Blik in de weekbladen r Taroczy dreigt weer te winnen Grimbergen nipt langs Gerritsen Vrouw door overheid zelf gediscrimineerd 'AT/C ALB 'TRI/- 1/ 'AAR ukker naar )C Heracies Schumacher uitgepraat FC Groningen schiet met scherp Sax verslaat Jan Timman Verlies Cuba DE TIJD ELSEVIERS CDA-kamerlid rekent op oppositierol ONDERDAG 21 JULI 1983 Varia lLMELO - De Almelose eerste- - divisieclub SC Heracles heeft gisteren Johan Tukker voor één jaar gecontracteerd. Tukker was bij FC Groningen op een zijspoor geraakt doordat de nieuwe trai ner, Han Berger, hem te licht vond voor de eredivisie. Als ver vanger trok FC Groningen daar- om Harry Schellekens van NEC aan. KEULEN (SID) - In een ge sprek onder vier ogen met voorzitter Weiand heeft Toni Schumacher, de doelman van 1. FC Köln en het West- duitse elftal, de vrede gete kend. Schumacher had de laatste weken in vele inter views zijn ongenoegen geuit over het beleid van de Keulse Bundesliga-club. Zo drong hij sterk aan op het vertrek van trainer Rinus Mi- chels, die volgens hem niet geschikt is de jongere spelers te inspireren. Verder eiste hij het ontslag van manager Henner Löhr, die hij niet ca pabel achtte voor die functie. Zijn kritiek leverde hem een boete van 2000 Duitse mark (2300 gulden) op. Een dag voor het gesprek met Weiand gaf Schumacher in de Münchener Abendzeitung nog te kennen, dat hij achter zijn woorden bleef staan. "FC Köln was bij wijze van spre ken mijn levenswerk. Ik was vroeger gestorven voor die club. Nu niet meer, dat is vol ledig over. Nu doe ik hier al leen mijn werk". Over de toekomst zei Schuma cher: "Als er niets verandert, dien ik mijn contract formeel uit. Ik train en speel, verder bemoei ik me nergens mee. Als ik ziek ben, zal ik me ziek melden. Exact volgens het contract". Op de mogelijk heid tot zondebok uitgeroe pen te worden reageerde Schumacher: "Als de leiding van mening is, dat ik een pro bleem vorm voor de club, moet men mij er maar uit gooien". Zover is het nog niet. Na het ge sprek met voorzitter Weiand gaf de club een persverkla ring uit met de mededeling, dat de betrekkingen tussen Schumacher en de club ver beterd zijn. DEN HAAG - Ter voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen ge bruikten diverse betaalde clubs gisteravond amateurtegenstan ders als schietschijf. FC Gronin gen bijvoorbeeld liet weinig heel van afdelingsclub Westerwolde (20-0), terwijl Ajax dolde met Germanicus: 9-0. In Bourtange liet Westerwolde zich overigens gretig als Kop van Jut gebruiken, gezien de opkomst van 2000 toeschouwers. Erwin Koeman 5x, McDonald 5x, Hid- dink 3x, Jans, Broeken en De Jonge (ieder 2x) en Steenge kon den het plezier van de Wester- woldse penningmeester niet be derven. Ajax had uiteraard geen moeite met Germanicus. Schoenaker 4x, Van Bastën 3x en Olsen 2x verzorgden in Coevorden de Am sterdamse doelpuntenproductie. Colmschate-PSV kende een 1-11 uitslag. Voor PSV scoorden Koolhof 4x, Valke 3x, Van Aerle en Van den Boogaard (ieder 2x). Ene Jeurnink mocht zich na mens Colmschate laten bejube len. Feyenoord versloeg Alcides met 1- 6 dankzij goals van Gullit 2x, Been, Wijnstekers, Cruijff en Van Til. Snoeyenbos tekende voor de Drentse eretreffer. FC Twente moest zijn meerdere er kennen in de tweede Bundesli- gaclub Freiburg (2-3), terwijl NEC in Finland de luchtvaart- ploeg Alliansa met 2-0 versloeg. In Breda tenslotte hielden NAC en Willem II elkaar op 2-2. Corne- lissen en De Schepper doelpunt ten voor de Bredanaars, Bas- tiaanse en Gozems voor Willem II. De Tilburgse club is overigens voornemens Sparta-doelman Form annoy aan te trekken. /1ILVERSUM (GPD) - Melkhuisje-directeur Piet van Eijsden moet zo langzamerhand knap gefrusteerd raken. Want welke poging hij ook onderneemt, de open Nederlandse tenniskampioenschappen lijken welhaast voorbestemd aan de Hongaar Balasz Taroc zy. Weliswaar had de titelverdediger gisteren de grootste moeite met Peter Johnston, maar de man die hem uiteindelijk van zijn zevende titel had moeten afhouden, José Higueras, werd kansloos verslagen door Andreas Maurer, die de toernooi-organisatie daarmee een uiterst onaangename verrassing bezorgde. 7oor de Spanjaard Higueras kwam de nederlaag tegen Maurer na een lange driesets-partij uiter aard ook hard aan. „Maar ik heb in tien jaar tijd geleerd ook hier mee om te gaan", verklaarde de Zuideuropeaan, die vorige week nog in Stuttgart won, finalist in Rome en Hamburg was en de halve eindstrijd bereikte tijdens de open Franse kampioenschap pen. UtNHEM (ANP) - De Hongaar Sax heeft gisteren door een over- winning op Jan Timman de lei ding genomen in het internatio nale grootmeestertoernooi, dat in Arnhem wordt gespeeld. Tim man stond, zoals achteraf werd vastgesteld, lichtjes beter, maar verloor door een simpele mis greep. Daardpor belandde hij op de vierde plaats. Johh van der Wiel brak zijn partij tegen de Brit Short af. De stand aan de kop na vijf ron den: Sax 4,5 punt; 2/3. Lobron/Chand- ler; 4/5. Timman/Henley 3,5; 6/7. Van der Wiel/Short 3 1 afgebr.; 8/9. Seirawan/Hort 3. Higueras speelde daar met een zwaar ingepakte arm, een blessu re die hem voor lange tijd op non-actief leek te stellen. Maar hij trad twee weken later alweer aan in het Zwitserse Gstaad. Ge zien zijn reeds genoemde presta ties daarna, wilde de Spaanse gravelspecialist het ledemaat waarmee hij zijn brood verdient, dan ook niet als reden aanvoeren voor zijn nederlaag. Je hebt wel eens twee of drie dagen per jaar dat het gewoon niet lukt. Daarbij waren de ballen voor mij te lang zaam, ik was ander, sneller mate riaal gewend. Hoe hard ik ze ook raakte, ik kon maar geen punten winnen". Een overbodige opmerking, want de setstanden 1—6, 3—6 spraken boekdelen. Higueras sloeg zes „dubbele fouten en deed boven dien bijna al zijn eerste opslagen tegen het net of buiten de lijn be landen. Door de vroegtijdige uitschakeling van Higueras ligt, zoals gezegd, andermaal de weg vrij voor Ta roczy, de econoom uit Boeda pest, van wie bekend is dat hy langzaam op gang komt in Hil versum. Derhalve zal het dan ook geen verwondering wekken dat hij twee uur en een kwartier nodig had om de taaie Peter Johnston opzij te zetten. Johnston, de laatste speler die in De uitslagen Melkhuisje: Heinz Gün- thardt (Zwi, 5)-Rory Chappell (ZAf) 4-6, 6-2, 6-2; Roland Stadler (Zwi)- Jan Gunnarson (Zwe) 6-4,1-6,6-1; To- mas Smid (Tsj, 3)-Freddy Sauer (ZAf) 6-3,6-1; Balasz Taroczy (Hon/4e geplaatstl-Peter Johnston (Aus) 6-7, (6-8), 6-1, 7-5; Christophe Zipf (WD1)- Bernard Boileau (Bel/7e geplaatst) 1- 6, 6-4, 6-1; Rolf Gehring (WDl)-Jero- me Vanier (Fra) 7-6 (8-6), 6-7 (5-7); Andreas Maurer (WDl)-José Higue ras (Spa/le geplaatst) 6-1, 6-3; Eliot Teltscher (VSt/2)-Marco Ostoja (Joe) 7-5, 4-6, 9-7. het hoofdtoernooi belandde zon der kwalificatiewedstrijden, pak te de eerste set in de tie-break (6—8), verloor vervolgens kans loos met 6-1, maar bood daarna weer knap partij (7—5). Taroczy, wiens enige wapenfeit dit seizoen is dat hij Lendl in Ham burg heeft geklopt, maar die ver der nog geen internationaal toer nooi wist te winnen, weet zijn HILLEGOM - Frans Grimbergen had gisteren in het tennistoer nooi van Hillegom weer eens een van zijn bekende 'afwezige' buien. De Leide B-speler stond weliswaar met goede bedoe lingen op de baan, maar hij kon niet de concentratie opbren gen om elk punt te betwisten. En dat moest hij wel, want tegenstander Marcel Gerritsen was niet van plan het hem gemakkelijk te maken. Frans Grimbergen kon de storm ter nauwernood bedwingen, 6-7, 7-5, 7-6. moeizame optreden aan de links handigheid van zijn Australische opponent. „Zijn opslag en zijn smashes moest ik met mijn back hand retourneren en dat viel me zwaar". Overigens een verhaal apart, deze Chappell. Hoewel hij constant werd aangekondigd als Ameri kaan bezit hij wel degelijk de Zuidafrikaanse nationaliteit. Dat zijn aanwezigheid in tegenstel ling tot die van Meyburg en Sauer onopgemerkt is gebleven, heeft Chappell te danken aan het feit dat hij zich niet via Pretoria heeft ingeschreven voor het toer nooi. De kwalificatiespeler deed ANTWERPEN (ANP) - Neder land heeft gisteren in de strijd om de Intercontinenta le beker honkbal in Antwer pen het duel met de Verenig de Staten met 1-11, in acht in nings, verloren. Canada zorgde op de achtste dag van het toernooi voor een enorme verrassing door het onverslaanbaar geachte Cuba met 12-11 te kloppen. Cuba leek probleemloos te gaan winnen toen er na twee in nings een voorsprong van 9-0 voor de Middenamerikanen op het scorebord stond. Maar Canada finishte bijzonder sterk: 12-11. dat in Duesseldorf, waarna een ATP-werknemer om een of ande re reden zijn nationaliteit veran derde. Volgens het ministerie van buitenlandse zaken beschik te ook Chappell echter over een geldig visum. Tas/Roorda aan kop MEDEMBLIK/HOORN - Het Leid- se zeilduo Tas/Roorda heeft gis teren in Hoorn de leiding behou den in de algemene rangschik king van het open Nederlands kampioenschap in de Sternklas se. Tas en Roorda eindigde in de vierde van de zes races op de der de plaats. De Amsterdamse broers Geus waren gisteren de snelsten. In de strijd om de titel in de Vau- rien-klasse hebben Johan en Miijam Pragt de beste uitzichten op de eerste plaats. Wel won het tweetal Van der Meulen/Aalten, maar de vierde positie bleek meer dan voldoende om de eer ste stek in de rangschikking te behouden. Bub van der Zee, die eigenlijk net als Freek van der Capellen een week 'tennisvry' wilde nemen, liet zich bepraten door Bob van Overbeeke. Die heeft zijn zinnen gezet op een eindronde in een sterk bezet toernooi waar de 'azen' aanwezig zijn om hem de weg te versperren. Van der Zee kwam terug van zijn besluit en dat heeft de winnaar van het he renenkelspel C in Noordwyk, Tim van Dijk, die in Hillegom ook eens in B wilde rondsnuffe len, geweten. Met 6-2,6-4 plaatste Bub van der Zee zich voor de volgende ronde, waarin hij het tegen de solide Duitser Goike ongetwijfeld moeilijker zal krij gen. De lijstaanvoerder, Hans Töpjann, ontmoet vandaag Marcel Vink. Leon Damen was gisteren ster ker dan Anne-Jan van der Meer: 6-3, 7-6. Bij de dames ging de no 2 geplaat ste Petra Wessels eruit tegen Pa tricia van der Steen uit Breda, 2- 6, 5-7. Marijke Guyt sloeg met haar forehand dwars door Rose- marie Verdegaal heen, 6-1, 6-3. In het herenenkelspel C handhaaf den alle geplaatsten zich simpel. Met uitzondering van de no 12, Rene Loek, die tegen Van Maren met de hakken over de sloot kwam, 6-4, 6-7, 7-6. Ruud War merdam diende ook wel drie sets te spelen tegen Jesse Bernardus, maar in de tweede set had hij zijn gedachten duidelijk niet allen by de gang van zaken op het gravel, 6-1,6-7,6-1. De Duitser Bauch en Michael Dijkstra wonnen giste ren zonder ook maar een spel te hoeven prijs te geven. Bauch won van Zoet, 6-0,6-0 en Mi chael Dijkstra van P. Crynen, 6- 0, 6-0. In het damesenkelspel C staat de Duitse Judith Rollka, 14 jaar, al in de halve finale. Zij won eerst van Saskia Endema, 6-1,6-2 en vervolgens van Liesbeth Ho- gervorst, 6-2,6-3. Hazerswoude In het toernooi in Hazerswoude- dorp komt tekening in de strijd. Bij de dames in C heeft I.v.d. Riet zich al in de finale gespeeld door een zege op T.v.d. Voort, 7- 5, 6-4. Zij maakte haar plaatsing als no 2 dus waar. De no 1 ge plaatste I.v.d. Oudenrijn liet ove rigens over haar acte de presence in de slotronde weinig twijfel be staan. Zij rekende resoluut af met K. vd Berg: 7-6, 6-2. Bij de heren viel de no 4 geplaatste R. Koemans door de mand tegen K. Schouten, 3-6,5-7. Schiphorst, no 3 geplaatst, won ook, maar niet dan tot drie sets te zijn ge dwongen door Andre Wening, 2- 6, 6-2, 6-2. Rien Booy no 2 ge plaatst, was conform de hoge kwalificatie, snel klaar met Edo Wening, 6-1, 6-2. FRANK BONTE L/n VRU NEC IERLAND Martin van Amerongen toog naar Belgié om er een kijkje te nemen op de set van een Vlaams-Neder landse filmploeg die druk doen de was met de verfilming van "De Leeuw van Vlaanderen", naar het gelijknamige boek van Hendrik Conscience (1838). On der de waakzame blik van regis seur Hugo Claus registreert Van Amerongen de verrichtingen van de Nederlandse acteur Hans Boskamp in dit middeleeuwse spektakelstuk: "Boskamp, begif tigd met een mannelijke, doch wat vlezige gestalte, wordt met enige inspanning op zijn rijdier getakeld. Met stijve mond hob belt hij langs beek en beemd. Als het dier de maximumsnelheid nadert roept de ruiter 'hohoho- hoho' en het rondsproeiend zweet doet zijn maliënkolder vroegtijdig oxideren". VN opent met een vernaai over de Westduitse minister van binnen- )l landse zaken Friedrich Zimmer- >1 mann, die de demonstratievrij heid in zijn land wil terugbren- gen tot de proporties van een streng gecensureerde optocht: "Het begrip geweldloos verzet is misleidend. Geweldloos verzet staat gelijk aan het plegen van J verzet". Verder beschrijft het J blad hoe de gemeente Eindho- ven in 1981 via een duistere con- 1 structie, en buiten de gemeente raad om, één miljoen gulden - leende aan het in moeilijkheden verkerende Holec-concern. Een van de oprichters van het Werk- teater, de acteur Cas Enklaar, vertelt over het langzaam aflo- pende leven van zijn gezelschap en over hoe het vroeger was. VN begint een serie over de frac tieassistenten en persóonlijke medewerkers van Tweede-Ka merleden en beschrijft verder "de nieuwe geschiedenis" van de massamoord in het Franse dorp Oradour (10 juni 1944). De bijlage handelt over het kleurrijke verle den van de Utrechtse slavist prof. Ton van den Baar en over de geheimzinnige vrienden van Carl Jung. Negen afgestudeerde vrouwen pra ten met HN over iets wat ze ge meenschappelijk hebben: al meer dan een jaar werkloos zijn. Het grootste probleem van werk- loos zijn blijkt het schuldgevoel. Bang zijn dat je niet genoeg je best doet tijdens een sollicitatie gesprek, bang zijn om aan ande ren te vertellen dat je geen baan hebt, bang zijn om op een terras je te gaan zitten. Sommige vrou wen kregen last van achtervol gingswaanzin: "Je kunt altijd die ambtenaar van de sociale dienst tegenkomen". Een probleem is ook, dat werkenden neerkijken op "dat niets doen". Vrijwilli gerswerk wordt al helemaal niet serieus genomen. Gemeenschap pelijk pleidooi van de negen: mentaliteitsverandering ten op zichte van niet-werkenden en verdeling van arbeid. De technologie in de veefokkerij schrijdt voort. Omdat experi menteren met menselijke rea geerbuis-embryo's verboden zijn stort de wetenschap zich op proeven met dieren. Buiten de baarmoeder worden bijvoor beeld een schaap en een geit ver enigd. Het resultaat is een gaapje of scheitje. Deze embryo-klie ving (waardoor één of meerdere kopieën onstaan) wordt nu in de VS ook gebruikt om de kalveren- produktie op te voeren. De ge kliefde embryo's worden bij een adoptie-koe ingepland. Dit dier wordt dan een soort superkoe, die jaarlijks het leven kan schen ken aan zo'n honderd kalveren. De Stichting Lekker Dier vreest, dat de veehouderij een leuke proeftuin kan worden voor uitge breide manipulatie met prille embryo's. Zij griezelt nog meer van de eventuele gevolgen van deze experimenten. Het klonen (het maken van een evenbeeld naar model van een volwassen dier of mens) is slechts één stap verder. jardenbedrijf dat duur bier pro duceert en dat ook nog weet te verkopen. Echte Hollandse Glo rie, vindt het weekblad. Heineken leerde in de Verenigde Staten wat reclame maken is. Zijn opgedane kennis bracht hij in ons land in praktijk met dui delijke resultaten. Als gevolg van de economische crisis moeten andere merkartikelen fors inle veren, maar Heineken heeft nog steeds ruim de helft van de totale biermarkt in handen. Ooit was Amstel ook een topmerk, maar sinds dit merk in handen van concurrent Heineken is overgegaan, gaat het bergaf waarts. Met opzet trouwens,' want Amstel moet een redelijk alternatief worden voor andere goedkope merken. De oude Am- stel-brouwers zien de devaluatie met lede ogen aan, maar er kan maar één bier aan de absolute top staan: Heineken. Hij schrijft voor lezeressen van het "zogenaamd burgerlijke type: weinig eerzuchtig, weinig selec tief'. "Hij" is Ben Holthuis, sterverslaggever van het amuse mentsblad Story. Wekelijks perst hij diverse verhalen vol ge broken harten, doelloze levens, geluk en depressies uit zijn type machine. Vrijblijvende, begrijpe lijke verhalen op basis van "een fantèèèèstische filosofie": het privé-leven van sterren, die "het ook niet makkelijk hebben". Verder stagiaires nioeten het werk doen van volwaardig personeel, het evangelie^circus van Billy - "God bless you" - Gra ham, en een rel rond een 'monu ment voor de joodse dichter Hei ne, gemaakt door een oud-nazi- beeldhouwer. seling weg waren omdat ze "heel goed met zichzelf bezig moesten zijn" of opeens naar Nepal wil den, nu staat alternatieve eetge woonte voor bewuster leven met waardering voor de natuur. In sommige gevallen is het een filo sofie geworden, zoals het biolo- gisch-dynamisch eten, dat is ge baseerd op de antroposofie van Rudolf Steiner. Sommigen vin den het een enge gewoonte, zoals de Wageningse hoogleraar Ku- pers. Wat in de biologisch-dyna- mische en ecologische hoek ge bezigd wordt, stemt hem soms onbehaaglijk: "Steiner lette op de stand van planeten en dat doet mij eraan denken dat die he le nazi-kliek gepreoccupeerd was met astrologie. Rudolf Hess vloog niet naar Engeland zonder zijn horoscoop te trekken. Die associaties krijg ik, ik kan er niets aan doen, het smaakt er naar". Het Chileense bewind van gene raal Pinochet wankelt. HP be schrijft in een reportage de slot fase van een dictatuur, waarvan de leider weigert op te hoepelen. Niet dat er iemand staat te trap pelen om het van hem over te ne men, want de politieke partijen hebben vooral gebrek aan lei ders. Conclusie van het verhaal: de afgang van Pinochet lost de problemen van Chili niet op. Want na tien jaar slecht kapitalis me is het enige alternatief een al evenzeer niet deugend socialis me, aldus HP. Ook in dit weekblad een reisver slag van Brugsma uit Moskou: "Ondanks een moordende revo lutie, een moordende dictator, een moordende invasie en een moordende bewapeningswed loop, gaat het er langzamerhand beter". In de laatste aflevering van "We gen uit de crisis": de oplossin gen. "De kosten omlaag en tege lijk de bestedingen omhoog. Loonmatiging dus gecombi neerd met belastingverlaging". De Tijd brengt een beeld van de biermultinational Heineken en hoogste baas Freddie Heineken. Vrijwel nooit geïnterviewd, ook zelden genoemd in de societyru- brieken. Toch een van de rijkste en meest succesvolle onderne mers van Nederland met een mil- De kroket is steeds minder in trek, de rauwe wortel daarentegen wel. HP schrijft in het omslagar tikel over de opkomst van alter natieve eetgewoonten en hoe die het begin kunnen zijn van een nieuwe maatschappij. Was het vegetarisch eethuisje tot voor kort een initiatief van ongeorga niseerde alternatieven, die plot- Elseviers Magazine was hier giste-, ren nog niet te koop. DEN HAAG (ANP) - Het CDA- Tweede-Kamerlid Steef Weijers acht het waarschijnlijk dat zijn partij na de eerstkomende ver kiezingen in de oppositie komt te zitten, omdat er een grote kans is dat PvdA en WD er dan in zul len slagen een regeringscoalitie te vormen. „Het CDA spreidt nu het bed voor de liberalen en de sociaal-democraten. Zeker als het CDA in zijn schulp blijft zit ten en bij de volgende verkiezin gen wordt geconfronteerd met een forse terugval van het aantal zetels in de Tweede Kamer", zegt Weijers in een interview met El seviers Magazine van deze week. Hij bevestigde gisteravond des gevraagd deze uitspraken te heb ben gedaan. Volgens Weijers is de verhouding tussen CDA en WD nu ronduit slecht. „Dit is een bloedeloze coalitie. Tussen de twee rege ringspartners ontbreekt iets van lotsverbondenheid". Weijers meent dan ook dat het broodno dig is dat de fractievoorzitters Nijpels (WD) en De Vries (CDA) na de vakantie de koppen by el kaar staken om deze situatie te verbeteren. Als zo'n gesprek tot niets leidt, dan zit het kabinet- Lubbers niet de volledige ter mijn tot 1986 uit, meent Weijers, die in zijn fractie optreedt als specialist op het gebied van de sociale verzekeringen en ambte narenzaken. Volgens Weijers zijn momenteel de contacten tussen de twee rege ringsfracties „minimaal" en dat vergroot volgens hem de kans op „een bedrijfsongeval". Veel CDA-fractiegenoten zeggen al te gen my dat zij het beu zijn om met de WD verder te regeren", aldus Weijers. DEN HAAG (ANP) De overheid zelf handelt wat betreft de gelijke behandeling van mannen en vrouwen nog altijd in strijd met de wet Met name komt het voor, dat sollicitanten door de overheid niet wor den aangenomen, omdat de betrokkenen gehuwd zijn met een partner, die reeds een betaalde functie heeft. Dit schrijft de commissie gelijke behandeling van mannen en vrouwen in het verslag over de eerste anderhalf jaar van haar bestaan (mei 1981 - december 1982). De commissie ontving in deze periode 162 zaken. Veertig klachten wer den in behandeling genomen. In 18 gevallen is advies uitgebracht: 12 maal werden klachten gegrond verklaard, zes klachten noemt de com missie ongegrond. De overige klachten zijn tussentijds opgelost of nog in behandeling. De commissie heeft verder in de verslagperiode gereageerd op 94 perso neelsadvertenties. Het ging hier om advertenties, die volgens de com missie in strijd met de wet uitsluitend naar mannen of vrouwen vroe gen, of waaruit niet goed bleek, dat mannen èn vrouwen konden reage ren. ROTTERDAM (ANP) - Het valt niet mee om als moede reend in het drukke stadsver keer je jongen veilig naar het water te loodsen. Zeker niet voor deze eend, midden op de tramrails van het drukke Sta tionsplein in Rotterdam. (Foto ANP). "Betere klacht behandeling in militair recht" DEN HAAG (ANP) - Er moeten maatregelen worden genomen om te voorkomen dat verschil blijft bestaan tussen de behande ling van klachten van mensen in een gewone strafzaak en mensen in een militaire strafzaak. Dit schrijft de voorzitter van het Hoog Militair Gerechtshof in een brief aan de ministers van justi tie en defensie. In die brief wijst de president van het HMG, mr. Th.W. van den. Bosch erop dat klachten over be slissingen van de officier van jus titie in het civiele recht kunnen worden ingediend, by het Ge rechtshof. In het militaire straf recht is zo'n wettelijke regeling niet getroffen. Van den Bosch heeft de brief ge schreven naar aanleiding van de gang van zaken bij de behande ling van een verzoek van een man om vervolging van een ma rechaussee die hem had mishan deld. Het Hoog Militair Ge rechtshof verklaarde zich niet bevoegd om het verzoekschrift van de mishandelde man in be handeling te nemen.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13