De beer is weer los inboedel- veiling Trainer bij judo-jeugd OPEN HUIS Mededeling aan onze verbruikers Opneming meterstanden M m Een vak leren? De Streekschool kan helpen. c Geesink terug op de mat Sterk bezet jeugdtoernooi De Zijl/LGB Simpele zege van Volle Bak Grimbergen in schaatsselectiè Energiebedrijf Rijnland LOPEND CAFÉ b.v. Venduhuis der Notarissen te 's-Gravenhage ZATERDAG 4 JUNI 1983 Sport Anton Geesink, Nederlands meeste bewierookte judoka aller tijden, geeft weer judo-onderricht op vaderlandse bodem. Elf jaar geleden stond de in middels 49 jaar oude ex-judoreus voor het laatst op een dojo (mat) in Nederland om daarna de steven richting buitenland (Oostenrijk, Spaixje) te wenden. Geesinks wens om binnenkort ook in zijn geboortestad Utrecht de draad weer op te nemen, komt voort uit de ervaringen die hij de afgelopen maanden opdeed als een van de zeven districtstrainers van de Judo Bond Nederland. Geesink zwaait de scepter over het district Mid den-Nederland en probeert daar zijn sport nieuw leven in te blazen. De pupillen die hij de fijne kneepjes van het zelfverdedigen bijbrengt, varië ren in leeftijd van 12 tot 17 jaar. NIEUWEGEIN (GPD) - Anton Geesink verbouwt voor de zoveelste keer in zijn leven een boerderij. Gameren is de plaats waar hij zich in juni de finitief wil vestigen. „Na deze klus", puft hij, „behoort het bouwvakker spelen wat mij betreft tot het verleden. Ik ben kapot. Ik doe in Game ren alles zelf met een paar maten. Je sjouwt, metselt en timmert je bewusteloos, 's Morgens om zes uur uit de veren, 's avonds over het al gemeen op tijd en afgepei gerd het nest in. En dat al maandenland. Maar als ons toekomstig huis klaar is, stort ik me weer helemaal op het judo. Gaat de overall voor goed de kast in". Antons vrouw, Jans, knikt instem- LEIDEN - De Zijl/LGB organiseert vandaag in zwembad De Zijl een jeugdtoernooi dat bijzonder sterk is bezet. Alle topclubs vaar digen hun team tot 21 jaar af waardoor het evenement het ka rakter krijgt van een officieus na tionaal kampioenschap. Het toernooi - met ondermeer de ploegen van AZC, HZC De Rob ben, Zian Vitesse, LZ en De Zijl/ LGB - start om 16.00 uur. Ge speeld zal worden in binnen- en buitenbad. De finale, rond 20.15 uur, is in het overdekte bad. mend. „Eindelijk een rust- puntje in ons leven. De fami lie Geesink had veel weg van een rondtrekkende karavaan de afgelopen jaren". Op de been Zand, cement en stenen be paalden dit jaar en het vorige, weliswaar voor een groot deel, het leven van Anton Geesink, de oud-kampioen had toch de gelegenheid om gehoor te geven aan een ver zoek van de JBN om als dis trictstrainer het doodgebloe de judo in ons land weer op de been te helpen. „Ik ben niet klakkeloos op de uitno diging ingegaan", zegt Gee sink, „want ik ken mijn pap penheimers in de judosport. Maar de filosofie van de bond stond me wel aan na enig na denken. Met districtstrainers zet je de eerste stap op weg naar verbetering van het judo in Nederland. En dat werd tijd. Je had langzamerhand de indruk dat in Nederland niet meer werd gejudood. Af en toe hoor of lees je wat over prestaties. Een vijfde plek of een achtste. Het stelt dus niets voor. Ja, rellen waren er genoeg. Met conflicten liepen we voorop". Vijf districtstrainingen heeft Geesink daarbij bijgestaan door zijn makker Johan Mac- kaay nu achter de rug. En de kennismaking met de jeugd- judoka's uit Midden-Neder land is Geesink goed beval len. „Het is alleen jammer", verklaart de oude meester, „dat om financiële reden van de 140 geselecteerde jonge ren uiteindelijk maar veertig zijn overgebleven. De besten in de diverse leeftijdsklassen van de scholen die we in dit district hebben. Het zijn de jongens die bij de districts kampioenschappen in hun leeftijds- en gewichtsklassen bij de eerste vijf zijn geëin digd. Ik heb begrip voor de teleurstelling bij degenen die zijn afgevallen en de leraren, die hun judoka's naar voren schoven. Maar helaas, het is niet anders. Het doet mij ook pijn. Hoe meer zielen hoe meer vreugd en zeker als het jongens betreft die op hun scholen al hebben bewezen talent te hebben". Voor de aspiranten en junioren die Geesinks lessen niet meer kunnen (mogen) volgen, toverde de nog in Nieuwe- gein wonende Utrechter af gelopen maand een aardige surprise uit de hoge hoed. Ponypark Slagharen dat dit jaar het twintigjarig bestaan viert, stelde zijn accommoda tie in de weekeinden gratis beschikbaar voor onder meer LEIDEN - Voor de tweede maal deze week ontmoetten de dames van softbalclub De Volle Bak het (zwakke) team van Westerkwar tier. Na in Den Haag reeds met 3-28 gewonnen te hebben werd het ditmaal 12-1, een stand die binnen vier innings was bereikt. Mieke Middeldorp (.750) was aan slag opnieuw sterk op dreef. Hal verwege de competitie gaat De Volle Bak met 16 uit 8 ongesla gen aan de leiding. sporters. Geesink hapte di rect toe, toen hem de bedoe lingen van de directie van het ponypark ter oren kwamen. „Alle jongens uit Midden-Ne derland die bij de district strainingen uit de boot zijn gevallen, heb ik in april een middagje mee naar Slagha ren genomen en daar judoles gegeven. Het was een door slaand succes. En tevens een pleister op de wonde". De centrale trainingen (zes in totaal) die Geesink op diverse plaatsen op zijn werkterrein geeft, hebben bij de veelvou dig oud-kampioen de indruk nog eens bevestigd dat het ju do in ons land zich weer met de Europese top (Geesink: „Laten we daar eerst maar naar streven") kan meten als wordt doorgegaan op de in geslagen weg. „De mentali teit bij de jeugdjudoka's is uitstekend, maar de talenten moeten goed gestuurd wor den. Getraind worden en in structies krijgen van vak mensen. Maar van leraren die op een lijn zitten. Die het ju do vanuit dezelfde hoek be naderen. Jonge judoka's moeten van hun leraar op de school hetzelfde horen als van mij en bondscoach Peter Snijders moet de lijn die ik en de andere districtstrainers volgen, op zijn beurt weer doortrekken. Ik ben ervan overtuigd dat we op die ma nier na verloop van enkele ja ren weer een woordje mee spreken op judogebied. Zoals in mijn tijd en de periode vlak daarna". Om de nieuwe opzet van de JBN met districtstrainers tot resultaat te laten leiden, vindt Anton Geesink het dan ook van het allergrootste be lang dat leraren van de judo scholen, districtstrainers en Peter Snijders in de nabije toekomst regelmatig contact met elkaar onderhouden. „Ervaringen en ideeën uit wisselen. Dat is de sleutel tot succes. Daarnaast zou het aan te bevelen zijn om de centrale trainingen in de dis tricten op een vaste plaats, dag en uur te houden. Daar is nu geen sprake van, maar het is nodig. Geen geren van hot naar haar". In zijn functie als rechterhand van Peter Snijders is bij Gee sink het heilige vuur dus weer gaan branden. Maar meer dan een positie in de schaduw van de Brabander ambieert de gigant niet. „Ik LEIDEN - Jolanda Grimbergen uit Rijnsburg is ook voor het ko mend schaatseizoen door de lan delijke technische commissie van de KNSB weer gekozen in de jeugdselectie van de schaats bond. Samen met Marja Adema, Ingrid Haringa, Boukje Keulen, Ingrid Paul en Grietje Mulder maakt zij deel uit van "Jong Orapje". Trainer is, evenals vorig jaar. Eddy Verheijen. geef me nu en zal dat blijven doen met heel mijn ziel en za ligheid aan de judosport in dienst van het talent en de bond. Tenminste zolang ik zie dat iedereen hetzelfde doet. In dat geval sta ik als districtstrainer op de juiste plaats. Aan de basis kun je van meer waarde zijn dan aan de top van de organisatie". „Maar voordat het zover is gaat er eerst nog een rapportje naar de bond. Over de dingen die ondanks alle goede voor nemens fout zijn gelopen. Een pittig rapport, maar een tje waarmee ik een positieve bijdrage wil leveren aan de opbouw van het judo in Ne derland". Het ligt in de bedoeling in de periode van 6 juni - 30 juni 1983 huis-aan-huis de standen van de gas- en elektriciteitsmeters op te nemen in het volgende deel van Leiden: Zuid-West Merenwijk Vrouwenweg Hoge Rijndijk (ged.) Waardeiland Hoge Morsweg (v.m. Oegstgeest) Rijndijk e.o. (v.m. Voorschoten) Opgenomen worden in de week van: 6 juni t/m 10 juni 1983 de aansluitnrs. 134-12808200 t/m 144-13179200 13 juni t/m 17 juni 1983 de aansluitnrs. 145-13179300 t/m 150-13412900 20 juni t/m 24 juni 1983 de aansluitnrs. 151-13413000 t/m 167-14300000 27 juni t/m 30 juni 1983 de aansluitnrs. 168-14300100 t/m 173-18300000 (Uw aansluitnummer vindt u terug op uw nota/stortin^sacceptgirokaart of dagafschrift.) Wij stellen het bijzonder op prijs, wanneer u onze meteropnemers in staat wilt stellen op vlotte wijze de meterstanden bij u op te nemen. Het is mede in uw belang, dat op grond van deze gegevens over de afgelopen periode op correcte wijze wordt afgerekend en ook een juiste vaststelling van het nieuwe voorschotbedrag kan plaatsvinden. Dit kan alleen wanneer wij over de juiste meterstanden beschikken. Mocht u ten tijde van de meteropneming afwezig zijn, dan verzoeken wij u ons op de een of andere wijze te laten weten, hoe wij alsnog in de gelegenheid kunnen worden gesteld om de meters te bereiken, dan wel ons te berichten op welk adres de sleutel verkrijgbaar is. (Telefoon 071 - 252292 - 252293). N.B. Onze meteropnemers beschikken over een legitimatiebewijs, zij kunnen zich dus te allen tijde legitimeren! Gelet op het risico, dat onbevoegden zich voor E.B.R.-personeel uitgeven, raden wij u aan naar deze legitimatie te vragen. te Leiden HET JUISTE ADRES VOOR UW AUTOWRAKKEN EN METALEN!!!! A88urantlebedrijf Koster, in de Vrouwensteeg te Lei den met 2 5-kamerwonin- gen. Geheel .leeg op te le veren. Vraagprijs 365.000,- k.k. Secretaresse m/v Voor een groot bedrijf in Zoeterwoude zoeken wij een secre taresse met ruime ervaring. Tot de taken behoren alle voor komende secretariaatswerkzaamheden, zoals typen Ned., stenograveren Ned., archief bijhouden, telefoonwerk etc. - Deze afwisselende baan start 14 juni a.s., is voor hele da gen en kan langere tijd gaan duren. Bent u geïnteresseerd? Neem dan direkt kontakt met ons op! Boekhouder m/v Voor een relatie in Leiden zijn wij op zoek naar een ervaren boekhouder op P.D.- of M.B.A.-niveau. Het is van belang dat u een goede kennis van de Engelse taal bezit, zelfstan dig kan werken en bekend bent met het maken van de maandbalans volgens Amerikaans systeem. Denkt u hieraan te voldoen, belt u ons dan direkt of kom even langs. Deze baan is voor langere periode en voor hele dagen; u kunt 13 juni a.s. beginnen. Randstad Uitzendbureau bv; Kort Rapenburg 6, 2311 GC LEIDEN. Telefoon: 071-149541. -Lr randstad uitzendbureau Leiden, Kort Rapenburg 6. 071 - 149541 Sedert 1812 gevestigd te 's-Gravenhage In ons gebouw in de Nobelstraat 5 zal plaats vinden, t.o.v. een lid van de Vereniging der Notarissen te 's-Gravenhage op woensdag 8, donderdag 9 en vrijdag 10 juni 1983 telkens aanvangend om 10 uur v.m Kijkdagen: maandag 6 en dinsdag 7 juni 1983 van 10-16 uur. Geveild worden: goederen afkomstig uit diverse nalatenschappen en van particuliere inzenders (totaal ca. 1800 nrs.), waarbij ditmaal schilderijen, meubelen, Mokken, goud en zilver, enz., enz. Inbreng voor de volgende veiling, te houden op woensdag 29 juni. donderdag 30 juni en vrijdag 1 juli 1983 kan vanaf maandag 13 juni a.s. plaats vinden elke werkdag van 9-16.30 uur. N.B. De eerstvolgende veiling daarna zal plaats vinden op 24. 25 en 26 augustus 1983. Voor onze speciale Najaarsveiling In Pulchri Studio te 's-Gravenhage op 8 en 9 november 1983 kunnen nog goede schilderijen, sieraden en antiquiteiten ingebracht worden tot begin september. Nadere informatie: telefoon (070) 600 181. Een streekschool voor beroepsbegeleidend onderwijs. Wat is dat precies? Een school waar algemeen en beroeps gericht onderwijs wordt gegeven aan jongens, meisjes en ouderen die werken in winkels, bedrijven, instellingen of kantoren. En die al of niet een leerovereenkomst hebben volgens het leerlingwezen. De lessen worden gegeven gedurende één dag (16-jarigen twee dagen), één middag en één avond, of meer avonden per week. Dat is afhankelijk van leeftijd, vakrichting en opleidingsniveau. Welke primaire opleidingen hebben we? administratief assistent(e) A administratief medewerk(st)er A en B automonteur bedrijfswagens automonteur personenauto's autoschadcherstellen brood- en banketbakken carrosseriebouwer chauffeur conteclicien-modinelte constructie-bankwerker monteur elektrotechniek ass. monteur elektrotechniek huisschilder, spuiter tweede monteur, gawalo installatietechniek en dakbe dekkingstechniek montage ass. gawalo machinist wegenbouw meubelmaken onderhoudsmonteur automobielen restaurant kok/kelner/ instellingskok* scheepsbeschieten technicus sterkstroominslallatics V.E.V. timmerman (bank-, bouw- en beton-) verkoopmedewerk(st)er verkoopassistent(e) verwarmingsmonteur U hebt nog geen enkel diploma? Hebt u geen diploma omdat u de opleiding waaraan u be gonnen was niet afmaakte? Dan vertellen wij u graag de mogelijkheden om de draad weer op Ie vatten. Om verder te leren voor een beroep door werk en studie te combineren. Voor alle hiervoor vermelde opleidingen hebben wij een zogenaamde scha kelklas. U hebt een diploma leerlingwezen? Dan kunt u verder worden opgeleid op onze school voor: gezel schilderen tweede restaurant kok/kelner eerste gezel brood-banketbakken eerste verkoop medewerk(st)er eerste autospuiter* gezel timmeren gezel metselen eerste monteur V.E.V. (E.M.L. E.M.H.*) technicus V.E.V. (installatiebevoegdheid) eerste autoschadehersteller eerste monteur personenwagens eerste monteur bedrijfswagens eerste auto-eleclricien technisch kaderfunctionaris in hel garagebedrijf eerste carrosseriebouwer monteur centrale verwarming eerste monteur installatietechniek (gawalo) onderhoudsmonteur centrale verwarmingsinstallaties cursus aangevraagd Wij informeren u graag en geheel vrijblijvend over deze opleidingen. VOLWASSENENONDERWIJS U bent 20 jaar of ouder. En u wilt alsnog een vakdiplonta halen? De mogelijkheden hiertoe bieden wij met onze primaire avondopleidingen voor: timmerman machinale houtbewerker metselaar (adsp. gezel) monteur V.E.V. monteur personenwagens monteur bedrijfswagens hulpmonteur centrale verwarming chauffeur beroepsgoederenvervoer Aan de vooropleiding worden geen speciale eisen gesteld. IJ moet wel werkzaam zijn in zo'n bedrijf, omdat praktijk en theorie samengaan. Bijzondere aktiviteiten schakelcursussen jeugdige werkzoekenden samenwerkingsproject beroepsorientatie Bent u geïnteresseerd? Belt u dan onze school (tel. 071-769242) en vraag naar de heer Mooijenkind. Hij kan u alle informatie verstrekken of ervoor zorgen dal u de door u gewenste informatie krijgt. Wij houden woensdagavond 8 juni van 19.00 tot 22.00 uur U kunt dan de school bekijken en eventueel de door u gewenste informatie ontvangen. STREEKSCHOOL VOOR BEROEPSBEGELEIDEND ONDERWIJS IN DE REGIO LEIDEN Lammenschanspark 1Postbus 9030, 2300 PA Leidenjel.071-769242

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 12