Hofwijck ruim helft vergroot 02^313 Vrijwilligerswerk échte baan? Ruigelaan nu definitief dè woonwagenstandplaats ACHTERGROND AGENDA Zomerfotowedstrijd Katwijk boos op Leiden Stad en rand PAGINA 2 Protestactie gehandicapten WASSENAAR Een groep van rond 45 lichamelijk ge handicapten heeft gister avond op de stoep voor het huis van minister Smit-Kroes van verkeer en waterstaat in Wassenaar geprotesteerd te gen haar weigering om het openbaar vervoer voor hen toegankelijk te maken. De gehandicapten plaatsten het zogenoemde "niet toeganke lijkheidsbord" met erop een rolstoel binnen de rode ver bodscirkel. Vandaag trekt de groep van Wassenaar naar Katwijk om uiteindelijk aan het einde van de week in Amsterdam aan te komen. In Katwijk, Noord- wijkerhout en Amsterdam zullen discussies worden ge voerd over de bezuinigings maatregelen die de gehandi capten hebben getroffen. Na alle heisa in de gemeenteraad rond de verlening van de bouw vergunning zijn de tekeningen nu klaar. Ook de bewoners zijn ingelicht over de precieze plan nen. Vooral CDA-fractieleider Van Veen heeft tijdens de behande ling van de aanvraag voor een bouwvergunning voor opschud ding gezorgd. In een raadscom missie zei hij dat hij sterke aan wijzingen had dat de renovatie niet goedgekeurd zou worden door het rijk. Maar later bleek dat het rijk bij de renovatie van Hofwijck geen enkele rol speelt. Bejaardentehuizen behoren tot de taken van de provincie en die had al goedkeuring verleend. Door die onzekerheid raakte het deel van de bejaarden, dat toch al tegen de renovatie was, in rep en roer. "Het is akelig dat het zo ge gaan is", vertelt directeur N.J. Jonk. Hij wil er niet verder op in gaan, omdat hij "niet wil natrap pen". Met de bewoners is lang gepraat om de tegenstand tegen de reno vatie weg te nemen. Vooral de nieuwe huurprijs was voor een deel van de bewoners reden om nee te zeggen tegen de renovatie. Jonk: "Een eenpersoonskamer WASSENAAR - Mevrouw A.G. Graafland-Haitsma (55) is gister avond geïnstalleerd als nieuw lid van de gemeenteraad van Wasse naar. Zij volgt in de fractie van het Christen Democratisch Ap pel de vorige maand overleden Van Rij op. Mevrouw Graafland is sinds 1964 in Wassenaar woonachtig en heeft tot aan haar huwelijk bij de Vereniging van Nederlandse Ge meenten gewerkt. Zij heeft voorts bestuurlijke functies in met name de gezondheidszorg vervuld, waaronder van 1973 tot en met 1979 bij Horst en Vliet. Zij is momenteel lid van het dage lijks bestuur van de plaatselijke Vrouwenraad en voorzitter van de Wassenaarse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. WASSENAAR - De meerderheid van de Wassenaarse gemeente raad is gisteravond tijdens de raadsvergadering akkoord ge gaan met het collegevoorstel om twaalf woonwagens aan de Rui gelaan te realiseren. Dit betekent dat het raadsbesluit van februari 1982 ingetrokken is. Dat raadsbesluit bestond uit het CDA-compromis van zeven woonwagens aan het Ammons- laantje en vijf resterende woon wagens elders in de gemeente. Nu de voorstanders van de Rui gelaan locatie, de WD en Partij Wassenaar (PW), na de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen een meerderheid hebben kon dat be sluit ingetrokken worden. De WD was altijd voorstander van de Ruigelaan-locatie. Be langrijk was voor de liberalen dat volgens hen op deze plek een snelle realisatie van het woonwa genkampje mogelijk is. Ook is volgens de WD wethouder Bar- ning van financiën de Ruigelaan de enige financieel haalbare plaats. Overigens verwijt de Was senaarse WD-fractie de regeling een onduidelijk beleid in deze problematiek. heeft nu een huur van 2.080 gul den per maand. Ik denk dat het bijna het dubbele zal worden. En dan zitten we nog laag voor gere noveerde bejaardenwoningen". Zelf Veel mensen betalen nu zelf de huur en willen geen beroep doen op de bijstandswet. Maar een nieuwe maatregel van het rijk heeft een groot deel van die be zwaren weggenomen. Via zoge naamde indirecte financiering krijgen bejaardentehuizen een subsidie van het rijk. Bewoners betalen een eigen bijdrage en hoeven dan niet meer naar de so ciale dienst. "Ik denk dat de indi recte financiering veel prettiger is voor de mensen omdat die niet zo'n bijstandsklank heeft", aldus Jonk. Het "nieuwe" Hofwijck krijgt 122 plaatsen. Nu zijn er officieel tachtig. De uitbreiding wordt ge realiseerd door een vierde ver dieping op het hoofdgebouw bij te bouwen. Die nieuwe verdie ping kan niet geheel op de ande re steunen omdat de fundamen ten daarvoor niet geschikt zijn. Op de hoeken zullen gaten wor den geboord waarin palen ko- Mevrouw Graafland tijdens het afleggen van de eed. (foto Holvast) Partij Wassenaar stelde eerder als voorwaarde voor goedkeuring van de Ruigelaan dat er met de woonwagenbewoners een 'Ideeënschema' werd opgesteld. Aan deze lijst van wensen en mo gelijkheden wilden de woonwa genbewoners niet meewerken. Zij kiezen voor het Ammons- laantje. Lodder van PW kon dit wel begrij pen, maar vond dat zij hierdoor hun eigen glazen ingooide. "Als er geen overleg mogelijk is, dan ben ik uitgepraat", aldus Lodder. Hij complimenteerde het college voor de "drastische aanpak". Het CDA betwijfelde bij monde van raadslid Wensveen of men met dit voorstel sneller tot een oplossing zou komen. Wensveen noemde dit voorstel "onnodig men te staan die de nieuwe etage moeten ondersteunen. Bovendien worden alle verdiepin gen verbreed, zodat de kamers langer worden. Dat is dringend nodig omdat er nu bij de kamers geen douches zijn en ook geen aparte ruimten zijn waar de be woners zich kunnen wassen. Ook aan de kant van de Piet Heinlaan zal een deel nieuw ge bouwd worden. Daar komt een personeelsruimte en nieuwe ka mers voor bejaarden. Tijdens de renovatie zullen de be woners gehuisvest worden in wisselwoningen die op het gras veld bij de Irislaan tegenover het winkelcentrum de Lange Voort komen te staan. Begin oktober zal de verhuizing plaatshebben. LEIDERDORP - Een zevenjari ge jongen uit Leiderdorp heeft gisteravond hoofdletsel opgelo pen toen hij werd aangereden door een bromfietser. De jongen stak plosteling de rijweg van de Meyelaan in zijn woonplaats over, waarbij een zeventienjarige plaatsgenoot op ezijn bromfiets hem niet meer kon ontwijken. In iedere gemeente is op dit mo ment wel een werkgroep of commissie bezig met vry willi- gerswerk. Langdurig werklo zen krijgen zo een zinvolle be zigheid, onderhouden hun so ciale contacten en doen erva ring op die bij latere sollicita ties doorslaggevend kan zijn, zeggen de initiatiefnemers van dat vrijwilligerswerk. Vorige week werd er een boze brief van de FNV bezorgd bij de minister van sociale zaken, de gewestelijke arbeidsbu reaus en vele gemeenten. Vrij willigers zouden steeds meer de plaats innemen van betaal de krachten die door bezuini gingen van het rijk of provin cie ontslagen moesten worden. Het traditionele vrijwilligers werk la bijvoorbeeld de Unie Van Vrijwilligers wordt steeds meer vervangen door "niet-be- taalde arbeid met behoud van uitkering", aldus de FNV. Wat is nu vrijwilligerswerk? En wat kan er door de beugel? FNV-districtsbestuurder M.H. Kuiper en B. Mul, lid van de Leiderdorpse werkgroep vrij willigerswerk voor niet-actie- ven, tasten de grenzen af. Een discussie over theorie en prak tijk. Liggen "Het is niet de bedoeling dat vrij willigerswerk betaalde krach ten gaat vervangen. Het is ook niet de bedoeling om instellin gen aan goedkope arbeids krachten te helpen. Ook mo gen er niet te veel eisen wor den gesteld aan vrijwilligers", vertelt Mul. "Dan is het voor Vandalisme In samenwerking met de rijkspo litie organiseert de Leiderdorp- se bibliotheek woensdagavond een informatieavond over van dalisme. Opperwachtmeester Teerds van het bureau Voorko ming Misdrijven zal met behulp van films en dia's nader op dit onderwerp ingaan. Plaats van handeling is de grote zaal van De Muzenhof. Aanvang acht uur. tijdverlies, het CDA geen waar dering voor heeft". De CDA-er zei voorts dat zijn partijgenoot Speelman in de commissie finan ciën al had aangetoond dat de Ruigelaan een relatief duur alter natief is. "Wethouder Barning heeft dat toen niet tegengespro ken", aldus Wensveen. "De VVD is de volkspartij van voortduren de discriminatie", concludeerde hij, maar zwakte dat af tot "dat men dat wellicht zou kunnen gaan denken". Hij deed dat, om dat Aptroot (WD) hem gebrek aan respect voor andermans me ning verweet. Hoogeweegen (CDA) bracht naar voren dat een gemeente in zeer bijzondere situaties ("en daarvan is hier sprake") wel subsidie zou kunnen krijgen voor een geluid ons een stukje maatschappelij ke werkgelegenheid. Als een vrijwilliger het niet zou doen, zou het werk blijven liggen". door Henny van Egmond "Het is vrij normaal dat bij ge meenten, wanneer deze door het rijk financieel gesneden worden, er arbeidsplaatsen op de tocht komen te staan. Maar tegelijkertijd zie je de vrijwilli gers om de hoek komen", be gint vakbondsman Kuiper. "Ik kan me best voorstellen dat je als gemeente iets probeert te doen voor de werklozen of voor de instellingen die men sen nodig hebben. Maar ik denk dat veel vrijwilligers structurele arbeidsplaatsen in nemen. Dat is ook het punt van de FNV: vervang je structurele arbeidsplaatsen door vrijwilli gerswerk, dan wijzen wij het keihard af'. Kuiper noemt als voorbeeld de gezondheidszorg. "Daar moeten mensen weg. Daarom zijn we daar mordicus tegen vrijwilligers die die plaatsen opvullen". Extreem "Dat soort extreme voorbeelden kom je bij ons niet tegen", re pliceert Mul. "In wezen ben ik het helemaal niet zo oneens met de FNV, maar de FNV heeft veel te weinig begrip voor de andere kant van de zaak. Ik zie de praktijk, waar mensen die langdurig werk loos zijn aan mij vragen of ik niets voor hen te doen heb, dat ze thuis met hun kop tegen de wering. Deze geluidwering is het financiële struikelblok voor het Ammonslaantje. Maar wethou der Barning hield voet bij stuk dat een dergelijke geluidwering niet subsidiabel is. 'De PvdA blijft tegenstander van twaalf standplaatsen aan de Rui gelaan", zei wethouder Greep, die als enig collegelid het voor stel niet steunt. Volgens zijn par tijgenoot Goulooze geeft het fi nanciële plaatje van wethouder Barning een vertekend beeld. Hij vond de woonwagenwet niet vaag en "voor meerdere uitleg vatbaar", zoals wethouder Co- cheret de la Morinière het uit drukte. Goulooze was met Nieu- wenhoven (D'66) van mening dat de gemeente de hogere overhe- muur lopen. Ik kan in de prak tijk met het standpunt van de FNV niet uit de voeten". Kuiper: "Ik hoor die verhalen ook. Zo van: FNV, waar be moei je je mee? Ik loop met m'n kop tegen de muur op. Maar dan hang ik hetzelfde verhaal op. Ik kan wel begrip opbrengen voor de gemeente Leiderdorp, maar in het lande lijk beeld zeg ik nee. In het plaatselijk beeld kan het be langrijk zijn dat we zeggen: laat daar toch maar een vrijwil liger werken". "Dat is eigenlijk een merkwaar dige ontwikkeling bij de FNV. Die is zelf ontstaan uit vrijwilli gerswerk", grapt Mul. Hij is het duidelijk niet eens met de kritiek van de vakbeweging op de opkomst van vrijwilligers werk. "Je ziet een verschui ving in de tijd. Er gebeurt heel veel vrijwilligerswerk door mensen met een baan in de avonduren. Daar kraait geen haan naar. Worden die mensen werkloos en doen ze dat vrij willigerswerk overdag dan gaat iedereen zich er mee be moeien". Volgens Mul gaat alles volgens de richtlijnen van het ministe rie van sociale zaken. "De moeilijkheid is echter dat er geen duidelijkheid is door al lerlei verschillende berichten", vertelt hij. Ook binnen de FNV is er geen overeenstemming bekent Kuiper. De jongeren in de FNV bijvoorbeeld wijzen onbetaald werk om ervaring op te doen falikant af. Aan de andere kant zitten diverse vak bondsmensen in zogenaamde toetsingscommissie die het den moet gehoorzamen. De pro vincie keurt de Ruigelaan als lo- katie af. Wethouder Van de Wiel was dit niet met hem eens. "Natuurlijk zijn er hogere overheden, maar wij hebben onze eigen verant woordelijkheden", aldus de wet houder. Nieuwenhoven komt het voorstel dan ook niet steunen. Volgens hem zijn er geen nieuwe ontwik keling die een herziening van het oude raadsbesluit rechtvaardi gen. De hoge kostenfactor bij het Ammonslaantje, de onrendabele nutsvoorzieningen, zijn volgens Nieuwenhoven van vergelijkba re grootte als de kosten van een geluidwering. "Ze worden alleen uit een ander potje betaald, maar het blijft gemeentegeld", aldus Nieuwenhoven. Wethouder Bar ning zei dat het een kwestie van financiering is, en niet zo simpel voor te stellen. Volgens wethouder Cócheret de la Morinière bestaat er nu een "ui termate grote kans", dat op korte termijn een einde gemaakt kan worden aan de "ellendige toe stand van het woonwagen kamp". vrijwilligerswerk beoordelen en krijgen zo "vuile handen". "Sommigen zeggen dat wij ac tiegroep moeten zyn als vakbe weging en uit alle overlegorga nen moeten stappen", aldus Kuiper. Dwang De suggestie die de FNV in een nota over niet-betaalde arbeid wekt dat mensen vrijwilligers werk doen uit angst een deel van hun uitkering te verliezen, wijst Mul af. "Het is geheel vrijwillig. Er is geen enkele dwang. Iedereen kan zelf be slissen of hij daar gebruik van wil maken. Wij brengen alleen het aanbod en de vraag bij el kaar". "In zijn algemeenheid vind ik dat niet-betaalde arbeid met behoud van uitkering op den duur moet leiden tot een struc turele arbeidsplaats", schetst Kuiper de voorwaarde voor vrijwilligerswerk. Mul: "Als dat de opvatting van de FNV is kan ik de hele vacaturemap wel leeghalen. Dan kan ik te gen de werklozen die een zin volle bezigheid zoeken zeggen. Sorry, maar die garantie kan ik niet geven. Moet ik dan zeg gen: vergeet het maar weer". Kuiper: "Dat is het dilemma". Eens zijn Mul en Kuiper het over de controlerende taak die de gemeente moet uitvoeren om te voorkomen dat vrijwilligers misbruikt worden. "Wij heb ben een controlerende taak en zeggen ook tegen de instellin gen dat we wel eens binnen kunnen stappen. We voeren ook controles uit en vragen dan aan beide partijen of alles DINSDAG 21 JUNI 1983 DINSDAG Leiden Pieterskerkchoorsteeg 15 - club- en buurthuis Inde Vroolijcke Arke en de Werklozen Belangen Vereniging, re- creatiesoos voor mensen in de WW. WWV, RW of WAO, 14-16.30 uur, inl. 123271. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor bui tenlandse jongeren, 19-20.30 uur; aan sluitend soos, muziek of film. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Bevrijdingskerk - contactmiddag voor ouderen en belangstellenden, 14.30 uur, inl. mevr. v.d. Zwan, tel. 764006, voor wie niet op eigen gelegenheid kan komen. 't Bruggehoofd - Steenschuur 11, lezing stichting Sjofar: 'Gods plan met Is raël, 19.30 uur. Zoeterwoudseweg 128 - bespreking over borstvoeding, 20 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, 'Morgan, a suitable case for Treat ment' van Karel Reisz, 20 en 22.15 WOENSDAG Leiden Stadhuis - commissie voor volkshuis vesting, 20 uur. Stadhuis - commissie voor economische Aangelegenheden, 21 uur. Buurthuis De Klinker - openbare frac tievergadering CDA. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Morgan, a suitable case for Treatment' van Karel Reisz, 20 en 22.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Pa dre Padrone* van de Italiaanse ge broeders Taviani, 20 en 22.15 uur. Hooglandse Kerk - pauzeorgelconcert door Anton Doomhein, 12.30-13.15 Kapelzaal K&O - tekenfilms en Laurel Hardy, 14.30 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - films: om 14.30 uur, 'Sini stierf; om J5 uur, 'Bataille sur le grand fleuve'. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen; soos en sport, 15-17 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vrijdag 17 juni tot 24 juni door: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085; Apotheek Noord-Hofland, Thorbec- keweg 3, Voorschoten, tel. 762877. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor den van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis - Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Burgerlijke stand ZOETERWOUDE - Geboren: Brou wer, Chan tal Cornelia: Van der Harg, Michael Johannes Maria: Van der Geest, Raymond Petrus: Van den Ak ker, Eline Kristina: De Boer, Tjade Andreas Johannes: Meier, Vincent Pieter: Van Leeuwen, Jetske: Splin ter, Catharina Hendrika Margaretha. Gehuwd: Van Leeuwen, Cornelis Jo hannes Jacobus met Van der Stolk, Johanna Humilia Maria: Gilliams, Alexander Petrus Maria met Volmer, Elisabeth Theodora Maria: Van Die- men, Petrus Leonardus Maria met Hemerik, Catharina Barbara. Overleden: Van der Linde, geb. Leune, Jannetje. ktema nog klopt". Kuiper: "Maar als je niet controleert kan het er zo insluipen dat het eigenlijk een betaalde arbeidsplaats is". Mul: "Dat is het risico dat je neemt, mgar anders doe je he lemaal niets". Volgens districtsbestuurder Kui per is er wel een andere oplos sing. "We hebben afgelopen za terdag onder andere gedemon streerd tegen de afbraak van* werkgelegenheid. Dat gebeurt op dit moment en je ziet steeds meer vrijwilligers. Ik kan als vakbeweging niets anders zeg gen: wil ik geen verdere af braak van werkgelegenheid dan is een oplossing arbeids tijdverkorting en moeten we dit soort vrijwilligerswerk af wijzen. Arbeidstijdverkorting is ook niet dé oplossing, want de werkloosheid stijgt door in vloeden van buitenaf zo snel dat we de achterstand nooit kunnen inhalen". Mul: "Arbeidstijdverkorting in voeren, meer mensen aan het werk helpen, dat is een mooi streven, maar kost wel veel tijd. In die tussentijd word ik wel geconfronteerd met de problemen". Het Leidsch/Alphens Dagblad houdt gedurende de zomermaanden een fotowedstrijd waaraan iedereen, ven groot tot klein en van jong tot oud, kan meedoen. Eenieder die in staat is een fototoestel vast te houden een kiekje te schieten, wordt door de redactie van dit dagblad van harte uitgenodigd aan de fotowedstrijd deel te nemen. De redactie is op zoek naar de leukste, gezelligste, en meest sfeervolle zomerplaat die er in de regio te schieten is. Dat kan een kleine uk zijn, spetterend in een babybad. Of een gezellige barbecue in de achtertuin. Of misschien een fraaie natuurplaat, geschoten tijdens een wandeling in de duinen of langs een van de meren of in een van de bossen en parken in de regio? Mogelijkheden te over. De leukste foto worden afgedrukt in de zomerrubriek van het Leidsch/ Alphens Dagblad die vanaf woensdag 22 juni drie keer per week onder de naam "Zomer '83" verschijnt. Zowel kleuren- als zwart/wit foto's zijn welkom, de afmetingen zijn van ondergeschikt belang, zij het dat pasfo toformaat natuurlijk wel aan de magere kant is. Deelnemers die kleu renfoto's insturen moeten er rekening mee houden dat het moeilijk is foto's met veel rood scherp in de krant af te drukken. Het omzetten van de kleur rood naar zwart/wit geeft namelijk nogal wat grafische proble- Voor de inzenders van de meest geslaagde foto's zijn zeven geldprijzen beschikbaar: een eerte prijs van 250 gulden, een tweede prijs van 150 gulden, een derde prijs van 100 gulden en vier "troostprijzen" van 25 gulden. De foto's worden beoordeeld door een jury bestaande uit journalisten en fotografen van het Leidsch/Alphens Dagblad. De uitslag zal in de eerste week va september bekend worden gemaakt. Foto's insturen kan zo lang de zomerrubriek verschijnt, over het verloop van de wedstrijd houden wij u in "Zomer '83" op de hoogte. De foto's dienen te worden gestuurd aan de streekredactie van het Leid^ch/Al- phens Dagblad, Postbus 54, 2300 AB Leiden met op de envelqppe de aanduiding "Fotowedstrijd". Vermeld op de achterzijde van de foto's behalve naam en adres waar en wanneer deze is genomen. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18 00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten Abonnementen kunnen dagelijks ingaan Indien éen maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volc automatische verlenging Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem Directie: G Koopman Adj.dirN. Quakernaat Plv Alg redactiechef: Commentaren: R D Paauw, W F J. Wirtz en A. A. yan Brussel Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B. W T Jungman (plv) H v.d. Post (plv) W F J Wirtz (bin./buit ec J. Ruygrok-Hoogeveen (plv) P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W C. H. Schrama (feature) S. J. de Groot (geestelijk leven) tel. 071-144941. tst 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo, Rome. Madnd, Mexico en Wenen. Uitbreiding bejaardenhuis begint in oktober OEGSTGEEST - De verbouw van het Oegstgeester bejaardencentrum Hofwijck begint in oktober. De grote opknapbeurt zal achttien maanden in beslag nemen en gaat waar schijnlijk zo'n vijftien miljoen gulden kosten. De achterzijde van het nieuwe Hofwijck op maquette zoals het er na de grote opknapbeurt moet uitzien. Er komt een vierde etage bij en de verdiepingen zullen worden verbreed. Ook komt er een stuk nieuwbouw aan de Piet Heinlaan. (foto Hofwijck) Installatie nieuw raadslid KATWIJK De raadscommissie voor financiën, gemeentebe drijven en eigendommen in Katwijk heeft zich gisteren nogal boos gemaakt op de ge meente Leiden. Aanleiding was het voorstel van burge meester en wethouders om sa men met 25 andere gemeenten garant te staan voor een lening van ruim 51 miljoen gulden voor renovatie en neuwbouw van het Diaconessenhuis in Leiden. Bij de commissieleden bestond geen bezwaar tegen het voor stel garant te staan voor de le ning als zodanig. Wel vroegen verschillende commissieleden opheldering over de handel- wijze van de gemeente Leiden. Er is nog geen begroting over 1983 en nog geen rekening van 1982. Ondanks het ontbreken van de meest noodzakelijke ge gevens wil Leiden de garantie geven. Zelfs heeft Leiden, al dus de toelichting gisteren voor de commissieleden, het aangaan van de garantie al voorgelegd aan de provincie. Vooral tegen het "blindvaren" op de gemeente Leiden had den de commissieleden bezwa ren. Ook al omdat Katwijk sa men met twee andere gemeen ten namens de 25 gemeenten is aangewezen de financiële af wikkeling van het Diacones senhuis in de gaten te houden. De commissie adviseerde dan ook Leiden op de hoogte te brengen van de bezwaren die er in Katwijk tegen de gevolg de handelwijze leven.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2