3 Huurhuizen vrijmaken voor woningzoekenden' "Bibliotheek langer open" ,/ttscjjrrk Subsidie onzeker -C Behandeling meubelplan vertraagd Eerste directeur Algemene Woningbouwvereniging Leiderdorp: Zoeterwoude koopt grond van Leiden Wellicht jongeren- woningen bij Muzenhof AGENDA Stad en rand VRIJDAG 10 JUNI 1983 LEIDERDORP De behandeling van het Leiderdorpse meubel plan door de provincie is ver traagd. Was het eerst de bedoe ling voor de zomervakantie een besluit te nemen over het plan nu is dat verschoven naar augus tus en misschien wel september. In een reactie noemde wethou der Meerburg de vertraging "te leurstellend, maar niet rampza lig". De Provinciale Planologische Commissie (PPC), die Gedepu teerde Staten adviseert over dit soort zaken, zou oorspronkelijk gisteren vergaderen over het meubelplan. Maar het meubel plan is van de agenda afgevoerd, omdat de stukken nog niet com pleet waren. De provincie wil namelijk eerst een locatie-onderzoek in handen hebben. Dat locatie-onderzoek, waar één van de tegenstanders van het plan het Koninklijk Ne derlands Ondernemersverbond sterk op had aangedrongen, be helst drie plaatsen: Zoeterwou de, Leiden en Leiderdorp. "Ik heb begrepen dat de PPC heeft gezegd: in het kader van de pro cedure willen wij niet voor de voeten geworpen krijgen dat we onzorgvuldig zijn geweest", ver duidelijkt Meerburg het houden van het locatie-onderzoek. Via dat onderzoek kunnen de plan nen tegen elkaar worden afgewo gen. Het is de bedoeling dat hal verwege juli het Leiderdorpse meubelplan alsnog in de PPC wordt behandeld. Daarna zullen Gedeputeerde Staten - op zijn vroegst medio augustus een besluit nemen. Duivenvoorden: "Het is allemaal een kwestie van geld en het zal er dus niet gemakkelijker op worden". (foto Holvast) LEIDERDORP De huidige voorzitter van het bestuur van de Algemene Woningbouwver eniging Leiderdorp (AWL), de heer G.P. Duivenvoorden, is per 1 oktober benoemd tot di recteur van die stichting. Daar mee krijgt de woningbouwver eniging voor het eerst in haar bestaan een persoon die zich dagelijks met de coördinatie ervan zal kunnen bezighou den. Duivenvoorden is mo menteel werkzaam bij de ge meente Leiderdorp als hoofd ambtenaar bouw- en woning toezicht. Duivenvoorden ziet de taakver zwaring in de laatste jaren voor het dagelijks bestuur als de re den van zijn benoeming. "De toestand in de sociale woning bouw wordt steeds zorgelijker. Dat vereist ook steeds meer aandacht en dat legt een zware last op de schouders van het dagelijks bestuur. Ik heb tot nu toe wel eens een klein kwar tiertje kunnen snoepen van de tijd die ik eigenlijk bij de ge meente werkzaam moet zijn, maar ik ben blij dat ik me nu volledig voor de woningbouw vereniging kan gaan inzetten. De mensen op het kantoor van de vereniging hadden het zo druk met de dagelijkse werk zaamheden dat ze niet meer aan het voeren van beleid toe kwamen. Ook de onzekere toekomst heeft een rol gespeeld bij mijn be noeming. Het ziet er naar uit dat het toekomstige overheids beleid neigt naar steeds min der subsidiëren van woning wetwoningen en steeds meer naar de bouw van goedkope koopwoningen. Dat betekent dat we in de toekomst minder toestemming zullen krijgen voor het bouwen van woning wetwoningen. Ik denk dus dat je een duidelijke accentveran dering krijgt in de richting van meer koop- ert minder huurwo ningen. Ik denk dan vooral aan kleine complexen waar deze twee vormen kunnen worden ge combineerd. Wij zullen er dan naar moéten streven om de koopwoningen ten goede te la ten aan mensen die nu nog in woningwetwoningen zitten. Op die manier maak je dan toch weer huurwoningen vrij en doe je toch nog iets voor de woningzoekenden". De AWL heeft momenteel 2.100 woningen onder haar beheer. Met bijna duizend mensen op de wachtlijst wordt de zaak er niet makkelijker op. Duiven voorden: "Het is allemaal een kwestie van geld en het zal er niet gemakkelijker op worden, maar ik ben er toch zeker van dat mijn nieuwe werk me zal boeien". De heer Wesseling, lid van de raad van toezicht van de wo ningbouwvereniging, toont zich zeer tevreden met de be noeming van Duivenvoorden tot directeur: "Ik zou voor deze functie geen betere persoon weten. Hij heeft veel connec ties met ministeries. De kana len die je nodig hebt heeft hij zélf gegraven. Er is de laatste jaren sprake geweest van een twee-sporenbeleid. Een duide lijke leiding op het kantoor van de AWL ontbrak. Dat escaleer de tot de vraag wie er nu eigen lijk de baas was. Dat kan niet want tent moet nu eenmaal ge rund worden", aldus Wesse ling. ZOETERWOUDE - Zoeter woude heeft van de gemeen te Leiden acht hectare grond aangeboden gekregen. De grond nabij de sportvelden van voetbalvereniging Meer burg zal na aankoop direct worden doorverkocht aan een particulier. Eén hectare blijft echter in het bezit van de gemeente om eventueel in de toekomst voor recreatie of sport te gebruiken. De prijs van deze hectare grond is vastgesteld op 36.000 gul den. Deze grond zal aan de particuliere koper voor be paalde tijd in bruikleen wor den gegeven. Of de particu lier en de gemeente Leiden met dit plan akkoord gaan was gisteravond in de verga dering van de commissie van financiën nog niet bekend. Het voorstel van het college kreeg unanieme bijval van de commissie. Door inschakelen vrijwilligers LEIDERDORP De openbare bibliotheek gaat "zo gauw mogelijk" de openingstijden verruimen door vrijwilli gers in te schakelen. Die mededeling deed wethouder Gehner gisteravond in de raadscommissie sport- en wel zijnszaken. De mededeling kwam niet onver wacht. Ruim twee weken gele den keurde de werkgroep voor vrijwilligerswerk in Leiderdorp al een aanvraag van de biblio theek om vrijwilligers goed. De aanvraag ligt al een tijdje in de vacaturemap op het gemeente huis. Vorige week werd tijdens een ge sprek overeenstemming bereikt tussen bibliotheek en gemeente over de invoering van vrijwilli gers. De onbetaalde krachten zullen alleen ingeschakeld wor den voor het uitlenen. Volgens directeur Van der Waals van de Provinciale Bibliotheek Centra le, waar de Leiderdorpse biblio theek onder valt, blijft het "orga nisatorische werk en de publiek svoorlichting" in handen van be roepskrachten. De inschakeling van vrijwilligers komt volgens wethouder Gehner juist op tijd. Binnenkort houdt het arbeidscontract op van drie mensen die via werkverruimen- de maatregelen aan een baan in de bibliotheek waren geholpen. Die terugloop kan volgens Geh ner goed opgevangen worden door vrijwilligers. De bibliotheek heeft over de invoe ring van vrijwilligerswerk een nota geschreven. Die nota is nog steeds niet behandeld in raads commissies of de gemeenteraad. Intussen wordt wel het vrijwilli gerswerk ingevoerd. Ook over de in de nota gestelde voorwaarden is nog niet gesproken met de commissies. Duidelijk is wel dat de gemeente akkoord is gegaan met de voor waarden, die onder andere in houden dat eventuele onkosten gemaakt door de vrijwilligers in direct betaald worden door de gemeente. Directeur Van der Waals gelooft niet dat die onkos ten uit enorme bedragen zullen Het uitlenen van boeken in de Leiderdorpse bibliotheek: nu gebeurt dat nog door een beroepskracht, maar er worden vrijwilligers gezocht die dat werk ook willen doen. Als er voldoende vrijwilligers zijn kan de bibliotheek meer geopend zijn. (foto Holvast) Film Voor de laatste maal dit seizoen opent jeugdsoos De Fuik in Oegstgeest vrijdagavond 10 ju ni de deuren van gebouw Taber- na voor een filmvoorstelling. Deze keer wordt The Deep, een film van Peter Tates gedraaid. De film begint om half tien. Julia- nalaan 1, Oegstgeest. Spelletjes De Zoeterwoudse werkgroep Ca- sa Materna organiseert zater dagmiddag 11 juni een spel letjesmiddag op de Loethe. De middag begint om twee uur en er is tevens een tent met infor matie over de werkgroep. Bovendien worden deze middag de Zoeterwoudse kampioen schappen opdrukken gehouden. Volksdans Volksdansmuziekorkest BOR ver leent vrijdagavond 10 juni me dewerking aan de laatste volks- dansinstuif van dit seizoen in de Leiderdorpse Muzenhof. Van ze ven tot acht uur dansen de kin deren van zeven tot twaalf jaar. Om kwart over acht is het dan de beurt aan ouderen. Opening De Voorschotense wethouder Marselis zal zaterdagochtend 11 juni om elf uur de officiële ope ning verrichten van het clubge bouw en het nieuwe complex van Volkstuindersvereniging "Voorschoten"aan de Richard Wagnerlaan. Van half drie die middag zijn alle belangstellende Voorschotena ren uitgenodigd om tijdens een "open huis" het een en ander te bezichtigen. Swing wave In het teken van swingende mu ziek staat zaterdag 11 juni de Swing wave-avond in jongeren centrum De Lindehoeve in Voorschoten. Vanaf tien uur brengt men daar swingende New wave en andere moderne muziek ten gehore. Ook is er een happy hour, van elf tot twaalf. Dan kosten de con sumpties een gulden. Avond-vierdaagse Ook dit jaar organiseert de CJV Wandelgroep van dertien tot en met zestien juni de Wassenaarse avondvierdaagse. Als start plaats zal het Van Heeckeren- huis fungeren en er kan over drie afstanden worden gelopen. Vanaf zes uur kan worden ge start. Ouderraad Als een vrij unieke gebeurtenis wordt de instelling van een cen trale ouderraad omschreven, maandagavond 13 juni, ten be hoeve van de Stichting Gemiva, die in Zuid-Holland een aantal instellingen, waaronder Swet- terhage in Zoeterwoude, voor geestelijk gehandicapten be heerd. De instelling van het inspraakor gaan vindt maandagavond in het restaurant van Swetterhage plaats. A.CJ.M. Jongerius, staf medewerker van de Vereniging van Ouders van Geestelijk Ge handicapten zal op de avond een korte inleiding houden over ouderparticipatie en ouderlijke verantwoordelijkheid. LEIDERDORP - Naast het Leiderdorpse multifunctio nele centrum "Muzenhof' komen misschien woningen voor studenten en werkende jongeren. De bouwer, Van der Heijden uit Woerden, is bezig met een onderzoek om te kijken of die plannen haal baar zijn. Ook de stichting huisvesting werkende jonge ren en de stichting Leidse studentenhuisvesting zijn bij dat onderzoek betrokken, maar nemen voorlopig een afwachtende houding aan. Van der Heijden wilde in eerste instantie 75 luxe apparte menten bouwen naast en op Muzenhof. Van dat plan stap te hij zo'n twee jaar geleden af omdat er geen kandidaat kopers waren. Sindsdien is er niets gebeurd op het bouw terrein naast Muzenhof waar het geraamte van de wonin gen al twee jaar staat. Wel heeft Van der Heijden de af gelopen twee jaar allerlei mo gelijke alternatieven onder zocht, die steeds - door te genwerking van het Leider dorpse gemeentebestuur of omdat ze economisch onhaal baar waren - weer snel van tafel verdwenen. Wanneer het nu lopende onderzoek wordt afgerond is nog niet bekend. bestaan. Afgesproken is met de gemeente dat de onkosten wor den opgenomen in de exploita tierekening. Het jaarlijkse tekort, dat daardoor iets hoger wordt, past de gemeente bij. Streng Wethouder Gehner zei gisteravond in de commissie dat de voor waarden wel "streng waren ge steld" maar niet zo streng waren bedoeld. Tussen bibliotheek en de gemeente zullen de voorwaar den nog ter sprake komen bij de opstelling van het contract dat bibliotheek en vrijwilliger gaan sluiten. Het gesprek tussen bibliotheek en wethouder Gehner heeft wel ver helderend gewerkt, meent direc teur Van der Waals. "Wij hebben duidelijk kunnen maken dat bi bliotheekwerk meer inhoudt dan gedacht werd bij de gemeente. In het verleden is er nogal denigre rend gesproken over dat werk alsof het niet meer was dan het uit de rekken pakken van een paar boeken en die weer terug zetten. Dat is er nu helemaal uit". Van der Waals is er overigens niet van overtuigd dat nu direct de openingsuren van de bibliotheek worden verruimd. "We gaan de openingsuren niet uitbreiden zonder dat we zekerheid hebben of er vrijwilligers zijn. Het aantal aanmeldingen voor het vrijwilli gerswerk is niet zo groot", meent Van der Waals. Mocht het via de vacaturemap niet lukken vrijwil ligers te vinden dan zal de ge meente ze gaan "werven" via ad vertenties, aldus wethouder Gehner. Zoeterwoude tegen Apartheid" ZOETERWOUDE - De werkgroep "Zoeterwoude tegen Apartheid" krijgt als het aan het college van B en W van Zoeterwoude ligt geen subsidie voor de in het na jaar te organiseren actieweek. Fi nancieel wethouder A.R. van der Heijden noemde Apartheid gis teravond "een zaak van de rege ring". Omdat de raadscommissie van financiën zich gisteravond niet zo gemakkelijk achter het standpunt van burgemeester en wethouders schaarde beloofde Van der Heijden de afwijzing nog eens in de vergadering van het college ter sprake te brengen. De werkgroep "Zoeterwoude te gen Apartheid" heeft voor de ac tieweek die dit najaar wordt ge houden een tekort van bijna 2.400 gulden begroot. Zij vragen daarom een bijdrage van de ge meente. W. Ooijendijk (Progressief Zoeter woude) vroeg om een garantie subsidie voor de werkgroep van 500 gulden. Zijn partijgenote A. Kolff-Haantjes stond achter het streven van de werkgroep om aan de Zoeterwoudenaren duide lijk te maken wat apartheid is. "Je kunt niet vroeg genoeg be ginnen met erop te wijzen wat apartheid is. Door de mogelijk heid om actie te voeren wordt ex tra benadrukt wat democratie ei genlijk is. Al geven we ze maar een klein bedrag, dan is dat toch een duw in de goede richting. VRIJDAG Leiden Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, 'Les 400 Coups' van Francois Truf- faut, 20 en 22.15 uur. Clubhuis Matilo - Zaanstraat 126, lezing over homeopathie door Mevr. M. Wijckerheld-Bisdom, 10 uur. LWH-pand - Caeciliastraat 18, thema/ praatavond over de homodemonstra tie die op 25 juni in Leiden wordt ge houden, 20 uur. LVC - Breestraat 66, swingavond, 21 Antoniuskerk - hoek Vijf Meilaan/Bos- huizerlaan, bingo-avond, 20 uur. NVSH trefcentrum - Rapenburg 48, open soos, 22 uur, tel. 149987. Filmhuis LVC - film 'De smaak van wa ter' van Orlof Seunke, 21.15 uur. Leiderdorp Muzenhof - volksdansen voor kinderen van 19-20 uur; voor volwassenen van 20.15-23.15 uur. Oegstgeest Taberna - film 'The Deep' van Peter Ta tes, 21.30 uur. ZATERDAG Leiden Witte Singel - jeugdviswestrijd van 10 tot 15 jaar. 9-11 uur. Pernix - Leidse Hout, fancy fair met rommelmarkt, 10-16.30 uur. LVC - Breestraat 66, optreden de Wasse naarse band The Cojacks, 14 uur; En gelse punkgroep The Addicts, 21 uur. Hooglandse Huys - koffiebaravond Youth-for-Christ i.s.m. de Hervormde Wijkgemeente Kooi, 14.30 uur en 20 Stadhuisplein - stand PPR, 10-16 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Les 400 Coups' van Francois Truffaut, 20 en 22.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Smaak van het water' van Orlow Seunke, 21.15 uur. Hartebrugkerk - wandel-orgel-concert, T5-15.30 uur. Waaggebouw - poëzie- en muziekavond, 21.30 uur. Schouwburg - uitvoering van ballet school Chris van Weerden, ook zon dag, 20.15 uur. De Burcht - volksmuziekdag, 11-17 uur. Terrein Sterrewacht - milieu-byen- markt, 9-15.30 uur. Antoniuskerk - optreden van gooche laar voor kinderen van 4-12 jaar, 10.30 Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus, Middelste gracht 131, tel. 132500, spreekuur vlgs afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: S. Kooijman, Noord- eindsplein 2a, tel. 122268, spreekuur vlgs afspraak. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwyk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347, spreek uur vlgs afspraak. zo 3 uur tot 24 uur: A. van Luijk, Was- 3>:raat 2a, tel. 122522, spreekuur vlgs Het CDA stond ook sympathiek te genover de anti-apartheidswerk- groep. R. Hogenelst (CDA) vond het echter te ver gaan om de actie te subsidiëren. Zijn fractiege noot J. van der Geest stelde tweehonderd gulden voor. als maximale ondersteuning. P. Kremer (WD) vond de informa tie die de werkgroep geeft niet zo belangrijk voor de inwoners van Zoeterwoude dat een bijdrage van de gemeente rëeel is. VOORSCHOTEN - Eind deze maand moet de Voorschotense gemeenteraad een naam geven aan het pad dat binnenkort wordt aangelegd tussen de Voor straat en het Wagenerf, naast de benzinepomp aan de Voorstraat. De raadsleden kunnen kiezerï uit vier namen, te weten: Steen- grachtpad(laan), Kosterpad, Am bachtspad en Baljuwpad. De voorkeur van het college van burgemeester en wethouders gaat uit naar de naam Ambacht spad, genoemd naar het in 1936 gebouwde Ambachtshuis. Het lijkt haar een goed idee om een Ambachtspad aan te leggen in de buurt van het bestaande Kerk- pad omdat in dat geval zowel de geestelijke als de wereldlijke overheden uit die tijd zijn ver noemd, zo schrijft ze in een nota. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za 8 uur tot zo 8 uur: E.H. Nieuwehuis, Bevrijdingsplein 60, tel. 768918, spreekuuT 12 en 17 uur. zo 8 uur tot 24 uur: D. Hammerstein, tel. 720936, spreekuur vlgs afspraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage en Zwijnenburg: za, M.J.H. van Tol, de Sitterlaan 80, tel. 142427, spreekuur 11-11.30 uur in ge zondheidscentrum Merenwijk, Ros molen 2. zo, J.A. Verhage, Pluimzeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 895144, spreekuur 11- 11.30 uur in gezondheidscentrum Me renwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp za, J. v.d. Beek, Baljuwstraat 5, tel. 894539; zo, J. v.d. Leden, Hoofdstraat 8, tel. 894539; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofdstraat 8, tel. 894539. Oegstgeest E.J.' Roelants, Frans Halslaan 10, tel. 153747. Voorschoten za, C. Meijer, Rouwcooppark 11, tel. 2493; zo, J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel. 2520. Wassenaar noord: E. Op 't Landt, Middelweg 21, tel. 13056; zuid: J.-Vonk, Wittenburger- weg 106, tel. 79676. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 10 juni tot 17 juni door: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313; Apotheek Boehmer, Florijn 19,.Leiderdorp, tel. 894400. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, tel. 125057. E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Oegstgeest R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 768618 en Mevr. C.E. Birnie-Heringa, Kon. Wilhelminalaan 27, Leidschendam, tel. 070-275450. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: Th.K.H. Holt, Breestraat 58a, Leiden, tel. 146004. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor den van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis - Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan. Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen tel. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur), zaterdag van 16.30-18.00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten Abonnementen kunnen dagelijks ingaan Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v Damiate Holding BV te Haarlem Maandabonnement 20,59 (Autom. betaling) Directie: G. Koopman Adj dir.: N. Qüakernaat Alg. redactiechef A. van Leeuwen Plv Alg. redactiechef J.M.J. Post Commentaren: R. D Paauw, W F. J. Wirtz en A A yan Brussel Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B W T Jungman (plv) H. I. J. Veldhuizen (regio) H v.d. Post (plv) W F J. Wirtz (bin,/buit./ec.) J. Ruygrok-Hoogeveen (plv) P J de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C. H. Schrama (feature) S. J. de Groot (geestelijk leven) Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941, tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo. Rome, Madrid, Mexico en Wenen.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2