"Groningen zit goed met mij Oranje temiisteam wil beslissing vandaag al forceren Nog geld over... Kees Kist bijna rond met Mulhouse Voorsprong van 2—0 tegen Egypte Ook Luzern wil Cruijff Svend Pri overleden Harry Schellekens (30) vol zelfvertrouwen 99 ZATERDAG 11 JUNI 1983 PARIJS (GPD) - Kees Kist speelt vandaag niet mee met Paris St. Germain in de Fran se bekerfinale tegen lands kampioen Nantes. De ex-AZ- speler is door trainer Gerard Banide gepasseerd omdat hij eerder deze week had ver zocht de beslissende halve fi nalewedstrijd tegen Tours te mogen laten schieten. Een verzoek dat door de clublei ding werd ingewilligd. Kist had dat verzoek ingediend omdat hij geen blessure wil de oplopen vlak voor de con tractbesprekingen met Mul house, dat de Nederlander een driejarig dienstverband heeft aangeboden. „Tegen over de andere spelers zou het niet jujst zijn geweest om Kist in de finale nu weer wel in te zetten", aldus manager Georges Peyroche, die giste ren liet weten dat de spits het komend seizoen zeker niet meer voor de Parijse club zal uitkomen. Kist, die vorig jaar vlak voor de start van de Nederlandse competitie voor een transfer- bedrag van bijna twee mil joen gulden naar Paris St. Germain vertrok, is zelf prak tisch rond met het dit seizoen naar de tweede divisie gede gradeerde Mulhouse. Eerder contracteerde Mulhouse Di- dier Six, die twee jaar bij het Westduitse VFB Stuttgart ac tief was. Als onderdeel van de transactie met Kist wil Pa ris St. Germain de topscorer van Mulhouse, Salah Assad, overnemen.1 Het definitieve vertrek van Kist bij de vereniging uit de Fran se hoofdstad houdt tevens in dat de ploeg niet zal deelne men aan het AZ-toernooi, dat op 5 en 7 augustus in Alk maar wordt afgewerkt. Het Italiaanse Genua, de club van ex-AZ'er Jan Peters, zal vrij wel zeker de vacante plaats opvullen. Michiel Schapers in actie. Onder de brandende zon in Egypte toonde hij zich bijzonder "vast". CAIRO (ANP) - Het Nederlandse Daviscupteam heeft gisteren in Cairo tegen Egypte een voor sprong van 2-0 genomen. Bij een temperatuur van 40 graden Celsius en een stekende zon won nationaal kampioen Huub van Boeckel in de openingspartij met 6-4,6-3,5-7 en 6-3 van Ahmed el Mehelmy. Michiel Schapers vergrootte daarna de voorsprong tot 2-0 door met 6-2,6-4 6-3 te winnen van invaller Khaled Ba- ligh. Van de resterende drie partijen be hoeft Nederland er slechts een te winnen om zich te plaatsen voor de halve finales van de Europese zone, waarin hoogswaarschijn- lijk Zwitserland de tegenstander zal zijn. Non-playing-captain Fred Hemmes hoopt dat de be slissing vandaag al valt in het dubbelspel. Hij vertrouwt daar bij opnieuw op Van Boeckel en Schapers. Bij de Egyptenaren heeft aanvoer der Ismael el Shafei zichzelf op gesteld met naast hem Ahmed el Mehelmy. "Ik heb El Shafei niet veel zien trainen, maar ik geloof wel dat hij goed in vorm is", al dus Hemmes. De Nederlandse ploeg trok profijt van het feit, dat men maandag al naar Cairo was afgereisd. "Je hebt hier zeker drie dagen nodig om aan de hitte te wennen", al dus Hemmes. Een ander punt dat aanpassing vergde, was het gravel dat beduidend sneller bleek dan in Nederland. Hemmes: "We hebben veel ge traind op slice. De bal schoot goed door en gaf aanvalsmoge- lijkheden". De wedstrijd werd gespeeld in een vrijwel leeg sta dion. Een in de nabijheid gehou den voetbalwedstrijd trok alle aandacht. De technisch betere Nederlanders waren superieur aan hun tegen standers. Vooral Schapers speel de bijzonder vast. Van Boeckel probeerde in de derde set tegen Mehelmy de beslissing te force ren. Met de brandende zon bo ven hem vergde die activiteiten veel van zijn uithoudingsvermo gen. Mehelmy ontsnapte en pak te de set met 7-5. Een ommekeer luidde het echter niet in. In de kleedkamer herstelde Van Boec kel snel, waarna hij de vierde set overtuigend won. LUZERN - De Zwitserse eerste divisie club Luzern wil volgens voorzitter Romano Simioni ook nog een poging wagen Johan Cruijff in te lijven. Hij zal daartoe een gesprek hebben met Cruijffs zaakwaarnemer Cor Coster. Luzern, dat in de middenmoot van de Zwitserse competitie vertoeft maar wel kan bogen op een grote publieke aanhang, is bereid de ex-Ajacied een jaarsalaris te be talen van ongeveer 850.000 gul den. Volgens een aantal buitenlandse persbureaus zou Ajax-spits Wim Kieft volgend seizoen voor de Italiaanse eerste-divisieclub Pisa gaan spelen. Kieft zou daar reeds hebben getekend, maar de spits is op vakantie en Ajax weet van niets. KOPENHAGEN - De Deense badmintonspeler Svend Pri, ooit winnaar van de "All England"-ti- tel, is in Kopenhagen overleden. Hij is 37 jaar geworden. Pri bereikte drie keer de finale van de belangrijkste badmintontitel- strijd, de open Engelse kam pioenschappen in Londen. Zo wel in 1970 als in 1972 verloor hij daarin van de Indonesiër Rudy Hartono. In 1975 maakte Pri een einde aan de hegemonie van Har tono in dit toernooi. Aan het eind van de jaren '70 speelde Pri nog slechts voor zijn plezier. In 1982 wa hij een jaar bondscoach van de Deense badmintonbond. Daarna trok hij zich geheel uit de topwereld terug. De oorzaak van zijn dood is onbekend. GRAVE Een ingelijst etsje van de Martinitoren siert een muur van de woonka mer, in een w andmeubel staat een exemplaar van de Tonnie van Leeuwen trofee. „Die Martinitoren hing er heus al eerder dan woensdagavond", be zweert Harry Schelle kens, die op die avond een tweejarig contract te kende bij FC Groningen. „Dat schilderijtje heb ik van het bestuur van FC Groningen gekregen bij de uitreiking van de Ton nie van Leeuwen-trofee voor het seizoen 1974- 1975". Nadat hij nergens meer op had ge rekend wordt Harry Schellekens dan toch de nieuwe man in het Groninger doel. Aan zelfvertrou wen ontbreekt het hem in elk ge val niet. „Ik kom naar Groningen om te laten zien wie Harry Schel lekens is", klinkt het vol bravou re. Daarnaast is hij flink uit de kluiten gewassen met zijn 1 meter 93 en 92 kilo. „En", benadrukt de nu 30-jarige keeper enkele malen, „ik ben nog erg ambitieus". In dit verband komt zowaar het Ne derlands elftal even aan de orde, te meer daar dertigers als Schrij vers, Jongbloed en Doesburg het toch ook maar fiksten op een gevorderde voetballeeftijd. „Ja, het Nederlands elftal is ook een bepaald streven van me. Ik kom nu bij een club waar ik meer de aandacht op me kan vestigen dan bij NEC dat steeds tegen de gradatie moest vechten. Nu kan ik waardering krijgen en ik wil in de picture blijven. Dat kan bij FC Groningen. Je kunt het gewoon niet beter hebben in Nederland", vindt Schellekens. Hfj roemt de totale ambiance in Groningen. „Die is toch niet te vergelijken met Nijmegen, al heb ik ook de grote periode van NEC meegemaakt toen er 20 tot 25.000 mensen in De Goffert zaten. Na '75-'76 daalden we tot op de bo dem. Jan Peters en Frans Thfjs- sen vertrokken en later Edo Op- hof. NEC moest steeds de beste spelers laten gaan om financieel het hoofd boven water te kunnen houden, maar er stonden geen gerichte aankopen tegenover, iets watje bij Groningen wel ziet. We hadden op een bepaald mo ment acht middenvelders en ne gen rechtsbuitens, terwijl de mensen uitgekeken raakten op degradatievoetbal". Het Oosterpark bestempelt hij als „een gezellig dingetje". En ver der: „Als daar straks 22.000 men sen in kunnen heb je een ideaal stadion. Ze willen daar wat en er kan ook wat gedaan worden als je geregeld voor 15.000 man speelt. Het is een club die om hoog wil en ieder jaar zit er ver betering in bij Groningen. Daar sta ik ontzettend positief tegen over". Langs een omweg kwam FC Gro ningen weer terecht bjj de Bra bander (afkomstig uit Boxtel), die als eerste op de nominatie stond om de plaats van de terzij de geschoven Johan Tukker over te nemen. Zijn eigen, volgens FC Groningen te hoge, financiële verlangens en die van NEC, zou den toen een spaak in het wiel hebben gestoken. Maar tegelij kertijd kreeg FC Groningen in de gaten dat er over Piet Schrijvers, van wie Schellekens. een wat slankere uitgave lijkt, te praten viel. Bij praten is het, ook geble ven. Even verscheen Jan van Be- veren nog aan de horizon, maar deze bleek het uitstekend naar zijn zin te hebben in Florida. Waarna FC Groningen terug keerde naar het begin, naar Har ry Schellekens. „Het is een vervelende periode ge weest", vertelt de man van het eerste en het laatste uur. Het be gon met een hogere contractaan bieding van NEC, dat, wakker geschud door de interesse van FC Groningen, zodoende een for sere vergoedingssom wilde van gen. Hadden de Groningers hun geduld tot 15 mei bewaard en voor even hun openheid verge ten, dan was Schellekens voor een zacht prijsje over te nemen geweest. Schellekens: „Uit zakelijk oogpunt kun je zeggen dat NEC het goed heeft bekeken. Maar op dat mo ment voelde ik me wel belazerd. Na dertien jaar kreeg ik plotse ling een hogere aanbieding ter wijl ik in de gelegenheid was me sportief te verbeteren. Ik zou ook zelf te duur zijn geweest voor Groningen. Daar kan ik moeilijk zelf over oordelen. Ik ben nu in elk geval tevreden over wat me is aangeboden en het zijn geen ex treem hoge bedragen". „Toen de transfer niet doorging heb ik geen negatieve uitlatingen gedaan. Het was voor mij afge daan en aan wie dat nou lag inte resseerde me niet. Voor mij was het gewoon over. De zaak-Schrij vers is daarna aan het rollen ge gaan en toen die afknapte had ik wel weer goede hoop. Ik ver trouwde op Han Berger, met wie ik na de bekerfinale in Nijmegen een goed gesprek heb gehad. Berger is een eerlijke kerel, daar staat hij om bekend. Ik hoopte dat hij me weer zou benaderen, maar dat bleef uit Daarom had ik al bij NEC getekend, waarbij is afgesproken dat er te praten viel als er alsnog een club voor me kwam". Daarna zocht Berger, die geen en kel vertrouwen had in het bena deren van Van Beveren, op nieuw contact met Schellekens. „Hij heeft me het hele verhaal uitgelegd en vroeg of ik nog geïn teresseerd was. Duidelijk, heb ik gezegd, je kent mijn instelling, ik wil graag. Vervolgens is er nog twee keer gebeld. De Vries moest in onderhandeling met NEC en daarna nodigden ze mfj uit voor een gesprek in Zwolle. Daar zijn we woensdag erg snel tot elkaar gekomen". Over twee jaar is Schellekens transfervrij, waardoor FC Gro ningen hem moet laten gaan zon der geld voor hem te kunnen vra gen. Schellekens echter: „Ik ben helemaal niet van plan voor twee jaar te blijven. Maar als ik om welke reden dan ook toch zou vertrekken kunnen ze altijd nog een kleine transfersom voor mij bedingen. Dat is in het contract vastgelegd. Ik ben echt heel reëel geweest en heb geen dingen geëist die niet haalbaar zijn. Het geld dat Groningen voor Schrijvers over had zou hij in zijn eigen zak hebben gestopt. Dat is bij mij niet het geval. Maar die financiële toestand is voor mij niet belangrijk. Ik kom om te laten zien wie Harry Schellekens Zijn voorganger Johan Tukker was nog best bereid voor Schrijvers een stap terug te doen, maar zei met Schellekens de concurren tiestrijd best aan te durven. „Nou, ik ook zeker wel met hem. Daar zou ik geen enkele moeite mee hebben", luidt het kordate verweer van Schellekens. „Wat er met hem is gebeurd is mijn zaak verder niet. Dat is nu een maal het voetballen. Maar wat heeft hij dan gepresteerd. Bij PEC Zwolle kon hjj het toch ook niet maken en ging het by Cam- buur dan zo goed? Niets ten na dele van hem, maar ik heb meer gepresteerd dan Johan Tukker en geen club is tot dit moment in hem geïnteresseerd". „Ik heb ook best zwakke momen ten", haast Schellekens er aan toe te voegen, „maar Tukker en ik zijn niet met elkaar te vergelij ken. Ik heb bewezen een heerser in het strafschopgebied te zijn. Zoiets dwing je af. Veel ploegen durven de bal niet hoog en diep in de zestienmeter te geven om dat ik er sta, ze geven hem dan zo ver mogelijk bij het doel van daan. De spelers van NEC ren den soms al naar voren als de bal bij een hoekschop hoog voor het' doel kwam. Die heeft Harry wel, dachten ze. Soms wel een beetje link, maar de tegenstander moet oppassen want ze hebben zo een counter in de nek. Ik trap die bal zo tachtig meter ver weg". Het zal duidelijk zijn dat Harry Schellekens, die naast het voet ballen geen andere werkkring "Ik kom heeft („Kun jij me aan een baan voor halve dagen helpen?"), er op gebrand is het in Groningen helemaal te gaan maken najaren met NEC in de troosteloze hoek van de eredivisie te hebben ver toefd. Hij kan haast niet wachten op 20 augustus wanneer de nieu we competitie begint „En ik hoop dan dat FC Groningen met mij goed zit", zegt Schellekens. die zichzelf meteen corrigeert. „Ik ben er van overtuigd dat ze met mij goed zitten". Queens club De als eerste geplaatste Amerikaan Jimmy Connors heeft gisteren de halve finale bereikt van het tennistoernooi van Queens in Londen, dat als voornaamste voorbereiding geldt voor Wim bledon. De Wimbledon-kam- pioen versloeg zijn landgenoot Steve Denton met 6-2, 6-4. Voor de zege had Connors slechts 61 minuten nodig. Hij doorbrak Dentons opslag drie keer, terwijl hij op eigen service niet in moei lijkheden kwam. Hij was na afloop buitengewoon content met zijn spel. "Veel beter dan vandaag kan ik de bal niet raken. Het gaat me gemakkelijk af. Ik denk dat ik erg goed in vorm ben". De kwartfinales bleken het eind station voor de jonge Australiër Pat Cash. Hij kon niet helemaal op tegen de explosieve kracht van de Zuidafrikaan Kevin Cur- ren en verloor met 6-4,3-6,6-3. De Australiër kreeg een waar schuwing, omdat hij aan het ein de van de eerste set zijn racket zo hard op de grond gooide, dat het brak. Zijn tegenstander kreeg eveneens een waarschuwing. De als zesde geplaatste Zuidafrikaan gedroeg zich weinig hoffelijk, toen hij met een voetfout werd gecon fronteerd. In de halve finales van Queens moet Connors het opnemen te gen Ivan Lendl. Deze versloeg de Amerikaan Tim Mayotte met 7-6, 7-6. De andere halve finale gaat tussen McEnroe en Kevin Curren. McEnroe was nogal kort aangebonden. Hij gunde zijn te genstander Brian Gottfried slechts één game: 6-0, 6-1. Birmingham Veterane Billie-Jean King bereikte de halve finale van het tennis toernooi van Birmingham. In de strijd op het gras van Birming ham waren de andere plaatsen in de halve-eindstrijd ook voor Amerikaanse speelsters: Alycia Moutlon, Zina Garrison en Anne White. Uitslagen kwartfinales: Billie-Jean King (VSt) - Elisabeth Sayers (Aus) 6-3, 6-4; Alycia Moulton (VSt) - Nancy Yeargin (VSt) 7-5,6-3; Anne White (VSt) - Yvonne Vermaak (ZAf) 7-5, 2-6,10-8; Zina Garrison (VSt) - Sharon Walsh (VSt) 6-7, 6-3, 6-4. Molenhoek In de halve finales van het 35 plus tennistoernooi in Molenhoek (Noord-Limburg) zullen de vroe gere dubbelspelpartners Tom Okker en Marty Riessen tegen el kaar uitkomen. De 39-jarige Ok ker won gisteren met 7-5, 6-3 van de twee jaar oudere Brit Ro ger Taylor. Marty Riessen zorgde voor een verrassing door de als eerste geplaaste Rod Laver (44) met 5-7, 6-2, 6-3 uit te schake len. De andere halve finale van dit toer nooi van de oude meesters gaat tussen de 48-jarige Ken Rosewall en de 37-jarige Jaime Fillol. De Australiër won met 6-2,6-2 van de Amerikaan Charlie Pasarell. De Chileen Fillol, die in Molen hoek titelhouder is, zegevierde met 6-2, 7-5 over de Australiër Fred Stolle. Willem II en Brouwer zoeken naar oplossing TILBURG (ANP) - De kans, dat eredivisieclub Willem II het ko mend seizoen toch weer getraind wordt door Jan Brouwer, is gis teren groter geworden. Willem II en Brouwer, wiens contract vori ge week plotseling niet verlengd werd, kwamen in een gesprek nader tot elkaar. Volgens de voorzitter van Willem II, Groels, is nog geen overeen stemming bereikt tussen beide partijen, maar een oplossing lijkt mogelijk. Dit weekeinde wordt naarstig verder gezocht naar een oplossing in het conflict tussen Brouwer en de leiding van de Til- burgse club. Het contracteren van doelman Harry Schellekens betekent dat FC Gro ningen zijn activiteiten op de transfermarkt heeft beëindigd. De Gro ningers deden op forse schaal zaken en hebben nog een klein bedrag overgehouden van de miljoen 475 duizend gulden die binnenkwam door de verkoop van Ronald Koeman aan Ajax. Het meeste geld was Groningen kwijt aan PSV, dat voor 705.000 gulden Erwin Koeman verkocht. Birmingham City is 250.000 gulden wijzer geworden van de transfer van Bud Broeken en Sparta krijgt 320.000 gulden voor Adrie van Tiggelen. De vergoedingssom, die NEC ont vangt voor Harry Schellekens is niet officieel bekend gemaakt, maar deze ligt rond de anderhalve ton. Vandaar dat alle transacties, waartoe ook de verkoop van Dick Bults aan SC Cambuur behoort, FC Gronin gen meer geld Hebben opgeleverd dan gekost. De selectiegroep van FC Groningen voor het komende seizoen bestaat tot nu toe uit dertien man. Met vier spelers van de kern van het afgelopen jaar moet nog verder worden onderhandeld: Ronald Steenge, Karei Hiddink, Jan de Jonge en Henk de Haan.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13