SERVICE-TECHHICUS Braun dankt overwinningen aan risico's Wekema mist revanche Kansen volleybalteam op EK-kwalifieatie gestegen Leuk dat we in Nederland niet allemaal hetzelfde zijn. Ritzege in Giro Op de meet geklopt in Olympia's Tour Emmen niet in betaalde voetbal Volle Bak blijft ongeslagen ^NASHUA MEDEWERK(ST)ER ONDERDELEN Yoessef is een plezierig, open en onbevangen joch. Geheimen heeft hij voor niemand. Behalve als-ie zich moet uitkleden waar anderen bij zijn. Dat gaat omzichtig! Dat vraagt een omhaal! Hoe die tegenstrijdigheid is te verklaren? Heel eenvoudig. Yoessef is Moslim. En de Koran verbiedt het aan Moslims om hun geslachtsdelen aan vreemden te tonen. Geen kinderachtigheid dus, maar godsdienstig voorschrift. Toch goed om even te weten als je met Yoessef gaat zwemmen. Net zoals het goed is om even te weten dat er in Nederland kinderen wonen van een heleboel verschil lende nationaliteiten en nog meer verschillende achtergronden en dat die kinderen echt niet allemaal hetzelfde zijn. 't Zou trouwens een saaie boel worden. Publicatie aangeboden door dit blad in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame. SIRE A. DE GROOT-ELEKTRONICA HQGEWOERD 8 LEIDEN. TEL. 071-130974. Grote fruitverkoop a.s. maandag 30 mei in de Groenoordhallen Leiden tij dens de Veemarkt van 8-1 uur bij W. J. Sira Voor bestellingen bellen 132608 1 kist pers sinaasappelen 125 stuks 25,00 1 kist hand Maroc sinaasappelen 120 st 28,50 Let op samen 2 kisten voor 50,00 1 doos grote witte Jaffa grape fruit 56 stuks30,00 Privé adres W. J. SIRA Leiden, Lage Rijndijk 68b, tel. 132608 bestellingen p. telefoon na 19.00 uur. DEN BOSCH Het Nederlands herenvolleybal team heeft zijn kansen op kwalificatie voor de eindronde van het Europese kampioenschap be houden door gisteren met 3-0 (15-3, 15-6, 15-10) te winnen van een na twee nederlagen al vroeg uitgeblust Spanje. De uitzichten op een positief resultaat vandaag in het alles beslissende treffen met Zweden (wel naar Oost-Duitsland of niet) groeiden zelfs. Oranje, deze keer met Goedkoop en Snippe naast Clardeij, Raterink, Van der Vel den en Koch in de basis, was veel zekerder in zijn optreden, hetgeen zich uitte in grotere risico's bij de opslag. Ook de instelling van de Spanjaarden werkte aan het herstel van Nederland mee. Zij gaven Nederland de vrijheid beter te spelen dan in de voorafgaande twee duels. Zweden zette eerder op de dag Israël aan de kant. Evenals donderdag tegen Oranje liet Israël bij 1—1 (15-5, 14-16) de kans op winst in de derde set bij een voorsprong van 14-8 liggen. Bij 14-14 ken de de Finse arbiter Zweden een punt toe, omdat Israël te langzaam wisselde. De Zweden maakten daarna het karwei met 16-14 en 15-8 gladjes af. Het Israëlische protest tegen dat besluit maakt gezien de zeer duidelijke spelregels over zo'n si tuatie weinig kans. Noorwegen bleef tegen Italië, dat met een veredeld B-team aantrad, zonder set winst: 2-15, 5-15, 5-15. De stand: 1. Italië 3-6 9-1 147- 64 2. Nederland 3-6 9—1 147— 84 3. Zweden 3-5 7-4 142—117 4. Israël 3-4 5-7 143-164 5. Spanje 3-3 1-9 83-146 6. Noorwegen 3-3 0-9 50-137 SAVONA (DFP/SID) - De West duitser Gregor Braun heeft giste ren de veertiende etappe van de Ronde van Italië gewonnen. De rit ging over 243 kilometer van Parma naar Savona. De Zwitser Urs Freuler bezette met een ach terstand van dertien seconden de tweede plaats. Giuseppe Saronni bleef leider in het algemeen klas sement. Eigenlijk was Gregor Braun hele maal niet het meest geschikte ty pe renner voor een Italiaanse ploeg en al die op elkaar lijkende Italiaanse wedstrijden. De forse Westduitser was veel meer voor bestemd voor de klassiekers in Noord-Frankrijk en in België. Bonken over kasseien in weer en wind. Dat Braun in Italië niet zo op zijn plaats was, bleek uit zijn erelijst. Hij won weliswaar al direct na het seizoenbegin de ronde van Sardinië door te demarreren in omstandigheden waar de rest nauwelijks durfde te lopen, ver der bleef hij in de donkere scha duw van de complete Europese top. Bij het begin van de Ronde van Ita lië vroegen zijn Italiaanse hel pers zich af of het nog wel de moeite loonde zich voor hem uit te sloven. Hij vond zelf eigenlijk ook van niet. De goede prestaties van zijn, meermalen afgeschre ven, landgenoot Thurau als 'eer ste luitenant' was Beppe Saron ni, inspireerden Braun echter op nieuw. De tijdrit van donderdag was zo doende een Westduits kam pioenschap, dat in het voordeel van Braun werd beslist. Hij werd vierde tegen Thurau zesde. Gis teren deed Braun het nog eens dunnetjes over. Dertien kilome ter voor het einde van de 240 ki lometer lange, maar niets beteke nende, etappe van Parma naar Savona demarreerde hij uit de groep en verdedigde hy zijn mi nimale voorsprong op zijn be kende manier. Alle risico's ne men, keihard trappend door de bochten. Braun durft te vallen. Bert Wekema r) weet zich op de streep geklopt di Oostduitser Dittert. HOOGEZAND/SAPPEMEER (ANP) - Olympia's ronde draait niet naar wens voor Bert Wekema. De 26-jarige Drent, sterk in de Vredeskoers, superieure winnaar van de Sea- link-race en machtig in de Nederlandse voorjaarsklassiekers, verloor donderdag op weg naar Harderwijk drie hele minuten. In Hoogezand-Sappemeer, in eigen omgeving, had hij zijn gram willen halen. Het mislukte gisteren. Wekema overschatte in het laatste - en feitelijk enige gevecht uit de etappe, de eindsprint met Navolokin, Dittert en Bartol zijn mogelijkheden. Hij ging te vroeg aan en werd, vrijwel op de streep gepakt door de Oostduitser Dittert. Gregor Braun Zijn tuimelingen zijn ontelbaar. Hij dankte ook overwinningen aan de risico's. Zoals in de veer tiende Giro-etappe. De Zwitser Urs Freuler sprintte naar de tweede plaats. Wereldkampioen Beppe Saronni bleef leider in het algemene klassement, dat geen wijzigingen onderging. Rene Koppert uit Poeldijk heeft tijdens de veertiende etappe van de ronde van Italië de strijd ge staakt. Frits Pirard, die zesde werd in Savona, werd zodoende de enige Nederlander in de Giro- karavaan. Vrijwel aan het wiel van het eerste viertal vloog de massa, weer voorgegaan door Peter Pieters, binnen. De Zwanenburger bleef leider in het klassement, ver sterkte zijn positie zelfs nog enigszins door premieseconden uit de rit. In Hoogezand echter had hij toch al in gedachten af stand genomen van de leiders trui. Pieters: "In de ploegentijd rit van vandaag rijden wij niet bij de eersten, wij zullen dus buiten de bonificaties blijven en dat kost mij de kop. "Hij kon er om lachen. De ronde kan voor hem niet meer stuk. Drie dagen leider in het algemeen klassement, een ritoverwinning en ook sterkste man in de kleinere rangschikkin gen. "We hebben gedaan wat we konden, maar het zal eens op houden. De ploeg en ik zijn niet machtig genoeg om grote gaten dicht te rijden. Daarom heb ik er gisteren voor gezorgd dat die er niet kwamen. Het lukte, ook om dat de omstandigheden gunstig waren". Het weer was goed voor de renners en vooral voor de topman. De wind was vrijwel verdwenen, de groep raasde bijna voortdurend als een dichte drom naar het noorden. Bij een snelheid, die het gemiddelde van 49 kilometer benaderde, waren ontsnappin gen practisch uitgesloten. Pas in de buurt van Hoogezand reden Boeve en Jarosjenko langer dan een paar kilometer voorop. Ook zij werden echter weer in de kraag gevat. In de slotkilometers viel een gaatje en van het vluch tende viertal was Dittert sneller en slimmer dan Wekema, Navo lokin en Bartol. Dittert was zelf het meest verrast. De 22-jarige elektriciën van Dy namo Berlin voelt zich namelijk geen wegrenner. "Ik kende mijn tegenstanders ook in het geheel niet. Wekema had ik een paar keer in de Vredeskoers zien rij den, maar alleen op de televisie. Wij trainen hier voor het wereld kampioenschap met onze achter- volgingsploeg. Ik zie mijzelf meer als baan- dan als wegren ner. En daarvoor is deze ronde een uitstekende voorbereiding", zei de man die vorig jaar in kwa lificatie en kwartfinale bijdroeg aan de bronzen medaille van de Oostduitsers in Leicester. De ploeg van Wolfgang Schreck zoekt in het voorolympische jaar wedstrijden waar naar verwach ting het tempo hoog ligt. "Olym pia's ronde", zei de Oostduitse coach, "is daarom ideaal. Er zijn natuurlijk maar heel weinig wed strijden met een voornamelijk vlak parcours, waar het deelne mersveld zo gelijkwaardig is, dat vrijwel iedereen constant ver bo ven de 45 kilometer reed". EMMEN (ANP/SID) - De voet balclub Emmen uit de hoofd klasse B treedt niet toe tot het betaalde voetbal. Emmen had met RBC groen licht ge kregen van de KNVB voor een overgang. Het bestuur van Emmen vond de tijd van voorbereiding te kort om met redelijke kans van slagen in de eerste divisie te gaan spe len. In de eerste klasse B van het zondagvoetbal in West II werden vrijdagavond ge speeld: Neptunus-Wilhel- mus 0—3 en Spartaan—Pa- pendrecht 0-0. Wilhelmus en Papendrecht spelen morgen een beslissingswedstrijd om het kampioenschap. Tonnie Niessen is de nieuwe doelman van Excelsior. De 27-jarige Niessen, afkomstig van de Amterdamse hoofd klasser Blauw-Wit, heeft een contract getekend voor twee jaar. Niessen volgt Sjaak Storm op, die te leen was van Ajax. In België werden gisteren de laatste competitiewedstrij den gespeeld. Alle beslissin gen waren maandag reeds ge vallen op de voorlaatste speeldag. De uitslagen zijn: Lokeren-Waregem 2-2, Beerscho- t-Winterslag 2-3, Tongeren-- Lierse 1—1, Club Brugge-Molen- beek 5—1, Anderlecht—Cerkel Brugge 0-0, Seraing-Club Luik 3-0, Waterschei-Antwerp 0-0, Kortrijk-Beveren 2—1, Gent-- Standard Luik 3—1. De eindstand is na 34 wedstrijden: 1. Standard Luik 50, 2. Ander lecht 49, 3. FC Antwerp 46, 4. Gent 46. LEIDEN - Het damesteam van softbalvereniging De Volle Bak handhaafde gisteravond tegen Sullair Birds in Zoetermeer de ongeslagen koppositie in de tweede klasse rayon. Na de eer ste innings op 10-0 te hebben af gesloten, gingen de Leidse da mes met 12-9 winst over de streep. Aan slag was met name Helene Ferdinand goed op dreef. Nashua (NederlandBV. is een zelfstandige, geheel onder Nederlandse leiding staande vestiging van Nashua Corporation. Het moeder bedrijf is gevestigd in New Hampshire, in de Verenigde Staten van Amerika. Nashua Corporation is één van 's werelds, grootste concerns op het gebied van kopieer/ dupliceer apparatuur. Nashua kopieerapparaten liggen ongekend hoog in de markt en vinden in snel tempo een steeds groter' afzetgebied. Nashua blijft groeien en dat is dan ook de reden waarom wij steeds op zoek zijn naar nieuwe mensen. Door die groei zoeken wij op dit moment een service-technicus in het rayon Leiden. Om in aanmerking te komen voor deze funktie, dient u aan de volgende eisen te voldoen: - opleiding op MTS-elektrotechnisch niveau - in het bezit te zijn van een rijbewijs B/E - leeftijd tot ca. 30 jaar - woonachtig te zijn in bovengenoemd rayon - bij voorkeur enige ervaring in een technische buitendienst funktie te hebben. Na uw opleiding van 2 maanden krijgt u de beschikking over een auto van de zaak. Een goed salaris en uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarden zijn vanzelfsprekend. Heeft u interesse in deze baan? Stuurt u dan uw schriftelijke reaktie zo spoedig mogelijk aan Nashua (Nederland) B.V., Postbus 1525, 3600 BM Maarssen, t.a.v. de heer A.A. Berkelaar, afd. Personeelszaken. COPIEUS Gemeente Warmond Op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecre tarie kan worden geplaatst een VOOR UW ELEKTRISCHE EN ELEKTRONISCHE APPARATEN SLAAGT U ZEKER EN VOORDELIG BIJ Functie-Informatie: - het verrichten van archief- en registratuurwerkzaam heden; het assisteren bij loketwerkzaamheden, o.a. voor het bureau bevolking; het assisteren en zo nodig waarnemen van de typiste/ telefoniste; het assisteren bij andere op de afdeling voorkomende werkzaamheden. Functie-vereisten: - bezit van tenminste het mavo-diploma en een typedi ploma, of een vergelijkbare opleiding; - ervaring met overeenkomstige werkzaamheden en bereidheid tot studie voor het diploma S.O.D. I strek ken tot aanbeveling. Salaris - tenminste f 1.029,- en ten hoogste f 2.554,- bruto per maand, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring. Nadere inlichtingen worden desgewenst gaarne ver sterkt door de afdelingschef (tel.: 01711-10.000). Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan burgemeester en wethouders, Postbus 42, 2360 AA Warmond.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 10