TT 83: een tijdperk afgesloten Hans Tönjann met één been in finale Nederlandse privérijders komen kilo's en pk's tekort Recordtijd Roberts in training Kratochvilova weer sneller op 400 meter Amazone bekwaam in Aken Verliezen Spinnerij op 20 min. Russische roeiers in Amsterdam op volle sterkte Injectie Volvo Car krijgt steun Kamer Brinkhorst (EG) waarschuwt Japan Van den Berg surft weg van concurrentie VRIJDAG 24 JUNI 1983 -( Sport "-) PAGINA 14 ASSEN (ANP) - Zeker dertigdui zend kijkers zagen gisteren dat het Nederlandse zijspanduo Streuer/Schnieders zijn hoge positie in de wereldtitelstrijd volledig waard is. Juist als in het WK-klassement bezette Eg- bert Streuer in de training ach ter de Zwitser Rolf Biland de tweede plaats. Biland, de vorig jaar onttroonde wereldkam pioen, kwam tot 2.56,11. Streuer bleef daar ondanks oververhit te remmen slechts 1,8 seconde op achter. De hitte zorgde op het 7,7 kilome ter lange circuit voor supertij den in alle klassen, maar ook voor valpartijen. Bij de tuime lingen waren vooral Nederlan ders betrokken. Boet van Dui men ging in de ochtendtraining in de Strubben onderuit. De Ne derlandse 500-cc-kampioen hield er een gekneusde linke renkel en een zeer pijnlijke rug aan over. 's-Middags reed Van Duimen desondanks in een rus tig tempo nog een nieuw motor blok in. 's-Avonds werd hij in tensief behandeld aan zijn pijn lijke rug. Hans Spaan en Mar Schouten hielden geen lichame lijk letsel over aan hun valpar tijen. Spaan viel gisteren zelfs twee keer. Slechts de Westduit ser Gustaf Reiner moest door een val voortijdig naar huis. Reinier, bijgenaamd „kamikaze Gustl", liep een scheurtje in het bekken op. Opvallendste gebeurtenis van de dag was het gevecht om de bes te uitgangspositie in de 500-cc- klasse. De Amerikanen Roberts Nadat de Nieuw-Vennep speler Van der Capellen met 7-5,0-6,6-1 de weg naar de kwartfinales had versperd, bemerkte de wed strijdleiding, dat Faas ook mee speelde in een toernooi in Heem stede. De reglementen verbieden deelname aan twee toernooien in dezelfde week en de toernooior- ganisatie oordeelde ook onver biddelijk conform de regels: Faas werd uit het toernooi geno men. Frans Grimbergen is in dit geval de lachende derde, want hij komt nu zonder te spelen in de halve eindstrijd, waar hij Hans Tönjann zal ontmoeten. Gezien de vorm van beide spe lers lijkt een finaleplaats voor Tönjann een zekere zaak. Wie de Leiderdorper in de finale zal ontmoeten, is een open vraag. Marcel Vink legde met een zege in Lisse een goede vorm aan de PRAAG (DPA/SID) - Jarmila Kra tochvilova is sinds de wedstrij den om de Rosicki-memoriaal in Praag de snelste 400-meter loop ster van dit seizoen. De 32-jarige Tsjechoslowaakse won de af stand onbedreigd in 48,82 secon den en bleef daarmee twee-tien- de seconde boven haar eigen top tijd en 0,66 seconde van Marita Kochs wereldrecord. Twee Tsjechoslowaakse loopsters bleven ruim onder de twee minu ten op de 800 meter, Milena Ma- tejkovicova won in 1.58,89, Zuza- na Moravcikova werd tweede in 1.59,10. Oud-wereldrecordhoudster Helena Fibingerova was het sterkste bij het kogelstoten met 21 meter 19. Boet van Duimen herstelt met zijn gekneusde enkel in het ijs van een val, gistermorgen tijdens de TT- training. (Foto AP) en Spencer losten elkaar om beurten af als trainingssnel- sten. Roberts brak 's-morgens als eerste het trainingsrecord van Assen (2.49,000). 's-Middags legde Spencer, de leider in de wereldtitelstrijd, de afstand iets sneller af: 2.48,59. Roberts schoof in de avonduren zijn jon ge collega weer opzij. De van een stortbui opdrogende baan bleek goed genoeg voor een nieuwe recordtijd: 2.48,52. In de schaduw van dat Ameri kaanse geweld schaarden Boet van Duimen en Jack Middel dag, maar had met Hans Ekker opvallend veel moeite. Ekker had bij 6-4 en 4-1 zelfs uitsteken de vooruitzichten op een kwartfi naleplaats, maar zag de Hille- gommer toch nog het ritme her vinden: 7-5, 6-0. Naast Herman van der Capellen, die zich woensdag al van een plekje bij de laatste acht verze kerde, kwalificeerde zich ook Bub van der Zee. De Roombur- ger bleef in een spannende partij Anne Jan van der Meer met moeite de baas: 6-4, 4-6, 6-4. Bob van Overbeeke sluit het rijtje ge gadigden voor een plaats in de eindstrijd. Hij ondervond twee sets goede tegenstand van Mar cel van Rijn om in het slotdeel de partij overtuigend te beslissen: 7- 6, 4-6, 6-1. In C schaarde Jan de Groot zich bij de kwartfinalisten. De Katwijker AKEN (ANP) - Annemarie Sanders is de enige Neder landse in de verschillende hippische disciplines, die zich vrijwel zeker weet van deelneming aan de Olympi sche Spelen van volgend jaar in Los Angeles. Daar staan haar prestaties tijdens de Eu ropese kampioenschappen van 1981 in Laxenburg (vijf de) en de wereldtitelstrijd van vorig jaar in Lausanne (zevende) borg voor. Ook in Aken, waar dit weekeinde de Europese titels op het spel staan, zal de 25-jarige amazo ne uit Koog aan de Zaan on getwijfeld goed presteren. Het Nederlands Olympisch Co mité verlangt een plaats bij de beste twaalf op de wereld ranglijst, een eis waar Anne marie Sanders met de 15-jari- ge Westfaler Ruin Amon met gemak aan kan voldoen. Een klassering bij de beste vijf voor de landenploeg, met verder Bert Rutten, Rini van ASSEN (ANP) - In 1977 en 1980 was het nog mogelijk, dat privé rijders uit Nederland de totale professionele wereldtop aftroef den in de vadeffSmdse editie van de wereldtitelstrijd in de 500-cc- klasse. De zeges van Wil Hartog en Jack Middelburg in de be langrijkste race van de TT van Assen luidden een tijdperk in, waarin Nederlandse motorcou reurs zowaar kansen kregen het beste materiaal van de toonaan gevende Japanse fabrieken te berijden. Die periode lijkt in 1983, het jaar van de Amerikaan se heersers (Roberts, Spencer, Mamola en Lawson) op Japanse fabrieksmachines, alweer afge sloten. Wil Hartog, met vijf Grand-Prix-ze- ges Nederlands meest succesvol le motorcoureur uit de geschie denis, houdt zich sinds twee jaar burg zich onder de top-tien van de wereld. Van Duimen bracht 's-morgens vroeg 2.52,02 op de klokken. Met die zesde plaats na vier trainingen is de Nederlan der vrijwel zeker van de tweede startrij. Middelburg klasseerde zich als negende in de tijd van 2.52,84. In de 50-cc tenslotte re den vier Nederlandse coureurs zich bij de top-tien. Spaan (vier de), zorgen voor de gebruikelij ke Nederlandse invloed in deze lichtste klasse, die voor het laatst in het TT-programma van Assen is opgenomen. bleef Jan Baan met 6-1, 6-2 de baas. Freek Tanis wees Harold van Offeren met duidelijke cij fers terug: 6-1, 6-2. Rien Booy had aanmerkelijk meer proble men met de jeugdige Mark Na- gelkerken: 7-6, 6-4. Michael van der Berg bevestigde zijn goede vorm door Thomas de Mooy met 6-1, 6-2 aan de kant te zetten. Voor de spannendste C-partij zorgden Rob van Marwijk en Rob Lepelaar. Van Marwijk bleef zijn tegenstander in de derde s^t net voor: 6-3, 1-6, 6-4. Eric Snellenberg, die in C met een overwinning op Maarten Lug- thart verraste, kwam tegen de D- topper Karl van Uden net tekort. De Koudekerker verwierf zich wel een matchpoint in de tweede set, maar kon dit buitenkansje niet benutten: 3-6, 7-6, 6-3. Voor een andere opvallende prestatie der Schaft en Sjef Janssen (zoon van de oud-wielrenner Sjefke Janssen) zal moeilij ker te verwezenlijken zijn, al werd Nederland in Lausanne precies vijfde. Gisteren liet Annemarie San ders al een proeve van be kwaamheid zien door in de intermediaire 2 als derde te eindigen, achter winnares Anne Grethe Jensen uit De nemarken en de Westduitser Herbert Krug. Voor de Nederlandse spring- ENSCHEDE (ANP) - Spinnerij Ne derland heeft het afgelopen jaar een negatief bedrijfsresultaat (na rente en afschrijvingen) behaald van f 6,8 min tegen f 9,7 min ne gatief over 1981. Door een toe voeging aan de reserve voor reor ganisatiekosten van f 11 min en een boekverlies van f 2,8 min op afgestoten of af te stoten machi nes komt het nettoverlies over 1982 uit op f 20,6 min tegen f 9,7 min over 1981. Deze bijzondere last dient uiter aard voor een juist beeld van de ontwikkeling van het bedrijf in de afgelopen jaren buiten be schouwing te blijven, aldus de directie in een toelichting op het jaarverslag. De resultaten over de eerste vier maanden van dit jaar wettigen de verwachting, alleen nog met het drogen van gras bezig. De 'witte reus' haakte na teleurstellende ervaringen met Suzuki in het begin van zijn derde fabrieksseizoen af. Boet van Duimen, die twee jaar lang (1980 en 1981) nauwe banden on derhield met het fabrieksteam van Yamaha, concentreert zich allang weer op het zo snel moge lijk berijden van standaard-ma teriaal, dat in de strijd met fa brieksmachines vele kilo's en pk's te kort komt. Jack Middelburg was in 1982 van het Nederlandse supertrio de laatste, die over machines de be schikking had, waaraan Japanse ingenieurs hun meeste inventivi teit hadden besteed. Middelburg mocht aan het eind van het vori ge seizoen zijn Suzuki weer bij de Aziatische werkgevers inleve ren. In hun ogen had de Neder lander gefaald, een inzicht waar Middelburg het nog altijd niet mee eens is. 'Jumping Jack', die vorig jaar in Assen in koppositie van zijn motor rolde, wil ook niet erkennen dat de tanende Neder landse invloed in de top van de wegracewereld nieuwe kansen op fabrieksmateriaal (de basis voor succes) vrijwel uitsluit. Verschuivingen Middelburg, een doorzetter pur sang: „Ik strijd dit seizoen toch weer voor de positie van beste privérijder van de wereld. Dan kunnen ze volgend seizoen toch zorgde Gert-Jan Onvlee. Hij klopte in de achtste finale Mun- niker Taco Veldstra met 3-6, 6-4, 6-4. ruiters was het gisteren ver der een uitermate rustige dag. De toppaarden kregen zo kort voor de landenwed- strijd rust. In de strijd om de prijs van Noordrijn-Westfa- len, in 1979 en 1980 een prooi van Henk Nooren, versche nen slechts drie Nederlandse combinaties in de ring. Ton Klumps deed het van dit trio het beste. Hij bleef met Odin N in de eerste omloop fout loos en mocht als enige Ne derlander terugkomen voor de tweede ronde. Daarin struikelde hij op de voorlaat ste hindernis, waardoor hij buiten de barrage bleef en als vijftiende eindigde. Gerd Wiltfang, die tussen de on derdelen door een bromfiets gebruikt om de afstand naar de stallen te overbruggen, bracht weer de handen van de ongeveer 10.000 toeschou wers op elkaar. Met Gordon behaalde de oud-wereldkam pioen zijn derde overwinning in drie dagen. dat 1983 een positieve kasstroom (nettoresultaat plus afschrijvin gen) zal opleveren. Het afgelopen jaar werd voor het bedrijf gekenmerkt door reorga nisaties en saneringen. In de eer ste helft van het jaar trad een stagnatie op in de belangrijkste niet meer om me heen. Met het stoppen van Roberts zullen er bij de fabrieksploegen toch veel ver schuivingen gaan optreden". De 31-jarige Maasdijker zou wijzer moeten zijn en lering kunnen trekken uit de ontwikkelingen rond de Asser TT van 1983. In het recente verleden, te beginnen met Hartog/1978, werd om de ha verklap voor een Nederlandse rijder een fabrieksmachine uit het rek gepakt, voor wat extra publiciteit bij het best bezochte wegrace-evenement van West- Europa. Vorig jaar nog traden Van Duimen en Middelburg op als meester knechten van kopmannen als Roberts en Uncini. Dit jaar is er niets in het magazijn voor de twee Nederlandse toprijders. Van Duimen, die begin dit jaar een contract tekende met de Ne derlandse Suzuki-importeur, krijgt niet de beschikking over het door Uncini en Mamola vrij wel afgedankte materiaal. Voor Jack Middelburg is steun hele maal uitgesloten, zelfs van Ne derlandse zijde. „Toen we met dat Honda-avontuur begonnen, ging ik ervan uit dat er in de loop van het seizoen wel wat extra hulp zou komen. Nou, niets daar van. De importeur heeft zelfs ge meld dat we voor volgend sei zoen ook op geen enkele cent hoeven te rekenen. Het buget is verdeeld: punt uit", aldus Mid delburg. LEIDEN - De wielervereniging Swift organiseert maandag op en rond de Witte Singel de Leidse Studentenkampioenschappen wielrennen en tevens haar on derlinge clubkampioenschap. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur. De studenten treden als eersten aan, waarna om 20.00 uur de marktsegmenten meubel- en wo- ningvelours. Voorts moest één van de voornaamste binnenland se afnemers de activiteiten vrij plotseling staken. Daarom moest de spinnerij de produktiecapaci- teit gaan verminderen. Hierbij werd besloten om de vesti gingen Almelo en Hengelo (gro tendeels) te sluiten en de pro- duktie in Enschede en Nijverdal concentreren alsmede in Olden- zaal. Verwacht wordt, dat de con centratie van de produktie in twee spinfabrieken uiterlijk mid den 1983 zal zijn voltooid. Door de reorganisaties zal het aantal personeelsleden uitkomen op ca. 580. In 1982 verminderde dit aan tal met 157 tot 1.377. De omzet daalde van f 159,5 min naar f 152,6 min. Een bittere ervaring voor de nog steeds ambitieuze Middelburg, die in het Grand Prix-circus heeft gezien, dat vele collega's op de Honda RS 500-machines door de nationale importeurs gratis in het zadel zijn gezet. Boet van Duimen dacht dit frustratie lan ge tijd ten opzichte van Jack Middelburg te moeten hebben. Uitleg van de KNMV deed vorige week dat conflict uit de wereld helpen. Van Duimen kent op 35- jarige leeftijd minder ambitie dan zijn iets jongere compaan. De Ammerzoder rijdt niet meer voor overwinningen en fabrieks- contracten. „Ik ga nog twee a drie jaar door. Neem niet meer alle financiële en lichamelijke ri sico's. Ik bouw rustig af om te zien, waar ik straks mijn maat schappelijke carrière kan voort zetten". Ingenieurs Met de grote aandacht van de fa brieken, vooral Honda, voor de formule-1 van de motorracerij, de 500 cc-categorie, moeten pri- véteams met winstoogmerk zich richten op de andere klassen. De 250cc is een goed voorbeeld daarvan. Teams van landelijke importeurs (Venemotos/Lavado) of -particuliere constructeurs (Chevallier met Balde en de Ra- digues) bepalen (voorlopig nog) in de kwartliterklasse het beeld. Swift-renners elkaar bekampen. Om 21.15 wordt er dan nog een koppel wedstrijd verreden waar bij de beste tien studenten wor den gelinieerd aan de beste Swift-mensen. Het parcours loopt via de Witte Singel, de Zoe- terwoudse Singel, de Jan van Houtkade en de Boisotkade te rug naar de Witte Singel. De heer B. van der Heiden te Dordrecht heeft een beroep aanvaard bij de Gereformeer de Gemeente van Woerden. Hij heeft voor 47 andere be roepen bedankt. De heer Van der Heiden is 38 jaar en is aanvankelijk werkzaam ge weest in het lager onderwijs. Ook was hij ruim 4 jaar direc teur van het schippersinter- naat Eben Haezer te Dor drecht. In 1979 ging hij studeren aan de theologische school van de Gereformeerde Gemeenten in Rotterdam. Het aantal va catures in de Gereformeerde Gemeenten is altijd bijzonder groot. Van de ongeveer 160 gemeenten zijn er ruim hon derd vacant. Aan de theologi sche school in Rotterdam studeren doorgaans maar weinig studenten. Beroepen Nederlands hervormde kerk: In de zijspannen geldt dezelfde regel. Hier hebben de fabrieken geen belangstelling voor en doet een superhandige ingenieur uit Zwitserland, Louis Chriten, baanbrekend werk. In die klasse kunnen Egbert Streuer en Bernard Schnieders voor het Nederlandse feest zor gen, dat bij de TT's van 1977 en 1980 ook plaatsvond. Het Asser duo, dat vorig jaar de Grand Prix van Engeland won en dit jaar op Hockenheim zegevierde, zal daarbij wel het geluk aan zijn zij de moeten hebben. De Zwitser Rolf Biland is eigenlijk onver slaanbaar, maar bij een tech nisch mankement is Steuer, ge lijk Zoetemelk achter Hinault, de te kloppen man in Assen. In de 50 cc, waarin Nederland in het begin van de jaren '70 drie wereldtitels (De Vries twee keer en Van Kessel) veroverde, geldt wederom de invloed van fabrie ken. Zowel Kreidler (Dörflinger) als Garelli (Lazzarini) is gespitst op het laatste wereldtitelkam pioenschap, dat er in deze brom fietsenklasse is te verdelen. De Nederlanders Hans Spaan, Theo Timmer en George Looijesteijn "zitten op de voornaamste plaat sen van de wachtkamer, wan neer er met wereldkampioen Dörflinger of rivaal Lazzarini en hun machientjes in de te ver wachten Drentse hitte morgen iets mis zal gaan. AMSTERDAM - Morgen en zon dag zal de Amsterdamse Bos baan het strijdtoneel zijn van de wedstrijden van de "Koninklijke Zeil- en Roeivereniging", tradi tioneel gekoppeld aan de race om de skiftrofee, de "Hollandbe ker". De "Koninklijke", zoals deze regat ta doorgaans wordt aangeduid, is het enige internationaal bezette roeievenement in Nederland. Elk jaar is het weer spannend hoe de buitenlandse deelname zal uitvallen. Het internationale circuit is overbezet en alle grote regatta's dingen naar de gunst van de wereldtop, om op die ma nier de Europese subtop aan te trekken. Vaak gaat dat via on kostenvergoedingen en hoge startgelden: daaraan wil de Am sterdamse organisatie zo min mogelijk meedoen. De Russen en Oostduiters, die globaal sa men de wereldtop uitmaken moeten dus komen uit echte be langstelling. En die is er kennelijk, want beide grootmachten hebben een ruime aanmelding opgestuurd. Het spannendste moment is altijd de daadwerkelijke aankomst op de Bosbaan van de beide equipes. De overige inschrijvingen zijn namelijk vrij matig van aantal en kwaliteit en dan kan het weieens gebeuren dat de Russen en of de Oostduitsers met één of andere smoes afzeggen en ergens anders heen gaan. De Russen arriveer den woensdag echter al op oor logssterkte in Amsterdam en dat moet voor de hard werkende or ganisatie een hele opluchting zijn geweest. Het enige dat nu nog echt roet in het eten kan gooien is het be ruchte boeiverschil op de Bos baan. Al dagen waait de wind uit het noord-oosten. En dat veroor zaakt vaak een kringstroom in het roeibassin, waardoor op de uiterste banen een tegengestelde stroming staat. Beroepen te Rockanje en te Zwammerdam: H. van Meer- veld, kandidaat te Berg- schenhoek; te Zaamslag, toe zegging: A. J. de Bue te Nij verdal; te Nunspeet: C. J. van der Plas te Delft; te Purme- rend (oecumenische gemeen schap De Purmer), toezeg ging: E. F. Verbaas te Zuidelijk FlevÖland (her vormd-gereformeerd); te Houten: A. C. Rijken te He- del. Bedankt voor Hauler- wijk: T. Tijsma te Ootmar- sum. Gereformeerde kerken: Beroe pen te Oude en Nieuwe Bildt- zijl: J. G. Heetderks, kandi daat te Kampen. Beroepbaar- stelling: J. G. Heetderks, Wortmanstraat 562, 8265AT in Kampen. Gerefromeerde kerken vrijge maakt: Beroepen te Utrecht- Noordwest: A. den Broeder te Bergentheim. Bedankt voor Uithuizermeeden: M. J. C. Blok te Enschede-Noord. Gereformeerde Gemeenten: Beroepen te Rilland-Bath: M. Burggraaf, kandidaat te Rot terdam. Aangenomen naar Woerden: B. van der Heiden, kandidaat te Dordrecht. DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer staat achter de ontwikkelingsfi nanciering van 460 miljoen gulden ten behoeve van Volvo Car BV Volgens schema zal in de jaren 1984, 1985 en 1986 respectievelijk 200, 240 en 20 miljoen aan het bedrijf worden verstrekt. Het Zweedse moe derbedrijf Volvo Car Corporation draagt in dezelfde periode 158 mil joen gulden bij, te verdelen over 1984 (50 min), 1985 (55 min) en 1986 (53 min). Minister Van Aardenne van economische zaken vertelde de vaste Kamer commissie voor economische zaken gistermiddag dit verdelingssche ma met minister Ruding van financiën te zijn overeengekomen. Hoe de bedragen op de begroting zullen worden ondergebracht wordt bekend op Prinsjesdag. Volgens Van Aardenne heeft zojuist een ïjking plaatsgehad van de be- drijfsuitkomsten. Voldaan werd aan de voorwaarde dat de verliezen van het bedrijf moesten afnemen. Dat gebeurde sneller dan was voor zien. De verkoopeis werd overschreden, met name als gevolg van het succes van de Volvo 340. Het ontwikkelingsproject voor een nieuw type ligt op schema. De vrees van enkele Kamerleden dat Volvo Car straks, bij de ontwikke ling van een nieuw type, weer staatssteun nodig heeft kon Van Aarden ne wegnemen door de mededeling dat de ontwikkelingskosten per au to in een apart fonds worden terugbetaald. Daaruit kunnen nieuwe ontwikkelingen worden betaald. De staat voelt er trouwens niets voor nog eens geld in Volvo te steken, aldus de minister. TOKIO (AFP) - De voortdurende vermindering van de Japanse import van Europese produkten is „onaan vaardbaar en zou „internationale repercussies kun nen hebben. Dit heeft het hoofd van de vertegen woordiging van de Europese Commissie in Japan, de Nederlander Laurens-Jan Brinkhorst, gisteren verklaard op een personferentie in Tokio. Brinkhorst wees erop dat de Japanse import van Eu ropese produkten in 1982 met zeventien procent is afgenomen en dat er in het eerste kwartaal van dit jaar zelfs een vermindering was met twintig pro cent. Volgens hem gaat het hierbij om een structu reel probleem dat zich uit in de moeilijkheden die Europese fabrikanten van industrieprodukten on dervinden bij pogingen om door te dringen tot de Japanse markt. LEIDEN - De 15-jarige Stefan Faas heeft weinig plezier beleefd aan zijn verrassende overwinning op Freek van der Capellen tijdens de districtstennisstrijd op Unicum. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Feyenoord, sloeg Wim van Hanegem (r.) gistermiddag bij de Rijksmunt in Utrecht de eerste herdenkingsmunt. DeJnunt, ter waarde van 39,50, draagt de hoofden van elf befaamde Feyenoorders. De beeltenissen van v.l.n.r.) Eddy Pieters Graafland, Ben Wijnstekers, Coen Moulijn en Wim Jansen ontbreken daar niet op. (Foto anp» KIEL (DPA) De tweede dag van.de zeilplanken in de Kieler Woche heeft Stefan van den Berg geen overwinning gebracht. Maar zijn positie in het klassement is na twee wedstrijden vrijwel onaantastbaar gewor den. Waar de Hoornse zeiler in de stevige wind opnieuw in de eerste rijen van het veld verbleef, verdwenen zijn concurrenten van de eerste dag vrijwel uit beeld. Van den Berg eindigde in de derde wedstrijd als derde achter de Fransman Yves Noesmoen en de Berlijner Dirk Meyer, in de vierde race moest hij alleen Mare Querrien (Fra) laten voorgaan. Het goed presteren van Nederlandse deelnemers bleef niet beperkt tot de windgliders. Gerard Duyndam won de derde wedstrijd in de Tornados en eindigde in de vierde op de derde plaats. Het afwerken van het dubbele programma op een dag, bij een windkracht die Nederlandse zeilers zeer bekend voor komt, bracht hem aan de top van het klasse ment. De anderen die van de omstandigheden profiteerden, waren vooral de Denen. De broers Jörgen en Jacob Boysen Möller kwamen in de Flying Dutchmans tot de opmerkelijke score van drie overwinnin gen uit vier wedstrijden.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 14