouwpakketten voor zulke tuinbouwsels. Aar dig wat keuze in maten, bij voorbeeld 122 x 91 voor een ge- reedschappenberging, 180 x 120 tot 180 x 240 cm (vloerop pervlak) voor de huisjes. Het monteren van de delen (wan den, dak) is erg eenvoudig; de daarvoor nodige slotbouten enz. horen bij het pakket, niet het glas voor de ramen. Er is voor zon bouwsel geen funde ring nodig; het kan eenvoudig op betontegels geplaatst wor den; zulke tegels kunnen even tueel ook als vloer gebruikt worden. In vele tuincentra zijn deze bouwpakketten verkrijg baar (of informeer bij Tuin en Park in Den Haag, tel. 070- 614271) en de prijzen van 595 tot 995 gulden. "MET EEN KRANT BLIJF IK UITSTEKEND OP DE HOOGTE" VWERELD VLAND VSTREEK ÉÉNKRANT leidsch dagblad Als u aansluitend een abonnement neemt blijft die plaats voor u gereserveerd. Het is tenslotte een stuk gemakkelijker om de krant naar u toe te laten komen. Vindt U ook niet? Daarom doen we u een aantrekkelijk voorstel. Stuur de bon in en u krijgt het Leidsch Dagblad 4 weken lang elke dag in de bus voor de helft van het geld. Bezorg mij het Leidsch Dagblad s v p. vier weken lang op proef. Geheel vrijblijvend en voor de halve prijs (f 9,50) Naam: Adres: Postkode: Telefoon: .Plaats: LE HAVRE (DPA) - De Franse politie heeft gisteren vier leden van de milieubeweging Green peace aangehouden, die zich twee uur tevoren hadden vastge ketend aan de reling van het Russische passagiersschip ,Ta- ran Sjewtsjenko'. De demonstranten wilden daar-' mee kracht bijzetten aan hun eis tot vrijlating van zeven collega's uit de Verenigde Staten en Cana da die in Siberië worden vastge houden. Inmiddels is bekend geworden dat de zeven leden van Greenpeace het komend weekeinde kunnen worden afgehaald van het wal visvaartstation Lorino, waar zij bij een protestactie waren opge pakt. S.v.p. invullen en in open enveloppe zenden aan Leidsch Dagblad B.V., I Antwoordnummer 10050, 2300 VB Leiden. Postzegel plakken is niet nodig.. Bellen mag ook: 071-144941. LJ

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 10