Extra personeel om energienota's sneller te innen LEZERS SCHRIJVEN 'Nu komt een k ind tijdens bijl jelles 1 I 1' 1 met de scheidir ig van zijn om iers Hooglandse Kerkgracht- school 75 jaar Rijnland trekt kwart miljoen uit Weer parkeer- geld gestolen Vogelaar LVC (1) LVC (3) LVC (2) Homo's (2) Homo's (3) Feestdagen (2) Verkeer Stoplichten door Conny Smits Met het oplaten van balonnen werden gisteren de festiviteiten op de Hooglandse Kerkgracht- school ingezet. (Foto: Holvast) DONDERDAG 19 MEI 1983 LEIDEN - Het Streekenergiebedrijf Rijnland heeft een kwart miljoen gulden uitgetrok ken voor het aantrekken van drie personeelsleden die een vlottere inning van de ener gienota's moeten bewerkstelligen. Volgens M. van de Wouw, burgemeester van Voor hout en lid van het dagelijks bestuur van het energiebedrijf, komt het vaak voor dat consumenten de nieuwe energienota al binnen krijgen alvorens zij de oude hebben betaald. Om te voorkomen dat rekeningen zich ophopen is een versterking van de incasso-afdeling van het bedrijf gewenst. Een van de drie nieuwe perso neelsleden zal zich tevens gaan bezig houden met automatise ring. Dat is een hoog ingeschaal de computerdeskundige, die naar schatting 160.000 gulden per jaar gaat kosten. De twee overige incasseerders zullen sa men de helft verdienen van dat LEIDEN - Met het oplaten van ballonnen en een verklede op tocht door de wijk zijn zo'n hon derd leerlingen van de Hoog landse Kerkgrachtschool gister ochtend begonnen met de festi viteiten rond het jubileum van hun school. De protestants- christelijke school bestaat dit jaar 75 jaar, de laatste mijlpaal die hij in het huidige gebouw zal beleven. Eerstdaags wordt im mers de eerste paal geslagen voor een nieuw schoolgebouw waarin ook de Hartebrug-basis- school en de kleuterschool 'Clara Dozy' hun onderdak zullen vin den. Honderden Leidse scholieren, be horend tot wel vier generaties, zullen zich van hun eerste schooldag vooral het bekende smalle poortje herinneren, dat hen via het schoolplein naar de Hooglandse Kerkgrachtschool leidde. Maar liefst 75 jaargangen eerste-klassertjes, vooral vroeger wat timide aan de hand van moe der. Aan het schoolgebouw op zich is weinig veranderd, al is het er binnenin wel wat vrolijker op geworden. De landkaarten heb ben plaats gemaakt voor fleurige prenten en tekeningen. "Vroeger kwamen de nieuwe leer lingen heel wat banger binnen", zegt schoolhoofd J. Bekooij, die de laatste vijftien jaar een heel ander soort school heeft geleid dan de drie eerste 'bovenmees- ,ters' Vros, Meier en Lamain. Met onderwijzeres Suze Bel vertelt hij over de verschillen tussen vroeger en nu. Bij toerbeurt stap pen beide onderwijzers er even tussenuit om weer een telefoni sche aanmelding in ontvangst te nemen voor de reünie van vrij dagavond. Het zal storm lopen, dat is wel duidelijk. "Het was vroeger dan ook meteen leren geblazen. Tegenwoordig hebben de kinderen al een kleu terschool achter de rug die ze voorbereidt op de lagere school. En hier beginnen ze eerst in de speelleerklas, dat is een goede overgang. Vooral in de eerste en tweede klassen stappen de kin deren heel makkelijk op je af, ze vertellen van alles en nog wat. Later wordt dat iets minder, ze worden zich dan bewust van het verschil tussen jongen en meisje. En dat gaat gepaard met een schaamtegevoel". Maar daar kan over worden ge praat tegenwoordig op de lagere scholen. "Vroeger zou je het niet in je hoofd hebben gehaald om op school aan te komen met pro blemen thuis. Maar nu komt een kind tijdens de bijbelles ineens aan met de echtscheiding van zijn of haar ouders. We proberen daarop in te springen met allerlei projecten, je probeert ze te bege leiden. Wat dat betreft is het godsdienstonderwijs heel wat veranderd, maar verwaterd is het zeker niet. We proberen alleen meer in te springen op hoe de kinderen het zelf beleven". Ondanks de grotere aandacht voor de eigen creativiteit van kinde ren, blijft leren het hoofddoel. "Je moet ze tenslotte voorberei den op het voortgezet onderwijs. Maar daar hoeven ze tegenwoor dig geen rijtjes plaatsen in Gro ningen en Friesland meer voor in het hoofd te stampen. Het is ook belangrijk dat ze een plaats kun nen opzoeken in het atlas. Het onderwijs is wat individueler ge richt. Dat was vroeger onmoge lijk met klassen waarin wel vijf tig kinderen zaten, dan was je wel gedwongen af en toe straf werk te geven. Gelegenheid voor een praatje met de leerling was er niet". Tegenwoordig wel. Ging de schooldeur in vroeger tijden dicht na schooltijd, nu is hij nóóit gesloten na half vier. Bel en Bekooij hebben wel de indruk dat kinderen van tegenwoordig minder zëlfstandig zijn. "Wan neer je vroeger in een groot gezin opgroeide, moest je wel leren voor jezelf op te komen. En de kinderen voedden elkaar ook op. Nu heeft de school die functie er bij gekregen, om dat gebrek aan zelfstandigheid weer bij te trek ken". Voor de onderwijzers is het er al met al niet altijd makkelijker op geworden. "Maar het is ook wel leuker. Vroeger had je als onder wijzer vanzelf het gezag, tegen woordig ben je en móg je ook feilbaar zijn. Het moeilijke is dat je het evenwicht moet vinden tussen hoe het hoort in het mo derne onderwijs, en toch de rust erin houden. Kinderen verlan gen die rust, het mag geen wild- westland worden. Want ze moe ten straks wel mee kunnen ko men in het voortgezet onder wijs". Morgenavond is er voor oud-leer krachten en oud-leerlingen de gelegenheid opnieuw kennis te maken met de Hooglandse Kerk grachtschool en met elkaar te praten over hoe het vroeger was. De reünie, met foto-tentoonstel ling, begint om acht uur in de school. Het innen van de rekeningen kost het energiebedrijf elke termijn handenvol werk. Volgens Van de Wouw komt er elke keer na het uitgaan van de nota's een gewel dige stroom van reacties binnen: 2500 mensen brengen maande lijks een bezoek aan het bedrijf; er wordt elke maand 6000 keer over de rekeningen opgebeld; el ke maand krijgen 600 mensen een bezoek van de incasso-afde ling omdat zij niet aan financiële verplichtingen voldoen; elke maand worden 25 huizen afge sloten van gas en licht; per maand komen 200 brieven bin nen; voor zo'n 800 personen wordt elke maand een betalings regeling getroffen. Het aantal aansluitingen op gas en licht in Leiden en omliggende gemeenten bedraagt zo'n 90.000. Het gros van de afsluitingen wordt binnen vijf dagen weer aangesloten. Permanent zijn ei genlijk slechts tien gezinnen van gas en licht verstoken. Overigens reserveert het Streeke nergiebedrijf op een jaaromzet van dik een half miljard gulden een bedrag 1,1 miljoen gulden om onbetaalde rekeningen mee te dekken. Dat bedrag bedroeg vier jaar geleden nog 600.000 gul den. Winst De Algemene Raad van het bedrijf besloot gisteravond definitief af te stappen van het uitkeren van winsten aan de aandeelhouden- de gemeenten. Door middel van een wijziging van de gemeen schappelijke regeling is min of meer een einde gemaakt aan het automatisme winsten in de ge meentekassen te laten vloeien. Dat besluit oogstte van verschil lende zijden veel lof. Het uitkeren van winsten op gas en licht is door velen altijd gezien als een verkapte manier van be lasting heffen. In de goede jaren beurde Leiden miljoenen gul dens uit het bedrijf. Voor kleine re gemeenten bedroeg dat voor deel enkele tonnen. Het bestuur van het bedrijf zal nu per jaar bekijken wat er met de winsten gebeurt. Daarbij zal een keuze moeten worden gemaakt uit het spekken van de reserves of het verlagen van de tarieven. Overigens zijn de geraamde win sten van het bedrijf minimaal. Wel zijn de tarieven van electrici- teit verlaagd als gevolg van een meevaller van 12 miljoen, maar dat lijkt vooralsnog een eenmali ge zaak. Indien er de komende jaren al winst wordt gemaakt dan zal een groot deel in de reserves terecht komen omdat het bestuur die veel te laag vindt. Het bedrijf be schikt over een reserve van ruim 20 miljoen gulden. Volgens de al gemene regeling zou die reserve moeten worden opgebouwd tot 15 procent van de omzet, ofwel een bedrag van ruim 70 miljoen gulden. Burgemeester Houdijk van Zoeter- woude deed gisteravond een voorstel om slechts de helft van de winsten in de reserves te laten verdwijnen en het andere deel ten goede te laten komen van de consument. Maar na een reactie van bestuurder Bezemer besloot de Algemene Raad per jaar te be- palen waar de winst naar toe gaat en zich niet vast te pinnen. Het Streekenergiebedrijf Rijnland ligt overigens nog steeds in on min met het Hoogheemraad schap van Rijnland waar het de voorwaarden van het lozen van koelwater betreft als straks aan de Langegracht electriciteit wordt opgewekt. Daartoe dient een aantal maatregelen te wor den genomen die het energiebe drijf niet zo ziet zitten. Het pro vinciaal bestuur van Zuid-Hol land heeft inmiddels een bemid delingspoging ondernomen, maar beide partijen zijn het nog niet eens geworden. LEIDEN - Ook gistermiddag zijn er op diverse plaatsen in de stad parkeermeters gekraakt. De poli tie klaagt daar al een paar weken over. Ditmaal ging het om vijf tien meters bij het belastingkan toor en aan de Kaasmarkt, Apo- thekersdijk en de Steenschuur. Het getolen bedrag is gering, maar de schade bedraagt onge veer 1.600 gulden. LEIDEN - 'Bij de Witte Singel wordt een nest met vogeltjes las tig gevallen door een vent'. Een melding van die strekking kwam gistermiddag bij de politie bin nen. Agenten gingen op onder zoek: de vent bleek een bioloog van de universiteit die jonge fu ten aan het bestuderen en het rin gen was. Hij mocht er mee door gaan van de politie. Het plaatsen van brieven van lezers betekent niet dat de redactie de daarin weergegeven mening onderschrijft. Brieven kunnen van redactiewege worden ingekort. Naar aanleiding van uw kritiek op het concert van de Bad Brains in het LVC afgelopen zaterdag avond wil ik graag reageren. Het is niet geheel gericht tegen uw dagblad, eerder tegen uw ver slaggever Wim Koevoet. Ik weet niet of hij ook de verslaggever was die het artikel over het op treden van de Angelic Upstarts heeft geschreven, maar dat maakt geen verschil. In uw krant werd hier in elk geval over ge schreven. Mijn reactie op dit stukje. Ten eer ste: dit was een onplezierige avond voor vele vaste punkbe zoekers van het LVC. Ten twee de: Dit was de eerste keer dat zoiets gebeurde in het LVC, en hiermee bedoel ik de grote vechtpartijen. Ten derde: ik heb het gevoel dat uw verslaggever zich niet bewust is van de ver schillende stromingen onder de jongeren. Degenen die toen moeilijkheden begonnen, waren geen punks, maar skinheads van buiten Leiden. Het heeft weinig zin om hier verder op in te gaan en het verschil tussen punks en skinheads uit te leggen, maar een verschil is er. Nu naar afgelopen zaterdag. Ik en vele anderen in Leiden ver wachtten die avond moeilijkhe den. Maar tot onze verbazing bleef het bij een klein argument, waarbij enkele klappen vielen, maar verder niets ernstigs ge beurde. Pas toen gingen de lich ten in de grote zaal aan, omdat de band hierom vroeg, terwijl ze "humanity" (menselijkheid) schreeuwden. De ruzie was di rect gekoeld en de band speelde verder en het licht werd weer ge doofd. Het is jammer dat uw ver slaggever toen vertrrokken is, want het concert verliep zonder enige incidenten en het publiek was zeer tevreden. Het is een grote beschuldiging om Wim Koevoet voor leugenaar uit te maken, maar hij verdraait de waarheid iets, en ik dacht de waarheid te lezen in uw krant. Nu iets anders. In de afgelopen vijf maanden zijn ongeveer vijf of zes punkbands in het LVC geweest. Dat uw verslaggever schrijft dat het LVC zijn naam beter in LPC kan veranderen, is een beetje vreemd. De niet-punkbezoekers hebben 34 andere avonden ge had om zich te vermaken en ik denk dat die verhouding vrij reëel is. Over het laatste stukje in het arti kel, ik bedoel waarin de verslag gever schrijft "dat het mogelijk is allerlei wapentuig het LVC binnen te smokkelen", het vol gende. De mensen in het LVC zijn vrijwilligers die dit werk voor hun plezier doen. En wie laat zich vrijwillig in elkaar slaan, omdat je een mes of gum miknuppel van iemand wilt af pakken en de eigenaar dat niet wil afstaan? Niet dat ik het goed keur dat er wapens het LVC bin nenkomen, maar als vrijwilliger kijk je ook wel uit in het LVC. Harold den Tonkelaar Rijndijk 288 Hazerswoude Wim Koevoet kan voortaan beter wegblijven op punkavonden, er resteren nog altijd zeven avond en elke maand. Vincent van Diemen Hansenstraat 47 Leiden abonee's R. de Winter Katwijk a/d Rijn Even een reactie op het stuk van Wim Koevoet over de Red- Brains-avond in het Leids Vrije tijdscentrum jl. zaterdag. Het LVC zou uitsluitend voor punks zijn of aan het worden zijn. Ach ja, maar liefst één punk band in vier weken. Dat is om precies te zijn l/8ste van het pro gramma, terwijl het aantal punks binnen het LVC een groter deel dan 1/8 van het totale publiek is. Nonsens dus! Verder zou er op die avonden an der muziek vóór en na de band gedraaid moeten worden. Vind ik ook hoor, ga maar gewoon stug U2 en Heaven 17 draaien, als er vijfhonderd punks in de zaal zijn en nog geen twintig "niet-punks". Dan ben je goed bezig! Ik citeer uit een recensie van het afscheidsoptreden van de Leidse punkband de Prime Ministers d.d. 28-3-83, geschreven door Wim Koevoet. "Met de nare voor vallen van vorige week in mijn hoofd waande ik mij een kerst boom tussen de paaseieren. Maar de Leidse punks hebben niets te maken met de losbollige vecht jassen van eveneens onbekende herkomst. Ze zijn niet gevaarlij ker dan een keurig gekapte dochter die bij het ontwaren van een Doe Maar geur op een te ho ge versnelling overschakelt". En nu zyn de Leidse punks volgens Wim Koevoet ongemanierde beesten, die iedereen omver lo pen en voor een gespannen sfeer zorgen. Bla, bla, bla. Een vechtpartijtje van maar liefst EEN minuut, maar hoe dan ook, vervelend dat het gebeurt. Maar om daardoor zo emotioneel van slag te raken en om je heen te gaan slaan...nee, dat is niet de manier. Het LVC wordt geen LPC, dan kan iedereen op zijn vingers natellen. En van het soort mensen dat vindt dat alles moet worden zoals het was, hebben we er ook wel ge noeg. Voor de tweede maal in inderdaad korte tijd word ik weer gedwon gen een bericht te verbeteren over e'én punkconcert. Precies zoals tijdens het concert van An gelic Upstarts was er weer een recensent aanwezig, die klaarb lijkelijk geen ene bal verstand heeft van wat punk is, noch eni ge interesse toont om daar als nog achter te komen. Inderdaad liep het zaterdagavond heel even uit de hand en vielen er enkele (okee, rake) klappen, maar dit was in het geheel niet te koppelen aan de slachtpartij tus sen een groep fascisten en de Leidse punks tijdens het concert van Angelic Upstarts. Het was doodgewoon een incident, zoals dat wel vaker voorkomt daar waar veel mensen op een kluit staan. Maar prompt vlucht me neer Koevoet (hoe kun je nu bang worden met zo'n achter naam?) weg, en schrijft onder de noemer van recentie (Geen woord verder dhn de band beste dend!) een artikel over die agres sieve punks, ons ook nog eens verwijtend dat we iedereen on dersteboven lazeren. Welnu, dat is nou die beruchte pogodans, waar iedere bezoeker van het LVC gewoon rekening mee houdt en verder totaal geen moeilijkheden mee heeft. Dus hoeft meneer niet zo gevoelig te doen t.o.v. die (niet-punk) bezoe kers, want deze klagen ook niet! En als laatste is het absurd te stel len dat de punks alles voor het zeggen hebben, of willen hebben in het LVC. Gemiddeld een keer in de maand is er een punkband in dit centrum. Mogen wij ons dan alsjeblieft een keer uitleven? Niemand die iets weet over onze belevingswereld, kijkt nog vreemd op of misgunt ons dat verzetje, dus waarom jullie wel? Ik besluit deze brief maar weer met hetzelfde voorstel als in de vori ge: Als jullie een willekeurige band willen recenseren, stuur dan iemand, die verstand heeft van de desbetreffende stroming en de bijbehorende verschijnse len, of stuur helemaal niemand!!! Want aan dit soort verslaggeving heeft niemand iets: de band niet, het LVC niet, de punks niet, de Op 5 mei j.l., bevrijdingsdag, stond (terecht) op de voorpagina van uw dagblad te lezen, dat er bij de dodenherdenking in Katwijk een bloemstuk, waaraan een lint met de tekst: "Nooit meer homover volging" was bevestigd, is ver wijderd door politie-agenten op aandringen van aanwezigen. Ik vraag mij af (en ik hoop velen met mij), waarom deze mensen aanwezig waren bij een doden herdenking, waar men even stil staat bij de gruwelen van, vooral, de Tweede Wereldoorog. Daar toe behoort ook de discriminatie van homosexuelen, waaraan die aanwezigen zich dus ook schul dig maakten. Bovendien was de rol van de poli tie-agenten hier zeer dubieus. Dat zij aanvankelijk fout handel den, blijkt wel uit het feit, dat de burgemeester, het hoofd van de politie, alsnog de gelegenheid gaf om het bloemstuk te plaat sen. De politie moet toch de mensen beschermen, ook tegen discriminatie. Johan Kapillem, Vijf Meiplein 7 Leiden Geschokt reageren wij op een arti kel in deze krant van donderdag 5 mei j.l. onder de titel "Inciden ten rond Dodenherdenking". Daarin werd namelijk melding gemaakt van het feit dat bij om standers protesten rezen toen ho mosexuelen bloemen wilden leg gen ter nagedachtenis aan de on der het nazi-regiem vermoorde homosexuelen. In plaats van par tij te kiezen vóór deze mensen koos de politie, naar wij lezen, in eerste instantie partij tégen deze groep mensen. Onder het mom van het herstellen van de rust werden homosexuelen opnieuw gediscrimineerd. Hoewel burgemeester Bos geluk kig kennelijk heeft getracht de fout van de politie te herstellen lijkt het ons noodzakelijk dat po litiemensen geleerd wordt dat in een conflictsituatie het bescher men van de aangevallen partij haar eerste taak is. Het is algemeen bekend dat er on der de joodse landgenoten zoveel slachtoffers zijn gevallen in de laatste wereldoorlog. Maar dat er ook duizenden homosexuelen, zigeuners en Jehova-getuigen naar kampen gevoerd en ver moord zijn is nog weinig bekend. Ook deze mensen moeten we op de Dodenherdenking van 4 mei met de nodige eerbeid en respect gedenken. Wij hopen dat 4 mei in de toekomst een herdenking van alle slachtof fers van de Tweede Wereldoor log zal zijn, ook in Katwijk. PPR/PSP/PK PvdA D'66 Vredeswerkgroep Katwijk Vrouwen voor Vrede Amnesty-International Namens deze groepen: J. van Duijn Schoolstraat 3 Katwijk Reagerend op het ingezonden stuk in de krant van 13 mei j.l. (toeval lig vrijdag de 13e) in de rubriek Lezers Schrijven, van Th. van Zanten, uit Leiderdorp, het vol- gende. De uitlatingen van deze mijnheer of mevrouw schoten mij in het verkeerde keelgat. Dat de bak kers van vroeger noeste werkers waren spreek ik niet tegen, maar die van tegenwoordig zijn niets minder. Deze bakkers in mijn be drijf zijn zeer harde werkers, die bij nacht en ontij klaar staan om het dagelijks verse brood voor u te bakken. Ja soms wel 12 uren achter elkaar, met hun brood trommeltje naast zich op de werkbank. Zo'n weekend als op 30 april j.l., waarin 40 procent van de week- produktie gebakken moet wor den, werken deze noeste bakkers wel 15 uren achter elkaar. Na veel overleg wat er gebakken moet worden, maken wij een bakstaat en dan begint de pro- duktie vanaf donderdagavond 8 uur tot vrijdagmiddag 1 uur. Dat is 17 uren broodbakken aan een stuk door. Als u dan weet, dat er in Leider dorp 18 verkooppunten van brood zijn, en sommige brood verkoop-zaken, veelal super markten al om 12 uur uitver kocht zijn, is het voor de warme bakker niet mogelijk om heel Leiderdorp van het lekkere verse brood te voorzien. Ook uw uitdrukking, dat het brood geen 800 gram weegt, is een heel verkeerde en negatieve benade ring Om de bakkers in het ver keerde daglicht te stellen! Het deeg wordt afgewogen op 850 gram. Door vochtverlies in'de he te oven, weegt datzelfde gebak- kend eeg (dus brood) 740 tot 760 gram, al naar gelang het wit of bruin is. Wij staan onder kontrole van de Keuringsdienst van Waren, die komt regelmatig het brood we gen. In de wet staat dat een brood van "800 gram", 480 gram droge stof moet bevatten. Ook uw uitlating over die dikbuikige den duimdraaiende middenstan ders vind ik niet juist. Deze on dernemers moeten nu alle zeilen bijzetten om hun hoofd boven water te houden en werken met hun echtgenote wel zo'n 90 tót 100 uur per week, om het bedrijf draaiende te houden. Ik hoop, dat ik u enig inzicht heb gegeven, hoe het in 1983 met de noeste bakkers en dikbuikige - ondernemers gaat. Het verkeerscirculatieplan rond om station en molen de Valk is nu enige maanden in werking. Ofschoon ik de effecten ervan in het algemeen niet kan beoorde len, wens ik wel „uit te spreken, dat het plan voor sommige on dernemers en neringdoenden ca tastrofaal dreigt te worden. Zo heb ik de afgelopen maanden zelf aan den lijve kunnen ervaren hoe desastreus de ontwikkelin gen zijn. In drie maanden tijd is mijn omzet met niet minder dan vijfentwintig percent gedaald. Die hoeft natuurlijk niet volledig op rekening van het verkeers plan te worden geschreven, maar dat het plan mede verantwoorde lijk is voor de scherpe val staat voor mij zo vast als een paal bo ven water. Het valt dan ook te hopen, dat de actie van het Ko ninklijk Nederlands Onderne mers Verbond succes zal heb ben. Winkelhof Leiderdorp Iedereen weet nu waarheen hij moet. Die broodnodige verkeers borden op de cityring bij de Ou de Singel en op de Langegracht zijn na jaren geplaatst. Er is nu een hoop narigheid opgelost, 't Was acuut, hulde aan de mensen die dat hebben gedaan. Maar nu dat geval met die stoplich ten. Al weken zijn die op de Lan gegracht buiten dienst, vanwege werkzaamheden en veranderin gen van het wegprofiel. Maar dit is nu allang gebeurd. Wij worden steeds opgeschrikt door knar sende remmen, bijna-aanrijdin- gen en scheldpartijen, elke dag weer. Die stoplichten kunnen daar niet gemist worden. Er moe ten zeker eerst ongelukken ge beuren. Ik hoop spoedig op de wederinstelling van die hoogno dige verkeerslichten. W. Bodrij Langegracht 176 Leiden Een binnenstad dient bereikbaar te blijven, ook voor de automobi list. Dat kan als er voldoende parkeergelegenheid wordt ge schapen rondom de binnenstad, waar zich de neringdoenden op houden die mede de centen ver dienen om onze economie op gang te houden. Het is allemaal wel aardig om te roepen, dat in de binnenstad eigenlijk elke win kel het veld zou moeten ruimen, maar zo een uitspraak getuigt van weinig inzicht in de functie van een stad als streekcentrum, laat staan dat ze recht doet aan de inspanningen van al degenen die proberen er economisch nog iets van te maken. Verder mag toch ook niet worden vergeten dat onze stad noodlij dend is. Al jarenlang staat zij min of meer onder curatele van de rijksoverheid. Stadsbestuurders zouden zich dat moeten herinne ren als zij maatregelen voorstel len en laten uitvoeren die het economisch reilen en zeilen van Leiden in de weg staan. A. Hendriks Nieuwe Beestenmarkt Leiden

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 4