'Meer leider dan rechter' ma mjsM "ZosWÉSS- >- Geurtsen al 15 jaar toparbiter waterpolo Van Marwijk moet buigen Leidse Taxi Centrale ELTAX b.v. Schoonheidssa Ion Make-up kursus Kunstnagels Zonnebank Sauna Figuurkorrektie BEAUTY SHOP ZANKER ZATERDAG 18 JUNI 1983 Sport ARNHEM (GPD) - Hij is nooit zo kapot van schou derklopjes. Laat dat althans niet merken. Toch krijgen we in de loop van het gesprek een kleurrijk blad toege stopt. Het officiële orgaan van de wereldzwembond, van de FINA, waarin de ranglijst staat afgedrukt zoals die vorig jaar bij de wereldkampioenschappen in Guayaquil werd opgemaakt. Bovenaan prijkt de naam George Geurtsen. Naast internationaal arbiter is George Geurtsen ook nog coach i Voor de dit jaar zijn derde jubi- lieum als internationaal polo- scheidsrechter vierende Arn hemmer was die topklassering een ervaring die je zou kunnen vergelijken met het veroveren van een medaille door een polo team. Bekroning „Tijdens toernooien was ik wel eens eerder uitgeroepen tot beste arbiter, maar nog nooit tijdens een WK. Voor mij toch wel een bekroning die je motivatie ten goede komt", aldus de 46-jarige Arnhemmer, die in de 15 jaar dat hij nu internationaal fluit vrijwel de gehele wereld heeft gezien. In zijn Arnhemse Sportfondsen- bad werden onlangs de nationale kunstzwemkampioenschappen gehouden, anders had hij mo menteel in Moskou bij de Sparta- kiade op de bassinrand gestaan, na juist te zijn teruggekeerd uit de stad waar volgend jaar de Olympische Spelen worden ge houden: Los Angeles. Hoewel de officiële aanwijzing er nog niet is, kan het niet anders of George Geurtsen fluit daar volgend jaar zyn vijfde Olympische Spelen. Zijn recente kennismaking met L.A. is hem goed bevallen. „De accommodaties zijn er voortref felijk. Tijdens het toernooi om de Wereldcup werden er de veilig heidsmaatregelen getest en die zijn vergelijkbaar met die van drie jaar geleden in Moskou. Erg streng dus, maar in deze tijd kan het moeilijk anders". „Wel een groot verschil met Mos kou is de grote afstand tussen de huisvesting en het Pepperdine- bad, waarin 's mogens om half negen al wedstrijden gespeeld zullen worden. Voor die tijd moetje zeker op drie kwartier rij den rekenen. In het bad moet je ook tijd uittrekken voor een goe de warming-up, daarvoor dan nog het ontbijt, zodat je als spe ler 's morgens om vijf uur moet opstaan". Het olympische polotoernooi zelf zal, volgens George Geurtsen, in het teken staan van de al een poosje zichtbare nivellering. „Rusland en Hongarije zijn min der overheersend geworden. Het gaatje met West-Duitsland, Italië en zeker ook het sterke Amerika is kleiner geworden. Zes of zeven ploegen zitten vrij dicht bij el kaar, waarbij je ook een Neder lands team mag rekenen". Toch een opvallende zaak dat standhouden van de Nederland se teamsport, terwijl andere sporten als handbal, volleybal genoegen moeten nemen met in ternationaal lage klasseringen. „Er zijn sporten die de Nederlan der blijkbaar op het lijf zijn ge schreven. Schaatsen is ook zo'n voorbeeld. We schaatsen hier toch harder dan de Russen. Na tuurlijk hebben wij in vergelij king met het Oostblok minder fa ciliteiten, maar we vergeten zo vaak daar tegenover te stellen dat we in ons land ook voordelen hebben". Opvallend „Neem het polo met zijn erg inten sieve competitie. Dat kan hier gezien de geringe afstanden. Ik heb ook de indruk dat er in de verenigingen erg goed wordt ge werkt". Je krijgt George Geurt sen niet op één lijn met die Ne derlandse topsporters of begelei ders die alsmaar met excuses aankomen in de trant van „maar zij hebben zoveel meer mogelijk heden". De Arnhemmer: „Ik word er verschrikkelijk moe van. Te pas en te onpas hoor je dat gezeur. Een atleet die niet kan aanzetten of een coach die het niet goed heeft gedaan, zoals bij handbaltrainer Keckskemethy". „Altijd is er gemekker, terwijl de topsporters in ons land zo weinig naar zichzelf kijken. Naar de fou ten die ze zelf maken of de inzet die er niet voldoende uitkomt. De Nederlandse sporter is niet hard genoeg voor de wel keihar de internationale topsport. Be grijp me goed, ik vind een zaak als maatschappelijke begelei ding voortreffelijk, maar er mag dan best een grotere claim op de sporter worden gelegd". George Geurtsen doelt daarmee bijvoorbeeld op het zo vaak afha ken van internationals. „Als ze zich voor een bepaalde periode binden, moeten ze zich ook volle dig geven. Net zoals je als bond een trainer aantrekt. Het is een open sollicitatieprocedure, waar bij een bond alle mogelijkheden heeft om na te gaan hoe de kan didaat is. Tijdens de rit moet je' dan niet gaan zeuren over zwak ke punten. Die had ik kunnen, weten", aldus de in de zwem- en polowereld op en top insider George Geurtsen, die ook nog coach is van veelvoudig lands kampioen AZC Alphen en direc teur van het Arnhemse Sport- fondsenbad. Zeker die combinatie van coach- scheidsrechter kan hij van harte aanbevelen. „Je gaat menselijker fluiten, want je weet uit ervaring hoe de spelers beslissingen in het water ervaren. Ik voel me meer leider dan rechter. Het spel laten gaan zolang als het kan, maar gelijktijdig wel duidelijk maken dat je ziet wat er gebeurt. Door het fluiten zelf zul je autori teit moeten afdwingen. Vroeger kon dat door persoonlijkheid, nu niet meer. Je wordt op je inzicht getaxeerd", aldus de zelf ook weer door anderen beoordeelde George Geurtsen. ,Ik accepteer die beoordelaars, want ik verwacht van de spelers toch ook dat ze zich tijdens de wedstrijd aan mij onderwerpen. Je moet zelfkritiek hebben. Dat mogen zich veel jonge scheids rechters aantrekken, die maar al te vaak vinden dat ze vlugger omhoog moeten en kritiek uitoe fenen op die beoordelaars". Kritiek dus, maar George Geurtsen laat het niet bij woorden, want in september begint hij met de be geleiding van een tiental jonge scheidsrechters. „Zelf heb ik vroeger die begeleiding ook ge had en als erg belangrijk ervaren. De spelers hebben recht op een arbiter die meer te bieden heeft dan alleen goede spelregelken nis". Bijdragen Een goede scheidsrechter kan er ook toe bijdragen dat er aantrek kelijk polo wordt gespeeld. Wat dat laatste betreft komen er vol gend jaar enkele nieuwe regels aan de orde tijdens het interna tionale congres in Los Angeles. Toen we daar onlangs waren zijn er door de spelers, coaches en scheidsrechters een paar veran deringen uitgeprobeerd. Een erg belangrijke vind ik het verdwij nen van de herhaling van over tredingen van de midachter te genover de midvoor. Je kent het wel, het spelen op die passief lig gende midvoor, tegen wie dan al tijd overtredingen worden ge maakt. Die midvoor krijgt nu voordeel en moet dus weer meer actief polo kunnën spelen". Het is niet de eerste spelregelwijzi ging die George Geurtsen in zijn lange carrière meemaakt, maar zeker ook niet de laatste. Hoewel we in het begin spraken van een bekroning in het geval van die toppositie tijdens de WK van vo rig jaar, mag dat niet uitgelegd worden als zou de Arnhemmer nu zo zachtjes aan gaan denken aan „aftrainen". „Aan stoppen denk ik nog niet. Dit jaar de Europese, volgend jaar wellicht dus de Olympische Spe len, dan nog een volgend Euro pees kampioenschap en mis schien nog de Olympische Spe len van Seoul. Met 55 jaar moetje stoppen. Zover laat ik het overi gens niet komen. Ik heb ze ge zien die die maximumleeftijd wilden halen als arbiter. Ik heb ze ook op hun bek zien gaan. Dat hoeft voor mij niet". PAGINA 14 LEIDEN - Gisteren sprong er in het tennistoernooi van de Mun- nik één partij in het herenenkel B zo duidelijk naar voren dat de aandacht van de kijkers onweer staanbaar naar het gevecht tus sen Herman van der Capellen - Jasper van Marwijk werd getrok ken. Herman van der Capellen won, conform de verwachting, maar wat heeft de vasthoudende Van Marwijk het hem moeihjk gemaakt. In de eerste set kwam Van Marwijk zelfs op setpunt in de tiebreak, 6-5. De aanval van Herman van der Capellen be slechtte het pleit, 7-6. Daarna won de winnaar van de 'Masters' met 6-3 de volgende set. Herman van der Capellen tegen Freek van der Capellen in de halve fina le? Eerst moet Herman de kwart finale nog afwerken tegen Ro bert Jan van der Feen. Een partij, die hij tegen het einde van de toernooienreeks met vertrouwen tegemoet zou mogen zien, maar die hij nu ("ik kan vanaf de ach terlijn geen vaart in de bal krij gen"), maar die hij nu alleen ui terst geconcentreerd tot een goed einde zal kunnen brengen. Freek van der Capellen vond te gen broer Arnold een service- volley tegenstander aan de over zijde van het net, die dat spel niet lang genoeg kon volhouden om succes te kunnen boeken, 6-3, 6- 3. Hans Tonjann, no 1 geplaatst, is evenmirf tevreden over zijn huidige vorm als Herman van der Capellen, maar wist niette min de opkomende service- ka- nonnade van Bob van Overbeeke tijdig in te dammen, 6-1, 7-6 na 5-6 in de tiebreak, toch 8-6!). In het herenenkelspel C werd de no 2 geplaatste Hans Loos afge troefd door Marco Visser, 2-6, 3- In Lisse won de no 1 geplaatste in het herenenkelspel B, Frans Grimbergen, zonder in moeilijk heden te geraken van Kees Heemskerk, 6-1, 6-1. Anne Jan van der Meer klopte Marcel van Rijn, 6-3, 1-6, 6-3. Marcel Vink was sterker dan Stefan Faas, 6-4, 6-4. Een goede prestatie leverde Annette Hins tegen Cathy Colle, 6-1, 6-3. In het herenenkelspel C moest de veteraan Ton Grimber gen afhaken tegen Thijs Geer- hngs, 2-6, 4-6. Bij de dames scha kelde Maja Kuipers de no 3 ge plaatste Liesbeth Hogervorst uit, 5-7, 6-3, 6-4. FRANK BONTE 50 jaar ELTAX in Leiden 50 jaar dag en nacht taxi's 50 jaar uw steun op velerlei gebied 50 jaar uw redder bij haastige spoed 50 jaar taxi-leven FEESTen bij een feest horen kado's. Ons kado aan U is, hoe kan het ook anders, een taxirit. Maar U moet er wel iets voor doen: De rit komen halen bij ons bedrijf aan de Admiraal Banckertweg 2, in de Waard. Daar zitten onze mensen te wachten om U een ELTAX-chequeboekje te overhandigen ter waarde van HONDERD GULDEN en U betaalt daarvoor, omdat het feest is, slechts 75,- Gelegenheid tot het afhalen van de chequeboekjes: WOENSDAG 22 JUNI 1983 TUSSEN 9.00 EN 16.00 UUR. Maximaal 3 boekjes per persoon, zolang de voorraad strekt. Diegenen, die ons deze bijzondere dag niet kunnen bezoeken, stellen wij in de gelegenheid om per bank of giro hun chequeboekjes te bestellen. Postgiro 664174 t.n.v. ELTAX b.v. te Leiden, onder vermelding van 1,2 of 3 ELTAX-jubileumchequeboekjes 75,- Deze mogelijkheid bestaat er tot 1 juli 1983. Na ontvangst van Uw opdracht, zullen wij de boekjes bij U thuis brengen en U weet: in thuis brengen hebben wij 50 jaar ervaring. ELTAX Taxicheques zijn aan toonder en dienen ais betaalmiddel voor gemaakte taxiritten. Verzilvering zonder taxirit is niet mogelijk. ELTAX Taxicheques zijn onbeperkt geldig. Admiraal Banckertweg 2, 2315 SR Leiden. NIEUWSTEEG 12 LEIDEN TEL.071-144062 De superzuinige Austin Metro wint op alle fronten, goed en goedkoop in aanschaf. 1 service-beurt per jaar, supercover plus: 3 jaar extra financiële zekerheid voor 390,-, 6 jaar carrosserie garantie BL Austin Metro nu uit voorraad leverbaar bij L.A.G.-Leiden Special Jubilee11990,- 1000 Jubilee12990.- 1000 Super13990,- 1000 L Jubilee13990.- 1000 L Super14990,- 1000 LE Jubilee14990,- 1300 L Jubilee15390,- 1300 HLE Jubilee7 16690,- 1300 L Oporto16990.- 1300 Automaat19590,- MG Metro 130019490.- Metro VandenPlas19990.- MG Metro Turbo23000,- (prijzen af fabriek, incl. BTW) UW BRITISH LEYLAND DEALER VOOR LEIDEN EN WIJDE OMTREK: L.A.G.I in OldeobwiwrtltJtrM! 37 Ons autobedrijf is gelegen op de rand van Leiden/Oegst- geest t/o de Kerk op de Warmonderweg. o/incte- Importeur van o.a. Zanker wasmachines, volautomaten, afwasmachines, centrifuges en van Linde koel- en diepvriesapparatuur zoekt een ZELFSTANDIG BUITENDIENSTMONTEUR voor het rayon Zuid-Holland (e.o.) Na een vooropleiding, afhankelijk van opleiding en ervaring, zal hij met een volledig uitgeruste service-auto tot taak hebben om storingen aan de door ons verkochte apparaten ter plaatse bij de cliënt te verhelpen. De kandidaat dient bij voorkeur: in het bezit te zijn van dipl. VEV sterkstroom woonachtig te zijn in het rayon goede kontaktuele eigenschappen te bezitten zelfstandig te kunnen werken zo mogelijk over enige ervaring te beschikken niet ouder te zijn dan ca. 25 jaar in het bezit van rijbewijs B-E Handgeschreven sollicitaties gaarne aan: Direktie ZANKER NEDERLAND B.V., Post bus 72, 3440 AB WOERDEN; telefonische inlichtingen onder telefoonnr. 03480- 16741, vragen naar dhr. M. van Valen.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 14