SOT "Tegen haar heb ik geen kans" Wimbledon mist al zeven geplaatsten Van Mierlo tekent bij RW DM Vakmanschap herken je zo. Wimbledon in cijfers Afmelding Austin nieuwe klap voor organisatie MarceUa Mesker na winst op Hobbs tegen Llcryd-Evert Bokstalent 35 jaar in gevangenis ifïo&cA WOENSDAG 22 JUNI 1983 Dames enkelspel eerste ronde: Sabina Simmonds (Ita) - Jean Hepner (VSt) 6-0, 6-1; Claudia Pasquale (Zwi) - Debbie Freeman (Aus) 6-2, 6-3; Mima Jausovec (Joe) - Annabel Croft (GBr) 6-1, 6-2; Sylvia Hanika (WD1) - Beverly Bowes (VSt) 6-3, 6-2; Martina Navratilova (VSt) - Be verly Mould (ZAf) 6-1,6-0; Ann Min- ter (Aus) - Barbie Bramblett (VSt) 7-5, 6-2; Marcella Mesker (Ned) - Anne Hobbs (GBr) 6-3, 7-5; Elise Burgin (VSt) - Claudia Monteiro (Bra) 6-2,6-4; Jo Durie (GBr) - Yvo- na Brzakova (Tsj) 6-4, 6-2; Anne White (VSt) - Etsuko Inoue (Jap) Herenenkelspel, eerste ronde: 6-1, 6-3; Wendy White (VSt) - Julie Trey Waltke (VSt) - Stan Smith (VSt) - - - 6-4, 3-6, 2-6, 6-3, 2-0 (Smith geeft (VSt) - Cathy Drury (GBr) 7-6, 4-6, 6-1; Zina Garrison (VSt) - Amy Hol ton (VSt) 7-6,7-5; Eva Pfaff (WD1) - Brenda Remilton (Aus) 7-5, 6-2; Pe tra Delhees (Zwi) - Lea Antonopolis (VSt) 6-4, 6-2; Barbara Jordan (VSt) - Christine O'Neill (Aus) 6-3, 6-3; Sharon Walsh (VSt) - Candy Rey nolds (VSt) 6-4, 6-4; Lisa Bonder (VSt) - Cornelia Dries (WD1) 6-3, 7-5; Chris Lloyd-Evert (VSt) - Aly- cia Moulton (VSt) 6-2, 6-1; Patricia Hy (H.K.) - Ann Kiyomura (VSt) 6-1, 7-6. Salmon (GBr) 7-6,6-4; Rosalyn Fair- bank (ZAf) - Kim Schaefer (VSt) 6-7, 6-2, 6-0; Betsy Nagelsen (VSt) - Jenny Klitch (VSt) 6-4, 6-7, 6-3; Barbara Hallquist (VSt) - Martina Schropp (WD1) 6-3,6-3; Carling Bas- sett (Can) - Jo-Anne Russell (VSt) 6-3, 7-5; Iva Budarova (Tsj) - Rena- ta Tomanova-Roth (Tsj) 6-1, 6-3; Andrea Leand (VSt) - Paula Smith (VSt) 6-1, 6-3; Claudia Kohde (WD1) - Helena Sukova (Tsj) 6-3,7-6; Kim Sands (VSt) - Lele Fo- rood (VSt) 7-6, 6-4; Kate Latham (VSt) - Pam Teeguarden (VSt) 6-7, 7-6, 7-5; Yvonne Vermaak (ZAf) - Sarah Gomer (GBr) 4-6, 6-2, 6-2; Hana Mandlikova (Tsj) - Rina Eindy (GBr) 7-5, 6-3; Leslie Allen (VSt) - Kate Brasher (GBr) 6-2, 6-1; Aman da Brown (GBr) - Louisa Spain (VSt) 6-4, 6-2; Sherry Acker (VSt) - Ca therine Tanvier (Fra) 6-4, 6-2; Pam Shriver (VSt) - Patty Fendick (VSt) 6-2, 6-2; Manuela Malejeva (Bui) - Sue Barker (GBr) 6-3, 6-2; Wendy Turnbull (Aus) - Dianne Fromholtz (Aus) 6-1, 6-1; Andrea Jaeger (VSt) Susan Rimes (VSt) 6-1, 7-6; And rea Temesvari (Hon) - Vicki Nelson (VSt) 6-0, 6-1; Heather Mochizuki Hogstedt (Zwe) 6-7, 6-3, 6-1, 7-6; Vitas Gerulaitis (VSt) - Ramesh Krishnan (Ind) 5-7, 7-5, 7-6, 5-7, 6-3; Ivan Lendl (Tsj) - Bernie Mitton (ZAf) 7-6, 6-1, 6-0; Tom Gullikson (VSt) - Morris Strode (VSt) 6-4, 3-6, 6-3, 3-6, 6-2; Stefan Simonsson (Zwe) - Pat Dupre (VSt) 6-3, 7-6, 6-4; Henri Leconte (Fra) - Danie Vis ser (ZAf) 6-3, 4-6, 6-2, 4-6, 7-5; Nick Saviano (VSt) - Jonathan Smit (GBr) 7-5, 6-3, 6-2; Wojtek Fibak (Pol) - Buster Mottram (GBr) 4-6, 6-4, 7-6, 6-2; Drew Gitlin (VSt) - John Sadri (VSt) 7-5, 6-7, 6-1, 7-5; Charlie Fancutt (Aus) - Chris Brad- ham (GBr) 6-4,6-4,7-6; Paul McNa- mee (Aus) - Eric Korita (VSt) 6-1, 3-6, 6-4, 6-7, 9-7; Chris Viljoen (ZAf) - Rod Frawley (Aus) 7-6, 2-6, 7-6, 5-7, 9-7; Wally Masur (Aus) - Lloyd Bourne (VSt) 4-6, 4-6, 6-4, 6-3, 6-2; Mats Wilander (Zwe) - John Fitzgerald (Aus) 6-4, 6-1, 4-6, 6-7, 5-3 gestaakt; Johan Kriek (VSt) Sammy Giammalva (VSt) 6-4,6-3, 6-2; Mark Edmondson (Aus) - Vijay Amritraj (Ind) 6-3, 6-4, 7-6; Roscoe Tanner (VSt) - Jan Gunnarsson (Zwe) 6-4, 6-3, 6-2. LONDEN (GPD) - Na twee dagen tennis onder ideale omstandigheden, hebben de enkel spelen op Wimbledon al zeven geplaatsten verloren. Drie daarvan moesten afzeggen nog voordat ze een bal hadden geslagen op de banen aan de Church Road in Londen. Nadat Gene Mayer (zesde) en Jimmy Arias (tien) bij de heren geblesseerd hadden moeten thuisblijven, meldde bij de dames de als vierde geplaatste Tracy Austin zich gisteren af. Een rugblessure verhinderde de Amerikaanse te spelen. Een nieuwe slag voor de organisa toren, die in een eerder stadium al de afzegging hadden ontvan gen van Yvonne Cawley-Goola- gong, niet geplaatst, maar wel de winnares van 1980. „Ik had hier graag willen spelen, maar het gaat gewoon niet", zo motiveerde Austin de beslissing die zij gisteren nam in overleg met haar coach Tony Roche. „Bij de training voorafgaande aan het toernooi van Eastbourne heb ik vorige week zondag een spier verrekt tussen mijn schouderbla den. Ik heb er alles aan gedaan om de pijn te verhelpen, maar dat is niet gelukt". Austin, die in Eastbourne de halve finalepartij tegen Turnbull moest opgeven maakt zich, bles- BRUSSEL (ANP) - Toine van Mierlo heeft gisteren een tweejarig contract getekend bij de Belgische eersteklasser RWDM. De 26-ja- rige Soerendonker komt van Willem II, waar hij het afgelopen jaar speelde na een verblijf bij Birmingham City. Twee jaar geleden ver trok de spits naar deze Engelse eerste-divi- sieclub. Hamburger SV heeft gekozen. De Europese bekerhouder contracteerde de 21-jarige aan valler Wolfram Wuttke van Schalke. Op de komst van de Koreaan Bum Kun Cha (30) wordt geen prijs meer gesteld. Bij deze keu ze heeft de stem van trainer Happel de door slag gegeven. Penningmeester Kallmann: „Over Cha wordt nauwelijks meer gepraat":. Voor jeugdinternationaal Wuttke moet een be drag van 950.000 mark (ongeveer een mil joen gulden) op tafel worden gelegd. Met de andere nieuwe aankoop, Dieter Schatzsch- neider, moet Wuttke het aanvalsduo gaan „Wuttke geldt als een moeilijke jongen", liet Kallmann weten, „maar Ernst Happel krijgt hem wel klein". Tijdens het jeugdtoernooi in Toulon zette bondstrainer Berti Vogts Wutt ke uit de ploeg. De jonge voetballer zou het niet zo nauw met de gewenste discipline hebben genomen. suregevoelig als ze nu eenmaal is, verder geen zorgen over de kwetsuur, maar weigerde zich te forceren op Wimbledon. „Het is een gewone spierverrekking, maar wel een blessure die zes tot zeven dagen nodig heeft om compleet te genezen. Die tijd heb ik niet Daarom heb ik dit besluit genomen". Bij de dames moest gisteren ook Bettina Bunge het toernooi ver laten. De Westduitse, als zesde opgenomen in het plaatsings schema, liet zich verrassen door Christiane Jolissaint uit Zwitser land. Bunge, opgegroeid in Peru, rei zend op een Amerikaans visum, maar nog altijd Westduitse, haal de vorig jaar nog de halve finales op Wimbledon, maar moest dit keer de één jaar oudere Jolis saint (22) voorrang verlenen naar de tweede ronde. Een van de grootste successen van de Zwit serse, die tot nu toe alleen kon terug kijken op de winst in het kampioenschap van Liverpool in 1979. In de finale versloeg ze daar destijds Marcella Mesker, met wie ze dit jaar ook het dames dubbelspel van de open Zwitser se kampioenschappen won. Jo- LONDEN - Marcella Mesker blijkt op Wimbledon een abonnement te heb ben op de tweede ronde. Voor de vierde achtereenvolgende keer, over leefde de 24-jarige Haagse tennisster gisteren haar openingspartij van de Championships (waarvoor Tracy Austin zich met een rugblessure terug trok) en voor de vierde achtereenvolgende maal ook lijkt voor Mesker niet meer dan dat weggelegd. Afhankelijk van het nog vast te stellen speelschema, ontmoet ze vandaag of morgen Chris Lloyd-Evert als vol gende tegenstandster en die zal uiteraard wel te sterk voor haar zijn. Net als in 1980, '81 en '82, jaren waarin resp. Pam Teegarden, Ka- thy Jordan en Wendy Turnbull haar de doortocht versperden, zal Mesker ook dit keer dus niet zo ver komen als tijdens haar Wimbledon-debuut in 1979 toen ze pas in de derde ronde onderuit werd gehaald door Dianne From holtz. Zelf is ze realistisch genoeg om dat te onderkennen. Na haar snelle twee sets zege op de Engelse An ne Hobbs (6-3, 7-5), die in haar woonplaats niet thuis gaf op de baan, was voor Mesker alleen de vraag hoeveel ze tekort zal schie ten tegen de nummer twee van de wereldranglijst bij de dames. "Heel groot" „Het verschil is natuurlijk heel groot", besefte ze op voorhand, „maar hoe groot dat nou werkelijk is, zou ik niet weten. Ik heb nog nooit tegen Chris ge speeld, maar ik heb haar wel vaak zien spelen. Dus ik weet hoe goed ze is, hoe geconcen treerd ze kan zijn en hoe perfect haar techniek is. Die punten be wonder ik erg in haar. Ik kan me dan ook alleen maar afvragen hoeveel ik tekort zal komen", al dus de als 41ste van de wereld geklasseerde Mesker. door Paul de Tombe Vermoedelijk net zoveel als Anne Hobbs tegen haar tekort schoot. Vooral in de eerste set van het derde onderlinge treffen van de dames, liet de Londense het compleet afweten. Alles wat ze deed, deed ze fout en spelend op een verbeterde service, wandel de Mesker („Daar heb ik de laat- ste tijd ook hard aan gewerkt") in recordtijd naar 5-0. Mentaal geholpen door de weten schap dat ze de vorige twee ont moetingen met de Britse in haar voordeel had beslist, liet Mesker zich ook niet van de wijs brengen door een korte bevlieging van Hobbs, die fel gesteund door het publiek en mede door het con centratieverlies bij haar tegen standster, nog ophaalde naar 5-3. Op eigen service maakte ze de set op love uit. "Geen twijfel" „Het was nog even gevaarlijk, maar ik had geen enkele twijfel dat ik die set zou winnen", herin nerde Mesker zich achteraf. „Wel nee, ik was in alles in het voor deel. Ten eerste al doordat ik al twee keer van haar had gewon nen, ten tweede doordat ze hier voor eigen publiek ^Spffad. Ze kan vrij goed spelen, maar ze is ook snel nerveus. Daar heb ik ge woon gebruik van gemaakt". Bovendien, zo voegde Mesker daaraan toe, werkte de baan in haar voordeel. Hoewel ze daar in het verleden twee nederlagen op leed (Fromholtz, Turnbull), be schouwt ze baan zes op Wimble don als „een van de fijnste ba nen". „Ik had ook al gehoopt dat ik daarop zou spelen, want die baan ligt me". Het bleek ook in de tweede set, waarin ze beduidend meer tegen stand ontmoette dan in de eerste reeks. De service van Hobbs, ooit een grote belofte in het Engelse damestennis en in 1981 nog bij de laatste zestien op Wimbledon waar ze toen Virginia Wade ver sloeg, werkte beter en ook haar volley kwam nu goed tot zijn recht. Het kon Mesker niet echt i de tweede ronde op Chris Lloyd-Evert stuit: "Ik kan r verontrusten. Tot 5-5 ging het ge lijk op, daarna brak de enige Ne derlandse in het damesenkelspel door de opslag van Hobbs, om direct op love door te slaan naar de partijwinst: 7-5. Stimulans Een aardige stimulans, „want voor al op Wimbledon is het belang rijk datje de openingspartij goed doorstaat", wist ook zij, maar niet meer dan dat. Als bestuurs lid van de WTA (Women Tennis Association) staat ze midden in het tennisgebeuren en weet ze beter dan wie ook wat haar nu te wachten staat tegen Chris Evert. De gespannenheid die haar in het verleden nogal eens ken merkte voor een partij tegen een speelster van dat kaliber, is ze nu echter kwijt. Dat heeft een aantal oorzaken. Niet alleen heeft Mesker intussen heel wat ervaring opgedaan in vijfjaar proftennis („Ik heb al te gen heel wat speelsters uit de top tien gespeeld"); door haar be- stuurswerk kent zij ze inmiddels ook allemaal. Bovendien weet ze zich voor het eerst op Wimble don verzekerd van de steun van een vaste coach. Jan de Rook, bondscoach bij de Nederlandse tennisbond, begeleid haar. Op verzoek van Mesker zelf. "Gemakkelijk" „Dat is zeer gemakkelijk. Het is be langrijk dat je iemand hebt, die je steunt en voor honderd pro cent achter je staat; die alles voor je regelt en alles doet om je de wedstrijd te laten winnen. Ik sta nog steeds op eigen benen, maar lissaint bedwong'Bunge overi gens pas op 11-9 in de derde set Bliksemstart Het was de enige sportieve verras sing van de tweede dag, waarop traditioneel de regerend kam pioene in actie komt. Martina Navratilova kende een bliksem start. In 31 minuten snelde ze langs de Zuidafrikaanse Beverly Mould, die slechts één game werd gegund. Ook Evert kende geen problemen tegen haar land genote Moulton, zodat het plaat singsschema verder niet zo door elkaar werd gegooid als bij de he ren tot nu toe het geval is, nu ook Clerc (7), Denton (9) en Vilas (4) al uitgeschakeld zijn. Voor de Ar gentijn, die zich op de eerste dag Bet begoochelen door de.zwarte magie" van de Nigeriaan Odizor is overigens een opmerkelijke solidariteitsactie op gang geko men onder zijn collega's. Twintig spelers hebben een petitie onder tekend, gericht aan de overkoe pelende tennisraad om zijn schorsing voor één jaar onge daan te maken. „HÜ is unfair behandeld", zeggen de twintig sympathisanten in hun brief. „Vilas, altijd een heer op en buiten de baan, heeft het proftennis de laatste tien jaar krachtig ondersteund. Hij heeft miljoenen mensen vermaakt en is als eerste verantwoordelijk voor de groeiende populariteit van tennis in Zuid-Amerika. We vragen dan ook de harde sancties tegen Guillermo", die 20.000 dol lar boete kreeg en een jaar schor sing naar aanleiding van het aan nemen van startgeld in Rotter dam, „te wijzigen". „Anders wordt een collega op onjuiste wijze het recht ontnomen om zijn brood te verdienen". McEnroe, Noah, Wilander, Gerulai tis en de zelf voortdurend ver dachte Ivan Lendl, die ondanks zijn allergie voor gras nu eens op „een doorbraak" hoopt op Wim bledon, hebben het verzoek me de ondertekend. Jimmy Con nors, van wie het verhaal gaat dat hij ooit veel meer zou hebben aangenomen in Rotterdam, heeft dat niet gedaan, hoewel de brief toch moet worden gezien als een krachtige waarschuwing aan het adres van de toemooi-organisa- toren. De spelers laten zich weinig opleg gen en grijpen snel naar de mid delen die hen ter beschikking staan, zoals het afmelden vanwe ge blessures of de vroegtijdige eliminatie. Na twee dagen tennis onder ideale omstandigheden, ook op Wimbledon geen onbe kend fenomeen meer... PAUL DE TOMBE e alleen maar afvragen hoeveel (Foto ANP) minder dan vorig jaar. Het is ook beter zo, want het is goed als er iemand is die je zelfvertrouwen kan geven". Ze beseft dat ze het nodig zal heb ben. Tegen Chris Evert. Al verze kert van een prijzengeld van bij na 6000 gulden (wat haar totaal over 1983 op rond de 50.000 gul den brengt) ziet ze zelf als enige voordeel „dat ik haar niet op gra vel ontmoet". „Op gras is het moeilijker om steeds goede passeerslagen af te leveren. Niet dat ik een kans heb, maar veel zal afhangen van mijn service. Werkt die goed, dan kan ik bij het net komen en mis schien een paar games pakken. Werkt mijn service niet, dan krijg ik de ballen om mijn oren en zal ik naar achteren moeten. Dat is precies in haar straatje". NEW YORK (DPA) - De Ame rikaanse profbokser Tony Ayala (20), die op de wereld ranglijst van de WBA de eer ste plaats inneemt bij de mid dengewichten, is gisteren door de rechtbank van Pater- son (New Jersey) veroor deeld tot 35 jaar gevangenis straf. De voor verkrachting veroordeelde Ayala zal min stens vijftien jaar van zijn straf moeten uitzitten. Ayala had op Nieuwjaarsdag een dertigjarige vrouw in haar woning verkracht. De zware straf voor Ayala bete kent het onmiddellijke eind van een loopbaan vol per spectief. Ayala bleef in zijn korte professionele carrière in 22 gevechten ongeslagen. Hij won er 19 door knock-out. In twee jaar tijd verdiende Ayala bijna anderhalf mil joen gulden. Al meer dan 300 jaar brouwt Grolsch haar bier op natuurlijke en ambachtelijke wijze. En dat proefje. Vakmanschap is Meestersch

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13