Gerulaitis al afgeserveerd Geels snoept baas bijna miljoen af... "Feest met 22 gouden benen" NOC sticht fonds voor viering van 75-jarig bestaan vloerbedekking 3=5gsarSMT- SSSSSSSSSr?. L Carbo naar Brugge Noordwijk begint uit Marcella Mesker kan Shriver niet verrassen op Roland Garros Zoff toch weer in selectie Lotto en toto Motel NOORDZEE K-W Boulevard 8 Noordwijk J 'd WOENSDAG 25 MEI 1983 DEN HAAG (GPD) Het Nederlands Olympisch Comité is van plan in de komende jaren een fonds te stichten, waaruit de 27 aangesloten olympische sportbonden in 1987, wanneer het NOC 75 jaar bestaat, kunnen putten voor de organisatie van internationale evenementen. „We zoeken inderdaad naar spon sor- en reclamegelden, waarbij we toch denken aan een bedrag van enkele miljoenen. In princi pe kan straks namelijk elke aan gesloten sportbond voor dat ju- bileumdoel bij ons aankloppen, aldus gisteravond de voorzitter van het NOC Jaap van der Krol tijdens de jaarlijkse algemene le denvergadering in Den Haag. Jaap van der Krol gaf hiermee te kennen dat de tijd voorbij is dat het NOC de commercie schuwt. Dat blijkt ook uit de houding die het NOC aanneemt tegenover de organisatoren van de Olympi sche Spelen van Los Angeles, die hun herkenbaar merk in Neder land bij het Haagse Merkenbu reau deponeerden. Het NOC kreeg het voor elkaar dat men een klein percentage krijgt van die sponsors die het LA-merk in hun Nederlandse reclame ge bruiken. „Met die gelden willen we de Ne derlandse topsporters extra hulp bieden. Denk aan discuswerp ster Ria Stalman. Zij wil deze zo mer haar trainer vanuit Amerika meenemen naar Nederland. Met deze gelden kan dat nu. Positief-kritisch, maar waakzaam heid blijft volgens de NOC-voor- zitter geboden inzake de intepre- tatie van de nieuwe amateurbe palingen. „Het dreigt nu zover te komen dat een slimmigheidje voldoende is om iedereen aan de Olympische Spelen te laten deelnemen. Pro fessional of non-professional, want in de zeer verruimde nieu we toelatingsregels komt het woord „amateurs niet meer voor. Wie nu nog spreekt over ama teurbepalingen geeft blijk zwaar achter te lopen en zijn tijd niet meer te verstaan. Het NOC werd gisteravond een lid rijker. Omdat tennis in 1988 voor het eerst op het programma van de Olympische Spelen staat werd de KNLTB als 27e lid geac cepteerd. OOSTERHOUT (GPD) - Voetballer Ruud Geels heeft de woede en verontwaardiging opgewekt van de meer dan 2000 medewerkers van het in moeilijkheden verkerende snoepconcern Jamin in Oosterhout. Achtergrond van die boosheid is het feit dat Geels 950.000 gulden krijgt uitbetaald. Die prijs moest Jamin betalen om Geels, die officieel als public-relationsmedewerker aan het bedrijf verbonden was, kwijt te raken. Geels speelt bij NAC in Breda. Ruud, Geels is niet langer meer een dankbaar reclame-object voor zijn werkgever die, om van de NAC-spits af te komen, bijna een miljoen op iafel moet leggen. (Foto anp archief). NOORDWIJK - Noordwijk, kampioen in de eerste klasse A, begint het gevecht om de zaterdagtitel met B-klasse kampioen IJsselmeervogels in Spakenburg. Zaterdagavond om 18.00 uur wordt er afgetrapt aan de Westdijk. Op 4 juni om 16.00 uur, wordt aan de Duinwetering de return gespeeld. Onafhankelijk van het doelsaldo zal een beslissingswedstrijd worden ge speeld als beide clubs twee punten halen. In dat geval reizen beide gezelschappen op 11 juni naar de vertrouwde accommodatie van WOG in Harderwijk (aanvang 16.00 uur). De winnaar van de tweekamp gaat met de zondagkampioen (DHC, Gel drop of Achilles'29) in de slag voor de algehele amateurtitel. Als Noord wijk zover komt, speelt het de eerste wedstrijd op 18 juni thuis. De 34-jarige oud-international te kende eind oktober vorig jaar een overeenkomst met de Breda se voetbalvereniging NAC. Daar in werd afgesproken dat Geels twee en een half jaar zou voetbal len. De voetballer zou officieel in dienst komen bij Jamin en wor den opgeleid tot public-rela tionsmedewerker. Na die tijd zou hij ophouden met voetballen en een volledige baan krijgen bij Ja min. Nadat begin dit jaar duidelijk werd dat directeur Van Hees Jamin ook niet winstgevend kon ma ken, besloot de Raad van Com missarissen de directeur buiten te zetten. De verliezen zijn in middels tot grote hoogte geste gen. Geruchten over massaont slagen zijn bij Jamin dan ook niet van de lucht. In dat kader wilde de nieuwe directie van de Oosterhoutse snoepgigant af van Geels. Dat bleek echter minder simpel gedaan dan gezegd. Geels ging bij de kantonrechter in be roep tegen de ontbinding van zijn arbeidsovereenkomst. De rechter ontbond het contract, maar wees wel een schadever goeding toe. Op die manier ont- PARIJS - Vitas Gerualitis zal de komende dagen iets meer tijd in Parijs hebben dan hij verwachtte voor het begin van de open Franse tenniskampioenschappen. De nummer 10 van de wereldranglijst werd namelijk in de eerste ronde van het heren enkelspel uitgeschakeld door de Zweed Hans Simonsson, die maar net een plaatsje bij de eerste honderd heeft. De Amerikaan in 1980 verlie zend finalist tegen Björn Borg en nummer negen van de plaatsingsranglijst, verloor in vier sets van Simonsson: 6-4, 6-4, 2-6 en 6-1. Gerulaitis: afgeserveerd. Een vergelijkbare verrassing heeft Marcelle Mesker ook een set voor mogelijk kunnen houden. De Nederlandse speelster voelde zich duidelijk beter thuis op het gravel van Roland Garros dan Pam Shriver, die door de plaat singscommissie als nummer vijf was gezien. Mesker won de eer ste set met 6-2, maar moest de volgende twee afstaan, 3-6 en 4-6. Shriver had een verklaring voor haar wat stroeve start in de open Franse kampioenschappen. ."Ik ben niet gewend aan gravel. In de vorige jaren beperkte ik mij tot toernooien op grasbanen, maar ik geloof toch dat het be langrijk is op gravel te kunnen spelen. Het is mij tegengevallen, ik had bijna verloren". De prominent geplaatsten bij de heren, gravel-specialisten als Lendl, Vilas en Noah kenden weinig problemen. Lendl kwam in de eerste set tegen de Chileen Pedro Rebolledo met 2-4 achter, maar nam van dat moment de strijd volledig in handen, 6-4,6-1, 6-3. Vilas bleek de tegenvaller ADVERTENTIE voor minder dan de halve prijs' (Het tapijt is niet venneden i.„.^CS versneden, leveringfrankohuis.) SSftTX uKSS?» 'aP'" v°°' 400 cm breed, van f219 - „u 06 gemêle«''d, feie^erruS^erkltt°bUefb,aPii,'OP dubbele mg enTtfmen'oY zand6"6" tapÖl °P bruin en steenrood ook blaut? ='h gnX'came'. tr str. mtr. w' ad«esPnjs 1269,-, op dubbetejutenTó inde'iüüü' *?Uen noPPentapijt 400 cm breed van?379 ner T Patenten" superstunt «g.-Per str. meter, nu als lume"r™^?rcmHOUen,apii,opdubbd'a en o d -400 - breed van i 4 J9, nu per str. mtr. f 55,- f 85,- f 90,- f135,- f155,- f175,- van Monte Carlo, waar hij in de kwart-finales werd uitgescha keld door Corrado Barazzutti, te boven. "Ik ben over mijn ver moeidheid heen, ik was weer zo snel als ik dacht te zijn". De Ar gentijn, winnaar in 1977 en fina list in '75, '78 en '82, won met 6-1, 7-5, 6-1 van de Roemeen Florin Segarceanu. Noah gunde de Zweed Anders Jarryd maar drie games, 6-1, 6-0, 6-2. De voornaamste uitslagen uit de eerste ronde zijn: (Roe) 6-1, 7-5, 6-1; Ivan Lendl (Tsj/3) - Pedro Rebolledo (Chi) 6-4,6-1, 6-3; Mark Dickson (VSt) - Loic Cour- teau (Fra) 7-6, 6-2, 6-3; Hans Simons son (Zwe) - Vitas Gerulaitis (VSt) 6-4, 6-4, 2-6, 6-1; Eric Fromm (VSt) - John Lloyd (GBr) 3-6, 7-6, 6-2, 6-3; Jose- Luis Clerc (Arg) - Libor Pimek (Tsj) 3-6, 7-6, 6-3, 6-1; Andreas Maurer (WD1) - Karl Meiier (WD1) 6-2, 7-5, 6-4; Jan Gunnarson (Zwe) - Jose Aguillera (Spa) 6-7, 7-6, 4-6, 6-2, 6-4; Heinz Gün- thardt (Zwi) - Jimmy Brown (VSt) 2-6, 6-3, 6-3, 6-2; Yannick Noah (Fra) - An ders Jarryd (Zwe) 6-1, 6-0, 6-2. Dames: Sylvia Hanika (WD1) - Nathalie Phan Thanh (Fra) 3-6, 6-2, 6-1; Martina Na- vratilova (VSt) - Mary Lou Piatek (VSt) 6-1,6-1; Paula Smith (VSt) - Bar bie Bramlett (VSt) 5-7, 6-1, 6-2; Pam Shriver (VSt) - Marcella Mesker (Ned) 2-6, 6-3, 6-4; Ivanna Madruga (Arg) - Yvonne Vermaak (ZAf) 4-6, 6-3, 6-4; Andrea Jaeger (VSt) - Laura Arraya (Per) 7-5, 1-6, 6-0; Hana Mandlikova (Tsj) - Emilse Longo (Arg) 4-6,7-6, 6-1; Tracy Austin (VSt) - Kate Latham (VSt) 6-7, 6-1, 6-3; Claudia Kohde (WD1) - Cornelia Dries (WD1) 6-4, 6-3. i het toptennis. Zijn zege op ROME (AFP) - Dino Zoff, de veertig-jarige doelman van het Italiaanse elftal is door Enzo Bearzot toch weer op genomen in de selectie van negentien spelers voor de wedstrijd van zondag te Go thenburg tegen Zweden in de voorronde van het toer nooi om het Europese kam pioenschap 1984. Zoff had na de nederlaag met het wereldkampioenschaps elftal tegen Roemenië ge zegd dat hij niet meer voor het nationale elftal zou spe len. Met Zoff zijn nog vijf spelers van Juventus geko zen. Het zestal zal zich na de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen tegen HSV te Athene, bij de andere dertien spelers voegen, die al zijn begonnen aan hun trainingskamp te Asti in de buurt van Turijn. De selectie van Bearzot voor de ploeg, die tot nu toe slechts drie punten uit vier wedstrijden in de voorronde behaalde, ziet er als volgt uit: Doel: Zoff (Juventus) en Bordon (Intern azionale). Verdediging: Ancellotti en Vier- chowod (Roma), Bergomi en Col- lovati (Internazionale), Gentile, Scirea en Cabrini (Juventus). Middenveld: Antognoni (Fiorenti- na), Arini en Oriali (Internazio nale), Tardelli (Juventus) en Dossena (Torino). Aanval: Altobelli (Internazionale), Conti (Roma), Graziani en Mas- saro (Fiorentina) en Rossi (Ju ventus). ATHENE (ANP) - Met de 28ste finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen bereikt bet voetbalseizoen 1982/82 vanavond in Athene het ab solute hoogtepunt. In de Griekse hoofdstad is de "voetbalkoorts" uitgebro ken. Het Atheense dagblad "Akropolis" noemt de ont moeting tassen Juventus Turijn en Hamburger SV een "feest met 22 gouden be nen". In Athene worden 50.000 buitenlandse suppor ters verwacht. Het meren deel (32.000 Tiffosiis afkom stig uit Italië, terwijl 18.000 Westduitse voetbalfans bun favoriete club zullen onder steunen. Voor de ruim 73.000 plaatsen in het stadion stroomden meer dan 300.000 aanvragen binnen. Op de zwarte markt wordt vooreen plaatsbewijs vaak bet tienvoudige gebo den. Vele Griekse voetbal supporters moesten worden teleurgesteld. Juventus is op grond van de vele vedetten die het team herbergt favo riet bij de Grieken, de Ham burgers worden ingeschat als bijzonder strijdlustig. Een 3000 man sterke politie macht moet de veiligheid in en rond het Olympisch sta dion waarborgen. De organi satoren verwachten even wei de meeste problemen na afloop van het duel, wan neer vreugde en verdriet el kaar in Athene zullen tref fen. De inkomsten voor de Griekse voetbalbond uit een gedeel te van de kaartverkoop, re clame en televisierechten worden geschat op 1,6 mil joen gulden. De Griekse PTT incasseert het vijfvoudige voor de telefoon- en telex verbindingen. Schrijvers Piet Schrijvers (36) verdedigt in de komende twee seizoenen het doel van FC Groningen. De transfervrije international kwam gistermiddag tot volledige over eenstemming over een contract met Groningens voorzitter Ren- ze de Vries. De doelman van Ajax was aanvankelijk van plan zijn laatste voetbaljaren in Cana da te slijten. De contacten met Edmonton Eagles gaven echter te weinig houvast voor een over steek. FC Groningen, dat in sep tember debuteert in het UEFA- bekertoernooi, is nog in onder handeling met Adrie van Tigge- len, de linker-verdediger van Sparta. Carbo De overgang van FC Utrecht-top scorer Wüly Carbo naar Club Brugge is nagenoeg rond. FC Utrecht-voorzitter mr. Kern kamp verwacht dat zijn club en de Belgische subtopper uit de eerste klasse deze week nog tot overeenstemming zullen komen over de hoogte van het transfer- bedrag. „Ik kan de prijs niet noe men die wij voor Carbo vragen, zegt Kernkamp, „maar ik heb be grepen dat Brugge het bedrag dat wij in ons hoofd hebben wil betalen. Het gaat om een niet kinderachtige som. "Carbo en Brugge zijn al tot over eenstemming gekomen over al lerlei zaken. Als Wüly bij Utrecht weggaat is dat sportief gezien jammer, maar financieel varen wij er wel bij. De kas is op dit moment leeg. Club Brugge heeft baat bij een zeer snelle komst van Carbo. De ploeg waarin ook Ronald Spel- bos voetbalt, wil en kan van Car- bos diensten gebruik maken in de tweede finalewedstrijd om de Belgische beker op 5 juni tegen Lierse SK. Haar Haarlem en AZ67 hebben gister avond volledige overeenstem ming bereikt over de transfer van Martin Haar. De Haarlem mer, die bij rijn club contractu eel nog twee jaar was gebonden, tekende bij de Alkmaarse stich ting een overeenkomst van drie jaar. Beide partijen wensen de transfersom niet bekend te ma ken. Beukers De Rotterdamse eredivisieclub Ex celsior heeft de 22-jarige spits Michael Beukers van amateur- club Barendrecht gecontrac teerd. Beukers, die dit seizoen zeventien doelpunten maakte voor de zaterdag eersteklasser, tekende voor een jaar. DEN HAAG (ANP) - In de lotto van het pinksterweekeinde was geen winnaar van de hoofdprijs. Het cijferspel leverde ook geen top-uitbetalingen op, daarin werd zowel de eerste- als de tweede prijs niet uitgekeerd. Voor toto- en toto-gelijk 21 zullen vervangende uitslagen gelden voor de Belgische wedstrijden, aangezien die op een vroegere (27 mei) zullen worden gespeeld. De resultaten van de sportprijs- vragen van het weekeinde zijn: Lotto 20 Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 winnaars, bruto 150.000,-; derde prijs: 120 winnaars, bruto 2249,70; vierde prijs: 6703 winnaars, 43,60; vijfde prijs: 103.952 keer 5,-. Toto 20 Eerste prijs: 5 tweede prijs: 86 derde prijs: 1346 Toto-gelijk 21 Eerste prijs: 2 tweede prijs: 4 derde prijs: 177 vierde prijs: 1897 bruto/5252,10; 203,50; i. 32,50. bruto/2483,40; i, ƒ160,60; /18.10; I. 2,70. n linde, f200,- Inlichtingen en stalen- donderdag 2b mei van 17 tot zi uur c//T

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13