Onderzoek naar lozing DSM Moedige keuze jury in Cannes Kerken ontsteld over sluiting faculteit Spookvlucht: vliegtuig opgegeven Staatsbedrijf boekt weer kleine winst CDA boos op Aantj es "Griezelnacht" in Eurocinema Agenda LONDEN (UPI/Reuter) - De Britse autoriteiten hebben verklaard dat de kans niet meer bestaat dat de drie be manningsleden van het "spookvliegtuig" dat woens dag stuurloos over West-Eu ropa vloog en in de Atlanti sche Oceaan stortte, nog in leven zijn. Het op zee en van uit de lucht zoeken naar het toestel werd volgens het mi nisterie van defensie in Lon den gisteren vroeg opgehe ven. Groot-Brittannië en Nederland stuurden onderscheppings vliegtuigen de lucht in om het "op hol geslagen" direc tievliegtuig met zijn acht pas sagierszetels te observeren en zij rapporteerden dat zij geen gezagvoerder hadden gezien en geen teken van le ven aan boord. De drie man nen aan boord moeten zijn omgekomen door een of an dere cabinevergiftiging, het snel wegvallen van de druk of gebrek aan zuurstof. Het "Lear"-toestel was op een proefvlucht met de Westduit- se piloot Peter Blangman in de stuurstoel. Varia MAASTRICHT (ANP/GPD) Ambtenaren van het di rectoraat-generaal voor milieuhygiëne van het mi nisterie van volkshuisves ting, ruimtelijke ordening en milieubeheer stellen een onderzoek in naar het storten van chemische af valstoffen door het staats bedrijf DSM. Dit gebeurt in opdracht van de Maas trichtse officier van justi tie mevrouw mr. J. Huur man. Hangende het onderzoek wil zij geen verdere mededelingen over deze zaak doen. Wanneer over enkele weken de resultaten van het onderzoek binnen zijn, gaat mr. Huurman bekijken of al dan niet tegen DSM een vervolging wegens overtreding van de mi lieuwetten zal worden ingesteld. Het onderzoek betreft vooral het storten van afval in een zoge noemde zuurteervijver op terrei nen van de voormalige staats mijn Maurits in Geleen en in een slibvijver in de meulenberggroe- ve in Sittard. Milieu-actievoerders beweren al geruime tijd dat de zuurteervij ver lekt en dat ter plaatse de bo dem en het grondwater in ernsti ge mate zijn vervuild, ondermeer met cyanide en amoniumsulfaat. Het eerste kwartaal van dit jaar is voor DSM beter geweest dan werd verwacht. De omzet daalde weliswaar met 2,5 procent, van f6 miljard naar f5,9 miljard, maar er werd weer een beschei den netto-winst gerealiseerd. Iri het afgelopen jaar leed DSM een verlies van f188 miljoen en dat was - afgezien van beperkte én incidentele verliezen in de crisis periode in de jaren '30 en de oor logsjaren voor het eerst in de geschiedenis van het ruim tach tigjarige staatsbedrijf. Vorig jaar werd in het jaarverslag 1981 voor 1982 nog een winst voorspeld van een zelfde niveau als in 1981: rond f 100 miljoen. Overigens behoort een bedrijf als DSM een winst te maken van f400 tot f500 miljoen om de noodzakelijke investeringen te kunnen blijven doen. Daarom is een licht herstel in het eerste kwartaal ook geen reden om het personeelsbeleid, met name in Limburg, te herzien. Om de kos ten omlaag te brengen, zullen in de Limburgse vestiging tot en met 1985 mensen moeten ver dwijnen. DSM denkt dat dat het natuurlijk verloop is, met inbegrip van hen die vrijwillig vervroegd uittre den. Het natuurlijk verloop zal in die periode alleen bij strikte noodzaak worden opgevuld. Het totale personeelsbestand van DSM liep vorig jaar terug van 30.000 naar 28.610 In Nederland was dat van 20.870 tot 19.930 Het ging vorig jaar in vrijwel alle onderdelen van DSM slecht. Het verlies kwam vrijwel geheel in de tweede helft van het jaar tot stand. Het grootste verlies werd geleden in de divisie kunststof fen. Volgens Bogers hebben de Westeuropese kunststofprodu centen in 1982 gezamenlijk een verlies van f6 miljard geleden. Kritiek vanuit Frankrijk en Duits land dat de Nederlandse kunst- mestfabrikanten profiteren van subsidies op de gasprijs, waar door oneerlijke concurrentie ont staat, wees Bogers van de hand. „Er bestaat een regeling waarbij subsidie op gas gegeven wordt voor kunstmest bestemd voor verre export", zo zei hy. „Voor DSM een belangrijke markt, waar we onze collega's uit Duits land en Frankrijk niet of nauwe lijks tegenkomen. Voor mest stoffen die we in Europa afzet ten, geldt die subsidie niet. DEN HAAG (GPD) - CDA-voorzitter Bukman en fractieleider De Vries zijn verontwaardigd over de uitlatingen van de voormalige fractievoor zitter Aantjes, dat een scheuring in het CDA nabij is. Bukman vindt dat Aantjes zich moet schamen. Met zijn uitspraken wekt hij de indruk een splitsing te willen oproepen, vindt de partijvoorzitter. Voor de VPRO-radio heeft Aantjes dat vanmorgen krachtig ontkend. Vol gens hem gaat Bukman voorbij aan de essentie van zijn waarschuwing en kijkt hij te veel naar de verpakking ervan. Bezorgdheid om het voortbestaan van het CDA ligt ten grondslag aan zijn uitlatingen, aldus de oud-fractieleider, die nog deel uitmaakt van het partijbestuur. Aantjes zegt deze week in het weekblad De Tijd, dat een scheuring onver mijdelijk is als de verrechtsing van het CDA doorzet. Hij stelt vast dat voor de linkervleugel nauwelijks meer plaats is. AMSTERDAM - De heer J. Outjes doet zijn naam wat je noemt eer aan. Niet alleen heeft hij al 64 jaar zijn rijbewijs, ook legt hij nog dagelijks zo'n 95 kilometer af in zijn 22 jaar oude Messerschmidt. Nog nooit heeft Outjes een ongeluk gehad. Zijn driewieler wil hij voor geen goud missen. Verza melaars boden hem meer dan 12 duizend gulden voor zijn wagen. Maar de krasse 86-jarige blijft tuffen in zijn old-timer. De 14-jarige poedel Syl via houdt hem daarbij dagelijks gezelschap. (Foto ANP) Ontsteld zijn de hervormde, doopsgezinde en evangelisch- lutherse kerken over het voor nemen van minister Deetman van onderwijs en wetenschap pen om de theologische facul teit van de Universiteit van Amsterdam op te heffen. In een brief herinneren deze ker ken de minister eraan, dat hij na overleg met de betrokken kerk genootschappen een concreet voorstel voor het theologisch on derwijs zou ontwikkelen. Dit overleg zal pas volgende week plaats hebben. De kerken vragen de minister ook opheldering over zijn mededeling dat overwe gingen betreffende de kwaliteit van het onderwijs en onderzoek aan de Amsterdamse faculteit een rol hebben gespeeld. De drie kerken hebben hun predi kantsopleiding bij de Amster damse universiteit onderge bracht. De Hervormde Kerk heeft daarnaast nog opleidingen in Leiden, Utrecht en Gronin gen. Opheffing van Amsterdam zou, volgens de kerken, ernstige gevolgen hebben voor de toe stroming van nieuwe studenten. De minister wil ook, dat de theolo gische faculteiten bezuinigen. Dat houdt onder meer een afslan- king in bij de Vrije Universiteit in Amsterdam en de Katholieke Universiteit in Nijmegen. De bui ten-universitaire kerkelijke op leidingen, zoals de gereformeerde en de vrijgemaakt-gereformeer- de in Kampen, de christelijke ge reformeerde in Apeldoorn en de rooms-katholieke in Utrecht, Am sterdam, Tilburg en Heerlen, zul len evenmin aan bezuinigingen ontkomen. Geen subsidie voor godsdienstles Wethouder J. Peters (onderwijs) van Leiden heeft de afgevaardig- den van de plaatselijke Raad van Kerken die met hem spraken over de financiering van het godsdienstonderwijs op de open bare scholen geen enkel uitzicht kunnen geven op enige vorm van subsidie. Om redenen van bezuiniging trok de gemeente Leiden haar subsi die volledig in, wat betekent, dat de enige vaste kracht bij het godsdienstonderwijs moet wor den ontslagen. De afgevaardigden van de Raad van Kerken legden de wethou der uit, dat een coördinator bij al les wat vrijwilligers in dit werk doen onmisbaar is. Het gemeen tebestuur is echter niet verplicht, deze taak te financieren. Daarom Zou aan de ouders van de kinde ren die godsdienstonderwijs krij gen een bijdrage moeten worden gevraagd. Maar dat zou, volgens een bereke ning van de Raad van Kerken, op meer dan f. 50 per kind per jaar komen. Als niet alle ouders kun nen of willen meewerken, kan dat bedrag nog belangrijk stij gen. Vooral wanneer meer kinde ren uit één gezin aan dit onder wijs deelnemen, kan een derge lijk beroep moeilijk op de ouders worden gedaan. Op het ogenblik wordt nagegaan,' wat de totale kosten zijn, hoeveel in redelijkheid van de ouders kan worden verwacht en wat de kerken kunnen bijdragen. Voor het ontbrekende bedrag zou dan een beroep op de gemeente Lei den worden gedaan. Wethouder Peters kon de afgevaardigden van de Raad van Kerkan geen enkele hoop geven dat zo'n be roep ook resultaat zou hebben. Zeer recent zijn nieuwe bezuini gingsmaatregelen noodzakelijk geworden. Daardoor is de kans op een financiële tegemoetko ming nog verkleind. Beroepen Hervormde Kerk: beroepen te Varsseveld J. Weernekers Leus den; bedankt voor Ter Heyde aan Zee D. W. Koelman Temeu- zen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt: beroepen te Drachten en Groningen H. van de Kamp Hooghalen-Beilen. Christelijke Gereformeerde Kerken: bedankt voor Rotter dam-West G. Bouw Schevenin- gen. Gereformeerde Gemeen ten: bedankt voor Oudemirdum A. Snoep Amsterdam. Zondagmorgen neemt ds. R. G. E. Lutmers afscheid van het ver pleeghuis 'Leythenrode' in Lei derdorp. Hij gaat naar de gerefor meerde kerk van Delft-Abtswou- de met als opdracht het pastoraat in de Reinier de Graaf-stichting (een fusie van ziekenhuizen). In 1978 werd in 59 procent van de woningen in Nederland een bij bel aangetroffen. Volgens een Ni- po-enquete is dat nu 61 procent. Alle gereformeerde gezinnen heb ben een bijbel in huis. Bij de her vormden is dat 84 procent en bij de rooms-katholieken iets minder dan 50 procent. Bij onkerkelijken niet veel minder. Van alle ondervraagden zei 72 pro cent wel eens in de bijbel te heb ben gelezen. Bij de gereformeer den was dat 100 procent. De bekende Zuidafrïkaanse pre dikant C. F. Beyers Naudé houdt op 1 juni om half 1 in het hoofd gebouw van de Vrije Universiteit in Amsterdam een lezing over 'Terwille van de ware vrede'. Al thans, dat heeft de universiteit hem gevraagd. Beyers Naudé - een verklaard tegenstander van het apartheidssysteem - heeft in Zuid-Afrika beperkte bewe gingsvrijheid. De rede is een uitvloeisel van de re de die de Braziliaanse aartsbis schop Dom Helder Camara bij het eeuwfeest van de Vrije Uni versiteit uitsprak en waarin hij de honderdjarige opriep om aan dacht te schenken aan 'gerechtig heid en bevrijding'. De oprich ting van een leerstoel onder dat 'motto wordt op het ogenblik se rieus bestudeerd. De universiteit denkt aan 1986. Morgen (zaterdag) van 2 tot 5 uur kan iedereen die belangstelling heeft voor het nieuwe orgel te- recht in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat in Katwijk aan Zee. Gisteravond heeft de hervormde gemeente zelf het orgel - het grootste, ooit in Nederland ge bouwd in gebruik genomen. Vanavond is het eerste concert. In het vandaag verschenen her vormde kerkblad van Alphen en omgeving kondigt ds. J. Ouwen- dijk een ruilbeurs met zijn colle ga De Graaf uit Hazerswoude aan op zondagavond in de Sions- kerk. Bedoeld wordt uiteraard: ruilbeurt; Ouwendijk preekt in Hazerswoude en De Graaf in Al phen. Een curieus zetfoutje. De feestelijkheden op zondag 29 mei rond de opening van een spoortunnel in Zaandam gaan toch door, ondanks bezwaren van kerkelijke kant. Niet de ge meente heeft die dag uitgekozen maar de Spoorwegen, antwoord de burgemeester Lems. Het ge meentebestuur meende in dit ge val de plaatselijke middenstand toestemming te moeten geven tot het houden van een feest- markt. CANNES Dor 'De ballade van. Narayama', van de Japanse ci neast Imamura, als winnaar van de Gouden Palm te kiezen heeft jury-voorzitter William Styron op een persbijeenkomst veel insiders in verlegenheid gebracht, zij meenden voor aan vang van het festival al zeker te Door Pieter van Lierop weten dat de competitie zou uit draaien op een duel tussen Tar- kovski ('Nostalgia') en Bresson ('l'Argent'), die uiteindelijk ge noegen moesten nemen met een gedeelde prijs voor de beste re gie. Pikant aan dit even wijze als moe dige jury-oordeel is dat zowel Bresson als Tarkovski in Can nes lieten weten dat ze enkel voor de Gouden Palm naar het festival van Cannes waren ge komen en met minder geen ge noegen zouden nemen. Die hoogmoed is dus even doeltref fend als elegant afgestraft. Door de hoogste eer te gunnen aan de, zoals eerder gemeld, schitteren de Imamura-film, hebben Sty ron en zijn collega's ook effi ciënt de roddels gelogenstraft dat de Cannes-competitie een vooraf beklonken zaak zou zijn. En werkelijk niemand was er hier op bedacht dat de speciale jury-prijs (de op één na hoogste onderscheiding) terecht kon ko men bij de godslasterende grap penmakers van Monty Python's The Meaning of Life. Werkelijk een karaktervolle uit slag, waarbij ook nog net het kronen van Saura's 'Carmen' (beste artistieke film) een sterke zet is. Of het uitroepen van Gian Maria Volonté ('La morte de Ma rio Ricci') als beste acteur en van Hanna Schygulla als beste actrice ('Historia di piera') eveneens onontkoombaar was, daar valt over te discussieren. Feit is dat weinig acteurs en ac trices zich echt geprofileerd hebben op een manier die boven alle andere creaties uitging. En intussen is het ook aardig dat Tarkovski's 'Nostalgia' nog twee extra bekroningen op streek, te weten de prijs van de filmcritici en de prijs van de oe- cumenische jury. De critici we zen de eveneens voortreffelijke Hongaarse film 'Daniel takes a train' (van Pal Sandor en ver toond in de Quinzaine) aan als de beste film van de onofficiële secties. De meest verguisde film is uitein delijk Oshima's 'Merry Christ mas, mr. Lawrence' geworden. Er is zelfs geen eervolle vermel ding mee verdiend. Ook Victor Erice is met lege handen blijven staan, hoewel zijn 'El sur' (over een vader-dochter-relatie in het Spanje van de jaren vijftig) als laatst vertoonde competitie film toch een bijzonder aantrek kelijk werkstuk is gebleken. Het is alleen tragisch en niet rechtvaardig dat vrijwel ieder een deze film afdoet met de con statering dat de Geest van de Bijenkorf destijds nog beter was. Het is immers juist de angst een tweede keer minder sterk voor de dag te kunnen ko- ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense bioscoop Eurocinema organiseert dit pinksterweekein- de de vijfde filmmarathon. Deze keer is weer gekozen voor twaalf uur lang griezelfilms. Voor dege nen met zwakke zenuwen is een EHBO-ploeg aanwezig. Vertoond worden zes griezelfilms: In de Kapelzaal van K O is dinsdagavond om acht uur "Jules et Jim" te zien van Francois Truffaut. Vertrouw de thema's als vriendschap, liefde en vrijheid staan cen traal in deze film met een schitterende hoofdrol van Jeanne Moreau. Vanavond en zaterdag in het Kijkhuis "Padre Padrone" van de gebroeders Taviani. Het is het verhaal van een jongen die, door zijn vader gedwongen, zijn leven vanaf zijn zesde jaar hoog in de ber gen met schapen doorbrengt. Dinsdag begint de Spaanse filmweek met "de geest van de bijenkorf" over het einde van de Spaanse burgeroor log; woensdag Aan een on bekende" van Jaime Chavar- ri over een goochelaar die ge- "Vrijdag de dertiende" (deel II), "Omen III", "An American were wolf in London", "Halloween", tuige is van de moord op een dichter; donderdag, vrijdag en zaterdag tenslotte "El Ni- do" van Jaime de Arminan, een psychologisch sprookje over een onmogelijke liefde van een oudere man en een schoolmeisje. Alle voorstel lingen beginnen om 20.00 en 22.15 uur. In het Filmhuis van het LVC vanavond het overbekende "Themroc" van Faraldo over de anarchie van een arbeider (21.15 uur). Zaterdag ook om 21.15 "The Wargame" van Pe ter Watkins over een denk beeldige atoomaanval op En geland. Woensdag en donder dag (20.00 en 22.15 uur) "Ne Tirez pas sur le pianiste" een thriller van Truffaut met Az- navour als een aan lagerwal geraakte barpianist. Het Alphense filmhuis draait v 1" eerste in de omgeving - "Die Freundin", de nieuwste van Margarethe van Trotta over de vriendschap tussen twee vrouwen. In de kritiek ten onrechte verguisd. "Dead and buried" en "Rosema ry's killer". De eerste griezels verschijnen vanavond om 24.00 uur op het doek. Morgengoch- tend omstreeks twaalf uur ein digt de marathon met de uitrei king van de lintjes voor de vol houders. Voor meer informatie: tel. 01720-20800. men, die Erice tïen jaar lang was blijven verlammen. Uit chauvinistische overwegin gen kun je het betreuren dat de prijs voor de beste korte film niet terechtkwam bij Haast een Hand, maar bij een speelse Franse collage van op Picasso geinspireerde kindertekenin gen ('Je sais que j'ai tori...'). Zo als een speciale jury die naar de beste debuutfilm heeft lopen zoeken, meer waardering op bracht voor het Hongaarse 'De Prinses', dan voor 'Menuet', van Lili Rademakers. Maar ook voor die voorkeuren is wat te zeggen. Nederland heeft toch al fantasti sche resultaten geboekt in Can nes. Op zakelijk niveau dan. Eerder hebben we gemeld over de fantastische deal die Rob Houwer gesloten heeft met een maatschappij die de Bommel film gaat uitbrengen in Ameri ka en Canada. Ook Matthijs van Heijningen is inmiddels als een gelukkig mens teruggekeerd naar Nederland, want op een moment dat het waarschijnlijk lijkt dat 'De Lift' in Nederland alleen al zijn kosten zal terug verdienen, werd deze debuut film van Dick Maas in Cannes verkocht aan Warner Brothers voor een geheim gehouden be drag dat in geen geval minder kan zijn dan een miljoen. De eerste euforie over deze trans actie, blijkt bij nader inzien een tikje overdreven. Nadat Van Hanna Schygulla - verkozen tot beste actrice. (Foto GPD) Heijningen was vertrokken, verklaarde de agent die namens de Nederlandse producent de onderhandelingen heeft ge voerd, dat bij het ondertekende contract voor de wereldrechten, niet Amerika en Canada zijn in begrepen en dat is nou net het belangrijkste te veroveren film gebied. En hij zegt bovendien dat men bij het uitbrengen van zo'n film zeker niet zal bena drukken dat het om een Neder lands produkt gaat en dat er ei genlijk alleen maar een lekkere griezelfilm in gezien wordt. Ge schikt voor drive-ins en exploi tatie-theaters. Houwer heeft op basis van zijn transactie nu een tweede Bommel-film in het vooruitzicht kunnen stellen, die in technisch opzicht nog weer beter moet worden dan 'Als je begrijpt wat ik bedoel'. De Nederlandse televisie biedt het Pinksterweekeinde vier films, waarvan de oplettende kabelbezitter er nog niet zo lang geleden al de helft van kon zien. Bobby Deerfield (zondag, 21.00 uur, Ned. 2) en The great Santini (maandag, 19.45 uur, Ned. 2) zijn onlangs door de BRT uitgezonden. In de eerste film speelt Al Paci- no een weifelende autocou reur die zich in een drama tisch verhouding met Marthe Keiler stort, in de tweede film is Robert Duvall een gefru streerde militair die zich in de burgermaatschappij als een "soldaat zonder oorlog" voelt. Praktisch tegelijk met die laat ste produktie wordt op het andere net The great Waldo Pepper uitgezonden (20.18 uur). De commercieel geflop te samenwerking tussen re gisseur George Roy Hill en Robert Redford. Pepper is een oud-oorlogsvlieger die na WO I actief wordt als stunt man in het circus en later in Hollywood. Zaterdag om 23.15 uur op Ne derland 2 de aardige (overi gens ook al eerder uitgezon den) komedie The mouse that roared. Peter Sellers speelt hierin een driedubbel rol. Een groothertogdom komt in de problemen als Amerika de beroemde wijn van het landje namaakt. De VS wordt de oorlog ver klaard, de groothertogin (Sel lers) en de minister-president (Sellers) sturen legeraanvoer der Tully Bascombe (Sellers) naar New York. De Laurel en Hardy-fans ko men dit weekeinde trouwens ook weer eens aan hun trek ken. Het is The Flying Deu ces die België 1 maandag middag om vier uur uitzendt. Stan en Ollie versterken het vreemdelingenlegioen, want Ollie heeft liefdesverdriet. Het valt de twee niet mee. Met Galileo (dinsdag, 22.05 uur, Dtsl. 2) verfilmde Joseph Losey in 1974 het toneelstuk van Bertolt Brecht. Brecht schreef het in zijn vluchtoord Zürich en in de film speelt Topor de Italiaanse geleerde Robert Redford als Waldo Pepper. (Foto PR) die de Kerk met zijn theo rieën tegen zich in het harnas jaagt. Blijvers officer and a gentleman" - Matig verhaal boeit toch door goede ac teursprestaties, Luxor, Leiden. "Sophie's Choice" - Adembene mend spel van Meryl Streep, Lido 4, Leiden. "Gandhi" - Schitterend portret van Indiase leider, Studio, Leiden. "First Blood" - Vietnam-veteraan vecht zich letterlijk door de sa- 'menleving, Euro 3, Alphen. "Garp" - Tragi-komedie punctueel verfilmd, Lido 2, Leiden. "The Verdict" - Paul Newman over treft zichzelf als advocaat-aan-la- ger-wal, Lido 3, Leiden. "De Lift" - Verfrissende thriller van debutant Dick Maas, Lido 1, Lei den, Euro 1 en 2, Alphen. "De Eend en de Cadillac" - Bourvil en De Funès in komische situa ties. Euro 4, Alphen. "Hot bubblegum, deel 2" - Humoris tisch beeld van jaren vijftig, City 2, Katwijk. "Aas der azen" - Belmondo in (oor- logsjavontuur, City 4, Katwijk. (Op)nieuw "Hallelujah voor een paar vuisten" - Knokfilm, Trianon, Leiden. "Wraak der barbaren" - Gruwelen, City 1, Katwijk. "Inpikken en wegwezen" - Joyri ding, City 3, Katwijk. Sexfilms "Helemaal in je blootje" - Rex, Lei- Nachtfilms "Hot lips" - Rex, Leiden. "De lift" - Euro 1, Alphen. "Het proefwerk" - Euro 2, Alphen "First blood" - Euro 3, Alphen. "Lady Blue" - Euro 4, Alphen. Den Haag "First blood" - Odeon 2, 16 jr. "Sophie's choice"- Odeon 3, 16 jr. "The Verdict" - Odeon 4, 16 jr. "The missionary" - Odeon 5, al. "Temptations" - Le Paris 1 (656402), 18 jr. "Wilde orgieën op de schoolban ken" - Le Paris 2,18 jr. "Gestroomlijnde poesjes" - Le Paris 3, 18 jr. "Ten to midnight" (460977), 16 jr. hi" - Asta (463500), al. "Frances" - Bijou (461177), 12 jr. "Tootsie" - Calypso (463502), al. "Flying high, deel 2" - Babylon 1 (471656), al. "An officer and a gentleman" - Ba bylon 2, al. "Best friends" - Babylon 3, al. "48 Hours" - Cineac 1 (630637), 16 jr. "Twee stoere truckers op de snel weg" - Cineac 2, 12 jr. "Vroeger kon je lachen" - Cineac 3, al. "Les uns et les autres" - Du Midi (855770), al. "Don Giovanni" - Du Midi, 16 jr. "Jesus Christ superstar" - Euro, al. "De lift" - Metropole 1 (456756), 16 jr. "Sophie's choice" - Metropole 2, 16 jr. "Tootsie" - Metropole 3, al. "Pixote" - Metropole 4, 12 jr. "First blood" - Metropole 5, 12 jr. "De lift" - Odeon 1 (462400), 16 jr. Amsterdam "Flying high, deel 2" - Alfa 1 (278806), al. "An officer and a gentleman" - Alfa 2, al. "E.T." - Alfa 3, al. "Best friends" - Alfa 3, 12 jr. "Hecate" - Alfa 4, 16 jr. "Sophie's choice" - Alhambra 1 (233192), 16 jr. "De vierde man" - Alhambra 2 (233192), 16 jr. "Gandhi"- Bellevue Cinerama (234876/266227), al. "Tootsie" - Calypso 1 (266227/ 234876), al. "Ten to midnight" - Calypso 2,16 jr. "American gigolo"- Calypso 3,16 jr. "Love Hotel" - Centraal (248933), 18 12 j "Liefde zonder schaamte" - Cineac Damrak 2, 18 jr. "48 Hours" - Cineac (243639), 16 jr. "Fanny Alexander" - Cinecenter (236615), 16 jr. "The Deerhunter" - Cinecenter, 12 jr. "Vroeger kon je lachen" - Cinecen ter, al. "La notte di San Lorenzo" - Cine center, 16 jr. "De lift" - Cinema 1 (151243), 16 jr. "Dr. Zhivago" - Cinema 2,12 jr. "48 Hours" - City 1 (234579), 16 jr. "Sophie's choice"- City 2, 16 jr. "The chosen" - City 3, al. "Coup de torchon" - City 4, 16 jr. "Frances" - City 5 12 jr. "The Missionary" - City 6, al. "First blood" - City 7, 12 jr. "L'lmportance c'est d'aimer" - Cine "D" (226551), 16 jr. "Pixote" - Desmet (226551), 12 jr. "Flying high, deel 2" - Leidseplein- theater (235909), al. "Neon nights" - Parisien (248933), 18 jr. 'Ten to midnight" - Rembrandt- pleintheater 1 (223545), 12 jr. "First blood" - Rembrandtplein- theater 2 (223545), 12 jr. "Snuff bottle connection" - Rex (246132), 16 jr. "Fort Apache, the Bronx" - Saskia (244152), 16 jr. "The Servant" - Studio K 231708), 16 jr. "La Luna" - Kriterion (231708), 16 jr. "Come back to five dime Jimmy Dean", "Hecate", "Die Freundin" - The Movies (245790), 16 jr. "De lift" - Tuschinki 1 (262633), 16 jr. "Vroeger kon je lachen" - Tuschins- ki 2, al. "Tootsie" - Tuschinski 3, al. "Dark Crystal" - Tuschinski 4, al. "The Verdict" - Tuschinski 5, 16 jr. "An officer and a gentleman" - Tu schinski 6, al. "The world according to Garp" - De Uitkijk (237460), 12 jr.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 18