Tönjann: recht toe, recht aan Maasdijk weer rap op sprint Leen Janszen zesde in Alphen Wisselend succes Leidse roeiers -c Bestuurscrisis bij NTTB toch afgewend Kringkampioenschappen Uitslagen zwemwedstrijden Clubgenote Jacqueline van Wijk maakt plaatsing ook waar Sterke partij Ajax (C) BUNNIK (ANP) - De dreigen de crisis binnen de Neder landse tafeltennisbond (NTTB) is voorlopig afge wend. Een deel van het be stuur dreigde op te stappen, als het op 28 mei tijdens de vergadering van de bonds raad genomen besluit om in de afdelingen te stoppen met de aparte competitie voor da mes en heren, daadwerkelijk zou worden uitgevoerd. Het hoofdbestuur besloot daarop het onaangename voorstel van de Amsterdamse af gevaardigde Joop de Ronde naast zich neer te leggen. Als argument werd aangevoerd dat het beleid van de NTTB er op gericht is meer compe titiespeelsters te trekken. Een gemengde competitie zou de ontwikkeling van ta lentvolle meisjes afremmen en de doorstroming naar lan delijk niveau tegenhouden. Tijdens de door de impasse noodzakelijke nieuwe bonds raadvergadering, zaterdag in Bunnik, kreeg het bestuur de steun van de meerderheid van de afgevaardigden. Een aantal, kennelijk terugschrik kend voor de gevolgen van een bestuurscrisis, verander de de mening van enkele we ken geleden en steunde een nieuw voorstel van de afde ling Brabant. Deze groepering eiste van het bondsbestuur dat eind okto ber een wijzigingsvoorstel voor het bondsbestuur dat eind oktober een wijzigings voorstel voor het competitie reglement in de afde lingsklasse gereed heeft. Daarin moet zijn opgenomen dat de gescheiden heren- en damesklasse gehandhaafd blijven, maar dat het de be treffende districten ook is toegestaan zo nodig dispen satie te verlenen. Sport MAANDAG 20 JUNI 1983 LEIDEN/ALPHEN a.d. RIJN - Tij dens de amateurwielerronde van Alphen aan den Rijn reden drie van de plaatselijke favorieten, Leen Janszen, Jos de Bruin en Bert Zaal (Hazerswoude), giste ren een goede koers. Het drietal verzuimde echter in de ereprij zen te vallen. In de beginfase van de koers lieten de drie Avanti-renners de beslissende kopgroep niet aan hun neus voorbij gaan. Tesamen met zeven anderen zetten zij het peloton al snel op een ronde. Daarna ging het ech ter mis. Toen in de finale een vijftal ren ners uit de kopgroep aan de haal ging, on der wie de verrassende latere winnaar Overakker, miste het Alphense trio volle dig de slag. Wel won de actieve Leen Janszen de spurt van de achtervolgers, hetgeen hem een zesde stek opleverde. Bert Zaal en Jos de Bruin werden respec tievelijk 9 en 10. Bij de junioren ging Richard Ippel op zoek naar zijn derde zege. De Swift-renner nestelde zich in een vluchtersgroep van 15 man, waaronder zich tevens clubge noot Stan Pouw uit Rijnsburg wist te scharen. Beide renners trachtten ver schillende malen aan de greep van de groep te ontsnappen, maar steeds tever geefs. Nadat er tenslotte toch een tweetal renners aan de haal was gegaan, moest Ippel genoegen nemen met de winst in de spurt en daarmee de derde plaats. Stan Pouw finishte als zevende. Bij de liefheb bers/veteranen was Jan Zwaan goed voor een 10de stek. Martin Schalkers was zaterdag te Andijk, ter voorbereiding voor de nationale kam pioenschappen van volgende weekin het Limburgse Geulle, in goede doen. De Noordwijker reed geruime tijd solo om vervolgens gezelschap te krijgen van Buis en Van Wijk. Desondanks leek Schalkers goede papieren voor de zege te hebben, totdat Van Wijk tijdens één van de laatste ronden een klapband kreeg en daardoor ook Schalkers volop in de rem men moest. Buis was toen vertrokken, waarna Schalkers met de tweede stek ge noegen diende te nemen. Karei Teeuwen was present bij de achtervolgers en ein digde uiteindelijk als achtste. Hans van Egmond kwam als achtste over de meet in de nieuwelingen-koers van Oud Beijer- land. KATWIJK - AZC uit Alphen mag zich de succesvolste zwemver eniging van de Kring Rijn en Gouwe van dit seizoen noemen. Dat bleek gisteren weer eens tij dens het vijfde en tevens laatste gedeelte van de kringkampioen schappen in het sfeervolle zwem bad De Miereweide, waar na af loop de balans van het zwemsei- zoen kon worden opgemaakt. Mede door de inbreng van vele nieuwe aanwinsten legden de Al- phenaren beslag op 44 gouden, 34 zilveren en 13 bronzen medail les. LZ'86, de winnaar van het vorig seizoen, kwam dit dit jaar in het eindklassement niet ver der dan een derde plek. De Lei- denaars moesten de zwemmers van Boskoop, die één gouden plak meer behaalden, voor laten gaan. LZ behaalde 21 kringtitels. Verder kwam de Leidse vereni ging tot 24 zilveren- en 18 bron zen medailles. De Zijl/LGB was in het totaalklassement op de vierde plaats terug te vinden. In Katwijk werden diverse zwem- nummers afgewerkt. Vooral op de 100 meter vlinderslag voor de iongeren doken veel zemmers onder de limiet voor het Neder lands kampioenschap. UITSLAGEN Kring kampioenschap pen: 100 meter vrije slag: meisjes on der de 10 jaar; 3. Nancy Kijk in de Vegte (LZ'86) 1.19.9. jongens onder de 10 jaar; 3 Laurens van Kampen (Zijl/ LGB) 1.17.3. meisjes 1972 2. Ingrid van Veen (Zijl/LGB) 1.21.1. 3. Pauline Staastra (LZ'86) 1.13.5. meisjes 1969; 2. Jeanette den Duik (Katwijk) 1.07.5. dames; 1. Rianne den Duik (Katwijk) 1.02.8. 2. Carla Meywaard (ZVS) 1.05.7 3. Heieen van der Plas (Katwijk) 1.06.3. jongens 1972 3 Erwin Siera (Zijl/LGB) 1.12.7. jongens 1971; 2. Marco Blokpoel (Katwijk) 1.11.5. jon gens 1970 1. Leon Luyten (Zijl/LGB) 1.03.7 3. Marco Mulder (LZ'86) 1.06.3 jongens 1969; 2 Hans van Hees (LZ'86) 1.04.9. 200 n Maasdijk (Katwijk) 2.42.7. jongens onder de 14 jaar; 2. Marco Mulder (LZ'86) 2.43.4. 3. Bob van Staak (Zijl/LGB) 2.46.1. 200 meter schoolslag, meisjes onder de 14 jaar; 2. Mirelle Correljé (Zijl/LGB) 3.02.4. dames; 3. Esther Rebel (Kat wijk) 3.12.7 jongens onder de 14 jaar 3, Marco Mulder (LZ'86) 3.02.7 2. Hans van Hees (LZ'86) 3.02.4. jongens on der de 16 jaar; 2. René Correljé (Zijl LGB) 2.42.5 100 meter vlinder slag jongens 1972; 2. Bas Willemsen (LZ'86) 1.23.2. 100 meter vlinderslag jongens 1971; 2. Marco Blokpoel (Kat wijk) 1.24.2. 4x200 meter vrije slag dames 1 Zijl/LGB 9.53.6. 4x200 meter vrije slag heren 1 Zijl/LGB 8.30.9 Lim. N.K. 3 Katwijk 9.35.0.4kl00 meter wisselslag dames 2 Katwijk 5.06.3. 4x100 meter wissel slag heren 2 Zijl/LGB 4,21.0 (Lim. reeds behaald). Edward Maasdijk van De Zijl liet weer eens zien dat hij de snelste sprinter is. De 100 meter vrije slag legde hij af in 55.7. De 200 meter schoolslag heren werd een zege voor Bart Hameter (LZ). Hij tikte net iets eerder aan dan Rei- nier Haasnoot (De Zijl). Hans La Lau kwam uit op 2.53.4 (derde). Kringkampioene op de vrije slag 100 meter voor meisjes (1970) werd Jolanda Laterveer (1.06.3). Derde werd Mireille Correljé. De Katwijkse Janny Dijkstra werd eerste op de 200 meter schoolslag dames in 3.07.0. Ditzelfde resul taat behaalde Jeanete den Duik op de 200 meter rugslag onder de veertien jaar in een tijd van 2.44.7. Bij de meisjes onder de 10 jaar was het Yvonne Laterveer (Zijl/LGB), die op overtuigende wijze de 100 meter vlinderslag af legde. Met een ruime voorsprong tikte ze aan in 1.25.6, een tijd waarmee zij zich plaatste voor het NK. Als derde eindigde Nan- 4x100 meter wisselslagestafette. De ploeg van De ZïjULGB bleef onder de Laurens van Kampen (Zijl/LGB) toonde zijn klasse bij de jongens door eerste te worden in een li- miettijd van 1.26.6. Robbie Dub- beldeman (Zijl/LGB) tikte aan als derde in een tijd van 1.41.5. Pauline Sastra van De Zijl/LGB behaalde een knappe ning op de 100 meter vlinderslag voor meisjes (1972). In een tijd van 1.18.7 plaatste zij zich voor het Nederlands kampioenschap. Ingrid van Veen behaalde een bronzen plak in 1.25.0. Helga Lasschuit van L.Z kwam op nieuw goed voor de dag. Zowel op de 200 meter rugslag (2.38.3) als op de 100 meter vrije slag (1.05.3) behaalde zij het kring- kampioenschap, terwijl zij derde werd op de 200 meter schoolslag. Clubgenote Sylvia bakker be haalde op die afstand een bron zen medaille in een tijd van 3.14.1. Helga Lasschuit werd ver der twee op de 200 meter rugslag en de 100 meter vrije slag. DUISBURG Tijdens internationale roei wedstrijden op de Wedaubaan in Duisburg werd de Nederlandse junio- renploeg onder meer vertegenwoordigd door de beide Leythe-skiffeurs Volkert Post en Peter Venekamp. Post won zaterdag zijn serie. Venekamp lukte dat net niet. Hij eindigde als tweede achter een West-Duitse skiffeur. Gisteren werd de schitterend gele gen roeibaan geteisterd door een sterk boeiverschil. De boten op de banen 5 en 6 lagen beschut te gen de straffe tegenwind. Een kwalijke zaak voor de baan waar LEIDEN - Hans Tönjann en Jacqueline van Wijk, de kersverse eerste klassers van de tennisvereniging Unicum, hebben hun plaatsing op het toernooi van de Munnik giste ren waargemaakt. Hans Tönjann won in de finale van het herenenkelspel B van Freek van der Capellen (6-1, 6-4, na 2-4), terwijl Jacqueline van Wijk bij de dames Margot van Overloop klopte (6-3,7-5). Noch Hans Tönjann noch Jacqueline van Wijk was tevreden over het door hun geleverde werk. Voor de kijkers was overigens de damesfinale meer een gevecht dan de herenfi nale, waarin Freek van der Capellen magistrale momenten afwisselde met missers die zijn fans achter de baan herhaaldelijk vertwijfelde ah's en oh's ontlokte. Jacqueline van Wijk heeft meer in huis dan Margot van Overloop, maar laatstgenoemde vocht voor ieder punt. De nummer 1 van Unicum liet ook wel eens zien welke atletische vermogens zij heeft, maar deed dat beslist niet bij iedere slagwisseling. Wan neer zij met haar vervaarlijke linkse forehand in plaats van al leen diagonaal ook nog eens rechtuit zou gaan, zou zij een klasse sterker tennissen. Recht toe- recht aan speelt wel Hans Tönjann. Hij gaf Freek van der Capellen, die overigens wel een zeer vermoeiende driesetter in de benen had zitten tegen broer Herman van der Capellen (6-7, na tiebreak, 6-7,6-4,7-6 (tiebreak 11- 9), weinig tijd om zijn fantasie uit te leven. Zat bij iedere kans die hij kreeg bovenop het net en bleek daar maar zeer zelden te passeren of te overlobben. De herendubbel B finale was een strijd tussen twee niet geplaatste koppels. De Roomburgers Bub van der Zee en Joost van Leeu wen bereikten de eindstrijd door de favoriete Unicummers, Hans Tönjann en Herman van der Ca pellen, in twee sets te kloppen (6-2, 7-6). Jasper van Marwijk en Marcel van Paridon hadden drie sets nodig om Bob van Over- beeke en Arnold van der Capel len van de finale af te houden Vervolgens bleek het Room- burgs duo met 7-5,4-6,6-2 het sterkst. De laatste finale van het toernooi was de partij tussen Jacqueline van Wijk, geflan keerd door Herman van der Ca pellen, en Margot van Overloop, ter zijde gestaan door Henk Jans sen. Jacqueline liet met haar partner een 6-4,6-4 winst noteren en daarmee de derde toernooi-ze- ge. Want ook in het damesdubbel B was zij samen met Jetske Goudsmit de sterkste. Bij de heren in C klopte de Meren- wijker Freek Tanis op overtui gende wijze de eerste geplaatste Lodewijk Kallenberg in de halve finale. Michael van der Berg van Unicum won in de halve eind strijd van Thomas Koemans. De finale leek aanvankelijk span nend te worden, maar werd uit eindelijk toch vrij snel beslist:7- 6, 6-2 voor de Unicummer. Bij de dames in C heet de winnares Bri gitte van de Maarel. Annemieke Oudshoorn kon haar slechts twee games ontfutselen. De C-heren Kallenberg en Van Duyn elimineerden in de halve finale het favoriete paar van Mar- wijk/Crepin. Maar in de finale te gen Booy/Cardinaal trokken zij net niet aan het langste eind (4- 6,6-1,7-6). De damesdubbel C kwam op naam van het Munniks duo Zonnevylle/Adriaansen. Ook de gemengd dubbel C was een triomf voor de Munnik. Zon- nevylle klopte ditmaal met Maar ten van Hage het koppel Post/ Chin a Foeng. Van de 90 heren in D mocht Uden zich na een spannende strijd te gen Stierum de sterkste noemen (5-7,6-2,6-3). Bij de dames in de D-categorie zegevierde Tilly van Misser van Frank van der Capellen Overloop met 7-6, 6-0 over Ineke van der Ploeg. De heren-veteranen titel ging naar De Boer. Na de Munniker Hui gen in drie sets te hebben ge klopt hield hij Vink in een lang durige strijd van de overwinning af (6-7,6-4,6-3). Bij de dames daar entegen won Mevrouw Sikkes op overtuigende wijze van L. Adriaansen. Deze eerste prijs winnaars vormden ook een suc cesvol koppel in het gemengd dubbelspel. Truus Tönjann en Blommendaal moesten zich in drie sets gewonnen geven (6-4,3- 6,6-2). i volley van Hans Tönjann. Laatstgenoemde won. Jaxqueline van Wijk poogt Margot van Overloop bij het net) te passeren. Eerstgenoemde won. (foto Holvast» LISSE Op de slotdag van het open toer nooi van LTC Lisse kon de ten- nisliefhebber van goede partijen genieten. Stampvol was het bij de gemengd dubbel B finale tus sen Ingelise Driehuis, met part ner Frans Grimbergen, en Marij ke Guyt, met compagnon Marcel Vink. Er werd veelvuldig gelobt en gesmashed, waarbij er door het duo Grimbergen/Driehuis uiteindelijk iets meer werd ges- cored (4-6,6-2,6-4). Voorafgaand aan deze strijd hadden drie van de vier het pybliek al getrakteerd op een aantrekkelijke enkelspel finale. Ingelise Driehuis van Uni cum moest het opnemen tegen haar clubgenote Hennie Fehling. Gewoonte getrouw liet de favo riete Driehuis een overtuigende zege noteren (6-1,6-1). Frans Grimbergen had de eindstrijd bereikt door Anne Jan van der Meer in de halve finale een halt toe te roepen. Marcel Vink had hetzelfde gedaan met Roy Mooy- man. Het was een spannende strijd om de hoogste eer, welke Vink met marginaal game-ver- schil te beurt viel (6-4,7-6). En wat Jacqueline van Wijk in Lei derdorp in de B categorie pres teerde, deed haar teamgenote In gelise in Lisse. Want ook in het damesdubbel zegevierde zij met Hennie Fehling over het duo Vel- zel/Lafay. Frans Grimbergen kon deze uitstekende prestatie van zijn clubgenotes niet evenaren. Alleen in de herendubbel finale tegen Van der Meer/Van der Geest trok hij met partner Leon Damen aan het langste eind. Bij de heren in C mocht Ruud War merdam zich zeer terecht win naar noemen: hij klopte Wil Al- bers even overtuigend als zijn vorige vier opponenten (6-1,6-2). Bij de dames C heet de kampioene Anne Marie Jünger. Zij won in de halve eindstrijd van de als één getipte Riet van Balen en was vervolgens met 6-4,6-2 de meer dere van Wieneke den Otter. In de categorie herenenkelspel D realiseerde Teus van der Tonne- kreek zijn nummer één notering door John Manuputty te klop pen. Colinda Visser en Margot v.d. Haak waren de nummers 1 en 2 bij de dames. eind augustus de wereldkam pioenschappen moeten worden afgewerkt. Volkert Post was een van de vele slachtoffers en moest de tweede dag met een tweede plaats genoegen nemen. Peter Venekamp revancheerde zich uitstekend door ditmaal wel eer ste te worden in een tijd, die 3 seconden sneller was, dan die 'van zijn clubgenoot. Óver twee weken ontmoeten de beide skif- feurs elkaar voorin de finale van de Nederlandse kampioenschap pen. In Breda werd de turfschippersre gatta gehouden, een langeaf- standsrace over 50 kilometer. Bij de vieren won een ploeg van Die Leythe. Aan de finish bedroeg de voorsprong van de roeiers We ber, Van der Putten, Bowles en Van Haasteren negen minuten op de nummer twee, de Laga- Dudok-combinatie. Hans Diehl werd in de skif tweede. In Groningen vierde Aegir haar 21ste lustrum met wedstrijden op de Eemskanaal. Noodge dwongen waren de Groninger studenten uitgeweken naar een stuk van het Eemskanaal rich ting Delfzijl. De wedstrijden trokken maar matige belangstel ling van de roeiers. Velen gaven er de voorkeur aan zich thuis voor te bereiden op de wedstrij den van de "Koninklijke", vol gend weekend op de Bosbaan. Enkele Leidse ploegen maakten de verre reis niet voor niets en kwa men met prijzen naar huis. De tweedejaars damesvier van Njord ging door met winnen en deed dat in het Overgangsklasse- veld. Njords gestuurde twee met de roeiers Meyer en Heymeyer werd ook eerste op ruime af stand voor Okeanos en Aegir. Njords eerstejaarsacht werd der de in de Nieuwelingenacht. Bir- gitte Klyntunte van Asopos-de Vliet werd tweede in de damess- kif. In Grünau (Oost-Berlijn) roeide een kleine Nederlandse afvaardi ging in een zeer sterk internatio naal veld. De nieuwe heren dub- belvier zonder stuurman deed van zich spreken door zaterdag op één seconde te eindigen ach ter de wereldkampioen Oost- Duitsland en voor Bulgarije, Tje- choslowakije en Frankrijk. Gis teren werd de ploeg derde in een zwaar bezette voorwedstrijd, waarin de tweede ploeg van de D.D.R. en de Noren werd uitge- schakeld. jan KLERKS. AMSTERDAM - Het cricketteam van Ajax Leiden handhaafde zich gisteren met een onbedreig de overwinning bij VW in Am sterdam op de tweede plaats in de overgangsklasse. Liefst acht Oegstgeestenaren sloegen in de dubbele cijfers. Het totaal aantal runs kwam op 215, de Amster- Ajax, eerst aan bat, werkte een goe de partij af. Johan Gordinou ver taalde dat in 102 runs. Danny El- dering (14), Huib Schotte (17), Andy Jackman (12), Ray van de Berg (10), Meindert-Jan Taalman Kip (23), Ton Eldering (10) en Pe- ter van Rood (11) ontnamen de Amsterdamse battingside alle uitzicht op een gunstig resultaat. VW kwam nooit dicht in de buurt van Ajax. De cijfers van de Ajax-bowlers: Frits de Jongh 2 voor 35 in 12 overs, Andy Jackman 1 voor 33 in 9 overs, Johan Gordinou 2 voor 32 in 12 overs, Ray van de 1 Berg 2 voor 18 in 6 overs en Ton Eldering 2 voor 4 in 2 overs.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 12