La GaZZëtl Prim hult zich in eerste leiderstrui xiaarlen i-bestuur in ïst visie Ajax organiseert een "open dag Cricketclub aan vooravond van competitie S""" Proloog "Giro" nu zonder incidenten Jos Bongers en Piet Vet aan de leiding Piet Huyg bekritis eerd clubleiding: 'Hoffmann moet weg' „Omgekeerde wereld" Leids elftal tegen Feyenoord LUGDUNUM JOS U.V.S. - VELO ZATERDAG 14 MEI 1983 OEGSTGEEST - De Koninklijke Nederlandse Cricket Bond viert dit jaar zijn eeuwfeest en grijpt dit jubileum aan om wat meer bekendheid te geven aan deze zeer En gelse sport die in Nederland slechts door een beperkt groepje liefhebbers wordt beoefend. Ajax, de Oegstgeester cricketclub die onderdeel uitmaakt van ASC, organiseert in het kader van dat honderd-jarig bestaan op zater dag 21 mei een open dag. De ver eniging, die niet beschikt over een eigen veld omdat het terrein aan de Kempenaerstraat niet vol doet aan de juiste afmetingen, doet dat op het complex van LMH'C. Op die dag kunnen belangstellen den kennis maken met deze typi sche zomersport die rijk is aan tradities, afwijkende spelregels en grappige gewoonten. Spelers van het eerste team zijn aanwe zig om de beslist niet eenvoudige regels uit te leggen terwijl eenie der daarnaast in de gelegenheid wordt gesteld om een balletje te slaan. Cricket kan worden beoe fend door spelers van acht tot zestig jaar en ouder. Uiteraard is er ook een meisjes- en dames competitie. Het seizoen loopt van mei tot en met augustus. Vanaf 10.00 uur is Ajax 'open'. Het herenteam van Ajax, uitko mend in de Overgangsklasse, start morgen de competitie met een thuiswedstrijd tegen CC A uit Arnhem. Het elfal van captain Ton Eldering wil dit seizoen een poging doen om door te stoten De verwachting bij Ajax voor wat betreft de kansen dit jaar zijn hooggespannen omdat de ploeg behoorlijk is versterkt. Met name de 20-jarige Andy Jackman uit Guyana mag een aanwinst wor den genoemd. Hoewel nog jong beschikt deze trainer/speler over veel inzicht. Hij kwam reeds ver schillende malen voor zijn land uit in vertegenwoordigende elf tallen. Hij zal, op het trainersvlak, worden geassisteerd door zijn landge noot Ruppert Gomez die al zes jaar in Nederland verblijft en on dermeer trainer was van Excel sior. Daarnaast begroet Ajax Meindert Jan van Erp Taalman Kip die na afwezigheid van vier jaar weer terugkeert op het oude nest. Het eerste team begint zijn thuiswedstrijden bij LMHC om 11.00 's ochtends. De vereniging brengt dit jaar zeven elftallen in het veld. Drie senio renteams op zondag, één elftal op zaterdag en tevens nog een damesteam en twee jeugdploe- gen. Met name in die laatste cate gorie kan Ajax, met het oog op de toekomst, nog versterking ge bruiken. MANTUA (ANP) Voor de leden van de winnende ploeg was er een tijdsvergoeding in het individuele klassement van twee minuten en dertig seconden. De 72 kilometer tussen Brescia en Mantua werden door de "Bianchi's" afgelegd in 1.17.48, goed voor een gemiddelde snelheid van 53.984 kilometer per uur. BLOEMENDAAL (ANP) - Na drie ronden van het Nederlands kampioenschap vrij spel in Bloe- mendaal stonden de favorieten Piet Vet en Jos Bongers samen aan kop. Raymond Burgman en Harry van der Ven bleven even eens ongeslagen. Van der Ven hoefde in de derde ronde niet te spelen. Hij kreeg de twee winst punten niet op maar achter de groene tafel: tegenstander Maarsman was niet op tijd. De stand na drie ronden: 1. Vet 6 500 166.66 2. Bongers 6 500 166.66 3. Burgman 6 496 125.00 4. Van der Ven 6 440 111.11 De eerste etappe van de Ronde van Italië verliep zonder incidenten. Donderdag werd de proloog-tijd rit verhinderd door een zitsta- king van arbeiders, die protes teerden tegen de patstelling in de loononderhandelingen. Van de grote Italiaanse sportkranten kregen de demonstranten totaal geen sympathie. De Gazetta Del- lo Sport, verantwoordelijk voor de organisatie van de grootste wielerwedstrijden in Italië schreef: "De Giro is op een on sportieve en schandalige manier geboycot. Deze actie was een be lediging voor alle wielersport- fans". De Corriere Dello Sport uit Rome meende: "De proloog in Brescia werd door bekrompen denkenden geruineerd. Voor de eerste keer werd een groot sport evenement in de arbeidersstrijd betrokken". Tommi Prim kreeg de eerste lei derstrui om de schouders. De Zweed hulde zich voor het eerst in zijn leven in het rose, hoewel hij daar in voorgaande edities dicht bij was. In 1980 eindigde hij als vierde, in '81 en '82 als tweede achter respectievelijk Battaglin en Hinault. Prim boek te afgelopen zondag in de afslui tende tijdrit van de Ronde van Romandië zijn eerste overwin ning van het seizoen. Net voor het begin van de Ronde van Ita lië kwam hij in topvorm. Hij is naast de Italiaan Giuseppe Sa- ronni de grootste kanshebber. Prim wilde aanvankelijk van de Ronde van Frankrijk, waarin hij debuteert, zijn hoogtepunt van het seizoen maken. Zijn sponsor twist echter met de Tourdirectie over de reclame voor de deelne mende amateurploegen. Het is best mogelijk dat Prims ploeg wegblijft uit de Tour. Prim kreeg nog een aanleiding zijn vormpiek naar voren te schui ven. Zijn ploeggenoot Silvano Contini, die vorig jaar Bernard Hinault bijna versloeg, leverde tot nu toe zulke slechte presta ties, dat hij onmogelijk als kop man kon dienen. Prim ruikt nu zijn kans om een grote prestatie te leveren. "Ik rijd om te winnen. Als ik een kans heb, zal ik die grijpen. Nooit meer, door niets en niemand, zal ik me nog laten tegenhouden". Het is een pu bliek geheim dat de koele Zweed HAARLEM (GPD) - Dertien jaar speelt Piet Huyg betaald voetbal bij Haarlem, maar in al die tijd heeft de 32-jarige voorstopper nog niet anders meegemaakt dan dat het bestuur de financiële belangen laat prevaleren boven de prestatieve. Vooral het gemak waarmee talent en waardevolle spelers van de hand worden gedaan en de geringe aandacht die het op peil houden van het eigen potentieel krijgt, hebben Piet Huyg - en met hem de overige selectiespelers en de technische staf - de nodige frustraties bezorgd. „Het enige wat kennelijk telt, is het sluitend maken van de begro ting", zo stelt Piet Huyg. „Er schijnt dit seizoen een tekort te zijn van ongeveer 150.000 gul den, maar wat is dat nou hele maal wanneer je het afzet tegen de verliezen van andere clubs. Hut is best een goede voorzitter, maar hij blijft toch een accoun tant, die alleen maar naar de cij fertjes kijkt. Wat dit bestuur mist is visie. Ze willen op amateuristi sche wijze betaald voetbal spe len, maar dat lijkt me geen ge zonde basis". Kritiek heeft Piet Huyg ook op de MUNCHEN (ANP) - De oppo sitie in de Zuidduitse voet balclub Bayern München te gen voorzitter Willi O. Hoff mann neemt toe. Gistermid dag eisten de voornaamste opposanten, onder leiding van Hans Werner Wilde, de ledenlijst van de club op. Aan de hand van die lijst wil Wil de een bijzondere ledenver gadering bijeenroepen, waar in Willi Hoffmann wegge stemd dient te worden. Ver volgens zal ook trainer Pal Csernai het veld moeten rui men in de gedachten van de oppositie. De vergadering moet op spe ciaal verzoek van minstens twintig procent van de 1500 leden uitgeschreven worden. De vergadering gaat, volgens de oppositie, ook door, wan neer Hoffmann maandag be sluit Csernai te ontslaan. "Hoffmann is de schuldige voor de misère bij Bayern", aldus woordvoerder Wilde. "Die man moet weg". De Zuidduitse.club, de nieuwe werkgever van Sören Lerby, kent een schuldenlast van bijna negen miljoen gulden. wijze waarop de leiding zich op stelt ten opzichte van de achter ban. „De afstand tussen het be stuur en de supporters is veel te groot. Daar moet eens wat aan gedaan worden. Evenals trou wens uit het imago van de ver eniging. We worden nog teveel gezien als een burgerlijk clubje". Als bewijs voor het feit dat er geen prestatie-gericht beleid wordt gevoerd noemt de Haarlem-spe ler de verkoop van Ruud Gullit vorig seizoen naar Feyenoord, het aanstaande afscheid van Martin Haar naar AZ '67 en het vertrek van assistent-trainer Jan Jongbloed, die als speler-oefen- meester in dienst treedt bij Go Ahead Eagles. „Ik vind het echt onbegrijpelijk, wat er bij Haar lem gebeurt. In plaats dat van al les wordt geprobeerd om het elf tal dat Europees voetbal heeft gehaald in tact te houden, laten ze eerst Gullit en vervolgens Haar, twee belangrijke spelers, zo maar gaan". „Ik gun Haar die transfer best, maar ik ben van mening dat Haarlem hem aan zijn contract had moeten houden. Desnoods had men met extra geld over de brug moeten komen, tenzij Haar zelf niet wil blijven. En dat zou best eens kunnen, want ook hij is het niet eens met het bestuursbe leid. Dat geldt trouwens ook voor Jan Jongbloed, van wie is gezegd dat het financieel niet haalbaar was om hem te houden. Zo'n man, met zoveel ervaring, had het bestuur nooit mogen la ten vertrekken. Op deze manier glijdt Haarlem weer verder af. Ik vraag me trouwens toch af, hoe het wegvallen van Haar moet worden gecompenseerd, want een goede vervanger zal wel niet worden aangetrokken". In afwachting van alle ontwikke lingen heeft Piet Huyg zijn be slissing om de wedstrijd van za- terdagavorid tegen Helmond Sport als afsluiting van zijn car rière te beschouwen, nog even uitgesteld. Op verzoek van trai ner van Hans van Doorneveld die zo langzamerhand ook niet meer weet waar hij voor het ko mende seizoen aan toe is, kreeg de Haarlemmer donderdag als nog een contract aangeboden. „Ik realiseer me terdege", zo analy seert Piet Huyg nuchter, „dat die aanbieding niet los gezien kan worden van het vertrek van Mar tin Haar. Dat wil evenwel niet zeggen dat ik nu maar even snel op mijn besluit terugkom en di rect teken. Dat hangt nog van een groot aantal factoren af". Naast zijn financiële verlangens en zijn verzoek om minder te gaan trainen wenst de Haarlem-verde diger eerst goed geinformeerd te worden over wat er volgend sei zoen gaat gebeuren en wat voor beleid Haarlem voor ogen staat. „Bovendien", zo voegt hij eraan toe, „wil ik van Van Doorneveld de garantie dat ik niet op de re servebank terecht kom. Daar pas ik voor". Aanvankelijk was dat vooruitzicht voor Piet Huyg een van de rede nen om de technisch leider te la ten weten dat hij aan het einde van deze voetbaljaargang een punt wilde zetten achter zfjn loopbaan. „Ik zou een van de zes tien contractspelers worden. Ik moest me min of meer opnieuw waarmaken. Daar voelde ik op mijn leeftijd niets meer voor en vandaar dat ik toen heb gezegd dat men mij geen aanbieding meer hoefde te doen". Er waren echter ook nog andere as pecten van invloed op dat be sluit. Zakelijke belangen (Huyg is eigenaar van een sportzaak in Haarlem) en de vele teleurstellin gen die hij het afgelopen seizoen als gevolg van blessures en takti- sche omzettingen (onder meer gepasseerd in het Europa Cup duel tegen AA Gent) moest in casseren, wogen zwaar evenals de slechte verstandhouding met trainer Van Doorneveld. „Wij hebben alle twee verschillende opvattingen over voetbal", zo concludeert Piet Huyg, die tien jaar geleden overigens om de zelfde reden ook al op gespannen Piet Huyg heeft zijn beslissing om de wedstrijd van vanavond als zijn laatste te beschouwen nog even uitgesteld. (Foto anp» voet leefde met de toenmalige oefenmeester Joop Brand. „Het klikte gewoon niet. Onze karak ters botsten. Brand heeft me zelfs nog geadviseerd met voet ballen te stoppen. Toen was ik 20 jaar. Dat wordt toch nooit wat, zei ie". Desondanks handhaafde Piet Huyg zich ruim dertien seizoe nen in het keurkorps van Haar lem. Begonnen als centrump spits belande hij via het midden veld en de linksachterpositie bij de komst van Barry Hughes op de voorstopperplaats. Ondanks de belangstelling van Go Ahead Eagles zeven jaar geleden, bleef de lange verdediger Haarlem trouw („Mijn vrouw wilde graag maar ik durfde de stap toch niet aan") en maakte hij de vele ups en downs van de vereniging in het laatste decennium mee. „Voor mij waren in die periode de drie kampioenschappen van de eerste divisie en het behalen van Europees voetbal de absolu te hoogtepunten", zo blikt Piet Huyg terug. Toekomst Hoe de voetbaltoekomst er voor Piet Huyg uitziet, blijft voorals nog een vraagteken. „Het is een erg moeilijke beslissing, vooral ook omdat er aan alle kanten aan me wordt getrokken om toch maar te blijven. Het zou eenvou diger zijn geweest wanneer Mar tin Haar was gebleven. Daarente gen heb ik gemerkt dat ik toch maar moeilijk afstand van Haar lem kan nemen. Daarvoor ben ik toch teveel clubman geworden. OUD-MAARSSEVEEN (ANP) Henk Louwmans heeft donderdag van voorzitter Quarles van Ufford van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond te ho ren gekregen dat het dage lijks bestuur van de KNSB hem op 26 mei gelegenheid geeft zijn zegje te doen. Louwmans, die begin deze week hoorde dat op zijn dien sten als trainer van de dames- ploeg het komende - Olym pische - seizoen geen prijs meer wordt gesteld, weet nog niet of hij op de uitnodiging voor een gesprek zal ingaan. "Ten eerste ben ik ontzettend kwaad dat het zo lang moet duren voordat ik gehoord kan worden", aldus de leraar lichamelijke oefening uit Oud-Maarsseveen, "en ten tweede wilde ik een aantal mensen, onder wie rijdsters, meenemen als getuigen om aan te geven hoe de handel wijze van Henk Boer het af gelopen jaar is geweest. Maar dat heeft men geweigerd. Daarom weet ik niet of het wel zin heeft om alsnog een gesprek te hebben. Eerst wordt er over mijn hoofd heen beslist zonder dat ik mijn mening kan geven. En dan komen ze ineens met een gesprek over een paar weken aanzetten. Dat is de omge keerde wereld. Ik geef grif toe dat ik ook fou ten heb gemaakt. Natuurlijk. Maar ik ben de enige niet. Als je naar de prestaties van de dames kijkt in het afgelopen seizoen zie je dat bijna ieder een persoonlijke records heeft verbeterd. Dan kun je toch niet stellen dat ik als coach heb gefaald". Louw mans is nog steeds bereid de vijf kernploegrijdsters, die zich enige tijd geleden voor zijn aanblijven als coach heb ben uitgesproken, te begelei den als ze daar om vragen. vorig jaar werd afgeremd om zijn achteraf falende ploeggenoot Contini te steunen. Die was ten slotte Italiaan en dat telt bij de Tifosi toch iets meer. Zelfs als steun en toeverlaat Finishte Prim nog voor zijn kopman. Het ziet er niet naar uit dat het klassement van de Ronde van Italië in het weekeinde veel wij zigingen zal ondergaan. De twee de en derde etappe richting zuiden zijn vrijwel vlak. De vier de etappe van maandag tussen Pesaro en Todi voert door heu velachtig terrein. De uitslag van de eerste etappe, een ploegentijdrit, is: 1. Ploeg Feretti (Prim, Contini, De Wolf) 72 km in 1.17.48 (gem. 53.984 km/u). 2. Ploeg Cribiori (Gavazzi. Freuler) op 32 sec. 3. Ploeg Vanucchi (Moser, Lang) op 38 sec. 4 Ploeg Bartolozzi (Baronchelli) op 46 sec. 5. Ploeg Algeri (Saronni) op 48 Vredeskoers De Roemeen Mircea Romascanu heeft gisteren de vierde etappe van de Vredeskoers gewonnen. De rit ging over 175 kilometer van Poznan in Polen naar Forst in Oost-Duitsland. De 30-jarige Romascanu versloeg twee mede vluchters in de sprint. LEIDEN Aanstaande dinsdag treedt het Leids KN VB-elftal aan tegen Feyenoord. Het duel wordt gespeeld op het LFC-terrein en begint om half acht. De baten van deze wedstrijd komen ten goede aan de stichting Club 58 van geestelijk gehandicapten. De vriendschappelijke partij zou eerder in april zijn verspeeld maar werd toen afgelast vanwe ge de slechte conditie van het LFC-veld. Een paar honderd voetballiefhebbers, niet op de hoogte van de afgelasting, keer de destijds teleurgesteld huis waarts. Hoewel het weer niet bepaald sta biel te noemen is hoopt organisa tor Joop Riethoven ditmaal wel succesvol te zijn. Dit mede om dat Feyenoord heeft toegezegd in zijn sterkste opstelling naar Leiden te komen. Dus met Van Hanegem, Houtman, Hiele en Wijnstekers om eens een paar ve detten te noemen. De opstelling van het Leids elftal is onveranderd gebleven. De ploeg, samengesteld door coach Freek Filippo, bestaat voor het meren deel uit jeugdige spelers die allen voor vertegenwoordigende teams van het jeugdplan Neder land uitkwamen. Spelzeskamp KATWIJK Op het terrein van voetbalvereniging Katwijk werd gisteren een spelzeskamp voor de jeugd georganiseerd Er de den 22 ploegen mee, geformeerd uit de jeugd van Katwijk en mu ziekvereniging DVS. De E en F junioren konden hun energie kwijt in de spelkermis. Ondanks het slechte weer kon de organisa tie op een geslaagde dag, waar vooral het eieren gooien een groot succes bleek, terugzien. Wethouder Van der Plas zorgde voor de prijsuitreiking. BELEEF 'T MEE A.S. ZONDAG 14.00 UUR DeTegelhandel Sportcomplex "Kikkerpolder" Zondag a.s. aanvang 14.00 uur Deze advertentie is aangeboden door Dames- en kindermode DE WIT Vijf Meiplein - Leiden. ZAA/£ 7//<5£/?S p/ea7£0£l to WAAZ7/AA/Z Z/&S (&£<5£L£:/D £&S Ij OO/S 30/TS/S /zo. ooa mass *roo/zssaas? /V£T &tap/oss A/£7£/AS£>5/O/VA^T. /Z£//</SA/Z£>JD a A-*'- r öeXÉKÉfJ

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 9