vervolg HOUENEAIUEN UW MOTOR BESCHERMT, VINDEN WU NET VOLDOENDE. „Op het toneel ben ik mezelf' mededelingen gemeentebestuur 1 AUTOBEDRIJF ROB GORRIS B.V. REKEN OP ESSO.(€sso) Diversen Herbestrating Oude Singel mei wordt begonnen met de her bestrating van het gedeelte Oude Singel tussen de Korte Mare en de Volmolengracht. Het gehele werk zal 4 a 5 weken duren. Inmiddels is een andere ploeg begonnen met de herbestrating van het gedeelte Oude Singel tussen de Oostdwarsgracht en de Klokpoort. Dit deel neemt ca. 2 weken in beslag. Grote Havenbrug gesloten op maandagochtend 30 mei Het mechanisme van de Grote Havenbrug moet drin gend hersteld worden. Hierom zal de brug op maan dagochtend 30 mei tussen 05.00 en 12.00 uur buiten gebruik zijn. De Grote Havenbrug is de brug tussen het Havenplein en de hoek Oude Herengracht-Haven. De Kalvermarkt en de straten daarachter bHjven be reikbaar via de Oude Vest-Havenplein-Kleine Haven brug. Als uitgaande route kan gedurende deze uren het laatste deel Haarlemmerstraat gebruikt worden. Informatieavond buslijnenplan N.Z.H. Donderdag 2 juni a.s. om 20.00 uur organiseert de Gemeente Leiden in de Raadszaal van het stadhuis een informatieavond over een nieuw buslijnenplan van de N.Z.H. voor Leiden en om geving. Vertegenwoordigers van de N.Z.H. en van de Ge meente geven daar toelichting op het rapport "Lij- nenplan Leiden". Korte inhoud Lijnenplan Leiden Het plan bevat de resultaten van een door de N.Z.H. verrichte studie naar mogelijke aanpassingen en ver beteringen van het busverkeer in Leiden en omliggen de gemeenten. Er is de laatste tijd veel gebeurd in die Gemeenten. Nieuwe woonwijken werden gebouwd of zijn in ont wikkeling. Nieuwe grote gebouwenkomplexen verre zen. In de Leidse binnenstad is veel veranderd op ver keersgebied. Daarom heeft de N.Z.H. onderzocht wat de betrok ken gemeenten, maar ook de bevolking daarvan, voor wensen heeft op het gebied van busvervoer. Uit dat wensenpakket is een aantal voorstellen ge destilleerd, dat in het lijnenplan is opgenomen. Enkele voor Leiden belangrijke voorstellen zijn: Handhaving van lijn 13/14 met een frekwentie van 2 maal per uur en opneming van de Professoren- wijk in de route. Na het gereedkomen van de Chur- chillbrug zou de ringlijn over die brug de verbinding tussen Zuid West en het Morskwartier tot stand brengen. Een buslijn over de Witte Singel ter ontsluiting van Vreewijk en het Witte Singel/Doelenkomplex. Met deze zelfde lijn zouden ook de universiteitsge bouwen langs de Wassenaarseweg bereikbaar worden. Een vaste kwartierdienst tussen Merenwijk en het station/centrum Cs avonds 2 maal per uur). Zuid West krijgt op de route van lijn 41 een 10-mi- nuten dienst met centrum/station Cs avonds 3 maal per uur). Aansluiting van de Stevenshofjespolder via een halfuurdienst over de Stevenshofjesdreef Cs avonds 1 maal per uur). Lijn 15 (Morskwartier-Leiderdorp) krijgt een eind punt bij het Elisabeth Ziekenhuis. Enkele wensen die niet in vervulling kunnen gaan Doortrekking bollenstreeklijnen (50/51) naar de Leidse binnenstad. Vermindering aantal bussen via de Breestraat. Direkte busverbinding Merenwijk-Elisabeth Zieken huis. Het op grote schaal inzetten van kleine bussen. Procedure 1. Op 2 juni a.s. een voorlichtingsavond voor be langstellenden in de Raadszaal van het Leidse stadhuis. 2. Tot 15 juni kan iedereen opmerkingen en kritiek op de voorstellen schriftelijk indienen bij B8W van Leiden. 3. Op 15 juni wordt het plan behandeld in de Raad van Advies voor Verkeers- en Vervoersaangele- genheden. 4. Op 29 juni behandelt de Kommissie Ruimtelijke Ordening en Verkeer het lijnenplan in het open baar. Ook krijgen diegenen, die schriftelijk bezwaren hebben ingediend, gelegenheid deze verder toe te lichten. 5. Uiterlijk 15 juli moeten alle reakties van gemeen ten, instanties en belanghebbenden binnen zijn bij de N.Z.H. 6. 1 Augustus dient de N.Z.H. het plan in bij de Rijksverkeersinspektie ter goedkeuring. 7. Als alles volgens plan verloopt gaat de nieu we lijnvoering in op 3 juni 1984. Waar is het "lijnenplan Leiden" verkrijgbaar? U kunt het rapport, zolang de voorraad strekt, aanv schaffen bij de informatiebalies van de Direktie Voor lichting in het stadhuis en het Stadsbouwhuis, op werkdagen geopend van 08.30 tot 16.45 uur. De prijs bedraagt f 10, Bouw van 86 woningen in de Mors (Diamantlaan/Robijn- straat) Er is reeds een begin gemaakt met de bouw van 86 woningwetwoningen in de Mors. Het complex bestaat uit 56 twee-kamerwoningen en 30 drie-kamerwoningen. De woningen zullen bij de Leidse Woningstichting in beheer worden gebracht. Voor dit complex worden met spoed kandidaten ge zocht. Wie komen voor deze woningen in aanmerking? 1Stadsvernieuwingsurgenten; 2. Woningzoekenden die een goedkope woning van een woningbouwvereniging achterlaten; d.w.z. met een huur van minder dan f 350, per maand; 3. Geregistreerde woningzoekenden; woningzoekenden met de langste registratieduur zullen bij de toewijzing voorrang krijgen. Waar kan men zich aanmelden? Gegadigden kunnen zich tot en met 10 juni 1983 schriftelijk opgeven bij de Directie Woonruimteverde ling, Langegracht 74, 2312 NH Leiden, onder vermel ding van bovengenoemd complex, gezinssamenstel ling en het korrespondentienummer bij de Directie Woonruimteverdeling Informatieavonden Migrantennota Op de volgende avonden zal een bespreking plaats vinden van de ontwerpnota Migranten in Leiden. Maandag 30 mei voor Turken, maandag 6 juni voor Marokkanen, woensdag 8 juni voor Nederlanders. De avonden beginnen steeds om 19.30 uur en vinden plaats in het Antonius-klubhuis, Lange Mare 43. Op de eerstgenoemde 2 avonden zullen tolken aan wezig zijn. Aan het begin van de avond zal een korte film over Turken, respektievelijk Marokkanen in Lei den vertoond worden. De Nota-Migranten is verkrijgbaar voor f 2,50 bij de informatiebalie in de hal van het stadhuis. Een sa menvatting in het Turks en het Arabisch is daar ook gratis verkrijgbaar Rectificatie huursubsidie/huurmatiging In de vorige week vrijdag geplaatste mededeling over Huursubsidie, is pèr abuis het oude telefoonnummer en adres opgenomen van de Centrale boekhouding voor woningbouw corporaties. Het juiste adres waar men terecht kan om huurmati- ging aan te vragen moet zijn: Centrale boekhou ding voor woningbouw corporaties, Willem Ba- rentzstraat 35 (gebied De Waard), telefoon 213321. Grofvuil- ophaaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 en 26 maandag 30 mei Wijk 24, 28 en 32 woensdag 1 juni Wijk 33 donderdag 2 juni Wijk 30 en 31 vrijdag 3 juni LEIDEN/DEN HAAG - De 73-jarige actrice Georgette Hagedoorn speelt de belangrijkste rol in het blijspel 'Harold and Maude', waarmee het Antwerpse toneelge zelschap Ivonne Lex zaterdag avond het Leidse Schouwburgsei zoen afsluit. De vitale toneelspeelster praat aan de vooravond van deze laatste avond honderduit, niet alleen over haar Frans georiënteerde jeugd, haar huidig verblijf in Ant werpen, haar mislukte huwelijk met Ben Rooyaards, van wie zij twee zoons heeft, haar grote liefde voor de veel oudere, in 1953 overleden dichter Martinus Nij- hofT, maar ook over 'het vak'. Morgenavond in Leiden Georgette Hagedoorn DEN HAAG (GPD) - „Waarom? Waarom?", roept Geor gette Hagedoorn opstandig uit wanneer men sugge reert dat van iemand van haar leeftijd (73) mag wor den verwacht dat zij rustig haar dagen slijt in een be jaardenflat in het genot van haar aow. „Wat zijn nou jaren. Die hebben de mensen ook maar bedacht. Er is het leven, het levenspad. Kijk naar de vogels, kijk naar alle dieren. Die hebben toch ook geen kalender waarop staat dat ze nou ineens driejaar zijn en niet twee. Dus op 3 april ben je 16 en op 4 april 17, dat is toch belachelijk. Kijk nou, de lente houdt zich toch ook niet aan die 21e maart? Ik vind het zo bekrompen allemaal. Het zal wel moeten voor de orde en de regelmaat, maar het slaat op niks". „Ik geloof ontzettend sterk in fa sen. Ik zie het nu ook weer bij mijn kleinkinderen. Het is net alsof ze op een gegeven mo ment ineens overstappen. Mijn kleinzoon die nu 17 wordt is in een enorme fase van eruit wil len, de Sturm- und Drangpe riode, zeggen de Duitsers. En ik zeg: van elke fase moet je iets meenemen naar de volgen de. En het belangrijkste vind ik de laatste fase. Als ik naar de kalender kijk, denk ik dat ik zo langzamerhand wel in mijn laatste fase ben, maar het hangt er helemaal van af hoe je die opvangt, hoe je die beleeft. Zolang je machine nei maar wil doen. Ja, ik heb ook mak ken en dingen maar als je daar niet te veel aandacht aan be steedt en gewoon de andere kant uit kijkt...". Georgette Hagedoorn (73), mor genavond in de Leidse Schouwburg met 'Harold en Maude': „Ik leef op het ogen blik alleen, dus ik heb geen re kening te houden met echtge noten of minnaars of kinderen. Ik kan het nog doen. Waarom zou ik het dan niet mogen. Al leen omdat ik die uitkering krijg waar ik al die jaren voor betaald heb. Sinds de dood van mijn man heb ik gespaard want ik dacht: als ik oud word ga ik lekker in een huisje in Frankrijk of Italië. Dan heb ik een zalig leven met in Holland één of twee kamers. Maar dat is dus de mist in gegaan. Dat geld heb ik allemaal los moeten ma ken om mijn belastingen te kunnen betalen. Ik treur daar niet om hoor, je wordt natuur lijk wel opstandig, maar het heerlijke is als je oud wordt: je leert je abstraheren. Vroeger wond ik mij over alles op. Over elk onrecht en dan kreeg ik in derdaad maagzweren en gal- aanvallen, maar nu bekijk je het toch met rustiger ogen". „Waarom zou ik in een bejaar dentehuis gaan zitten waar je een ding wordt. Alle goeie te huizen niet te na gesproken. Maar je wordt toch een ding. Alles wordt ingesteld op je eten. Je natje en je droogje. En zó laat krijg je je koppie thee en zó laat... Dat zijn dingen die mij niet interesseren. „Waar een mens volgens mij - maar wie ben ik - eigenlijk ont zettend veel behoefte aan heeft is een reden van bestaan, wat de Fransen noemen une raison d'être. Dat heeft ieder mens nodig om zich prettig te voe len. Ik zeg altijd: wat is geluk? Geluk bestaat niet. Heel dik wijls is het maar een geluks moment. Geluk is dat je in ba lans bent. Als je je lekker op de rails voelt, zo van: nou ga ik lekker rijden. Persoonlijk heb ik die balans als ik aan het to neel ben. Al moet ik nog zo hard werken. Ik durf niet te tel len hoeveel kilometer ik dit jaar in bussen, auto's en trei nen heb gezeten. Dat wordt volgend seizoen waarschijnlijk nog weer erger want dan kom ik bij Jos Brink en dat is iedere avond ergens anders in het land". „Maar dat is nu eenmaal de keer zijde van de medaille, want welke medaille heeft geen keerzijde. Daar hebben de mensen ook altijd moeite mee om dat te aanvaarden. Kijk, als Georgette Hagedoorn: 'V/at zijn nou jaren...' (Foto GPD) ik op het toneel sta ben ik pas mezelf, hoewel ik meestal een ander wezen speel, maar toch probeer ik dan die vrouw waar te maken. Maar dan denk ik: hier voel ik mij lekker, dit is mijn eiland, hier ben ik niet te raken door telefoon, vervelen de mensen, moeilijkheden. Als ik overdag iets heel naars heb gehad vergeet ik dat op dat moment Dat is een wonder dat zich voordoet, dat weet iedere toneelspeler". „Het is heel gek, het brengt je spanningen, je stralen naar zo'n ander iets toe. Ik vind ook de communicatie met de men sen heerlijk. Het is natuurlijk een vak dat je niet kan uitvoe ren zonder datje in de schouw burg bent. Een schilder kan hier midden in het park gaan zitten. Een beeldhouwer doet het in zijn atelier en hij denkt er niet eens aan of het later ooit verkocht zal worden, of dé mensen het mooi zullen vin den. Hij creëert dat beeld, maar wij creëren alleen als daar een zaal mensen zit Al zijn het er maar twee, maar er moet wel iets zitten. Je moet communicatie hebben met de mensen. Op dat moment word je een volkomen eenheid en het is een ramp als dat niet lukt. Wijdoen elke avond exa men". Uniflo+ is een motorolie die méér doet. Naast een optimale bescherming van uw motor, bespaart Uniflo+ namelijk ook benzine. Tel dit op bij alle overige pluspunten, en u begri'pt waarom Uniflo+ een topprodukt is. Test 't eens uit. U weet waar u moet zija Esso/BMW-dealer, Hoge Rijndijk 278,2314 AL Leidea TeL 071-89 60 00. Reken op Rob Gorris.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 21