Bedrijfsverzamelgebouw ter bestrijding ruimteproblemen Contouren Churchill brug zichtbaar Dierenbescherming wil vakantie-oppassysteem Werk in uitvoering Mogelijkheid van binnenstad naar Merenwijk te verhuizen Autoschadehuis in Leiden 7 Lelden WOENSDAG 18 MEI 1983 Zandheuvels liggen i te klinken: op deze plek zal de Churchillbrug over de Oude Rijn worden gebouwd. (Foto Holvast) •en fietspad aangelegd, dat door middel i (Foto Holvast) LEIDEN Al enige tijd zijn de con touren zichtbaar voor wat een van de belangrijkste tussenwijk- se verbindingen zal worden: de Churchillbrug. Zandheuvels aan de oevers van de Oude Rijn, met aan de ene kant de Haag weg en aan de andere zijde de Herman Costerstraat liggen te wachten tot het proces van inklinking is voltooid; ambtenaren van de ge meentelijke afdeling verkeer hou den het er vooralsnog op dat de streefdatum om de brug te vol tooien eind volgend jaar - haalbaar is. Met de aanleg van de brug gaan andere werkzaamheden ge paard. Zoals de reconstructie van het kruispunt Churchilllaan- Haagweg, waar menig automo bilist de afgelopen maanden het nodige van heeft gemerkt. Rond de brug, die Morskwartier en Zuid-West met elkaar verbindt, zal een drukke concentratie van wegen ontstaan. Te druk om fiet sers en voetgangers bovengronds het kruispunt te laten nemen. Vandaar dat er drie tunneljes zijn aangelegd, waar inmiddels al gebruik van kan worden ge maakt. Wie straks komend van de Haag- weg de ChuTchïlllbrug neemt, be landt via het Dr. Lelyviaduct op de Dr. Lelylaan. Nu nog een klein stukje tot aan de Diamantlaan/ Damlaan; in de toekomst een ver bindingsweg die het Morskwar tier in tweeën hakt. De weg komt uiteindelijk uit op de Haagse Schouwweg, nabij Holiday Inn en dus nabij de Plesmanlaan. Het zandheuvel van de (verleng de) Dr. Lelylaan ligt inmiddels ook al geruimte tijd te wachten op nadere activiteiten. De weg loopt langs de nieuwbouw wijk Boekhorst, die een fietsver- binding krijgt met een andere nieuwbouwwijk, Koppelstein. Ook daarvoor zijn de voorberei dende werkzaamheden in volle gang. Over de Dr. Lelyaan is een viaduct in aanbouw. Het fiets pad loopt vervolgens tussen de sportcomplexen van v.v. Leiden en ZLC enerzijds en Docos ander zijds door, om uit te komen op de Smaragdlaan. Ten slotte komt er voor auto's nog een weg tussen de Lage Morsweg en de toekomstige Lelylaan. Na protesten van omwonenden heeft de gemeente inmiddels een tracé ter inzage gelegd, waarbij het park Kweeklust zoveel mogelijk wordt gespaard. De brug wordt aangesloten op de toekomstige Dr. Lelylaan door het Morskwartier. Links is een kantoorgebouw in aanbouw, waar onder meer een vestiging van de Leidse Spaarbank komt. (Foto Holvast) Het kruispunt Haagweg-Churchilllaan wordt druk i stunnels aangelegd, die inmiddels al in gebruik zijn. i de toekomst. Daarom zijn er drie fiets- en voetgahger- (Foto Holvast) LEIDEN - De afdeling Leiden en omstreken van de Dierenbescherming wil voor de vakantiemaanden een 'oppassysteem' op poten zetten. Mensen die niet zo goed raad weten met hun vrije tijd in de vakantie maanden kunnen dan op de huisdieren passen van vakantiegangers. Niemand moet er beter van worden, vindt de Dierenbescherming: al leen de kosten moeten worden vergoed. "Er zijn twee mogelijkheden: de verzorger trekt in het huis van de eige naar, of het dier komt bij de oppas in huis". De verzorger is niet aan sprakelijk voor het dier, aldus de Dierenbescherming. De dierenartsen Muur ling, Helder en Roest zullen dieren die tijdens de afwezigheid van de eigenaar ziek worden gratis behandelen. Oppasser en huisdierbezit- ter kunnen zich via een speciale bon aanmelden bij de Dierenbescher ming (antwoordnummer 425, Leiden) of bij één van de drie genoemde dierenartsen. Pijpekruidfeest In het Volkshuis wordt vrijdag ochtend het pijpekruidfeest ge vierd. Hiermee werd vroeger het voorjaar ingeluid. Het pro gramma bevat het optreden van het Volkshuiszangkoor, poppentheater en volksdansen. De zaal aan de Apothekersdijk gaat om kwart voor tien open; het feest wordt rond de klok van twaalf uur besloten. Pop aan de bak In het kader van de actie 'Geen werk, (g)een punt!' is er vrij dagavond in het Leids Vrije tijdscentrum, Breestraat 66, "Pop aan de bak". Drie groe pen treden op: Unawah rythm en reggae), Mimicry (new wa ve-achtige muziek met veel improvisatie) en Decent People (new wave). De zaal gaat om negen uur open. Folk De Nederlandse folkgroep Paar debloem 11 is vrijdagavond te gast bij Folkclub Horus in Ani- ba's Muziekkamer (hoek Witte Singel-Herenstraat). De groep speelt muziek uit Ierland, Frankrijk en Engeland en be staat uit Tico Cohen (dwars fluit en dulcimer), Aris van Hoeflaken (accordeon), Frans van Hoeflaken piano) en Koos Koopmans (viool). Het optre den begint om half negen; daarna is er tot twee uur een sessie met Leidse muzikanten. Str andloop Atletiekvereniging Holland or ganiseert vrijdagavond een strandloop aan de Wassenaar- se Slag. De start is om half acht; een uur eerder kunnen de deelnemers zich ter plekke la ten inschrijven. Zij kunnen kie zen uit de twee, vier en acht ki lometer. EHBO Alle cursisten bij de afdeling Lei den van "Peerke Donders", de katholieke bond voor EHBO, zijn voor de opleiding tot eh- bo'er geslaagd. In januari 1984 begint de nieuwe cursus. Pretpunk In het Leids Vrijetijdscentrum (Breestraat 66) treedt aan staande zaterdagmiddag in het Open Café de 'pretpunk band' Lubbe BV. op. De groep bestaat al ruim een jaar en heeft al eens in het LVC in het voorprogramma van een meer gerenommeerde punkband ge staan. De zang doet Hans Phil- lipsen, aan de drums Pim God- dijn, de gitaar is in handen van Edwin de Wit en Bas Ver meulen hanteert de basgitaar. Het Open Café is geopend van twee tot vijf uur. door Leo Maat LEIDEN - De bouw van bedrijfsruimte aan de Stadspol- derweg (nabij de Groenoordhallen) vordert gestaag. Naar verwachting zal het gebouw begin juli worden opgele verd. Dan komt er voor veel kleine ambachtelijke bedrij ven uit de Leidse binnenstad een eind aan de vaak acute problemen met de huisvesting, die dikwijls het gevolg zijn van stadsvernieuwing. Éen van de eerste bedrijven die de overstap maakt van de Leidse binnenstad naar het in aanbouw zijnde bedrijfsverzamelgebouw De Hallen is aannemer Eshuis. Eshuis was gevestigd in de Kod- desteeg in de wijk Maredorp, maar moest wijken voor de wo ningbouw in de Mirakelsteeg. Zijn aanvankelijke plannen voor vestiging op het industrieterrein De Waard liet hij - met het oog op de slechte ontwikkelingen in de bouw - vallen. Nu is het be drijf tijdelijk ondergebracht aan Opslclg de Uiterstegracht, ook weer in een stadsvernieuwingsgebied Het gebouw bestaat uit zestien prijs verkocht. De verkoopprijs bedraagt circa 650 gulden per vierkante meter (exclusief btw). Dat is in vergelijking met andere nieuwe bedrijfsgebouwen laag, maar ten opzichte van de vaak verouderde, maar spotgoedkope huisvesting in de binnenstad na tuurlijk nooit concurrerend. De bedrijven die zich er vestigen kunnen overigens gewoon aan spraak maken op de WIR-premie (14 procent van de stichtingskos- ten). (Pancras-Oost). Met de verhui zing naar de Stadspolderweg komt er een eind aan de omzwer vingen door de Leidse binnen stad. Bij Eshuis werken negen mensen. Hij krijgt de beschik king over een van de grotere ruimten. Het bedrijfsverzamelgebouw De Hallen komt tot stand dank zij een subsidie van het ministerie van economische zaken. Het mi nisterie legt 225 gulden per vier kante meter toe op het project. Voorwaarde is dat er zich alleen bedrijven uit stadsvernieuwings gebieden vestigen. De gemeente heeft ook het nodige gedaan om de kosten voor de gegadigden te drukken: de grond wordt voor ongeveer de helft van de normale eenheden met een totale bruto oppervlakte van ruim 1600 vier kante meter. Er zijn zeven kleine ruimten (52 m2), vijf middelgrote (105 m2) en vier grote (160 m2). Grotere ruimten zijn niet voor handen. Het gebouw is uitslui tend bedoeld voor de kleinere bedrijven of voor opslag. Detail handel is er verboden. De hoogte van het gebouw is vier meter, wat met name voor opslag een goede maat is. Alle eenheden hebben een eigen grote toe gangsdeur vanaf de straat. Be halve de beperkte grootte zijn er grenzen gesteld aan het vermo gen van de machines (7.5 Kilo watt, houtverwerking tot maxi maal 4 Kilowatt). Deze beper king beoogt overlast door lawaai te voorkomen. Het bedrijfsverzamelgebouw aan de Stadspolderweg, met op de achtergrond de vuilverbranding. Het bouwwerk wordt neergezet door het Leidse aannemersbe drijf De Boer. De Boer draagt de helft van het risico, de gemeente de andere helft. Met de bouw is een bedrag van ongeveer 1.1 mil joen gulden gemoeid. Ambte naar Van der Wiel van de afde ling grondzaken verwacht echter dat het risico niet zo groot is. Er zijn al zes serieuze gegadigden, waaronder aannemer Eshuis en schildersbedrijf Schutte uit de Bloemstraat (De Kooi). Van der Wiel verwacht zonder problemen het gebouw voor tweederde vol te krijgen. "Voor het laatste deel zullen we wat meer moeite moe ten doen. Maar het hoeven niet per sé bedrijven te zijn die in de binnenstad weg moéten. Ook als ze zelf weg willen, kunnen ze bij ons terecht". Het verzamelen van verschillende bedrijven in één gebouw heeft (Foto Holvast) vooral voordelen op het gebied van de bouwkosten. Ook is het terreingebruik doelmatiger. Een ander voordeel is dat uitbreiding eenvoudiger te realiseren is. Er hoeft dan slechts een tussen muur te worden verwijderd. De bedrijven die zich in de Hallen vestigen worden automatisch lid van een vereniging, die het ter rein beheert. Overigens opereren de bedrijven geheel onafhanke lijk van elkaar. LEIDEN - Het Autoschadehuis aan de Rooseveltstraat is deze weck in bedrijf genomen. BV Autoschadehuis - een nieuw bedrijf, gevestigd aan de Roo seveltstraat 61 - werd vorige week door wethouder Fase (WD) van economische zaken officieel geopend. Dat was, heel toepasselijk, op vrijdag de dertiende. De onderneming is een samen- voeging van de plaatwerkerij en de lakspuiterij van BV Het Motorhuis. Deze afdelingen waren gevestigd in verschillen de panden aan de Hoge Rijn dijk, maar zijn nu samenge bracht onder één dak en in een aparte BV. Het bedrijf staat on der leiding van directeur J.H.C. (Hans) Laman. J. van Weizen is bedrijfsleider. Het Autoschadehuis biedt voor alle merken een volledig servi cepakket op het gebied van aanrijdingen: ht wegslepen, een vervangende auto, experti se en reparatie, maar ook de re geling van de schadefinancie- ring. Het bedrijf is dag en nacht bereikbaar, ook in het weekeinde. Bij het bedrijf zijn zestien personen werkzaam. De totale investering in het (bestaande) gebouw en de ap paratuur bedroeg anderhalf miljoen gulden. Tekenen en schilderen LEIDEN - 'Au coin des artistes' een nieuwe spe- sden ciaalzaak in kunstschilder- te ken- en hobbyartikelen. De winkel is van Wendy Wolfslag en is gevestigd aan de Boter markt, hoek Choorlammer- steeg. Vrijdagmiddag is de offi ciële opening.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 4