Flora- wordt Montessorischool -C D- WD houdt protestbrief tegen Onderwijsvorm na zes jaar weer terug in Oegstgeest Andere Oegstgeester partijen "zeer teleurgesteld Toch hulp gemeente kunstgrasveld LMHC Stad en rand VRIJDAG 24 JUNI 1983 B remmer voorspelt Het weer is vandaag en morgen minder fraai dan voorgaande dagen. Maar dat weer was ook werkelijk uniek, zegt kapper Br emmer. Toch is het weer ook morgen zeker niet slecht te noe men. Bremmer schat dat het morgen 20 tot 24 graden wordt. Het is weliswaar wat minder zonnig, maar zeker niet slecht voor de tijd van het jaar. De wind waait uit het noorden, noord-westen. En de kans op een bui met onweer is groot. Gisteren is de kuststreek gevrij waard gebleven van regen en onweer, maar het is maar de vraag of dat vandaag en mor gen ook zo is. Oorzaak van het wat bedompte weer van vandaag en morgen is een lage drukgebiedje dat voorafgaat aan een hoge druk- gebied dat boven de Britse ei landen hangt. Bremmer schat dat dat hoge drukgebied zon dag boven ons land hangt. Welke consequenties dat heeft is nog niet helemaal duidelijk. Volgens Bremmer is het in ie der geval zonniger. "Maar het is moeilijk te schatten wat er verder gebeurt". Het hoge drukgebied kan een paar ver rassingen in petto hebben. Maar het is nog te vroeg om daarover uit te weiden. Fotogeniek Nederland Nederland is weer fotogeniek. Met dit weer kan er bijna niets fout gaan bij het maken van een prent van bijvoorbeeld schoonmoeder zuchtend en steunend voor de tent of de ba by in een badje. Zowel dreigen de onweerswolken als een zon nig strand zijn decors voor plaatjes waar families zich tij dens lange winteravonden nog de vingers bij zullen aflikken. Tot september hebben foto-ama teurs nog de kans hun mees- Met bijdragen van Thijs Jansen en Ronald Stevens. terwerken" onder de aandacht van een groter publiek te bren gen en er bovendien nog geld voor te krijgen voor bijvoor beeld een flitsapparaat om tij dens de wintermaanden in huis door te gaan met hun hob by. Het LeidschlAlphens Dagblad heeft voor de inzenders van de meest geslaagde foto's zeven geldprijzen beschikbaar ge steld. De eerste prijs is 250 gul den, de tweede prijs 150 en de derde prijs is honderd gulden groot. Verder zijn er vier troostprijzen van 25 gulden. Een deskundige jury bestaande uit journalisten en fotografen van deze krant zal zich over de inzendingen buigen en in de eerste week van september haar mening bekend maken. De foto's moeten worden ge stuurd naar de streekredactie van het Leidschl Alphens Dag blad, Postbus 54, 2300 AB Lei den met op de enveloppe de aanduiding "fotowedstrijd". Vermeldt op de achterkant van defoto(s) naam, adres en waar r de foto is genomen. Nadat eergisteren een auto van het water in zwembad De Does in Leiderdorp had mogen proeven het gisteravond de beurt aan de fietscrossvereniging De Rakkers. In een aantal ritten showden de rakkers hun kunsten, die alle in het water eindigden. Ook dit evenement was georganiseerd in het kader van de nationale zwemvierdaagse. Vannacht wordt die zwemvierdaagse afgesloten met de nachtzwemmarathon. (f0t0 Holvast) AGENDA" VRIJDAG Amok na feest in zwembad: 2 arrestaties WASSENAAR - Een feestje vannacht in het gemeentelij ke zwembad aan de Zanderij laan in Wassenaar is flink uit de hand gelopen. In totaal zo'n 45 man politie moesten er rond een een uur of twee aan te pas komen om de naar schatting honderd jongelui uit het zwembad te verwijde ren. De Wassenaarse politie heeft daarbij assistentie ge kregen van collega's uit Den Haag en Katwijk. De ongeregeldheden begonnen toen de beheerder van het zwembad het feestje om half twee wilde beëindigen omdat er naar zijn mening door de aanwezigen op dat moment voldoende in het glaasje was gekeken. De feestvierders waren het hiermee echter niet eens en plunderden een voorraadkast waaruit enkele vaten bier werden gestolen. De inmiddels gealarmeer de Wassenaarse politieagen ten zagen al gauw de verwij dering van de jongelui niet al leen te kunnen klaren en rie pen de assistentie in van col lega's uit Den Haag en Kat wijk. Maar bovendien moes ten de wapenstokken en en kele politiehonden er aan te pas komen om het zwembad leeg te krijgen. Twee van de ergste raddraaiers zijn aange houden, een zeventien- en een twintigjarige Wassenaar- der. Eén van hen heeft daar bij een hondebeet in het rech- terbovenbeen opgelopen. De rust was daarna in de buurt echter nog niet weergekeerd want na een uur kreeg de po litie de melding binnen dat jongelui vanuit een auto bier flesjes op straat aan het stuk gooien waren. De politie vond de bewuste auto even later in een sloot nabij het zwembad. Om kwart over vier tenslotte meldde zich een delegatie van de jongelui bij het poli tiebureau om de gearresteer de vriendjes op te halen. Ook toen moesten agenten hard handig optreden om de "be vrijders" te verwijderen. De gestolen biervaten zijn in middels op straat terugge vonden. Micro theater Imperium - Oude Vest 33e, LEST met A phoenix too fre quent", 20.30 uur. Atletiek baan Leidse Hout - Ned. Kam pioenschappen atletiek voor junio ren. 19 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, Italiaanse film "Allonsanfan", 21.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film "The Draughtsman's Contract, 20 en 22.15 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, vrouwenavond, 21-1 ZATERDAG Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. Open cafe LVC - Breestraat 66, tweede- hands-kledingmarkt, 14-17 uur. Micro theater Imperium - Oude Vest 33e, LEST met A phoenix too fre quent", 20.30 uur. Hartebrugkerk - wandel-orgel-concert, 15 uur. Atletiekbaan Leidse Hout - Ned. Kam pioenschappen atletiek voor junio ren. ca. 10.30 uur. Landelijke homodemonstratie - Sta tionsplein (vrouwenroute), Schutters veld en van der Werffpark (beiden ge mengd), start 14 uur. Van der Werffpark - Manifestatie Roze Front. Roze Front Festival - Volkshuis, vrou- wenfeest; Stadsgehoorzaal, Leids Vrije Tijdscentrum en Filmhuis LVC (gemengd), 20 uur. „LVC - Breestraat 66, 3 films, 21.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film The Draughtsman's Contract", - De Oegstgeester wethouder van onderwijs Blom, geflankeerd door de Montessori-bestuursleden Poelmans (links) en Vissers, tijdens de persconferentie gistermiddag waarin de stichting van de nieuwe school werd bekendgemaakt. OEGSTGEEST - De protestbrief van de Oegstgeester gemeenteraad naar de ambassades van landen waar de mensenrechten ernstig wor den geschonden, zal vooralsnog niet verzonden worden. De actie gaat niet door, omdat de WD-fractie deze om principiële redenen afwijst. Besloten was in de commissie voor algemene en bestuurlijke zaken, dat elk raads lid zijn of haar handtekening on der de protestbrief zou moeten zetten. Toen al maakten WD-lei- der Rijks en diens fractiegenoot Moonen duidelijk, dat ze de actie van de plaatselijke afdeling van Amnesty International niet wen sten te ondersteunen. Gisteravond tijdens de raadsverga dering herhaalde Rijks zijn prin cipiële argumenten. "Niet het ge meentebestuur, maar de Rijks overheid dient te ageren tegen schendingen van de mensen rechten. Wij kunnen de actie wel ondersteunen als individueel burger, maar niet als bestuurder. Naast deze actie van Amnesty zouden we dan immers iedere ac tie van ieder andere organisatie die zich met de mensenrechten bezighoudt, op dezelfde wijze moeten steunen. De gevolgen daarvan zijn dan niet te overzie- n zo meende liberaal Rijks. De overige fracties reageerden hierop zeer teleurgesteld. CDA- voorzitter Van Veen, die het ver sturen van zo'n protestbrief vu rig had bepleit, gaf uit teleurstel ling geen commentaar meer. PvdA-voorzitster Bosman uitte wel haar gevoelens: "Ik ben zeer teleurgesteld. Omdat de actie ge richt is tegen moorden zoals die gepleegd zijn op collega-bestuur ders in Chili, is dat een belang rijk argument om juist mee te doen". Ook Wuisman (D'66) betreurde het standpunt van de liberalen. "Op deze wijze wordt het ons onmo gelijk gemaakt dit gebaar te ma ken", zo zei hij. PPR-raadslid Sanders tenslotte, die gister avond de raad meedeelde het na de komende raadsvergadering (14 juli) voor gezien te houden OEGSTGEEST - De Oegstgeester openbare lagere Flora- school aan de Lange Voort staat met ingang van 1 augus tus 1984 open voor (openbaar) Montessori-onderwijs. De mogelijkheid om in Oegstgeest Montessori-lager onder wijs te volgen is hierdoor na zes jaar weer aanwezig. Een en ander is gistermiddag door de wethouder van onder wijs in Oegstgeest bekendgemaakt. In oktober 1978 moesten de deuren van de (bijzondere) Montessori lagere scholen aan de Louise de Colignylaan namelijk sluiten als gevolg van interne conflicten. school in dienst treedt van de ge meente Oegstgeest. Tot 1 augustus 1985 zullen beide scholen echter nog zelfstandig opereren. Ook na die datum zal er nog vier jaar lang in de hogere klassen klassikaal onderwijs worden gegeven. Pas in 1989 zal de volledige afbouw van het klassikale systeem een feit zijn. Bestuurslid Vissers van de Stich ting Montessori-onderwijs te Oegstgeest ziet door de twee ver schillende onderwijssystemen nog wel enkele onderwijskundi ge problemen opdoemen. "Kijk, als er tot 1989 twee varianten te gelijkertijd zijn, kan de vraag op komen hoe die twee zich gaan verhouden. Dat kan ik nu nog niet zeggen", aldus Vissers. Door de overeenkomst tussen de gemeente en de Stichting heeft laatstgenoemde afgezien van het plan om haar Montessori-kleu- terschool uit te laten groeien tot een (bijzondere) basisschool. Omdat de stichting dit plan heeft laten varen, heeft het stichtings bestuur besloten het ingestelde beroep bij de Kroon in te trekken tegen de weigering van de ge meente om medewerking te ver lenen voor de stichting van een (bijzonder) Montessori-lagere school. basisschool wordt in 1985 gevormd door samenvoe ging van genoemde lagere Flora- school en de (bijzondere) Mon- tessori-kleuterschool aan de Aert van Neslaan. De naam van deze nieuwe school gaat in 1985 "Openbare Montessori Basis school Oegstgeest" luiden. Precies 1 jaar eerder zal op de Flo- raschool het Montessori-systeem op geleidelijke wijze worden in gevoerd. Per 1 augustus 1984 wordt dan begonnen met een zo geheten Montessori-midden- bouw, vooralsnog bestaande uit een één-twee combinatie van zes- en zevenjarigen. Op diezelf de dag wordt de bijzondere Mon- tessori-kleuterschool overgedra gen aan de gemeente Oegstgeest en wordt dan een openbare school. Dit betekent tevens, dat het personeel van de kleuter- r> ("wegens drukke werkzaamhe den") vond de geestelijke hou ding van de WD zelfs volstrekt onbegrijpelijk. Schooltuin in gemeentehuis OEGSTGEEST - De Oegstgeester hockeyclub LMHC krijgt een kunst grasveld. Het college van B en W van Oegstgeest heeft namelijk het voorstel gedaan om voor het verwachte exploitatietekort van het veld, 9.000 gulden per jaar, garant te staan. Dit voorstel is tóch volledig in overeenstemming met het eerdere besluit van de gemeenteraad van Oegstgeest dat de aanleg van zo'n veld de gemeente niets mag kosten, zo zeggen B en W. Omdat het gereserveer de bedrag de rente is van het fonds recreatieve voorzieningen van de gemeente en alleen in een ander potje wordt gestopt. Dit zal zeven jaar gebeuren en alleen d&n worden aangewend wanneer blijkt dat de hoc keyclub het bedrag na die tijd nodig heeft om het kunstgrasveld te vervangen. De totale kosten voor de aanleg van het kunstgrasveld bedragen 570.000 gulden. De club betaalt die voor 300.000 gulden uit de gelden die zijn overgebleven van de verzekeringspenningen die de vereniging heeft ontvangen na het afbranden van het vorige clubhuis. Zestigduizend gulden komt van een actie onder de leden, 40.000 gulden als subsidie van de Nederlandse Sport Federatie en een clublid geeft daarbij nog een renteloze lening van 10.000 gulden. Het resterende bedrag, 160.000 gulden, Financiert de fabrikant van het kunstgras in de vorm van een lening aan de club. De gemeente staat voor aflossing en rentebetalin gen hiervan garant. Voortgang werk H. Rijndijk onzeker LEIDERDORP/LEIDEN - In tegenstelling tot eerdere be richten, zullen de werkzaam heden aan de kruising Lei- derdorpse Brug/Hoge Rijn dijk niet in juni worden voortgezet. Een woordvoer der van Rijkswaterstaat, die de werkzaamheden uitvoert, zei desgevraagd dat men hoopt om voor de bouwvak vakantie het werk te kunnen hervatten. Dan zal echter eerst worden begonnen met de reconstructie van het fiets pad, zodat de situatie voor het autoverkeer voor onbe paalde tijd blijft zoals die is. Het is nu inmiddels een jaar ge leden dat men begonnen is met de reconstructie van de kruising in het kader van het experimenteerproject Leidse Baan. Zo'n zes maanden gele den werd het werk stilgelegd door gebrek aan geld. De rekenaars in Den Haag zijn er echter nog steeds niet uit. LEIDERDORP - Een schooltuin in de hal van een gemeentehuis is geen alledaags verschijnsel. In Leiderdorp is er een te zien (zie foto Holvast) in het kader van een tentoonstelling van de biologiewerkgroep. Op deze manier wil de biologiewerkgroep wat meer naar buiten treden. In de schooltuin zijn allerlei groenten en kruiden gepoot: bonen, prei en tuinkers bijvoorbeeld. De tentoonstelling laat verder veel zien over bloemen en insecten. Onderwerpen waar de derde- en vierdeklassers van de Leiderdorpse lagere scholen in de laatste weken voor de grote vakantie mee bezig zijn geweest. Een insectenkenner van naam, Piet Steltman, opent volgende week dinsdag de tentoonstelling, die duurt tot 15 juli. De opening heeft plaats in de raadszaal van het gemeentehuis en begint om vier uur. ZONDAG Atletiekbaan Leidse Hout - ned. kam pioenschappen junioren, ca. 12 uur. Stadhuisplein - Wardle Highschool Brass Band, 14 -15 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, "De Roze Salon", 14-18 uur. Breestraat 56 - Bhagwancentrum, Bhag- wan op video, 20 uur, vanaf 21 uur disco Clubhuis In de Vroolijcke Arke - Pie- terskerkchoorsteeg 15, café voor al leenstaanden, inl. 123271. ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: E.K. Fogelberg, Kernstraat 11, tel. 141225; spreekuur 12 en 17 uur. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: J. de Bruyne, Kernstraat 11, tel. 141225; spreekuur 12 en 17 uur. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid- za. 8 uur tot zon. 8 uur: A.A. van Rijn, Melissetuin 5, tel. 210797; spreekuur vlgs afspraak. zon. 8 uur tot 24 uur: E.H. Nieuwenhuis, Bevrijdingsplein 60, tel. 768918;spree- kuur 12 en 17 uur. Voor de praktijk van Groeneveld, R. van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, van Tol, Verhage en Zwijnenburg: za. H.P. Spiers, tel. 210890; zo.H. Nagels- midt, tel. 210890. spreekuur za. en zo. 11-11.30 uur in de praktijk van dr. Tan, Arendshorst, begane grond. Leiderdorp - F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139 (zat.); M-B. Landsmeer, Drakèstein 2, tel. 413913 (zon.).spree kuur zat. en zon. van 12.30 - 13 uur, Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest - D. v. Overvest, Terweeweg 152, tel. 173994. Voorschoten - vrij. 23 uur tot zat. 23 uur: E. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 071- 766462; za. 23 uur tot zo. 23 uur: C. Meyer, Rouwcooppark 11, tel. 2493. Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat I 45, tel. 10030. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, I wordt waargenomen van vr. 24 juni tot 1 juli door: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 120552; Apotheek v. Breest Smaillen- j •burg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder en Roest: A.W. Helder, Her melijnvlinder 36, tel. 220513. E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, tel. j 764058. Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, tel._l 53266. Oostrom, Veur- TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno- 1 13 L WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd.- Kruisge- bouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spo- reekuur ma. t/m do. van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. - Interkruis, Lijtweg 7, tel. v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEI DSC H m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN geen administra Post uitsluitend aan. Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); 16.30-18 0 Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan. Indien één maand voor het abonnementsperiode geen s ontvangen, volgt e verlenging Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem Maandabonnement 20,5 (Autom. betaling) Losse nummers 0,85 Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Qüakernaat Plv Alg. redactiechef: Commentaren: R. D. Paauw, W F. J, Wirtz en A. A. van Brussel Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B. W. T. Jungman (plv) H. I. J. Veldhuizen (regio) H v I Post (plv) I. Wirtz P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C. H. Schrama (feature) tel. 071-144941, tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdiénst met eigen Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Mexico en Wenen.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2