Leiderdorp uit woonwagenschap Geen besparing door sluiting whirlpool Bestemmingsplan Vlietwijk bedolven onder de kritiek Granaat op strand Omdat andere gemeenten te traag kampen realiseren AGENDA Bij Meyendel Ruzie over straatnaam VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten heeft een stroom van bezwaarschriften ontvangen op de bekendmaking van het be stemmingsplan van Vlietwijk. Met name de bewoners van het Professor Zeemanplantsoen be klagen zich. Zij vrezen een grote verkeersover last wanneer de as van hun straat wordt verlegd zodat hij komt te liggen in het verlengde van de brug over de Kerksloot. In het bestemmingsplan moet de weg dienst doen als toegangs- en uit valsweg van de buurt. Ook op andere punten van het plan bestaat kritiek. Zo betreuren be woners van de Rembrandlaan het dat in het bestemmingsplan staat aangegeven dat de hoogte van de goot niet hoger dan 6.5 meter mag ziin. Ze vinden dit te laag omdat het hierdoor onmoge lijk is om een zolderetage te bou- Stad en rand wen op de huizen. En de bewo ners voeren aan dat deze zolder onontbeerlijk is omdat volgens hen de huizen klein zijn en er grote behoefte bestaat aan extra slaapkamer. Kritiek In verschillende bezwaarschriften wordt forse kritiek geuit op de gemeente. Bewoner Van Dam van het Prof. Zeemanplantsoen noemt het "zeer beschamend" dat de gemeente door het verbre den van de weg een gedane be lofte niet nakomt. Wethouder J. Van Leeuwen (PvdA/PPR) heeft namelijk op 4 juni 1981 beloofd dat de as van het Professor Zee manplantsoen niet zou worden verlegd. Op grond van deze toezegging heb ben de bewoners van het plant soen toen ingestemd met de aan leg van een brug o\^r de Kerk sloot, die nagenoeg in het ver lengde van hun plantsoen zou worden aangelegd. Ze waren hier in principe fel tegen gekant omdat ze vreesden dat veel be woners uit Bijdorp gebruik zou den maken van de brug. Deze vrees wordt nieuw leven geblazen wanneer het Professor Zeemanplantsoen zodanig wordt verschoven dat de weg precies in het verlengde komt te liggen van de brug. Dit maakt het voor auto mobilisten aantrekkelijker om te rijden over het Professor Zee manplantsoen, vinden de bewo ners. Ze vrezen dat "het woonka- rakter en het woongenot zal afne men door het extra verkeer". Directeur Algemene zaken van de gemeente, H. Erkelens, geeft toe dat de gemeente een fout heeft gemaakt door een gedane belofte van de wethouder niet te verwer ken in het bestemmingsplan. Hij verwacht dat ambtenaren dit foutje zullen "wegpoetsen" voor dat de gemeenteraad zich buigt over de goedkeuring van het be stemmingsplan. De ambtenaren zullen bij het poet sen tevens aandacht besteden aan de suggestie van bewoners van het Professor Zeemanplant soen om eenrichtingsverkeer in te stellen op zowel de Professor Zeemanplantsoen als op het Ge rard Douplantsoen. Dit is de straat die tegen het plantsoen aanligt, en slechts wordt geschei den door een slootje. Wanneer in de twee straten eenrichtingsver keer wordt ingesteld behoeft ver keer dat komt van de Kerksloot- brug, niet langer gebruik te ma ken van het Professor Zeeman plantsoen. VOORSCHOTEN - Drie au to's waren gistermiddag rond vier uur betrokken bij een aanrijding op de Papelaan in Voorschoten ter hoogte van de Dobbeweg. Het ongeluk ge beurde doordat een 55-jarige Voorschotenaar, komende uit de richting Wassenaar, door nog onbekende oorzaak op de verkeerde weghelft terecht kwam. Hierbij kon een 66-ja- rige Wassenaarder die uit Voorschoten kwam hem niet meer ontwijken en een fronta le botsing was het gevolg. Een hem achteropkomende 52- jarige inwoonster van Aals meer kon wèl de gebotste au to's ontwijken maar kwam even na het tweetal op een boom terecht. De twee be stuurders van de frontaal ge botste auto's liepen verwon dingen op. (foto Holvast) wordt forse kritiek geuit op de Qp grond van deze toezegging heb- geblazen wanneer het Professor gemeente, H. Erkelens, geeft toe ken van het Professor Zeem gemeente. Bewoner Van Dam ben bewoners van het plant- Zeemanplantsoen zodanig wordt dat de gemeente een fout heeft plantsoen. LEIDERDORP - De gemeente Leiderdorp treedt uit het regionale woonwagenschap. B en W hebben gisteren besloten om in de vergadering van deze maand de gemeenteraad een dergelijk voorstel voor te leggen. Gezien de standpunten ingenomen door de ver- 0w% schillende politieke partijen eerder in de raadscommissie voor financiën zal dat voor stel zeker een meerderheid behalen. Er bestaat overigens nog geen overeenstemming tussen de ge meente Leiderdorp en het woon wagenschap over de hoogte van het bedrag dat de gemeente bij uittreding moet betalen. Het zal Leiderdorp ongeveer 600.000 gulden gaan kosten. De gemeente Leiderdorp heeft al jaren een eigen woonwagen kamp aan de Persant Snoepweg. Behalve de gemeente Zoeter- woude, waar vorig jaar een kampje werd geopend, heeft nog geen enkele andere gemeente een dergelijke voorziening. Na jaren van onwil lijkt er de laatste tijd onder grote druk van de pro vincie wel schot te zitten in de realisering van de diverse woon wagenkampen, maar voor Lei derdorp (en ook voor Zoeterwou- de) is de maat allang vol. Omdat de kampjes in de andere ge- OEGSTGEEST - Het hoge elektri citeitsverbruik tijdens de perio de dat de whirlpool van het Oegstgeestse zwembad Poel meer gesloten was, is veroor zaakt door de hoge vochtigheids graad van de buitenlucht. Als de vochtigheidsgraad in het over dekte zwembad hoog is wordt buitenlucht aangezogen. Maar is die buitenlucht ook erg vochtig Geluidsisolatie slagwerkruimte in De Muzenhof voldoet niet LEIDERDORP - De geluidsi solatie van de slagwerkruim te in het Leiderdorpse multi functionele centrum Muzen- hof voldoet niet. Directeur Vogel van de streekmuziek- school "Rijnakkoord" heeft de gemeente Leiderdorp van de klachten op de hoogte ge steld en gevraagd verbeterin gen aan te brengen. B en W hebben daartoe gisteren in principe besloten. Hoe het komt dat de geluidsiso latie niet functioneert in het pas twee jaar oude gebouw is onbekend. In een eerste on derzoek is de oorzaak nog niet gevonden. In overleg met de architect die Muzen- hof heeft ontworpen en ook over de eisen van de geluidsi solatie heeft geadviseerd zal bouw- en woningtoezicht een nader onderzoek instellen. dan moet er langdurig en op vol le toeren geventileerd worden en dat kost veel stroom. Dat schrij ven B en W van Oegstgeest in antwoord op vragen die tijdens de raadsvergadering van april zijn gesteld. Uit een nader onderzoek naar het hoge elektriciteitsverbruik in de eerste drie maanden van het jaar toen het bubbeltjesbad gesloten was, blijkt dat de buitenlucht re latief een hoge vochtigheids graad had. Er is dus veel geventi leerd. Dat ventileren gebeurt au tomatisch. Het ventileren is nodig omdat het anders niet "behaaglijk" is in het binnenbad en er dan condens- vorming optreedt. Condensvor- ming ontstaat omdat er doorlo pend water verdampt. antwoord van B en W staat verder dat de watertemperatuur schommelt rond de 26,5 graad Celsius. Een hoge temperatuur? "De klacht is juist dat de water temperatuur te laag is", vertelt wethouder Van Hazel. Hij noemt 26,5 graad Celsius "niet hoog voor overdekte baden". Boven dien stelt hij dat de temperatuur vroeger hoger was. Het nadere onderzoek naar de eventuele, besparing op het gas verbruik tijdens de sluiting van de whirlpool is overigens nog niet afgerond. Een eerste onder zoek toonde aan dat er wel min der gas was verbruikt, maar dat ook het bezoekersaantal fors was afgenomen. In geld uitgedrukt leverde de sluiting de gemeente Oegstgeest niets op. Het verlies aan inkomsten door het wegblij ven van bezoekers was groter dan de besparing op gas. ueze cijfers moeten nog wel nader worden onderzocht, omdat het gasverbruik wordt beïnvloed door de buitentemperatuur, die tijdens de sluiting in tegenstel ling tot normaal vrij hoog was. meenten die deelnemen aan het regionale woonwagenschap er nog niet zijn is het kamp aan het Leidse Trekvaartplein overvol. Die situatie levert met name voor de gas- en elektriciteitsvoorzie ningen gevaar op, zodat die gere noveerd moeten worden. De kos ten (zo'n 850.000 gulden) moeten door alle deelnemende gemeen ten betaald worden. Leiderdorp vindt evenals Zoeterwoude dat zij niet op behoeft te draaien voor kosten die gemaakt moeten worden omdat andere gemeen ten niet aan hun verplichtingen voldoen. Daarom is besloten uit te treden. Onduidelijkheid bestaat nog over het bedrag dat met die uittreding gemoeid is. Het bestuur van het woonwagenschap wil dat de ge meente Leiderdorp ruim 617.000 gulden betaald, maar de gemeen te heeft een lager bedrag bere kend: 557.000 gulden. Het te be talen bedrag is opgebouwd uit drie elementen. Leiderdorp moet de waarde van het eigen kamp betalen (bijna 500.000 gulden), de komende twee jaar meebetalen in de exploitatie (totaal zo'n 60.000 gulden) en het deel van de niet-subsidiabele kosten van het Leidse kamp neertellen (ook zo'n 60.000 gulden). Met de eerste twee gaat Leiderdorp akkoord, de laatste echter wordt afgewe zen. De niet-subsidiabele kosten zijn namelijk vooral gemaakt voor de zogenaamde tijdelijke staanplaatsen. Juist omdat die tijdelijke staanplaatsen er nog steeds zijn treedt Leiderdorp uit. Als de andere gemeenten hun kampje al hadden gemaakt, zou den die kosten er ook niet meer zijn, redeneert Leiderdorp. Aan het eind van de maand zal de gemeenteraad waarschijnlijk be sluiten uit te treden zonder dat er overeenstemming is over de kos ten. Uit gesprekken met de voor zitter van het woonwagenschap (de Leidse wethouder Tesselaar) is echter gebleken dat hij zich wel kan vinden in het Leider- dorpse voorstel, aldus B en W. Tesselaar heeft toegezegd in het algemeen bestuur van het schap het voorstel van Leiderdorp te bepleiten. B en W van Leider dorp hebben goede hoop dat Tesselaar het bedrag omlaag kan krijgen. WOENSDAG Leiden Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Me nuet' van Lili Rademakers, 20 en 22.15 uur. Hooglandse kerk - pauzeorgelconcert door Gonny van der Maten, 12.30 uur. Buurthuis Op Eigen Wieken - filmavond 'De dubbele dag', 20.30 Kapelzaal K&O-gebouw - kinderfilm- middag met tekenfilms en 'De pseu- do graaf met Charlie Chaplin, 14.30 Dienstencentrum - Van Hogendorp- straat 36, open huis, 10-16 uur. Leidse Volkshuis - Apothekersdijk, in formatieavond over verblijfsrecht van buitenlandse jongeren, 20 uur. Café Eigenzorg - Stationsweg, dia- en filmavond over de Franse supersnel- trein TGV, 20 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - 'Ghana, een reisverslag' om 14.30 uur en 'Karsika, nomade de l'Air' om 15 Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, soos en sport, 15-17 uur; cur sus stijldansen. Stadsgehoorzaal - CDA-bijeenkomst met Lubbers, 20 uur. Stadhuis - raadscommisie volkshuisves ting en openbare werken, 20 uur. DONDERDAG Stadhuis - raadscommissie voor maat schappelijke aangelegenheden, volksgezondheid, cultuur en sport, 20 Stadhuis - raadscommissie financiën, 20 Nieuw Minerva - Vrouwensteeg 11, le denvergadering D'66, spreekbeurt E. Nypels, 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Me nuet' van Lili Rademakers, 20 en 22.15 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Ja panse theeceremonie door de Japan- - l 2Q Het projectiel wordt door leden van de Esplosieven Opruimings Dienst opgegraven. Een vertegenwoordiger van de Wassenaarse strandpolitie kijkt gëinteresseerd toe. (foto Holvut) theemeester Koji Miura, 15 Leidse Werkgroep Homoseksualteit - Caeciliastraat 18, soos, 21-1 uur. Morswijk - Topaaslaan 19, gehandicap- tensoos, vr van 10-15 uur, tel. 02522- 14797. Voorschoten Kasteel Duivenvoorde - concert door Jean Decroos," cello en Danielle Dé- chenne, piano, 20.30 uur. gemeentehuis - vergadering van de ge combineerde raadscommissies, 20 Warmond 't Trefpunt - vergadering van de afde ling Warmond van het CDA, 20 uur. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor den van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 L Florijn 10, tel. WASSENAAR - Leden van de Ex plosieven Opruimings Dienst van de koninklijke landmacht hebben gistermiddag op het Wassenaarse strand ter hoogte van de Meyendel-strandafgang een daar gevonden granaat tot ontploffing gebracht. Het han delde hier om een zogenoemde oud-Hollandse oefengranaat, doorsnee vijftien centimeter, ge wicht rond veertig kilo, die waar schijnlijk lag opgeslagen in een ter plekke in verval geraakte op slagbunker van een vroegere kustbatterij. Als gevolg van fikse stormen, verleden najaar en winter, zijn te vens grote delen muur van deze bunker van onder het duin weg geslagen en op het strand te rechtgekomen. Volgens de poli tie, die ook al eerder op die plaats granaten heeft gevonden, is het daarom noodzakelijk dat de op ruimingsdienst het gehele stranddeel eens aan een geducht onderzoek onderwerpt. Een verzoek hiertoe heeft de plaat selijke strandpolitie inmiddels al doen uitgaan. VRIJWILLIGERS GEZOCHT - Het medisch kleuterdagverblijf Margriet in Leiderdorp zoekt vrijwilligers die de kinderen wil len begeleiden tijdens de ritten in autobusjes van en naar het dagverblijf. Het gaat om 's mor gens tussen half acht en half tien en 's middags van half vier tot vijf. Het medisch kinderdagverblijf is een voorziening waar kinderen in de leeftijd van anderhalf tot zeven jaar, bij wie de ontwikke ling door een aantal-omstandig heden is verstoord of stagneert, in dagbehandeling zijn. In Het gewraakte naambord in de ...steeg of ...pad. LEIDERDORP Moet het straatje naast het cultureel centrum "De Hol- landsche Tuyn" het (Chris) Keijzerpad of (Chris) Keijzersteeg gaat he ten. Deze vraag houdt de gemoederen in het oude deel van Leiderdorp en het gemeentehuis al een tijdje bezig. Een korte terugblik. Tijdens de uitreiking van de verzetsherdenkingskrui- zen aan Chris Keijzer en zijn vrouw op koninginnedag deelde burge meester Van der Have mee dat het straatje naast het cultureel centrum de Keijzersteeg zou gaan heten. Iedereen toonde zich verheugd, want om die naam had het bestuur van "De Hollandsche Tuyn" gevraagd. Verbazing en boosheid namen echter al snel de plaats in van die tevreden heid. Toen het bordje werd opgehangen stond er Keijzerpad op, geen steeg dus. Een boze brief van "De Hollandsche Tuyn" ging per expresse naar het gemeentehuis. Of pad maar even veranderd kon worden in steeg. Het is een straatje van nog geen twee meter breed, redeneert het bestuur van "De Hollandsche Tuyn". Bovendien is er geen enkele ande re straat in de buurt die pad heet maar wel in de nieuwbouw van Leiderdorp, zodat het straatje onvindbaar is. Een betrokken ambtenaar had vorige week een oplossing. "Laten we alle maal verschillende bordjes maken. Een met Chris, een met Keijzer en een heleboel met pad, steeg, laan, dreef, zoom en kamp. Dan kan ieder een zelf ervan maken wat ze willen", verzuchtte hij. Burgemeester en wethouders kwamen gisteren bijeen om de zaak nog eens van alle kanten te bekijken. Besloten werd tot de toevoeging van de voornaam van Keijzer. Het bordje met Keijzerpad wordt nu vervangen door een iets groter bordje met Chris Keijzerpad. De ontevredenheid blijft echter bij "De Hollandsche Tuyn". "In het oude dorp denk je in eerste instantie aan een steeg. Daarom willen we van dat pad af', reageert bestuurslid Van der Nat. (Wordt vervolgd) 7-9-1895 vrl. geh. gew. met H.M. Klin kenberg, M. Parser, geb. 7-8-1896 vrl. geh. gew. met F. Kaufmann, F. van Riet, geb. 29-5-1920 man, N. Kanbier, geb. 15-7-1907 man, C.J.J. Hooymans, geb. 31-3-1908 man. A A. van Leeu wen, geb. 30-11-1927 vrl. echtg. van G. Atsma, A. Swiers. geb. 23-8-1953 vrl. echtg. van C.J. Ligtenberg, C. de Mol. geb. 3-9-1916 man. J.M. Pielanen, geb. 7-10-1900 vrl. geh. gew. met S. Labor- dus, S. Bij, geb. 20-3-1894 vrl. geh. gew. met A. Flippo, H. van Kooperen, geb. 8-12-1917 man, C.G. de Kruijff, geb. 18-1-1928 man, J. Kuiken, geb. 10-4-1924 man, A. Vermeer, geb. 21-9- 1922 vrl. geh. gew. met C. van der Wal, Burgerlijke stand J. Braxhoven, geb. 14-6-1891 vrl. geh. gew. met N. de Water, C. van der. Kooy, geb. 13-4-1909 vrl. geh. gew. met J.M. Jansen. C. Annaars, geb. 30- 7-1908 man, E R. Soekhoe, geb. 21-1- 1933 man, J. Kijk in de Vegte, geb. 1-12-1903 man, C.L.M. Loeff, geb. 29- 4-1929 vrl. echtg. van J. Oldenhof. J.C.A. Kneepkens. geb. 12-6-1956 man, N. Kuüt. geb. 20-8-1907 man, C. Snyder, geb. 14-3-1928 man, E. van der Heyde, geb. 26-10-1890 vrl. geh. gew. met L. van Sonsbeek. F. de Vries, geb. 10-9-1910 man, C.W. Faa- sen, geb. 25-5-1943 man, M. op 't Hof, geb. 31-1-1948 man, H. Landolt, geb. 14-2-1901 man. W. Gerth, geb. 27-2- 1915 man. LEIDEN Gehuwd: J. Vink en Y. de Vogel, J.A.J. Nieuwenburg en B. Mancic, P.W. Lugters en C. van der Meer. N.W.J. van der Steen en M.G. den Dopper, R. van der Heiden en J.W. Smeele, W. Wiekhart en A.G. Fa- ber, J. Vermeulen en T.C. Rolfes, J.J.M. van Dinther en G.J.M. van der Linden, G.G. van der Luijt en S.L. Korsuize, H.J. Bakker en C.C. Miere- met. LEI DSC H m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan: Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Geen Krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18 00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18 00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Abonnementen Kunnen dagelijks ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt Betaling van abonnementsgelden op girt 3203571 Ln.v. Damiate Holding BV te Haarlem Maandabonnement 20,59 (Autom. betaling) Losse nummers 0,85 Directie: G. Koopman Adj.dirN. Quakemaat Plv Alg. redactiechef: Commentaren: R. D Paauw. W. F. J Wirtz en A. A. yan Brussel Rubriekchets: J. Kroon (stad) B. W. T Jungman (plv) H.I. J. Veldhuizen (regio) H. v.d Post (plv) W. F. J. Wirtz (bin./buit vee J. Ruygrok-Hoogeveen (plv) P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C H Schrama (feature) S. J de Groot (geestelijk leven) tel 071-144941. tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo,

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2