y PROFITEER T/M 23 JULI VAN 20 TOT 80% KORTING! Van Boeckel komt niet over drempel Kwaliteitsmeubelen uit actuele collectie. VAN REEUWIJK C Hans Tönjann aast op revanche in Hillegom Instituut Evangelisatie schrapt activiteiten Jurco bijft nummer één Olsen wil contract bij Ajax nu al verlengen Uitschakeling op Melkhuisj e Rietveld geeft terrein prijs Verlies honkbalteam Craiova ook in Noordwijk ZOKOMTUIN PUNACKER Swart meubelverkoopkantoorB.V KUSEL (SID) De langste etappe van de ronde van Rijnland-Palts, de rit over 196 km van Herxheim naar Kusel, heeft het klassement van het weekeinde ongeschon den gelaten. De Oostduitse sprinttroef Olag Ludwig was de snelste man uit een kopgroep van 28 renners, die het peloton op dertien minuten of meer had gereden. Uit de eerste groep sprintte Nico Verhoeven naar de derde- en Bert Wekema naar de vierde plaats. De Tsjechoslo- waak Milan Jurco bleef leider in het klassement. Nico Verhoeven staat als beste Nederlander op de veertiende plaats. Varia DINSDAG 19 JULI 1983 LEIDEN - Het tennistoer nooi in Hillegom heeft een sterke bezetting in het he renenkelspel B. Geplaatst zijn in volgorde: Hans Tönjann, Ivar de Jong, Hardy Mans, Bub van der Zee, Freek van der Capel- len, Frans Grimbergen, Herman van der Capellen en A. Ludlage, een vreem de eend in de Leidse bijt. Voor Hans Tonjann de kans op een revanche voor Noord wijk. Of hij die krijgt moet worden betwij feld. Steekt Ivar de Jong nog steeds in zijn glorieuze Noord- wiikse vorm, dan zal hij een on- neembare vesting zijn voor de concurrentie. Wellicht dat Her man van der Capellen met zijn gevarieerde spel hem zou kun nen ontregelen. Want daar gaat het tegen Ivar de Jong om. Maar Van der Capellen pleegt met het uitpakken van zijn tennisbagage doorgaans te wachten tot het Masterstoernooi. Bob van Overbeeke, outsider in Hillegom, won gisteren in drie sets van Waldo Jansen,4-6, 6-3, 6- 2. Het was niet alleen zijn sterke service, die de doorslag gaf in het pittige duel. Waldo Jansen zei achteraf dat de baan voor hem een obstakel was. Bob van Over beeke beaamde dat volmondig. "Erg moeilijk om daar behoorlijk op te tennissen", zei laatstge noemde. In het damesenkelspel C hadden Esther Koenders en Evelien Krul, die op een andere baan in actie waren, ook het nodige com mentaar. Esther Koendersnum mer 2 geplaatst in het damesen kelspel C, won op het nippertje: 0-6, 7-6 (na 2-4) en 6-3. De bezetting in het damesenkel spel B is veel minder dan die in het herenenkelspel. Geplaatst werden: S. Steenvoorde, Petra Wessels, Marijke Guyt, en P. Hartzuiker. Henny Fehling, niet geplaatst maar wel in vorm, kan in Hillegom voor verrassingen zorgen. Gisteren won zij zonder een spatje problemen van Y. Maitimo, 6-1, 6-0. Rosemarie Ver- degaal klopte I. Junger, 6-0, 6-3 en Nancy Toole staat zonder te' spelen al in de derde ronde via een bye en een w.o. tegen Leonti- ne Poots. Laatstgenoemde kwam in de tweede ronde door een w.o. tegen Maureen Meiier. Bij de heren B bood veteraan Phi lip Blommendaal Roel Bosman kranige tegenstand: 2-6, 6-3, 7-6 voor Bosman. In het herenenkel spel C wordt de lijst van deelne mers aangevoerd door de win naar van Noordwijk, Tim van Dijk. No 2, 3, en 4 geplaatst zijn respectievelijk R. Warmerdam, Folke Hillt en J.v.d. Linden. Bij de dames zijn geplaatst, L. Bre- thouwer, E. Koenders B.v.d. Maarel en E. Grooff. Ben Dekker en T. v.d. Tonkreeck voeren de lijsf in het herenenkelspel D aan. De animo bij de dames is minder groot. In een veld van 64 deel neemsters moeten S. Koenders en M. Castelein zich proberen waar te maken. Hazerswoude In Hazerswoude-dorp zijn Dick j Zaadnoordwijk en Rinie Booys in het herenenkelspel C ge- I plaatst. Bij de dames M. van Ou-1 denrijn en J. van Riet. In het da mesenkelspel D voeren I. v.d. Oudenrijn en I. v.d. Winkel de lijst van deelneemsters aan. Bij de heren zijn dat K. van Velzen en R. Luyk. De eerste verrassing kwam al uit de bus. In het herendubbelspel j D werd het no 1 geplaatste kop- pel, P. van Velzen en E. Vergeer met 1-6, 1-6 gewipt door de Ruy- ter en Streng. FRANK BONTE AMSTERDAM (ANP) Jesper Olsen wil zijn contract met Ajax, dat aan het einde van het nieuwe seizoen afloopt, met twee of drie jaar verlen gen. Gisteren, bij de persbijeenkomst van de landskampioen en beker winnaar, vertelde de 22-jarige Deense international dat hij de verlen ging van zijn overeenkomst, het liefst nog voor het begin van het sei zoen zou afronden. Het verlangen van Olsen past in het streven van het bestuur dat een aantal oudere en dure spelers heeft afgestoten en nu wil beginnen met een groep die een jaar of drie bij elkaar kan blijven. Voorzitter Harmsen benadrukte dat zijn club heeft geïnvesteerd voor de toekomst, maar blijft weigeren miljoenen-utigaven te doen. "Wij hebben drie jaar con tacten met Laudrup gehad maar toen Juventus 3V2 miljoen op tafel legde, hebben wij ons teruggetrokken. Wij willen niet alleen bij de dag leven, maar vooruit zien en daarin zal veel ruimte zijn voor onze eigen jeugd". Ajax oefende gisteravond in Valthermond. 2500 toeschouwers zagen de plaatselijke eerste klasser met 0—16 (0—7) verliezen van Ajax, dat vorig jaar in zijn oefencampagne tot de score van 23-2 kwam. De Oostenrij ker Felix Gasselich maakte het eerste doelpunt, daarna volgden nog treffers van Van Basten (7), Olsen (3), Vanenburg (2), Rijkaard, Boeve en Molby. Feyenoord won voor 9000 toeschouwers een vriendschappelijke wed strijd tegen amateur hoofdklasser Drachten met 5-0 (2-0). De doel punten werden gemaakt door Jeliazkov (twee) voor rust en Houtman (rie) in de tweede helft. Cruijff had een belangrijk aandeel in de voorbe reiding van de treffers. Bruno Pezzey speelt het komende seizoen voor Werder Bremen. Zijn oude club Eintracht Frankfurt en Werder Bremen bereikten gisteren overeenstemming over de transfer van de 28-jarige Oostenrijkse inter national. Het transferbedrag bedraagt ongeveer 1,3 miljoen gulden. Pezzey, die 62 keer voor het Oostenrijkse elftal uitkwam, had steeds verklaard zijn loopbaan te willen voortzetten bij Werder Bremen, dat het afgelopen seizoen in de Bundesliga verrassend tweede werd achter kampioen Hamburger SV. HILVERSUM (GPD) De weers gesteldheid en het optreden van Huub van Boeckel kenden gis termiddag een belangrijke over eenkomst tijdens de open Neder landse tenniskampioenschappen in Hilversum. In beide gevallen was er sprake van veel dreiging, maar bleven de gevolgen uit. On danks het feit dat zich herhaalde lijk donkere wolken samenpak ten boven het Melkhuisje viel er geen spatje regen en ondanks dat Van Boeckel tegen Andreas Maurer achtereenvolgens met 41 en 30 de leiding nam, ver loor hij zijn partij in de eerste ronde. De 23-jarige Hagenaar kon het zeer matig bezette openingsprogram ma van de geplaatste spelers kwam alleen de Belg Bernard Boileau in actie dus geen na- ROELOFARENDSVEEN Op het Braassemermeer wordt sinds zaterdag gestre den om de nationale zeiltitels in de Jeugdboot- en de Twaalf voets Jollen-klasse. Met de race van dinsdag nog voor de boeg kunnen Daan Schutte (Reeuwijk) en Hans Prins (GroüW) de titels niet meer ontgaan. Daan Schutte leidt in de Jeugd- boot-klasse, waarin zeventien boten present zijn, voor de Hagenaar Franken van Kem pen, die de tweede plaats ook al vast in handen heeft. Rut- ger Helbing uit Wassenaar, die na de races van zaterdag en zondag nog als derde ge klasseerd stond, zakte giste ren naar de vierde plaats. Bij de Twaalf voets Jollen strij den negenentwintig boten om de titel, die verdedigd De Goederen staat na vijf van de zes wedstrijden op een derde plaats in het totaalklas sement achter provinciege- noot Hans Prins en de Leid- schendammer Daan Daniëls, die gisteren verdienstelijk uit de bus kwam met een eerste en een derde plaats. Jan Geertz de Jong. ook al een Fries (Gorredijk) en de num mer vier van het klassement, won maandag de tweede race van de dag. Ed Rietveld uit Roelofarendsveen, die na de drie wedstrijden van het weekend nog als zesde geno teerd stond, zakte af naar de achtste plaats. Hij kwam uit op een tweeën twintigste en een dertiende positie en moest daardoor Guus Moes (Beckum) en Gui- do van den Elshout (Zwijn- drecht) voor zich dulden in het totaalklassement. De deelnemers in beide klassen mogen overigens van de zes wedstrijden het slechtste re sultaat laten vervallen. Het algemeen klassement wordt dus opgemaakt over de vijf wedstrijden. Zoals mocht worden verwacht meldden zich maandag ook en kele mensen van de Stichting „VN-jaar voor de sancties tegen Zuid-Afrika op het Hilversumse Melkhuisje. Ongeveer zes de monstranten lieten daar hun' ongenoegen blijken over de deelname van de Zuidafrikanen Mike Myburg en Freddie Sauer aan de open Nederlandse ten niskampioenschappen. tionaal tintje meegeven. Dat hij zelfs al na dik anderhalf uur (7— 5, 64) zijn enkelspel-illusies zag verstoord, had Van Boeckel voornamelijk aan zichzelf te wij ten. Die conclusie trok Neder lands op een na beste tennisser (achter Michiel Schapers) later zelf ook. „Maar ik kan moeilijk onder woorden brengen wat er nu precies is misgegaan. Ik heb kansen genoeg gehad, was ook voldoende geconcentreerd. Al leen loop ik me zelf op een of an dere manier nog voorbij; ik kom niet over die laatste beslissende drempel. Van Boeckel hoopt dat euvel te verhelpen door zoveel mogelijk te spelen. Kwam hij vorig jaar wegens zijn militaire dienst plicht in niet meer dan drie inter nationale toernooien uit, dit sei zoen heeft hij al gauw tien van dergelijke evenementen afge werkt, dé Kings- en Davis Cup wedstrijden niet eens meegere kend. Begin vorige week nog haalde Van Boeckel zijn racket tevoorschijn in Stuttgart, waar hij de nummer 36 op de wereld ranglijst, John Alexander, in de eerste ronde drie sets afdwong (3—6, 6—3, (£-4). „Ik speelde daar sterk, net als ik vandaag eigenlijk ook wel tevre den ben over mijn prestatie, stel de Van Boeckel vast. „Ik ga" in elk geval heel gestaag vooruit, punten verlies ik niet meer. In middels ben ik van de 246e tot ondër de 240e plaats op de ATP- lijst geklommen. Gewoon vaak genoeg inschrijven, dan help je jezelf op een gegeven moment ook over het dode punt heen". Maurer wist tot twee keer toe een ruime achterstand weg te werken om vervolgens door Van Boeckels opslag te breken, hoe wel hij zelden iets liet zien wat werkelijke klasse verraadde. De 25-jarige Westduitser beschikt weliswaar over een knappe, diep geslagen backhandsmash, maar tennist verder zonder kraak of smaak door langdurig de achter lijn te houden en te wachten op een fout van de tegenstander. Van Boeckel mocht die dan ge noeg maken, hij dacht er geen moment aan zijn taktiek te wijzi gen. „Het ligt niet in mijn spel om bjj de baseline te blijven, ik zoek liever de aanval om druk uit te oefenen. ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse honkbalploeg is gisteren in zijn vierde wedstrijd van het toernooi in Antwerpen om de intercontinenta le beker door één man in bedwang gehouden. De Zuidkoreaanse pit cher klaarde de 6—0 overwinning voor zijn land met de uitstekende cijfers 12-0-4-0 vrijwel in zijn eentje. Eerder boekte Sun ook tegen Nicaragua een no-run zege. Het was geen schande om van Sun, één van de beste amateurwerpers te wereld, te verliezen. Ook de startende Nederlandse pitcher Bart Volke rijk deed het goed, maar werd vroegtijdig van de heuvel gehaald om hem te sparen voor andere wedstrijden in het toernooi. NOORDWIJK - De voetballers van Universitea Craiova zullen even als in Katwijk ook in Noordwijk hun kunsten vertonen. De Roe meense bekerhouder fungeert op zaterdag 6 augustus (aanvang 19.00 uur) als tegenstander van de plaatselijke zaterdageer steklasser. Op dinsdag 2 augus tus speelt Noordwijk tegen Feye- Leo Habets: Inkomsten te hoog geschat noord. Om 19.00 uur wordt afge trapt. Woensdag 10 augustus komt Volendam naar de kust plaats terwijl Haarlem op dins dag 16 augustus zijn opwachting op de Duinwetering maakt. Ook Tweemaal remise ARNHEM (ANP) - Öp de eerste rustdag van het internationa le schaaktoernooi in Arnhem werden gisteren twee afge broken partijen afgewerkt. Seirawan-Chandler en Hort- Van der Sterren eindigden in remise. De Hongaar Sax heeft met drie punten de lei ding, Timman en Van der Wiel volgen met 2.5 punt op de tweede plaats. LEIDEN - Aan de dag- en avondscho lengemeenschap Boerhaave zijn de volgende personen geslaagd. M.A.V.O. K. Balak, J. van Leeuwen, F. Potter, O. van Riet, P. Triest, J. van der Werf. (Deeldiploma) M.A.V.O. C. Dickhoff-Beugelsdijk, J. Erades, H. van der Heiden-Wesdorp, S. de Kleyn, A. Nijdam-Toet, A. Ruyten- beek-Stikkelorum, E. van Seis, A. Stark-v.d. Holst. A. Wallaart, A. van der Zwan-Hoekman. H.A.V.O. W. van Beelen, C. Jonker, N. van Wa- gensveld. (Deeldiploma) H.A.V.O. H. Kamphuis, G. Klinkhamer. v.w.o. B. Bruggeman, J. Danel, I. Dirks, R. Ke- pinski-Lenstra, M. Nubé, R. Peek, G van der Plas. (Deeldiploma) V.W.O. J. de Haas-Nozeman, L. Buys-Remmel zwaai, M. Siksma, W. Veltema, H Wesselink. (Van onze redactie geestelijk leven) Het Instituut voor Evangeli satie in Doom de promotor van de landelijke evangelisa tiecampagne 'Er is hoopis op alle mogelijke punten aan het bezuinigen. Door een aan zienlijke verhoging van de uitgaven en een tevens hard teruglopen van de inkomsten is het instituut in een moeilij ke situatie terecht gekomen. Het zit met een groot tekort. Va catures worden opgevuld met eigen medewerkers wat, volgens directeur Leo Habets, ten koste gaat van bepaalde werkzaamheden activitei ten zijn geschrapt en 9000 adressen die de laatste jaren op geen enkele wijze reageer den op de toegestuurde infor matie werden uit het bestand gehaald. En dat zijn dan nog maar enkele maatregelen. Leo Habets (Archieffoto) ...drastisch omlaag... Uit kritische reacties op de berich ten over het financiële tekort blijkt, dat velen niet begrijpen, hoe het instituut het zo ver heeft kunnen laten komen. Sommigen vragen zich af, of de kosten wel voldoende worden berekend MAGAZUN-LEEGVERKOOR «"•BHIfl «il 4^ lil in 55255=5ïlr Emmastraat 151, Pijnacker, tel. 01736-5940. voordat met nieuwe werkzaam heden wordt begonnen. Leo Habets: "De afgelopen jaren hebben wij telkens opnieuw ker ken, groepen en individuele christenen aangemoedigd om in eigen omgeving aan het werk te gaan. Dat is de enige manier om heel ons volk te bereiken met de boodschap van het evangelie. Onze rol is daarbij steeds meer geworden: ideeën, materialen en methoden aandragen. Vooral door 'Projekt 82' hebben wij hon derden kerken en groepen en duizenden mensen kunnen hel pen om zelf de evangelisatie ter hand te nemen". "Plaatselijk is er dan ook heel veel gebeurd. Maar dat kost de groe pen daar wel geld. Vele kerken en groepen gebruiken nu het geld voor plaatselijke 'Er is hoop'-activiteiten, terwijl vorig jaar dat geld voor een deel naar de nationale actie ging. Dat is een ontwikkeling waar we in we zen heel blij mee zijn. Het is pre cies wat we willen". "Maar dat brengt óns nu wel in de problemen. Om één voorbeeld te geven: een plaatselijke kerk in het westen schonk ons vorig jaar f. 10.000. Dit jaar krijgen we van diezelfde gemeente f. 100. De rest wordt gebruikt voor eigen evan gelisatie-activiteiten". Moeilijk Maar daar moet je bij de opzet dan toch rekening mee houden. Leo Habets: "We maken per half jaar een gedetailleerde begroting en proberen op grond van vorige jaren te schatten wat wij aan gif ten mogen verwachten. Dat laat ste is een heel moeilijke zaak, af hankelijk van veel factoren. We hebben de inkomsten over het afgelopen half jaar blijkbaar te hoog geschat. En omdat het om grote bedragen gaat, kijk je ook direct tegen een fors tekort aan". "Ook voor de periode van juli tot en met december hebben we een heel gedetailleerde begroting ge maakt. Daarin zijn de inkomsten aanzienlijk lager geschat dan voorgaande jaren. Dat bracht mee, dat ook de uitgaven dras tisch omlaag moesten. Door de maatregelen die wij hebben ge nomen is het mogelijk om de ko mende maanden iets in te lo pen". Wil het instituut niet te veel?. Habets: "Ik vind van niet. Onze op dracht willen we graag serieus nemen. En die houdt onder meer in, dat iedereen in Nederland vóór het eind van 1985 met het evangelie moet zijn benaderd. In het uitvoeren van die opdracht zijn wij als christenen van Neder land al een heel eind gevorderd. Ik geloof met heel mijn hart, dat ook het werk van. dit instituut de Here toebehoort. Het is ons enige verlangen om beschikbaar te zijn voor Hem". Beroepen Hervormde Kerk: beroepen te Wesepe (Ov.) kandidaat D. van Doorn Stedum, te Krimpen aan de IJssel B. van 't Veld Nun- speet, te Beusichem en Zoel- mond kandidaat L. den Breejen Vianen, te Zoutelande kandidaat P. G. Vellekoop Lisse; bedankt voor Stellendam F. van Roest Uddel, voor Randwijk J. den Besten, ^Ede. Toegelaten tot de evangeliebediening K. Hendrik- se en D. Hendrikse-Spiering Nieuwegein; toegelaten en be roepbaar mevrouw K. van Ber gen Krimpen aan de IJssel, G. de Lang Oegstgeest en R. J. Perk Serooskerke (W.). Gereformeerde Gemeenten: be dankt voor Berkenwoude-Stol- wijk R. Boogaard Leiden. Gereformeerde Gemeenten in Ne derland: bedankt voor Gouda F. Mallan Rhenen. Ronald Schollaart, leerling aan het Amsterdamse conservato rium, verzorgt morgenmiddag van half 1 tot kwart over 1 het pauze-orgelconcert in de Hoog landse kerk te Leiden. De paus hield in zijn zomerver blijf een toespraak, waarin hij el ke buitenlandse inmenging in Libanon veroordeelde. Iedereen moet eraan meewerken, dat dit land zijn eigen lot weer kan be palen, zei hij. De Raad van Kerken in Ierland zal de Wereldraad van Kerken op de komende algemene vergade ring in Vancouver vragen, een programma ter bestrijding van het geweld op te richten, over eenkomstig het programma te gen het racisme. Dat meldde 'Church Times', het blad van de Britse Anglikaanse Kerk. In een verklaring pleit de synode van de Verenigde Evangelisch- Lutherse Kerk in Namibië (Zuidwest-Afrika) voor vrije ver kiezingen in dit land onder toe zicht van de Verenigde Naties. Dat is de enige manier om een eind te maken aan het bloedver gieten.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 10