'Ze hebben m'n nummer' Koopmans trekt zijn conclusies De Jong moeiteloos verder Dames Volle Bak kampioen spon -) Van der Meer moest weg bij Trotters, maar: Tennisstrijd bij Forescate Tegenvallers bij zwemkampioenschap "Profboksen ligt op zijn gat" Wielerploeg pakt plak op Universiade Gasselich: groen licht Zijn kritiek op de uiterst merk waardige gang van zaken bij El- mex verkondigde Michiel van der Meer vorig seizoen hardop, zoals hij trouwens nimmer van zijn hart een moordkuil maakte. "Ja", meldt hij, "er zullen er best wel zijn die mij daarom niet erg mochten, want ik stond noga- leens op lange tenen. Of dat er mede toe heeft bijgedragen dat ik op een weinig elegante manier aan de kant ben gezet weet ik niet. Met Nijssen had ik overi gens een uitstekend contact. Die man kan er niks aandoen. Hij werd ook doodziek van alle el lende rond die bezuinigingen. Het was voor hem erg vervelend dat hij een eerder gedane toezeg ging later weer moest intrek ken." Wrok Omzien in wrok doet Michiel var der Meer ondanks alles toch niet "Nee, zo ben ik niet. Ik heb twee ontstellend fijne jaren in Leiden gehad, ik voelde me er thuis. Daarom vind ik het doodzonde dat ik mijn werk niet mag afma ken. Ik had een uitstekende groep die zeer gemotiveerd bezig was. Eigenlijk stonden we pas aan het begin. Ik ben momenteel weer in de slag met AMVJ, mijn oude club. Maar", zo besluit hij, met dat gekende olijke gezicht, "mocht het in Leiden mislopen dan hebben ze mijn nummer. Eén telefoontje en ik sta er weer. Sans rancune". AD VAN KAAM ROTTERDAM - De basketbalvereniging Trotters werd ooit opgezet om als kweekvijver te dienen voor de grote broer BV Leiden, alias Elmex, alias Parker. Leidse talenten konden daar, op eerste divisie niveau, in alle rust gedijen en worden klaargestoomd voor het grote werk. Spelers als Peter Paulides, Eric Jan Berendsen, Tony Lamping en Joost Cornelissens stroomden via die school door naar de basketbaluniversiteit en ook al werkte het niet allemaal perfect uit, de doelstelling op zich - continuering van het topbasketbal alhier - was niet slecht. Inmiddels is die vijver drooggevallen. knieblessure, startte zijn coacn- schap bij het RZ van Jan Bruin waar hij assistent werd. Via de dames van RZ en AMVJ beland de hij bij de Trotters waar hij het een jaar aankeek en vervolgens de bezem flink door de selectie haalde. De 'ouwe hap' moest het veld ruimen, Van der Meer zag veel meer heil in de nieuwe lich ting, daarbij vooral uitgaande van de kweekvijver-gedachte. Die dadendrang kostte hem wel zijn plaats in de eerste divisie, want de jeugd kon het net niet bolwerken. Van der Meer bestrijdt dat, zegt dat het gebrek aan medewerking van 'de grote broer' debet was aan de degradatie. "Kijk", legt hij uit, "Elmex is er zeer bij ge baat als wij het goed doen. Dat er dan voor ons weinig geld wordt uitgetrokken is nog tot daar aan toe, al hadden we natuurlijk graag een Amerikaan gehad, zo als het jaar daarvoor met Chap man. Maar wat ik niet begrijp is dat er vorig seizoen een speler van 2.14 meter (Philip Schafte- naar red) bij Leiden zat die geen meter heeft gespeeld. Waarom kregen wij die niet na Kerstmis In de eerste divisie maakt zo'n man het verschil uit tussen kam pioen worden of degraderen. Met die jongen erbij hadden wij bo venin meegedraaid." 'Ironisch genoeg", grijnst Van der Meer, "had men aan het begin van het seizoen aan mij gevraagd een opzet te maken voor zowel Leiden als de Trotters. Ik zou, naast het coachen van Trotters, assistent bij Leiden worden. Tot mijn niet geringe verbazing is zo'n beetje alles overgenomen wat ik op papier had gezet. Het enige dat ontbrak was mijn naam. Want Kinsbergen had een betere assistent, Eric Kropf. Nou, dat hebben ze geweten ook. Wat een mafkees was dat". was Trotters te licht bevonden voor de eerste divisie en zou er, op rayon-niveau, rustig gewerkt kunnen worden aan een come back. Of het daar ooit van zal ko men moet evenwel ten zeerste worden betwijfeld. Want van Trotters is inmiddels niet veel meer over. Routinier Tony Lam ping namelijk zag het niet meer zitten en vertrok naar BV Leider dorp, terwijl Elmex nog even snel Eric Paul van Weeren uit het moeras opdiepte. Erger nog dan het gemis van die twee steunpilaren zal zich straks echter de absentie van coach Mi chiel van der Meer doen voelen. Deze ambitieuze Rotterdammer was aanvankelijk met Nijssen overeengekomen dat hij zijn werkzaamheden in de Vijf Mei hal en op eerste divisie niveau zou kunnen voortzetten. Maar een dag nadat-ie van zijn voltalli ge selectie (minus Van Weeren, maar plus Lamping) had verno men dat die bijelkaar zou blijven en hij bovendien twee aanwin sten uit Voorburg op zijn lijstje mocht bijschrijven kreeg hij als nog zijn congé. Er was, het wordt eentonig, geen geld meer. Van der Meer, dertiger en chef technische dienst van een grote brouwerij in Rotterdam, be treurt, een week na het door zijn spelers georganiseerde af scheidsfeestje, dat besluit in he vige mate. "Ik heb het er", zo geeft hij grif toe, "ontzettend moeilijk mee gehad. Het ene mo ment kon ik blijven, op het ande re moest ik plots weg. Gepraat kon er niet worden, ik was te duur. Het enige dat ik vroeg was een reiskostenvergoeding, maar zelfs dat kon er niet meer vanaf, zeiden ze. Een flinke streep door de rekening". Bezem Van der Meer, die zijn spelerscar rière bij Hoogvliet vroegtijdig moest afbreken vanwege een LEIDEN - In tegenstelling tot de verrassende ontwikkeling van de dames B-strijd om Fo- rescate's hoogste eer tennis ten de B-heren, zowel in het enkel- als in het dubbelspel, zonder sensaties naar de hal ve finales. Maar de broers Van der Capellen, Herman en Freek, de underdogs in de halve eindstrijd tegen respec tievelijk favoriet Bub van der Zee en papieren nummer twee Ivar de Jong, "slaan" wellicht alsnog het plaat singsschema in de war. De voor het tennisoog fysiek herstelde Ivar de Jong plaat ste zich moeiteloos bij de laatste vier. Unicum-clubge noot Anne Jan van der Meer kwam er zowel in de eerste als de tweede set nauwelijks aan te pas (6-1, 6-2). Bob van Overbeeke trof het zelfde lot tegen Herman van der Capel len. Ook hij kon zijn oppo nent slechts drie games ont futselen. Het succes van bo vengenoemde winnaars werd voortgezet in de herendub- bel. Samen vormden ze een combinatie, waartegen de ge broeders Maarten en Jan Wil lem Lugthart net niet opge wassen waren (6-4, 6-4). Dis trictstrainer Peter Klein werd ditmaal geflankeerd door Henk Janssen. Maar weder om ontbrak de succesformu le. Het Unicums duo Har Meyer/Philip van der Kwast bereikte met de 6-2, 6-4 zege de halve finale. Christel Verwoert is de enige geplaatste B-speelster, die nog in de strijd is. Leontign Poots, met de Merenwijk der de klasse kampioen, moest met 6-4, 6-1 het onderspit del ven. Even later was de Mun- nikse bijzonder goed op dreef tegen Nancy Toole: met een 6-0, 6-2 zege bereikte ze de halve eindstrijd, waarin ze C- ster Brigit van der Maarel zal ontmoeten. Dat de Hazers- woudse deze fase van de B- strijd zou bereiken was na haar overwinning op kans hebster nummer één, Marijke Guyt, niet meer ondenkbaar. Zij realiseerde het door Ag nes Goemans met 6-2, 6-4 te kloppen. Marion Hoogeveen vervolgde haar stunt, de uit schakeling van Liselotte van der Bijl, met een eenvoudige 6-2, 6-2 zege op de "taaie" An nette Meyninger. In de heren C categorie bereik te Harm Zaadnoordijk de laatste vier. Hij liet Rogier van Houdt de eerste set heel dichtbij komen (7-5), maar hield hem in de tweede reeks op gepaste afstand (6-2). Bij de dames "liep" Brigit van der Maarel over Annemarie van Gemund naar de halve fi nale tegen Suzanne Veis- mann. Ook Corinne Band- mann toonde geen mededo gen met Eveline Poell van Forescate (6-0, 6-1). De vierde halve finaliste heet de als tweede geplaatste Hetty Bosch. Één van de dames D Analistes is bekend. Arienne de Vos heeft tijd noch moeit ge spaard om deze plaats te be reiken. Na drie uur tennissen tegen Suzanne van Ark, die eerder de als eerste geplaat ste Petra Guyt had geëlimi neerd, mocht zij zich met 2-6, 7-6, 7-6 winnares noemen. Bij de heren werd John van Overloop, die al menig D- toernooi op zijn naam schreef, als eerste als finalist genoteerd. Maar ditmaal zon der half eindspel, daar oppo nent Bas van Amstel zijn vakantie prefereerde boven het spelen van de halve fina le. Het damesteam van de Volle Bak, dat gisteren naar de eerste klasse promoveerde. LEIDEN - De dames van de soft- balvereniging de Volle Bak zijn gisteren kampioen geworden. Door dat feit is de ploeg naar de eerste klasse van het rayon Den Haag gepromoveerd. Erg gemak kelijk hebben de Leidse vrou wen het gisteren tegen VUC niet gehad. Tot de laatste inning bleef het bij een stand van 10-10 span nend. Hennie van Santen even wel maakte aan alle onzekerheid een einde. Met haar winnende punt zette Van Santen de kroon op een schitterend seizoen van Volle Bak. Niet een maal kregen de ploeg een nederlaag te ver werken. De man achter dat suc ces heet Anne de Bruin, coach van het Leidse damesgezel schap. Er is, simpel gesteld, geen geld meer voor water. Met de ontman teling van Elmex als topclub werd op het budget van de Trot ters dermate beknibbeld dat de ploeg volgend seizoen niet eens meer het inschrijfgeld voor de eerste divisie kan voldoen. Het team was, op papier, weliswaar gedegradeerd maar omdat Haar lem en Donar ophielden te be staan mocht Trotters van de Bond in tweede instantie blijven. 'Geestelijke vader' Henny Nijs sen, tevens voorzitter van Elmex, moest evenwel 'nee' verkopen aan zijn pupillen. Terug naar het rayon, terug naar af. Desastreus Dat op zich zou evenwel niet desa streus behoeven te zijn, tenslotte FRANKFURT (GPD) - Als Rudie Koopmans zich aan zijn woord houdt, zal volgend jaar om deze tijd een ander (Blanchard?) dan de 35-jarige Nederlandse titelhouder zich Europees bokskampioen in het halfzwaargewicht mogen noemen. Koopmans heeft aangekondigd, dat met zyn titelgevecht tegen Manfred Jassmann (zaterdag 9 juli in de Frankfurter Festhalle) zijn laatste seizoen begint. „Ik heb het langzamerhand wel ge zien. Het profboksen in Nederland ligt min of meer op zijn gat en ik ben niet van plan om voor een paar duizend gulden te blijven doorgaan", verklaart Koopmans. Rudie Koopmans bergt volgend jaar zijn handschoenen op. "Ik heb het wel gezien". (foto ANP) De tegenwoordig in Den Haag woonachtige prijsvechter is tot zijn beslissing, om binnen afzien bare tijd te stoppen, gekomen nadat hem in het afgelopen half jaar duidelijk is geworden, dat de interesse in het profboksen in het algemeen en voor zijn titelge vechten in het bijzonder sterk aan het afnemen is. Belachelijk Koopmans: „Na mijn partij tegen Alex Blanchard (november '82, red.) is er helemaal niets ge beurd. Dat vind ik belachelijk. Ik had gedacht een paar gevechten te kunnen boksen en flink geld te kunnen verdienen, maar nie mand deed iets. Henk Ruhling zei eerst, dat er een WK-partij op de Antillen zat aan te komen, maar toen hij in december en ja nuari in Zuid-Amerika was, werd het stil. Ook van de kant van het Ahoy'-sportpaleis zijn geen ini tiatieven ontwikkeld en die zijn ook niet meer te verwachten". „Sinds Peter Bonthuis daar weg is, bestaat het profboksen niet meer voor Ahoy. Bonthuis wist er npg wel eens wat door te drukken, Monsterzege jeugdpoloërs ISTANBOEL (AFP) - Nederland heeft op de tweede dag van het toernooi om het Europees kam pioenschap waterpolo voor ju nioren in Istanboel met 16-7 ge wonnen van Frankrijk. De perio destanden waren 5—2, 3—3, 4-1 en 4-1. Marc van Belkum scoor de zes keer. De overige treffers kwamen op naam van Remco Pielstroom (5), Wilco van de Zeeuw (2), Johan Hageman, Alex van der Wissen en Paul Metz. maar directeur Hoekwater moet niets van boksen weten. Ahoy' had voor mijn gevecht dan ook totaal geen interesse en heeft zich niet eens in de beursbieding gemengd. Dat vind ik een grof schandaal. Ahoy' heeft in de af gelopen vijf jaar nog nooit een cent aan een partij van mij verlo ren. Integendeel, het duel met Blanchard leverde drie ton op. Het sportpaleis heeft alleen maar aan mij verdiend". „Westerlaken en Ruhling hebben nog wel geprobeerd om Jass mann naar Rotterdam te halen, maar tegenwoordig wil men in Nederland voor een dubbeltje op de eerste rij zitten. Westerlaken bood 80.000 gulden, Ruhling iets meer. Dat bedrag had verdeeld moeten worden tussen Jass mann en mij, maar voor dat geld was ik niet in de ring gekomen. Ik ben immers zeker 15.000 gul den aan onkosten kwijt. Aan al les is te merken, dat het profbok sen hard achteruit gaat. Er moet bezuinigd worden, waardoor am per meer geld is om iets te orga niseren. Ik heb mijn conclusies in ieder geval al getrokken. Ik zie het niet meer zitten met het prof boksen in Nederland". Mist Koopmans heeft nog getracht om met financiële hulp van twee compagnons het duel met Jass mann naar Rotterdam te halen, maar dat plan ging de mist in. De bokskampioen zal daardoor zijn titel a raison de 60.000 gulden in Frankfurt op het spel moeten zetten. De voorbereidingen van Koopmans op de confrontatie met de 31-jarige Westduitser zijn niet bepaald vlekkeloos verlo pen. Het gevecht moest van 28 mei naar 9 juli verschoven wor den, doordat Koopmans tijdens een looptraining een rugblessure had opgelopen. Hij is daar inmid dels na behandeling door de me dische staf van Feyenoord en dokter Kriek van hersteld en is sinds drie weken volop in trai ning. Koopmans maakt, ondanks de ta nende belangstelling, een ambi tieuze indruk. Hij traint dagelijks in Rotterdam onder leiding van oud-wereldkampioen Eckhard Dagge en met sparringpartner Vedat Akovat. Deze in West-Ber- lijn wonende Turkse bokser heeft in oktober '82 in de ring ge staan tegen Jassmann. Hij zegt: „Koopmans gaat winnen. Jass mann is een knokker, maar geen topbokser. Hij mist routine. Toen ik vorig jaar tegen Jass mann stond, had ik maar tien da gen getraind. En toch hield ik het de volle tien ronden vol. Ik ver loor slechts op punten". Koopmans verdedigt zaterdag voor de negende' keer zijn Euro pese titel, die begin 1979 in zijn bezit kwam door een zege op de Italiaan Traversaro. Tafer (2x), Cometti, Serres (2x), Cavina en Blanchard deden daarna een ver geefse aanval op Koopmans' bokstroon. In de Westduitse pers wordt de Nederlander geksche rend de 'Methusalem' van de Eu ropese bokssport genoemd en vindt men, dat Jassmann Koop mans eindelijk maar eens met pensioen moet sturen. In Duitsland is inmiddels al een behoorlijke campagne op gang gekomen om het tweegevecht publiciteit te bezorgen. Centraal in dit pr-spel staat Eckhard Dag ge, die door de Westduitse pers wordt aangevallen, nadat deze oud-kampioen uit Berlijn heeft gezegd dat Jassmann net zoveel kans maakt als een sneeuwbal in een oven. „Het gedrag van Dagge is blamerend voor het Duitse volk", aldus een Duits boksblad. Dagge: „Er wordt zoveel onzin uitgekraamd over mij. Men vindt eigenlijk dat ik als Duitser Koop mans niet mag helpen. Maar het is toch logisch dat ik liever in de hoek sta van de winnaar dan van de verliezer". Koopmans heeft na elf jaar boksen (43 partijen, waarvan een tegen ex-wereldkampioen Mustafa Muhammad verloren) zoveel eelt op zijn ziel gekregen, dat hij zich van het gekrakeel weinig aan trekt. Hoewel hij zegt Jassmann niet te onderschatten („Hij is technisch matig, maar geeft zich moeilijk gewonnen en slaat hard"), is Koopmans overtuigd van zijn overwinning. Daarna hoopt hij op een WK-gevecht met Michael Spinks. Mocht dat niet doorgaan, dan wil Koop mans nog graag tegen Blanchard en de Franse belofte Richard Ca- ramonolis in de ring verschijnen. Vraagteken Hoe zijn toekomst er na het boksen uit gaat zien is voor Koopmans nog een groot vraagteken. „Ik weet absoluut niet wat ik daarna ga doen. Ik word in ieder geval geen Ome Rudie Koopmans, die tot zijn dood een boksschooltje leidt. Ik kan het geduld niet op brengen om jongens de beginse len van het boksen bij te bren gen. Leuker vind ik het om bok sers die de basisprincipes al re delijk onder de knie hebben, een beetje wegwijs te maken". ,Zo heb ik een paar maanden gele den met Pedro van Raamsdonk gewerkt. Dat vond ik aardig om te doen. In Van Raamsdonk zie ik meer dan in Blanchard een op volger van mij. Van Raamsdonk kan een goede bokser worden. Hij zal het dan alleen wel op moeten brengen, om vanaf het begin te beginnen. Hij moet niet denken dat hij meteen grote be dragen kan gaan verdienen", al dus Koopmans, die in de afgelo pen twee jaar confrontaties met de justitie - in verband met een verzekeringsfraude - en de belas tingdienst goed voor hem zag af lopen en nu aan het afbouwen van zijn carrière begint. ,Ik heb altijd meegenomen, wat er mee te nemen viel. Het boksen heeft geen bemiddeld man van mij gemaakt. Desondanks ben ik een rijk mens, want ik ben nog steeds gezond... en dat is me heel wat waard". AMERSFOORT (ANP) - Het Ne derlands kampioenschap zwem men in het overdekte sportfond- senjbad van Amersfoort is alles behalve overtuigend van start gegaan. Op de twee nummers, die gisteren op het programma stonden, bleven*alle deelnemers boven de limieten, die zijn ge steld voor de Europese kam pioenschappen volgende maand in Rome. Vooral voor Jolande van der Meer was dat een ge duchte tegenvaller. De Delftse zwemster, die een half jaar geleden bij de speedowed- strijden in hetzelfde zwembad wel binnen de limiet op de 800 meter vrije slag kwam, finishte nu in 8.49,82, iets minder dan een seconde boven de nog door Bert Sitters opgestelde richttijd. Nu- EDMONTON (ANP) - De Ne derlandse afvaardiging heeft tijdens de Universiade in Ed monton opnieuw een zilve ren medaille binnengehaald. Na de twee zilveren plakken voor zwemster Annelies Kraus-Maas werd nu de wie lerploeg tweede op het on derdeel ploegentijdrit over 100 kilometer. Het viertal Oranjerenners maakte een tijd van 2 uur, 5 minuten en 37 seconden. Daarmee bleef Nederland wel ruim achter op de Sowjet-Unie, dat met de renners Kasjirin, Navolo- kin, Voronin en Korolkov een tijd van 2 uur en 49 se conden liet afdrukken. Italië werd me 2.06,50 derde. Het Nederlands waterpoloteam verloor met 6-8 van Cuba, dat vooral veel feller speelde. Nederland kwam er aanval lend totaal niet uit. De neder laag heeft vrijwel zeker tot gevolg dat er geen plaats in de finalegroep wordt bereikt. Alleen Stan van Belkum le verde een aanvaardbare pres tatie. Hij scoorde vier keer. Korevaar en Bliksalger wa ren de andere doelpuntenma kers. De periodestanden wa ren: 1-2, 2-2, 1-1, 2-3. de bondscoach naar Spanje is vertrokken, wordt een selectie van de EK-ploeg overgelaten aan een speciaal daarvoor in het le ven geroepen commissie. Jolan de van der Meer haalde vorig jaar evenmin de limiet voor de we reldkampioenschappen. Ze mocht desondanks mee en be loonde dat vertrouwen door in Guayaguil zesde te worden. De Delftse verkeek zich op de baanindeling. Ze had verwacht dat Annemarie Verstappen in het begin fel zou aanzetten om haar in het ritme te helpen. De Brabantse bleef echter hangen en dat resulteerde in een zwakke tussentijd na 400 meter. Van der Meer zette nog wel aan, maar fi nishte toch boven de richttijd van 8.49.0. Gerard de Kort, die door een aan val van hooikoorts de laatste veertien dagen niet had kunnen trainen, zag op de 400 meter wis selslag geen kans de limiet ook maar te benaderen. Hij tikte aan in 4.34.21. De richttijd is hier 4.28,5. ZEIST - De Stichting Arbeidsza ken zal een positief advies uit brengen aan het ministerie van sociale zaken over het aantrek ken door Ajax van de Oostenrijk se international Felix Gasselich. Daarmee is de laatste hindernis voor de landskampioen om de 15-voudige Oostenrijkse interna tional in dienst te nemen, uit de weg geruimd. Eerder werd Ajax het namelijk al eens met de vori ge werkgever van Gasselich, Au stria Wien. Remise Wiersma AMSTERDAM (ANP) - Wadim Wirni is gisteren in de zesde ron de van de achtkamp in Amster dam op gelijke hoogte gekomen met koploper Wiersma. De jonge schaker uit de Sowjet-Unie ver sloeg wereldkampioen Jannes van der Wal. Wiersma kwam te gen Anatoli Gantwarg tot remise. De uitslagen uit de zesde ronde zijn: Gantwarg (Sow)—Wiersma (Ned) 1-1; Baljakin (Sow)-Clerc (Ned) 1-1; Kouassi (Ivo)-Kaplan (Vst) 2-0; Wir ni (Sow)-Van der Wal (Ned) 2-0. De stand is: 1. Wiersma en Wirni 8 pun ten; 3. Baljakin en Clerc 7; 5. Gant warg en Kouassi 5; 7. Kaplan 5; Van der Wal 1.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 8