Navolokin slaat zijn slag in Olympiads Ronde Aandewiel kiest ook voor andere zaalploeg Denen stunten tegen Hongarije VWL pakt Leidse zaalvoetbaltitel Zege Brugge Nederlanders gunnen elkaar niets Emiraten en VS in ban schaakstrijd Peter Winnen met de schrik vrij Kamphues tekent bij Winst DHC LEZERS SCHRIJVEN LEIDEN - Het zaalvoetbalteam van VWL heeft gisteravond in de Groenoordhallen beslag gelegd op het officieuze Leidse zaalvoet balkampioenschap. In de finale werd UVS met 2-1 verslagen. Aan het toernooi namen 18 clubs, verdeeld over 3 poules, deel. Groepwinnaars werden het orga niserende De Tegelhandel, dat volgend seizoen onder de naam Lugdunum verder gaat, Inter Ju en VWL. Achter VWL eindigde BRUSSEL (Belga) - Club Brugge en Beveren hebben zich gisteravond in de eerste wedstrijden van de halve fi nales van het toernooi om de Belgische voetbalbeker een goede uitgangspositie ver schaft voor een plaats in de eindstrijd. Club Brugge, getraind door Georg Kessler, zegevierde op eigen veld met 3-0 over Lierse SK. Beveren kan de finaleplaats nauwelijks meer missen na de zege van 3-1 op Lokeren. Beveren heeft de "thuiswed strijd" nog te goed. UVS in de poule met een gelijk aantal punten, zodat de Kikker- polderclub zich als 'beste twee de' eveneens mocht deelnemen aan de halve finales. UVS verzekerde zich van een plaats in de finale door De Tegel- handel uit te schakelen. Na de reglementaire speeltijd van een kwartier wees het scorebord 1-1 aan. UVS benutte de strafschop pen beter. VWL bereikte een 0-0 gelijkspel tegen Inter Ju, maar toonde zich vanaf de stip wel trefzeker. De eindstrijd was een spannende aangelegenheid. De talrijke toe schouwers zagen Ger Nagtegel- ler namens VWL de score ope nen. Ron Bekooy bracht de par tijen weer op gelijke hoogte, waarna VWL-er Robert de Roo voor de beslissende goal zorgde. DONDERDAG 2 JUNI 1983 Fraament uit de finale om het officieuze Leidse zaalvoetbalkam pioenschap Ben Heemskerk (links. VWL) duelleert met UVS-er Piet Mieremet. (Foto Holvast) LEIDEN - Zoals hij in de veld- voetballerij voor de meest op zienbarende transfer heeft gezorgd, zo baart Huug Aan dewiel ook op het zaalvoet balfront opzien met zijn ver huizing naar Rijnsburg. De Katwijker verruilt het shirt van Van der Plas voor het tri cot van Glasbergen de Best, dat tijdens het afgelopen sei zoen uit de inter-regionale klasse degradeerde. Jan Ho- gewoning vergezelt Aande wiel. De 'verhuizing' van Ma rio Faber van UVS naar FC Lisse mag eveneens een ver rassing heten. De broertjes Robert en Ben de Roo gaan bij VWL voetballen. Bij de Leidse kampioen gaan voorts Henny Koet en Peter Selier spelen. Het lijstje van de in ter-regionale- en hoofdklasse en ziet er als volgt uit: Van der Plas/BMW Gekomen: Arnold Boers (Cleijn Duin), Koos Schone- wille (Oranje Nassau) Weg: Huug Aandewiel 'en Jan Hogewoning (Glasbergen) FC Lisse Gekomen: Mario Faber (UVS), Wim van Harskamp (THB Boys), Leo van Kampen (N Vennep) Weg: Bart de Bruin (THB Boys) Lugdunum Gekomen: Wim Eilander (Nep- tunus), Ton Brakhoven (RGC), Jan Verver (Van der Leek), Jaap Schildhuizen (Decima), Rob Crama (Leny B), Sjaak van der Reyden (In- ter Ju) Weg: Hennie Koet (VWL), Ro nald Jansen (Inter Ju) VWL Gekomen: Robert de Roo (In- ter Ju), Ben de Roo (Cever- bo), Peter Selier (Inter Cre dit), Hennie Koet (Lugdu num) Weg: Hans Braat (stopt), Sjaak Matters (Leny B), Chris Gu- bler (Leny B), Ger de Roode (VNA), John Verschoor (Van Duuren) Bahlmann Gekomen: Cees van Vliet (MGCGB) Weg: geen Van Duuren Gekomen: Cees van der Steen (Inter Ju), John Verschoor (VWL) Weg: geen DONGEN (GPD) - Er heerste gisteren weer volop onbegrip in de karavaan van Olympia's wielerronde van Nederland. Dat er in de voorlaatste etap pe andermaal een en ander zou gebeuren, was voor niemand een verras sing. Er stond tijdens de rit van Bladel naar Dongen flink wat wind, en die weersomstandigheid is bij amateurs altijd goed voor een snelle schif ting. Maar dat er twee Sowjet-renners zoveel speelruimte kregen dat er eentje (Serge Navplokin) de superieur geachte Oostduitser Hernig van het Oranje-tricot beroofde, dat ging iedereen boven de pet. Batavus- ploegleider Piet Hoekstra aan de streep: „Ik denk dat ik een beetje ver stand van koersen heb, maar dit is niet te geloven". Duidelijk is in elk geval wel gewor den, dat enkele Nederlandse ploegen in deze ronde elkaar het licht niet in de ogen gunnen, iets wat niet alleen door Hoekstra na afloop van deze turbulente tocht door het Brabantse werd vastge steld, maar gisteren in een inter view in een ochtendblad ook al door 'Mr. Olympia-tour', Frits Schur, was verkondigd. Schur stelde dat de ploegen van Am- stel, Gazelle en Van Erp er alles aan is gelegen om de jongens van Hoekstra in de wielen te rijden. Voor de start in Bladel kwam Am- stel-baas Herman Krott verhaal halen bij de 'oude strijder', toen die als altijd in de bagageruimte van wedstrijdleider Jeremiasse AMSTERDAM - De halve fi nales van het Kandidaten toernooi om het wereldkam pioenschap schaken zijn toe gewezen aan de Verenigde Staten en de Verenigde Ara bische Emiraten. De wed strijd tussen Gary Kasparov (Sow) en Viktor Kortsjnoj (Zwi) is gegund aan de schaakbond van de Verenig de Staten, die een prijzen geld van 100.000 Zwitserse francs (ruim 130.000 gulden) beschikbaar heeft. De andere halve eindstrijd tussen de Hongaar Zoltan Ribli en oud-wereldkam pioen Vasili Smyslov (Sow) is toegewezen aan de Ver enigde Arabische Emiraten. De winnaars van deze twee duels spelen een tweekamp, waarvan de winnaar vol gend jaar wereldkampioen Anatoli Karpov uit de Sow- jet-Unie mag uitdagen. had plaatsgenomen om ideaal te kunnen vertrekken. Krott, lich telijk over zijn toeren geraakt doordat Schur zijn ploeg combi nevorming verweet, vond dat Schur aan aderverkalking leed. Schur: „Wat is dat nou voor een uitlating? Zo'n opmerking houdt voor mij in dat er een addertje onder het gras moet zitten. Kijk, ik loop lang genoeg mee in deze ronde (dit is zijn 14e - red.) om te weten wat er allemaal gebeurt. Tegen het eind worden er altijd combines gesmeed en natuurlijk niet door zwakke ploegen als R en B en Van Aarle, dat zal duide lijk zijn. Ze hebben blijkbaar lie ver dat er een buitenlander wint". Schur lacht dan wat om Krott's aantijgingen, maar die hadden hem wel zo getergd dat hij on middellijk bij het vertrek demar reerde. Die actie van de 32-jarige Didammer had in sportief op zicht een escalerend effect. Na een kort maar hevig gevecht zet te een groep van 22 man, waaron der vrijwel alle toppers, het pelo ton op voor Nederlandse ama teurbegrippen grote achterstand. Onder hen die de slag hadden ge mist, bevond zich nota bene de enige pupil van Krott die er tot gisteren nog goed voor stond, de jonge Theunisse. Idioot werd het koersverloop pas na de eerste passage in Dongen (56 kilometer), toen de Sowjets Navolokin en Loupalenko zich afscheidden van hun mede-kop lopers. Dat leek aanvankelijk op een plaagstootje, met nog 80 kilo meter voor de wielen, maar het draaide tot ieders verwondering uit op een geslaagde machts greep, omdat niemand zich ge roepen voelde de vermetele Rus sen te counteren. De twee 'rode buffels' stampten onvermoei baar door en tot hun verbazing mocht Navolokin na afloop van alle inspanningen op het erepo dium plaats nemen om zich in het Oranje te laten hullen. Lou palenko, kampioen achtervol ging op de baan in de Sowjet- Unie, ontfermde zich over de dagprijs. Verwijten Terwijl de beide Sowjets in het zonnetje werden gezet, vlogen een eindje verderop bü de verlie zers de verwijten over en weer. Piet Hoekstra: „Ik zie het zo, dat men het liefst Oostblok-renners De Russische coup in Olympia's Ronde. Loepalenko (links) en Navolokin koersen etappe-winst en de leiderstrui. den. Ze denken toch niet dat wij 20 Hollanders op sleeptouw ne men?". En het verdedigen van de trui dan? Peters: „Ze geloven hem niet, maar neem nou echt van mij aan dat winnen voor die Oostduitsers helemaal niet be langrijk is. Ze komen alleen maar om te trainen voor het ko mende baanseizoen". Een dreun kreeg ook de ploeg van Jan Gisbers, die al zijn mannen op grote achterstand gereden zag worden. Twee van hen, nationaal kampioen Hans Boom en Hans Baudoin, gaven zelfs gedesillu- De uitslag van de achtste etappe: 1. Joeri Loepalenko (Sow) 132 km in 2 uur 58 min 35 sec (tijdvergoeding 15 sec).; 2. Sergej Navolokin (Sow) z.t. (10 sec).; 3. Milan Jonak (Tsj) op 4.59 (5 sec).; 4. Peter Pieters (Rnb).; 5. Igor Slama (Tsj).; 6. Nico Verhoeven (Gaz).; 7. Dick van Oorschot (Dri).; 8. Bert Wekema (Bat).; 9. Alex Zinovjev (Sow).; 10. Henry Nijboer (Rnb) allen in dezelfde tijd als Jonak. Algemeen klassement: 1. Navolokin 25 uur 44 min 49 sec.; 2. Hernig op 55 sec.; 3. Loepalenko op 1.31.; 4. Schipper op 1.34.; 5. Woronin op 2.43.; 6. Wolf op 3.11.; 7. Verhoeven op 3.37.; 8. Wekema op 6.18.; 9. Macha (Ódl) op 6.51.; 10. Teunisse (Ams) op 6.52.; 11. Pieters op 7.00.; 12. Van Oor schot op 7.34.; 13. Schür op 7.45.; 14. Hofland (Dri) op 8.08.; 15. Hassink (Ams) op 9.23.; 16. Zinovjev op 9.29.; 17. Ducrot op 9.38.; 18. Jonak op 9.58.; 19. Van Poppel (Gaz) op 10.50.; 20. Kuhn op 10.54. Algemeen ploegenklassement: 1. Sowjet-Unie 76.12,35., 2. Oost-Duits- land op 11.18., 3. Batavus op 13.59. voor ons ziet staan. Er zijn in de ze ronde twee competities aan de gang: eentje tussen de Oostblok- renners onderling en eentje tus sen ons Nederlanders. En dan moeten we straks zeker blij zijn met een eerste Nederlander in het eindklassement. Nou, ik niet". Trouwens, ook zijn eigen renners spaarde de Winschoter niet. Hoekstra: „We zaten zelf ook goed fout. Als er vijf Sowjet-ren ners wegrijden en niemand van ons zit erbij, dan zitje wèl te dro men. We hadden minstens met vier man van voren moeten zit ten". Maar niet alleen z ij n ren ners ondernamen geen poging (de hoog genoteerde Schipper: „Ik kon echt niet, ik had het erg moeilijk") om de Sowjets terug te halen, ook de anderen niet, in clusief leider Hernig en twee DDR-makkers. Op hen gokten de Nederlanders, wetende dat het op de fiets tus sen Sowjets en Oostduitsers doorgaans niet botert. Zo sloe gen de socialistische broeders el- - kaar onlangs tijdens de Vredes- koers meermalen bijna letterlijk van de fiets. Oostduitsers zijn echter wèl goed, maar zeker niet gek. Gé Peters, de chauffeur van de Oostduitsers en normaliter rech terhand van bondscoach Piet Liebregts: „Die Schreck (de Oostduitse ploegleider -red.) zei tegen me: wat is dat voor een zootje hier, dat ze niet willen rij- LE CREUSOT - Peter Winnen trok wit weg. Tijdens de eerste halve étappe van de Dauphiné Libéré kwam de kleine Raleigh-renner na een onverwachte manoeuvre van een collega-pedaleur uiterst ongelukkig ten val. Aanvanke lijk kon hij niet meer op zijn lin kerbeen staan, niettemin stapte hij weer op zijn fiets. Zijn ploeg maten sleurden hem vooruit, langzaam voelde hij zijn kracht terugkomen. Zijn herstel vierde Winnen in de tweede halve étap pe door naar een vijfde plaats te sprinten. Achteraf bleek dat Winnen een lichte beschadiging van een kuit- spier had opgelopen. Bovendien had hij zijn linkerdijbeen gefor ceerd. Verzorger Ruud Bakker: "Die is helemaal verdraaid. Maar het had allemaal veel ernstiger kunnen zijn". Zelf dacht Winnen aanvankelijk dat hij "iets gebroken" had. "Misschien dat het allemaal snel is hersteld, omdat ik zo snel op mijn fiets ben gestapt". De valpartij van de Noordlimbur ger was overigens niet de enige Inter Ju Jan van der Reyden (Ceverbo), Jan Pardon (Unitas L), Ro nald Jansen (Lugdunum) Weg: Sjaak van der Reyden (Lugdunum), Peter Gijsman (Transvaal B), Robert de Roo (VWL) Glasbergen Gekomen: Huug Aandewiel (Van der Plas), Jan Hogewo ning (Van der Plas) Weg: Arie van Dijk (stopt) THB Boys Gekomen: Bart de Bruin (FC Lisse) Weg: Wim van Harskamp (FC Lisse) UVS Gekomen: Will Henskens (Van der Leek) Weg: Mario Faber (FC Lisse) SRV Boys Gekomen: Lau van der Voort (HOBAHO) Weg: Mart Dofferhof (FC Kraan) Landwer Gekomen: geen Weg: Jan Schoen (FC Lisse) Cleijn Duin Gekomen: geen Weg: Arnold Boers (Van der Plas) Menken/Landbouw Gekomen: geen Weg: Jeroen Korbee (Wally Sport) Bij Noordwijk en Bax geen wij zigingen. sioneerd op. Geen beste beurt van vooral Boom, die dinsdag morgen nog tweede stond in het algemeen klassement. Gisbers was over het uit koers gaan van Boom bijzonder ontevreden: „Dat getuigt van weinig karak ter". 'schokkende' gebeurtenis in de eerste halve rit, die door zijn ge ringe lengte van 50 kilometer evenveel allure leek te hebben als een kermiskoers. Een misvat ting, zo bleek. Want het zware parcours en de onoplettendheid van gele trui-drager Greg Le- mond gaven de Fransman Jac ques Michaud de gelegenheid de nieuwe leider van het klasse ment te worden. Michaud, ploegmaat van Joop Zoe temelk, maakte deel uit van een kopgroep van negen man, waar uit zijn landgenoot Patrick Clerc als ritwinnaar uit te voorschijn kwam. Nederlands kampioen Jo- han van der Velde werd tweede. In de middagrit van 80 kilometer gaf Michaud het leiderstricot niet uit handen. Die koers stond overigens in het teken van het herstel van Winnen die naar een vijfde plek spurtte. Winnaar werd DeH'Armina LEIDEN - Ton Kamphues blijft bij Telstar. De 28-jarige Leidenaar heeft zijn contract met de Velser eerste divisieclub met één sei zoen verlengd. Tot voor kort zag het er naar uit dat Kamphues Telstar zou gaan ver laten. Onlangs bij platenmaat schappij CBS benoemd tot afde lingschef zag Kamphues nog maar weinig ruimte om zijn da gelijkse besognes te combineren met zijn verplichtingen als semi- profvoetballer. "Ik had me er al mee verzoend dat het voor mij voorbij was. Ik werk bij mijn werkgever nu in ploegendienst. De consequentie daarvan was dat ik de ene week vier keer kon trainen, de andere week niet". Het bestuur van Telstar besloot een ontslagaanvraag bij het Ge westelijk Arbeidsbureau in te dienen, maar op voorspraak van de nieuwe trainer Fred André werd in overleg met Kamphues' werkgever gezocht naar een op lossing. "André wilde me graag houden", aldus de 28-jarige voet baller. Uiteindelijk stond de di recteur van de platenmaatschap pij Kamphues toe in de weken dat hij volgens het dienstrooster niet met de selectie van Telstar mee kon trainen, individuele trainingen van André te volgen. "Nu kan ik dus de ene week ge woon vier keer met de groep meedoen, de andere week train ik dan op dinsdag en donderdag met André en op vrijdag weer met de groep. Het probleem is zo aardig opgelost, zodat ik bij Tel star kan blijven. En dan trekt me toch meer aan dan te gaan voet ballen bij de aan het bedrijf ver bonden onderafdelingsclub". DELFT - DHC heeft gisteren aan de Brasserskade in Delft de wedstrijd tegen Achilles '29, gespeeld in het kader van de strijd om het Nederlands kampioenschap bij de zonda gamateurs, met 2-1 gewon nen. Voor DHC'scoorde Leo Rontberg (2x), voor Achilles Kerkhof. Plaatsgenoot Vitesse Delft heeft de status van zaterda geersteklasser behouden. Op het terrein van IJsselmeervo- gels versloegen de roodzwar ten DTS'35 met 1-0. KOPENHAGEN (ANP) - In een wedstrijd voor groep drie van de voorronden van het toernooi om het Europees kampioenschap boekte Denemarken gisteravond in Kopenhagen een verrassende 3-1 overwinning op Hongarije. Bij de rust was de stand nog: 1-1 De Denen namen voor bijna 45.000 toeschouwers al in de derde mi nuut de leiding door Preben Elk- jaer. Na precies een half uur zorgde Tibor Nyilasi voor de ge lijkmaker. De voor Ajax uitko mende Jesper Olsen wees de De nen in de 81ste minuut de weg naar de overwinning door voor 2- 1 te zorgen. Vijf minuten voor het eindsignaal benutte Allan Simonson een strafschop, waardoor Denemar ken met 3-1 zegevierde en er in groep drie nu relatief het beste voor staat met zeven punten uit vier wedstriiden. De stand in groep 3: Engeland 5 3 2 0 8 16-2 Denemarken 4 3 1 0 7 8-4 Griekenland 5 2 1 2 5 5-6 Hongarije 5 2 0 3 4 15-12 Luxemburg 5 0 0 5 0 5-25 eerstvolgende wedstrijd: 21 sep tember: Engeland Denemar ken. In een wedstrijd voor groep twee van de voorronden van het toer nooi om het Europees voetbal kampioenschap heeft de Sowjet- Unie gisteren in Helsinki met 1-0 gewonnen van Finland. Het eni ge doelpunt in de ontmoeting, die door 17.000 toeschouwers werd bijgewoond, kwam een kwartier voor tijd op naam van Oleg Blochin. De stand in groep 2: Sowjet-Unie 4 3 1 0 7 9-1 Portugal 3 2 0 1 4 4-6 Polen 4 12 14 6-6 Finland 5 0 14 13-9 Brits kampioenschap Het Engelse voetbalelftal heeft gis teravond in het Wembleystadion in Londen in een-wedstrijd voor het toernooi om het Britse voet balkampioenschap met 2-0 ge wonnen van Schotland. Bij de rust stonden de Engelsen reeds met 1-0 voor. De 84.000 toeschou wers zagen doelpunten van Rob- son (13) en Cowans (53). Daags ervoor had Wales met 1-0 ge wonnen van Noord- Ierland. De stand: Engeland 3 2 1 0 5 4-1 Schotland 3 1113 2-2 Wales 3 1 0 2 2 2-4 Noord-Ierland 3 0 2 1 2 0-1 Aandewiel Enigzins verwonderd, maar toch ook licht geamuseerd las ik in de maandagkrant de reactie van Quick Boys-voorzitter Guyt op het vertrek van speler Aande wiel. Zijn opmerkingen over het geld dat in een jeugdspeler wordt gestoken ten behoeve van diens opleiding, raken kant noch wal. Toen destijds voetballers van mijn club (Katwijk) overgingen naar Quick Boys, onder wie Jantje van der Plas, Gert Pronk, Gijs Guyt, Freek Rienks en Arnold Boers, is er in het kamp van Quick Boys waarschijnlijk ook niet gedacht aan de kosten die de v.v Katwijk had gemaakt voor de opleiding van zijn jeugdspelers, terwijl Quick Boys nu toch ook met de resultaten gaat strijken. Voor een goed begrip: ik verdenk Quick Boys echt niet van kwalij ke praktijken, maar die Katwijk- spelers gingen wel over zonder dat, voorzover mij bekend, het Quick Boys-bestuur contact had opgenomen met het bestuur van Katwijk. En over de gevoelens van de familie van deze spelers zal ook wel niet zijn nagedacht. En nu schrijf »k nog niet eens over voetballers als de gebroeders Ou- wersloot. Nee, het zijn van deze voorzitter gewoon krokodille- tranen. De spijt over een goede speler, die in het "vijandelijke" kamp gaat voetballen. De drui ven zijn zuur. Anderzijds schijnt een dergelijke manier, zoals Guyt suggereert, normaal te zijn. In het interview met trainer Buter van Noord- wijk, vorige week in dit blad, staat gewoon te lezen dat deze trainer aan het bestuur van zijn nieuwe club RCH een stel namen opgeeft van spelers die hij graag wil hebben. En dat bestuur gaat er dan gewoon op af.. Het is allemaal kennelijk het ge volg van het hoog willen spelen, dat men probeert eikaars voet ballers over te nemen. J.van Duyvenbode, Talmastraat 48, Katwijk. Lid v.v. Katwijk.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 14