'Haastwerk' voor Van der Capellen "2-WEEKSE VAKANTIE NUR SPANJE" Pascal Simon betrapt op dopinggebruik Heemskerk vecht tevergeefs Schaakploeg voor EK Arnesen in de clinch metV alencia Gekibbel om bekerfinale duurt voort Nog steeds geen wind in Kiel BOUW PARKEERGARAGE IS EINDELIJK GESTART Eén van de HOOFDPRIJZEN: U KOMT TOCH OOK???????? Tommy Prim slaat toe LEIDEN - In de districtstenniskampioenschappen op het tennispark van de TV. Unicum aan de Haarlemmerweg werden gisteren al enkele partijen afgewerkt, die voor de kij kers voldoende stof opleverden tot napraten. Naar zijn zeggen won Har Meijer voor de eerste keer in twintig jaar van ijzervreter Blommendaal. "In de afgelopen competitie heb ik geleerd dat altijd kogelen met mijn forehand toch niet zo effec tief is", zei Meijer na afloop van zijn driesets zege (6-4, 4-6, 6-4). "Af en toe eens een zachte bal werkt veel beter". Net als vorig jaar kwamen om ongeveer kwart over acht Herman van der Capel- len en Cees Heemskerk tegen el kaar op de baan. Herman van der Capellen met zijn superieure techniek speelde, Cees Heems kerk vocht. Gelukkig voor de schare aan de kant bleef Herman van der Capellen spelen. Ook AMSTERDAM (ANP) - Het Ne derlandse schaakteam, dat van vrijdag 24 juni tot en met zater dag 2 juli in Plovdiv (Bulgarije) zal deelnemen aan het achtste toernooi om het Europese kam pioenschap voor teams bestaat uit de volgende spelers: Jan Tim man, Genna Sosonko, John van der Wiel, Hans Ree, Paul van der Sterren, Gert Ligterink, Cor van Wijgerden, Hans Böhm, Kick Langeweg en Peter Scheeren. Reserve is Rini Kuijf. Naast Nederland nemen titelverde diger de Sowjet-Unie, Hongarije, Groot-Brittanniè, Joegoslavië, Denemarken, West-Duitsland en Bulgarije deel aan de titelstrijd. De Sowjet-Unie, winnaar van de zeven voorgaande edities van het MADRID (GPD) - Frank Arnesen ligt hevig in de clinch met zijn club Valencia. De oud-Ajacied, die als gevolg van een ernstige knieblessure en twee operaties het gehele afgelopen seizoen op non-actief stond, heeft het Valen- cia-bestuur een ultimatum ge steld van 48 uur om alle achter stallige schulden te betalen. In totaal heeft Arnesen nog ruim 8- ton van het noodlijdende Valen cia tegoed, dat onlangs zelfs een bijzondere lening van 4 miljoen gulden moest afsluiten om aan de directe verplichtingen aan zijn spelers te kunnen voldoen. Wanneer Valencia binnen de ter mijn van 48 uur niet met het geld over de brug komt, beschouwt Arnesen zijn contract met Valen cia als ontbonden. Een van de meest gerede kandida ten om Arnesen over te nemen is nog altijd Ajax, zij het dat de in teresse vooral afhangt van het herstel van de Deen en de hoogte van de vraagprijs die Valencia voor Arnesen wil hebben. LISSABON (ANP) - De proble men rond de finale om de Portu gese voetbalbeker zijn nog steeds niet opgelost. Benfica en FC Porto, eerste en tweede in de competitie, hebben zich ge plaatst voor de eindstrijd, die reeds op 5 juni gespeeld had moeten worden. Voor bekend werd wie de finale zouden halen, bepaalde de Por tugese voetbalbond dat de laat ste wedstrijd van het seizoen in het stadion van Porto gespeeld moest worden. Nadat de resulta ten van de halve finales bekend werden, protesteerde landskam pioen Benfica bij de voetbalbond tegen het stadion van Porto als finaleplaats. De bond toonde be grip en stelde de bekerfinale vast voor 12 juni in Coimbra, dat pre cies op de helft van de afstand tussen Lissabon en Porto gele gen is. Daar protesteerde Porto zeer fel te gen. Deze club, vorig jaar ook al bekerwinnaar, wenste op geen andere plaats te spelen dan die oorspronkelijk aangewezen was. De bond besloot de bekerfinale opnieuw uit te stellen en ziet voorlopig geen oplossing voor het probleem. Het enige, dat ge daan kon worden was Porto in schrijven voor het Europese be kertoernooi voor bekerwinnaars, omdat Benfica bij de landskam pioenen meedoet. Larry Nelson heeft het open golf- kampioenschap van de Verenig de Staten in Oakmont (Pennsyl vania) gewonnen. Over de laatste achttien holes maakte hij een to taal van 67, vier onder par en kwam daarmee uit op 280. Tom Watson, de kampioen van 1982, gebruikte in de laatste ronde 69 slagen en eindigde op 281. toernooi, start ook in Bulgarije als de grote favoriet. Van de Rus sische ploeg maken onder meer Anatoly Karpov, wereldkam pioen sedert 1975, alsmede oud- wereldkampioen Tigran Petros- jan, Lev Poloeg^jevski, Vladimir Toekmakov en Romanitsjin deel uit. toen zijn ijverige tegenstander in de eerste set op 6-5 kwam. Een voorsprong, die hij dankte aan de welwillendheid (en zelfverze kerdheid) van Van der Capellen, die bij 5-5 tot driemaal toe een punt overspeelde omdat Heems kerk bij het retourneren van een bal zou zijn gehinderd. Met zijn gemakkelijk volleren greep Van der Capellen toch de eerste set (7-6) en daarna in het schemer duister de tweede set (6-4). Bob van Overbeeke serveerde te goed voor Michael van der Berg, die in de eerste set nog illusies mocht koesteren (3-1) maar toen bezweek onder het geweld van Bob van Overbeeke (6-4, 6-2). Een verbeten gevecht leverden Freek Tanis en Hans Bijstervelt. Laatstgenoemde won met de mi nimale marge (6-2, 3-6, 6-4). Jam mer voor het herenenkelspel B is dat de nummer 2 geplaatste Ivar DINSDAG 21 JUNI 1983 Herman van der Capellen: nog net voor donker thuis. (Foto Holvast) KIEL (ANP) - De deelnemers aan de Kieler week in de zes Olym pische klassen zijn gisteren vergeefs uitgevaren. Gebrek aan wind dwong de zeilers uit 31 landen terug te keren naar de jacht haven van Kiel nadat enkele pogingen om te starten waren mis lukt. Zondag op de openingsdag van de jaarlijkse zeilweek was een windflauwte er oorzaak van dat maar in drie van de zes Olympi sche klassen kon worden gevaren. Getracht zal worden in de komende dagen steeds twee wedstrij den per dag te varen zodat het oorspronkelijke aantal van zeven races toch nog kan worden bereikt. De plankzeilers komen pas morgen voor het eerst in actie. de Jong zich uit dit nummer heeft teruggetrokken omdat hij zich niet volledig fit voelt. Dat vergroot de kansen voor de num mer 3 geplaatste Herman van der Capellen, al blijft de winnaar van vorig jaar en de winnaar van het toernooi van de Munnik, Hans Tönjann favoriet met zijn op vaart en netaanval gebaseerde spel. Verder zijn in het herenenkelspel B vermeldenswaardig de zege van Leon Damen op de nummer 8 geplaatste Arnold van der Ca pellen, die zijn gedachten duide lijk bij andere bezigheden had (6- 1, 6-4); de wat merkwaardige te rugval van Henk Jansen tegen Jan Willem Lugthart (5-7, 6-0, 0- 6); de met denkwerk behaalde winst van kanonnier Ad van der Berg op Thomas de Mooy (3-6,6- 1,6-4) en de vlotte winst van Mar cel van Rijn op Michel Dijkstra, 6-3, 6-1. De plaatsing in B is als volgt: Da mes; Ingelise Driehuis, Jacqueli ne van Wijk, Henny Fehling, Ma rijke Guyt, Annette Hins, Tine Langeveld, M. Hoogeveen en Christel Verwoert. Heren; Hans Töpjann, Ivar de Jong, Herman van der Capellen, Frans Grim bergen, Freek van der Capellen, Bob van Overbeeke, Bub van der Zee en Arnold van der Capellen. FRANK BONTE ADVERTENTIE DIGROS LEIDEN VIERT FEEST!! Na jarenlange voorbereidingen wordt op WOENSDAG 22 JUNI a.s. een aanvang gemaakt met de bouw van de DIGROS PARKEERGARAGE aan de LANGEGRACHT direkt naast onze MULTI- MARKT! Al onze CONSUMENTEN nodigen wij uit om dit FEEST mee te vieren. Woensdag 22 juni vanaf 15.00 uur treedt voor u op: mMTomr nimmir welke voor u een wervelende show zal presenteren. Tijdens deze show houden wij een spannende KWIS, waarin u de kandidaten speelt! maar voor IEDERE KANDIDAAT heeft DIGROS natuurlijk PRIJS! Ook de kinderen worden uiteraard niet vergeten en een leuke verrassing in de vorm van een "MOONWALK-SPRINGKUSSEN" staat dan klaar! PARIJS (ANP) - Pascal Simon is op doping betrapt in de Dauphiné Liberé. De Fransman werd met twee minuten voorsprong op de Amerikaan Greg Lemond winnaar van deze wedstrijd in de Franse Alpen. Er werden sporen van verboden stimulerende middelen gevon den in het urinemonster, dat na afloop van de laatste etappe, een tijdrid, in Pierrelatte werd inge leverd. Simon en zijn ploegleider Robert Berland hebben een ana lyse van het tweede urinemon ster aangevraagd. Als ook dit sporen van dope blijkt te bevat ten, wordt hem de overwinning in de Dauphiné Liberé afgeno men ten gunste van Greg Le mond. Sinds de wielerwereld in 1965 be gon met de strijd tegen de do ping en daarmee konsekwent en onverminderd doorging, bleven positieve gevallen voorkomen. Dit jaar relatief meer dan voor gaande jaren. Pascal Simon is de tweede prominente renner, die bij het winnen van een grote wedstrijd, betrapt werd. Adri van der Poel was in Rond de Henninger Toren de eerste dit jaar. De lijst van positieve gevallen van dit jaar ziet er als volgt uit: Ronde van Valencia, Spanje, profs: Mare Ser geant (Bel) en Mare Somers (Bel). Ronde van het Baskenland, Spanje, profs: Jose-Luis Laguia (Spa) en Je sus Blanco (Spa). Gent-leper, Belgié, amateurs: Vanden- berghe (Bel) en Durent (Bel). Kampioenschap van Zürich, Zwitser land: profs: Giovanni Renosto (Ita). Rond de Henninger Toren, West-Duits land, profs: Adri van der Poel (Ned). Kustpijl te Knokke, België, profs en amateurs: Mare Maertens (Bel) en Jan Joos (Bel). Ronde van Midden-Zeeland, Neder land, profs: Jac van Meer (Ned). Districtskampioenschap Zuid-Holland, amateurs: Ton van Zanten (Ned). Provinciaal kampioenschap Henegou wen, België, junioren: Jan Hoes (Bel). Ronde van Italië, profs: Maurice van Heer (Bel) en Eddy Schepers (Bel). Dauphiné Libere, Frankrijk, profs: Pas cal Simon (Fra). Aude De proloog-tijdrit van de Ronde van de Aude in Zuid-Frankrijk is gewonnen door de Belg Jean- Luc van den Broucke. Op een parkoers van 2400 meter was "hij zes-tiende seconde sneller dan zijn landgenoot Eric Vanderaer- den. Van den Broucke haalde in Te oud om door rood te rijden... LEIDEN - U hebt heel wat na zorg gepleegd, prees de offi cier van justitie de automobi list die vorig jaar bij het Wil- helminapark in Oegstgeest een fietster van de sokken had gereden. Auto direct langs de kant gezet, vrouw opgetild en in een portiek ge legd en dan ook nog eens een keer naar het ziekenhuis met een fruitmandje. Nee, daar viel niets op aan te. merken. Trouwens, wat heet een fruit mandje. Een fruitmand, Was de kantonrechter niet kinder achtig. In elk geval een be wijs van goed gedrag dat de officier graag gehonoreerd zag met een boete van 150 gulden. Maar de rechter was helemaal onder de indruk van handjehelp. "Het is een goed ding dat u die vrouw hebt opgezocht". Honderd gulden bood'de rechtspreker genereus. De edelachtbare kreeg gisteren voornamelijk 'roodlichtrij- ders' in de maag gesplitst. Eén automobilist was er zelfs voor uit Vlagtwedde geko men. "U maakt er zekei; een dagje naar het strand van", gokte de rechter. Maar nee, hier stond een man die graag zag dat het recht zijn loop had. En dat recht had hem groot onrecht aangedaan. "Het is mijn heilige overtui ging dat het licht oranje was", hield hij het justitiële apparaat voor. De rechter wist het nog net zo niet. Er moest maar een nader proces verbaal worden opgemaakt. "En komt u dan maar niet nog een keer uit Vlagtwedde. Als de agent het duidelijk heeft gezien, zal ik u toch moeten veroordelen". Een andere automobilist gooi de zijn ouderdom in de strijd. "Edelachtbare, u snapt toch wel dat ik niet meer de leef tijd heb om door rood licht te rijden. Dat doe ik toch niet meer". De rechter - zelf ook niet meer één van de jong- sten - vond ook hier een tweede proces verbaal op z'n plaats. Gruissan een gemiddelde snel heid van 49.541 km/u. In de mini-tijdrit raakten verschil lende winnaars van belangrijke wedstrijden in het voorseizoen flink achter bij Van den Brouc ke. De Ier Stephan Roche, win naar van de Ronde van Roman die, verloor negen seconden. Zijn Franse ploeggenoot Pascal Simon finishte tien seconden na Van den Broucke. Parijs-Rou- baix-triomfator Hennie Kuiper kwam in de rit over 2,5 kilometer zelfs zestien seconden achter te staan. Zweden Tommy Prim heeft gisteren in de zesde rit de macht gegrepen in de Ronde van Zweden. De pro fessional in Italiaanse dienst •werd derde in de eindsprint uit een kopgroep van negen man, die bijna zes minuten winst op het peloton had genomen. De tweevoudige Westduitse ama teurkampioen Hans Neumayer werd ritwinnaar, Prim heeft in het klassement negentien secon den voorsprong op de Zweed Per Christiansson, die ook in de goe de ontsnapping zat. In het tweede gedeelte van de zes de etappe van de Ronde van Zweden, een tijdrit over twintig kilometer van Kumla naar Öre- bro, versterkte Tommy Prim zijn positie en verspeelde Bert Weke- ma weer iets meer terrein. Prim reed de twintig kilometer in de onwaarschijnlijke tijd van 24 mi nuten 3,8 seconden en werd daarmee winnaar, Wekema ge bruikte 1 minuut en 40 seconden meer en eindigde als achttiende. De uitslag van het tweede gedeelte van de zesde etappe: 1. Tommy Prim (Zwe)t tydrit over 20 km van Kumla naar Orebro in 24.03,8; 2. Per Chris- tianson (Zwe) op 28,8 seconden; 3. Magnus Knutsson (Zwe) op 45,7; 4. Alf Segersall (Zwe) op 54,4; 5. Morten Sager (Noo) op 55,3; 6. Chris Wreghitt (Gbr) op 1.04,3; 18. Bert Wekema (Ned) op 1.40,4. De top van het klassement ziet er als volgt uit: 1. Prim 22 uur 41 minuten en 48 seconden; 2. Christianson op 0,48; 3. Krasnov (Sov) op 2.34; 4. Nils- son (Zwe) op 3.26; 5. Neumayer (Wdl) op 4.53; 6. Wreghitt op 6.23; 9. Weke ma op 7.26. Het justitiële apparaat was wat slordig, met de dagvaardin gen te zijn omgesprongen, zo bleek gisteren. Neem nu die Amsterdammer die op snel weg met een ondeugdelijk 'bakkie' was gepakt Z'n naam verkeerd geschreven, dat was nog tot daar aan toe. Maar bovendien stond er dat- ie met 48'kilometer te hard op de snelweg had gereden. Een leuke verschrijving. "Ik snap niet waar die man mee bezig is geweest", werd de agent eehter in overduidelijk Mo- kums ter zijde geschoven. door Bart JUngmann Maar goed, hij was zelf ook fout geweest. Eerlijk is eer lijk. Bij elkaar een boete van 270 gulden, daar waren eis en vonnis het over eens. Het viel de Amsterdammer alles mee. "Dat is redelijk, bedankt", sprak hij tot de rechter. Minder tevreden was een vrouw die twee jaar geleden alweer haar Eend in Katwijk van de weg zag geplukt. Vol gens het proces verbaal deug de er niet veel van. "Hele maal geen gevaar op de weg", vond de vrouw echter. En probeerde zij nog: "Een Eend maakt altijd een beetje rauw geluid". Om het gezag ter wil le te zijn, had ze toch afstand gedaan van haar vierwieler. "En als beloning een boete van 150 gulden". Ze vond het niet fair. De officier wel. "Een zeer gam mel autootje". Daarom een boete van tweehonderd gul den. Nu voelde de autobezit ster zich helemaaal miskend. "Hoe kan het nou opeens ho ger zijn", riep ze wanhopig uit. De rechter kwam haar een tikkeltje tegemoet. "Om dat het zo lang geleden is, zal ik het halveren: honderd gul den". Een mooi gebaar vond hy zelf. Zo niet de vrouw. Verongelijkt keerde zij het gezelschap achter het hekje de rug toe. Hier had het ver trouwen in de rechtsstaat een knauw gekregen, dat was duidelijk.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 10