Benfica wil het te mooi doen Baanrenners grote afwezigen in Olympia's Ronde Sul Eijkenbroek wil Yan Tiggelen Spanjaarden spreken weer 'n woordje mee Anderlecht reikt wonderwel naar derde Europese victorie Forse boete Juventus Schapers: rollen omgedraaid DROMMELS LEKKER Etappe-winst Fernandez CAMPITELLO MATESE (ANP/ SID/Rtr) - Alberto Fernandez heeft gisteren in de zesde etappe van de ronde van Italië de Spaan se wielersport een nieuwe duw in de goede richting gegeven. Fernandez won de zware berge tappe over 145 kilometer en volg de daarmee zijn landgenoot Eduardo Chozas op, die de vijfde rit op zijn naam had gebracht. De Italiaan Silvano Contini wist de leiding in het algemeen klasse ment te behouden, hoewel Sa- ronni nog slechts twee tellen van hem verwijderd is. De wereld kampioen snelde naar de tweede plaats in de etappe en verdiende zodoende twintig seconden tijd- vergoeding. Sinds jaren beginnen de Spaanse wielrenners weer iets voor te stellen in internationaal verband. In de ronde van Spanje etaleer den Julian Gorospe en Alberto Fernandez hun talent. Fernandez reed lange tijd in de leiderstrui en finishte uiteindelijk, ondanks een griepaanval in de derde week, als derde. Gorospe bezette na de ongenaakbare Bernard Hi- nault de tweede plaats. In de zesde etappe van de Giro naar het op ruim 1400 meter hoogte gelegen Campitello Mate- se spreidde Fernandez, die win naar werd van de Catalaanse week, zijn capaciteiten ander maal ten toon. Aan de voet van de dertien kilometer lange klim naar Campitello Matese liet Fer nandez zijn concurrenten voor wat zij waren en ging alleen op de eindstreep af. Daarvoor had de Belg Mare So- mers zich ruim honderd kilome ter uitgesloofd voor de ritzege. Hij kreeg een maximale voor sprong van zeven minuten, maar werd zestien kilometer voor de eindstreep ingelopen. De Ita liaan Mario Beccia ging in de achtervolging op Fernandez. Hij kreeg aansluiting bij de 28-jarige Spanjaard, die echter meteen een tempoversnelling doorvoer de en weer alleen was. Fernan dez wist zijn belagers tot op de finishlijn voor te blijven. Saronni won de sprint van een groep van vijftien coureurs, die 23 seconden na de winnaar fi nishten. Rose trui drager Contini ("De giro is nog lang. Ik heb mij gespaard") bevond zich ook in die groep en eindigde als negen de. BELSELE - Adri van der Poel verkondigde dinsdag, nadat hij wegens doping was gedeklas- seerd in de grote prijs van Frank fort, dat hij op sportieve wijze wraak zou nemen. Dat heeft de 23-jarige Brabander razendsnel gedaan. In Belsele (België) flitste hij als eerste over de eindstreep. Hij won de sprint van een groep van achttien coureurs, die veer tig seconden voorsprong had op het peloton. AMSTERDAM (GPD) - Dat de geldmarkt steeds krapper wordt, ervaren ook de organisatoren van Olympia's Internationale Ronde van Nederland. Voor het eerst sinds het bestaan van deze etappewedstrijd voor amateurwielrenners heeft men de begroting niet sluitend kunnen krij gen. Van de kosten die voor deze jaargang zijn geraamd (een kwart miljoen gulden), is 25.000 gulden niet gedekt. Dat betekent dat de organisatie moet interen op zijn reserves, die zo'n 70.000 gulden omvatten. Tot voor kort was er nog een begro tingstekort van 40.000 gulden, maar dank zij een royale donatie van Jack van Zanten namens het Amsterdam 700-Voetbaltoernooi (10.000 gulden) en een meevaller Alberto Fernandez schrijft de zware bergetappe over 145 kilometer op zijn naam. De Spanjaarden tellen weer mee. (ANP-foto) van 5000 gulden als gevolg van de absentie van een medisch in specteur, is er enige verlichting in de financiële problematiek ge komen. „We zullen een aantal zaken duch tig moeten doornemen", merkte Piet van der Molen gisteren in Amsterdam tijdens een perscon ferentie namens de CORN (Com missie Organisatie Olympia's Ronde van Nederland) op. „Mis schien moeten we wel naar een nieuwe formule toe. Dat zullen we 1 augustus gaan bekijken, eerst moeten we deze ronde maar eens goed afwerken". Alle geldelijke sores ten spijt start de 32e editie van Olympia's Ron de komende woensdag in Hille- LISSABON (ANP) Anderlechf heeft tegen alle verwachtingen in gisteravond toch zijn derde Europese beker binnengehaald. Na tweemaal de Europacup bTTekerhouders te hebben gewonnen (in 1976 en 1978 tegen respectievelijk West Ham United en Austria Wien) grepen de Belgen nu de Uefacup door Benfica voor 80.000 toeschouwers in het uitverkocht Stadion de la Luz niet verder te laten komen dan 1-1. Velen dachten dat de magere winst van veertien dagen geleden in Brussel (1-0 door een treffer van Brylle) niet voldoende zou zijn tegen een Benfica, dat zaterdag in de nationale competitie nog een flonkerende overwinning van 8-1 boekte. De meeste spe lers van Anderlecht zagen ook MILAAN (SID/Rtr) - De tucht- commissie van de Italiaanse voetbalbond heeft Juventus een boete opgelegd van 20 miljoen lire (ongeveer 37.500 gulden). Bovendien kreeg Juventus een competitie- punt in mindering. De club uit Turijn heeft de straf te wijten aan een supporter,, die voor het begin van de ontmoeting tegen Inter Mi lan op 1 mei de bus van de bezoekers met stenen beko gelde. Inter-speler Gianpie- ro Marini raakte daarbij zo ernstig gewond, dat hij niet kon meespelen. Het puntverlies heeft overi gens geen invloed fneer op het competitieverloop. Ju ventus blijft tweede op de ranglijst achter AS Roma dat kampioen werd. huizenhoog tegen het duel op. Trainer Pol van Himst had grote moeite de teleurstelling over het jongste verlies in de Belgische competitie, waardoor de titel ver moedelijk aan Standard Luik moet worden gelaten, naar de achtergrond te verdringen en zijn team op te peppen voor deze nieuwe opgave. Het lukte wonderwel. Anderlecht, zonder de geschorste Nederlan der Wim Hofkens, hield het hoofd koel tegen Benfica, dat ui teraard wel aanviel, maar dat meestal te mooi wilde doen. Steeds was er wel een Belgisch hoofd of been, dat in de weg stond. Meestal van uitblinker 01- sen. Het gevolg was dat de Portu gezen hun goede voornemens vergaten en steeds chaotischer probeerden te bereiken wat een voudig onbereikbaar was, een schitterende aanval Ander lecht in florissante positie. Frank Vercauteren liet een voorzet over de gehele Portugese defensie da len bij de duikende Lozano, die doelman Bento met een kopbal kansloos liet (1-1). Van dat moment was Anderlecht eigenlijk vrijwel zeker van zich zelf en de beker. Benfica, dat twee doelpunten moest maken om zich de vijftien kilo wegende Uefatrofee alsnog toe te eigenen, veranderde op slag in een wan hopig strijdende ploeg, die een voudig af te stoppen was. De Zweedse trainer Sven-Göran Eriksson probeerde het noodlot nog af te wenden door twee verse krachten in te zetten (Filipovic en de met zwarte handschoenen spelende Alvez), maar het hielp niet. Gelijk Kramp Slechts zeven minuten mocht Ben fica, weer met de Zweed Ström- berg (in Brussel met een schor sing langs de kant) hopen twintig jaar na de winst in het toernooi om de Europacup I weer een in ternationale titel te halen. In de 32e minuut schoot de uit Macao afkomstige Sheu de bal keihard en hoog achter Munaron (1-0). Daarmee stonden beide teams in feite gelijk. Filipovic scoorde wel, maar nadat scheidsrechter Corver voor bui tenspel had gefloten. Toen ook nog balgoochelaar Chalana kramp kreeg en tot niet veel meer in staat was, was vrijwel al le gevaar uit de aanval van Benfi ca verdwenen. Voor Charles Corver en zijn grens rechters Weerink en Gans bete kende deze wedstrijd het einde van hun carrière als arbiters. Het trio had het niet moeilijk. Corver, die de bal als trofee misliep, be hoefde ook geen enkele maal een kaart te trekken. Het merendeel van 80.000 toeschouwers in het imposante Stadion de la Luz veert op bij de 'gelijkmaker' van Sheu. Maar Anderlecht tilde zich ook over deze deceptie heen en veroverde voor de derde maal een Europese beker' (ANP-foto) Tussen Hillegom en Amsterdam liggen ruim 1372 kilometer. Op de voorlopige startlijst staan 14 ploegen. Vier daarvan komen uit het buitenland, alle uit Oost-Eu ropa. Nieuw is de equipe van de DDR, met als bekendste renners Detlef Macha, Harald Wolf en Mario Hernig. Zij zijn gereputeerde baanachtervolgers, met als expo nent Macha, drievoudig wereld kampioen. Hernig veroverde vo rig jaar in Leicester het brons, terwijl Wolf vierde werd. De Oostduitse wielerbond volgt daarmee het voorbeeld van de Sowjets, die al enkele jaren met baanrenners in Olympia's Ronde actief zijn. Deze etappewedstrijd leent zich in hun ogen prima voor het kweken van inhoud bij de pistiers. In de Nederlandse ronde worden hoge gemiddelden bereikt, wat uitste kend past in de trainingsopbouw van de Sowjet- en nu dus ook DDR-baanrenners. De laatste twee jaar lag het moyenne van Olympia's Ronde zelfs boven de 45 kilometer per uur. De Sowjet-Unie komt met een jon ge, tamelijk onervaren ploeg baanrenners waarvan Dainis Lie- pinch de bekendste is. Hij werd vorig jaar in het achtervolgings- toernooi in de kwartfinale uitge schakeld door Wolf. Liepinch kan overigens ook op de weg zijn mannetje staan, want onlangs won hij de Ronde van Neder- Saksen, waarin o.a. de Neder landse wegcoach Piet Liebregts met een ploeg aanwezig was. Vriend In dit licht bezien wekt het be vreemding dat de Nederlandse baancoach René Pijnen en zijn pupillen op het appel in Olym pia's Ronde zullen ontbreken. Immers, vorig jaar bij zijn in diensttreding bij de KNWU kon digde Pijnen aan dat hij zijn se lectie zou gaan harden op de weg. Volgende week laat Pynen een prima gelegenheid aan zijn neus voorbijgaan. Van de Nederlandse A-ploegen, die verplicht zijn te starten in de ze ronde, is de deelname van de Mako-formatie dubieus. Deze sponsor kampt met financiële problemen. Herman Krott en zijn Amstel-ploeg doen voor de 20ste maal mee, een uniek lus trum in de wielersport. Het routeschema vermeldt veel vertrouwde etappeplaatsen zoals Hoogezand-Sappemeer, Harder wijk, Schijndel, Bladel, Hillegom en Dongen. De Koninginnerit staat voor maandag 30 mei ge programmeerd: Geleen-Geleen, een rit over 154 kilometer door het Limburgse heuvelland. ROME (ANP) - Michiel Schapers heeft gisteren de derde ronde bereikt van de open Italiaanse tenniskampioenschappen in Rome. Nederlands nummer een versloeg in de tweede ronde de Amerikaan Pender Mur phy met 6-1 en 6-3. Precies een jaar geleden speelde Schapers ook tegen Murphy. In Galatina ging de lange Rotterdammer in twee sets onderuit. In Rome waren de rollen omgedraaid. Schapers won de eerste set met groot gemak vooral dank zij een uitstekend lopende opslag. "Met mijn coach Martin Simek heb ik de afgelopen week veel getraind op de service. Tegen Kirmayr en Murphy heb ik daar veel profijt van gehad", verklaarde Schapers. De tweede set verliep wat stroever, maar Murphy heeft eigenlijk geen kansen gehad op de zege. Schapers is aan zijn eerste "echte" internatio nale seizoen bezig en heeft tot nu toe veel plezier in het proftennis. In de achtste finales moet hij het opnemen tegen de als tweede geplaatste Argentijn Jose-Luis Clerc. Schapers zal geen speciale taktiek volgen tegen de Argentijnse gravelspe- cialist. Schapers: "Ik heb niets te verliezen. Tegen een spelers van een dergelijk niveau wil ik gewoon fijn tennissen. Ik kan enorm veel van zo'n partij leren". ROTTERDAM (GPD/ANP) - Zowel FC Gro ningen als Roda JC zijn in de markt voor Sparta-verdediger Adrie van Tiggelen. Bei de clubs hebben inmiddels de 25-jarige ver dediger, via diens zaakwaarnemer Ger La gendijk van de WCS, gepolst. Van Tiggelen, dit seizoen vaste keuze voor het Nederlands Olympisch elftal, wilde al eerder Sparta de rug toekeren. Op voorspraak van trainer Hans Eijkenbroek gaf AZ'67 vorig seizoen al blijk van belangstelling voor de Oud-Beijerlander. Op het laatste moment ketste de transfer naar Alkmaar evenwel af. Dat Roda JC nu belangstelling voor Van Tig gelen heeft, mag niet vreemd heten, omdat AZ-trainer Eijkenbroek komend seizoen be last is met de technische leiding van de Kerkraadse eredivisieclub. Lima Feyenoord heeft Daniel Lima een contract aangeboden. Lima was sinds enige tijd in Rotterdam, waar hij met de selectie van Feyenoord trainde. De 21-jarige speler is af komstig van de Kaap Verdische Eilanden en speelt op het middenveld. FC Utrecht De eredivisieclub FC Utrecht kan bijna schul denvrij een nieuw voetballeven beginnen. Gistermiddag bekrachtigde de arrondisse mentsrechtbank in Utrecht het akkoord met betrekking tot de beëindiging van de perio de van surseance van betaling. Dat betekent in de praktijk dat krediteuren nog acht da gen de gelegenheid hebben in hoger beroep te gaan. Gebeurt dit niet, dan kan FC Utrecht zijn bestaan schuldenvrij, maar met een lege kas voortzetten. FC Den Bosch De eerste divisievereniging FC Den Bosch zal vanavond in de eerste wedststrijd voor de nacompetitie met shirtreclame spelen. Dins dag werd een overeenstemming bereikt met AMK budgetplan, dat optreedt namens 42 bedrijven, over een contract dat loopt tot 30 juni 1984. Het bedrag, dat met de transactie gemoeid is, werd niet bekend gemaakt. "In elk geval is de begroting voor volgend seizoen, of wij nu ere- of eerste divisie spelen, gedekt. Dat is een hele geruststelling", aldus penning meester Koos Bechtold. DONDERDAG 19 MEI 1983 Dat is natuurlijk Uw bier! Bier van vroeger voor vandaag. Ambachtelijk gebrouwen naar eeuwenoude traditie sinds 1744.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13