Van Rijn in goede doen Ovett doet toch mee Deel bestuur t LFC stapt op I Glanzende start in Noordwijk Zonderop neemt honneurs wa: Vanavond tijdens FBK-Games Cruijff: trekpleister Reizevoort overleden Twee winstpartijen van waterpolojeugd De Jong terug Mick Clavan overleden Wiersma en Wirny houder koppositie LEZERS SCHRIJVEN Fietsviaduct in aanbouw Bouwfouten lil o Naastenliefde LEIDEN - De Noordwijkse Tennisvereniging heeft be wust gekozen voor een toernooi op B-, C,- en D- niveau, en die keuze lijkt nauwelijks invloed te hebben op de publieke belangstelling. Gisteren zullen de toeschou wers de A-spelers en -speelsters niet hebben gemist. Er werd volop strijd geleverd, gebaseerd op technisch kun nen. Marcel van Rijn bijvoorbeeld, de kersverse overgangsklasse A-- speler van de Leidsche Hout, speelde een fraaie partij tegen eerste-klasser Jon Asselbergs. De Noordwijkse hardhitter mag dan door zijn zakelijke beslom meringen niet meer zo vaak op de baan staan als in het verleden, hij heeft in de afgelopen compe titie toch zeker een goede war- ming-up gehad. Hij trof het niet dat Marcel van Rijn in een glanzende vorm stak en zich op alle fronten de meer dere toonde. Het slot was teke nend voor de partij. Jon Assel bergs liep na een approachshot op de backhand van Marcel van Rijn naar het net en liet de toch zeker niet onhaalbare backhand- passeerslag van de nummer één van de Leidsche Hout langs zich heen gaan, zonder ook maar een poging te doen die met een vol ley af te straffen. Na sterk verweer van de Noordwij- ker in de eerste set, dat tegen het gave tennis van Marcel van Rijn echter geen resultaten oogstte, moet de moed Asselbergs in de benen zijn gezonken. Met 6-3, 6-2 plaatste Van Rijn zich voor de derde ronde. Frans Grimbergen kwam in het he renenkelspel B in de derde ronde door een 6-1, 7-6 zege op S. Hirt. Maar dat heette geen ver rassing, bij de heren bleven die gisteren namelijk uit. Anton Will van Zoelen, zoon van de oude glorie van het nationale tafelten nis Wil van Zoelen, liet zich gel den tegen R. Elenbaas: 6-2, 6-2. En dan te bedenken dat van Zoe len jr. vorig jaar nog in het here nenkelspel C aantrad. Joost van Leeuwen was sterker dan Rik Hins, maar kreeg meer tegen stand dan de 6-0, 6-3 uitslag doet vermoeden. Bij de dames in B gaf de als derde geplaatste Veronique Pardoel gisteravond, veel te laat, te ken nen dat zij toch eigenlijk liever met vakantie wilde dan het toer nooi in Noordwijk spelen. Dat betekent dat in de onderste helft van het wedstrijdschema M.Belt- gens een gemakkelijke door tocht krijgt naar de finale. In het herenenkelspel C won Tim van Dijk (1) van P. Barnshoorn (6-4, 6-1), maar zijn voornaamste tegenspeler in Noordwijk Mi chael van der Berg (tweede ge plaatst) klopte bravoureus Acen- si: 6-1, 6-1. In Alkemade viel wel de eerste ver rassing bij de heren. De nummer 4 geplaatste Dick Heemskerk werd finaal uitgeschakeld door Erik Rooderkerk: 0-6, 2-6. Tine van Velzen maakte haar reputa tie waar met een afgetekende winst op Ciska Paauw (6-3, 6-0). Dat deed ook Karei van Uden, eerste geplaatst in het herenen kelspel D, met een 6-1, 6-2 zege op Christophe Lintz. In het ge mengd dubbelspel C verloor Ton Grimbergen, ditmaal geflan keerd door zijn vrouw Juliette Grimbergen, van Loes Koele- man en Harry van Veen: 3-6, 6-7. Overigens deden de oudjes het samen nog best, want het scheel de maar erg weinig of zij zouden de volgende ronde hebben be- reikt.Piet van Paridon en Lies- beth van der Laan moesten de eer laten aan Marlies van Wijn- gaarde en Evert Arbman: 5-7,3-6. FRANK BONTE DINSDAG 12 JULI JlNSl Steve Ovett loopt vanavond in Hengelo. Hij doet een aanval op de beste seizoentijd. HENGELO (ANP) - Steve Ovett zal toch deelnemen aan de Fanny Blankers Koen-games die van avond in Hengelo worden gehou den. De organisatie kwam daar over gisterochtend tot overeen stemming met de Engelse atleet Ovett, die zichzelf als 'erg fit' kwa lificeert, is van plan in elk geval een aanval te doen op de beste wereldtijd van dit seizoen, die met 3.32,45 op naam staat van de Marokkaan Acquita. Ovett bezit zelf het wereldrecord met 3.31,4 (Van onze sportredacteur) ROTTERDAM - Het Cruijff-effect is nu al merkbaar in Rotterdam. Voor de nieuwe voetbaljaargang heeft de administratie van Feyenoord tot nu toe rond de 6500 seizoenkaarten verkocht. Ruim een maand voor de start van de competitie zijn dat er veel meer dan in het recente verleden aan de man werden gebracht. Het totaal aan verkochte seizoenkaarten bedroeg vorig jaar vóór de competitie 5200, en dat terwijl toen met Houtman, Valke en Gullit toch drie publiekstrekkers waren aangetrokken. Het Cruijff-effect blijkt nu dus al groter. (augustus 1980 Koblenz). Hij ont moet in de race onder meer de Amerikaan Tod Harbour, Ovett vangt door zijn deelneming het wegvallen van Rob Druppers (ziek) op, waardoor de 1500 me ter, in plaats van de 800 meter, de 'koninginneloop' van de wed strijden wordt. Na het bekend worden van de deel neming van Steve Ovett op de 1500 meter bij de FBK-games be reikte de organisatie gisteren LEIDEN - Gisteren is op 60-jarige leeftijd onverwacht overleden de heer P.C. Reizevoort. Hij was oud-voorzitter en ere-lid van de voetbalvereniging Docos. Hij vervulde gedurende negen jaar het voorzitterschap van de Mors- club. Mede onder zijn leiding werd de bouw van het clubhuis aan de Schouwweg gerealiseerd. LEIDEN - Bert Zonderop, een vroegere sponsor, is gisteravond benoemd tot interim-voorzitter van LFC. Dat gebeurde tijdens een buitengewone algemene le denvergadering van de Leidse derdeklasser, die noodzakelijk was geworden omdat praeses Al- bert Klunder en secretaris Nieu- wenburg hun functies niet lan ger wensten uit te oefenen. Het tweetal had zich de kritiek op het bestuursbeleid, zoals ge spuid op de gewone jaarlijkse le denvergadering van 23 jJ. j zwaar aangetrokken. Klunre a trok zich geheel terug, Nieuw0^ 1 burg bleef nog wel aan als sec1*"^ taris (tot er een nieuwe persc'e9 voor die functie gevonc07^ wordt), maar zonder bestuursoe!" rantwoordelijkheid öe Een commissie van goede diPj1 sten, bestaande uit de vroeg^"' bestuursleden Mart van der den en Cor Rijsbergen, gaat'.e.^c op zoek naar een nieuwe vaM® voorzitter en een nieuwe secre'e^1a ris. mde iid oen )OOT itelc :ijd ook het bericht dat Ovetts land genoot Steve Cram niet op die af stand zal uitkomen. De Engelse atleet ontloopt hiermee een duel tussen hem en Ovett vóór de we reldkampioenschappen in Hel sinki. Hij zal wel de 800 meter lo pen. Cram, die vorig jaar de beste tijd op de 800 meter neerzette (1.44,45), gaat in Hengelo - even als Ovett op de 1500 meter - pro beren de beste seizoentijd te ver wezenlijken op deze afstand. ISTANBOEL (AFP) - Het Neder lands waterpolo-jeugdteam draait goed in de verliezerspoule (5e tot 8e plaats) van het Euro pees kampioenschap. De forma tie met de Leidenaars Alex van Belkum en Wilco van der Zeeuw en Alphenaar Remco Pielstroom versloeg achtereenvolgens Span je (13-9) en in een zeer spannend duel West-Duitsland: 12-10. In de derde periode namen de Duit sers een voorsprong van twee punten. Daarna liep het bij Oran je allemaal een stuk beter en deelde in het slotpart de genade klap uit. Het Nederlands studenten-water- poloteam, met onder andere Stan van Belkum, is als achtste geëindigd bij de Universiade in het Canadese Edmonton. Neder land verloor de laatste wedstrijd nipt van China: 11-10. De Sow- jet-Unie greep ook op dit onder deel goud. De Verenigde Staten eindigde als tweede, Cuba wek derde. lijk DEN BOSCH (ANP) - Theo mac Jong speelt het komende seizoenie voor eredivisie-debutant FC Demo Bosch. De Jong, die achtereeiboi volgens uitkwam voor NE(koi Feyenoord, Roda JC en Honjda kong, heeft in principe overeet0 stemming bereikt met de clu^e-' voor een contract van één jaar. jfc zo DEN HAAG (GPD) - Mick Clavan, de oud-voetballer die in de jaren vijftig furore maakte als linksbuiten van het Nederlands elftal en de Haagse clubs ADO en Holland Sport is gisteroch tend aan een hartaanval overleden. Clavan is 54 jaar geworden. Mick Clavan begon zijn voetbalcarrière by ADO. De voetbalcapa citeiten van de behendige linksbuiten vielen al snel op, waar door hij reeds op 19-jarige leeftijd kon debuteren in het Neder lands elftal. Tot in het vooijaar van 1953 werd Mick Clavan ver volgens onafgebroken uitgenodigd voor Oranje. dige internationale achtkamp i eindigden gisteren alle partij er j onbeslist. Oud-wereldkampioer t Harm Wiersma en jeugdwereld kampioen Wadim Wirny (Sovjet Unie) behielden daardoor huri voorsprong van twee punten op het trio achtervolgers, van wi€ Rob Clerc de grootste moeite had zich op die derde plaats te handhaven. Het plaatsen van brieven van lezers betekent niet dat de redactie de daarin weergegeven mening onderschrijft. Brieven kunnen van redactiewege worden ingekort. LEIDEN - Op het viaduct dat in aanbouw is boven de toekomstige Dr. Lelylaan is gisteren de boven bouw aangebracht (zie foto). Een belangrijke stap op weg naar een fietsverbinding dwars door het Morskwartier, tussen de nieuw bouwwijken Boekhorst en Kop- pélstein. Het viaduct sluit aan op de bestaande fietsroute aan de westkant van Boekhorst. Aan de andere zijde komt een fietspad dat tussen de sportvelden van Docos, Leiden, ZLC en Diok door zal lopen en bij de Haagse Schouwweg zal eindigen. Het viaduct maakt het fietsers en voetgangers mogelijk op veilige wijze de toekomstige barrière die de Dr. Lelyaan zal vormen, te ne men. De Lelylaan zal aansluiten op de Churchillbrug, de verbin ding over de Rijn tussen Leiden Zuid-West en het Morskwartier, waarvan de bouw onlangs is be gonnen. (foto Holvast) Duivensport (1) De Rijnklievers uit Leiderdorp vloog vanuit Corbeil. De uit slag: 1,2,5 en 10. J. Kok; 3,6 en 7. P. v.d. Wal; 4. J. v.d. Wal; 8. S. van Goozen; 9. P. Juffer mans. De Rijnklievers vloog ook vanuit Srombeek. De uitslag: 1. en 7. J. Zevenhoven; 2. B. van Mil; 3. A. de Mey; 4. G. Brandt; 5. S. v.d. Heyden; 6. J. Kok 8. H. Sladek 9. comb, van Ley den; 1. S. van Goozen. Duivensport (2) De Reisduif vloog vanuit Strom- beek. De uitslag: 1 en 3. S. v.d. Hoven; 2.4. en 8. W. Kop; 5. en 6. P. Mooten; 7. en 10. Penseel en Iterson; 9. W. v.d. Hoogt. Ook werd, gevlogen vanuit Cor beil. De uitslag: 1 en 7. P. Moo ten; 2. en 8. Strik-v.d. Hart; 3,4, 5,6. en 10. W. v.d. Hoogt: 9. Fok- ker-v. Leyden. Duivensport (3) P.V. Leiderdorp vloog vanuit Corbeil. De uitslag: 1. en 3. J. Knijnenburg; 2. en 4. D. van Seggelen; 5, 6, 7,8. en 10. F. van Heusden; 9. B. van Vliet. De uitslag van de vlucht vanuit Strombeek: 1,2,6, 7. en 8. comb. Reyka; 3. en 10. H. Flippo; 4. A. Petit; 5. J. van Alphen. Duivensport (4) De Blauwkras vloog ook vanuit Corbeil. De uitslag: 1. en 2. G. v.d. Blom; 3. en 8. A. van Holst; 4. J. Rozier; 5, 6, 7. P. Landens- bergen; 9. H. Koome; 10. P. de Mooy. Uitslag van vlucht vanuit Strom beek: 1. J. Schipper; 2. A. van Holst; 3. en 7. P. Brandt; 4. G. v.d. Blom; 5. en 9. R. Verhoogt; 6. P. de Mooy; 8. P. Landens- bergen; 10. J. Rozier. Duivensport (5) Columba vloog vanuit Mennecy. De uitslag: 1., 2., 4., 5. en 6. C. v.d. Nieuwendijk; 3., 8., 9. en 10. L. v.d. Meer. Columba vloog ook vanuit Strombeek. De uitslag: l.,2.,4., 5., 6. en 10. C. v.d. Nieuwen dijk; 3., 7. en 9. H. Kettenis. Duivensport (6) LPC hield een wedvlucht met ou de duiven uit Corbeil en met jonge duiven uit Strombeek. Uitslagen. Corbeil: 1,6, 7 N- de Groot en zn.; 2 W. Schouten; 3, 5, 8. 10 J. Staffeleu; 4 J. v.d. Meyden; 9 G. van Stein. Strom beek: 1 N. de Groot en zn.; 2 H. van Wezel; 3, 4 G. van Stein; 5 F. Gijsman; 6 J. Siera; 7, 8 J. Staffeleu; 9 H. Pen en zn.; 10 P. Koenen. Duivensport (7) Het Oosten hield wedvluchten met oude duiven uit Corbeil en met jonge duiven uit Strom beek. Uitslagen. Corbeil: 1,7 L. v.d. Nieuwendijk; 2, 9 G. Hen- drikse; 3 Ch. Selier; 4 H. van Klaveren; 5 A. Pracht en zn.; 6 W. v.d. Nieuwendijk; 8, 10 T. van As en zn. Duivensport (8) De Vriendenclub hield wedvluch ten uit Corbeil en Strombeek. Uitslagen. Corbeil: 1 W. v.d. Kooy; 2, 4, 5 W. Vijlbrief; 3, 7 J. Turk; 4,5,10 W. Vijlbrief; 6 H. Bodijn; 8 Houweling/Gijsman 9 J. van Seggelen. Srombeek: 1 R. v.d. Dop; 2 H. Gijsman; 3 L. Burgers; 4 L. Koopman; 5 H. Bodijn; 6 C. Bonneur; 7, 8 W. Siera sr.; 9 J. van Seggelen; 10 W. v.d. Kooy. Duivensport (9) De Snelvlieger vloog met jonge duiven uit Strombeek en met oude duiven uit Corbeil. Uit slagen. Strombeek: 1 P. d'Haens2 A. v.d. Dop; 3 H. v.d. Wal; 4 comb. B en S; 5,9 L. v.d. Tuin; 6, 7 C. Verhorik; 8 N. Nie- vaart; 10 P. v.d. Tuin. Corbeil: 1 A. v.d. Dop; 2, 10 P. d'Haens; 3, 8, 9 G. van Leeuwen; 4 C Verhorik; 5 A. Witteveen; 6, 7 comb. B en S. Hengelsport (1) dé Nieuwe Vaart. Uitslag: 1 W. Steenbergen 11.825 gram-62 stuks, 2 F. Zandbergen 7450-77, 3 C. Sinteur 6150-26; 4 T. Hop penbrouwer 3350-39, 5 W. van Berkel 3550-30, 6 J. Moenen 3550-28, 7 J. Helverstijn 3150- 27, 8 W. Schouten 3500-19, 9 P. Kruit 2300-33, 10 J. van Rijn 3300-22. Hengelsport (2) Visvereniging Zuid-West hield de vierde competitiewedstrijd in de Gouwe. Uitslag: 1 H. Moe nen 1204 centimeter-55 stuks, 2 R. de Bezemer 645-33,3 J. de Os sr. 480-24, 4 D. Molenaar 358- 16, 5J.de Os jr. 326-16, 6 J. Ma- zurel 318-13, 7 H. v.d. Laan 312- 17,8 B Ruis 308-13, 9 C. Cornet 307-17, 10 J. Boef 178-9. Hengelsport (3) Hengelsportvereniging De Forel hield haar derde wedstrijd in de Ringvaart bij de Westein- derplas. Uitslag: 1 G. Ligtvoet 3160 gram-17 stuks, 2 J. ten Donkelaar 2500-7, 3 H. Ooijen- dijk 1680-7, 4 I. de Wetering 1370-3, 5 L. Disseveld 1120-2, 6 J. Zirkzee 890-4, 7 J. Beekman 780-8, 8 C. Marijt 710-5. Hengelsport (4) Viscollege WK '83 viste zijn vier de wedstrijd op de Kagerplas- sen. Uitslagen: 1 R. van Es 2960 gram-24 stuks, 2 H. Montanus jr. 1740-26, 3 H. Montanus sr. 1400-30, 4 C. van Es 1100-11, 5 C. Holler 900-15, 6 N. Reyken 750-15, 7 T. Overdijk 1060-10, 8 R. Montanus 660-19, 9 H. Mink 700-10. 10 J. de Lange 620-3. In de krant van 9 juli jl. wijdt Jan Rijsdam een achtergrond-artikel aan het rapport dat de gemeente lijke commissie voor de rekenin gen in Leiden op 6 juli publiceer de m.b.t. het gehouden onder zoek naar bouwkundige en tech nische gebreken aan 230 wonin gen in het Herengracht/Zijlsin- gel-gebied. Als lid van de betref fende onderzoekscommissie wil ik bij dat artikel enkele kantteke ningen plaatsen. 1. Jan Rijsdam heeft gelijk als hij stelt dat er na dit onderzoek nog heel wat vraagtekens overblij ven. Er zijn verschillende zaken nog onopgehelderd; anderzijds zijn er ook nog al wat tegenspra ken in de ten overstaan van de onderzoekscommissie afgelegde verklaringen. Het is dan ook te hopen dat de gemeenteraad de rapportage niet voor kennisge ving zal aannemen, maar zal be sluiten tot nader onderzoek. Ik betwijfel of de commissie voor de rekeningen het geschikte or gaan is om ook het voortgezette onderzoek te verrichten. 2. Wat betreft het 'chaotische toe zicht tijdens de bouw' wil ik hier iets rechtzetten. Jan Rijsdam zegt "dat de gemeente-ambte naar die belast was met het dage lijks toezicht meer in de keet zat dan op het werk". De 'schuldige' in dit geval was evenwel géén ge meente-ambtenaar. Het dage lijks toezicht was door de ge meente opdrachtgeefster) aan de directievoerende architecten opgedragen. Daarvoor had de ge meente in eerste instantie zelf een kandidaat beschikbaar; toen deze achteraf het werk niet aan bleek te nemen, werd een extern bureau ingeschakeld, het Bureau Toezicht Bouwwerken te Arn hem. Het was een medewerker van dit bureau, van wie gezegd wordt "dat hij meer in de keet was dan op het werk". Hij is dan ook naderhand vervangen. Wel is het gebruikelijk dat er naast het dagelijkse toezicht ook toe zicht van gemeentewege plaats vindt, bv. om na te gaan of er wel volgens de bouwverordening ge bouwd wordt. Van dit toezicht is de onderzoekscommissie weinig gebleken. Verder ?ou je je kun nen voorstellen dat ook de Leid se Woning Stichting, als toekom stige beheerder van de wonin gen, een toezichthoudende rol zou hebben gespeeld. De LWS heeft dit, bij het begin van de bouw, ook aangeboden. Dit aan bod werd van de kant van de ge meente evenwel afgewezen, om dat men de inbreng van de LWS voldoende gewaarborgd achtte door de aanwezigheid van een LWS-vertegenwoordiger bij de bouwvergaderingen. De onderzoekscommissie conclu deert evenwel dat klachten van4 de LWS-vertegenwoordiger (en van anderen, bv. de architecten) in de bouwvergaderingen niet tot adequate actie leidden, ter wijl die klachten onder meer be trekking hadden op de slechte montage van de c.v.-installatie. Jos van der Putten (PSP-raadslid) Lopsenstraat 31 Leiden In uw krant van donderdag, 23 juni 1983, staat onder het opschrift "Geld voor aankoop chemisch bedrijf Lilo", dat de gemeente Leiden het chemisch bedrijf Lilo aankopen wil. Dat is echter helemaal niet het ge val. De gemeente wil alleen, dat de fabricage uit de binnenstad verplaatst wordt; kantoor en ver zending blijven onveranderd op de oude plaats Langegracht 95/ 99, waar zij reeds sedert 1937 ge vestigd zijn. Er is absoluut geen sprake van dat de Lilo eind 1985 dicht zou gaan. De gemeente Leiden wil alleen de fabricage-ruimte in de Baat straat kopen. Wat de vervuiling van de bodem betreft, is hier in de loop van 45 jaar zeker 1 of 2 liter olie op een oppervlakte van circa 100 m2 binnenplaats gemorst. Dat het "reinigen van de bodem" echter 67.000,- zou kosten is fout ge zien, omdat voor latere bebou wing eerst de ondergrondse tanks weer opgegraven moeten worden, waardoor gaten van ca. 24.000 liter en 2V2 meter diep ont staan, die met deze, in verhou ding zeer kleine hoeveelheid, ge morste bodem aangevuld moe ten Worden. Daardoor worden de extra kosten van 67.000,- tot 0 gulden gereduceerd, en niets an ders was de reden, waarom de di recteur dr.- ing. H. Neuwahl niet wenste aan deze volkomen onno dige kosten mee te dragen. H. Neuwahl chemische fabrieken Lilo N.V. Langegracht 95-107 Leiden Onlangs begeleidde ik een slecht ter been zijnde dame bij een be zoek aan de tandarts. Deze was voorheen gevestigd In het ge bouw van het artsenlaborato rium aan de Zoeterwoudsesingel in Leiden. Nu is er een aparte in gang. Toen we na met veel moei te de trap op en af eindelijk weer buiten waren, drong het tot ons door dat we vergeten waren de assistente te vragen of zij een ta xi wilde bellen. Nou ja, denk je dan, dan vragen we dat toch een deur verder, daar zit de receptio niste van het artsenlab. Vriendelijk uitgelegd dat de me vrouw eigenlijk naar de tandarts kwam, enz., enz. En of ze alstu blieft ee taxi wilde bellen. Nou, mooi niet, daar begon ze niet aan. Ze had met die tandarts niets te maken, hoewel die in hetzelfde gebouw zit. Het was er overigens niet druk. Ik moest toen die me vrouw daar laten, terug naar bo ven, wachten tot de spreekkamer leeg was en dan de tandartsassis- tente vragen of zij wilde bellen. Ik hoef niet te vertellen dat zy het ook ongelooflijk vond en zeer kinderachtig bovendien. Dit vond ik weer eens een goed voorbeeld van gebrek aan naas tenliefde en dat voor iemand die de hele dag te maken heeft met veelal oudere, dan toch zeker on zekere mensen, je gaat niet voor niets naar het "lab". O ja, we mochten er wél in de wachtkamer zitten wachten! T. de Winter-Blikman Spieghelstraat 41 Leiden

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 10