Bombardement van smeekbrieven om beroepskrachten "Henie van koelcellen houdt ons uit de slaap' -c "Houten keten moeten weg" Zijldijk fleuriger Time Out leiding dreigt met sluiting Besluit uitbreiding Winkelhof dit jaar Poppenkast op koninginnedag Vrije meningsuiting in geding gebracht Ingerekend na diefstal Meer cel in hoger beroep voor zwendel met caravans AGENDA Stad en rand ZATERDAG 21 MEI 1 DEN HAAG/LEIDERDORP - De koelcellen achter de tuin van de Leiderdorpse familie Van der Valk doen hun werk (te) goed: het gezin aan de Bos polder doet soms geen oog dicht. Vooral als de wind in een bepaalde richting staat veroorzaken de apparaten, ei gendom van de firma Borst, overlast. Zoveel overlast dat mevrouw Van der Valk de kwestie heeft aangesneden bij de Raad van State in Den Haag. Een geschil, niet gericht tegen de eigenaar van de koel cellen, maar tegen de gemeen te Leiderdorp. Want de ge meente heeft de nodige ver- gunn ■■strekt voor de koe'. Giste 1e zaak bij de Ra te voor. Daar blee geluid van één cel inmiddels is irfgedamd: de familie Van der Valk heeft ei genhandig een houten schut ting geplaatst tussen de cel en haar achtertuin. Zo'n maatre gel kon voor wat de andere koelcel betreft niet worden ge nomen, omdat de grond bij dit apparaat niet van de familie zelf is. Mevrouw Van der Valk verklaar de gisteren het heel vervelend te vinden dat de eigenaar niet was ingegaan op haar verzoek om de koelcel 'in te pakken'. "Die man toont geen enkel, maar dan ook geen enkel be grip voor de lawaaioverlast. Hij heeft helemaal niets gedaan. Bovendien wonen we aan een hele drukke weg. De herrie wordt gewoon weerkaatst", al dus mevrouw Van der Valk. Woordvoerder Hoogendorp van de gemeente Leiderdorp ver klaarde bij de Raad van State dat er diverse metingen in de achtertuin van de familie Van der Valk zijn verricht. Daaruit was gebleken dat van terug kaatsing van geluid geen spra ke was. En verder zou de firma Borst aan de gemeentelijke voorwaarden hebben voldaan: de motor van de koelcel was van een kast voorzien, terwijl aan drie zijden van het appa raat rietmatten zijn aange bracht. Met deze argumenten was me vrouw Van der Valk het perti nent oneens: "U hebt gemeten terwijl de wind verkeerd stond. Als de wind een andere kant opwaait hebben we heel wat meer last". De Raad van State zal binnen kort beslissen of de gemeente Leiderdorp de hinderwetver gunning ten onrechte aan de firma Borst heeft afgegeven. Gemeente in conflict met politiehondenvereniging WASSENAAR - De twee keten van de politiehondenvereniging "Een mooi streven" op het ter rein aan de Katwijkseweg moe ten daar weg, vindt de gemeente Wassenaar. De gemeente keurt het gebruik van het terrein voor de opleiding van politiehonden wel goed, maar weigert toestem ming te geven voor de twee ke ten. De politiehondenvereniging probeerde gisteren bij de Raad van State die beslissing onge daan te maken. Volgens de advocaat van de vereni ging leveren de keten geen over last op. Ze zijn bijna niet te zien omdat er bomen omheen staan. Volgens hem hebben de omwo nenden ook geen klachten over de politiehondenvereniging. Hij betoogde verder dat voor de ke ten geen vergunning nodig is, omdat ze verrijdbaar zijn. Een betoog dat door de staatsraad di rect daarna in twijfel werd ge trokken. Overigens vond hij de afwijzende beslissing van de gemeente Was senaar overdreven. Volgens hem leveren bijvoorbeeld de volkstui nen veel meer overlast op. De vertegenwoordiger van de ge meente Wassenaar was het daar niet mee eens. Alles wat er ver der aan bouwsels staat is geheel volgens het bestemmingsplan. De politiehondenvereniging heeft de keten geplaatst in strijd met dat bestemmingsplan. De gemeentelijke vertegenwoordi ger wees staatsraad Troostwijk er op dat als de vereniging toch toestemming zou krijgen voor de keten er een precedent zou ont staan waar anderen die ook bouwsel willen neerzetten van gebruik konden maken. Hij zei verder dat de gemeente Wassenaar vriendelijk opgetre den was tegen de vereniging. Al hoewel het terrein illegaal in ge bruik werd genomen (het is be stemd voor agrarische doelein den) heeft de gemeente dat toch toegestaan. De vereniging heeft een vrijstelling gekregen voor één jaar, maar dat is nu verlopen. Een nieuwe vrijstelling weigert de gemeente Wassenaar af te ge ven als niet eerst de keten wor den verwijderd. Volgens staats raad Troostwijk had de gemeen te Wassenaar die eis beter bij de afgifte van de eerste vrijstelling kunnen stellen. Op 1 juli zal de afdeling recht spraak van de Raad van State uitspraak doen over deze zaak. WASSENAAR - De ongeveer veertig medewerkers van het jongerencentrum "Time- Out" hebben de Wassenaarse politici de laatste weken gebombardeerd met brieven. Zij kunnen het open houden van het jongerencentrum niet langer garanderen. Time-Out huist nu een half jaar in boerderij Ter Weer. Dit gebouw is goed geoutilleerd en biedt vele mogelijkheden. Om die moge lijkheden te benutten ontbreekt echter de leiding. De doka, de kreatieve ruimte, de hobbywerk plaats en de video worden nau welijks gebruikt. Er zou wel veel interesse voor zijn. Het jongerencentrum heeft een be roepskracht en een WVM'er, die tot overmaat van ramp per 1 juni moet verdwijnen. Het bezoekers aantal bedraagt 700 per week, er zijn 1600 deelnemers. "Time-Out" is een heel bedrijf, dat echter niet goed kan draaien zon der capabele leidinggevende mensen", zegt Vincent Heems kerk, een van de briefschrijvers. "Je kunt wel zeggen dat wij met Time-Out een valse start hebben gemaakt. Zoals het er nu uit ziet moeten we over enkele weken sluiten", voegt Ronald ter Scheg- get daaraan toe. "De plannen zijn root, maar de mogelijkheden op deze manier te klein". Time-Out is drie keer per week open met disco-avonden en een maal met kindersoos. Hieraan hebben de medewerkers de han den vol. Men is nog niet toegeko men aan minder commerciële ac tiviteiten als film en cabaret, het geen men dolgraag wil. De span ningen onderling stijgen ten top. Acht vrijwilligers hebben hun door Mare Schoorl medewerking al opgezegd. De groepspraad, een coördinerend orgaan dat uit vijf leden behoort te bestaan, is geslonken tot twee leden. "Het vreemde is", zegt Vincent Heemskerk, "dat bij de planning voor het nieuwe ge bouw van vijf beroepskrachten is uitgegaan, om de hele week, ook overdag, open te kunnen zijn. "Telkens werd het perso neelsprobleem vooruit gescho ven. Bij de opening vergeleek wethouder Van der Wiel van wel zijnszaken de situatie met de ge nerale repetitie van een toneel stuk: 'Dan ziet ook niemand het meer zitten". Na zes maanden zou de situatie worden herzien. Time-Out is bang, want het heeft nog steeds niets vernomen. De eerste termijn is verstreken. In ieder geval komt er een beheer der voor de gemeentelijke ac commodatie, maar daarvan ver wachten de vrijwilligers niets. "Dat wordt een man met een stropdas, die hier een beetje de boel in de gaten houdt", vreest Heemskerk. Ter Schegget: "We begrijpen dat vijf beroepskrachten te duur is geworden. Maar De Lindehoeve (een vergelijkbaar jongerencen trum in Voorschoten) heeft drie beroepskrachten. Zo kiest men voor sluiting van Time-Out". De vrijwilligers vinden Time-Out een openbare voorziening, waar voor de gemeenteraad verant- (Foto Holvast) Time Out vrijwilligers voor en achter hun leuze. Geheel links Vincent Heemskerk, tweede van rechts Ronald ter Schegget. woordelijk is. De gemeente moet dan ook de voorwaarden schep pen voor een goed, variabel pro gramma. "We willen niet werken voor een discotheek". De vrijwilligers hebben zeer gun stige reacties gekregen op de brieven. De fracties van de PvdA en D'66 gaan binnenkort met hen praten. Volgens Wensveen (CDA) lezen vele raadsleden de brieven nu niet meer. "Maar er moet naar een oplossing gezocht worden", meent hij. Twee raads^ leden zouden volgens Heems kerk de brievenactie een "on geoorloofde pressiemiddel" vin den. "Maar de brieven zijn heel vriendelijk en niet anoniem, ik begrijp dat dan ook niet". VOORSCHOTEN - De twee dames van het Voorschotense poppentheater vrezen dat burgemeester P. Cannegieter hun vrijheid van meningsui ting wil beknotten. Dit omdat hij deze week in een brief heeft gevraagd heeft wat ze op koninginnedag hebben gezegd over koningin Beatrix in de poppenkast-auto die ze toen hadden neergezet op de Voorstraat. De dames willen op korte termijn opheldering hebben van de burgemees ter. Hun eerste reactie geeft blijk van grote verbazing. Niet alleen vin den ze dat ze zelf moeten uitma ken wat ze zeggen, maar boven dien vinden ze dat ze tijdens de voorstelling "zeer voorzichtig zijn geweest over de koningin." "We weten dat het koningshuis gevoelig ligt in Voorschoten", zegt Connie de la Mar, één van de twee poppenspeelsters. "Het the ma ging erover dat het niet altijd leuk is om koningin te zijn en om altijd maar handjes te moeten schudden. We zeiden dat de ko ningin ook vast wel eens iets stouts zou willen doen. Per slot van rekening is ze ook maar een mens". "Ik vond het echt een heel mense lijk stuk", vervolgt ze. "We heb ben de koningin helemaal niet belachelijk gemaakt. Hooguit hebben we iets spottends gezegd over haar hoedje, maar dat is een cabaretachtige manier van thea ter. Dat moet kunnen. De reac ties waren ook heel positief. Er stonden constant kinderen rond de auto. En nog steeds komen mensen naar me toe die zeggen dat ze het zo leuk hebben gevon den". Ze verbaast zich over het argument van de gemeente dat het verbo den zou zijn om op de Voorstraat een voorstelling te geven: "We dachten juist dat dat een vrij plaats zou zijn. En op die dag is er helemaal geen bezwaar ge maakt vanuit de gemeente. We hadden echt de indruk dat we het dorp steunden door de voor stelling", zegt ze. "Maar je wordt blijkbaar in een hoekje gedrukt als je kinderen wil laten naden ken". Burgemeester Cannegieter is niet bereid commentaar te geven op het gebeurde: "Ik zie het als iets tussen mij en de geadresseer den", merkt hij op. "Ik zou het niet zorgvuldig vinden er in het openbaar mededelingen over te doen". Wel benadrukt hij dat het "geenszins zijn bedoeling is de meningsuiting van de dames te onderdrukken". "Het probleem is", zegt hij, "dat de dames verschillende dingen heb ben gedaan zonder dat ze daar de volledige consequenties van hebben overzien". Wélke dingen ze hebben gedaan wil hij niet zeggen. Hij doet de zaak af met de woorden: "Ik hoop dat er geen problemen meer zullen on- staan in de toekomst. Want U moet begrijpen dat ik de poppen- speelsters een uitstekend hart toedraag". LEIDERDORP - Bij de eigenaar van het Leiderdorpse winkelcen trum Winkelhof, Nationale Ne derlanden, leven wel degelijk plannen tot uitbreiding. "Het is niet zo dat het punt bereikt is dat we besloten hebben te gaan uit breiden. Maar dit jaar zal de be slissing vallen, die kan positief of negatief zijn", aldus Winkel- hofmanager Jobse. Tijdens de gemeenteraadsvergade ring van 'afgelopen maandag deelde wethouder Bezemer mee dat "er geen sprake was van uit breiding van Winkelhof'. Jobse zegt echter dat op dit moment onderzocht wordt of een uitbrei ding haalbaar is. Ook wordt be keken of een uitbreiding geen nadelige gevolgen heeft voor de al bestaande zaken in het winkel centrum. "Onze intentie is zo goed mogelijk met Winkelhof omspringen en de regionale functie van Leiderdorp te ver groten. Als daar een uitbreiding inpast, zullen we dat doen", al dus Jobse. Manager Jobse is ook aan het on derzoeken of het mogelijk is de parkeergarage gratis open te stel len voor het winkelende publiek. Er zou bijvoorbeeld kunnen wor den besloten auto's de eerste twee uur gratis te laten stallen. Daarna moeten de automobilis ten weer gaan betalen om gra tis - langparkeren tegen te gaan. Maar voordat hierover besloten wordt zal eerst overleg met de gemeente Leiderdorp gevoerd worden, aldus Jobse. De waarschijnlijk gewraakte Beatrixpop. (Foto Holvast) Provincie geeft 175.000 gulden ken. Eén en ander zou nog dit jaar moeten gebeuren. LEIDEN Een zestien- en een twintigjarige Leidenaar, beken den van de politie, zijn vannacht aangehouden na het leeghalen van de etalage modehuis Esther aan de Haarlemmerstraat. De twee wilden voor de tweede keer terugkomen toen ze door de politie in de kraag konden wor den gevat. LEIDEN - Een bovenverdieping van het pand Hoogracht 41a is vannacht volledig uitgebrand als gevolg van het in de frituurpan slaan van de vlam. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De brandweer heeft de schade op rond 20.000 gulden geschat. DEN HAAG/WASSENAAR - Het Haagse gerechtshof heeft Wassenaar- der A.P. gisteren veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf maanden onvoorwaardelijk. Daarmee werd de eis die procureur-generaal Mete ring twee weken geleden had gesteld bevestigd. P. is nu 'slechter af dan hij aanvankelijk was. Door de Haagse rechtbank was hij voor hetzelfde vergrijp, zwendel in caravans, veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk. De Wassenaarder was met dit vonnis niet tevreden en zocht het dus hogerop. Helaas voor hem zag de procureur-generaal van het gerechtshof niets in een voorwaardelijke gevangenisstraf. Gezien het imposante strafblad van P. hechtte hy weinig geloof aan diens goede bedoelingen. LEIDERDORP/WARMOND Langs de Zijldijk in Leiderdorp en Warmond zullen allerlei re creatieve voorzieningen worden aangebracht. Zonder stemming zijn Provinciale Staten (de 'raadsleden' van de provincie) met de al jarenlang circulerende plannen daarvoor akkoord ge gaan. In totaal zal nu 175.000,- worden uitgetrokken om de Zijl dijk een fleuriger aanzien te ge ven. Dit vooral ten behoeve van de vele surfers en sportvissers, die van de Zijldijk gebruik ma ken. De vorm van de oever van de Zijl is namelijk verre van ide aal voor de surfers. Ze komen haast niet weg, omdat achter de beschoeiing vrij steile taluds lig gen. Dat moet veranderen: er zal beplanting worden aangelegd. Er dienen ook parkeerplaatsen te worden aangelegd, want de Zijl dijk is zo smal dat het stallen van auto's momenteel grote proble men oplevert. Er komt voorts een boothelling, een visplaats voor invaliden, een aantal pick nick-sets, zitbanken en afvalbak- ZATERDAG Leiden Complex aan de Smaragdlaan - contact commissie van ZLC houdt een slot- avond. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, Italiaanse film 'Padre Padrone', 20 en 22.15 uur. Stadhuisplein - markt van experimente le bedrijfjes en niet-kommerciële ar beidsprojecten uit Leiden en omge ving, 12-17 uur met om 14.30 uur een banenveiling. Breehuys - optreden van de Neder landstalige band 'de Dijk', 20 uur. LAK-Theater - Onafhankelijk Toneel speelt 'De Storm', 20.30 uur. LVC - film 'The war game' van Peter Watkins, 21.15 uur. LVC - avond over jeugdwerkloosheid onder het motto 'Het grote doom- spektakel', 20 uur. Hartebrugkerk - Wandel-orgelconcert, 15-15.30 uur. Nieuwe Mare/Hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit Caeciliastraat 18, disco, van 22-2 uur. Leiderdorp Muzenhof, opnamen door de Wereldom roep van het jazzconcert van de groep Sambita, 21 uur. Rondom de Scheppingskerk - markt van éénjarige tuinplanten, 9-16 uur. ZONDAG Leiden Rijksmuseum voor Volkenkunde - op treden door de Turkse muziekgroep Gurbetciler, met daarbij films en in formatie, 14.30 en 15.30 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit Caeciliastraat 18, 'De Roze Salon', 14- 18 uur. Breestraat 56 - Bhagwancentrum, Bhag- wan op video, 20 uur, vanaf 21 uur, disco. Sportpark De Morsch II(v.v. Leiden) - Turks jeugd- en sportfeest plus ande re aktiviteiten, 11 uur. Voorschoten Voetbalveld SVLV - met mooi weer: koffieconcert, 12-13.30 uur. ARTSEN Leiden - de weekenddienst begint zater dag om 8 uur en eindigt maandag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Kooijman, Noordeindsplein 2a, tel. 122268, spreekuur vlgs afspraak, zo 8 uur tot ma 8 uur: F.B. Kruis, Hooi gracht 24, tel. 126371, spreekuur 12 en 17 uur. ma 8 uur tot 24 uur: H.J. Klaassen, tel. 213546, spreekuur vlgs afspraak. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Luyk, Was- straat 2a, tel. 122522, sreekuur vlgs af spraak. zo 8 uur tot ma 8 uur: R.M.G. Taytel- baum, Hogewoerd 138, tel. 120266, spreekuur vlgs afspraak, ma 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347, spreek uur vlgs afspraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid- za 8 uur tot zo 8 uur: D. Hammerstein, tel. 720936, spreekuur vlgs afspraak, zo 8 uur tot ma 8 uur: A.A. van Rijn, Melissetuin 5, tel. 210797, spreekuur vlgs afspraak, ma 8 uur tot 24 uur: B. Roos, Zocher- straat 1, tel. 766123, spreekuur 12 en 17 uur. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage en Zwijnenburg: za, J.A. Verhage, Pluimzeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 133834, spreekuur 11- 11.30 uur in gezondheidscentrum Me renwijk, Rosmolen 2. zo, H.A.M.M. Meijer, Stokroos 1, tel. 215510, spreekuur 11-11.30 uur aan huis. ma, R. Zwijnenburg, Gallaslaan 24, Lei derdorp, tel. 412166, spreekuur 11- 11.30 uur in Gezondheidscentrum Merenwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp - za, zo, P. van 't Woud en L. Middendorp, Hoofdstraat 40, tel. 410070, za en zo spreekuur van 12.30- 13 uur aan hetzelfde adres, ma, S.P. Ouwerkerk, Loevestein 40, tel. 891037; spreekuur van 12.30-13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest - za, zo, E.J. Roelants, Frans Halslaan 10, tel. 153747; ma, J.B. Hu- genholtz, Prins Hendriklaan 4, tel. 155666. Voorschoten"- za, C. Meijer, Rouwcoop- park 11, tel. 2493; zo, A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel. 2493; ma, W. van Dam, Palestinalaan 29, tel. 3960. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdient van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 20 mei tot ma 23 mei 8 uur door: Apotheek De Aloë, Levendaal 161, tel. 120502; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. van 23 mei 8 uur tot 27 mei door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. .120136; Apotheek Voorschoten, Leid- seweg 66, Voorschoten, tel. 2525. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Lei derdorp, tel. 890405. H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, tel. 144323. Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 768616 en Mevr. C.E. Birnie- Heringa, Kon. Wilhelminalaan 27, Leidschendam, tel. 070-275450. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: za, L. Abrecht, Boerhaavelaan 40, Lei den, tel. 170748; zo, Th.G.A. Tydhof, Koninginnelaan 7, Oegstgeest, tel. 172848; ma, M.M.M. Witkam, Stille Mare 10, Leiden, tel. 125860. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEI DSC H m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Hoofdkantoor Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18 00 uur. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Abonnementen kunnen dagelijks ingaan. Indien één maand voor het verstrijken yan de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v Damiafe Holding BV te Haarlem. Maandabonnement 20,5 (Autom. betaling) Losse nummers 0,85 Directie: G. Koopman Adj.dir.N. Qüakemaat Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. Alg redactiechef: J. M. J. Post Commentaren R. D. Paauw, W. F J Wirtz en A. A. van Brussel Rubriekchefs J. Kroon (stad) B. W T. Jungman (plv) H. I. J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W F J. Wirtz (bin./buit./ec.) J. Ruygrok-Hoogeveen (plv) P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C H. Schrama (feature) Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941,1st. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo. Rome, Madrid, Mexico en Wenen.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2