FIFA Mest voor Mexicanen a& Elfstedentocht weer in omgeving Ottawa Clerc uitgesloten FS en Canada ongeschiktvoor organisatie WK '86 Udo Lattek naar Bayern Lustrum Bassets "Ondanks grote mislukking" Winst Canadese volleybalsters U.V.S. - A.D.O. Bontempi weer rap Subsidie onder condities Volle Bak juicht en treurt Van Marwijk spoelt weg ZATERDAG 21 MEI 1983 MÜNCHEN - Udo Lattek, in maart ontslagen als trainer van de Spaanse voetbalclub Barcleona, keert volgens een woordvoerder van Bayern München volgend seizoen als verantwoordelij ke man terug bij die West- duitse vereniging. Lattek, die Bayern ook al van 1970 tot 1975 onder zijn hoede had, kwam donderdag tot overeenstemming met de zuidduitse club. Lattek volgt de ontslagen Coernai op. De rugbyclub The Bassets uit Sas- senheim viert dit seizoen zijn eerste lustrum. Ter gelegenheid daarvan spelen een aantal jeugd- en seniorenteams op eerste pink sterdag wedstrijden tegen forma ties van DIOK. De Leidse club heeft destijds aan de wieg gestaan van het rugby in Sassenheim waar onder leiding van onder andere Teun de Reede en Nico van Seggelen de eerste beginselen van deze oer-Engelse sport in de praktijk werden ge bracht. Inmiddels is The Basets uitgegroeid tot een volwaardige vereniging die na twee kam pioenschappen nu in de Eerste Klasse Noord uitkomt. In het ju bileumseizoen miste de Sassen- heimse club op een haar na pro motie naar de landelijke Promo tieklasse. The Bassets beschikken sinds kort over een eigen veld aan de Park laan waar de huidige muziektent te zijner tijd zal worden omge bouwd tot clubhuis. Op eerste pinksterdag komt 'moederver eniging' DIOK op bezoek om op diverse fronten de krachten te meten. Om half twaalf bijten de mini's de spits af en een uur later treffen de clubs elkaar. Vervol gens speelt een gelegen heidsteam van DIOK (met De Reede en Van Seggelen) tegen een Bassets-combinatie waarna om kwart over drie de standaard- ploegen in het veld komen. Na afloop zal het lustrum op gepaste wijze worden gevierd. AMSTELVEEN (GPD) Ondanks het fiasco van dit jaar wordt er in 1984 toch weer een 200 kilometer lange schaatsmarathon gehouden in Canada. Deze zogenaamde alterna tieve elfstedentocht zal worden gereden op zaterdag 11 februari in en rond de Canadese hoofdstad Ottawa, tenzij er in Friesland een heuse elfstedentocht kan worden gehou den. Op 19 februari van dit jaar werd voor de eerste keer een dergelij ke tocht niet in Scandinavië ge houden, doch op het Ameri- kaans-Canadese grensmeer van Memphremagog. „Het is daar een grote mislukking geworden, erkende mr. Ernst Faber, de nieuwe voorzitter van de organi serende Stichting Alternatieve Elfstedentocht gisteren tijdens een persconferentie. Desondanks heeft het bestuur alle vertrouwen in de goede afloop van een tweede Canadees avon tuur. Via enquêteformulieren hebben zeer velen van de in to taal 700 deelnemers weliswaar ferme kritiek gespuid, toch kon digden zij aan een volgende keer weer van de partij te zullen zijn. Niet onbelangrijk voor het welsla- ADVERTENTIE ALPHEN AAN DEN RIJN - Het Nederlands 'damesvolleybalteam heeft gisteren in Alphen aan den Rijn voor vijfhonderd toeschou wers ook de tweede interland wedstrijd tegen Canada met 3-1 verloren. Canada, dat aan een Europese toernee van zes weken bezig is ter voorbereiding op de Universiade in Edmonton, toon de zich technisch beter en benut te het lengte-overwicht tegen het Met Carolien Keulen en Monique Remmen als belangrijkste aan- valsters en de Woerdense Bianca Hooijmans in een goede rol bo den de Nederlandse dames, die in september aan de Europese kampioenschappen in Oost-Ber- lijn deelnemen, met name in de tweede en vierde set goed tegen- ROME (AFP/Reuter) - De Argentijn Jose-Luis Clerc is gisteren door toernooileider Kurt Nielsen uitgesloten van verdere deel neming aan het internationale tennistoernooi in Rome. Deze be slissing werd genomen wegens het gedrag van de Agentijn op donderdagavond. Hij verliet toen tijdens het dubbelspel, dat hij met zijn Peruviaanse partner Pablo Arraya afwerkte tegen de Australiërs John Alexander en John Fitzgerald, voortijdig de baan. Clerk, eerder deze winnend van Michiel Schapers, had in de kwartfinales moeten spelen tegen de Amerikaanse juniorenwe reldkampioen Jimmy Arias. Arias ging zonder spelen over naar de halve-eindstrijd. Clerc kreeg in totaal 13.000 gulden boete voor zijn wangedrag in Rome. stand. De tweede set leverde ook verdiend een Nederlandse zege op na een een goede fase, waarin een 7-8 achterstand werd omge bogen in een 15-10 winst. De eer ste en de derde set gingen met 15-8 en 15-11 terecht naar de ho ger geklasseerde Canadesen. In de vierde set waren er bij 13-11 ook kansen voor Oranje, dat in de slotfase echter niet meer scoorde: 13-15. Sportcomplex "Kikkerpolder" Zondag a.s. aanvang 14.00 uur i de pauze optreden van Majorettenpeloton "DE KOOIGIRLS" Deze advertentie is aangeboden door Mentink mode Vijf Meiplein 5, Leiden. Dorpsstraat 106, Warmond TERRACINA - Bestudering van de finishfoto wees gisteren uit dat Guido Bontempi de achtste etappe van de Ronde van Italië had gewonnen. Na een rit over 207 kilometer van Salerno naar Terracina drukte de Italiaan zijn voorwiel een fractie eerder over de eindstreep dan de Belg Frank Hoste. Tot die conclusie kwamen de wedstrijdorganisatoren na een aarzeling van enige minuten. De Zwitser Urs Freuler eindigde als derde, Rene Koppert werd twaalfde. Wereldkampioen Giu seppe Saronni behield de rose leiderstrui. Vredeskoers De Fransman Yvon Madiot heeft gisteren de tiende etappe van de Vredeskoers, een rit over 171 ki lometer van Usti Nad Labem naar Pribram gewonnen. Madiot versloeg in de eindsprint de Roe meen Mircea Romanescu met wie hij reeds vijf kilometer na de STOCKHOLM (AP/ANP) De internationale voetbalorganisatie FIFA heeft gisteren met algemene stemmen Mexico gekozen als lokatie voor het wereldkampioenschap voetbal in 1986. Mexico is het enige land dat tot nu toe in aanmerking is gekomen voor een herhaling. In 1970 hadden de eindronden ook al in de Middenamerikaanse republiek plaats. Kissinger teleurgesteld - TILBURG (ANP) - Het Ge meentebestuur van Tilburg is bereid onder voorwaarden een bedrag van 400.000 gul den achterstallige subsidie te verstrekken aan eredivisie club Willem II. Dit bedrag, dat al sinds april 1982 voor de club is gereserveerd, wordt echter niet in een keer uitbe taald, zoals Willem IJ wil, maar in vier gelijke jaarlijkse delen. Het college stelt voor van de vier ton in 1983 100.000 gul den uit te keren onder de voorwaarde dat Willem II het in het overlevensplan ge schilderde exploitatieover schot van 300.000 gulden over het seizoen 1982/83 haalt. Onder dezelfde voor waarde zal daarnaast voor het seizoen 1982/83 een exploita tiesubsidie van 147.000 gul den worden uitgekeerd. Drie daaropvolgende seizoenen willen B en W telkens 100.000 gulden achterstallige subsi die betalen onder,voorwaar de dat Willem II een exploi tatieoverschot van 120.000 gulden haalt. Mexico had zich aangemeld als vervanger voor Colombia, dat vorig jaar liet weten om financië le redenen van organisatie van het WK-toernooi in 1986 te moe ten afzien. De Verenigde Staten en Canada hadden zich eveneens gemeld als gegadigden. De 20 le den van het uitvoerend comité van de FIFA liet gisteren echter met algemene stemmen de keuze op Mexico vallen. Het bestuur van de FIFA ontving gistermorgen de kandidaten voor de door het terugtrekken van Colombia ontstane vacature. Om tien uur locale tijd werd de Canadese delegatie ontvangen, die zich weinig illusies maakte. Om elf uur kwamen de optimisti sche vertegenwoordigers van Mexico aan het woord. Tegen twaalven was de beurt aan de Verenigde Staten. Het Ameri kaanse gezelschap werd geleid door Henri Kissinger, oud-minis ter van buitenlandse zaken. Kis singer, een voetbalfan, werd ge secondeerd door Franz Becken- bauer en Pele. Het bestuur van de FIFA bleek niet ontvankelijk voor de Amerikaanse argumen ten. Positief De keuze voor Mexico, als opvol ger van Colombia, stond al enige tijd vast. FIFA-voorzitter Joao Havelange was een voorstander van die keuze. Bovendien liet de speciale selectie-commissie van de FIFA zich op 31 maart positief uit over de kandidatuur van Me xico. In de ogen van deze FIFA- groep was Mexico het enige kan didaat-land, dat aan de eisen voor een wereldbekertoernooi voldeed. In navolging van die uitspraak bezocht de commissie slechts Mexico voor een inspec tie-reis. De FIFA heeft niet eens de moeite genomen de accomodaties van de twee andere gegadigden aan een inspectie te onderwerpen. In een schrijven aan voetbalbonden van de VS en Canada stelde de FIFA in januari, dat zij niet vol deden aan een aantal voorwaar den voor organisatie van een WK-toernooi. De voorzitter van de Amerikaanse voetbalbond Gene Edwards rea geerde teleurgesteld op de be slissing van de FIFA. "Het is niet alleen een teleurstelling voor ons, maar voor het hele Ameri kaanse volk. Wij waren van me ning, dat de tijd was aangebro ken om het toernooi om de we reldbeker in Noord-Amerika te organiseren". Het FIFA-bestuur heeft besloten Mexico als organisatieland aan te wijzen v leden Lacosta, Neuberger, voorzitter Havelange en F1F A-secretaris Blatter. r het WK'86. V.l.r LEIDEN - De softbaldames van Volle Bak hebben gisteravond Celeritas met 12-10 verslagen. In de derde innings konden de Haagse speelsters nog bogen op een 2-10 voorsprong. Maar Helè- ne Ferdinand en pitcher June Boertee wees het Leids negental naar de winst. Ook de mannelijke tak van Volle gen van een tweede schaatsma rathon in Canada is ook de finan ciële steun van sponsor Bioform Holland BV uit Heerenveen. Dit bedrijf heeft voor dit jaar alleen al 500.000 gulden uitgetrokken voor het evenement. Veruit het grootste deel daarvan zal worden aangewend om de deelnemers een goedkope overtocht te kun nen aanbieden. Overigens is de internationale schaatsmarathonkalender tot ve ler verrassing uitgebreid met nog een 200-kilometerwedstrijd, en wel op 10 maart in Finland, waar zeven jaar achtereen dit evene ment werd georganiseerd. Ver antwoordelijk voor die race zou den zijn de oud-bestuursleden van de Stichting Alternatieve Elfstedentocht Ad Brakenhoff en Co Verrey. start uit het peloton was ont snapt. Teun van Vliet was de bes te Nederlander. Hij eindigde als zevende met een achterstand van drie minuten op de winnaar. De Oostduitser Falk Boden blijft lei der in het algemene klassement. Meere Door een derde plaats in de vijfde etappe van de internationale wie- leravondzesdaagse heeft Ton Vrolijk de leiding behouden. De wedstrijd van gisteren over 80 ki lometer in Benthuizen werd ge wonnen door Michel Meere uit Alphen aan den Rijn. Bak kruiste de degens met Cele ritas. In Den Haag incasseerde het softbalteam de eerste neder laag: 23-12. In de derde innings hadden de Leidenaars nog een 10-12 voorsprong, maar in het veld werden daarna nogal wat fouten gemaakt, waarvan Celeri tas profiteerde LEIDEN - Niet alleen de com petitiespelers, maar ook de strijders om de districtstitel bij de jeugd plegen nogal eens door de hardnekkige voorjaarsbuien van de tennis baan te worden verdreven. Maar om Waldo Jansen en Jasper van Marwijk naar de kleedkamers te dirigeren, moesten de weergoden toch wel met een fikse .regenbui boven het Hillegomse park verschijnen. Pas bij de stand 3-0 in de derde set in het voordeel van Jansen werd het voor deze heren echt te nat en liet Van Marwijk zijn tegenstander doorgaan naar de volgende ronde in de klas se t/m 18 jaar. Ook bij de meisjes t/m 10 jaar werd een staaltje van volhou den weggegeven. Mirjam Sie- merink ontmoette Arriette van Noort en pas na 3 uur tennissen stond de overwin ning van Mirjam Siemerink vast: 4-6, 7-5, 6-3. In de categorie meisjes t/m 14 jaar kwam Annemarie J lin ger in actie tegen Jacinta Booy en liet haar slechts één game. Sandra Dijkstra, de fa voriete bij de meisjes t/m 12 jaar, leverde een goede pres tatie door met 6-2, 6-4 te zege vieren over de twee jaar ou dere Astrid Leythen. Esther van Dijk maakte het de num mer 8 genoteerde Mandy Oostlander moeilijk, maar trok niettemin aan het kort ste eind: 6-3, 7-5. Naar mag worden verwacht, treft De Munnik-speelster Margot van Overloop in de halve finale van de klasse t/m 16 jaar Petra Velzel (Unicum) als tegenstandster. Laatstge noemde deed in elk geval een stap in die richting. Zij won met 6-2,6-1 van Irma van See- ters (Merenwjjk). Margot's teamgenote Christel Ver woerd had geen mededogen met Ellen Brandwijk: met 6- 0,6-0 op weg naar de finale in de groep t/m 18 jaar. Zesenveertig jongens wierpen zich in de strijd om de kam pioenstitel t/m 12 jaar. De plaatsingscommissie tipte Kees Jan Schuilenburg (De Munnik), Mark Fleischeuer (Forescate), Erik Bakker (Nieuw Vennep) en Erik Nijs- sen (Nieuw Vennep) voor de halva-finale plaatsen. Outsi der Onjo Guinau diende zich door zijn zege op Gijs Buis (6- 4, 6-4) ook aan als mogelijke halve finalist. Het grootste aantal deelnemers telt de groep jongens t/m 14 jaar. Mark Nagelkerken (TEAN) wordt geacht de sterkste te zijn van deze 56 tennissers. Pieter de Vilder kon daar in elk geval geen 'racket' voor steken. Nagel- kerken was met 6-0, 6-2 de sterkere. Ook Marius Pieters (OLTC) lijkt vastberaden op weg naar de hem toegedachte plaats in de halve eindstrijd. Hij liet een 6-1, 6-1 overwin ning noteren op René v.d. Winden. Van de 49 spelers in de klasse t/m 16 jaar leverde Stephan Faas (Nieuw Vennep) de op merkelijkste prestatie. Her steld van een langdurige blessure sloot hij zijn eerste partij van dit seizoen tegen Michel Pauluis meteen maar winnend af (6-0, 6-1). Zowel Matthijs Glastra (Forescate) als Philip Nagtegeller (Zee en Duin) deed een poging om buiten de categorie t/m 14 jaar ook in deze groep een ronde verder te komen. Maar beiden werd een halt toe ge roepen: Petty Paul Laertou- wer won met 2-6, 6-2, 6-4 van Glastra en Jan Siemerink met 6-3, 6-2 van Nagtegeller.' David Esser bood Michael v.d. Berg onvoldoende tegen stand om als winnaar de baan te kunnen verlaten: 0-6, 3-6.. MARIJKE DE BEER

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13