„Dit is dé kans "Toppers zullen wraak nemen Rotterdam is dé kans van n van mijn leven" 8%% mm John Verschoor met Haarlem "Met Vilas niet over geld gesproken Spelers Willem II staken verzet schoor met Haarlem in de erei in de eredivisie Roemenië schakelt Zweden uit Op zeker "Spelen" LEIDEN - Het retourtje naar het amateurvoetbal lag al gereed. John Ver schoor had het na drie seizoenen wel gezien bij Telstar. Het met zeer. magere resultaten afgesloten seizoen noodzaakte het ververste Velsense bestuur de salarissen nog meer uit te knijpen. Voor nog een competitie betaald voetbal op Schoonenberg werd de 27-jarige Leidenaar het uiter ste minimum aan verdiensten geoffreerd. omgekeerde bewijs- DEN HAAG (ANP) - De gemeente Rotterdam is in de persoon van de wethouder voor sport en recreatie, Ries Jansen, op de hoogte geweest van het feit dat Guillermo Vilas werd betaald om deel te nemen aan het Grand Prixtoernooi van 14 tot en met 20 maart in Rotterdam. „Na het afzeggen van Borg en Connors was een noodsituatie ontstaan. Ik heb Ahoy' de vrijheid gegeven een oplossing te zoeken, ook al zou dat een dure zijn", aldus de wethouder. TILBURG (ANP) - De spelers van Willem II hebben gisteren de contractbesprekingen met het bestuur hervat. Ze namen deze stap, nadat het bestuur een spelersdelegatie had duidelijk gemaakt waarom trainer Jan Brouwer begin vorige week plotseling is ontslagen. Eind vorige week braken de spelers de contacten met het bestuur af, omdat zij niet inzagen waarom Brouwer ontslagen moest worden. Johan Huijbregts, woordvoerder van de spelers, is er nu van overtuigd dat het bestuur juist heeft gehan deld. '*Wat ons betreft kon Brouwer blijven, we heb ben het afgelopen jaar prima met hem gewerkt. Maar er hebben zich blijkbaar dingen afgespeeld tussen bestuur en trainer die niet door de beugel konden. Ik heb met het bestuur afgesproken dat ik daar verder niet over zal praten'.'. Volgens Huijbregts werd het ook hoog tijd dat het conflict tussen spelers en bestuur bijgelegd werd. "Op 12 juli gaan we weer trainen. Dus dan moet er een elftal en een trainer zijn". Huijbregts heeft na mens de spelers het bestuur laten weten wie ze graag als opvolger van Brouwer willen. Op dat lijstje komen onder meer de namen voor van Jo Janssen (NAC), Clemens Westerhof (MW) en Bob Maaskant (Go Ahead Eagles). Het komend seizoen speelt spitsspeler Toine van Mierlo in ieder geval niet meer bij Willem II. Hij vindt dat hij zich bij de club niet goed kan ontwik kelen. De Feyenoorder Carlo de Leeuw komt definitief naar de Leeuwarder eerste-divisionist SC Cambuur. Gis termiddag bereikte vice-voorzitter Wout de Jong van Cambuur ook overeenstemming met Feye- noord over Carlo de Leeuw. De linker vleugelspits heeft een contract voor twee jaar getekend. Volgens Wout de Jong ligt de transfersom boven de twee ton. Volgende week hoopt Cambuur ook rond te komen met Mike Snoei, die evenals Carlo de Leeuw afgelo pen seizoen door Feyenoord was uitgeleend aan stadgenoot Excelsior. Mike Snoei verblijft momen teel met het Nederlands jeugdelftal op het WK-toer- nooi in Mexico. Wanneer Wim van der Horst niet naar Cambuur komt, dan ligt het in de bedoeling Henk Veldmate weer te huren van FC Groningen. ïaar het amateurvoetbal lag al gereed. John Ver seizoenen wel gezien bij Telstar. Het met zeer. loten seizoen noodzaakte het ververste Velsense 3g meer uit te knijpen. Voor nog een competitie John Verschoor dringt op. "Van Doorneveld heeft vertrouwen in mij en ik wil dat niet beschamen". (Foto C. de Boer) VRIJDAG 10 JUNI 1983 STOCKHOLM (Rtr) - De na tionale voetbalploeg van Zweden heeft gisteravond de kwalificatiewedstrijd in de voorrondegroep 5 voor het Europees kampioenschap op eigen veld tegen Roemenië met 0-1 verloren. De Roeme nen plaatsten zich door deze zege aan de kop van deze groep met negen punten uit zes wedstrijden. Het duel was voor de 31.500 toeschouwers nauwelijks om aan te zien. Roemenië kwam in de 29e minuut op voor sprong, toen spits Rodion Ca- mataru doel trof. De Zweedse ploeg deed er alles aan om te gen te scoren, maar grote slordigheden in de aanval en de verdediging van Roeme nië bleken een te groot strui kelblok om nog terug te ko men. De eerste wedstrijd in deze groep tussen beide teams was met 2-0 in het voordeel van de Roemenen geëindigd. De uiteindelijke strijd om een plaats bij het eindtoernooi in Frankrijk zal, na het wegvallen van Zwe den en wereldkampioen Ita lië, tussen Tsjechoslowakije en Roemenië gaan. CSKA uit Sofia is op de voor laatste competitiedag kam pioen van Bulgarije gewor den. De ploeg zegevierde met 4-2 over Belassitsa. Levski Spartak, de concurrent die met 1-0 won van JSK Spar tak, had alleen nog kansen gehad bij een hele of halve misstap van CSKA. De Braziliaanse sterspeler Zi- co heeft toegestemd in een transfer van Flamengo naar de Italiaanse club Udinese. Vorige week kwamen zijn zaakwaarnemers en Udinese al tot een vergelijk. Met de overgang van Zico is een transferbedrag van ruim elf miljoen gulden gemoeid. Die bezuinigingswoede was niet aan John Verschoor besteed. Hij lonkte weer naar het oude nest. Dolgraag wilde LFC de verloren zoon weer in de armen sluiten. Hij kon als jeugdtrainer aan de slag, terwijl het eerste onder de impulsen van hem uit de derde klas zou fladderen. Totdat Haar lem-trainer Hans van Doorne veld op de markt verscheen. Die oefenmeester van de eredivi- sionist was door het vertrek van Martin Haar naar AZ'67 op zoek naar een vrije verdediger. Omdat de vriendschappelijke banden tussen Joop Brand, de trainer van Telstar dus, en Van Doorne veld al jaren meer dan uitste kend zijn, verscheen de naam van Verschoor op het verlang lijstje van Haarlem. Onderhande lingen volgden en uiteindelijk kwamen alle partijen tot elkaar. ADVERTENTIE Is er een spaarvorm waarbij de rente maandelijks wordt uitbetaald? Ja, bij een Maand- rente-deposito van postgiro/rijkspost spaarbank krijgt u uw rente maande lijks uitgekeerd. De minimuminleg is f 20.000,-. De loop tijd is 5 of 10 jaar. Rentepercentages 5 jaar 8 effectief 8.30% 10 jaar 814 effectief 8.57% Bel voor meer in formatie: 020-591 80 17. Q postgiro rijkspostspaarbank Op elke spaarvraag een antwtxird. Na een bezoek aan de plantenvei- ling ploft Verschoor in een ge rieflijke fauteuil. "Onbegrijpe lijk", is het eerste wat z'n mond verlaat. "Onbegrijpelijk toch dat ik in de eredivisie terecht ben ge komen. Ga maar na hoe Telstar heeft gedraaid dit seizoen". Sail lant detail: In een door een voet balweekblad gepubliceerde ranglijst kwam Verschoor van de voetballers uit de eerste divisie als 122ste uit de bus met een ge middelde van 5.97. Hans van Doorneveld liet zich ech ter niet door cijfers leiden. In de oefenwedstrijden van zijn ploeg tegen Telstar was de plantenhan- delaar hem telkens opgevallen. "Dat is m'n geluk geweest", weet Verschoor. "Ik ben nu niet be paald opgevallen door goed spel dit seizoen. Pas in de laatste wed strijden ging het lekker draaien. Brand zette me vrije verdediger en dat bleek een goede greep". Vorig jaar al had Haarlem Ver schoor in het vizier. Omdat Mar tin Haar uiteindelijk toch zijn handtekening zette onder een contract, moest de Leidenaar zich met Telstar tèvreden stellen. Nu Haar definitief uit de Spaarnestad is vertrokken, kwam Verschoor wederom in beeld. "Van Doorneveld heeft mij gezegd dat ik als opvolger van Haar ben aangetrokken. Ik ben natuurlijk niet te vergelijken met de voetballer van het jaar '82, maar ik verwacht er heel erg veel van. Dit is dè kans van m'n leven, die grijp ik met beide han den aan". Kwaliteit Voordat het tweejarig contract werd beklonken, stak Verschoor zijn voelhorens uit over het peil in de eredivisie. Onbekend op dat terrein wilde hij zich verge wissen van de kwaliteit. "De op bouw van achteruit verloopt ge- door Rob Onderwater makkelijker dan in de eerste di visie. De backs schuiven snel naar de lijnen, zodat je de ballen snel kan verplaatsen. Een foutje heeft in de eredivisie heeft daar entegen gevolgen. Daar zal ik met mijn voor op moeten passen met mijn stijl van voetballen. Ik neem graag risico's. Het is de be doeling dat ik vaak voor de ver dediging ga voetballen". Het aanblijven van voorstopper Pieter Huyg kwalificeert Ver schoor in dat licht als "uitste kend". Aanvankelijk zou de ge routineerde verdediger na een conflict stoppen, maar zaterdag werd zijn verblijf alsnog met een jaar verlengd. "Als je als laatste man aanvallend bent ingesteld, is het belangrijk over een goede voorstopper te beschikken. Huyg is natuurlijk geen slechte. Al moet ik mijzelf eerst waarma ken op die plek". Bank Van Doorneveld heeft Verschoor geen verblijf op de bank in het vooruitzicht gesteld. Voor de be grippen van Haarlem is de oud- LFC'er een dure post (de trans fersom bedroeg ƒ80.000). "En zo'n iemand koop je natuurlijk niet voor de bank", vindt Ver schoor. "Ik krijg ruim de kans mij te bewijzen. Van Doorneveld heeft vertrouwen in mij en ik wil dat niet beschamen. Hij wil me zelfs aanvoerder maken. Ik ben enorm geprikkeld. Veel mensen roepen dat ik het niet zal redden in de eredivisie. Dat riepen ze ook toen ik driejaar geleden naar Telstar verhuisde. Die komt na drie maanden huilend terug, zei den ze. Maar zie, uit het rijtje van Leidenaars is alleen John Ver schoor overgebleven". Opvullers Destijds werden hij en Theo van Seggelen als 'opvullers' door Tel star aangetrokken om vooral Bennie Heemskerk het naar de zin te maken. "Dat was de oogap pel van Brand, om hem werd het elftal gebouwd". Een blessure van de huidige RCL'er noopte de inmiddels naar AZ verhuisde trainer tot omzettingen, waar Verschoor en met name Theo van Seggelen van profiteerden. In het tweede Telstarjaar werd zelf een periodetitel bemachtigd. "Dat was een uitstekend sei zoen", kijkt Verschoor terug, "terwijl we eigenlijk een minder elftal hadden dan dit seizoen. Toen hadden we veel voor elkaar over, dit seizoen hing het als los zand aan elkaar". Niettemin was de sfeer uitstekend. De bevestiging van Ahoy'-direc- teur drs. Cock Hoekwater, dat Vilas onder tafel zou zijn betaald, heeft gemengde reacties uitge lokt. Allereerst van Peter Bont huis, de eerst verantwoordelijke in deze zaak. Als mede-toernooi directeur was de inmiddels uit gemeentedienst getreden mana ger verantwoordelijk voor de contacten met de spelers. Vol gens Hoekwater zou hij Vilas of diens zaakwaarnemer Tiriac met geld van Ahoy' hebben overge haald naar Rotterdam te komen. Vooral de grappen en grollen van gangmaker Ton Kamphues wer den gretig geïnhaleerd. "Tot één minuut voor een wedstrijd werd er nog gelachen in de kleedka mer, vooral in de laatste wedstrij den. Brand had het natuurlijk ook wel bekeken bij Telstar en vond alles goed. Met Brand had den Kamphues en ik een goede verhouding, we konden alles ma ken. Anderen zeiden trainer, wij Joop". Pleziertjes Hij beseft dat in het komende sei zoen minder plaats zal zijn inge ruimd voor pleziertjes. Van zyn kwaal, het altijd te laat komen, zal Verschoor snel moeten gene zen. "Van Doorneveld stelde een clausule voor in myn contract: voor elke minuut te laat een tien- Bonthuis ontkent dat er van beta ling sprake is geweest. Sterker nog, er zou over geld bij zijn con tacten met Vilas en Tiriac in het geheel niet over geld zijn gespro ken. „Ik wil nog wel eens uitleg gen, wat er precies is gebeurd. Niemand van het sportpaleis heeft daar ooit naar gevraagd. Ook niet toen Hoekwater in een brief aan de Miptc bevestigde dat er was betaald. Toen een uur voor de persconferentie Donald Dell ons belde met de medede ling dat Connors niet zou komen, heb ik direct contact opgenomen met Marshall Happer, de direc teur van de Miptc. Al gauw bleek dat er zo gauw geen andere speler van dat formaat beschikbaar zou zijn, behalve Vi las. Diens zaakwaarnemer Tiriac heb ik na eindeloos veel tele foontjes ergens in Europa aan de lijn gekregen. Hij dacht dat Vilas wel zou willen komen. Er was een probleem: hij kon Vilas niet bereiken omdat hij net op weg was naar het vliegveld in Buenos Aires. De volgende dag belde Ti- tje. De hulptrainer van Haarlem, Immers, zei meteen dat-ie niet meer hoefde te werken dit sei zoen. Hij kende me nog van Tel star. Ik heb Van Doorneveld ge zegd dat ik wel eens problemen had met de zaak. Hij heeft voor gesteld om dan 's morgens te gaan trainen. Maar dat ik net als bij Telstar als een gek achter de spelersbus moet aanrijden, nee, dat mag niet gebeuren. Dat kan ook niet met zo'n salaris. Bij Tel star was het een soort hobby, nu moet ik mjj als een prof gaan ge dragen". Als bewijs daarvan hult Verschoor zich elke avond in trainingspak. De keuring bij Haarlem afgelo pen week wees uit dat de condi tie niet optimaal was. Om straks niet voor schut te gaan, loopt Verschoor geregeld z'n route. Langs het veld van LFC. riac op. Hij had contact gehad met de inmiddels in Parijs geaar- iveerde Vilas en ook met Happer. Vilas wilde wel komen, maar hij wilde wel twee garanties: een la te start in Rotterdam. Op zijn vroegst dinsdag, en een dag vrij voor een uitzending van de West- duitse televisie. Dat heb ik hem toegezegd. Over geld is niet ge sproken". Des duivels Bonthuis heeft inmiddels contact opgenomen met Vilas en Tiriac, die beiden naar zijn zeggen des duivels zijn. „Hier is sprake van een omgekeerde bewijslast. Zelfs al zou er betaald zijn. Dan zou dat toch op de een of andere manier bewezen moeten worden. Hoekwater zegt dat hij die bewij zen heeft, ik heb ze in elk geval niet gezien". Waarom zou Hoekwater hebben er kend dat er is betaald? Bonthuis: „Daar kun je alleen maar gissen. Misschien denkt hij op die manier goede maatjes met de council te worden en krijgt hij het komend jaar de nummers een en twee van de wereldrang lijst toegewezen". „Dat denk ik niet", aldus Hoekwa ter. „Wel vind ik het voor het ten nis in zijn geheel een goede zaak dat het euvel van de startgelden wordt aangepakt. Daar profiteert alleen de top-tien van. Maar het gaat wel ten koste van de ande ren. Ik heb de indruk dat de macht van de pro-council door het wegvallen van WCT als toer- nooi-organisator is vergroot en dat men nu werkelijk een eind wil maken aan het onterecht be talen van startgelden". Welke bewijzen heeft hij overlegd? „Men gelooft toch niet dat een spe ler zijn handtekening zal zetten onder iets waarvan hij weet dat het niet mag. Wij hebben erkend dat wij hebben betaald en dat is voor de pro-council aanleiding geweest Vilas voor een jaar te schorsen". "Onbegrijpelijk" Eric Savalle, al jarenlang hoofd- scheidsrechter in Rotterdam, acht de handelwijze van Hoek water uiterst schadelijk voor het toernooi. „Het is al jaren gebruik dat de toppers zich voor hun komst dik laten betalen. Ook in Rotterdam. Het is voor mij onbe grijpelijk, dat deze zaak nu in eens wordt aangezwengeld en dan nog wel ten koste van een persoon. De toppers zullen dit vast niet pikken. Rotterdam zal dat nog wel merken". De eerste reacties duiden daar in derdaad op. Ivan Lendl, die zelf onder verdenking staat in Milaan geld te hebben aangenomen, ver klaarde in Londen: „Het is bela chelijk een speler te straffen voor iets wat in tennis de gewoonste zaak van de wereld is". Zijn concurrent en tegenstander John McEnroe is het voor een keer met hem eens: „Het is vol strekt onterecht Guillermo Vilas een schorsing van een jaar op te leggen. Dat is in verhouding veel te zwaar ten opzichte van de ze ven weken die Yannick Noah kreeg. Vilas moet naar de rechter stappen. Ik ben zeker dat hij daar veel mee kan winnen". McEnroe zal aan zijn vader, die ad vocaat is in New York, vragen op welke manier Vilas zijn belangen het best kan verdedigen. „Als de organisatoren 50.000 dollar wil len betalen aan een speler, is dat hun zaak. Niet die van de spe ler", aldus McEnroe. LOS ANGELES (SID) - Het organisatiecomité van de Olympische Spelen van Los Angeles in 1984 heeft bij de bekende Engelse verzeke ringsmaatschappij 'Lloyds* een verzekering afgesloten, die de Amerikanen een mil jard dollar (ongeveer 2,8 miljard gulden) oplevert als de Spelen niet doorgaan of geboycot worden. De verzekering dekt ook ande re zaken, waardoor de Spe len gehinderd zouden kun nen worden, zoals het ver dwijnen van accommoda ties door aardbevingen, aan vallen van terroristen en slecht weer. In geval het laatste zich voordoet, vallen zelfs t-shirt- en ijsverkopers onder de overeenkomst.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13