GERITSELDE PINKSTERPRIJZEN Feyenoord komt belofte na MM Oostenrijk op valreep gelijk Alphia na winst veilig EXAMEN KOORTS Hermans raakt achterop Oranje wint van Purdue Roodenburg-regionalen besluiten met remise Leids elftal met 4—0 geklopt RB klopt KRV: 3-0 Ruime zege SJZ-dames 3*r? Z3,70 Doelman trapt scheidsrechter Moeilijke vragen bij biologie op lao- examen WOENSDAG 18 MEI 1983 DEN HAAG - De internationale wieleravondzesdaagse (IWAZ) lijkt zich als een verbeten twee strijd te gaan ontpoppen, met als kemphanen de twee rivaliseren de Haagse ploegen Markthof en De Wit. Na de zege van Markt- hof-renner Axel Hermans was het gisteravond in de Haagse Va- leriusstraat de beurt aan de equi pe van De Wit om hard terug te slaan. Troef Ton Vrolijk, in Lei den goed voor de derde plaats, kwam in de snel gereden koers als winnaar over de meet en nam daarmee de leiderstrui van Axel Hermans over. De oud-Katwij- ker peurde er via de winst in de spurt van het peloton nog een tiende stek uit, maar dat was on voldoende om zich op de eerste plaats te handhaven. Omdat Vrolijk niet alleen won, maar tevens met zijn twee mede vluchters een fikse tijdsvoor- sprong wist te nemen, lijkt hij voorlopig zelfs redelijk stevig in het leiderszadel te zitten. De rap pe Hagenaar bewerkstelligde zijn zege door in de eindspurt be duidend sneller te zijn dan Peter Hogervorst (Batavus) en de pri ma rijdende Avanti-coureur Jos de Bruin. Karei Teeuwen liet, na de beslissende ontsnapping te hebben gemist, zijn gezicht even eens nadrukkelijk zien. De Zil- ker ging net zo lang aan de haal, totdat er onder zijn auspiciën een tweede kopgroep van zes man ontstond. In de spurt finishte Teeuwen vervolgens als zesde. Piet de Groot (Hazerswoude) maakte er voor Avanti een goede dag van door de vijfde plaats voor zich op te eisen. Vandaag treden de renners in de Vlier- boomstraat (Den Haag) voor de derde etappe aan. LEEUWARDEN (ANP) - Het Ne derlands basketbalteam heeft zich in Leeuwarden in de eerste van een reeks van vier oefenwed strijden sterker getoond dan de ploeg van de Purdue universiteit uit de Verenigde Staten. De eind stand was 71-67. Bij rust was de stand gelijk: 29-29. Ronald v.d. Bergh was topscorer met 16 pun- LEIDEN - De regionale jeugd van Roodenburg heeft in de laatste wedstrijd van het seizoen het als tweede geëindigde Feyenoord een verdienstelijk gelijkspel af gedwongen: 2—2. Met tien eerste jaars A-junioren in de gelederen namen de Noordbewoners in Rotterdam tweemaal de leiding. In de derde minuut trapte een Bloemen en bewonderende blikken i LEIDEN - Gezien de omstandigheden kon Joop Riethoven tevreden zijn. Hoewel het in de regio regende en 'half Leiden' zelf moest voetballen, zoals ook hij wist, hield de Leidse sportorganisator toch een 'voldaan gevoel' over aan de wedstrijd die hij, in samenwerking met de KNVB afdeling Leiden, gisteravond organiseerde. Het treffen tussen het Leids elftal en het vrijwel complete Feyenoord (uitslag 0-4), zoog ruim 1800 Leidenaars naar het LFC-terrein. Een aantal dat goed was om hém er financieel uit te laten springen, terwijl er bovendien nog een bedrag overbleef voor het gehandicapte kind. KATWIJK - In het jubileum- nederlaagtoemooi van KRV. de club die vandaag op de kop af vijftig jaar bestaat maar vrijdagavond om 20.00 uur op de Kooltuin rece- pieert, moest een combinatie van het eerste zaterdag- en zondagteam bezoeker Rijns- burgse Boys 3-0 verlies af staan. Bij rust was het 1-0, Marcel van der Blom scoorde nadat hij eerder al een straf schop had gemist. RB-keeper Kees Star plukte een riante mogelijkheid op de gelijkma ker van de schoen van Ge rard van Beelen af. Na de pauze was het al RB dat de klok sloeg. Marcel van der Blom scoorde eerst 2—0 (in buitenspelpositie, waar KRV-er Henk Krauwel zich zö druk over maakte dat hij van het veld werd gestuurd) en tekende ook voor het der de Rijnsburgse doelpunt. Volgende week is Katwijk de laatste tegenstander in het toernooi, waarin Quick Boys aan de leiding gaat. Rotterdammer in eigen doel, op aandringen van Marcel van der Burg. Toen keeper Hennie Noest even later een doorgebroken spe ler naar de grond haalde, werd het vanaf elf meter 1-1. In de vijftiende minuut tekende Wim Tegelaar de 1—2 aan. Nadat een inzet van Wim Pikaar van de lijn was gehaald, kwam Feyenoord kort voor het rustsignaal weer op gelijke hoogte. Opnieuw uit een strafschop, nadat Van der Burg in een reflex de bal met de hand had gespeeld. Feyenoord had na rust het beste van het spel. Roodenburg was echter de gevaarlijkste ploeg. Eelco Pielman trof eenmaal de lat, terwijl Van der Burg een goe de kans nog juist zag geblokt. Het bleef daarom bij 2-2. ZOETERWOUDE - Het dames team van SJZ won in een extra competitie met als inzet twee plaatsen voor de interregionale klasse, met 6-3 van Blijdorp. De Zoeterwoudse ploeg, kampioen in de eerste klasse van de zon dagsectie, stond bij rust door doelpunten van Yvonne van Wie- ringen en Linda Mooijman plus een eigen inzet van een Blijdorp- speelster al met 3-1 voor. Na de pauze doelpuntten Bettine van Klaveren, Jolanda Overbeek en opnieuw Yvonne van Wieringen voor SJZ, dat donderdag op be zoek moet bij Haastrecht. Haa strecht, verloor eerder van de vierde ploeg uit de poule, Texas DHB. De wedstrijd LSW '70- Hazerswoude Boys werd afge last. Voor vanavond staat het duel tussen Valken '68 en KRV op het programma. ten. "Een iets tegenvallend bedrag, maar ik zou willen dat de Stich ting Club 58 dat elke week kreeg", sprak Riethoven na de wedstrijd. "En dat het iets tegen viel lag in elk geval niet aan Feyenoord. Dat heeft waarge maakt wat het heeft beloofd". Dat kon wel gezegd worden nu de Rotterdammers, die voor hun optreden 5000 gulden vroegen, gisteravond met het vrijwel vol ledige eerste team aantraden op de Leidse Boshuizerkade. Alleen Iwan Nielsen en Jan van Dein- sen ontbraken bij de vice-kam- pioen van Nederland, maar die twee voetballers waren dan ook echt geblesseerd. Voor de rest waren ze er allemaal: van pu bliekstrekker Wim van Hanegem (uiteraard in de bloemen gezet) tot topscorer Peter Houtman en de Bulgaar Andreij Jeliazkov. ALPHEN AAN DEN RIJN - Alphia heeft het ver blijf in de eerste klasse van de Leidse zaterdagaf deling veilig gesteld met een 2-1 overwinning op TAW. Voor rust waren de teams aan elkaar ge waagd en ging het gevecht gelijk op. Bij de doel- wisseling was het dan ook 0-0. Alphia putte na rust moed uit een door scheids rechter De Wit wegens al dan niet hinderlijk bui tenspel afgekeurde openingstreffer van Ter Aar- der Koopman. De Alphianen kwamen aan de lei ding toen Dick Lagerwey een harde voorzet van Wil van Klaveren met de scheen beroerde. Maar nog in dezelfde minuut was het alweer 1—1, toen keeper Richard van Deuren missloeg naar een harde vrije trap van Rob van Veen. •Alphia, dat zich ten koste van Sleutels en GWS al leen met de volle winst definitief veilig kon stel len, bereikte tien minuten voor het einde zijn doel. Hans Blonk bediende René Noorlander, die koelbloedig afrondde: 2—1. Dat team had uiteraard geen r te met het jonge Leidse elftal, met voetballers voortgekomen uit het jeugdplan Nederland, dat overigens zeer aardig partij bood aan de geroutineerde profs. On der leiding van de getalenteerde Alphense scheidsrechter Rob Overkleeft, hield het jeugdige re gio-team de ervaren partner nog lang op afstand. Pas na een mi nuut of zeventien scoorde Jeliaz kov het eerste doelpunt, waarna de zeer bedrijvige Michel Valke (die Feyenoord graag zou willen houden, "maar we kunnen die acht ton die PSV voor hem vraagt echt niet betalen", aldus bestuurder Aad van der Laan) en opnieuw de Bulgaar de pauze stand op 0-3 brachten. Met LFC-doelman Peter van der Wal in de tweede helft voor RCL's Peter van der Heyden tus sen de palen, hoefde het Leidse team nog slechts eenmaal te bui gen voor Feyenoord, dat naar het einde freewheelde. Via Rooden- burger Arno Lancel, Quick Boys speler Martin van der Plas en Geert Jan Bakker (Noordwijk) kregen de 'Leidenaars' in die fa se ook zelf mogelijkheden, maar die werden niet benut. André Hoekstra liet nog eenmaal zien hoe een aanval wel doeltreffend wordt afgerond, maar daarmee was het 'gedaan'. De spelers van Feyenoord repten zich naar de afscheidsavond voor trainer Hans Kraay, alleen diens vervan ger Ab Fafié en Aad van der Laan bleven napraten in de kan tine van LFC, dat het terrein gra tis ter beschikking had gesteld. Daar zegde Van der Laan ook toe dat Feyenoord, dat in de voorbe reiding op het nieuwe seizoen nog tegen Noordwijk voetbalt en deze week een tweede gesprek met Cruijff heeft, best genegen is terug te komen voor een wed strijdje in Leiden. "En dan hope lijk voor wat meer publiek", al dus Van der Laan. "Zal best luk ken, als je maar uitkijkt met de aankopen", kon Riethoven niet nalaten op te merken. WENEN (ANP) Bruno Pezzey heeft het Oostenrijkse elf tal gisteren in Wenen behoed voor een nederlaag in de vriendschappelijke voetbalinterland tegen de Sowjet- Unie. In de laatste minuut bepaalde Pezzey, die bij zijn Westduitse club Eintracht Frankfurt voor anderhalf mil joen gulden mag vertrekken, de eindstand op 2-2. ADVERTENTIE Aanbieding: Aanbieding: Aanbieding: Aanbieding: Aanbieding: Aanbieding: Aanbieding: Aanbieding: Aanbieding: Blue Top katoenen broek met elastiek, kort model.. Balana katoenen broek strak model, 4 kleuren.... Fiorucci Jeans blond gebleekt, wijd model Vip Jeans, wijd model stone washed ..^Btr 39,75 j»*tr49,75 aa^tr 59,50 jutfif 59,50 Vip Jeans, strak modeljWfcW 49,75 T-shirts met oproimouw2 stuks 25,- Gaatjes T-shirts, 5 kleuren2 stuks 20,- wijde blouse's, pasteltinten, oproimouw.. 29,75 Geverfde bodywarmers, 3 kleuren.. ....jHwir 49,75 Aanbieding: Sweaters, div. kleuren19,90 Aanbieding: Pakje, pastelkleuren gf) Cf| korte oproibroek met blouseü9>uU Aanbieding: Gestreepte T-shirts Ag div. kleuren2 stuks Z3. w. Junior afdeling Aanbieding: Katoenen broek aa aa strak model, 3 kleureiyHr^ C3, f 3 Aanbieding: Katoenen broek pastel kleuren, aanrijgmodel AA AA Aanbieding: Div. jeans aa Ag stone washedv.a. 09,10 Aanbieding: T-shirts, oproimouw aa 2stuks CV,— Aanbieding: Bermuda'sv.a. 24,90 Aanbieding: Jacksv.a, 29,75 Nieuw: BMX sweaters div. kleuren Running Jogging Spencers Running Jogging Rokje Running Jogging Broekje Cisco Spijker pak, stone-washed jack broek. 29,75 24,90 29,75 29,75 119,— JAN VOSSENSTEEG 60 geven één broek voor twee billen LEIDEN - TEL. 132485 JAN VOSSENSTEEG 5fi Bij de rust was de stand 1-1. Gasse- lich bracht de Oostenrijkers op 1-0. Acht minuten later zorgde Rodjonov voor de gelijkmaker. In de tweede helft leek de Sow- jet-Unie na een doelpunt van Blochin te gaan zegevierde, maar Pezzey voorkwam dat in de aller laatste minuut. Er waren in We nen 15.000 toeschouwers. De Engelse bondscoach Bobby Robson heeft vijf debutanten op genomen in zijn selectie voor het Britse voetbalkampioenschap, dat eind deze maand wordt ge houden. De vijf nieuwelingen bij Engeland zijn de verdedigers Danny Thomas, Mark Wright en Graham Roberts en de aanval lers John Barnes en Paul Walsh. Robson besloot ook de middenvel der Glen Hoddle en de spits Pe ter Withe een nieuwe kans te ge ven. Beiden waren lange tijd ge blesseerd. Withe liep in de inter land tegen Hongarye voor het Europees kampioenschap een gebroken jukbeen op na het ma ken van het openingsdoelpunt. De Engelse voetbalselectie ziet er als volgt uit: Doel: Peter Shilton en Ray Clemence., verdediging: Phil Neal, Kenny Sansom, Dan ny Thomas, Derek Statham, Ter ry Butcher, Russell Osman, Mark Wright en Graham Ro berts., middenveld: Sammy Lee, Gary Mabbutt, Bryan Robson, Gordon Cowans, Glen Hoddle, Ray Wilkins en Alan Devonshi re., aanval: Luther Blissett, Tre vor Francis, Peter White, John Barnes en Paul Walsh. Engeland speelt op 28 mei uit te gen Noord-Ierland en op 1 juni thuis tegen Schotland. VEENENDAAL XANP) - De be kerwedstrijd bij de voetbalama teurs tussen GVW en IJssel- meervogels is gisteravond een kwartier gestaakt. Scheidsrech ter Nachtegaal uit Utrecht onder brak het duel in Veenendaal in de tweede helft, nadat hij getrapt was door de doelman van de be zoekende club, Maarten de Har der. GVW leidde op dat mo ment met 3-2. De spelers van iJsselmeervogels belaagden de arbiter, omdat Nachtegaal Jaan de Graaf van het veld had gezonden. De vroe gere speler van AZ '67 had een slaande beweging naar een te genstander gemaakt. De trap was voor Nachtegaal aanleiding de ontmoeting te staken. Na vijf tien minuten hervatte hij het duel. IJsselmeervogels speelde de wedstrijd uit met negen spe lers. GVW won met 4-2. Wat de examens natuurkunde voor het Ito en handelskennis voor het leao betekenen, dat be tekent het examen biologie voor het lager agrarisch onder wijs. Of anders gezegd: biolo gie is de vaandeldraagster van dat groene onderwijs. Gisteren werden de lao-leerlin- gen aan de tand gevoeld over hun biologische kennis. Drie themas stonden centraal. Op de eerste plaats bouw en verrich tingen van het organisme, ver volgens voortplanting, groei en ontwikkeling en ten slotte de bescherming van het organis me. Over al die onderdelen werden steeds vijf vragen gesteld, waarvan de leerlingen er drie moesten beantwoorden. De ein dexamenkandidaten van de lagere agrarische school De Brug in Steenbergen reageer den zeer gevarieerd op de ge stelde vragen. De een vond het (te) moeilijk, de andere zei wel eens voor zwaardere opgaven te zijn gesteld. Docent Alexander Janicki sprak van een redelijk examen. Wat bezwaren had hij tegen te moeilijk gestelde vragen. Vol gens hem was niet altijd even duidelijk wat precies bedoeld werd. Een en ander nam echter niet weg dat voor een leerling die zich behoorlijk had voorbe reid op dit examen, een vol doende in het verschiet moet liggen.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 19