mededelingen gemeentebestuur 1 1 leiden 13 tlm 17 juni'83 Stevenshof-inschrijfcoupon lei Ëlen Gemeenteraad Maandag 13 juni a.s. om 20.00 uur. Agenda: Eerste actieplan Verkeerscirculatieplan Vaststelling beleidslijnen openbaar basisonderwijs Het blad 'Stadswerk' Verhoging entreegelden Molenmuseum De Valk 'Sleutelplan' Politie Commissie vergaderingen Commissie voor Volkshuisvesting EXTRA VERGADERING Woensdag 15 juni a.s. om 20.00 uur in de raad zaal. Agenda: Voortzetting behandeling ontwerp-woonruimte- verordening 1983 Ontwerp-statuut voor de commissie woonruimte verdeling Commissie voor Financiën Donderdag 16 juni a.s. te 20.00 uur in de Raad zaal van het Stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn ge weest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien en verder: Aanschaf WANG-terminai Plan inzake Harteveltcomplex Voorschotten exploitatievergoeding 1983 aan be sturen van de bijzondere kleuterscholen, alhier Overgang van de leerlingenadministratie van Dir. Burgerzaken naar Dir. Onderwijs 2e Algemene Begrotingswijziging 1983 Plantenbakken bij Dir. Burgerzaken Initiatief voorstel PSP, PPR en CPN over inspraak bezuinigingen Commissie voor maatschappelijke aangelegen heden, volksgezondheid, cultuur en sport Donderdag 16 juni a.s., 20.00 uur kamer van B&W Agenda: Wijziging gebruiksvergoedingen sportaccommoda ties Verhoging sporttarieven Groenoordhallen Brief RUL inzake medegebruik universitaire sport velden Diverse commissie- en projectgroep vergaderingen Werkgroep Hogewoerd e.o. Dinsdag 14 juni a.s. om 20.00 uur in het gebouw van de Stichting Welzijn, Breestraat 117. Agenda: Stand van zaken m.b.t.: - het verbeteringsplan - het busbanenplan - bestemmingsplan Bestemmingsplan Sanders: - stand van zaken parkeergarage Horeca Bouwplannen Raad van advies voor verkeers- en vervoersaan- gelegenheden Woensdag 15 juni te 15.00 uur in kamer 001 van het Stadsbouwhuis. Agenda: Benoeming plaatsvervangend voorzitter Verkeersmaatregelen ingevolge de zgn. hoorproce dure Buslijnenplan Leiden e.o. Werkgroep Pancras-West Woensdag 15 juni a.s. om 15.00 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis. Agenda: Horeka Stand van zaken met betrekking tot - het bestemmingsplan - school/parkeergarage op de Kaasmarkt - restauratie van de kelders Hoogstraat - infrastrukturele werken Bouwplannen. Commissie beroep- en bezwaarschriften Vrijdag 17 juni in kamer 001 van het Stadsbouw huis, Langegracht 72 te Leiden. Agenda: De commissie behandelt 5 bezwaarschriften gericht tegen de afwijzing van verzoeken om registratie als woningzoekende. 14.30 uur - bezwaarschrift van mw. Heemskerk en dhr. Meyers; 14.50 uur - bezwaarschrift van mw. van Eerten en dhr. de Jong; 15.10 uur - bezwaarschrift van het Instituut Burger raadslieden namens mw. Vermeer; 15.30 uur - bezwaarschrift van het Instituut Burger raadslieden namens dhr. Bijlsma; 15.30 uur - bezwaarschrift van dhr. Chabab. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur Hinderwet Nieuw verzoek - korte procedure Burgemeester en Wethouders maken bekend dat op 24 mei 1983 bij hen drie verzoeken cm een vergun ning ingevolge de Hinderwet zijn ingediend door het Energiebedrijf Rijnland, alhier, voor het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven installaties in een onderstation ten behoeve van de stadsverwar ming in de Stevenshofpolder, een en ander op een perceel grond aan de: a. Belle van Zuylenstraat; b. Van der Blom-Vijlbrief- straat en c. Marie de Lannoystraat. Voorts zijn Burgemeester en Wethouders voorne mens de gevraagde vergunningen te verlenen onder 5 voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. De aanvragen, ontwerp-beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag op het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 012, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 10 juli 1983 ter in zage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het stadhuis. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 10 juli 1983 schriftelijk bij het College van Burgemeester en Wethouders worden ingediend (Postbus 9100, 2300 PC Leiden). Degene, die een bezwaarschrift indient kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Een en ander dient bij aparte brief te worden ver zocht. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (071 - 254437) kunnen tot 24 juni 1983 mondelinge be zwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gele genheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, de aanvrager en eventuele overige aanwezigen. De aandacht wordt erop gevestigd, dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze zoals boven omschreven en een ieder die aantoont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, naar aanleiding van de definitieve beschikking beroep kun nen instellen bij de Kroon. Nieuw verzoek - normale procedure Een verzoek om vergunning ingevolge de Hin derwet is ingediend voor: 1. Croissanterie in het pand Haarlemmerstraat 61. De aanvrage is afkomstig van A. Eini, alhier, en be treft het oprichten van door elektromotoren gedreven installaties t.b.v. de bakkerij voor croissants annex verkoopinrichting in het pand Haarlemmerstraat 61. Op dinsdag 28 juni 1983 zal om 14.00 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdie ping, een openbare hoorzitting worden gehouden. 2. Machinale houtbewerking annex opslag bouwmaterialen in het pand Telderskade/hoek Rooseveltstraat. De aanvrage is afkomstig van Aannemersbedrijf H.N. Bouter B.V., te Valkenburg (Z-H), en betreft het oprichten van door elektromotoren gedreven installa ties t.b.v. de machinale houtbewerking annex opslag van bouwmaterialen in het pand Telderskade/hoek Rooseveltstraat. Op dinsdag 28 juni 1983 zal om 14.30 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdie ping, een openbare hoorzitting worden gehouden. 3. Laboratorium voor DNA onderzoek op Cl ni veau in het pand Wassenaarseweg 72. De aanvrage is afkomstig van de directeur van de Rijksgebouwendienst, te Voorburg, en betreft het uitbreiden van het Sylvius Laboratorium met een la boratorium voor het verrichten van recombinant DNA onderzoek op Cl niveau in het pand Wassenaar seweg 72, ruimte 5301 A en B. Op dinsdag 28 juni 1983 zal om 15.00 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdie ping, een openbare hoorzitting worden gehouden. 4. Snackbar in het pand Hoge Rijndijk 54 ('Hen- do'). De aanvrage is afkomstig van C.W.A. Benschop, al hier, en betreft een nieuwe, de gehele inrichting om vattende vergunning voor het uitbreiden en wijzigen van enkele door elektromotoren gedreven installaties t.b.v. een inrichting voor het bakken van voedings- en genotmiddelen in olién en vetten, een en ander in het pand Hoge Rijndijk 54. Op dinsdag 28 juni 1983 zal om 15.45 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdie ping, een openbare hoorzitting worden gehouden. 5. Offset- en boekdrukkerij in het pand Kore- vaarstraat 30 (gedeeltelijk). De aanvrage is afkomstig van Drukkerij Chris Moret, alhier, en betreft het oprichten van diverse door elek tromotoren gedreven installaties t.b.v. de offset- en boekdrukkerij annex verkoopinrichting in het pand Korevaarstraat 30 (gedeeltelijk). Op dinsdag 28 juni 1983 zal om 16.30 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdie ping, een openbare hoorzitting worden gehouden. Tijdens bovengenoemde hoorzittingen zal gelegen heid worden gegeven over de aanvragen van gedach ten te wisselen. De aanvragen en alle andere daarop betrekking heb bende stukken liggen gedurende de gehele behande lingstermijn ter inzage in kamer 012 van het Stads bouwhuis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 10 juli 1983 ter in zage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het stadhuis. Gemotiveerde bezwaren kunnen schriftelijk tot en met 10 juli 1983 bij het College van Burgemeester en Wethouders worden ingediend (Postbus 9100, 2300 PC Leiden). De persoonlijke gegevens van degenen die schrif telijk bezwaar hebben ingebracht worden, indien hierom - gelijktijdig" bij aparte brief - wordt verzocht niet bekendgemaakt. Degenen die bezwaren hebben ingebracht, en een ie der die aantoont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gelegen heid worden gesteld bezwaar tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Ontwerp-beschikking Burgemeester en Wethouders brengen hierbij over eenkomstig het bepaalde in artikel 24, tweede lid, on der c, van de Wet Algemene bepalingen milieuhygië ne ter openbare kennis dat zij voornemens zijn posi tief te beschikken op de aanvraag ingevolge de Hin derwet van: 1. Directeur van de Rijksgebouwendienst, te Voorburg, voor het oprichten van diverse door elek tromotoren gedreven technische installaties alsmede opslag van diverse chemicaliën t.b.v. het verrichten van herstel- en restauratiewerkzaamheden aan inven taris van het museum van oudheden, een en ander in het pand Papengracht 30-32-34. 2. Automobielbedrijf Rijnland B.V., alhier, voor het uitbreiden van de herstelinrichting voor motor voertuigen inclusief verfspuitinrichting met een au towasinrichting alsmede opslag van autolakken, ver dunningsmiddelen en andere vluchtige stoffen, een en ander in het pand Vijf Meilaan 7. 3. B.V. Autoschadehuis, alhier, voor het oprichten van een autoschade-herstelbedrijf inclusief verf spuitinrichting in het pand Rooseveltstraat 61. De ontwerp-beschikkingen alsmede de aanvragen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking ter inzage in ka mer 012 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 24 juni 1983 ter in zage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het stadhuis. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ie der die aantoont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 24 juni 1983 gemoti veerde schriftelijke bezwaren indienen naar aan leiding van de ontwerp-beschikking(en). Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een en ander dient bij aparte brief te worden verzocht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Verleende vergunningen Burgemeester en Wethouders maken bekend dat door hen onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 10 juni 1983 vergunningen ingevolge de Hinderwet zijn ver leend naar aanleiding van de verzoeken van: 1. Wu Poo Ming, alhier, voor het uitbreiden van door elektromotoren gedreven installaties t.b.v. een inrich ting voor het bakken van voedings- en genotmidde len in oliën en vetten annex chinees-indisch restau rant in het pand Beestenmarkt 9. 2. L. Lengton, alhier, voor het oprichten van enkele door elektromotoren gedreven installaties t.b.v. de banketbakkerij annex verkoopinrichting in het pand Rosmolen 36. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebben de stukken liggen ter inzage in kamer 012 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, en wel van 10 juni 1983 tot 10 juli 1983 elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 10 juli 1983 ter in zage elke werjedag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het stadhuis. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algeme ne bepalingen milieuhygiëne staat tot 13 juni 1983 be roep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig het gestelde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne schrifte lijk of mondeling bezwaren hebben ingediend te gen de aanvraag en/of de ontwerp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeen komstig het gestelde in de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne schriftelijk of mondeling be zwaren in te dienen tegen de aanvraag en/of de ontwerp-beschikking. De beschikkingen worden na afloop van de be roepstermijn van kracht tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van. bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen betreffende bovengenoem de hinderwetzaken kunt u zich wenden tot de Direc tie Milieu, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 012, telefoon 071-254437. Verleende bouw vergunningen Burgemeester en Wethouders hebben op 7 juni 1983 de volgende bouwvergunningen verleend: terrein gelegen aan de Endegeester Watering in de Leeuwenhoek, bouw schoolgebouw; terrein aan de Vlietweg, bouw drie vrijstaande wo ningen met garages; Oude Vest 129, verbouwen woning; Flevoweg, bouw bedrijfsgebouw; Wassenaarseweg 1, uitbreiden koffiekiosk; Schipholweg 30, bouw trafohuis. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethou ders. Inschrijving premiekoopwoningen A Stevenshof De Direktie Woonruimteverdeling van de gemeente is in verband met de toewijzing van een aantal pre mie A-koopwoningen in de Stevenshofpolder op zoek naar gegadigden voor nog 9 van de 132 wonin gen die in opdracht van N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten gebouwd zullen worden. WELKE WONINGEN Het betreft hier 9 drie-kamerwoningen (eengezinswoningen) die in VLEK 3 komen. PRIJZEN EN INFORMATIE OVER DE WONINGEN Als u iets wilt weten over de koopsom, premie enz. dan kunt u bellen met BOUWFONDS INFOCEN TRUM. Nassauplem 13 DEN HAAG, TEL: 070-650800 WIE KOMEN IN AANMERKING De woningen zullen worden toegewezen aan degenen, die een goedkope huurwoning in Leiden ach terlaten en met een kale huur beneden f 350, - Laat u een particuliere huurwoning achter, dan dient u een verklaring van wederverhuur te overleggen. WAT MOET U DOEN Indien u in aanmerking wenst te komen, kunt u gebruik maken van onderstaande inschrijvingscoupon. Deze vult u volledig in en moet vervolgens worden opgestuurd naar de Direktie Woonruim teverdeling, Langegracht 74, 2312 NH Leiden. WANNEER INZENDEN EN WANNEER KRIJGT U BERICHT Uiterlijke inzenddatum van uw inschrijving is 17 juni a.s. Zodra alle gegevens verwerkt zijn, krijgt u spoedig schriftelijk bericht. U kunt, alsu meer wilt weten over b v. de toewijzing/selectie bellen, dage lijks tussen 14.00 en 16.00 uur, telefoon 254361. JA, IK WIL IN AANMERKING KOMEN VOOR EEN PREMIE A-KOOPWONING HIERONDER VUL IK ALLE GEGEVENS IN: naam en voorletters straat postkode en woonplaats samenstelling van het gezin/huishouden en geboortedata man vrouw kind m/ naam naam naam kindm/v naam kind m/v naam kindm/v naam geb. datum geb. datum: geb. datum:, geb. datum: geb. datum: geb. datum: hoeveel bedraagt uw inkomen, inklusief alle vaste toeslagen? (kinderbijslag, vakantie toeslagen, gratifikaties en winstuitkeringen buiten beschouwing gelaten) werkgever K bruto per week/maand naam en adres van de eigenaar van uw huidige woning (als het een partikuliere verhuurder is, moet u een schriftelijke ver klaring van deze eigenaar met dit formulier meezenden, waarin ver klaard wordt dat de woning na leegkoming weer verhuurd wordt volgens de woonruimteregeling) is uw woning een; flatwoning verdiepingslaapkamers) benedenwoning slaapkamers) bovenwoning slaapkamers) eengezinswoning slaapkamers) sinds wanneer woont u in uw woning? sinds of woont u bij iemand in, en wenst u zelfstandig te gaan wonen? hoeveel bedraagt de huur (zonder stook-, gas- e licht- kosten, e.d.)? ja/nee zo ja, waar werkt u? (naam en adres werkgever): hoelang staat u ingeschreven bij de burgelijke stand van Leiden? sinds fper maand staat u bij buro huisvesting ja/nee ingeschreven als woning- zo ja, sinds wanneer7 zoekende? wat is uw korrespondentie- nummer? staan er thuiswonende kinderen ingeschreven bij buro huisvesting? ja/nee zo ja, wie? INVULLEN EN IN GESLOTEN ENVELOP STUREN AAN: BURO HUISVESTING, LANGEGRACHT 74, 2312 NH LEIDEN NIET VOLLEDIG INGEVULDE FORMULIEREN KUNNEN NlET IN BEHANDE LING WORDEN GENOMEN. INSTUREN VOOR 17 JUNI A.S. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 uur en 12.00 uur bij de directie Bouw- en Wo ningtoezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Post bus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071 - 254911). Ruimtelijke ordening Bouwplan en ontwerp-uitwerkingsplan De Hoek Met ingang van woensdag 15 juni 1983 liggen in ka mer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden, gedurende één maand voor een ieder ter in zage een bouwplan en het ontwerp-uitwerkingsplan De Hoek, behorend bij het bestemmingsplan Ste venshof. Het bouwplan - dat voorziet in de realisering van 6 eengezinshuizen van het type 'twee-onder-een-kap' - en het ontwerp-uitwerkingsplan hebben betrékking op een gebiedje ten zuiden van de bestaande kerk en klooster aan de Rijndijk. Aan de oostzijde wordt het gebied begrensd door de Van der Blom-Vijlbrief- straat, terwijl-aan de zuid-westzijde de Stevenshof- dreef de globale begrenzing vormt. Het ligt in de bedoeling met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet de bouwvergunning te verle nen. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen schrifte lijke bezwaren tegen het bouwplan en/of het ont werp-uitwerkingsplan worden ingediend bij het Colle ge van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Gedeeltelijke herziening bestemmingsplan Hoge Rijndijk De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 5

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 20