mededelingen gemeentebestuur M 1 fflSOCÖOfl leiden 27 juni tlm 1 juli '83 leiden Wy mat onxe nieuwe abonnee U met uw aanbreng-kado Gemeenteraad Maandag 27 juni a.s. om 19.30 uur. Agenda: Beëdiging en installatie van het nieuw benoemde lid van de Gemeenteraad de heer A.A. van Duijn. Benoeming van een lid van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer (vacature de heer Karstens). Benoeming lid van de Commissie voor de Beroep en Bezwaarschriften (vacature de heer Karstens). Overige benoemingen. Stadswerk 1983. Verhoging entreegelden Molenmuseum De Valk. Initiatief voorstel van de raadsleden Van Lint, De la Mar en Brands inzake het financiële meerjarenbe- leid. Woonruimteverordening. "Sleutelplan" Politie. Geven van een andere bestemming aan een aantal gemeentelijke reserves. Vaststelling organisatieverordening brandweer. Aanvullend krediet overkluizing Kort Rapenburg. Commissie vergadering Overige vergaderingen Verleende bouw vergunningen Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer. Woensdag 29 juni a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Voorstel inzake verlenen krediet voor verwervingen c.a. en uitvoering diverse civiel-technische- en bouwtechnische werken in Verversbuurt. Behandeling bezwaarschrift tegen restauratieplan Boerhaavezalen. Lijnvoeringsstudie N.Z.H.V.M. Voorstel inzake vaststelling nieuwe kapverorde- ning. Voorstel verdaging beslissing vaststelling bestem mingsplan Tuinstad/Staalwijk. Notitie inzake het al dan niet in beroep gaan tegen onthouden goedkeuring delen bestemmingsplan Verversbuurt. Voorstel inzake nemen voorbereidingsbesluit Oost- vlietpolder. Voorstel inzake routering gevaarlijke stoffen. Nota inzake bouw Admiraalsbrug. Stand van zaken meubelboulevard. Concept-antwooren aan drietal aannemers inzake uitvoeren sloopwerken. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, mw. E. Visser-v.d. Vlist, telefoon 254238 ken baar te maken. en Wethouders hebben op 21 juni 1983 de volgende bouwvergunningen verleend: Anna Paulownastraat 5, bouw berging; Van Ravelingenstraat 20, plaatsen twee dakvens ters in voor- en één dakvenster in achterdakschild; Oude Rijn 12, vernieuwen riolering; Parkstraat 41, verbouwen bestuurshuis; Voorstraat 16, plaatsen dakkapel in voordakschild en optrekken achtergevel; Voorstraat 18, plaatsen dakkapel in voordakschild en optrekken achtergevel; Du Rieustraat 13, uitbreiden woonkamer en keu ken; Du Rieustraat 15, uitbreiden keuken; Raamstraat 5, vernieuwen riolering; Pasteurstraat 46, vernieuwen riolering; Parkstraat 22, bouw duivenhok in achtertuin; Sumatrastraat 39, bouw duiventil aan berging; Kijfgracht 7, vernieuwen riolering; Hansenstraat 5, vernieuwen riolering; Hansenstraat 10, verbouwen woning; Marie Boddaertstraat, plaatsen hoogspanningssta tion; Rapenburg 46, plaatsen twee stoeppalen met tus- senstang voor woning; Buys Ballotstraat 49, plaatsen dakkapel in achter dakschild; de Sitterlaan 58a, inwendig verbouwen woning; Hoge Rijndijk 234, vernieuwen riolering. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethou ders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 uur en 12.00 uur bij de directie Bouw- en Wo ningtoezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Post bus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911). Ruimtelijke ordening Bestuursraad voor de Schooladviesdienst. Dinsdag 28 juni a.s. om 14.30 uur in het gebouw van de Latijnse school, Lokhorststraat 16. Agenda: Wederzijdse informatie: Dhr. Dijsselbloem: W.P.R.O. zaken. (Op 7 juli a.s. is er een eerste bijeenkomst van de vertegenwoordigers van S.B.D. in Zuid-Holland, waarin afgevaardigden worden gekozen voor het Algemeen bestuur van het W.P.R.O.). Detachering huidige medewerk(st)ers S.A.D. Lei den naar de Stichting Schoolbegeleidingsdienst Rijnland met ingang van 1 augustus a.s. Regionalisering: Toelichting stand van zaken door dhr. Sanders als voorzitter van het Voorlopig Algemeen Bestuur van de Schoolbegeleidingsdienst Rijnland. Bezuinigingen: Toelichting stand van zaken door de direkteur. Combinatiepakket Leiden. Toelichting stand van zaken i.v.m. bericht over goedkeuring Projektplan 1983/'85 van het Voorlo pig Onderwijsvoorrangsgebied: Werkgroep Raadsherenbuurt. Dinsdag 28 juni a.s. om 16.00 uur in kamer 001 van het Stadsbouwhuis. Agenda: economische uitgangspunten Raadsherenbuurt. bebouwingsmogelijkheden Rijnsburgerweg/Pau- lus Buysstraat. eerste aanzet ontwerp-bestemmingsplan Raadshe renbuurt. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00. Diversen Bouwplan t.b.v. de uitbreiding van het pand Carneoolstraat 100 te Leiden Met ingang van 27 juni 1983 ligt voor een ieder gedu rende 14 dagen in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, ter inzage het bouwplan voor de uit breiding van het pand Carneoolstraat 100. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het geldende bestemmingsplan Leiden Morskwartier. Voor onderhavig gebied heeft de Raad op 28 februari 1983 (raadsvoorstel no. 52) een voorbereidingsbesluit genomen. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet vergunning te verlenen voor het bouwplan. Zij die bezwaren hebben tegen dit bouwplan, kunnen gedurende de termijn van de terinzagelegging schrif telijk bezwaar indienen bij het College van Burge meester en Wethouders van Leiden, Stadhuisplein 1, 2311 EJ Leiden. Verbouwplan Vollersgracht 23 Met ingang van maandag 27 juni 1983 ligt voor een ieder gedurende 14 dagen ter inzage een verbouw plan t.b.v. het realiseren van een kantoor/praktijk ruimte en één bovenwoning in het bestaande pakhuis Vollersgracht 23. Het bouwplan kan worden ingezien op kamer 241 in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden. Het bouwplan valt binnen het plangebied Maredorp, waarvoor de Raad op 22 oktober 1979 heeft vastge steld en Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland op 24 maart 1981 grotendeels hebben goedgekeurd het be stemmingsplan Maredorp; dit plan is vanwege enkele ingestelde beroepen bij de Kroon nog niet onherroe pelijk. Uitvoering van het bouwplan is toegestaan met toe passing van een vrijstellingsbepaling uit de voor schriften Maredorp ten behoeve van de kantoor/ praktijkruimte. Er bestaat het voornemen deze vrijstelling te verle nen. Hiertegen kunnen schriftelijk bezwaren worden inge diend bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, postbus 9100, 2300 PC Leiden, gedurende de boven vermelde termijn. de gemeente Leiden in werking getreden. Deze verordening bevat bepalingen over: - waar, wanneer en hoe huishoudelijk afval moet of kan worden aangeboden, - wie er wel of niet mogen inzamelen. De meeste bepalingen zijn bij iedereen al langer bekend, bijvoorbeeld: Huisvuil moet in stevige plastic zakken worden aangeboden, die per stuk niet meer dan 10 kilo mo gen wegen, grof- en huisvuil mogen alleen op de ophaaldagen zelf worden buitengezet, dus niet de avond ervoor, grofvuil moet altijd goed gebundeld zijn, mag niet langer zijn dan 2 meter en mag niet meer dan 40 kilo per stuk of bundel wegen. Wél nieuw zijn de volgende zaken: - De verordening maakt het mogelijk, dat in de toe komst naast plastic zakken ook mini-containers mogen worden gebruikt voor het aanbieden van huishoudelijk afval. - Hoewel in het algemeen alleen de Reinigingsdienst afvalstoffen mag inzamelen, heeft de Gemeente raad een uitzondering gemaakt voor papier. Organisaties, die in het verleden papierinzamelin gen hielden, kunnen hier dus gewoon mee door gaan. Wie geïnteresseerd is in de tekst van de verordening en de bijlagen daarvan, kan deze bekijken in het infor matiecentrum van Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Bouw van 14 woningen op de hoek van de Bloemistenlaan en de Lindestraat Naar verwachting zal nog dit jaar een begin gemaakt worden met de bouw van 14 woningen van verschil lende grootte op het voormalige "badhuisterrein". De woningen zullen bij de woningbouwvereniging "Ons Doel" in beheer worden gebracht. De huurprijzen voor deze woningen zijn nog niet defi nitief vastgesteld. De voorlopige bouwdifferentiatie ziet er als volgt uit: 3 vierkamer-eengezinswoningen 3 tweekamer-benedenwoningen 3 tweekamer-woningen op de 1ste verdieping 1 dfiekamer-woning op de 1ste verdieping 3 tweekamer-woningen op de 2e verdieping 1 driekamer-woning op de 2e verdieping Ten behoeve van de inspraakprocedure voor toe komstige bewoners, worden er in dit stadium een be perkt aantal kandidaten voor deze woningen ge zocht. Wie komen voor deze woningen in aanmerking? 1. Stadsvernieuwingsurgenten. 2. Woningzoekenden die een goedkope woning van een woningbouwvereniging achterlaten, d.w.z. met een huur van minder dan f 350, per maand en die qua gezinssamenstelling dan wel medische indicatie voor een woning in dit complex in aan merking komen. 3. Langdurige geregistreerde woningzoekenden. Uit het aantal reacties zal een selectie gemaakt wor den, waarbij naast de stadsvernieuwingsurgenten, voorrang gegeven zal worden aan kandidaten die een voor de totale verdeling van woonruimte aantrekkelij ke woning achterlaten. Waar kan men zich aanmelden? Gegadigden kunnen zich tot en met 6 juli 1983 schrif telijk opgeven bij de Directie Woonruimteverdeling, Langegracht 74, 2312 NH Leiden, onder vermelding van bovengenoemd complex, gezinssamenstelling, bruto-maandinkomen, de woning die achtergelaten wordt en het eventuele korrespondentienummer bij de Directie Woonruimteverdeling. Afsluiting Breestraat op zaterdag 25 juni Zaterdag 25 juni vindt de grote landelijke Roze Front manifestatie in Leiden plaats. 's Middags trekken drie demonstratieve optochten door de binnenstad naar het Van der Werfpark. Drt betekent ongetwijfeld enig oponthoud voor het verkeer. Met name de Breestraat zal tussen 14.20 uur en ca. 15.30 uur gesloten zijn voor alle autoverkeer inclusief de autobussen. Met behulp van de politie en omlei dingsborden wordt dit verkeer over de route Hooi- gracht-Langegracht omgeleid. Oude Herengracht af en toe afgesloten Sinds eind mei is het werk aan de walmuren van de Oude Herengracht begonnen. De totale wegbreedte van de Oude Herengracht is zo klein dat de uitvoering van het werk onvermijdelijk hinder voor het wegver keer zal geven. Op sommige momenten zal de doorgang voor het rijverkeer zelfs geheel moeten worden afgesloten. In dat geval zullen de aanbevolen omleidingsroutes (via de Singels en de Oosterkerkstraat/ir. Driessen- straat) tijdig met bebording worden aangekondigd. Wielerwedstrijd J.van Houtkade Op maandag 27 juni zal van 19.00 uur tot 21.00 uur op het parcours J. van Houtkade-Boisotkade-Vreewijk- brug-Zoeterwoudsesingel-Witte Singel-Jan van Houtbrug een wielerwedstrijd worden gehouden. Met uitzondering van de J. van Houtbrug, waar het doorgaand verkeer door politiepersoneel wordt gere geld, zullen de andere wegen voor het doorgaand verkeer worden afgesloten van 18.00 uur tot 21.00 uur. Eveneens zal het niet worden toegestaan te par keren langs de route. reageerd, de gelegenheid hun standpunten nader toe te lichten. Uiterlijk 15 juli moeten alle reakties van gemeenten en andere belanghebbenden binnen zijn bij de NZH. Rond 1 augustus a.s. dient de NZH het plan in bij de Rijksverkeersinspektie. Naar verwachting gaat de nieuwe aangepaste dienstregeling dan per 3 juni 1983 in. Natuurpad in het Heempark In het Heempark is een natuurpad uitgezet met als thema "voor alles is een kruid gewassen". De boekjes die hiervoor bij de ingang van het park klaar liggen, bevatten de route en leuke beschrijvin gen over het gebruik van een aantal inheemse nuttige planten langs het pad. De samenstellers van het boekje zijn natuurgidsen van het IVN (Instituut voor Natuurbeschermingseducatie); de uitgave van het natuurpad is het werk van Direktie Groen. U kunt het voor 1 kwartje meenemen tijdens de openingsuren van het park; weekdagen van 8-16 u, zondagen van 14-17 u. Het Heempark vindt u aan de Oegstgeesterweg, recht tegenover de sportvelden van Lugdunum. Welkom bent u er altijd, maar voor dit natuur pad is het aan te raden in juni/juli te komen. Geen spreekuren A.B.P. tijdens zomervakantie Maandag 27 juni a.s., 's middags vanaf 14.30 uur, houdt de ambtenaar van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds zijn laatste spreekuur vóór de zomer vakantie. Het eerste spreekuur na de vakantie wordt ge houden op maandag 22 augustus a.s., wederom vanaf 14.30 uur. Zomertijd "Ongedierte tijd" Nu de zomermaanden weer zijn aangebroken krijgen veel mensen weer last van ongedierte in of rondom het huis zoals: wespen, vlooien, ^akkerlakken en an der ongedierte. In veel gevallen kunt u zelf dit ongedierte voorkomen en bestrijden. De Reinigingsdienst heeft informatie bladen gemaakt over het meest voorkomende onge dierte. De informatiebladen die de naam "Lastpost" hebben, kunt u gratis afhalen bij de Reinigings dienst, Noorderstraat 18 en Bureau Voorlichting op het stadhuis. Het bestrijden van ongedierte is niet kosteloos. Voor informatie hierover, kunt u bellen met de Direktie Reiniging, Havens en Warenmarkten, Noorderstraat 18, tel.: 212411. Grote Anjercollecte van start Maandag a.s. t/m 2 juli gaat een grootse Anjercollec te in Leiden van start. E.e.a. geschiedt met medewer king van de gemeente Leiden. Tal van aktiviteiten staan in die week te gebeuren, waaronder concerten, muziekkorpsen, straattoneel, majorette en andere shows. Programma en kaartverkoop bij o.a. de bekende ver kooppunten V.V.V. en K&O. Nadere informatie over het gehele gebeuren, vindt u tevens in een van de Leidse dag en huis-aan-huisbla- den. Voor programma's kunt u tevens terecht bij de Informatiebalie van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Buslijnenplan Leiden Bij de informatiebalies van het stadhuis en het Stads bouwhuis zijn nog exemplaren verkrijgbaar van het buslijnenplan Leiden. Deze kosten f 10,— per stuk. Het buslijnenplan dat is opgesteld door de NZH bevat een aantal voorstellen ter verbetering en aanpassing van het busvervoer in Leiden en aangrenzende ge meenten. Deze voorstellen zijn inmiddels besproken op een in formatieavond in het stadhuis op 2 juni j.l. Het verslag van die avond is voor belangstellenden gratis verkrijgbaar bij de informatiebalies. Verdere procedure Woensdag 29 juni a.s. behandelt de Raadskom- missie Ruimtelijke Ordening en Verkeer het buslij nenplan in een openbare vergadering (die nader wordt aangekondigd in de gemeentelijke adverten tie van vrijdag 24 juni a.s.) Tijdens die vergadering krijgen diegenen, die vóór 17 juni schriftelijk op het buslijnenplan hebben ge Zomerregeling ophalen huisvuil vakantieperiode 1983 Komende week wordt door personeel van de Reini gingsdienst, de in een brochure opgenomen zomerre geling ophalen huisvuil tijdens de komende vakantie, bij u in de bus gedaan. De regeling geldt hoofdzakelijk voor woningen buiten de Singels. Binnen de Singels blijft de bestaande re geling van kracht- met uitzondering van de omgeving van de Oosterkerkstraat, welke woningen andere op haaldagen krijgen. De vakantieperiode begint op 18 juli en eindigt op 26 augustus. Met ingang van 29 augustus geldt weer het normale ophaalschema. U wordt'dringend verzocht het huisvuil alleen op die dagen buiten te zetten die staan aangegeven in de brochure of voor de binnenstad op de bekende op haaldagen. De zakken moeten goed dichtgebonden zijn en er mag geen los en grofvuil bij worden aangeboden. Dit laatste wordt niet door de inladers meegenomen!!! Wij vertrouwen er op dat u aan deze regeling wilt meewerken en zo de taak van de Reinigingsdienst in deze vakantieperiode zult willen verlichten. Laatste grofvuil- ophaaldienst Nog één week wordt grofvuil opgehaald, daarna gaat de Reinigingsdienst met vakantie. De volgende wijken komen dus nog >aan de beurt: Wijk 25 en 27 maandag 27 juni Wijk 24, 28 en 32 woensdag 29 juni Wijk 33 donderdag 30 juni Wijk 30 en 31 vrijdag 1 juli Maandag 29 augustus is weer de eerste ophaal dag grofvuil. Nieuwe afvalstoffen- verordening Leiden 1 juni j.l. is een nieuwe afvalstoffenverordening voor Wanneer u het Leidsch Dagblad een nieuwe abonnee bezorgt (niet zo moeilijk bij zo'n fijne krant), ontvangt u van ons 3 miniaturen. staand horloge S.v.p. invullen en in een open enveloppe zenden aan Leidsch Dagblad b.v., Antwoordnummer 10050, 2300 VB Leiden Postzegel plakken is niet nodig. U kunt ook bellen 071-144941.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 6