Mogelijk snel gasaansluiting voor Weipoort Meubelhandel boos op eigen nalatigheid -C 3 Provincie optimistisch over behoud dierenpark Kernwapendiscussie Leiderdorpse WD matte vertoning Nieuwe brandweerauto en -boot Kosten blijken veel lager dan geraamd Stad en rand WOENSDAG 18 MEI 1983 ZOETERWOUDE - De kan sen van de bewoners van het Zoeterwoudse buurtschap de Weipoort op gasaanslui ting stijgen met de dag. Hoe wel nog steeds niet zeker is dat de Weipoortbewoners eindelijk de gasflessen defi nitief vaarwel kunnen zeg gen lijkt een nieuwe kosten berekening van het energie bedrijf Rijnland (EBR) een positief resultaat te hebben opgeleverd. Aangezien ook aansluiting op het riool en de kabel-televisie wordt be keken én het fietspad langs de Nieuweweg er aan komt zien de bewoners van de Weipoort in één klap hun verlangens in vervulling gaan. Wethouder A.R. Van der Heijden liet weten dat de kansen voor de Weipoortbewoners aanzienlijk zijn gestegen nu het EBR een la ger bod heeft gedaan dan de ne gen ton die aanleg eerst zou moe ten kosten. De nieuwe kostenra ming bedraagt 340.000 gulden exclusief btw. Wie de kosten moeten dragen is nog niet duide lijk. In eerste instantie zullen de bewoners gezamenlijk voor de kosten moeten opdraaien. Donderdagavond gaat het gemeen tebestuur naar de Weipoort om de behoefte aan aansluiting op het aardgasnet van de bewoners te peilen. Er zijn 114 potentiële afnemers van het gas. De aan sluitkosten op de gasleiding wor den lager naarmate er meer Wei- poorters besluiten toe te treden. Volgens een eerste berekening komen de kosten per aansluiting op 3500 gulden. Donderdag komt ook de betalingswijze van de kosten aan de orde. Kabeltelevisie Om gasaansluiting voor het enkele kilometers van het dorp verwij derde buurtschap mogelijk te maken moet de leiding gelijk met andere nutsvoorzieningen de grond in. Als de boel toch open gaat, moeten we daarvan profiteren, zo redeneert men op het gemeentehuis. In het ngjaar worden de riool-, water- en elek triciteitsleidingen naar de Wei- poort vernieuwd. Tevens gaat dan de spade de grond in voor het lang verwachte fietspad langs de Nieuweweg, zo ver wacht burgemeester A.J.M. Hou- dijk. "Een unieke mogelijkheid om de Weipoort gas te geven", zei wethouder Van der Heijden onlangs op een bijeenkomst van het Zoeterwoudse CDA. Wanneer de gasaansluiting niet kan worden meeegenomen met de andere werkzaamheden is het volgens Houdijk niet denkbaar dat er ooit nog gas in de Weipoort komt. Een aparte aansluiting op het gasnet gaat veel meer dan een miljoen kosten, aldus Hou dijk die ook de mogelijke aan sluiting van de Weipoorters op Van der Heijden: "Dit is een unie ke mogelijkheid om de Weipoorters van gasaansluiting te voorzien". (Foto Dijkman) het kabeltelevisienet heeft aan gekaart bij exploitant Casema. In het verleden bleek deze aanslui ting te duur, nu de boel toch open moet wordt de zaak op nieuw bekeken. Sinds bekend werd dat de leidin gen van de nutsvoorzieningen naar de Weipoort vernieuwd moeten worden denkt de ge meente aan de door de Weipoor ters gewenste gasaansluiting. Er werd besloten een haalbaar heidsstudie door het EBR te la ten verrichten. Dit leverde een bedrag van meer dan negen ton op. Te duur, vond de gemeente. Na een nauwkeuriger bereke ning kwam het EBR op de ge noemde drieënhalve ton uit. Voorwaarde is dat de gasleiding in het tracé van het aan te leggen fietspad komt. WASSENAAR De kans dat die renpark Wassenaar van de on dergang kan worden gered wordt steeds groter. Gedeputeer de (dagelijks bestuurder) Borg man van de provincie Zuid-Hol land deelde gisteren mee dat hij die kans op zestig tot zeventig procent schatte. De gedeputeer- In Zoeterwoude Informatieavond over apartheid ZOETERWOUDE De werkgroep Zoeterwoude tegen Apartheid houdt vanavond een informatie- en overlegavond in de grote zaal van Ons Huis, Kosterspad. Vanaf 20.30 uur informeert de werk groep de Zoeterwoudse gemeen schap over de situatie in Zuid- Afrika. Tevens worden de doel stellingen van de werkgroep uit gelegd en zal worden overlegd om binnen de diverse geledingen van de Zoeterwoudse gemeen schap aandacht te besteden aan de apartheidsproblematiek. De werkgroep "Zoeterwoude te gen Apartheid" is begin dit jaar opgericht op initiatief van de Boycot Outspan Actie. Tot nu toe heeft een aantal enthousiaste vertegenwoordigers van groepe ringen uit Zoeterwoude in de werkgroep zitting genomen. Ruim honderd politieke, kerke lijke, culturele en educatieve or ganisaties zijn door de werk groep aangeschreven in de hoop het initiatief te verbreden en ver groten. de is tot dusverre zeer tevreden over de respons van de diverse gemeenten om financieel bij te springen. Met name over het po sitieve antwoord van de gemeen te Leiden toonde hij zich zeer verheugd: "vooral omdat Leiden er zelf ook zo zwak voorstaat", al dus Borgman. Van de kant van het rijk krijgt de gedeputeerde gunstige geluiden te horen, alsmede van de voor bijdragen aangeschreven stich tingen en fondsen. Het definitie ve reddingsplan van het dieren park moet echter worden inge luid met een inzameling onder de burgerij. Deze inzameling moet een half tot één miljoen gulden opleveren. Het aantal bezoekers van het Die renpark Wassenaar wordt tot nu toe dit jaar echter triest ge noemd. Manager J.A.C. van Dooyeweert van het voor be houd strijdende dierenpark noemt drie hoofdoorzaken. Ten eerste de verslechterende econo mische toestand; ten tweede de twijfel die er kennelijk bij het pu bhek is omtrent het open of dicht zijn van het park en ten derde de weersomstandigheden die on gunstig waren voor een visite aan het dierenpark. Van Dooyeweert: "Het schoolbe zoek bijvoorbeeld is tegengeval len doordat de planning daarvan in de onzekere periode viel en we toen nog geen garanties konden geven". Hoewel het licht voor het voortbestaan van Dierenpark Wassenaar nog niet op groen staat, zijn de papieren niet on gunstig. Van Dooyeweert daar over: "We zijn druk in de weer langs allerlei kanalen, maar het vergt tijd". De VVD'er Van der Meulen bezig met het "objectief' voorlichten i Leiderdorpers over de kernwapenproblematiek. Alleen de houding van de VVD verkleint de kans op een kernwapenoorlog, was de conclusie van Van der Meulen. "Dat is niet zo vreemd anders had ik hier niet gestaan". (Foto Holvast) LEIDERDORP - Alleen de WD heeft een juiste strategie om de kans op een kerwapenconflict tot een minimum te beperken. Tot deze conclusie kwamen de WD'ers Van der Meulen en Lips gisteravond in de Leiderdorpse Muzenhof. "Dat is niet zo vreemd anders had ik hier niet gestaan", aldus Van der Meulen. De plaatselijke afdeling van de li beralen hield gisteren een open VOORSCHOTEN - Onder toeziend oog van dertig Voorschotense brandweerheden en enkele raadslieden heeft burgemeester P. Cannegieter gisteravond een reddingsboot en een brandweer wagen officieel in gebruik ge steld. De reddingsboot is niet alleen ge schikt om drenkelingen te red den maar ook om gevaarlijke stoffen te bestrijden alsmede brandjes te blussen die zijn ont staan aan boord van schepen. De auto is bestemd om manschap pen te vervoeren van en naar de brand en kan bovendien worden gebruikt om gevaarlijke stoffen op te sporen. Brandweercommandant J. Her- post toonde zich zeer tevreden over de bereidheid van de ge meente om in de beurs te tasten voor de brandweer: "Ten aanzien van de materiële sfeer heeft het de brandweer zeker niet ontbro ken aan steun van het gemeente bestuur", schreef hij in het giste ren verschenen jaarverslag van de brandweer over 1982. Minder tevreden waren de brand weerheden over het feit dat de gemeente heeft geweigerd geld beschikbaar te stellen voor een brandpreventieman: "Een snelle uitvoering van de uit de brand beveiligingsverordening voort vloeiende werkzaamheden is daardoor niet mogelijk", staat in het verslag te lezen. "Onderzocht wordt of het mogelijk is om de werkzaamheden te doen in sa menwerking met brandweer korpsen in de regio". avond over kernwapens om de Leiderdorpers nu eens "objec tief' voor te lichten. Ruim zestig mensen, waarvan een groot deel fervente tegenstanders van kern wapens, waren aanwezig. Lips en Van der Meulen gaven een historisch overzicht van de ont wikkelingen op kernwapenge- bied. Een stroom van informatie overspoelde de aanwezigen. Een zijdige informatie, concludeerde IKV-voorzitter Ploeger. Hij viel beide uitgangspunten van de WD'ers (het Westen heeft een achterstand op kernwapenge- bied en de vrede is het meest ge diend met een machtsevenwicht) aan. "Ik vraag me af hoe u erbij komt dat wij zo achter liggen op de Russen", zei Ploeger verwij zend naar pubhcaties van onder andere het toonaangevende Zweedse instituut Sipri dat juist het tegenovergestelde beweert. "Een machtsoverwicht daar ge loof je in of niet", was het zwak tebod van Lips. Met voorbeelden uit de geschiedenis probeerde Ploeger aan te tonen dat het ont breken van een machtseven wicht helemaal niet tot een oor log zal leiden. De avond kabbbelde rustig voort, standpunten werden rustig aan gehoord, tot felle discussies kwam het niet. Duidelijk was in ieder geval dat beide kampen hetzelfde willen bereiken, alleen de wegen zijn anders. Een derge lijke discussie kan jaren in be slag nemen, bleek gisteravond. En dat kun je dan ook zeggen van de onderhandelingen van de Russen en de Amerikanen over wapenbeheersing. Nog nooit heeft een Leiderdorps plan de gemoederen in de regio zo beziggehouden als de mogelij ke komst van een meubelcon centratie. Regionale meubelhan delaren lopen te hoop onder aan voering van hun organisatie, het Koninklijk Nederlands Onderne- mersverbond (KNOV). Is al dat gekrakeel terecht of zijn het de klaagzangen die altijd bij onder nemers te beluisteren zijn? Uit het distributie-planologisch onderzoek (dpo) naar de gevol gen van de komst van 22.000 vierkante meter meubelverkoop- vloeroppervlak in de Leider dorpse Elisabethhof, blijkt dat de meubelhandel er in de regio Rijnland niet best voor staat. Veel bedrijven verkeren finan cieel gezien op het randje van de afgrond. Ook het aanbod van meubels is kwalitatief en kwanti tatief gezien laag vergeleken met de rest van het land. Het gevolg is dan ook dat veel "Rijnlanders" buiten deze regio hun meubels kopen. Er is daarom een gat in de markt en dat wordt in het dpo berekend op maar liefst 61 mil joen gulden. Een meubelgigant, Stoutenbeek beheer bv, heeft dat gat ontdekt en is daar als ondernemer die mogelijkheden zag, ingespron gen met de bekende gevolgen. Al snel kwam het plan voor een meubelconcentratie naar buiten. Het geweeklaag van de bestaan de bedrijven begon op hetzelfde moment. Voor een groot deel bleef het bij woorden, anderen kwamen met een eigen plan. In het land Overal in het land zijn al grote meubelconcentraties. Bever wijk, Diemen en Waalwijk zijn de bekendste, maar ook elders zijn er aan de rand van gemeen ten meubelzaken samengeklon terd. Alleen Rijnland ontbreekt nog in het rijtje. De uitvoering van het Leiderdorpse plan zou dus een logische gevolg zijn van ontwikkelingen. De bezwaarmakende meubelhan del kan op deze manier vrij sim pel struisvogelpolitiek verweten worden. Grote meubelzaken kunnen zich niet handhaven in oude binnensteden, omdat daar slecht of zelfs helemaal niet kan worden geparkeerd en de win kels ook zeer moeilijk kunnen worden bevoorraad. Verhuizing naar goed bereikbare industrie terreinen of randgemeenten is dan ook logisch. Als deze ont wikkeling wordt genegeerd door de gevestigde meubelonderne mers steken zij hun kop in het zand, aldus de voorstanders van geconcentreerde meubelver koop. Overigens is de landelijke ontwik keling ook in deze regio al op be perkte schaal doorgedrongen. Op een industrieterrein in Al phen aan den Rijn is sinds kort Mammoet-meubelen gevestigd. Mijnders verhuist van Leiden naar Leiderdorp en Casba en Leski zitten al jaren aan de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude. Het plan van Stoutenbeek is eigen lijk niet meer dan een voortzet ting van die ontwikkeling maar dan op een wat grotere schaal. door Henny van Egmond Kortzichtig In dit opzicht kan de reactie van de meubelhandelaren en het KNOV kortzichtig worden genoemd. Het KNOV wil mede namens de meubelhandelaren dat de pro vincie eerst een beleid gaat for muleren over grootschalige de tailhandel in deze vorm. In de praktijk zal dat niet meer dan uit stel betekenen. De vestiging van grote meubelbedrijven in rand gemeenten zal toch doorgang vinden, misschien wat meer ver spreid dan nu wordt voorgesteld. De ontwikkelingen bij Mijnders, Mammoet, Casba en Leski be vestigen dat. De reactie van de meubelhandela ren is wel begrijpelijk, omdat ze hun boterham dreigen te verlie zen, maar aan de andere kant ook verbazingwekkend, omdat ze ja renlang de mogelijkheid hebben gehad die boterham beter te be leggen. De ondernemers zijn er niet in ge slaagd de klanten aan hun win kel te binden en de bedrijfstak staat er daarom relatief slecht voor. Het dpo spreekt in feite een vernietigend oordeel uit over de Rijnlandse meubelhandel. Dgt oordeel wordt des te vernieti gender omdat de aanwezige mo gelijkheden - het bekende gat van 61 miljoen gulden - niet be-4 nut zijn door de bestaande be drijven. Zelfs een helpende hand van Casba en Leski die onder het motto "de aanval is de beste verdediging" met een eigen plan kwamen - werd vorige week tij dens een vergadering afgewezen. De ondernemers klaagden daar dat ze voor uitbreidingen geen toestemming kregen van de lo kale of provinciale overheid. Na Leiderdorp heeft echter ook de gemeente Zoeterwoude Casba en Leski die mogelijkheid gege ven. Bedrijven die willen verhui zen kunnen daar terecht. Op het aanbod van de twee meubelza ken in Zoeterwoude en bij hen kwam zelfs geen enkele reactie. Andere Aan de medaille zit echter ook nog een keerzijde, zoals het werkge legenheidsaspect en niet te ver geten de belangen van de consu ment. Over het eerste aspect be staat geen verschil van mening tussen voor- en tegenstanders van een meubelconcentratie. Werkgelegenheid zal verloren gaan. Berekeningen hebben aan getoond dat ongeveer honderd arbeidsplaatsen op de tocht ko men te staan door de meubelcon centratie. Het belang van de consument staat wel ter discussie. Voorstanders beweren en staven die bewe ringen op onderzoeksresultaten dat een consument baat heeft bij een meubelconcentratie. Die is makkelijk te bereiken, geen problemen met parkeren en de aanwezigheid van een aantal gro te zaken garandeert een grote keus en scherpe prijzen. Nee, klinkt er vooral van de kant van de gemeente Leiden, de con sument heeft belang bij een goe de winkelvoorziening in de Leid- se binnenstad en daarbij horen ook diverse meubelzaken. Die gaan echter voor- een groot deel over de kop door de voorgeno men vestiging in Leiderdorp. Een consumentenenquête heeft echter uitgewezen dat iets min der dan de helft van de onder vraagden de komst van meubel zaken in de randgemeenten toe juicht. Slechts een kwart wijst dergelijke vestigingen af, vooral omdat ze geen auto hebben. De laatste twee aspecten zijn door de ondernemers echter niet aan gevoerd. Zij beperken zich tot het afwijzen van het plan (overi gens wordt ook het Zoeterwoud se plan afgewezen) op grond van de gevolgen en stellen daar geen enkel alternatief tegenover. Zo lang dat zo blijft is het gekrakeel te rangschikken onder de alom- bekende klaagzangen, die al jaar en dag worden gehoord. AGENDA WOENSDAG Leiden Stats jongerencentrum Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen. Schouwburg - 'Een sneeuw' door Thea ter. 20.15 uur. Kapelzaal K&O - tekenfilms en Laurel Hardyfilms, 14.30 uur. LAK-Theater - de vakgroep Duits Dr. Pfiffikus verzorgt een voorstelling, 20.30 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - film voorstellingen over Noord-Ameri kaanse Indianen, 14.30 en 15 uur. Kapelzaal K&O - antiek-avond Forum, 20 uur. LVC - film 'The sinking feeling' van Forsythe, 20 en 22.15 uur. LWH - Caeciliastraat 18, lezing Leidse Werkgroep Homosexualiteit 'Homo- sociale arrangementen', 20.30 uur. Rapenburg 100 - Leidse Studenten Ekklesia, film van de Zuidafrikaanse film David Bensusan, 21.30 uur. Museum De Lakenhal - open huis, 10-17 Breestraat 117 - informatie-avond over buitenschoolse opvang, 20 uur Café Eigenzorg - Stationsweg 29, dia avond afd. Rijnland van de NVBS over de tramwegen in het Westduitse Rijn- en Roergebied, 20 uur. Hooglandse kerk - pauze-orgelconcert, Henk Verhoef, 12.30 uur. Voorschoten poppentheater Wellus Nietus - voorstel ling 'Hoezo anders?', 14.30 uur. DONDERDAG KWJ - Koppenhinksteeg 2, prikaktie t< gen de afschaffing van de RWW- e WW-uitkeringen en tegen de sollici tatieplicht, 9.30 uur. Stats jongerencentrum - optreden i de Marokkaanse groep 'Ourat el Hej- ra', 20 uur. LVC - speelfilm 'Themro' van Claude Faraldo, 20.15 uur. Augustinus - optreden van de band 'Hollands Glorie', 22 uur. Schouwburg - 'Fien' Nederlandse musi cal met o.a. Jasperina de Jong en Eric Herfst. LAK-Theater - De vakgroep Duits Dr. Pfiffikus verzorgt een voorstelling, LVC - film 'That sinking feeling' van Bill Forsythe, 20 een 22.15 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, soos met films en informa tie-programma's, 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, soos. 21-1 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van: vr 13 mei tot 20 mei door: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 123553; Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel 173330. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Geboren: Roland zv. A. Moerkerken en P.E.M. van Hooff; Rick Johannes Casper zv. J A. Salman en M.T.M.G. Hogervorst; Ramses Pieter Willem zv. T.H.M. Duin en Y.C. Heruer; Sonu zv. S.K. Sahni en S. Rani; Leonie Jeanette dv. R.A. van Zoolingen en H.M.I. van der Ham; Alberdina Corrie Anita dv. A. van de Weerd en H.C. de Vreede; Ma- thilde Ada Everdina dv. C. Scherpe- nisse en E.A.J. van der Flier; Rosalie Caroline dv. P.H.E. Bartholomeus en L.R.L. Ehrlich; Kim dv. P.B. Labrujè- re en H.J. van Berkel; Mickel Guillau- mè zv. C.G. Zwaaneveld en S.M. Roo- sen; Mark zv. M.S. Lotfi en M.R. Jon ker; Monique dv. H.J.M. Steenvoor den en A. Voorma; Evaline Maria Eli- sabeth dv. H.G.P. de Boer en M.E.A.C. Doeswijk; Nadia Maria dv. Osama Sayed Hassan en M.E.J.A. van den Berg; Alexander zv. J. van Beu kelen en M.C.M. van der Moolen; Re- naldus Johannes zv. T.M. van Ruiten en W.M. Witteman; Mohan Ernst Francis zv. A.P.G.M. Thielen en M. Mylle; Kim Ellis dv. K. Jie en A.M.M.C. Boog; Marcel David zv. J.E. de Brieder en C.A.M. Venneman; Chantal Cornelia dv. P.C.J. Brouwer en A.L.M. van der Werf; Nicolette Mi- chèlle dv. J. Kuipers en M.J. Veer man; Marianne Christine dv. A. Boer en M.G. Hörchner; Cornelia Alies dv. J. Tjabringa en C.T. Ouwehand; Ta mara dv. A.N. Hollebeek en H.C.M. Beekman; Johannes Theodorus zv. J.A. Turk en T.C.J. Ludlage; Charlot te Maria Christina dv. H.L. van der Blom en M.E.F. de Kier; Jacoba Wil- helmina dv. C. Heemskerk en C. van Duijvenvoorde; Bibi Liesanne dv. R.J.A.P. Sirre en H.M. van Duinen; Maartje-Maria dv. A. Ruwaard en C.G. Guijt; Susanne Marina dv. H.J. van Es en S. Ohdens; Esther dv. B. van Hooidonk en W. de Kant; Jaco bus zv. A. Zantema en E.W. Meijer, Richard Reijer Joachim zv. R.J.T.M. Cornelisse en J.M. Monteba; Ted zv. T.C. Kroezen en J.G. Schippers. Ondertrouwd: A. Baart en J.A. van der Linden; H.W. de Mooij en M.J. Wassenaar; J.H.M. Poels en M.A. Broekaart; F. Eggel- meijer en H.C.M.M. Houdijk; D.A.R. Renardel de Lavalette en Y.T.M. Driessen; F.W. Keereweer en C. Groe nendijk; J.J.M. van Dinther en G.J.M. van der Linden; P.W. Lugters en C. van der Meer; G.N.M. Kragtwijk en G.G.J. Reekers; J. Dutry van Haeften en A.E. Gorter; R.R. Derksen en B. de la Rie; E.A. Meinders en A.H. Wens- veen; A.P. Selhorst en J.J.H. Koore man; J. Schimmel en J. Sieders; I. Sewr^j en S.U. Somaroe; P. Beij en M.I. de Fey; A.P.A. Hoogeveen en C.E. de Boer; J. Abbas en N.M. van der Hoorn; N. Stuart en M.N. Kune- ken. LEI DSC H m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan. Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Burgemeester P. Cannegieter (r) draagt de sleutel van de nieuwe brandweerauto over aan commandant J. Herpst (derde van rechts op de foto). De brandweerauto is op de foto op de achtergrond te onderscheiden. Op de voorgrond staat de nieuwe reddingsboot. Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Abonnementen kunnen dagelijks ingaan. Indien één maand voor het verstrijker\yan de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Maandabonnement 20,59 (Autom. betaling) i 0,85 Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Qüakernaat Commentaren: R. D. Paauw. W F J Wirtz en A A v.an Brussel Rubriekchefs J. Kroon (stad) B. W T Jungman (plv) H v.d. Post (plv) W. F. J. Wirtz (bin./buit./ec.) J. Ruygrok-Hoogeveen (plv) P. J. de Tombe (sport) tel. 071-144941. tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Mexico en Wenen.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2