Politie fel bij rellen Wroclaw Pinochet kan geen kant uit C Overleg EG over staal in impasse Rebellen bezetten hoofdkwartier PLO EG kritiseert Argentinië 3- China: PanAm mag niet naar Taiwan vliegen Paus blijft Pools regime tarten Mafia-leden gearresteerd Gromykoinog geen top met VS Morgen algemene staking in Chili WOENSDAG 22 JUNI 1983 Buitenland LUXEMBURG (GPD) - De Euro pese Gemeenschap zal bij de Ar gentijnse regering opnieuw aan dringen op opheldering over het lot van de duizenden verdwenen mensen in de afgelopen jaren. Staatssecretaris Van Eekelen van buitenlandse zaken zei giste ren in Luxemburg na afloop van een vergadering van de EG-mi- nisterraad: „Het is buitenge woon onaanvaardbaar dat met een simpele verklaring van „ze zullen wel dood zijn", duizenden dossiers over vermiste mensen worden gesloten". In mei, kort nadat de Argentijnse regering op bovenstaande laco nieke wijze het probleem van de vermisten had afgedaan, protes teerde de Europese Gemeen schap al, maar dat heeft tot nu toe weinig geholpen. „Je kunt al tijd aarzelen over het effect van zoiets, maar wat meer kun je doen", zo vroeg Van Eekelen zich af. De Europese Gemeenschap pro testeert nu voor de tweede keer omdat de Duitse bondskanselier Kohl dat begin deze week be loofd heeft aan een afvaardiging van de zogenaamde Dwaze Moe ders uit Argentinië, die bij hem op bezoek was. DEN HAAG (GPD) - De volksrepu bliek China heeft de Verenigde Staten gevraagd PanAm te ver vangen door een andere lucht vaartmaatschappij voor zijn vluchten op de volksrepubliek, omdat PanAm tegelijk op Taipeh (Taiwan) vliegt. PanAm is op het ogenblik de enige Amerikaanse maatschappij die vluchten op de volksrepubliek uitvoert. PanAm heeft, aldus bericht het Amerikaanse luchtvaartblad Aviation Week Space Techno logy, de vluchten op zowel de volksrepubliek als Taipeh voort gezet, ondanks het protest uit Peking. PanAm zegt dat de vluchten op de volksrepubliek alleen niet winstgevend genoeg zijn, reden waarom er ook op Tai peh gevlogen wordt. Andere maatregelen die de rege ring in Peking genomen heeft omvatten een vliegverbod in het Chinees-Thaise grensgebied en een uitwijkverbod voor PanAm op Kanton wanneer door techni sche oorzaak Shanghai niet kan worden gehaald. Dit laatste verbod geldt ook voor de KLM sinds deze maatschappij lijndiensten op Taiwan vliegt. De vrachtdiensten worden uitge voerd door Martinair, die voor beide verkeerssoorten een over eenkomst heeft gesloten met China Airlines van Taiwan. Mar tinair heeft sinds februari cirka 20 vluchten naar Taiwan ge maakt. Incidenteel, een keer of vier per jaar, vloog Martinair in vroeger jaren ook naar de volksrepu bliek. Daarvoor werden per vlucht afzonderlijke vergunnin gen gegeven. Hoe de Chinezen daar nu over zouden beslissen is niet bekend, aangezien Martinair tot dusver geen vracht naar of van China aangeboden heeft ge kregen. WROCLAW - Tijdens het pauselijk bezoek aan Wroclaw is het gisteren tot een felle confrontatie gekomen tussen demonstranten en de politie. Dat gebeurde nadat de paus op de berg van Sint-Anna even buiten Wroclaw een mis had opgedragen. Hoewel het om beperkte demon straties ging van enkele honder den mensen, greep de politie met groot vertoon van macht in. Voor zover na te gaan, was dit het eer ste grootscheepse en openlijke optreden van staatswege tegen demonstranten. Er werden wille keurige arrestaties verricht waar van ook niet-demonstranten, on der wie een journalist en enkele tolken van het staatspersbureau Interpresss, het slachtoffer wer den. door Hans Geleijnse In deze officiële „stad van de vre de" heersten tijdens het pausbe zoek de militie en de eenheden van de beruchte en gevreesde oproerpolitie Zomo. Wroclaw, met de havenstad Gdansk één van de bolwerken van de verbo den vrije vakbond Solidariteit, werd maandagnacht al door mili tairen en para-militaire eenhe den in een onneembare vesting veranderd. Tienduizenden pel grims, onder wie hele klassen van lagere scholen, trokken in het holst van de nacht te voet langs de vele controlepunten van politie en leger naar de plaats waar de paus hen de volgende morgen toe zou spreken. De overweldigende inzet aan geü niformeerde en „stille" dienaren van het overheidsapparaat (de werkelijke cijfers worden hier niet bekend gemaakt, maar schattingen variëren van 60. tot 100.000 man) werd gisteren in de binnenstad van Wroclaw getrot seerd door kleine groepen de monstranten. Zij schreeuwden „dit is nu onze vrijheid" en som migen droegen spandoeken met de naam „Solidarnosc". De controle van politie en leger op het pauselijk gebeuren is sinds het afgelopen weekeinde duide lijk verscherpt. In Katowice was al waarneembaar dat oproerpoli tie (waarschijnlijk ter afschrik king) duidelijk zichtbaar werd geposteerd rond het terrein waar paus Johannes Paulus II de mas sa zou toespreken. Het is het zo veelste teken dat het Jaruzelski- regime steeds meer' geirriteerd raakt door de pauselijke oproe pen voor sociale gerechtigheid en vrijheid en het mogelijke ef fect dat die op de in bijna absolu te meerderheid katholieke bevol king kunnen hebben. Gisteren, tijdens de misviering op de Sint-Anna, raakte de paus op nieuw de achilleshiel van het be wind, door de opvoeding van de jeugd tot het exclusieve domein van het gezin, hoeksteen van de maatschappij, te verklaren. Het thema van zijn preek was: „Geze gend zijn zij die hongeren naar gerechtigheid, want zij zullen voldoening vinden" (Mattheus 5:6). De paus hekelde indirect het beeld dat de communistische staat heeft van een „proletarische op voeding", door de opvoeding „de principiële taak van het gezin" te noemen. Niemand kan de plaats van ouders innemen, nie- PALERMO (UPI) - De politie op Sicilië heeft de arrestatie be kendgemaakt van tien leden van de Mafia en honderd andere ver dachte personen. Onder de tien Mafialeden is de bekende Mafia- leider Tomasso Spadaro (46). De arrestaties houden verband met de ontdekking van 86 kilo pure heroïne in een schoenenfabriek in Florence eerder dit jaar. De heroïne werd in schoenendozen gestopt die bestemd waren voor de Verenigde Staten, aldus de politie. LUXEMBURG - De beheersing van de Europese staalproduktie leidt tot groeiende meningsver schillen tussen de tien lidstaten van de Europese Gemeenschap. De ministers van buitenlandse za ken uit de EG-landen konden het gisteren in Luxemburg niet eens worden over een verlenging van de geldende quotaregeling tot eind 1985. Zij willen eerst weten welke beslissingen de Europese Commissie, het 'dagelijks be stuur' van de Gemeenschap, eind deze maand neemt over een door Ferry Mingelen blijvende inkrimping en sane ring van de Europese staalindus trie, die ook eind 1985 gereali seerd moet worden. De quotaregeling loopt echter per 1 juli aanstaande af. Om te voor komen dat er dan weer een onbe perkte produktie en prijzenslag op de Europese staalmarkt ont staat, die veel bedrijven in moei- mand ook kan de fundamentele taak die ouders bij de opvoeding hebben, van hen afnemen", al dus de paus. Hij noemde de op voeding in het gezin, gebaseerd op wederzijdse liefde, waarheid en vertrouwen, van fundamen teel belang voor de hele natie, „ik zou zelfs zeggen voor het voort bestaan van de Poolse staat". De paus is gisteravond afgereisd naar zijn geboorteplaats en voor malige aartsbisdom Krakov. Het Vaticaan heeft inmiddels gezegd dat daar de ontmoeting met de voormalige leider van Solidari teit, Lech Walesa, zal plaatsvin den. Naar hier wordt verwacht zal dit in het diepste geheim ge beuren. Het militaire bewind wenst de ontmoeting te zien als een audiëntie van de paus aan „de privé-burger Walesa en zijn gezin". Walesa krijgt drie dagen vrij van zijn werkgever, de Le- nin-scheepswerf in Gdansk. De Poolse autoriteiten hebben pas op het laatste moment, nadat de paus een gesprek onder vier ogen met generaal Jaruzelski had gevoerd, toestemming gege- In Wroclaw sprak de paus gisteren onder meer met drie Polen die tijdens het Nazi-bewind in concentratiekampen gevangen hebben gezeten. Het drietal had er hun kledij van destijds voor aangetrokken. (Foto AP) MOSKOU (DPA/UPI/Tass) - Gezien de huidige omstandigheden is een Amerikaans-Russische topconferentie uitgesloten. Dit heeft de Russi sche minister van buitenlandse zaken, Gromyko, in een interview met het Russische persbureau Tass verklaard. Een top kan pas plaats heb ben wanneer de Verenigde Staten hun beleid tegenover de Sowjet- Unie veranderen, zo zei hy. Voor er een top kan worden gehouden, moet er eerst een "zekere mate van wederzijds begrip zijn over de belangrijkste vraagstukken die van wezenlijk belang zijn voor de stand van zaken in de betrekkingen tus sen de beide landen en de internationale situatie", aldus Gromyko. Bovendien moet bij beide partijen de wens leven dat er een doorbraak in hun betrekkingen komt. Aan die voorwaarden wordt niet voldaan, zo meende Gromyko. Washing ton streeft in zijn betrekkingen met de Sowjet-Unie geen enkel positief doel na. Het Amerikaanse beleid gaat eerder de tegengestelde kant op. Pas wanneer de Verenigde Staten er werkelijk blijk van geven bereid te zijn zich serieus en constructief op te stellen, komt de mogelijkheid van een top in een ander licht te staan. lijkheden zou brengen, hebben de ministers de quotaregeling tij delijk verlengd tot 1 augustus. Zij hopen dan op 25 juli in een nieuwe vergaderronde definitief tot zaken met elkaar te komen. Dat zal echter niet eenvoudig wor den, want de meningsverschillen en de betrokken belangen zijn groot. In de staalindustrie staan vele duizenden arbeidsplaatsen op het spel en ieder land verde digt zijn eigen belangen zo goed mogelijk. Nederland wenst al leen aan een verlenging van de quotaregeling mee te werken in dien de quota voor Hoogovens in IJmuiden, Nederlands belang rijkste staalconcern, niet ver laagd worden, zoals wel de be doeling zou zijn. Voorts eist Nederland dat de West- duitse regering tussenbeide komt om het Duitse staalconcern Kloeckner bij Bremen tot beta ling te dwingen van een boete van 120 miljoen gulden, die het bedrijf opgelegd kreeg wegens overschrijding van de EG-quota. Als de lidstaten er niet voor in staan dat zulke boetes ook be taald worden, valt de bodem uit de hele quotaregeling, redeneert Nederland. De Westduitse rege ring en met name de verantwoor delijke autoriteiten in Bremen verschuilen zich achter juridi sche procedures om ingrijpen in ieder geval uit te stellen totdat in Bremen in september verkiezin gen zijn gehouden. Alle quota-eisen bij elkaar opge teld zou betekenen dat de nu toe gestane EG-staalproduktie met de helft zou kunnen stijgen. Dat past echter allerminst in het stre ven van de Europese Commissie om de staalindustrie zodanig in te krimpen en te saneren dat de bedrijven eind 1985 zonder ver dere overheidssteun rendabel kunnen draaien. Van de bestaan de 150 miljoen ton produktieca- paciteit in de Gemeenschap moet daartoe zo'n 35 miljoen ton verdwijnen. De Europese Commissie heeft de afgelopen maanden druk met be trokken regeringen en staalin dustrieën besprekingen gevoerd en zal nu eind juni definitieve be sluiten nemen over de inkrim ping van de staalproduktie per land. Iglesias Een rechtbank in Madrid heeft twee Spanjaarden die in de cember 1981 de vader van de bekeiide zanger Julio Iglesias ontvoerden, elk tot achte- neenhalf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Vier anderen werden als mede plichtigen veroordeeld tot ge vangenisstraffen tussen an derhalf en vier jaar. De ont voerders namen Iglesias sr., die vrouwenarts is, op 29 de cember mee en eisten een losgeld van 27 miljoen gul den. Het lukte de politie de schuilplaats van de ontvoer ders op te sporen en hem daar op 17 januari 1982 te be vrijden. Hasj bezit De Amerikaanse autoriteiten hebben in de buurt van de stad Watertown in de staat New York twee Nederlan ders en drie Amerikanen gearresteerd wegens het be zit van één ton hasjiesj. Het vijftal is al op 13 juni opge pakt, maar de arrestatie werd pas gisteren bekendgemaakt. De partij hasj heeft een waarde van ruim één miljoen dollar (ruim 2,8 miljoen gulden). BEIROET - Het militaire hoofd kwartier van Yasser Arafat in Li banon is gisteren in handen ge vallen van de rebellen, die zes weken geleden tegen de PLO- voorzitter in opstand kwamen. Samen met zeven andere posten in de Oostlibanese Bekaa-vallei, werd het hoofdkwartier be stormd na een vier uur durende slag op dinsdagochtend. De overname van het hoofdkwar tier en de zeven andere posten door de rebellen vormt de meest serieuze escalatie van het con flict binnen de Palestijnse gele deren sinds de opstand zes we ken geleden uitbrak. door Aernout van Lynden Volgens berichten uit de Bekaa zouden zelfs zware wapens als artilleriegeschut en raketten in de strijd gebruikt zijn, maar er zijn nog geen gegevens bekend over het aantal slachtoffers. De aanhangers van Arafat zouden zich nu hebben teruggetrokken naar posities bij de stad Shtoura, aan de westelijke rand van de Bekaa. Syrische troepen zouden tussen de twee strijdende partij en in gemobiliseerd zijn om de vrede te houden. Zowel de woordvoerder van de PLO-voorzitter als de woord voerder van de rebellen in Da mascus hebben de berichten uit de Bekaa bevestigd. De rebellen- woordvoerder verklaarde: „De actie is met succes uitgevoerd zonder dat er veel slachtoffers zijn gevallen, omdat de meeste guerillastrijders hun wapens hebben laten vallen en zich aan onze zijde geschaard hebben toen onze troepen de posten be naderden". Volgens een naaste adviseur zou Arafat woedend uit Damascus weggereden zijn toen hij het nieuws over de nieuwe gevech ten hoorde. De adviseur zei dat de PLO-leider gezegd had niet naar de Syrische hoofdstad te zullen terugkeren totdat de Syri sche regering en leger hun steun aan de rebellen staakten. Arafat was in Damascus voor een bij eenkomst van de Revolutionaire Raad van Al Fatah, de grootste Palestijnse guerillagroep binnen de PLO. De raad was bijeen gekomen om door middel van een rechtstreek se confrontatie tussen Arafat en de zijnen en de leiders van de op stand, die ook lid van de raad zijn, een oplossing van de crisis te vinden. De dissidenten heb ben echter de bijeenkomst ge boycot en zonder tot enige be slissing te zijn gekomen is de zit ting van de raad gisterochtend beëindigd. „Toen het nieuws over de nieuwe gevechten bekend werd ge maakt, hebben de leden van de raad niets anders gedaan dan zich hardop af te vragen hoe zij de onrust kunnen onderdruk ken. Maar niemand weet eigen lijk hoe de PLO dat nu moet doen", verklaarde een van de le den na de zitting. In een verklaring hebben de lei ders van de opstand duidelijk ge maakt dat zij niet naar de bijeen komst zijn gekomen omdat Ara fat naar hun mening het conflict binnen de PLO op militaire wijze wil oplossen. Daarnaast beschul digen zy Arafat, wiens leiding van de PLO als „rechts en revi sionistisch" werd omschreven, ervan al hun eisen voor hervor mingen naast zich neer te leggen. Na de bijeenkomst van de Revolu tionaire Raad is Arafat samen met zijn naaste adviseurs giste ren naar de Noordlibanese stad Tripoli teruggekeerd. Daar heeft hij gedurende de afgelopen paar weken een nieuw hoofdkwartier opgebouwd, omdat het ongeveer de enige plaats in Libanon is waar de PLO en niet de Syriërs de macht in handen heeft. De overname van de acht posten en vooral het militaire hoofd kwartier in de Bekaa-vallei bete kent een grove escalatie van het conflict binnen de PLO. Aboe Ji had, de militaire commandant van de PLO, gaf gisteren toe dat „de onderhandelingen met de re bellen een doodlopend einde hebben bereikt. En wij zoeken nu andere wegen om het conflict op te lossen". ADVERTENTIE Maak een mooie kans op één van de Rivella en E10, vertrouwde klank. Geniet ervan en Maak dit zinnetje af en stuur 't voor 1 augustus in voldoende gefrankeerde enveloppe naar Friskwis, Postbus 275, 8901 BB Leeuwarden, met twee platgedrukte doppen van Rivella of E10 flessen U mag zo vaak meedoen als u wilt Vergeet uw naam en adres niet Prijzen 100 gratis laarabonnementen op Libelle of Story. Een deskundige jury beloont de origineelste inzendingen Prijswinnaars ontvangen uiterlijk 4 weken na de sluitdatum persoonlijk bericht een paar apart met héél weinig calorietjes Generaal Augusto Pinochet, de Chileense dictator, is voor het blok komen te staan. De wijze waarop hij de snel groeiende volksafkeer tegen zijn bewind heeft willen be dwingen, heeft de Chilenen nog woedender gemaakt dan ze al waren. En nu staat hem vanaf morgen middernacht een algemene staking te wachten, waarbij de Chile nen in feite garantie voor een vlotte democratisering eisen, of wel de val van Pinochet, die volgens de door hem zelf geredigeerde grondwet tot 1989 aan de macht zou moe ten blijven. Het volksprotest in Chili komt voort uit de gigantische eco nomische malaise waarin Pi nochet het Zuidamerikaanse land heeft gestort sinds hy in september 1973 op bloedig wijze een einde maakte aan het bewind van de gekozen socialistische president Sal vador Allende. In de eerste jaren zorgden de discipelen van nobelprijswinnar Milton Friedmann dan wel voor door de internationale finan ciële wereld luid bejubelde economische wonderen, maar de afgelopen twee jaar kwam de door pessimisten al lang geleden voorspelde val. door Rob Sprenkels De neo-liberale economische politiek van Friedmanns Chi cago-school vernietigde het Chileense produktieve appa raat ten gunste van buiten landse exporteurs. Tot 1980 bleven de problemen echter uit. Chili bleek een paradijs voor speculanten, een prak tijk waarvoor heel wat zaken mensen met genoegen de deuren van hun fabrieken sloten. Maar toen begonnen de koperprijzen op de we reldmarkt te zakken. En daarmee verloor Chili, dat voor de helft van zijn devie zen van koper afhankelijk is, plotseling het vertrouwen van de internationale ban kiers, die vrijwel gelijktijdig hun reserves danig zagen in krimpen omdat de Arabische oliesjeiks door het dalen van de olieprijzen geen dollars meer hadden om te sparen. Chili kwam ineens zonder mid delen te zitten om de 101 voor het dagelijks levensonder houd nodig zijnde produkten te importeren. De prijzen schoten de lucht in, terwijl de internationale bankierswe reld Chili, evenals Mexico, Venezuela en Brazilië, de duimschroeven begon aan te draaien om zijn gigantische schuldenlast te bleven aflos sen, in het geval van Chili meer dan 30 miljard dollar. In 1982 versleet Pinochet maar liefst drie ministers van eco nomische zaken, maar geen van drieën wist een antwoord te geven op de grauwe crisis. De enige om niet bankroet te gaan was alle deviezen uit te trekken voor de buitenlandse schuldenlast, speculatie te gen te gaan en de lonen te be vriezen. In de praktijk bete kende die economische rampspoed dat vrijwel alles in Chili schaars en ongeloof lijk duur werd, terwijl de meeste kapitaalkrachtige Chilenen, die Pinochet lange tijd als een „nationale bevry- der" hadden gezien, hem be gonnen te vervloeken omdat hij hun „nieuwe branche", de speculatie, had uitgebannen middels stringente monetaire maatregelen. Volgens sommige in Mexico in ballingschap levende Chile nen zou de armoede onder de Chileense bevolking de afge lopen twee jaar zijn verdrie dubbeld. De werklozen had den het altijd al slecht, maar hun aantal zou in twee jaar met de helft zijn vermeerderd en nu bijna 40 procent van de totale beroepsbevolking be dragen. Het was dus eigenlijk helemaal niet zo verwonderlijk, dat er in het begin van dit jaar op aandringen van de kompels in de kopermijnen, overigens behorend tot de best betaalde Chileense arbeiders, een soort van overkoepelende na tionale vakbond werd ge vormd, het Nationale Arbei derscommando geheten, het CNT. Aan het hoofd stond een zekere Rodolfo Seguel, de voorzitter van de mijnwer kers. Begin mei kondigde hy een nationale proteststaking aan van 24 uur. Pinochet dreigde onmiddellijk met hard militair optreden en Se- guel besloot daarom in plaats van een staking dan maar een nationale protestdag te hou den. Van het overweldigende succes van het volksprotest op 16 mei had zelfs Seguel niet dur ven dromen. Vooral in de grote steden. Honderden winkels bleven dicht, meer dan de helft van de kinderen ging niet naar school, lang- zaam-aan-acties bij het open baar vervoer, in fabrieken en natuurljk ook in de mijncen tra. In de hoofdstad Santiago stuurde een furieuze Pino- chet de carabineros op de te gen zyn bewind protesteren de demonstranten af. Er vie len twee doden en bij de be grafenis, twee dagen later, kwam het opnieuw tot rel letjes. Blijkbaar met de bedoeling om zijn tegenstanders een lesje te leren, liet Pinochet de vol gende ochtend in verschillen de arbeiderswijken van San tiago en Valparaiso, de twee de stad van Chili, razzia's houden waarbij iedere man van boven de 14 jaar werd ge registreerd. Duizenden men sen werden met vrachtwa gens afgevoerd. En uiteinde lijk bleven er 231 mannen voor langere tijd achter de tralies zitten. De verontwaar diging van het Chileense volk was onvoorstelbaar groot. „Maar wat doen we eraan", zou luidde het algemene di lemma. Seguel kwam met het ant woord. Voor 14 juni, vorige week dinsdag, kondigde hij een nieuwe nationale protest dag af. En als Pinochet had gedacht dat hij met zijn on derdrukkende maatregelen en militaire dreigementen het volk had kunnen intimi deren, dan bleek hij volko men fout te zijn geweest. Alle onvrede en verontwaardiging kwamen naar buiten. Door het hele land werd aan de protestoproep gehoor gege ven. In Santiago groeiden de langzaam-aan-acties van de eerste protestdag zelfs uit tot complete stakingen, terwijl het centrum van de hoofd stad te klein bleek voor de hordes demonstranten. De carabineros stonden machte loos. Bij verschillende inci denten vielen niettemin vijf doden. Seguel verdween de volgende dag achter de tralies. Zijn achterban in de kopermijnen besloot onmiddellijk tot een proteststaking van 24 uur. Pi nochet accepteerde dat niet en dreigde de stakers te zul len ontslaan. Toen dat ook werkelijk bleek te gebeuren, besloten de mijnwerkers hun staking voor onbepaalde duur voort te zetten. Pino chet stuurde vervolgens het leger naar de kopermijnen en kondigde een complete pers- censuur af inzake het conflict met de mijnwerkers. Pinochet Afgelopen maandag werd ten slotte de vervanger van Se guel, Hugo Estivales, samen met negen andere voorman nen van de mijnwerkersvak bond door Pinochets troepen opgepakt. Hij probeerde op dat moment met de overkoe pelende transportvakbond de meer gematigde vakbon den van witte-boorden- werkers voor een nationale staking van onbeperkte duur warm te maken. Maar de ar restatie van Estivales en zijn negen collega's deed de ge matigde vakbonden blijk baar inzien dat Pinochet niet op zijn woord valt te vertrou wen. En alsnog werd er ja ge zegd tegen de oprichting van de Chileense J4ultisindical" en een morgen beginnende nationale staking. Pinochet staat nu met zijn rug tegen de muur. De onder drukking heeft niet gehol pen. De informatievervor ming evenmin. Wat nu? Wel licht zal Pinochet voor mor gen alle enigszins bekende vakbondsleiders laten op pakken. Maar zelfs op die ma nier lijkt de staking niet meer te voorkomen. Het Chileense volks is verontwaardigd, heeft honger, en ruikt de val van de gehate dictator. Om de gemoederen enigszins te bedaren heeft Pinochet nu aangekondigd dat een hon derdtal voormalige politici, zowel van de christen-demo cratische partij als vroegere medestanders van Allende, die in ballingschap leven, naar Chili zullen mogen te rugkeren.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 9